Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26401) Capella válasza radi8tor (#26400) üzenetére


Capella
senior tag

Az addig rendben van, ha nem fizeted a díjat, letiltják a kártyát és annyi. Ezt tudtam én is.
Az volt meglepő, hogy miközben a kártyám nem volt letiltva, érvényes volt, a legutolsó boxcserénél kellett majd egy félóra, mire az új box tudta venni az adást a kártyával.
Eleinte a box infója nem is írt ki semmit a kártya érvényességére. Egyszerűen hiányoztak a megszokott érvényességi idők.
Amikor meg jó lett, persze kiírta a kártya infót is.
Korábban meggyőződésem volt, hogy nincs semmiféle box - kártya összerendelés, csak a kártya érvényessége számít, no meg a jogosultságot is az szabályozza, hány csatornához férsz hozzá.
Ez a jelenség rendezte át a képet egy kicsit, meg az hogy telefonon egyeztettek a központjukkal, hogy boxcsere és mondták annak az azonosítóját. A kódkártyámmal nem is foglalkoztak.
Hoppá! Lehet hogy tévedtem, rossz következtetést vontam le, és nem a box engedélyezése miatt kellett a telefonos egyeztetés. Ilyet máskor is csináltak.
Az lehetett a gond, hogy túl sokáig volt kikapcsolva a digitális box, és ilyenkor rémlik valami, hogy emlegettek egy időt, mire helyreáll a kártya jogosultsága a rendszeren.
Ezért mondják, hogy hónap végén ne legyen kikapcsolva a box, hogy tudja fogadni a kártya újabb aktiválását.
Ha így van, akkor sztornó az előbbi box-kártya összerendelés témában írt kombinációm, és helyreáll a rend.

Arról meg nem vagyok meggyőződve, hogy a digitális rendszernél nem tud visszamenni semmilyen információ.
Lehet, hogy nincs ilyen technika kiépítve, de ha akarnák, akár azt is követhetnék, hogy éppen melyik csatornát nézed. IPTV az más, de ott tényleg tudják.
Ahol garantáltan nem megy vissza jel, az a műholdas vétel.

(#26402) bigdigit válasza Capella (#26401) üzenetére


bigdigit
addikt

na ezért neveztem be műholdas vételre...nem megy vissza semmi jel.
de ha már párosításról van szó.hellohd júliustól fog párosodni:)
de ők sem a boxxal hanem a modullal fognak...

(#26403) szasanyi


szasanyi
félisten

Hozzáértők segítségét, javaslatát kérem! Szükség lenne 102-170cm LCD 8vagy Plazma :F ) tévére, amely: 24/24 azaz folyamatos üzemben lenne használva, és térkép (GPS rendszer) menne rajta, vagyis a szöveg olvashatósága is fontos! Javaslat, 5let készülékre?

(#26404) Capella válasza bigdigit (#26402) üzenetére


Capella
senior tag

Igen. Ezért is lehet vagy érdemesebb meghekkelni a SAT vételt. Ha van ilyen. ;)
Biztosan nem megy vissza semmilyen jel.
Legfeljebb nem mindenhol annyira kedvező és elegáns felszerelni a lavórt. :DDD Pl. panelprolik a lakótelepen, bár ott is van néhány tányér felrakva.
A műholdnál még talán belejátszhat az időjárás. :F

(#26405) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok, van egy eléggé zavaró problémám :( Nem rég vettem egy Samsung 46A956-os TV-t, aki ismeri az tudja, hogy nem egy olcsó gép, és nem is rossz :D számitógép van rákötve, konkrétan egy Sony Vaio Vgn-FW21E, HDMI kábellel a TV 2. HDMI bemenetére. A problémám a következő: Nyilván azért vettem Full HD TV-t, hogy ne 720-as filmeket nézzek. Ha laptoprol 1360x768-as jelet küldök, nincs is gond, viszont amint átállítom 1920x1080-ra, ami a tv maximális felbontása, egybol lesz egy 5-5 centis keret a kép körül, ami fekete. Namost ez elég zavaró. Kell, hogy legyen valami megoldás :F :O

(#26406) radi8tor válasza Capella (#26404) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

365 napból összesen 2-3 órát nem szokott menni a műhold az időjárás miatt, akkor is csak azért mert orkán erejű szél volt.

