Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26351) anrab válasza soldiersdr (#26315) üzenetére


anrab
addikt

jó választás! a képe még sd adásnál is gyönyörű, már ha jó a jel. ebből már gondolhatod hogy a dvd akkor milyen lehet. az ambilight-et pedig minden tv-be beszerelném. de ezt csak azok tudják akik ilyet használnak! :C
ez nem azt jelenti hogy a többi tv nem ilyen jó. :)

(#26352) sipi83 válasza Pi-eM (#26347) üzenetére


sipi83
aktív tag

Köszi!
Szerintem a jövő hónapban meg is rendelem!

(#26353) gduck


gduck
addikt

Sziasztok!

Samu 40A656-hoz érdemes "felkonvertálós" DVD-t venni vagy jó a sima DVD lejátszó is (component kimenete van) Esetleg maga a TV is "javít" a képen?

(#26354) anrab


anrab
addikt

egy kis cikk: dvb-t. [link]

(#26355) anrab


anrab
addikt

mit gondoltok? ezt [link] lehetne használni a philips usb-n? 42"7613-as.

(#26356) Symbio válasza anrab (#26355) üzenetére


Symbio
senior tag

Ha FAT32-re formázod és mpeg2 fájt raksz rá, igen ( legalábbis 7403-on)

(#26357) anrab válasza Symbio (#26356) üzenetére


anrab
addikt

köszi, nálad írja az mpeg1-2-őt is az usb-re. a firmware is más a 100hz meg a többi miatt.

habár nem kifejezetten videolejátszásra gondoltam hanem háttértárnak és hogy meghajtja-e és hogy lehet vezérelni a távirányítóval.

[ Szerkesztve ]

(#26358) MAXIMIZE válasza SM1 (#26332) üzenetére


MAXIMIZE
tag

Szia SM1!

Én már több mint 1 hónapja használom az 55a956-st a legnagyobb megelégedéssel, előtte pedig 3 hónapig nyúztam egy 52 a 656-st tehát van összehasonlítási alapom. Ez alapján egyértelműen kimerem jelenteni, hogy a 956-osnak jóval szebb a képe minden téren. Szerintem nyugodtan megveheted a ledest nem fogsz csalódni. Hozzáteszem hogy a 656-s képe is gyönyörű. Itt van egy kis saját vélemény a két készülékről: 656[link]
956[link]

(#26359) bigdigit válasza SM1 (#26348) üzenetére


bigdigit
addikt

itt egy teszt a LED-esről.
a többi a te döntésed.

(#26360) semetka


semetka
őstag

Van valakinek DVB-C tuneres LCD TV-je??
Jó volna tudni hogy a t-kábeles digitális kártya belemegy-e és műxik-e set top box nélkül.

Akinek van ,vagy már tud infót erről, kégyszi ossza meg velem.
Előre is köszi.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#26361) sacaboy


sacaboy
tag

Sziasztok! Logik.hu-ról tud valaki mondani személyes tapasztalatokat? Garancia és egyéb dolgokban!

Üdv:

Saca

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#26362) Capella válasza semetka (#26360) üzenetére


Capella
senior tag

A kártya belemegy, de nem közvetlenül a tévébe. Kell egy ún. CA modul, amibe megy a Conax kártya.
Ha visszaolvasol hattorihanzo próbálta, illetve használja Philips PES001 tévével.
Akkor menni kell neked is.

Korábban szóba kerültek a merevlemezes boxok. Én említettem az IPTV-t. A SAT még állítólag szintén merevlemezes a T-nél.
A digi kábel SD nem az, a HD sem, de valószínűleg lesz valami merevlemezes HD box majd kábelre is.

(#26363) semetka válasza Capella (#26362) üzenetére


semetka
őstag

Igen megvan, a t-kábelnél conaxot használnak. De azért bemegyek megkérdezem a t-kábelt. Köszi a választ.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#26364) semetka


semetka
őstag

Olyasmit írt hattorihanzo hogy ő mpeg2 es CA modult vett, és azt írta hogy mpeg4 eset is lehet venni.Első kérdés hol lehet mpeg 4 eset venni?, a másik kérdés ha mpeg2 es modult veszek akkor nem mpeg4es lesz a tömörítés??

