Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26601) zolimaster


zolimaster
csendes tag

6000es széria is 100 Hz-es és abból a 42"-es kerül annyiba mint a samsung 40" 656-os.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják a villamosszék kistesóját??? Elektromos kisülés :)

(#26602) coleen válasza SzlobiG (#26600) üzenetére


coleen
aktív tag

Hát sportot abszolúte nem nézek...

Engem az ejtett gondolkodóba, hogy egy 100 Hz-es 42"-os áráért egy 50Hz-es 46"-osat kapok ami azért már különbség a méretben.

(#26603) coleen válasza zolimaster (#26601) üzenetére


coleen
aktív tag

De a Scarlet meg hogy néz má' ki :))) az a vastag káva alul nekem személy szerint nagyon nem jön be. Főleg, hogy szeretném a TV-t minél lejjebb helyezni

(#26604) grandtour2 válasza coleen (#26603) üzenetére


grandtour2
tag

én amikor először megláttam, kiröhögtem, h lehet valami ilyen csúnya.. meg lyukas...
De mégis először amikor hazamentem az MM-ből képminőségileg ez járt fejemben, mivel z egész soron ennek volt normális képe DVD alatt(pedig mindegyik tévét állítgattam is).. Aztán visszamentem még vagy 3x, órákat töltöttem el ott, és vakargattam a fejem, h hiába ennek a legjobb a képe, biztos, h nem fogom a lyukát nézni egész este a film helyett?

Nem.. Amióta megvettem, egyáltalán nem csúnya, sőtt, kifejezetten szép.. az a vastag alsó káva különben egy elég jó hangcuccot rejt magában!

Aki nem hiszi, h így van, vegyen egyet..

[ Szerkesztve ]

(#26605) coleen válasza grandtour2 (#26604) üzenetére


coleen
aktív tag

Hát köszi szépen, de a TV íróasztalra kerülne, ami már így is elég magasan van, ha még hosszáveszem a +10 cm kávát meg a talpat... akkor már majdnem a plafont nézem :)

Na meg alapvetően, ha nem muszáj, akkor nem veszek 100Hz-es TV-t. Azért is, mivel a számgép monitort váltanám fel vele teljesen, és a monitor is 60Hz-es és ott sincs utánhúzás :)

[ Szerkesztve ]

(#26606) sb válasza coleen (#26599) üzenetére


sb
veterán

100Hz:
-Játékhoz pont hátrány, mert input lagot okoz.
-Filmeknél/TV adásnál folyamatosabb a kép, de ezt meg filmeknél sokan kifejezetten utálják, mert elveszik a "film hatás". Inkább TV adáshoz, abból is leginkább a sporthoz jó.
-24p viszont nem biztos, hogy lesz rendes 100(120Hz) nélkül. Ez már hátrány lehet filmnézésnél, de ha eddig nem zavart (mondjuk monitoron nézve), akkor nem érdemes vele foglalkozni.

(Ez utóbbi mondjuk kérdés is, 50/60Hz-s TV-knél biztos, hogy nincs mondjuk 2:2-es 48Hz-es real 24p?)

[ Szerkesztve ]

(#26607) grandtour2 válasza coleen (#26605) üzenetére


grandtour2
tag

az valszeg magas.. Nálam úgy van a tévé, kis fenyőfa tévétartón, h amikor leülök a kanapéra, 3 méter távolságban, akkor a fejemet vizszintesen tartva pont középen van a teve.

(#26608) runner 125


runner 125
nagyúr

Hali all!

Több apróhirdetésben láttam a következő kifejezést;
"refurbish készülék" -ez pontosan mit jelent? :U
:R
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26609) Malachi válasza runner 125 (#26608) üzenetére


Malachi
addikt

Apróbb cseregaris hibával (repedés, dead pixel, akármi) visszavett, gyári szerviz által javított garanciális készülék. A jó benne az, hogy hibátlan, gyakorlatilag új készüléket kapsz a rendes árnál jóval olcsóbban, a hátránya...azt nem tudom. A tudat, hogy más már használta kicsit. :)

(#26610) runner 125 válasza Malachi (#26609) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ahaa értem.
Köszönöm! :R
Még vmi; Úgy tudom létezik egy táblázat,amely mutatja h milyen minimum távolságról érdemes nézni az adott képernyőjű LCD TV-t,esetleg nem tudnál linkelni hasonló táblázatot? :B Régebben vki linkelte már ,de sajna nem találtam. :(
Köszi
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26611) Malachi válasza runner 125 (#26610) üzenetére


Malachi
addikt

gugli a barátod.

ezt dobta ki elsőre

(#26612) runner 125 válasza Malachi (#26611) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi ezt is,találtam is egyet,de nem volt egyértelmű.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26613) anrab válasza runner 125 (#26610) üzenetére


anrab
addikt

[link]
és sok más a hdtv-vel kapcsolatban.