Továbbra is tartom magam ahhoz, hogy a TV nem kommunikál vissza az adó felé. Vevőtuner nem egyenlő adótunerrel, ezt ne felejtsétek el.

Igen, a smartcard automatikusan blokkolásra kerül, ha több mint 1 hétig nincs bekapcsolva, de ez megától helyreáll ha ismét veszi a rá sugárzott kódokat.

Pl mikor megveszel egy UPC sat beltérit, beledugod a kártyát a beállított rendszerbe és nem működik. Várni kell kb 1 órát egy bizonyos csatornán, ahol aktiválódik a kártya.

⭐ Stella

(#26407) radi8tor válasza RockHaRD (#26405) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Állítsd az overscan értékét a videokártya beállításoknál.
Nekem is ez volt a vadi újan telepített PC rendszeren. Ez a videokártya dolga.

⭐ Stella

(#26408) RockHaRD válasza radi8tor (#26407) üzenetére


RockHaRD
addikt

és ezt hol is találom meg? :D

(#26409) bigdigit válasza Capella (#26404) üzenetére


bigdigit
addikt

hát igen ha valakinek olyan boxa van amibe net is megy sok minden előfordulhat ;)

(#26410) tsabbi


tsabbi
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem....
ABC-ben dolgozom és a heti akciós termékeket egy 82 cm-es hagyományos tv-n szoktam reklámozni úgy,hogy megszerkesztem power point-ba és kiírom dvd-re,majd erről játszom le.Elég idejétmúltnak tartom már ezt és szeretnék venni egy lcd tv-t...de ha már új lesz a tv,akkor elég csunyán mutatna alatta a dvd player...hallottam már usb-s és memóriakártyás tv-ről.ha az anyagot ráteszem pendrive-ra akkor az ilyen tv-vel le tudom azt játszani?és a vezérlést is meg tudom oldani a tv-n keresztül?ár,minőség viszonyában tudna Valaki ajánlani pár jó készüléket?
Köszi előre is!

(#26411) Capella válasza radi8tor (#26406) üzenetére


Capella
senior tag

Láttam olyat is, hogy vihar, eső esetén az analóg kábelen vett Duna TV és más adók rosszabbak volt, mert a szolgáltató ezeket a műholdról szedte. A nagy piros felületek totális krach voltak.
Ilyenre gondoltam, de ez lehet, hogy függ a vételi helytől is, és ez a műhold vételkörzet szélefelé lehetett.

Igen, már biztos hogy ezt az egy hetes box kikapcsolást nyaltam be. :B

Én sem azt mondom, hogy feltétlenül és biztosan van visszamenő jel a digi tévénél. Gyakorlatilag. Elvileg lehetne, ha megvalósítanák.
A műholdas vétel az, ahol ez nem megvalósítható. Annak külön egyéb feltöltő csatornát kellene létrehozni.

(#26412) bigdigit válasza Capella (#26411) üzenetére


bigdigit
addikt

ha lenne ilyen holdas net mellé nem kellene földi kapcsolat is...

(#26413) bigdigit válasza tsabbi (#26410) üzenetére


bigdigit
addikt

jelen pillanatban philips illetve samsung lcd tv-ék tudnak usb-ről mpeg2-őt,képeket vagy divx-et lejátszani.lehet más márka is de ezekről biztosan tudom.ezeknél is csak a közép kategóriától .

[ Szerkesztve ]

(#26414) szasanyi válasza szasanyi (#26403) üzenetére


szasanyi
félisten

Elírtam... csak 102-107cm képátló kellene. :B

(#26415) Capella válasza bigdigit (#26412) üzenetére


Capella
senior tag

Persze. hallottam, hogy a műholdas net mellé is kell telefon vagy valami egyéb kapcsolat, hogy a feltöltés is menjen. No meg a lekérdezésekhez persze. Ez kisebb adatmennyiség, így elmegy, bár elég nyögvenyelős a dolog.
A letöltés azután jöhet nagy sebességgel a műholdon keresztül.

