Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25601) Nippon


Nippon
őstag

A mostani 6-os vagy 7-es szériájú Samuk le tudnak-e játszani HD tartalmat USB-ről?
Mondjuk MKV-t...

(#25602) Symbio válasza Nippon (#25601) üzenetére


Symbio
senior tag

Én nem tudok olyanról, hogy bármelyik márka is lejátszana külső segítség nélkül MKV-t.
Max mpeg2-őt, de zömében inkább csak álló képeket.

(#25603) dabadab válasza Nippon (#25601) üzenetére


dabadab
titán

Bar magaval a h.264 kodolassal minden bizonnyal elboldogulnanak, az mkv containert viszont egyaltalan nem ismerik.

DRM is theft

(#25604) Nippon válasza dabadab (#25603) üzenetére


Nippon
őstag

LOL, most olvastam vissza párral és láttam a bejelentést az új TV-kről. Na azok már tudni fogják...
Vajon a mostaniak képesek lennének MKV kódolásra egy megfelelő firmware-rel vagy hardveres akadálya is van?

(#25605) wassermann válasza Nippon (#25604) üzenetére


wassermann
addikt

A mostaniak még nagyon zsengék ilyesmiben a legtöbb LCDTV csak az mp3-at és a jpg-t ismeri. A Philipsek már boldogulnak mpeg2-es tömörítésű videóval (DVD) is.
Itt a fórumon Bigdigit próbálkozott ilyesmivel.

[ Szerkesztve ]

(#25606) Scoobyka válasza Nippon (#25604) üzenetére


Scoobyka
addikt

szerintem egyértelmű,hogy hardveres is....azért egy 1080p-s mkv fájlhoz vagy gy elég gatya cpu kell vagy egy jó videochip ami támógatja a hardveres gyorsítást....szerintem eddig ilyet nem pakoltak bele semmilyen tvbe...

amúgy j ötlet az usb-s mkv támogatás....már csak egy kérdés marad....ha a tv tudni fogja az 1080ps filmek lejátszását pendrivról...akkor ki a fene fog venni kéklejátszót? :D

ja és lehet unalmas ,de fifa09 és az új prince of persia is játszható marad 100hz alacsony beállításnál....input lag érezhető ,de nem vészes....és sokat dob a látványon.

(#25607) dabadab válasza Nippon (#25604) üzenetére


dabadab
titán

Az MKV nem kodolas, hanem container. Meg lehet probalni atrakni a streamet vmi mpeges containerbe, az valoszinuleg segit.

DRM is theft

(#25608) bigdigit válasza Nippon (#25604) üzenetére


bigdigit
addikt

már a nálam lévő 756 is tud h.264-et de magát az mkv-ét nem tudja.
ráadásul ha a samsung tv-ék továbbra is csak a fat32-őt ismerik mint most akkor veszett fejsze nyele.

(#25609) dabadab válasza Scoobyka (#25606) üzenetére


dabadab
titán

"szerintem eddig ilyet nem pakoltak bele semmilyen tvbe..."

Akkor erdeklodnek, hogy szerinted az mpeg4 tuneres TV-kben mi csinal kepet a h264-bol? :D

DRM is theft

(#25610) Scoobyka válasza dabadab (#25609) üzenetére


Scoobyka
addikt

varzslat?
remény?
egy kishörcsög teker vmi kereket?

nem tom :B

(#25611) wassermann válasza dabadab (#25609) üzenetére


wassermann
addikt

Csak részben van igazad, mert a DVB-T -t egy erre a feladatra kifejlesztett chip bontja ki és az semmi más dologra nem fogható.
Nem tud kezelni se USB-t se Ethernetet és a különböző fájlrendszerekről meg egyáltalán semmi gőze nincs...

(#25612) dabadab válasza wassermann (#25611) üzenetére


dabadab
titán

"Csak részben van igazad, mert a DVB-T -t egy erre a feladatra kifejlesztett chip bontja ki és az semmi más dologra nem fogható."

A video dekodolasat valoban vmi speci DSP csinalja, de ez nincs rahegesztve az antennara, azt a jelet dekodolja, amit kap: ha a rendszer a tunertol tolja hozza az adatot, akkor azt dekodolja, ha az USB-rol, akkor azt.