(#26614) coleen válasza sb (#26606) üzenetére


coleen
aktív tag

Akkor a "24p feature" azt jelenti, hogy a 24 fps-el menő filmek mozgása nem lesz szaggatott, hanem folyamatos? Pl. engem az zavar, amikor teszem azt oldalaz a kamera és pl. az épület belógó közelebbi sarka enyhén szaggatottan vándorol.

Amúgy az lcd tv listákat böngészve volt olyan, amelyik 50-60 Hz-es volt, de rá volt írva a 24p támogatás.

[ Szerkesztve ]

(#26615) coleen válasza grandtour2 (#26607) üzenetére


coleen
aktív tag

Hát nálam ez sajnos egyenlőre nem lesz kivitelezhető... először a tv, aztán idővel ha lesz még zseton, akkor esetleg egy tv-szekrény/állvány...

(#26616) hamiska


hamiska
csendes tag

42LG6000-hez FW honnan lehetne letölteni.

(#26617) runner 125 válasza anrab (#26613) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszönöm Neked is.
Hasznos volt. :R

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26618) sb válasza coleen (#26614) üzenetére


sb
veterán

Igen, a lassú kamera pásztázásnál lehet a leginkább észrevenni, ha nincs 24p támogatás.
És az is igaz, hogy jópár a 50/60Hz-s TV-nél is van 24p támogatás, de azok ha jól tudom ennek ellenére nem igazán szoktak működni, vagyis a kép továbbra is szaggat. (Több tesztben is ezt írják 24p-s 50/60Hz-s TV-kre. Pl, Samsung 5-ös széria, LG-k a 6-os széria alatt...)

Az 50/60Hz egyik sem többszöröse a 24-nek. Ebből - és a fent említett tapasztalatokból/tesztekből - kiindulva gondolom azt, hogy valós 24p csak 120Hz-nél van 5:5 pulldown-nal.
50/60Hz-esnél csak úgy menne, ha támogatna pl. 48, 72Hz-et... de ilyenekről nem sok info van.

Azért remélem jön vki, aki megerősít. :B

(#26619) DigitEfendi


DigitEfendi
csendes tag

Újabb okosságok láttak napvilágot a Philips Cinema 21:9 LCD tévéjéről. A www.philips-blog.hu most néhány további részletet és termékképet közöl az egyik cikkében, a másikban vagy 200 (!) linket és egy YouTube videót is lehet látni a cuccról.

[ Szerkesztve ]

http://philips-blog.hu

(#26620) DigitEfendi


DigitEfendi
csendes tag

Ha valaki pedig a "hagyományos" Philips LCD TV-k lélektanában szeretne elmerülni: a Philips Blog oktató videók rovatába most felkerült magyar felirattal egy Perfect Natural Motion, egy Láthatatlan hangzás és egy Ambilight videó.

http://philips-blog.hu

(#26621) Taci válasza Taci (#26558) üzenetére


Taci
addikt

Erre légyszives ajánljatok 1-2 modellt! :O

Köszi!

(#26622) dabadab válasza Taci (#26558) üzenetére


dabadab
titán

Nezz korbe a neten, hogy mi az, ami a konnyen megallapithato feltetelek koze belefer (150k + fullHD rendesen lecsokkenti a kinalatot). A maradek miatt meg nem is igazan kell aggodnod, mert a nem-TN panel meg sok bemenet mindegyik TV-nel stimmel.

DRM is theft

(#26623) nujo


nujo
csendes tag

Lehet kicsit hülyeséget kérdezek de valaki letudná valaki írni,hogy mi a különbség a

1080i és a 1080p közt? :F

(#26624) Möhe válasza nujo (#26623) üzenetére


Möhe
addikt

(#26625) flash-


flash-
veterán

egy hasznos videó arról, hogyan tisztítsuk lcd képernyőnket:
[link]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#26626) scorpy02


scorpy02
aktív tag

Üdv!

