Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36001) 5oultrain válasza anrab (#35951) üzenetére


5oultrain
aktív tag

ment egy privát

PSN ID: legalkriminalz

(#36002) Yany válasza tuso (#35996) üzenetére


Yany
addikt

Nagyon jó írás. Perpillanat csak erősödik bennem az érzés, hogy a már amúgyis viszonylag korrekt kontrasztértéket ilyen képtorzító megoldásokkal nem akarom rongálni. Ha LED-es cuccot is fogok venni, leginkább a fogyasztás és környezetvédelem miatt, de me egy gyenge TV is sokkal szebb képet nyújt, mint akárcsak egy két évvel ezelőtti cucc. Szóval nálam nem az a szempont, hogy mennyire jó a kontraszt-értéke, hanem hogy ki lehet-e kapcsolni ezt a dinamikus ökörködést.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#36003) szabi__memo válasza Yany (#36002) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem a dinamikus ökörködés miatt jó a fogyasztás???

(#36004) Yany válasza guriga1234 (#35994) üzenetére


Yany
addikt

Ez már egy érv. Kérdés, hogy a gyakorlatban ez mennyire jön elő. A MM üzletekben nekem leginkább csak az jött le, hogy habár szebb egy picit a képük a CCFL-lel szemben, nem szignifikáns a különbség. Az pedig, hogy milyen vékonyak a TV-k, távolról sem érdekel, a talpa ígyis-úgyis helyet kér a szekrényen, a távolságot meg szintén ígyis-úgyis megtartom a készüléktől. Szóval marad a fogyasztás. De ez nekem sem ér meg soktízezer forintot, úgyhogy decemberben meglátom, hogy meddig jutnak az árak és akkor döntök. 20-30e Ft-ot meg fog érni nekem a B7000 a B650-nel szemben. Kb. így érzem most.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#36005) Yany válasza szabi__memo (#36003) üzenetére


Yany
addikt

Csak részben. A CCFL vs. LED technológia adja a fogyasztási különbség döntő többségét.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#36006) romero83


romero83
csendes tag

Sziasztok!

Mostanság szeretnék LCD TV-t venni és az LG termékei közül a 37LH4000, 37LH5000, illetve a 42LH4000 típusait néztem ki.
Fórumokon olvasgattam és a 4000, illetve az 5000 között a különbség annyi, hogy a 4000-es 100 Hz, míg az 5000-es 200 Hz-es... Minden mást a szervíz menüben be lehet kapcsolni a 4000-esnél, hogy olyan legyen a tudása, mint az 5000-esnek... ha jól tudom.
Néztem továbbá az árakat és a 37LH5000, valamint a 42LH4000 egy árban vannak.

Szerintetek melyik típusú TV-t érdemes inkább megvásárolni? Milyen érv szól melyik mellett?
Jó az a 200 Hz, vagy a 100 Hz is megteszi?

MSI GX620X

(#36007) zhagyma válasza Yany (#36005) üzenetére


zhagyma
őstag

LED edge lit teszt. Itt megemlítik a guriga által említett háttérvilágítás inhomogenítást (remélem erre gondolt). Szerintük a káva körül gyengébb a fényerő. Amikor az UE40B7000 tavasszal megjelent az avforums.com B7000 tulajdonosi topikban meg a káva körül világosabb "fénygyűrűről" beszéltek. Jó lenne, ha egy B6000 / B7000 / B8000 tulajdonos valamelyik verzíót meg tudná erősíteni ... Én annó a LE40B650 / UE40B7000 összehasonításból a B7000-t láttam jobbnak (MM, egymás mellet volt a kettő, normál üzemmódra állítva ), viszont a B7000 ára még mindig horror hivatalos magyar Samsung garival. Pedig lassan jönniük kellene a 2010-es modelleknek ...

(#36008) szabi__memo válasza zhagyma (#36007) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Cseles ez az összehasonlitás mert a bolti körülményekkel miután megvetted soha nem találkozol... igazából normál fényviszonoknál és sötétben kellene kipróbálni többféle filmmel.

(#36009) guriga1234 válasza szabi__memo (#36008) üzenetére


guriga1234
addikt

Az a teszt júliusi, azóta már van új fw is.

(#36010) mad1


mad1
veterán

100hz es lcdtvn a jatekoknal latszik a 100fps?Vagy azok csak 60hz en jelennek meg?
Koszi a valaszt...