DRM is theft

(#25613) Nippon válasza Scoobyka (#25606) üzenetére


Nippon
őstag

Miért vett már valaki egyáltalán kék lejátszót? :D

(#25614) Nippon


Nippon
őstag

Akkor ilyen USB-s eszközt kéne gyártani a TV-khez, lenne rá kereslet....

(#25615) dabadab válasza Nippon (#25614) üzenetére


dabadab
titán

Elkestel vele, van egy rakat ilyen cucc (Popcorn Hour & tsai) :)

DRM is theft

(#25616) sacaboy


sacaboy
tag

Itt egy teszt amiben látszik a 3:2 pulldown ha jól gondolom!
Lap közepe, 3:16nál!

Saca

[ Szerkesztve ]

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#25617) Scoobyka válasza Nippon (#25613) üzenetére


Scoobyka
addikt

ps3 at veszik...és mostanában már a kéklejátszót is veszik a gépekbe a népek...25ért....

(#25618) Rolly válasza Malachi (#25596) üzenetére


Rolly
veterán

itthon van egy Philips 32PFL5322-es tv két méterről nézem és a TV adás szinte makulátlan. (mondjuk minőségben kicsit jó most a kábel tv-n mert az egész faluban nyáron húzták újra az egész rendszert). Szegeden albiban annó nem volt ennyire jó képe a tv-nek, de itthon szerintem nagyon jó.

szegedre most lett véve egy LG 37LG5000-es ennek kisebb 32-es változatai is biztos hasonlóak, ugyanazzal a jellel kicsit szebb képet ad mint a philips adott.

Szerintem illetve az utánnajárásom alapján az LCD-k közül a Philipsnek és az LG-nek vannak a legjobb SD tuner-jük.

Sonyban belépő és alsóközép szinten gondolkodni nem érdemes, mert azokat a konkurencia hasonló árú termékeik szerintem minőségben simán hozzák.

Pl amit ajánlanék vagy egy olyan mint az én philipsem (32PFL5322), mivel tavalyi model, ezért 100.000-ért beszerezhető, vagy egy idei 32PFL5603 ha philips, esetleg LG 32LG5600, de akkor már inkább egy LG 32LG5700, s az már mpeg4 dvb-t is tud.

Plazmát a nagyobb fogyasztás miatt senkinek sem ajánlom ...

(#25619) Rolly válasza sacaboy (#25616) üzenetére


Rolly
veterán

link? vagy mivan?

(#25620) Symbio válasza Nippon (#25614) üzenetére


Symbio
senior tag

De miért pont az USB-t favorizálod? HDMI-n többféle ketyerét is ráköthetsz, ami tudja a kívánságaidat. Vagy USB stick BR lejátszóra vágysz? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25621) Nippon válasza dabadab (#25615) üzenetére


Nippon
őstag

Asszem ebből levehetted, hogy mennyire vagyok képben a mostani helyzettel... :D :C

(#25622) BigBear válasza bigdigit (#25608) üzenetére


BigBear
senior tag

Háát, sajnos itt is azt írják, hogy egyelőre nincs NTFS, bár frissítéssel még lehet.: [link]

(#25623) sacaboy válasza sacaboy (#25616) üzenetére


sacaboy
tag

Jaj, lemaradt a link! :)

http://www.avforums.com/reviews/LG-42LG7000-LCD-TV-Review.html

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#25624) denes242 válasza Nippon (#25601) üzenetére


denes242
aktív tag

legalabbis a samsung 8-as es dragabb szeria le tud jatszani usb-rol HD videot, a manual szerint.
nem mkv-t, hanem azt hiszem mov (mp4)-et, meg talan avi, meg a regi mpeg kontenert.
de ez csak a kontener - mint dabadab irta feljebb - maga a kodek amit hasznalnak az a kep eseten lehet mpeg2, mpeg4 (divx), vagy mpeg4 avc (h.264), ezeket tudjak a samsungok. Hang az lehet mp3, meg talan aac-t is tudjak.

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#25625) sb válasza tothl (#25417) üzenetére


sb
veterán

Ez mas itt ilyen jellegu zaj nincs mint a ccd-knel, en legalabbis meg nem talalkoztam vele.
Ha zajos lenne, akkor nem tudnad pixelhelyesen monitornak hasznalni.
Itt zajosodas max a nem megfelelo jelfeldolgozastol lehet. Lehet szar akar a pixelhelyes forras is eleve, gondolom lattal mar agyontomoritett jpeg kepet...