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#26365) zolimaster


zolimaster
csendes tag

Sziasztok!
Melyiket vegyem srácok a kettő közül számítógépet kötnék rá.
Samsung LE-40A656
vagy
LG Electronics 42LG6000
Előre is köszönöm a válaszokat :)

Hogy hívják a villamosszék kistesóját??? Elektromos kisülés :)

(#26366) soldiersdr válasza anrab (#26351) üzenetére


soldiersdr
csendes tag

köszi válaszod igazából azért kételkedek mert ahol láttam neten arúsitani egyetlen egy helyen se találtam az árúnál véleményt róla viszont a 2 másik áldozatomnál
lg 5000
samsung le40a656a1f

pedig igen igazából a philips felé huz a szivem de kommentekből arra jutottam hogy ez a kettő se rossz én nem akarom hogy azt hidd hogy most meg nem jó az hogy megdicsérted a tv-t amit venni akarok csak szeretném tudni hogy ezekbe a tv-k-be van e valami olyan különlegesség amitől érdemesebb lenne megvenni a kettő közük valamelyiket!!!

előre is köszönöm a véleményedet vagy bárkiét!!!

(#26367) Capella válasza semetka (#26364) üzenetére


Capella
senior tag

Igen, ő mpeg2-est vett, mert az olcsóbb volt. Ezzel indokolta.
Ez csak a kódolt programok hozzáférhetősége, megjeleníthetősége miatt kell, az mpeg2/mpeg4 kitömörítést szerintem maga a tévé végzi.
Ezen túl az mpeg4 vevő jelenleg a földi sugárzású DVB-T-hez szükséges.
A kábelen pedig mpeg2 DVB-C megy, így már ezért sem lehet probléma.
Azután tőlem lehetnek olyan CA modulok is, amik pont a kitömörítést is elvégzik, ha a tévé önmagában erre nem képes.

[ Szerkesztve ]

(#26368) attiati


attiati
veterán

Ez a dvb-t mennyire mérvadó szempont vásárlásnál?
Úgy tudom csak 2012-től lesz kötelező, de teljes körülötte a bizonytalanság.

[ Szerkesztve ]

(#26369) bigdigit válasza Capella (#26367) üzenetére


bigdigit
addikt

mpeg2 DVB-C-én csak SD adás megy.ha HD is kell akkor tudnia kell az mpeg4 DVB-C-ét is.

(#26370) anrab válasza soldiersdr (#26366) üzenetére


anrab
addikt

állítólag a tv tuner veri a többit, és a menüben annyi képjavító technológiát építette mint eggyikbe se. a képbeállítások tárháza, úgy egy hónapra biztos lefoglal. /nem azért mert nem jó a kép/. nekem a dizájn tutira bejön. annak ellenére hogy a menüben rengeteg funkció van, nagyon könnyű a benne való navigálás + alul még írja is hogy mire jó amit éppen akarsz csinálni. van benne usb amivel tudsz firmware-t frissíteni. és látogass el ide ha még nem voltál:[link].

egyébként a karácsony előtti 1-2 hónapi hsz.-ekben sok szó volt róla. van akit majdnem megköveztek érte. sajnos elment a kedve a hsz.-tól, pedig az ő kezében fordult meg a legtöbb philips.

[ Szerkesztve ]

(#26371) Sonny C.


Sonny C.
tag

Sziasztok!

Nem túl gyakran szoktam hozzászólni, inkább csak olvasgatom a fórumot, de úgy érzem, hogy most írnom is kell!
November vége óta vagyok egy 42PFL7603H típusú PHILIPS TV tulajdonosa, mielőtt még bárki megkérdezné, nem Bigdigit-től vettem, bár sokáig úgy tűnt, hogy nála fogok vásárolni!
Ezzel kapcsolatban szeretném megjegyezni, hogy rengeteg vád érte Őt, hogy beépített (bocsánat fizetett ) embere a Philipsnek,stb.., de ez szerintem nem így van.
Bár személyesen sohasem találkoztam vele, de miután nem Tőle vásároltam a TV-t és voltak problémáim, nagyon korrekt módon segített :R ,nagyon hamar válaszolt a kérdéseimre, pedig ha tényleg csak az anyagiak dominálnának nála akkor valószínűleg sz..rt volna a fejemre, főleg azok után, hogy nem nála vásároltam!