Ne szemetelj ! = Steam

(#36011) dabadab válasza mad1 (#36010) üzenetére


dabadab
titán

Csak 60.

DRM is theft

(#36012) AMATŐR válasza mad1 (#36010) üzenetére


AMATŐR
őstag

Játékok alatt, a 100Hz-t ki kell kapcsolni, mert nagyon nagy lesz az input lag!

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#36013) Windex


Windex
tag

Hétfőn megérkezett a hőn áhított Philips 32PFL5604H. Bénáztam az elején egy kicsit a beállításokkal, de végül sikerült jól belőni. Filmeztem, analóg tv adásokat néztem, minden szép és jó volt. (Nekem nagyon tettszik a képe, káprázatos a korábbi TN paneles monitor után.) Ezután jött a fekete leves, mikor nekiálltam kipróbálni igazából játékokkal. Elég csúnya utánhúzást produkált (Resident Evil 5, Oblivion, UT3, STALKER), de a CoD4, Shift teljesen jól futott.

Próbáltam állítgatni, de csak minimálisan lett jobb. Nem tudok rájönni, hogy a beállításaim rosszak, a tv hibás, vagy valóban ilyen. Ti mit mondtok erre?

HDMI kábellel van összekötve a géppel, de próbáltam analóggal is, semmi változás, legfrissebb Ati driver van felrakva. Oprendszer Vista 64 Ultimate.

Még benne vagyok a 8 napos dologban, és ha valóban ennyit tud játékok alatt a tv, akkor cserélnék. (LG LH3000 vagy Samsung 32B530)

Van valami tippetek, hogy mi lehet a hiba?

(#36014) AMATŐR válasza Windex (#36013) üzenetére


AMATŐR
őstag

Írod, hogy van olyan játék, ahol nincs input lag! Olyan nincs, hogy hol van, hol nincs, tuti beállítás bibi lesz!

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#36015) zsoltee10 válasza nagynorbi (#35878) üzenetére


zsoltee10
addikt

óóó. :(

köszi az információkat. :)

(#36016) johnny82


johnny82
őstag

Szrintetek az miért van, hogy a tv-n az idő 1 órát késik? Ha beállítom kézin, akkor pedig az epg írja rosszul a műsorokat (1 órával későbbit mutatja)? A tv 40B650.

(#36017) toeki válasza Windex (#36013) üzenetére


toeki
senior tag

options gomb
kép és hang
intelligens beállitások
játék
elvileg igy kikapcsol mindent ami lagot okoz, nálam minden játék tökéletesen fut

(#36018) EroSennin


EroSennin
csendes tag

Jol leesett a samsung LCD ara par honap alatt. Ugy nezem a LED es LCD kozott meg mindig van egy jelentos arkulonbseg, kb. 40%. Ezt neztem peldaul:
http://www.220volt.hu/osszehasonlitas/Samsung+UE40B6000++vs++Samsung+LE-40B650

Aki mar nezte mindkettot tudna segiteni hogy megeri-e ennyivel tobbet fizetni egy LED-ert mint egy simaert ?

(#36019) Csabi8507


Csabi8507
tag

Tegnap voltam a MM-ban és pont a két kiszemelt volt egymás mellett.
Samu B650 és a Philips 8404.
Azt kell mondja abban bíztam szebb lesz jobb lesz a Philips,de nem ezt láttam :(
A samu mind kinézetre mind a feketéje szebb volt.
Ez tényleg így van vagy rossz a szemem :DDD :DDD ???

(#36020) wolfman válasza EroSennin (#36018) üzenetére


wolfman
veterán

Ráadásul már az általad linkeltnél van olcsóbban is. Egy hete az UE40B6000-t 308.000Ft--t vettem, most meg 299.000Ft. Na ez bánt egy kicsit. :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#36021) Emprise válasza kásás (#35962) üzenetére


Emprise
tag

8694

(#36022) Emprise válasza toeki (#35978) üzenetére


Emprise
tag

Nálam látszik, hogy 4 felé osztja.

(#36023) Plutor válasza Windex (#36013) üzenetére


Plutor
aktív tag

Nekem 32pfl5624h-m van és semmilyen után-húzást nem tapasztaltam még.
párosítottad a tv-t a pc-vel?Tedd meg ha esetleg nem.

(#36024) vizimi


vizimi
tag

Sziasztok!

Vásárlás elött állok és a következő két modell között vacillálok. Megkérlek benneteket, hogy véleményeteket tapasztalatotokat légyszíves írjátok meg, segítsetek a jó döntésben.