Nem is erre gondoltam. Nem a panelről van/volt szó egyébként sem, hanem az elektronikáról. A panel az csak megjelenít, nyilván nincs klasszikus értelemben vett zaja. (Most a pixelhibát, illetve a nem megfelelő színhűséget ne tekintsük annak. :) )

A feldolgozó egységről volt szó, miszerint ha full HD a felbontás akkor jobb lehet a minőség. A kiinduló kép a feldolgozás előtt egy "zajos" kép. Legalábbis a feldolgozó szemszögéből. (Ha nem lenne az akkor a feldolgozó semmit nem csinálna vele.) Nos, ha a feldolgozó átszabja (zajt szűr, deblockol, stb, stb... 100 féle dolgot csinálhat) akkor két dolog határozza meg a kimeneti képet. Az egyik, hogy milyen "okos" az elektronika. Ez, hogy finoman fogalmazzak, eléggé behatárolt. (mit ismer fel zajnak, milyen algoritmusokat használ, stb.) Soha nem fogja tudni 100%-osan eldönteni, hogy mi az ami nekem egy finom képrészlet, amit nem kell elmosni, és mi az ami képzaj és el kellene tüntetni. A másik meghatározó dolog pedig a forrás "zajossága", vagyis megfelelése az elektronika általi algoritmusoknak.

Erre alapozva mondom azt, hogy nagyobb felbontásnál több lehet a zavar a feldolgozásban és így a végeredményben is. Egyrészt, mert a bemenet is problémásabb, "zajosabb" lehet nagyobb felbontáson. (Ez független a TV-től, de többnyire így van). Másrészt, pedig mert ha nem is zajosabb alapból, az elektronika mindenképp egy nagyobb részletességű képet próbál belőle összeeszkábálni a nem 100%-os módszereivel.

szerk: A CCD meg ott jött a képbe, hogy ott is "feldolgozásról" van szó. Csak CCD-nél más az input és a feldolgozás. Ott az érzékelt optikai képet alakítja át digitális képpé, de ez is egyféle "feldolgozás" a maga problémáival. (Szerintem elméletben kissé hasonló problémával - ezért példálóztam vele - de technikailag nyilván teljesen más a háttere...)

[ Szerkesztve ]

(#25626) Rolly válasza sacaboy (#25623) üzenetére


Rolly
veterán

elvileg a 7000-es seria-ban az lg-nél már real 24p van ...

(#25627) misirulez


misirulez
senior tag

Hello!

150e. alatti hdready 37" -esek közül melyik típus számít megvehető kategóriának?
Tudom ennyi pénzért ne várjak csodát, de nem is várok...

Sima tv-t soha az életbe nem nézek egy WD HDTV-ről lökném neki a 720p-t, vagy DivX-et illetve xbox360.
Így az nem kicsit sem mérvadó, hogy sdtv hogyan mutat rajta.
Ja és min. 2hdmi csati legyen rajta.

Üdv
Misi

(#25628) Rolly válasza sb (#25625) üzenetére


Rolly
veterán

a nagyobb felbontású kép meg ugyanolyan minőségű lesz, mint a nem full hd esetében, aminek következtében ugyanakkor felbontáson az emberi szem számára szebb lesz a kép ;)

(#25629) sb


sb
veterán

Hogy ON is legyek. Nem tud valaki egy jó tesztet 3500 vagy 5500-ös LG-ről?
Az lehet, hogy ez sem tud 1 tuneres PIP-et? :F

(#25630) Malachi válasza Rolly (#25618) üzenetére


Malachi
addikt

Köszi, ezeket jegyeztem.

(#25631) Csabiking65 válasza Digitalis (#25574) üzenetére


Csabiking65
csendes tag

Köszi Digitalis a tippet; megnéztem a visszajelzéseket, meggyőzőek valóban. Kár, hogy az általam választott 52'-osról még nincs vélemény. Megnyugodnék, ha kiderülne, csak S-es panellel gyártják... Üdv: Csabiking

(#25632) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Honnan lehet megtudni hogy már mpeg4 tuneres a tv ami alkalmas lesz majd a digitális tv-re?