(#26416) tsabbi válasza bigdigit (#26413) üzenetére


tsabbi
csendes tag

köszi szépen.utána nézek.

(#26417) bigdigit válasza Capella (#26415) üzenetére


bigdigit
addikt

folyamatos statikus használat mellett a plazma felejtős mert beég...
lcd esetén tűéles akkor lesz a kép ha gps progi natívban képes meghajtani.vagyis tudja vagy a hd readyt vagy a full hd felbontást a szoftver.

(#26418) bigdigit válasza tsabbi (#26416) üzenetére


bigdigit
addikt

nem tudom mennyit akarsz rászánni de itt egy példa 42PFL7603 ami tudja.

(#26419) fokukac válasza bigdigit (#26413) üzenetére


fokukac
nagyúr

DivX-et is tudnak? Ez biztos?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#26420) tsabbi válasza bigdigit (#26418) üzenetére


tsabbi
csendes tag

200k lenne a felső határ.néztem a terméket köszi,nekem elég lenne 92 cm-is,de igy már van kiindulópontom,szal ki tudom bogarászni.csak az a baj,hogy semelyiknél sem irják milyen formátumokat támogat...vagy mindegyiknél ugyanazt?amit power point-al tudok menteni az TIFF és GIF formátum bár ezeket meg össze vissza tudom konvertálni(remélem).szóval akkor csak mpeg2 és diwx ugye?
köszi

(#26421) bigdigit válasza fokukac (#26419) üzenetére


bigdigit
addikt

nem mindegyik.tipus kérdése.a 7603 pl csak kép és mpeg2 képes.

(#26422) bigdigit válasza tsabbi (#26420) üzenetére


bigdigit
addikt

jpeg biztos megy mert azt próbáltam.és simán távirányítóról tudod vezérelni.

[ Szerkesztve ]

(#26423) einstein


einstein
senior tag

Sziasztok.
Valakinek van valami összefoglalója, mik lesznek a 2009-es LCD tv modellek?
Szokásos Samu/LG/Sony/Philips stb.

(#26424) dabadab válasza szasanyi (#26403) üzenetére


dabadab
titán

A plazmarol ket okbol is lebeszelnelek:
1. Tobbet fogyasztanak, foleg, ha mindenfele vilagos kepek vannak rajtuk.
2. Beegnek.

Az olvashatosaggal valoszinuleg nem lesz gond, mar a legegyszerubb LCD-k felbontasa is 1366x768. Ha egyeb igenyed nincs, akkor minden bizonnyal egy belepokategorias keszulekkel is teljesen elegedett leszel, ezek 40-42 colos meretben ugy 150k tajarol indulnak, ennel nagyon olcsobban plazmat se lehet kapni.
Arra ugyelj, hogy - mint az tobbszor is elhangzott itt a topikban - hogy pl. a Samsung harom eves garanciaja csak a magyar Samsung-kepviseleten keresztul behozott, magyar garancialevellel rendelkezo TV-knel ervenyes.

DRM is theft

(#26425) dabadab válasza tsabbi (#26420) üzenetére


dabadab
titán

TIFF/GIF siman atkonvertalhato jpeg-re.

DRM is theft

(#26426) radi8tor válasza RockHaRD (#26408) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez minden videokártyán más és más. Neked kell megtalálni. Speciális beállítások, HDMI, stb...

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#26427) radi8tor válasza Capella (#26411) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azok a "nagy piros felületek" csak az analóg SAT vételnél romlottak le. Digitális műholdas adásnál 20%os jelszintnél kockásodik, szétesik a kép, alatta pedig fekete a kép.
A nagy előny még a digitális műholdas vételnél az, hogy erősebb jellel sugároznak, mint az analóg. Ezeknél nem nagyon van már időjárási hiba... Kivéve ha elfújja az antennát a szél vagy már eleve rosszul volt beállítva és felhős időben a tűréshatár alá esik a vételi szint.