A kép minősége mellett a funkció gazdagság és az energia takarékosság is szempont.

Philips 32PFL8404H : sok a funkció szép a képe, de nem találom sehol a fogyasztási adatait

Samsung UE32B6000VWXXH LED : Szép kép, alacsony fogyasztás, kevés funkció.

A 7000-es széria szolgáltatásai kellenének a 6000-es modelbe, de nincs benn :( és csak a
32" es model jöhet szóba

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#36025) multimelon


multimelon
tag

Mindenki olyan bátor. A tv service menübe belépés vagy abban módosítás nem jár garancia vesztéssel ?
Hogy van ez? nekem Philips 8404 van, egy-két dolgot megnéznék.

[ Szerkesztve ]

(#36026) Plutor válasza vizimi (#36024) üzenetére


Plutor
aktív tag

Energiafogyasztás (tipikus) 88 W
Áramfogyasztás 170 W
készenléti üzemmód energiafelhasználása 0,15 W

[link]

(#36027) szabi__memo válasza wolfman (#36020) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem szabad ilyen áron venni és akkor nincs ilyen probléma :))

(#36028) guriga1234 válasza johnny82 (#36016) üzenetére


guriga1234
addikt

Nekem nem késik.

(#36029) wolfman válasza szabi__memo (#36027) üzenetére


wolfman
veterán

De tudod, akkor ennyi erővel nem szabad semmi informatikával/szórakoztató elektronikával kapcsolatos dolgot venni, mert rohamosan csökken az ára. Murphy törvénye alapján, meg miután megvetted kétszeresére gyorsul a leértékelődése! :) :(

HighEnd cuccokat kell venni, azok tartják magukat! :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#36030) guriga1234 válasza EroSennin (#36018) üzenetére


guriga1234
addikt

Nekem "csak" 37"-os B652-m van, de az 140W-ot fogyaszt maximum, de ennél tud lényegesen kevesebbet is...

(#36031) guriga1234 válasza Plutor (#36026) üzenetére


guriga1234
addikt

Ez az igazi MEGALOL!
Látszik, hogy aki azokat az adatokat a Philios oldalára feltette, annak fingja sincs, hogy mit írt le. Nevetséges.

(#36032) tessoka


tessoka
csendes tag

hali.
vettem egy LG 32LH3000 tvt és nemtudom a képernyő felbontását felállítani 1360x768 fölé.
a képarányt is csak 16:9 vagy 4:3hoz lehet. pc-vel van összekötve a jelenleg és szívesen állítanám 1080ra. ha csak a gépen állítom fel a felbontást 1920x1080ra akkor teljesen eltolódik a kép. nemtudom mit kéne állítanom kérlek segítsetek.

(#36033) dh66e válasza tessoka (#36032) üzenetére


dh66e
veterán

Milyen kábellel van összekötve?

(#36034) tessoka


tessoka
csendes tag

rgb kábellel. de a kézikönyvben olvastam h rgb kábelen is bírja a magasabb felbontást. vagy azt igazából csak a hdmi kábelen bírja?

(#36035) dh66e válasza tessoka (#36034) üzenetére


dh66e
veterán

sejtettem.úgy tudom hogy a samuk bírják így megjeleníteni a full hd-t.nézd meg a kezelésije mit ír.a tuti a hdmi vagy hdmi-dvi kábel.

[ Szerkesztve ]

(#36036) johnny82 válasza guriga1234 (#36028) üzenetére


johnny82
őstag

Akkor a szolgáltató miatt valszeg. Te melyiknél vagy?

(#36037) Wini


Wini
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni az alábbi tv-kel kapcsolatban, szerintetek melyiket lenne érdemesebb megvenni most és a későbbi időkre vonatkozólag:

1. LG 42LH5000
2. LG 42LH7000
3. LG 42SL8000

Az első 2 ugyanolyan árban van viszont a 5000-es 200 Hz míg a 7000-es 100.
A 3. teljesen új termék eisa díjas, de viszont 50 ronggyal több mint a másik 2, megéri szerintetek ezt az ár különbséget?

Köszi a helpet!

