Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26551) Produkció válasza Rick4 (#26512) üzenetére


Produkció
senior tag

ezzel én is így vagyok:D 120at megér? kb annyiért adnám el ha meghozzák azt a tv-t amit ígértek:)

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#26552) Trak válasza BITBOYS (#26545) üzenetére


Trak
addikt

Az baj, mert nálam nincs ilyan gond... láttam már párszáz TN paneles, és nem TN-es monitort, és az összes LG TV, de a 6000 sorozat különösen messze áll tőle.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#26553) BITBOYS válasza Trak (#26552) üzenetére


BITBOYS
addikt

Az esetleg még közbeszólhat, hogy alacsonyan van a tv, tehát felülről-oldalról nézve ilyen a kép.
Most azon gondolkodom, hogy be volt-e kapcsolva az inteligencs fényérzékelő vagy sem mikor néztem :F

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#26554) grandtour2 válasza BITBOYS (#26539) üzenetére


grandtour2
tag

nem tudom milyen panel van a 47LG6000-ben, de speciel én azért vettem többek között meg az 42LG6000-et, mert pont jó a horizontális betekentési szöge, összehasonlítva kb 30 tévével egy MM-ben, és mind egymás mellé volt rakva kb...
Elvérzett a sony W4500, 4000, Philipsek stb....

Én legtöbbször oldalról tudom nézni, és tökéletes képe van.
Az persze más kérdés mennyire oldalról nézed, 170 fokban nyilván nem olyan szép.

Más, rakta már fel valaki 42LG6000-re a 03.41.00-as firmwaret?

Az enyém speciel 03.33.00-val jött ki, és igazából a stand by fogyasztás miatt raknám fel.

(#26555) grandtour2 válasza BITBOYS (#26553) üzenetére


grandtour2
tag

"Most azon gondolkodom, hogy be volt-e kapcsolva az inteligencs fényérzékelő vagy sem mikor néztem"

te hol tudod ezt bekapcsolni? mert az én firmemben nem találtam meg ezt az opciót.. (ver 03.33.00)

(#26556) Trak válasza grandtour2 (#26555) üzenetére


Trak
addikt

A beállításoknál is, de akár a Q.MENU gombot megnyomva is a képüzemmódnál (intelligens szenzor).
Néha nem mindig tetszik, ahogy beállítja, de nálam általában be van kapcsolva, sokkal kevesebbet is fogyaszt így állatólag, leveszi a felesleges fényerőt.

Hol találom meg a firmware verziót?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#26557) grandtour2 válasza Trak (#26556) üzenetére


grandtour2
tag

Szia,

bazz, tenyleg ott van.. eddig nem lattam, pedig ma vagy 10 percig kerestem ezt...

Nalad mi most a firmware verzioszama?

Természetesen LG szakszervízben teszik fel az új firmet, én még nem rakattam fel.
A fő gondom az, h stand by módban 20W-ot eszik a TV, es nem 1W körül.. Vettem egy fogyasztásmérőt, és azzal mértem ki.
Más elektronikai cuccom 1W körül fogyaszt, van olyan is ami 10W, majd deep stand by-ba kerül pár 10 perc után, és lemegy 1W-ra.

Ami jó hír, még nem romlott el LG6000 náluk (bár nem tudom mióta ők a hivatalos szakszervíz)

Azt lenne jo megtudni, h mi a különbség, mit javitottak a 03.33.00 firmware ota, mint pl a 03.41.00-ban

[ Szerkesztve ]

(#26558) Taci


Taci
addikt

Sziasztok!

Kérlek ajánljatok nekem olyan LCD TV-t, amire teljesülnek az alábbiak:

- Nincs benne digitális tuner (se MPEG2-es, se MPEG4-es). Nem fogom használni, így fölöslegesen fizetni sem akarok érte.
- Legalább 32"-os, de lehet 37"-es is (40" talán már túl nagy).
- Full HD felbontású (1920x1080)
- Többféle bemenete legyen: HDMI, SCART, Komponens (+ opcióként lehet még DVI - ha van LCD TV-n egyáltalán - és USB)
- TV-zés mellett képszerkesztésre is használnám, így a panel típusa sem mindegy: ne TN-s legyen! S-IPS S-PVA? Sony Bravia-t néztem, gyönyörű képe volt, így gondolom más is tudja ugyanezt.
- A fekete legyen fekete, de ha lehet, akkor ne tükröződő felülettel legyen ez megoldva.
- És végül az ár: 150.000 Ft környéke talán. De ha lehet, akkor inkább alatta.

Légyszives segítsetek! Régóta próbálom már megtalálni az "igazit", de eddig nem sikerült. Hátha Ti tudtok segíteni!

Köszönöm!