⭐ Stella

(#26428) RockHaRD válasza radi8tor (#26426) üzenetére


RockHaRD
addikt

de mit kell, mire állítani? :D

(#26429) Symbio válasza fokukac (#26419) üzenetére


Symbio
senior tag

Én nem tudok olyanról, amelyik Divx-et usb-ről lejátszana. JPEG, MPEG1,2

(#26430) radi8tor válasza RockHaRD (#26428) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Overscan-t kell állítani, mint mondottam. Azt, hogy mire, azt majd látod a TV képernyőjén.

⭐ Stella

(#26431) denes242 válasza bigdigit (#26413) üzenetére


denes242
aktív tag

szerintem a samsungok csak 856-tol jatszanak filmet (de akkor mpeg2, mpeg4(divx), mpeg4-avc (h.264)-et is, HD-ben is, ki is probaltam).
szerintem a 656 pl. nem tud filmet, de nem probaltam.

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#26432) szasanyi válasza dabadab (#26424) üzenetére


szasanyi
félisten

És gondolod, hogy egy 150k körüli LCD tévé bírni fogja az igénybevételt? Csak mert nézegettem az ipari célra készült készülékeket is (huhh 1 milla körüli áron!) LCD panel hűtéssel, miegymás. Tehát a legsarkalatosabb pont a készülék kiválasztásánál, hogy SOSEM lesz kikapcsolva... amíg tönkre nem megy. Azt kéne tudni, hogy ilyen üzemeltetés mellett, egy ilyen olcsó kategóriájú készülék vajon meddig bírja? :U

(#26433) fokukac válasza szasanyi (#26432) üzenetére


fokukac
nagyúr

Az 1 milliós készülék lehet, hogy tovább bírja, de szerintem biztos nem bírja 6,6-szor tovább, mint amennyivel drágább... szerintem ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#26434) anrab válasza tothl (#26391) üzenetére


anrab
addikt

"A Philips Tökéletes Kontraszt a Perfect Pixel HD Engine második fokozatának része. A Tökéletes Kontraszt egyedülálló kombinációja a változtatható háttérvilágításnak és az új kifinomult hisztogram videó jelfeldolgozásnak. A szabályozható háttérvilágítás javítja a képek fekete részleteit, csökkentve a kijelzőt átvilágító izzók fényerejét. A statikus kontrasztérték akár 22-szeresére nőhet, de ez az eljárás befolyásolja a kép érzékelt fényességét is. A Philips új intelligens hisztogram videó jelfeldolgozással azonban fényerő csökkenése megelőzhető. A kifinomult kontraszt feldolgozásnak köszönhetően a világos részek még világosabbak, a sötétebb részek még sötétebbé válnak a részletek elvesztése nélkül. Ezzel a dinamikus kontraszt akár 55000:1 értékre nőhet. Philips Tökéletes Kontraszt: kiemelkedő kontraszt mélyfekete árnyalatokkal, természetes részletekkel, minden látószögből." [link]

(#26435) anrab válasza szasanyi (#26432) üzenetére


anrab
addikt

hány óra üzem időt szoktak írni az lcd panelekre? 80-100 ezer óra?

(#26436) RockHaRD válasza radi8tor (#26430) üzenetére


RockHaRD
addikt

de nemtom mi az a overscan :DDD :B

(#26437) anrab válasza RockHaRD (#26436) üzenetére


anrab
addikt

accc-dtv/hdmi/-scaling options-underscan 15%.......overscan 0%.

üres kockát pipáld ki majd húzd 0%-ra.

(#26438) Lacix29 válasza anrab (#26434) üzenetére


Lacix29
őstag

Micsoda marketing szöveg. :DDD
"csökkentve a kijelzőt átvilágító izzók fényerejét"
:C :DD

(#26439) RockHaRD válasza anrab (#26437) üzenetére


RockHaRD
addikt

magyar a windows :D

(#26440) CosmoBacsika


CosmoBacsika
tag

Kerdes, pontosabban egy kis segitseget kernek: Googleben nem talaltam semmit, lehet h csak rosszul kerestem, de azt szeretnem megtudni, hogy tudtok e neten olyan oldalt ahol lcd-k idealis kép beallitasai vannak leirva. Konkretab LG5000hez keresem, de valszeg bena vagyok mert nem talalok semmit