(#25633) Symbio válasza ToBeY (#25632) üzenetére


Symbio
senior tag

Hát utána kell járni. A hivatalos oldalakon nem lesz ez irányú infó, vagy csak nagyon ritkán, a boltokban az eladók kérdésesek (inkább nem). Marad a neten a fórumok, külföldi teszt oldalak stb.
Amit tudok: Philipsnél aminek H végű típusa van, nem D. A többiek majd mondják a Samsung, Sony, LG azonosítókat

(#25634) sacaboy válasza Rolly (#25626) üzenetére


sacaboy
tag

Igen, van, csak itt bemutatták, hogy sok tv milyen "rosszul" jeleniti meg a 24p-t! És hogy a valós 24p-vel milyen más a kép!

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#25635) Digitalis válasza Symbio (#25633) üzenetére


Digitalis
senior tag

igen, a Philipsnél könnyű megjegyezni mert a „H” végűek (Hibridek) vagyis ráadásul mind az MPEG2, mind az MPEG4 DVB-T/C adás vételére egyaránt alkalmasak.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#25636) ToBeY válasza Symbio (#25633) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Samsungot szeretnék így annak azonosítói érdekelnének

(#25637) dabadab válasza ToBeY (#25636) üzenetére


dabadab
titán

A haromjegyu szamanak a masodik jegye 6 vagy 7, pl LE32A568.

DRM is theft

(#25638) ToBeY válasza dabadab (#25637) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Aha köszi szóval ami 6 vagy 7 az már mpeg4 tuneres

(#25639) Symbio válasza ToBeY (#25638) üzenetére


Symbio
senior tag

De a masodik jegye 6 vagy 7, nem a széria!

(#25640) Scoobyka


Scoobyka
addikt

ezen a képen például jó látható,hogy a narancs és a fekete árnyék pirosas lesz....[link]

és sajnso mozgásnál lehet látni....sötéthajú karaternél amikor hírtelen mozgatja a fejét látni az élén,hogy pirosba vált......eddig minden 656oson láttam...elvileg egy jó színkalibrációval lehet rajta finomítani.....esetleg vkinek vmi jó ötlete?...

a hdtvtest oldalán lévő színbeállítással is előjön.....

(#25641) anrab válasza Digitalis (#25635) üzenetére


anrab
addikt

ezt még senki nem írta hogy a H végű tudja a DVB T-C-t. ha tudom, ide a panelba olyat vettem volna.

(#25642) Symbio válasza anrab (#25641) üzenetére


Symbio
senior tag

Volt róla szó már többször korábban is :K

(#25643) bigdigit válasza Symbio (#25639) üzenetére


bigdigit
addikt

pl 46A756 is mpeg4:)

LE46A756R1MXXC az M jelenti,hogy mpeg4.

(#25644) Body80 válasza Digitalis (#25635) üzenetére


Body80
csendes tag

Csak úgy mint a sonyk többsége

(#25645) Body80 válasza bigdigit (#25643) üzenetére


Body80
csendes tag

Tudtommal a samukban mindössze a dvb-t van, a c-t kispórolták belőlük, ami azért elég nagy galádság...

(#25646) anrab válasza Symbio (#25642) üzenetére


anrab
addikt

mit mondjak, szar ügy.

(#25647) hattorihanzo válasza Body80 (#25645) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

És ezennel visszatértünk kedvenc témánkhoz :DD

(#25648) dabadab válasza Body80 (#25645) üzenetére


dabadab
titán

Ugyan altalanossagban nem tudoknyilatkozni, de ami mpeg4-es Samut lattam, az mind tudott DVB-C-t is.

DRM is theft

(#25649) ToBeY válasza Symbio (#25639) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Milyen 82cm full hd tv ajánlasz?Mert én nem nagyon tudok kiigazodni rajtuk.A lényeg az hogy ne kelljen kidobni mikor lesz majd az a digitális átálás,tehát mpeg4 tuneres legyen.De azért most is lehessen használni.:)

[ Szerkesztve ]

(#25650) Body80 válasza dabadab (#25648) üzenetére


Body80
csendes tag

Én csak a tesztekben, leírásokban közzétett információkra tudok hivatkozni, lévén élőben kevés samut láttam működés közben. De ha te azt mondod és úgy is van, akkor hurrá :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.