Az ideális nő olyan mint a Hold. Este jön, reggel megy. :)))

(#36038) tuso válasza Yany (#36002) üzenetére


tuso
tag

Nekem Sony KDL-40WE5 -ös van. Új , melegkatódcsöves háttérvilágítással,jelenlét érzékelővel(ha nem vagy a TV elött kikapcsolja a képet, fél óra után standby-be kapcsol) fogyasztása 80-90W. A kép tökéletes, nagyon megvagyok vele elégedve. A tesztek is ezt mutatják...Ha tényleg fontos a fogyasztás és a képminőség. :)
KDL-40WE5
teszt

(#36039) hdcsaba87


hdcsaba87
aktív tag

Hello, nekem LG37lc51es tv-m van.
Az lenne a problémám, hogy hdmi-n keresztül kissé fakók a színek. (VGA hdmi out-Tv HDMI in)
Amikor normális tv adást nézek akkor viszont nincs baj.
Mi lehet a probléma?

(#36040) Cyrin válasza tuso (#36038) üzenetére


Cyrin
addikt

nekem 46-os kéne belőle :D

(#36041) johnny82 válasza tuso (#36038) üzenetére


johnny82
őstag

Mi van akkor, ha oldalról néznéd a tévét?

(#36042) tuso válasza johnny82 (#36041) üzenetére


tuso
tag

Papíron a TV betekintési szögei 178 fokosak. Gyakorlatban is tényleg jó. Színek nem torzulnak, a kontraszt egy bizonyos szög után némileg csökken, mint minden LCD-nél, ugyanis a folyadékkristályok elhelyezkedéséből adódóan oldalról több fény szűrődik át.

[ Szerkesztve ]

(#36043) johnny82 válasza tuso (#36042) üzenetére


johnny82
őstag

Bocsi, félreérthető voltam, a jelenlét-érzékelőre gondoltam. Nem kapcsolja ki a tévét, ha nem közvetlenül előtte ülsz, vagy hogyan működik?

(#36044) Fidel76 válasza Yany (#36002) üzenetére


Fidel76
tag

A baj az, hogy sokan a max fogyasztását veszik alapul az lcd tvknél, mivel ez van megadva az adatlapjukon. Mindenféle képjavító,mozgás,konvertáló,képfrissítés,stb + mindent maxra húzól akkor ennyi a fogyasztása. 2 esetben tudod elérni otthoni környezetbe ezt a fogyasztást:
1, Halláskárosult vagy kialakulóba lévő szürkehályoggal+ a TV-vel fűtöd a szobád.
2, A tv nem rendeltetészerűen indiai vandkender nevelésére használod.

A valóságba a legtöbb + szolgáltatást ami a tvbe van alsó,kicsi,alap,stb -re állítod vagy be se kapcsolod normál tvzéshez, mert maxon olyan torz műképet kasz, hogy a tvdet elviheted 1 múzeumba is. Tehát valós körülmények között a max fogyasztás kb 60%át fogyasztja a tv-d amit finom behangolással 50%ra is levihetsz.
Vannak olyan tv-k pld sony we5 ahol a legkissebb fogyasztással árulják a tvt és ezzel reklámozzák. Ugyanakkor nem 1 olyan külföldi tesztet olvastam már ahol beállítva más tv olyan 10-20 w-tal fogyasztottak többet, csak ugye ott az alap megadott érték pld 200w és akkor mindenki hüledezik, hogy sony mennyivel kevesebbet fogyaszt.

Van 1 saját példám is. Nekem van fogyasztásmérőm meg mérőműszerem is. Valamelyik a 2 közül bőven elég, sőt ismerőstől kérhető is. Régebben 1 közeli ismerősöm vett 1 42es LG LF 65-t és őt is érdekelte + engem is, hogy mennyi az annyi. gyári adat 240 W. Minden szolgáltatást használva és beállítva a tv-t 160W-ot fogyasztott. Este a +szolgáltatásokat levéve sima tv nézésre belőve 90Wot fogyasztott, és ez 3 vagy 4 éves tv.

Persze ezzel nem azt állítom, hogy a ledes nem fogyasztana kevesebbet, csak ugylátom elég sokan úgymond "át lettek verve" 1 kicsit a max fogyasztással és ilyen mint a sony vagy ledes tv-k ezt meg is lovagolják rendesen.
Megjegyezném azt is ha pld a sony we5ös tv is minden szolgáltatást bekapcsolsz a tesztek alapján bekarcol 110W amit majdnem egy v5500as is fogyaszt beállítva.(nem én teszteltem, hanem olvastam tesztoldalon. Ha valaki nem ért 1et írjon angol oldalakra:))
Remélem érthető voltam és rátudtam mutatni, hogy sok esetbe a fogyasztással trükközve probálják a termékeiket eladni a gyártók a vevő tudatlanságát kihasználva.

