Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25751) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Elképzelhető hogy Sony KDL-32W4000 lesz a nyertes de még nézelődöm hátha találok jobbat.De ha van valakinek tippe jöhet!

(#25752) LucDeToth válasza dabadab (#25748) üzenetére


LucDeToth
csendes tag

Ez igaz.
De a legoptimálisabb az lenne, ha set-top box sem kellene :P

(#25753) tothbe válasza hdmi (#25741) üzenetére


tothbe
addikt

az le40a656-ban van dvb-c tuner? Csak mert én abba próbálnám ki a sensei által tesztelt t-home kártyás cuccot, ha lehet, miután megveszem. Valaki valami biztosat tud ezügyben?

By(e) Tothbe

(#25754) Taker1


Taker1
csendes tag

Köszönöm a választ hdmi!

e.vid, neked is a tippet, valóban sokkal szerethetőbb árakkal dolgoznak másutt:)

ez a 40A656 akkor csaknem tökéletes, 100hz is, 24p is, 50K kontrasztarány, most már csak az a kérdés, hogy miben van ennek a szépséghibája? (a színén kívül)
és érdemesebb-e ezt választani a Sony 40V4000-el szemben?

[ Szerkesztve ]

http://www.instagram.com/takeronegraffiti

(#25755) hdmi válasza Taker1 (#25754) üzenetére


hdmi
tag

Akiknek ilyenük van, azok elégedettek vele. Gyengének a hangot, illetve a távírányítóját szokták felhozni. A hang egy házimozival megoldható. Én is ilyet vettem volna, csak nekem a bordó káva nagyon nem jön be, de a műszaki tartalom az nagyon jó. A sony-ban nincs 100Hz. A 656 párja a Sony W4500, de az aránytalanul drága szerintem.

[ Szerkesztve ]

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#25756) Szaratoga


Szaratoga
csendes tag

Hali boldog úúúúúúúúúúúúúújéletet!!!!

Volna egy kis-nagy problémám.....hátha valaki ebben a topicban tud segíteni.

Van egy Samsung FullHd tv és hozzá egy MSI Pr200 (1280x800-as maximális felbontású, a videókarija Inteles cucc 256 mb, 2 Gb ram stb. ) laptopom mindkettő rendelkezik HDMI be és kimenettel.
Vettem egy HDMI kábelt amivel, ha összekötöm a tálca majdnem tökéletesen bejön.
De amint videót indítok (sima avi) azonnal szaggatni kezd, mind a hang mind a kép, sőt már a winapnál is a hang.. + néha elmegy a jel teljesen és megszűnik a kapcsolta másodpercekre.
Érdekes módon a játékok azok folyamatosan mennek szinte tökéletesen.
Azért szinte mert a tálcával ellentétben, nem tudom kirakni teljes képernyőre akármit állítok.
Ezt is jó volna megoldanom.....

A kábel és a tv másik eszközök tesztelésév hibátlannak bizonyultak.
A laptopon frissítettem vga drivert + lejátszót, ezenfelül nincs ötletem mit tehetnék még.

Ha valaki tapasztalt hasonlót vagy van ötlete, nagyon örülnék ha segítene.

Előre is köszi

(#25757) Taker1 válasza hdmi (#25755) üzenetére


Taker1
csendes tag

Hm-hm, nos akkor könnyen lehet, hogy egy olyan Samsunggal fog gazdagodni a szobám. Arra a bűnronda kávára meg max. festek valami szépet airbrushsal :C
Távirányítójával mi a gond? :U

Köszi a segítséget :R

http://www.instagram.com/takeronegraffiti

(#25758) hdmi válasza Taker1 (#25757) üzenetére


hdmi
tag

Szintén esztétikai, szerintem nyugodtan pályázhatna az év legrondább távirányítója címre. De ez a privát véleményem, másnak még tetszhet.