Olyan gondom lenne, hogy a TV-met ha összekötöm a hifimmel (3,5mm jack-2RCA kábel), akkor csak az egyik hangfal szól normálisan. A másik hangfal baromi halk, és nincs rajta semmi térhangzás. Ha a hangfal AUX bemenetén (sajna csak ez az egy bemenet van rajta) megcserélem a piros-fekete végű RCA-t, akkor pedig ugyanez a probléma, csak persze fordított módon, tehát most a másik hangfal lesz halk. Megpróbáltam az összekötést 2RCA-2RCA kábellel is, de ezáltal még csak hangot sem tudtam kicsikarni a hifiből.

Mi lehet a gond?

(#26627) scorpy02 válasza scorpy02 (#26626) üzenetére


scorpy02
aktív tag

* - hangfal AUX bemenetén

Mélynyomó, sorry. :)

(#26628) anrab


anrab
addikt

philipsesek, letöltöttem a januári 64.72-es firmware-t /pfl7613d/ és totál sz@r lett a kép!
kérdés: vissza lehet varázsolni a régi firmvare-t valahogy?
vagy mi a túrót csináljak vele! köszi!

(#26629) Orcsi


Orcsi
aktív tag

Sziasztok segítségeteket szeretném kérni az alábbi három LCD tv tekintetében:

LG 32LG2000
Philips 32PFL3403
Samsung LE32A330J1

Ugyananyiba kerülnek csak UPC Direct menne rajta (néha PC). Szóval elsődlegesen TV+DVD-re kell. A müszaki tartalom alapján nem sok különbséget láttam (Jó a kontrasztban vannak különbségek ...de hát az nagyrészt marketing (vagy mégsem?!) ...illetve a Philips az majd 10 kilóval több mint a másik kettő .... ;) )

Szóval tapasztalatokat, hozzáértő commentket szívesen veszek ....

Előre is köszi ...

Same shit, different day!

(#26630) Orcsi válasza Orcsi (#26629) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Vagy esetleg érdemesebb egy LG 32LG5600-ban gondolkodni 40 ezres felárral ?!

Előre is köszi,

Same shit, different day!

(#26631) anrab


anrab
addikt

senkinek nincs hozzáfűzni valója? (#26628) a frissítés után mindenkinek ugyan olyanok maradtak az adások mint voltak?
mert nekem olyan mintha a képjavító funkciókkal csinált volna valamit, főleg a pixel plus mintha csak fél gőzzel menne, de a többi se 100-as, míg idáig semmi gond nem volt, és gyönyörű tiszta volt a kép gyári beállításokkal. ezért szeretnék valami visszajelzést hogy a frissítéssel volt a gond és majd esetleg megoldódik a következővel?

(#26632) anrab válasza Orcsi (#26630) üzenetére


anrab
addikt

látom a méret már fix 32", viszont azt még nem döntötted el hogy mennyit szánsz rá! nem mindeggy hogy 100 v. 150 ezer. a felsoroltak közül természetesen az 5600-as a nyerő.

(#26633) Scrym


Scrym
tag

Üdv Mindenkinek!

Nem tudom, hogy jó helyre írok e, igazából nem tudtam eldönteni, hogy a kérdésemet melyik témában tegyem fel, hát gondoltam megpróbálom itt. ;-)
Sony Bravia TV-t szeretnék összekötni számítógéppel, de nem a hagyományos D-Sub vagy RCA, analóg jellel, hanem digitálisan. Viszont a videókártyán csak DVI kimenet van. Meg oldható e az, hogy a kártyát a DVI kimenetéről valamilyen átalakító kábel segítségével összekössem a TV HDMI csatlakozójával? Létezik egyáltalán valamilyen átalakító? Hogy fog ez működni nekem?
Előre is köszi a válaszokat!