(#36045) tuso válasza johnny82 (#36043) üzenetére


tuso
tag

Kb. 120 fokos az érzékelő látószöge, és 5m távolságról is érzékel. A képkikapcsolás inervallumát menüből tudod állítani. Nekem 5 percre van beállítva, tehát ha 5 percig nem érzékel mozgást akkor lekapcsolja a képet ( hang az megy tovább), és amint belép valaki a "látóterébe" egy pillanat allatt visszakapcsolja a képet. :C Ha 30 percig nem érzékel semmit standby-ba kapcsol. Nem aggódok, ha elalszok TV elött, úgyis kikapcsol. :K

(#36046) tuso válasza Fidel76 (#36044) üzenetére


tuso
tag

Ha már összehasonlítasz két készüléket, akkor azonos beállítások mellett kellene ,nem?
Ha úgy nézed ,akkor kb. 60% kevesebbet fogyaszt. összehasonlítás A VE5 ne tévesszen meg ,amerikai tipusa. De nem csak ez a szempont volt, hogy emellett döntöttem...

(#36047) Fidel76 válasza Fidel76 (#36044) üzenetére


Fidel76
tag

Kicsit utánaolvastam meg számoltam. Javítás képpen w5500 és nem a v5500 ahogy írtam. 46 os méretbe találtam csak we5ös és w5500as fogyasztásbeli összehasonlítást teljesen azonos beállítás mellett 21W-tal fogyaszt többet és 80.000 forinttal olcsobb pedig ugyan annyit tud mind2 tv. Na most ha átlagos 6 óra tvzést számolok naponta akkor több mint 60+ évig kell nézned ugyan ezt a tv-t, hogy egálba legyél és itt még semmit se sporoltál meg. 100%, hogy senki se fogja 60+ évig nézni a mostani tvjét. Most akkor melyikkel sporolsz? Zsebedbe marad 80.000 vagy elomdhatod, hogy a 62 éves tvd jobban megérte mint a w5500as 62 éves tv...
Tuso:
Azonos beállítás mellett mérték a 21 W különbséget a WE5 és W5500 között.
[link]
Akkor felhozhatod még a mozgásérzékelőt ami:
1, Kis pénzből a ferdeszeműektől símán beszerzed és rárakod ami úgyan úgy áramtalanít ha elalszol és nincs mozgás.(ha ezért veszi valaki)
2, Mivel ez nem ledes tv így a panel ki be kapcsolgatása csökkenti a panel élettartamát, ugye a végén olyan zöld lesz, hogy hamarabb kerül a szemétbe mert rövidebb az élettartama.
3, Minden egyes kép visszakapcsolásánál megugrik a fogyasztás mégha ez rövd idő is.
4, Ha van kutyád ,macskád akkor azt se biztos, hogy fél óra mulva le fog neked kapcsolni a tv-d.
5, Van akit kifejezetten zavarhat, hogy 1 filmnézés közbe x idönként matatni kell a tv irányítója után, hogy ne kapcsoljon ki a tv.
stb:)
Ahogy olvasom más szempontok szerint is döntöttél, de lehet ha akkor utánaszámolsz nem azt veszed.
Többi tv-vel is össze lehetne hasonlítani, de ott már tényleg szubjektív dolgok döntenek és talán nem a fogyasztás.

[ Szerkesztve ]

(#36048) anrab


anrab
addikt

akkor ha már fogyasztás. philipseseknek mondanám, visszatérve a service menüre, /8694/ átlehet állítani az echo flover módra. ezt kérdeztem még az elején hogy mi lehet, csak senki nem válaszolt. drasztikusan csökkenti az energia fogyasztást, még az energia takarékoshoz képest is. csak lestem.

(#36049) Fidel76 válasza anrab (#36048) üzenetére


Fidel76
tag

Már csak le kellene mérni:) Mit nevetnék ha bemenne a fogyasztása sony alá :DD

(#36050) anrab válasza Fidel76 (#36049) üzenetére


anrab
addikt

mutatja a fogyasztást csak nem számszerűen, hanem egy csík megy egy adott sávban. na ez a sáv a 0-max. fogyasztási sáv és itt lehet látni persze csak nagyjából. de lehet látni azért hogy mekkorák a külömbségek. ezért nem akarok számokba belemenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.