amit ennyi idő után el tudok mondani, hogy a TV adás, bár csak analóg, nagyon szuper. A képméretezés automatikus funkciója is az (bár néhány csatornánál, van amikor után kell állítani kézzel, főleg ha csatornalogo/korhatár karika félig a filmen van, félig pedig a fekete sávban). A színek szerintem szépek, bár tényleg túl lehet lőni a célon, ha az ember minden képjavító funkciót bekapcsol!
A hangja is nagyon szuper egy LCD-hez képest, vannak elég erőteljes mélyek is, nemcsak magasak. Ezt a véleményem egyik kollégám is osztotta, miután megnézte a TV-t.
Volt alkalmam összehasonlítani egy rokonom Samsung LE40A626-os tévéjével (elméletileg ugyanazt tudja, mint a 656-os 100Hz, 24p, stb..), szerintem az analóg adás képe sokkal szebb a Philips-en! Ezzel nem akarok újabb "háborút kirobbantani a Samsung vs. Philips vonalon, ez csak a saját véleményem! (ami lehet elfogult is!)
A TV bár nem tudja a real 24p-t, gyönyörűen játssza le az HD felbontású filmeket, még nem tapasztaltam semmilyen röcögést sem. Az Ambilight este tényleg nagyon hasznos tud lenni, bár nekem nem létfontosságú, de ha nincs bekapcsolva az asszony egyszerre reklamál miatta!
Elnézést ha hosszú voltam, ha bárkinek van konkrét kérdése nagyon szívesen válaszolok neki!

(#26372) Capella válasza bigdigit (#26369) üzenetére


Capella
senior tag

Lehetséges. Amikor másfél napig tudtam venni a kódolatlan HD-kat a kábelen, pont azt nem figyeltem ki, hogy a HD-t milyen kódolással adják.
Az SD az biztos mpeg2 volt.
Nekem végül is mindegy volt, az mpeg4 tuneres masinák szokták venni az mpeg2-t is.

(#26373) thomyerk


thomyerk
tag

Hello! Van valakinek tapasztalata 42LG7000-essel, vagy ami fontosabb lenne, ps3-al a 42LG5000el? mert ugye utóbbiban nincs a 100hz meg a 24p amit fontosnak mondtak a gyorsasághoz....valakinek van tapasztalata, az 5000esen akad a kép vagy egyéb probléma van? mert amúgy őszintén szólva jobban tetszik a képe :(

amúgy a "folyás" mitől van az lcd-ken, tehát hogy nem vibrálva látom a mozgást, hanem "túl folyamatosan", túl élesnek vagy milyennek tűnnek a dolgok???

köszi

(#26374) Pópa


Pópa
senior tag

Samsung LE40A656-os dilemmám van.

PC-ről akarom hajtani, ami egy notebook. 2 éves széria,
Acer Ferrari 4005WLMi, amiben egy X700-as VGA dolgozik 128mb dedikált rammal.

A kérdés, hogy honnan tudom teljes bizonyossággal megállapítani, hogy képes lesz meghajtani a 656-ost? Főleg OS kép, adatbázisok, ssh... esténként filmezés. Egyelőre nem HD anyagokkal. De az 1900-es felbontás helyből dukál.

Trust is good, control is better!

(#26375) hattorihanzo válasza Capella (#26367) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Az olcsóság azért volt szempont, mert senki nem tudott tapasztalattal szolgálni, csak a párosításról beszélt mindenki, nem fog sikerülni. Mivel nem hittem el, a saját bőrömön kellett megtapasztalni az igazat, nem igazán szántam volna egy próbára kb 20k-t ( mellesleg most sem szánnék rá annyit ). Szüleimnek van digitális előfizetésük beltérivel, így arra nem kellett próbából előfizetni. Végül, akkor még fogalmam sem volt róla, hogy a modulban is létezik mp2 és mp4. Aztán a kódolatlan alkalmakkor megtapasztaltam, hogy nekem nem kell a hd műsor, és nem a minősége miatt.