(#26559) No.01


No.01
őstag

Aki esetlegesen tudna segiteni Samsung A656 firmwire frissitesben az kerem legyen kedves irja mar be ide vagy kuldje el nekem privatba amilyan step-by-step valtozatba.

Nagyon halas lennek! :B :R

(#26560) TomBennet válasza gduck (#25201) üzenetére


TomBennet
tag

Úgy tudom, az 5-ös sorozat 24p-je nem olyan jó, mint a a 6-osé

[ Szerkesztve ]

(#26561) papa1


papa1
tag

Hello mindenkinek.
Először is bocsi,hogy ide írok,de ennél jobb fórumot nem találtam itt a ph-n.
Szóval a kérdésem a következő lenne:
-Van egy 72cm-es 50hz-es orion tv-m,nyáron volt benne egy processzorcsere(a szerelő mondta),most elkezdte váltogatni magától a képarányt.Bekapcsolom 16:9,megint bekapcsolom,4:3.De a direkt képarányváltó gombra nem reagál+mindkét oldalra ki van csúszva a kép.Érdemes-e még vele foglalkozni,vagy dobjam ki.
Még egy lcd javaslatot ha kérhetnék 120000-ig.
Előre is köszönöm.

"már előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban...."

(#26562) gduck válasza No.01 (#26559) üzenetére


gduck
addikt

(#26563) gduck válasza No.01 (#26559) üzenetére


gduck
addikt

Viszont feleslegesen ne frissítsél, előtte nézzed meg melyik szoft van rajta! Én most vettem, ezen már alapból a T-AMBPEUMD-1020.1-es van (ez van a neten is). Viszont én csak a SERVICE menüben találtam meg ezt az infót.

(#26564) Quiksilver


Quiksilver
aktív tag

"A készülék kizárólag külön digitális vevődekóder csatlakoztatásával válik alkalmassá a magyarországi földfelszíni, szabad hozzáférésű digitális műsorszórás vételére" ez mit jelent? Nekem most egy sima kis dobozos tv-m van akkor ami kábel csatlakozik hozzá az nem lesz jó egy LCD TV-hez? :U

Az embereket két dolog foglalkoztatja az ősidők óta: 1.Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#26565) Quiksilver válasza Taci (#26558) üzenetére


Quiksilver
aktív tag

Hali! számomra ez jelenti az "igazit" tapasztalatból mondom h szép képe van.. igaz nem Full HD :( de a többi feltételedet kb kielégíti

Az embereket két dolog foglalkoztatja az ősidők óta: 1.Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#26566) Symbio válasza Quiksilver (#26564) üzenetére


Symbio
senior tag

A szövegben benne volt: földfelszíni, tehát semmi köze a kábeles adáshoz.
(magyarul nem tartalmaz mpeg4-es digitális tunert a földfelszíni digitális adás vételéhez)

(#26567) Quiksilver válasza Symbio (#26566) üzenetére


Quiksilver
aktív tag

Tehát akkor jó lesz a mostani kábelell is :D köszi a helpet! :R

Az embereket két dolog foglalkoztatja az ősidők óta: 1.Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#26568) Taci válasza Quiksilver (#26565) üzenetére


Taci
addikt

Igen, ennek a Full HD-s változata van 200.000 Ft körül. Nagyon jónak néz ki, sőt, gyönyörű képe van. Épp csak jóval drágább annál, mint amit szeretnék :(

(Plusz van benne tuner - ez is dob az árán)

Várok további ajánlatokat!

[ Szerkesztve ]

(#26569) Quiksilver válasza Taci (#26568) üzenetére


Quiksilver
aktív tag

Az baj (bár lehet én vok béna) h nem nagyon találtam ilyen árfekvésbe Full HD-s TV-t :(

[ Szerkesztve ]

Az embereket két dolog foglalkoztatja az ősidők óta: 1.Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#26570) hamiska


hamiska
csendes tag

Honnan lehet letölteni 42Lg6000 firmware frissítést?
Nekem a 03.25.00 van,és ahogy látom van már 03.41.00 is.
Köszi.

(#26571) eddhunter


eddhunter
tag

Lehet,hogy nem a legjobb helyre, de azért hátha tudtok segíteni: Adott ugye ez az 551es Samsung. Namost az van,hogy egy elég ócska gépem van:2800+amd,1giga ram, agp foglalat. Lehet-e ezzel Hdt(1080p?) lejátszani egy új videókártyával, és ha mondjuk csak dvi kimenete lenne az mennyire gond?Köszi!

(#26572) code1005 válasza hamiska (#26570) üzenetére


code1005
senior tag

Ez engem is érdekelne. Nekem 03.32.00 van fent.

plata o plomo

(#26573) Quiksilver válasza eddhunter (#26571) üzenetére


Quiksilver
aktív tag

Hali! az attól függ h milyen az az "új videókártya". A DVI csatinál arra gondolsz ami a vidkarin van? mert az annyira nem gond h ha van DVI->RGB(analóg) átalakítód és akkor már mehet is a buli!

