Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25851) DigitXT válasza Csabee. (#25850) üzenetére


DigitXT
félisten

Mondjuk így, hogy még méretet sem írtál...:DDD:F
Azért vicces lenne, ha jól feláraznának egy gagyit,
és azt vennéd, mert olyan árban van, mint a jók.:)

(#25852) Symbio válasza Csabee. (#25850) üzenetére


Symbio
senior tag

Hogy érted azt, hogy kompatibilis a tv a dvd-vel, erősítővel? Ha kevesebb távirányítót akarsz, akkor persze Sony (meg persze elegánsabb lenne, ha már a többi is az), de egyébként nem tudok speciális Sony csatlakozókról ( a Scart, RCA, HDMI szabvány)
Mekkora készüléket szeretnél? Mire akarod használni? Milyen forrásból kapod a jelet? Kell-e mpeg4-es DVB-T vagy DVB-C?

(#25853) Csabee. válasza DigitXT (#25851) üzenetére


Csabee.
nagyúr

a készülék mérete lényegtelen, legalább 106cm-es átmérő és max 300.000ft ragondoltam!
egy FULL HD-s filmet szeretnék rajta JÓ képminőségbe és felbontásban megnézni :

halottma olyat hogym ás márka miat a tv szelmeképes lett...

Üdv: Csabee.

(#25854) radi8tor válasza asadasad22 (#25843) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

és Capella

Ha böngészitek a video beállításokat van olyan hogy automatikus 1, 2 és kikapcs (vagy normál)
Az egyik beállításnál nekem is zötyög a kép valamikor 1080p lejátszásakor, de a másikba téve rendesen viszi (auto 1 v 2 nélkül sem zötyög a kép). Azt a lehetőséget szerintem SD adásokra találták ki. Máskor nekem még sosem akadozik a képe... gyors mozgásnál sem (autós üldözés, futball meccs)

Nekem is 40W4500-am van szuper EPG-vel :K

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#25855) Symbio válasza Csabee. (#25853) üzenetére


Symbio
senior tag

106 pont nincs pl Sonyban, vagy 102 (40-es) vagy 117 (46-os). 40"-ből 300-ért kapsz nagyon jót is (pl W4500), de 46"-ból csak alap kategóriát.
Másokból: Samsung 46A656, Philips 42PFL7403, 7603, LG 42LG7000, Toshiba 42Z3030D
(mármint azért szellemképes, mert egy más-más gyártmányú a TV-DVD páros? ez úgy hülyeség, ahogy van szerintem. :O )

(#25856) Csabee. válasza Symbio (#25855) üzenetére


Csabee.
nagyúr

nem hülyeség, láttam!!!!! saját szememmel

Üdv: Csabee.

(#25857) Symbio válasza Csabee. (#25856) üzenetére


Symbio
senior tag

Konkrétabban: melyik tv, melyik dvd-k, milyen kábel? Mert pl én 1 hónapon belül 4 márka 5 dvd-jét kötöttem rá a 42PFL7403-ra (volt scart, HDMI, kompozit is ), abból 1 volt Philips, a többi más (köztük egy totál kommersz nevenincs is) és nem volt semmi szellemlovag. De eddig sehonnan nem hallottam ilyesmiről. Fenntartom, hogy egyedi esetről lehetett szó (vagy kábel probléma)

(#25858) dabadab válasza Csabee. (#25853) üzenetére


dabadab
titán

"halottma olyat hogym ás márka miat a tv szelmeképes lett..."

Igen, neha nagyon vicces dolgokat lehet hallani, de nem muszaj am ezeket mind elhinni :)

DRM is theft

(#25859) asadasad22 válasza radi8tor (#25854) üzenetére


asadasad22
őstag

így van, ha emlékeztek, amikor megvettem a tv-met, miután sikerült natívra belőni a felbontást, ez volt a másik dolog, amiért anyáztam: akadozott fullhd jelnél géppel összekötve oldalazó kameramozgásnál. aztán jöttem rá, hogy a film mode-ot kell csak áttenni auto1-ről auto2-re (de offra is jó), és a jelenség 100%-osan megszűnik. rejtély, hogy miért pont auto1-re van téve alapból, amikor az az egy beállítás szar, de az úgy szar, ahogy van..
nemtom, hogy ezt a problémát nevezték-e a tesztek deinterlacing gondnak, de ha erről volt szó, akkor az ennyivel tökéletesen megszüntethető.

miazaz EPG? :)

(#25860) Csabee. válasza Symbio (#25857) üzenetére


Csabee.
nagyúr

egy ismerősömnél volt.. igazából én csak láttam hogy mi a helyzet.. de nem néztem utána hogy mi lehetett a gondja... szerintem se pont a márka lehetett a gond!:) köszi az infokat! Hello

Üdv: Csabee.

(#25861) Bigyó válasza asadasad22 (#25859) üzenetére


Bigyó
tag

EPG - A google a barátod :)

Piros a kék, plussz a minusz

(#25862) Ribber


Ribber
csendes tag

Mivel ez már gyakorlatilag úgyis egy Samu LCD TV topik, megmondaná vki, hogy mit jelent a típusjelzések után lévő 3 karakter, pl P2F, P3F, stb. ???

(#25863) Veg1ta


Veg1ta
tag

Szevasztok!