[ Szerkesztve ]

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#25759) hattorihanzo válasza dabadab (#25740) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

[OFF]Számomra teljesen hihető.
"Szakértő" üzletláncunkban láttam egy 42-es Samu plazmát ( A441?? ) még az ünnepek előtt. Nem tudom mióta volt kirakva ( túl régi nem lehetett ), de műsor közben is hatalmas betűk beégésnyomai látszottak.
A másik sztorim: 2-3-4 éve a TESCO akciózott kétfajta 42-es plazmát, egy Philipset és egy Panát ( valamilyen 50). Akkoriban ment először (és csak átmenetileg ) 200k alá az áruk, pontosabban a Panáé 220 volt. Haverom az akció kezdetére odament és vett kettő Panasonicot ( volt belőle 6 a Philipsből meg 12 ), egyet magának egyet meg egy kollégájának. Mindkettő bontatlan, origi készülék volt, legalább is annak tűnt. Aztán mikor mindenki beüzemelte a sajátját, akkor jött a meglepi:
a haveromé tökéletes volt, a másikba viszont egy akkortájt népszerű animácós film dvd menűje látszódott tökéletesen!!!! Visszavitte, és visszaadták a lóvét. A marha elfogadta, én biztos megfingattam volna őket. Aztán a haverom is mondta, hogy furcsán volt becsomagolva az övé is, de hát nagy volt az öröm a nagy tv miatt és nem törődött vele.
Ez a szemét tesco, de az is lehet, hogy a szállítója ( csak nem a pana hungary ?? ) visszacsomizta a bemutatódarabokat és újnak eladta.
De én pédáúl vettem már 3kg sót 80k-ért, és nem valamelyik piacon vagy a márihílferstrasszén, hanem a MM-ban 2000-ben vagy 2001-ben. Előttem ment vissza reklamálni valaki, ezért hittek nekem, aztán átrámolták a raklapot és előkerült még tizenegynéhány sós doboz :Y .

Tehát ( talán ma már nem, de az ördög nem alszik ) mo.-on simán vehetsz egy visszacsomagolt nagyértékű készüléket megbízhatónak vélt márkából, megbízhatónak vélt üzletben.

Én elhiszem, amit a pali mond a beéégésről.[/OFF]

(#25760) fokukac válasza Taker1 (#25754) üzenetére


fokukac
nagyúr

a szépséghibája az, hogy fényes a káva is és a panel is, ezért csillog, tükröződik.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#25761) hdmi válasza Taker1 (#25757) üzenetére


hdmi
tag

Tényleg igaza van fokukacnak, hogy a képernyő fényes, erősen tükröződik, ezért ablakkal szembe nem ajánlott, mert akkor inkább tükör, mint tv.

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#25762) CosmoBacsika


CosmoBacsika
tag

Na Uraim. Új vagyok a topikban, igaz vagy 1 honapja folyamatosan figyelemmel követem.
A tema termeszetesen LCD vasarlas
igazsagszerint Fullhd vd HD Ready vita megy a fejemben, viszont sikerült leredukalni a versenyzoket.
Ar stb alapjan FullHD-ben
LG 37Lg5000 vs Samsung 37LEA551 versenyez

a HDready befutom mar megvan LG3000 szemelyeben.

A kerdesem az lenne h akinek vannak tapasztalatai a fenti ket tipusrol az ossze mar meg h melyiket erdemesebb megvenni. Arban egy szinten vannak

Béke

(#25763) Rolly válasza CosmoBacsika (#25762) üzenetére


Rolly
veterán

nekem 37LG5000-esem van ami majd 2-3-4 év múlva hiányozni fog belőle az a mpeg4-es dvb-c tuner. De ha ez nem hárít el tőle, akkor ma tudok írni a 3-2-es pull down 24pjéről mert este megnézem ...

(#25764) CosmoBacsika válasza Rolly (#25763) üzenetére


CosmoBacsika
tag

Mindenképp érdekelne
Tuner kérdés annyira nem foglalkoztat, a szolgaltatok ugyis adnak majd st top boxot amikor relevans lesz

(#25765) Taker1 válasza hdmi (#25761) üzenetére


Taker1
csendes tag

duplabocsi.ha jár erre mod, törölje ezt, köszi :U

[ Szerkesztve ]

http://www.instagram.com/takeronegraffiti

(#25766) Taker1 válasza hdmi (#25761) üzenetére


Taker1
csendes tag

Értem, köszönöm mindkettőtöknek, ezt a dolgot azért még ellenőrzöm majd márkaboltban... alapvetően merőlegesen lesz az ablakra, de ha gép mellett ülök és onnan nézem akkor valszeg épp az ablakot fogom látni benne...sebaj legalább lesz motiváció megjavíttatni a leszakadt redőnyt :))

http://www.instagram.com/takeronegraffiti

(#25767) gaabi


gaabi
tag

sziasztok. sony 40w4000 330.000-ért nem drága kicsit?