[ Szerkesztve ]

Az embereket két dolog foglalkoztatja az ősidők óta: 1.Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#26574) Quiksilver válasza Quiksilver (#26573) üzenetére


Quiksilver
aktív tag

Húú de nagy baromságot írtam :W :W hisz sima VGA kábelen nem is lehet 1080p-t nézni nem? :U

Az embereket két dolog foglalkoztatja az ősidők óta: 1.Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#26575) anrab válasza eddhunter (#26571) üzenetére


anrab
addikt

a proci is elég karcsú de viszont ha találsz ATI agp-s videókarit 2-3-4000-es sorozatból akkor lehet mert az besegít a procinak.
egyébként legalább 2 magos proci kell. legalábbis így tudom!
ja és DVI-HDMI átalakító.

[ Szerkesztve ]

(#26576) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

A Videoton LCD-kről mi a vélemény? Milyen panelt használnak?
:R

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26577) Yahhher válasza Quiksilver (#26574) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Lehet vga-n 1080p-t küldeni. Bár van tv, ami nem fogadja. Dvi-hez hdmi átalakító kell neki.

(#26578) hattorihanzo


hattorihanzo
aktív tag

Na, fater elvitte a kártyát, így ismét analógot élvezek. Ami megint feltűnt, nem sokkal rosszabb, sőt, némely jobb minőségű adó semmivel, a szellemképet leszámítva.
Viszont, a fekete/sötét részek kockásodása gyenge minőségű műsoroknál ( bekapcsolt din.kontraszt mellett is ) megszűnt. Nem tudom mire vélni a dolgot, egyre biztosabb vagyok benne, hogy tömörítési hiba, analógnál ha jól tudom nincs tömörítés.
Várom a Digitv-t, de azt mondják, az tényleg kockás és nem csak a sötét részek. Majd meglátjuk.

(#26579) nike_


nike_
addikt

Sziasztok!

32"-os HD Ready LCD TV-t szeretnék venni ~120.000 Ft-ig. Melyik lenne a legjobb alternatíva?

Ezt néztem, ez megfelelne?

A HD Ready TV-ken ugye van HDMI csatlakozó?

Előre is köszönöm

Üdv

(#26580) grandtour2 válasza Quiksilver (#26574) üzenetére


grandtour2
tag

miért ne lehetne. csak megfelelő TV kell hozzá.

(#26581) Quiksilver válasza grandtour2 (#26580) üzenetére


Quiksilver
aktív tag

hopp ezt nem tudtam :( azt hittem PC-n nél csak HDMI kábelen keresztül lehet de ha nem így van akkor sorry.. pár hsz-el feljebb belinkeltem egy Sony Bravia 82cm-es LCD TV-t, az vajon tudhat ilyet?

Az embereket két dolog foglalkoztatja az ősidők óta: 1.Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#26582) _ak_ válasza dabadab (#26548) üzenetére


_ak_
addikt

[link] :F itt aszondják , h pofon egyszerű az átalakítás dp-ről hdmi-re, meg h mennyire szuper is az a dp. nyilván ha szar lenne akkor is ezt mondanák, de ez ez relatíve megnyugtató (lenne ha legalább egy valaki írta volna, h igen kipróbáltam és működik)

Let's begin, de gozaimasu!

(#26583) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Max 120.000ft-ig milyen 82cm-es LCD TV ajánlanátok? Az se baj ha olcsóbb, talán még jobb is. Főként notebookal lenne összekötve és filmet néznék rajta (D-sub-on keresztül) meg néha TV.

(#26584) _ak_ válasza _ak_ (#26582) üzenetére


_ak_
addikt

Vmi ilyesmi kell elvileg.

Let's begin, de gozaimasu!

(#26585) grandtour2 válasza Quiksilver (#26581) üzenetére


grandtour2
tag

"PC-n nél csak HDMI kábelen keresztül lehet "
nem. pl 42LG6000, olyan ütős 1920*1080 (vagy mennyi) felbontast nyom VGA kimenetről h ihaj.... próbáld ki bármely boltban laptoprol..

(#26586) eddhunter


eddhunter
tag

Köszi a válaszokat!most jutott eszembe, hogy van egy 3,2es pentium procim is,amihez csak egy alaplap kell+mondjuk egy 3650 és sztem így menni fog..

(#26587) Witya


Witya
tag

Nekem egy olyan érdekes kérdésem lenne hogy van egy LG TV-nk és az van ráírva hogy HD Ready meg fölé, hogy 1080p input
szal ezt nem vágom :(

Aki nem csal, az nem is próbálkozik!

(#26588) anrab válasza Witya (#26587) üzenetére


anrab
addikt

képes lejátszani az 1080p-s filmeket hdmi bemeneten keresztül.