Akit pedig ez a kérdés foglalkoztat, nem tudom mi a jelentősége, de ez a modul valami "multichanel" és a conaxon kívűl még valamilyen kódkártyát képes kezelni. Ha T-s vagy , neked conaxos kell, kint találsz 60 európai dollárért mp4 conaxot. Itthoni bolti áruk 15-től felfelé, mármint úgy általában a cam moduloknak. Főleg műholdas technikával foglalkozó boltokban fogsz találni, vagy az interneten.
Arról meg fogalmam sincs, hogy ha hd-s előfizetést dugnék bele, akkor az mp4-es anyagok valóban nem jelennének meg, vagy mégis. Ki kéne próbálni.

(#26376) asadasad22 válasza attiati (#26368) üzenetére


asadasad22
őstag

ha akarsz rendes tv adást fogni a jövőben, antennával, akkor igencsak mérvadó szempont. semmi bizonytalanság nincs körülötte tudtommal, már eldőlt, hogy ez lesz az új szabvány, az, hogy az antenna hungária még balf@szoskodik körülötte, egy más dolog.

(#26377) kugyu21 válasza attiati (#26368) üzenetére


kugyu21
senior tag

Itt a fórumon erről elég sok vita volt már, de hogy kinek mennyire mérvadó, azt mindenkinek saját magának kell eldöntenie.
Néhány információ gondolatébresztésnek:
Az LCD tv-k általában alkalmasak a HD felbontás megjelenítésére, és legjobb formájukat is akkor hozzák ha ilyen jellel vannak etetve (az analóg adás ennek csak töredéke).
Milyen lehetőség adódik erre?
Jelenleg elég elenyésző az a hányad aki rendelkezik BR lejátszóval, ezért ez szinte kiesik. Egy másik rész aki innen-onnan szerzett HD rippeket játszik le PC-ről. Van már néhány szolgáltató aki előfizetési díj, esetlegesen hűségnyilatkozat ellenében (és ha elérhető számodra) ad néhány HD csatornát. És van az ingyenesen elérhető DVB-T amiről sok igéreteset mondtak, de jelenleg még koraszültt állapotban van.
Ma három "HD..." és egy SD csatornát szolgáltat. M1, M2, Duna ami felkonvertált SD és néha elvétve egy igazi HD adás, a Duna II. pedig csak simán digitális.
(Azt azért el kell ismerni, hogy az AH felkonvertálója szerintem jobb munkát végez mint a kereskedelemben kapható TV-k nagy része, ha nem az egésze).
Így tehát neked kell eldönteni, hogy ki akarod-e használni, hogy a TV-d nagyobb felbontás megjelenítésére alkalmas, és hogy ezt milyen mennyiségben, mennyiért akarod megtenni.
A DVB-T ennek a tortának egy szeletkéje és egyenlőre valóban elég vékonyka.

Ja és természetesen arra is van lehetőség, hogy nem a TV készülékben, hanem egy külön Set Top Box-ban veszed meg ezt a szolgáltatást.

(#26378) Antik báró válasza Antik báró (#26256) üzenetére


Antik báró
csendes tag

Úgy néz ki, hogy meggyőztek, hogy a SONY 32W4000 helyett inkább a SAMSUNG A656A1F-et válasszam, ugyan kicsit drágább, de méretben nyílván jobban járok és a SONY 40-ese nem tud talán annyival többet mint a SAMSUNG...a kontraszt arány billentette át a SAMSUNG irányába...köszönöm a segítséget :R