(#26441) hattorihanzo válasza anrab (#26434) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Egy dolog biztos, nem nagyon hiszek a számoknak én sem, de szerintem ez a dinamikus kontraszt igen jó dolog, legalább is a PES0001-en. Próbálkoztam már vele többször is, és sikerült megfejtenem, hogy a régebben írt kockásodáshoz ( gyenge minőségű műsor fekete részletei, pl. sötét zakó, közelről kockásak, normál távból nem észrevehető az én szememmel ) bizony köze van. Kikapcsolva a dinamikus kontrasztot teljesen megszűnik, viszont, mintha kékes lenne a frekete ( egyszer írta valaki, hogy a Philips lcd-knek kékes a feketéje ), nem vagyok benne 100%-ig biztos, de mindig a hibákat keresem, ez lehet, hogy néha megtéveszt. Visszakapcsolva, akár minimum, akár közepes szintre szenzációs lesz a fekete. Teljesen feketével még nem hajtottam meg ( tényleg, majd kipróbálok egy fekete JPEG-et ), de sötét szobában pl. a TXT vagy stáblista egyszerűen , mint a korom. Nem tudok elképzelni feketébb feketét, bármit irnak más tv-k tesztjeiben. Éppen ezért nincs az a pénz, amiért kikapcsolnám a dinamikus kontrasztot, még ha nem is tudja a speckóban megadott értéket ( 66000:1 ), de nem is mond semmit.
Még kipróbálom más beállításokkal, hogy meg lehet e szüntetni kikapcsolva a kékes árnyalatot, de akkor sem fogom kikapcsolni, igenis dob rajta.

(#26442) anrab válasza RockHaRD (#26439) üzenetére


anrab
addikt

amit írtam az az ati videókártya beállításában van nem a windows-ban!!!
accc=ati catalyst controll center

(#26443) hattorihanzo


hattorihanzo
aktív tag

Srácok, jönnek sorra ezek a 120Hz-es 3D-s monitorok, ami megfelelő szemüveggel a 120Hz-es frissítésből frankó 3 dimenziós képet csinálnak. Ugye az USA-ban meg mostanában jelennek meg a szintén 120Hz-es LCD tv-k. Ezek szerint azok is tuni fogják a 3D-t egy ilyen szemüveggel ?

[ Szerkesztve ]

(#26444) anrab válasza hattorihanzo (#26441) üzenetére


anrab
addikt

nálam ez a kékesedés nem látszik csak az hogy ha bekapcsolom még feketébb a fekete.
talán túl van vezérelve a kék komonensed.

(#26445) RockHaRD válasza anrab (#26442) üzenetére


RockHaRD
addikt

sony oldalárol van az ati driver, nem az amd-ről, mert az ottani nem megy :S szal nincs CC :D

(#26446) anrab válasza hattorihanzo (#26443) üzenetére


anrab
addikt

már a 240hz-s tv-k jönnek!

(#26447) anrab válasza RockHaRD (#26445) üzenetére


anrab
addikt

egyáltalán ati vga-d van?

(#26448) RockHaRD válasza anrab (#26447) üzenetére


RockHaRD
addikt

alant írtam. Sony Vaio noti. 3470-es radeon van benne.

(#26449) anrab válasza RockHaRD (#26448) üzenetére


anrab
addikt

azt nem olvastam de tedd fel a 8.12-es mobility[link] ati catalyst-et, ha nem az van fent. ez a legújjabb. utána megtalálod a beállításokat amit írtam.
de elősször törölj minden régit.

[ Szerkesztve ]

(#26450) einstein válasza hattorihanzo (#26443) üzenetére


einstein
senior tag

A legutolsó 120Hz-es monitorral kapcsolatos topikban merült fel ez.
Az biztos, hogy a tévéknél ez a 120/240 Hz elsősorban az interpolációra utal, míg a monitoroknál ez szimpla képfrissítés.
Persze ahhoz, hogy a tévé meg is jelenítse az általa számolt (interpolált) képkockákat kell, hogy tudja az ilyen gyakoriságú képfrissítést is. A kérdés csupán, hogy önmagában be tudod állítani a 120-as képfrissítést a mozgásinterpoláció nélkül. Szerintem nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.