(#26634) dabadab válasza Scrym (#26633) üzenetére


dabadab
titán

Nemi onreklam :) HDMI FAQ

DRM is theft

(#26635) LucDeToth válasza Scrym (#26633) üzenetére


LucDeToth
csendes tag

megelőztek:D

[ Szerkesztve ]

(#26636) Scrym


Scrym
tag

Köszi köszi!!! :R

(#26637) hattorihanzo válasza anrab (#26628) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

A Philipsek azon kevesek közé tartoznak, amiket downgradelni is lehet, meg fogja kérdezni, hogy biztos akarod e a régebbit feltenni. Keress régebbit és rajta.

(#26638) scream24 válasza Scrym (#26636) üzenetére


scream24
senior tag

Ha elfogadsz egy jotanácsot, nem szorakozol dvi.hdmi kábellal, hanem inkább beszerzel egy dvi-hdmi átalakitot és egy hdmi.hdmi kábelt. Mivel ha lerugod a videokarit, vagy beszerzel egy hdmi-s dvd lejátszot akkor már lesz hozzá spárga, a dvi-hdmi kábel meg mehet a padlásra. :DD

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#26639) Scrym válasza scream24 (#26638) üzenetére


Scrym
tag

Thanks, ez tényleg jó tanácsnak tűnik! Mennyibe kerülnek ezek a cuccok kb., olvastam, hogy a hdmi-hdmi kábel nem olcsó mulatság.
Állíthatok be a TVre eltérő felbontást mint ami monitoron van?
Mert igazából a monitor 4:3-as!

(#26640) anrab válasza hattorihanzo (#26637) üzenetére


anrab
addikt

köszi már ez is valami, utána nézek! :K

(#26641) scream24 válasza Scrym (#26639) üzenetére


scream24
senior tag

Szerintem nem annyira vészes az áruk, persze azért bele lehet nyulni. :DDD Én ezt használom. Természetesen be lehet állitani különbözö felbontást a két cuccon. A klon modot, átálitod majd kiterjesztettre és már mehet is a nagyobb felbontás. :)

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#26642) coleen válasza sb (#26618) üzenetére


coleen
aktív tag

Köszi, na pont erre gondoltam, hát akkor lehet h még várok egy kicsit és mégis 100Hz lesz, mert az oldalazó kameránál történő szaggatás nagyon zavar...

(#26643) fokukac válasza sb (#26618) üzenetére


fokukac
nagyúr

Namost az oldalazó mozgásnál történő szaggatásról csak annyit, hogy én a moziban is látom, pedig az aztán real 24p. ;)

Persze lehet, hogy csak túl érzékeny a szemem és az agyam...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#26644) coleen válasza fokukac (#26643) üzenetére


coleen
aktív tag

Igen, én is látom... biztos úgy van ez, hogy aki már régóta ül a gép előtt, annak fogékonnyá válik a szeme az ilyesmire... én most eléggé beleástam magam a 100Hz rejtelmeibe és sztem az LCD-k 100 (120) Hz-e túlmutat a real 24p-n, mivel 5:5 pulldown-t használ, tehát odainterpolál minden egymás követő képkocka közé még egyet...

Amúgy érdekes, mert a 120Hz-re írják, hogy 5:5 pulldown, 96Hz-re 4:4 pulldown, de akkor hol van a 100Hz? :) Sztem a 100Hz lesz valójában a 96Hz.

(#26645) Cyrin válasza fokukac (#26643) üzenetére


Cyrin
addikt

Engem is nagyon zavar a moziban a szaggatás. Nem tudom miért akkora ász ez az 24p, sztem gáz, ilyen olyan 3d mozik, meg minden, a kép meg szaggat. ugyanmááá....

mozi feeling, mondják sokan, akkor miértnem nézünk fekete fehérben csíkos minőségű filmeket, az meg a burleszk feeling lenne, persze mindezt 50-es fullHD-ban. :D

(#26646) sb válasza fokukac (#26643) üzenetére


sb
veterán

"Namost az oldalazó mozgásnál történő szaggatásról csak annyit, hogy én a moziban is látom, pedig az aztán real 24p"

A 24fps alapvetően kevés a szemnek (agynak), tehát elég könnyű meglátni, akár moziban is, hogy szaggat.

Ha nincs 24p támogatás akkor más jellegű a szaggatás. Mivel asszimetrikus pulldown van, így bizonyos félképek időben tovább vannak kint másoknál, emiatt inkább "szétcsúszik" kicsit a kép. Szóval ilyenkor inkább úgy néz ki, mintha vsync probléma lenne, és nem a klasszikus szaggatásról van szó.