(#26379) Capella válasza hattorihanzo (#26375) üzenetére


Capella
senior tag

Volt szó valóban erről a box-kártya párosítás kérdésről korábban. Ezzel is riogatták a CA modult használni akarókat, hogy nem lesz az jó.
Maximális köszönet, hogy mindennel együtt bele mertél vágni. :C Ment is a modul a kártyáddal gond nélkül.
Én azt állítottam, hogy nem lehet ilyen összepárosítás kábeles boxnál. Most viszont azt kell mondjam, valami mégis van.
Egy újabb boxcserénél a szerelők összedugtak mindent, szoftvert sem frissítettek, bele a kódkártyát, és erre adás helyett annyi volt, hogy nem jogosult a csatorna vételére, hívja a ... blabla.
Kérdeztem, hogy ezek szerint össze van párosítva. Azt mondták igen.
Korábban ilyet sosem tapasztaltam, bedugtam a kártyát a boxba, és ment.
Telefonon egyeztették a sorozatszámot, majd mint aki jól végezte dolgát elmentek. Azt mondták, úgy fél óra múlva magától jó lesz.
És valóban, egyszer csak lett adás. Előtte az infóban sem írt ki a kártyára semmit, hogy meddig érvényes vagy hasonló. Teljesen dátum nélküli volt. :U
Bár az is lehet, hogy ez speckó helyen lévő box volt, és a nagyközönségnek kiengedve kellett valamit engedélyezni, és nem egyetlen, az én kártyával van összepárosítva.
Ha minden csak egy kártyával lenne használható, akkor lehetetlen volna a CA modul is, aminél meg nincs ilyen.
Azt mondták, hogy a HD boxhoz is jó ugyanez a Conax, csak persze olyan előfizetés kellene a jogosultsághoz.

[ Szerkesztve ]

(#26380) scream24 válasza Antik báró (#26378) üzenetére


scream24
senior tag

Ha csak a kontraszt arány billentett a samu irányába akkor nem nagyon olvasgattál ugy hiszem. de természetesen a döntés a tiéd.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#26381) hattorihanzo válasza Capella (#26379) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Létezik, hogy ezt a típust nem érdekli a párosítás?

(#26382) Capella válasza hattorihanzo (#26381) üzenetére


Capella
senior tag

Én még mindig azt mondom, hogy nem valószínű a párosítás. Bár ezt csak a kábeles cégtől tudnák megerősíteni vagy cáfolni. Ha egyáltalán akarnák.
Vagy ha van ismerős kábeles előfizető, kell csinálni egy kártya csereberét próbából.
Gondolj bele, ha az adott kódkártya csak az adott kütyüvel volna használható, akkor mi végre volna a CA modul? Egyáltalán nem működhetne.
Vagy a CA modul "immunis" az ilyen összerendelésekre.
Vagy ha van ilyen, az csak a boxokra érvényes valahogy. De talán akkor sem egy adott kártyához van kötve, hanem hogy egyáltalán vehet-e jelet a kábelről a box, nincs-e letiltva.
Így hirtelen hasonlóképp pl. a mobilok IMEI számához.
Ilyen félórás várakozásra csak legutóbb emlékszem. Máskor a boxba bedugva azonnal ment.
De lehetett hamarabb is engedélyezve. Ez mind persze csak saját feltételezésem.

(#26383) soldiersdr válasza anrab (#26370) üzenetére


soldiersdr
csendes tag

Köszi szépen a segitséget ugy érzem maradok a philipnél mindenképp igaz tv műsort nem gyakran nézek de sebaj van még elég nézni való szeritem kezdem valami 5-6 ezer forint os hd filmel :-D
a link is hasznos volt!

(#26384) tothl válasza scream24 (#26380) üzenetére


tothl
addikt

Azert a 40a656 egy 32w4000 -nel jobb valasztas ez nem ketseges. Mar csak azert is mert nagyobb.... :)

Amugy nekem nagyon bevalt mindenre, abban bigdigitnek nagyon igaza van, hogy rettenetesen fapados. A regi 72 cm-s 100hz -s Sonym egesz mas kategoria volt ilyen szempontbol. Maskulonben mindenre okes. Kepminoseg, jelfeldolgozas nagyon jo. Nagyobb tudasura meg nem volt penzem. Ennyire egyszeru.