(#25768) hdmi válasza gaabi (#25767) üzenetére


hdmi
tag

Nézd meg az argep.hu-n. Ott kb. 245,000 Ft.

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#25769) Cyrin


Cyrin
addikt

Viszont a Sony 40X4500 a maga 425-ös árával jó vételnek tűnik, ugyanez 46-osban már 825 ezer.

(#25770) fokukac válasza Cyrin (#25769) üzenetére


fokukac
nagyúr

Miben tud többet az X4500-ös a W4500-ösnél?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#25771) Cyrin válasza fokukac (#25770) üzenetére


Cyrin
addikt

mindenben, LED-es.

(#25772) gaabi válasza hdmi (#25768) üzenetére


gaabi
tag

ez mai electrow-ös ár. én is olyan 240-250 körül gondoltam (vagy valaki tud jobbat?). 32W4000 220.000 amúgy.

(#25773) fokukac válasza Cyrin (#25771) üzenetére


fokukac
nagyúr

ja, tényleg, a led elkerülte a figyelmem.

amúgy a sony marketingje a kedvencem.

aszongya, hogy, idézem : "Tévézzen, mozizzon, és játsszon HD-minőségben a 6,2 megapixeles felbontásnak köszönhetően"

és utána még a specifikációban is benne van, hogy : "Kijelző felbontása (képpontok száma) : 1920 x 1080 (6,2 megapixel)"

namost, nálam 1920 x 1080 = 2 073 600 pixel, dehát ők biztos más számrendszerben vannak...
esetleg szorozzák hárommal, merthogy RGB :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#25774) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Felteszek egy ostoba kérdést mpeg4 tuner = dvb-c-vel?Vagy mit jelent a dvb-c? :U

(#25775) Alex91 válasza ToBeY (#25774) üzenetére


Alex91
félisten

Kabel?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#25776) Symbio válasza ToBeY (#25774) üzenetére


Symbio
senior tag

Nemigazán. DVB-T a földi sugárzású digitális adások vételére jó, míg a DVB-C a kábeles digitális adásra. Az, hogy ezt mpeg2-vel vagy mpeg4-gyel tudják az megint más kérdés
olvasgatnivaló

[ Szerkesztve ]

(#25777) ToBeY válasza Alex91 (#25775) üzenetére


ToBeY
nagyúr

A csatornák T-kábel-en jönnek.De van egy kis izé ( T-kábel digital cable receiver ) van ráirva amivel sokkal több csatorna jön:DDD
.És ehez kéne egy LCD TV ami a későbiekben is jó.

(#25778) Alex91 válasza ToBeY (#25777) üzenetére


Alex91
félisten

Mondjuk latom, nem ertetetd a valaszt :DD! Na, mindegy.

Ha kabeled van, akkor ugyis kapsz egy STB-t, szoval nem hiszem, hogy lenyeges lenne az MPEG4. De, ha ettol jobban erzed magad...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#25779) Rekro válasza Rolly (#25763) üzenetére


Rekro
aktív tag

Én is nagyon kiváncsi vagyok, hogy játsza le a tv a 24p-s filmeket ugyhogy hajrá!
Eddig szinte csak jót írtál a tv-ről egyre közelebb vagyok hozzá hogy megvegyem ezt a tv-t(csak még várok hátha lemegy az ára na meg ez a 24p 3:2pd teszt is "fontos" szempont!)

(#25780) Jeep1


Jeep1
csendes tag

Sziasztok

Van egy 32lg2000 típusú LCD TV-m, és az LG honlapján említ valami olyasmit a specifikációja, hogy van ebbe a tv-be valami "Bluetooth" funkció.

Én sehol nem találtam ilyesmire utaló jelet,se a leírásban sőt, még a neten se írnak sehol ,hogy egyáltalán mire jó ez a funkció a TV-k nél.

Valaki megtudná nekem mondani, hogy most van ebbe a tv-be ilyen funkció egyáltalán vagy csak az LG honlapja írja rosszul?, és hogy egyáltalán mire lenne jó ez a Bluetooth a tv-k nél?

[ Szerkesztve ]

Attól, hogy valakit nem értenek meg, még nem művész!

(#25781) djpoti


djpoti
aktív tag

Mindenkinek szépjóestét!