"Igen, én is látom... biztos úgy van ez, hogy aki már régóta ül a gép előtt, annak fogékonnyá válik a szeme az ilyesmire... én most eléggé beleástam magam a 100Hz rejtelmeibe és sztem az LCD-k 100 (120) Hz-e túlmutat a real 24p-n, mivel 5:5 pulldown-t használ, tehát odainterpolál minden egymás követő képkocka közé még egyet..."

Az 5:5 pulldown magában nem jelent interpolációt. Azt a mozgáskompenzáció teszi. A Movie+ és társai számolnak neked köztes frame-eket, amitől folyamatosabb lesz a mozgás. Ha kikapcsolod, akkor elvileg minden képkockánál ugyanazt a képet kellene kiraknia 5-ször egymás után.

[ Szerkesztve ]

(#26647) tomszi1 válasza Orcsi (#26629) üzenetére


tomszi1
csendes tag

Ha elfogadsz tőlem egy jótanácsot ...
Ha mindenképp tv adás nézésre lenne hazsnálva,akkor ajánlanám figyelmedbe egy kicsit drágábban a panasonic plazmáját,aminek minden tekintetben jobb képe van!
Nagyobb kontrazt,jobb színhűség,több színárnyalat.
A lényeges külömbség,hogy bizonyítottan a legjobb tv tuner a panasonic-ban van.
A másik,hogy nem esik szét a hagyományos tv adás képe,a plazmán,mint egy lcd-n.
Én is jelenleg egy Pana viera 37PV80-at nyúzok és sok ismerősöm,aki idáig irtózott az új tv-k képétől,azok is dicséretüket fejezték ki.
Én használom hdmi-n keresztül pc-ről is és a képe onnan egyenesen fenomenális.A divx-ek minősége simán elfogadható és élvezhető,de a hd filmek jelentik az igazi csemegét ezen új megjelenítők életében.
És a lényeges külömbség,hogy bármilyen szögből nézve a plazma tökéletes képet nyújt,nemúgy mint egy lcd,amire 178fokot hazudnak,azt közben a tengelytől viszonyítottan 60 fok már színváltozást,illetve negatív képet kezdenek eredményezni.
A media marktban egyébként sok tv ki van állítva,"meg lehet őket nyúzni" rendesen és kiderül,hogy kinek melyik lesz a társa az elkövetkező néhány évben.

Ryzen7 3700X 8/16@4300 RTX 3060 12GB Mi Note 10 LG OLED Benq W1070 EOS600D

(#26648) runner 125 válasza tomszi1 (#26647) üzenetére


runner 125
nagyúr

Basszus, ezzel a hsz.-oddal beletetted az én fülembe is a bogarat.. :U :)
Eddig 94cm-es sima (nem HD) LCD-t kerestem. Mi is túlnyomórészt TV adásokra használnánk,egy kis film és egy kis XBOX.
Érdemesebb lenne nekem is a plazma felé hajlani :F
Azt hiszem tényleg el kell ugranom MM-ba és "megtapizni" mindet. :K
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26649) Capella


Capella
senior tag

Újabb Antenna Hungária EPG - Sony adalék.
Nemrégen az AH helyrehozta a tévéadások EPG-jét a Sony tévéken.
A napokban gondoltak egyet, és DAB+ rádióadás tesztbe fogtak. Ezzel sikerült újabb "örömet" okozni, gondolom nem csak nekem. :P

Egyrészt taccsravágták a korábbi már elfogadhatónak számító jelszintet. A Duna és Autonómia a 62-es csatornán gyakorlatilag be sem jön nulla közeli jelszinttel, az m1-m2 is romlott, de nézhető.Kockásodás eddig is volt, rosszabb jelnél nyilván nem javult ez sem.

Másrészt az 55-ös csatornán sugárzott 3 db rádióadó infója ismét az eszement svéd ékezetes betűkkel jelenik meg. :W
Ki érti ezt? :U

(#26650) asadasad22 válasza Capella (#26649) üzenetére


asadasad22
őstag

hasonló tünetek nálam is, bár az antenna cseszegetésével annyit azért elértem, hogy közepesen jelszinten bejöjjön legalább minden..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.