(#26385) scream24 válasza tothl (#26384) üzenetére


scream24
senior tag

Ez mind szép és jo, de egy szoval sem mondam, hogy nem jo a samu . Csak azt probáltam ecsetelni, hogyha a kontraszt arány döntött a két tv között akkor a kolléga nem nagyon olvasgatott a témában. És igen ha azt irta volna, hogy a nagyság miatt a samut választotta tiszta sor, nade a kontraszt miattami amugy is csak a dinamikus, amit általában kikapcsolnak. Remélem igy már érthetö. :) Ha jol tudom kb 10-15 ezer a különbség a samu és a 40w4000 között ami azért manapság talán kibirhato. Ismétlem talán.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#26386) tothl válasza scream24 (#26385) üzenetére


tothl
addikt

Azert az kijelentheto, hogy ket dinamikus kontrasztertek kozul amelyik keszuleke nagyobb annak a valos kontrasztja is nagyobb. Termeszetesen ez nem minden, sot !
Nem csak a kijelzo minosege hatarozza meg egy keszulek tudasat.
Konkretan mivel mindket tipust ismerjuk nem gondoltam volna, hogy valaki belekot a 32w4000 es a 40a656 valasztasanal ha valaki az utobbit valasztja. Felolem azt is irhatta volna, hogy mert bordo a kerete, akkor sem reagaltam volna ra, mert veletlenul pont a joba nyulna bele.
:)

(#26387) sacaboy


sacaboy
tag

Hello!

Logik.hu-ról esetleg valakinek véleménye?

Vagy a Laser Műszakiudvarrol?

Saca

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#26388) Symbio válasza tothl (#26386) üzenetére


Symbio
senior tag

Azert az kijelentheto, hogy ket dinamikus kontrasztertek kozul amelyik keszuleke nagyobb annak a valos kontrasztja is nagyobb
Miért is :F Ezt alapozod valamire vagy csak úgy gondolod :U

(#26389) tothl válasza Symbio (#26388) üzenetére


tothl
addikt

Csak a logikara. A dinamikus kontraszt ugy all elo, hogy a keptartalomtol fuggoen jatszanak a hattervilagitas erejevel. Magyarul egy alapvetoen sotet jelenet sotetebb gyenge hattervilagitasnal mint erosnel. A feldolgozo elektronikak/szoftverek nagyjabol ugyanazok. Ahol tobbet adnak meg dinamikusra, ott ranezesre is jobb a panel valos kontrasztja, maskepp nem jon ossze a tortenet.
Termeszetesen nagy kamu az egesz, de ahol tobbet adnak meg dinamikus kontrasztnak, ott SZVSZ jobb a panel is, jobb a valos kontraszt.
Cafoljon meg aki akar...... :)

(#26390) dabadab válasza tothl (#26386) üzenetére


dabadab
titán

"Azert az kijelentheto, hogy ket dinamikus kontrasztertek kozul amelyik keszuleke nagyobb annak a valos kontrasztja is nagyobb."

Szerintem a dinamikus kontraszt ertekek teljesen hasznalhatatlanok, pont olyan, mint aktiv hangfalaknal a PMPO.

DRM is theft

(#26391) tothl válasza dabadab (#26390) üzenetére


tothl
addikt

Ez ket kulonbozo dolog. Egy dolog a kozos, csalni akarnak, elkapraztatni az ertekekkel.
Az elobb leirtam hogyan gondolom, ez eleg logikus szerintem es ertheto.
Sosem lesz olyan kontrasztod mint amit a dinamikusnak hirdetnek, de a panel milyensegetol is fugg, hogy milyen erteket tudnak megadni dinamikus kontrasztkent.
Magyarul minel nagyobb valos kontrasztra kepes a panel annal jobb dinamikust kontrasztot lehet kihozni belole papiron.
Amugy nekem az s-pva bevalt. A felhosodes szinte eltunt par ora hasznalat utan, a kepminosege pedig csodas, meg a fenykepeim is uj minosegben ragyognak, sosem voltak olyan szepek mint ezen. A szurke-fekete ezernyi arnyalata jelen van. Tetszik

[ Szerkesztve ]

(#26392) Symbio válasza tothl (#26389) üzenetére


Symbio
senior tag

Szóval csak logika. Csak ezt akartam tudni. :R
(azt, hogy ki mekkorát ad meg, abból én nem következtetnék túl sokra, de ez csak szintén szvsz)

(#26393) fokukac válasza tothl (#26384) üzenetére


fokukac
nagyúr

Szia!
mit értesz az alatt, hogy fapados?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#26394) tothl válasza Symbio (#26392) üzenetére


tothl
addikt

Mondjuk a kijelolt tipusokrol nem art elolvasni par review-t kulfoldi forumokon. :)

(#26395) tothl válasza fokukac (#26393) üzenetére


tothl
addikt

Azt, hogy nem tul sok mindent tud. En pl. hianyolom az ertelmes programrendezest, csatornahozzarendelest bemenetekhez, hasonlo kenyelmi funkciokat. Mas nem hianyzik.