Gondba vagyok!Tényleg!
Rászántam magam LCD TV vásárlására, mert a régi "földgömb" 72cm -es haldoklik és már nem igen érné meg megcsináltatni.
Nézelődtem, teljesen láma szemmel, de nekem nagyon nagy még márkán belül is a választék. Csak HD READY TV -ben gondolkodom.,de azért az 1366X768 meglegyen.
Felhasználás: Igazából "csak" TV műsorok és néhány film lejátszására kellene(Nem HD).
Teljesen átlag flhasználásra.
Még két dologgal is gondban vagyok, elmentem hozzánk legközelebb eső Hypermarkettba(vizuálisan is szerettem volna megnézni a 81cm -es TV -t, de első benyomásra nekem kicsinek tűnik, pláne, ha 4:3 -as adás megy rá.
94cm mellette már barátságosabb volt.
Két tv-t ki is néztem, ezekről szeretném a véleményeteket és tapasztalatokat kérni:
Jah és ajánlani is ajánlhattok, hisz nálam tuti jobban értetek hozzá!

1.) Goodmans LD3265D1 32" (69900Ft)

2.) LG 37LC46 37" ez pedig (119900Ft)

Segítségeteket előre is köszönöm!
Tisztelettel:

Kovács Péter

(#25782) vers válasza djpoti (#25781) üzenetére


vers
tag

ez a hulladék kategoria, nincs roluk mit mondani , jo biztos nem lesz
sima sd-re vedd amelyik teccik

(#25783) wassermann válasza djpoti (#25781) üzenetére


wassermann
addikt

Ha csak ez a két fajta van, akkor mindenképp a második, az 1. teljesen ismeretlen!

(#25784) forceberg válasza vers (#25782) üzenetére


forceberg
veterán

Köszönöm a kérdező helyett is ezt az értelmes tanácsot. Esetleg kiegészíthetnéd némi tanáccsal is...
Sajnos azt látom ebben a topikban, hogy aki egy alap készüléket szeretne vásárolni, az jónéhány itteni "???okos???" szerint egy láma. Csak az a furcsa, hogy akiknek ilyen készülékük van(az LCD TV tulajok szerintem legalább 60-70%-a belépőszintű TV-t vesz), azok elégedettek.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#25785) Hegyirabló válasza forceberg (#25784) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Mindamellett, hogy igazad van, és engem is zavar, hogy ezen a fórumon normális segítséget kapni nem nagyon lehet, a két leírt tévé valóban hulladék.

Aquila non captat muscas.

(#25786) djpoti válasza forceberg (#25784) üzenetére


djpoti
aktív tag

Köszönöm szépen.
Tényleg nem a legjobb kritika volt.
Ha lenne pénz dögivel, nem kéne ez a topic sem, mert mindenki megvenné magának a legdrágább, vagy az általa legjobb terméket.Akkor nem kérdezgetné senki gondolom, hogy a kis öszekuporgatott pénzéért, a nagyobb tudásút, vagy szebb képűt vegye meg.
Na mindegy.
Egyébként még várom a hozzászólásokat.

1.) Goodmans LD3265D1 32"

[link]

Itt megtalálható az első TV adatai.

[ Szerkesztve ]

(#25787) asadasad22 válasza fokukac (#25773) üzenetére


asadasad22
őstag

az, hogy LED-es, úgy értitek, hogy a háttérfény LED-ből jön? miben nyilvánul ez meg? egyenletesebben van elosztva a fény?
W4500-amon egyébként legutóbb észrevettem fekete szerű képnél (pc-vel összekötve) egy kis fehér bevilágítást a felső 2 sarokban. nem vészes, de azért látható, ha az ember látni akarja. persze akkor nem fordulhat elő a gond, ha a kép kitölti az egész képernyőt, csak ha hagy egy kis fekete helyet felül, mert mégszélsevásznúbb, mint azt az ember gondolná :)

(#25788) vers válasza djpoti (#25786) üzenetére


vers
tag

csak azért hogy lcd-d legyen nem kell tv-t venni, jo a crt is ám
például kevesebbet fogyaszt , jobbak a szinek , jobb a kontraszt
ilyen belépö szintü vackokkal csak a probléma van,
gyüjtögess még pénzt vedd hitelre vagy vegyél egy crt-t
de tölem megveheted ezeket is nem én fogom nézni évekig

csak egy jotanács, az itt irkéáló userek nagy többsége is behányik az sd adástol a kiba drága lcd-jén is

(#25789) Rolly válasza forceberg (#25784) üzenetére


Rolly
veterán

szerintem vegyen egy 1 éves alsóközép kategóriás modelt 100.000 Ft-ért... pl Philips 32PFL5322