(#26589) runner 125 válasza Witya (#26587) üzenetére


runner 125
nagyúr

Igen,azaz a TV fizikai felbontása: 1366 x 768 pixel,de megjeleníti a full HD képet is.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26590) nike_ válasza nike_ (#26579) üzenetére


nike_
addikt

Vagy az LG 32LG2000 is tetszik még nekem. Az ára sem rossz, eDigital-nál 99.900 Ft. Ez esetleg?

(#26591) DigitXT válasza spyduck (#26583) üzenetére


DigitXT
félisten

Akkor nem árt, ha olyat választasz, amin van D-SUB bemenet...:DDD
(Nekem pl. egy SONY KDL32L4000K-m van, ezen épp van.:K De tény,
hogy HDMI-n meghajtva jobb a kép, de filmet nézni* lehet analógon is.)

* Szerk: én monitornak használom, szóval minden HDMI-n megy, csak
mondtam példának, hogy anyósjelöltéknél ment laptopról film D-SUB-on.

[ Szerkesztve ]

(#26592) scream24 válasza nike_ (#26590) üzenetére


scream24
senior tag

[Ez] talán jobb választás. Az s4000 még jobb választás lenne, ha még találsz olyat. :)

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#26593) spyduck válasza DigitXT (#26591) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nincs a notimon se DVI se HDMI szóval mind1, ezért kell a D-sub, nekem az is bőven elég.

(#26594) DigitXT válasza spyduck (#26593) üzenetére


DigitXT
félisten

Miután nem vagyok szakértő, nem tudok sok típust felsorolni. :N
Az enyémről tudok nyilatkozni (de 2 példányban): D-SUB-on is
a kép, csak a betűk nem annyira élesek: érezni némi zavart
az Erőben.:DDD De filmet úgy néztünk Karácsonykor, arra tökéletes.
(Más kérdés, hogy a noti is elég erős kell legyen egy HD anyaghoz.)

(#26595) sb válasza dabadab (#26544) üzenetére


sb
veterán

Nem csak hozzád intézem a kérdéseket, de ha már írtál róla...

A 676 csak az mpeg4 tunerben különbözik a 656-tól? Erre is igaz, hogy nem tükröződik a 37-es?

És még egy dolog érdekelne 6x6 tulajoktól: Olvastam már pár helyen, hogy a 656 input lagja nem a legjobb, de a későbbi fw frissítések ezen javítottak. Bármely részéből igaz valami?

Illetve a http://www.hdtvtest.co.uk-n azt írják, hogy Game módban kisebb az input lag, de "rossz" lesz a kép és inaktív a legtöbb beállítás.

(#26596) coleen


coleen
aktív tag

Sziasztok!

Most, hogy már eléggé a vásárlás előtti hetekben vagyok, nagyon nézegetem a készülékeket és az a megfigyelésem, hogy egy 100Hz-es áráért egy mérettel nagyobbat kapok 50-60Hz-eset. (csak Full HD jöhet szóba)
A kérdésem az, hogy ha megelégszem az 50-60Hz-es példánnyal, akkor miben szenvedek hátrányt? Szaggatni fog a kép? Nagy lesz az input lag? Elmosódnak a képek?

Alapvetően PC-s használat lenne, játékra és .mkv videókra.

Ilyen alternatívákra gondoltam:

100 Hz: Samsung 40A656

50HZ: LG 47LG5000

Persze, egy nagyon picit drágább az LG, de sokkal nagyobb, cserébe viszont csak 50 Hz...

(#26597) Skagen válasza coleen (#26596) üzenetére


Skagen
csendes tag

én a 40A786 mellett döntöttem a LED miatt (elvileg a héten érkezik), és alig drágább ahonnan beszerzem, mint a 656-os és nem LG, főleg úgy, hogy a 656-os széria cseppet jobb mint az 5000-es LG

[ Szerkesztve ]

(#26598) SzlobiG válasza coleen (#26596) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nézd meg a 7000-es szériáját az LG-nek azok már 100Hz-esek.

(#26599) coleen válasza SzlobiG (#26598) üzenetére


coleen
aktív tag

Köszi, de ezt vágom, én az ár/érték arányra lettem volna kíváncsi, mégpedig:

PC-s játék és .mkv nézéskor nagyot veszítek-e azzal, hogy a tv-m nem 100Hz-es? Vagy az életben mi a különbség a 100 vs 50 Hz között?

(#26600) SzlobiG válasza coleen (#26599) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jah értem hát a 100Hz pl foci meccsen jó ha van mivel akkor nem lesz "utánhúzás" meg a gyors kameramozgásoknál se. Szvsz pc-s játékoknál nem annyira fontos, de ez csak az én véleményem, de én tuti 100Hz-est fogok venni ha majd veszek.:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.