(#26396) semetka


semetka
őstag

Capella hány embernek megy a CA modul dolog??

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#26397) Antik báró válasza scream24 (#26380) üzenetére


Antik báró
csendes tag

Hello scream24! Szívesen meghallgatom a véleményed...Te hogy döntenél és miért?

(#26398) No.01


No.01
őstag

Antenna Digatalt hasznal itt vki? Mutereknak az van otthon ugye ez elvileg digitalis. Legalabbis a nevebol illa honlapukrol ez derul ki, de vmiert a nalam levo T-Home-os IPTV lenyegesen szebb kepet ad igy picit elbizonytalandotam, h biztos digitelis e az AH...

[ Szerkesztve ]

(#26399) Capella válasza semetka (#26396) üzenetére


Capella
senior tag

Hogy hány embernek megy, fogalmam sincs.
Azt se tudom, hányan próbálták egyáltalán. Egy régebbi tesztben cifuéknak UPC-vel valamiért nem sikerült. Hogy pontosan miért, nem derült ki.
A fórumon nem volt senki, aki kipróbálta volna, míg hattorihanzo gondolt egyet, elment, megvette, összedugta, és neki megy. Ennek így is kellene lennie, különben mi végre gyártanák a CA modulokat. ;)
Fogalmam sincs, hogy van-e valami egyedi azonosítója a CA moduloknak, de ha lenne, akkor sem nagyon ismerheti a szolgáltató.
A saját boxait persze ismeri, és ha van mód rá, akár le is tilthatja.

A CA modullal a box távirányítója váltható ki, és jobb lesz-a kép, mert nem digitál/analóg átalakítással és scart csatlakozással nézed a csatornát, hanem a tévé intézi.

Vannak negatívumok is. A CA modul nem olcsó, általában drágább mint egy SD box.
A rögzített csatornákat később nekem kicsit átrendezte a tévé, beszúrt üreseket, ha box nélkül néztem. Ezt más is írta.
Én nem CA modullal használtam, hanem volt egy rövid kódmentes időszak.
A tévém nem rögzíti az audio beállítást. Ha nem a magyar a default nyelv, így csatornaváltás után újra át kell állítani magyarra. Boxnál nincs ilyen gond, egyszer kell átállítani.
A T-Kábel és Sony tévé párosnál nem voltak jók az EPG és csatornainfó magyar karakterei, a feliratok sem magyarul jelentek meg, hanem talán svédül.
Az AH a földi sugárzásnál ezt a hibát már megoldotta.
A T-Kábelről fogalmam sincs, de miért is tennék, ha ők adnak boxot is, amivel nincs ilyen probléma.

Volt egy olyan ötletem, hogy kifizetek egy kábeles HD boxot a HDMI csatlakozás miatt.
Ez esetleg akkor érhette volna meg, ha az a box merevlemezes, de nem az. :(
Azt se tudom, eladták volna-e csak úgy HD előfizetés nélkül. :U

(#26400) radi8tor válasza Capella (#26399) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Fogalmam sincs, hogy van-e valami egyedi azonosítója a CA moduloknak, de ha lenne, akkor sem nagyon ismerheti a szolgáltató.
A saját boxait persze ismeri, és ha van mód rá, akár le is tilthatja.

Van azonosítója, a gyári száma. De mivel a műsorszórás egyirányú kommunikáció (az STB / TV nem tud jeleket visszajuttatni a szolgáltatónak) nem is olyan lényeges ez.
A saját boxait is úgy tudja "letiltani", hogy inaktiválja az előfizetői kártyát. Nem a boxot tiltja le. Tehát ha nem fizeted letiltják, CA-modulon keresztül is működik mindez.

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.