(#25790) asadasad22 válasza asadasad22 (#25787) üzenetére


asadasad22
őstag

most mondjuk ránéztem megint, közel teljesen fekete kép volt (windows képernyőkímélő) és nyomát sem láttam a bevilágításnak. pedig akkor egy kicsit tényleg ott volt :) na mind1. kb úgy tökéletes ez a tv, ahogy van, nem kell nekem ennél jobb, nincs is :)

(#25791) Alter válasza vers (#25788) üzenetére


Alter
tag

Most nem azért, hogy kötekedjek de mióta fogyaszt kevesebbet egy azonos méretű crt egy lcd-vel szemben? :F

And all the other voices said, Change your mind , You're always wrong.

(#25792) Rolly válasza vers (#25788) üzenetére


Rolly
veterán

Szóval szerintem nem hányadék egy jobb tv-n az sd adás.

A képek 1,5 méterről készültek. A képek nem lettek a legjobbak de szerintem látszódik, hogy egyáltalán nem hányadék az sd adás...

Kép 1
Kép 2

(#25793) vers válasza Rolly (#25792) üzenetére


vers
tag

ezt a kékes vackot te jonak látod?
ennél körökkel jobb képe van egy philips matchline-nak

(#25794) dabadab válasza djpoti (#25786) üzenetére


dabadab
titán

Hat, az a 800:1-es kontraszt sok joval nem kecsegtet, meg jo esellyel a kepfeldolgozasban sem jeleskedik.

vers: szerintem ne rombold tovabb a topikot.

DRM is theft

(#25795) asadasad22 válasza Rolly (#25792) üzenetére


asadasad22
őstag

ilyen adást én fél percig nem bírnék nézni a tv-men, de te tudod :)
ahhoz képest annyira azért nem rossz, de nálam ez még mindig kritikán aluli.

(#25796) gaabi válasza Rolly (#25792) üzenetére


gaabi
tag

jó kis barátokközt... (bocs ezt nem hagyhattam ki) amúgy nem is olyan rosszak a képek.

(#25797) dabadab válasza asadasad22 (#25795) üzenetére


dabadab
titán

Konkretan mi a bajod vele, azon kivul hogy BK :) meg hogy a kabelen jovo jel zajos es szellemkepes?

DRM is theft

(#25798) hattorihanzo


hattorihanzo
aktív tag

Gyerekek, az, hogy kékes, az a kamera fehéregyensúly hibája vagy így szereti. És sokkal jobbat szerintem sem lehet kihozni egy szaros sd-ből analógon. De tényleg nem túl részletgazdag, olyan mosottnak tűnik, bár engem nem zavar.

Bár kétségkívül nem az igazi a képarány.

[ Szerkesztve ]

(#25799) Yahhher válasza djpoti (#25781) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Hali

Egy 82-es lcd-n alacsonyabb a kép, mint egy 72-es crt-n. Ezt vedd figyelembe.

(#25800) hdmi válasza djpoti (#25781) üzenetére


hdmi
tag

Szia, szerintem a Goodmans LCD-t ne vedd meg. Egyrészt szerintem senki nem hallott erről a márkáról, másrészt ki tudja hogy egyáltalán van szervizes háttere. Valami elromlik benne, s lehet hogy az egész tv-t dobhatod ki, s így buktál 70,000 Ft. Szerintem már csak a szerviz miatt is érdemes az egyik világmárkának a készülékét megvenni. Itt kigyűjtöttem egy párat a teljesség igénye nélkül. Itt a belépőszintű TV-knél tudásban nem nagyon van különbség, szerintem azt vedd meg amelyik tetszik s árban megfelel.

Samsung
LE32A330J1 kb. 94,000 Ft
LE32A431T2 kb.108,000 Ft
LE32A451T2 kb. 113,000 Ft

LG
32LG2000 kb. 97,000 Ft
32LG3000 kb. 99,000 Ft
32LG4000 kb. 120,000 Ft

Sony
KDL-32L4000 kb. 120,000 Ft

Sharp
LC-32sb25e kb. 114,000 Ft
LC-32d44e kb.125,000 Ft

Panasonic
TX-32LE8PS kb.100,000 Ft

Philips
32PFL3403 kb.100,000 Ft

Electro-store: [link]

Belinkeltem az electro-store lapját, itt méret szerint tudsz válogatni a tv-k között. Az árakat az argep.hu-ról vettem.

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.