Hallottam, hogy egyes dolgok beleéghetnek a képernyőbe (lcd, mint monitor). Na már most az lenne a kérdésem, ha a film nem tölti ki az egész képernyőt, vagyis alul-felül fekete csík látszik, az is beleéghet? Vagy mondjuk a böngésző- akár egy játék állandóan látszódó részei beéghetnek? (fejléc, életerőcsík stb.)
Vagy ez azért ennyire nem vészes?

Utálom amikor kiírod, hogy "utálom ha nem válaszolsz a privát üzenetre" és azért utálom, mert Te sem válaszolsz...

(#25864) Capella válasza radi8tor (#25854) üzenetére


Capella
senior tag

"Nekem is 40W4500-am van szuper EPG-vel" :K

:Y Ha ez azt jelenti, hogy neked jók az EPG magyar betűi, akkor annak egyrészt örülök, másrészt rögtön itt helyben szúrom tökön magamat. :P
Én Sonyn még jó EPG-t nem láttam, pedig vagy 4 elérhető mpeg4-es típust megnéztem élesben pár boltban. Itt a fórumon írta valaki, hogy az ő V4500-asán jó.
De hogy a W4500 jó lenne. :F :U
Mikori gyártmány és milyen verziójú szoftver van a tieden? Vagy pont veled beszéltünk már erről? Akkor még nem volt jó az EPG azon sem úgy emlékszem.
Az enyém 2008.09 havi spanyol gyártmány és egy betűben tér el az októberi gyártásútól a firmware.
Csináltam tegnap képernyő fotókat az EPG-re kihegyezve. Esetleg feltöltöm valahová, bár sokra ezzel úgysem megyünk.
Én a beállításkor Magyarországra állítottam, magyar is minden, de az EPG az svéd. Esetleg norvég, már amennyire otthon vagyok az északi nyelvekben. :DDD
Ezt tapasztaltam már akkor is, amikor még kódoltan ugyan, de ráeresztettem a DVB-C kábeles adásokra.
Most hogy nézni is tudom a kódolatlan kábelt rajta, kiderült, hogy a feliratok is svédül jönnek, ahol van ilyen. Hiába írja magyar nyelvűnek a menüben. Ki is kellett kapcsolnom a felirat megjelenítést.

Amit írsz auto1 és 2, gondolom a film módra gondolsz. Ott a 2 az egészségesebb, ahogy tudom. Vagy kikapcsolva.
Amikor én láttam egyet mást, nem mindig akartam, vagy volt időm állítgatással szórakozni a boltban. Volt hogy távirányító sem volt elérhető.
Amit viszont láttam, azt láttam az adott körülmények közt. A W4000-nél egyes részleteknél ezt a darabos megjelenítést, míg a többinél nem volt ilyen egyiknél sem. 1080i lehetett felvételről.
A W4000-ben viszont nincs Motionflow, így nem is tudja ezt korrigálni, amennyiben annak kellene korrigálni.
A Philips PES001-nél is kiszúrtam nekem nem tetsző dolgokat, valószínű az artifactot és számomra elviselhetetlen "zizegést", amiről egyesek azt mondják, hogy ez pont így jó, ez kell a szuperebb SD adáshoz. Meg hogy a Philips 100 Hz megoldást, a Natural Motiont vagy mit azonnal ki kell kapcsolni, és nem lesz artifact, és akkor lesz jó az egész.
Lehet. Viszont akkor ez a feature teljesen felesleges és kihasználhatatlan a Philipsben, legalább is az lenne számomra, mert nekem elviselhetetlen.
A Sonyt akárhogy nézem, bármilyen állásnál egyszerűen nincs artifact, nulla, nem látható. Nincs semmi zavaró probléma a 100 Hz megoldással sem, hogy videokamerásítaná bármennyire is az adást. No meg nincs zavaró zizegés, és ez nekem így jó.
Mit csináljak? ;) Ez van, ilyen a szemem, én ezt látom, láttam.
Más meg láthat ugyanígy mást, és lehet egész más a zavaró számára. Vagy éppen az, ami nekem nem.

(#25865) ToBeY


ToBeY
nagyúr

200k körűl lehet kapni normális Full HD 40" TV-t?

(#25866) hdmi válasza ToBeY (#25865) üzenetére


hdmi
tag

Nem tudom mit értesz "normális" LCD-n. Itt van pl. a Samsung LE-40a550 vagy 551. Kb 190-200,000 FT. Ebben nincs 100 Hz és nincs valós 24p. Valakinek fontos, valakinek nem.

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#25867) hattorihanzo válasza Capella (#25864) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Mi az az "artifact" és mit értesz zizegés alatt?

(#25868) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Szevasztok!

Ma megvettem végre a tévémet, a Sharp LC-37DH66E Full HD MPEG-4-es készüléket.

Sajnálattal kellett tapasztalnom, hogy igaz az, amit itt egyesek rémhírnek tituáltak, jelesül, a tévé a digitális adás alatt belassul, a menüje használhatatlan.

Hívtam az áruházat, ahol vettem, persze a központi számon nem vették fel, ezért felhívtam az áruházigazgatót a mobil számán. Persze tagadták, hogy tudnának a hibáról, de azt mondták ÉN VIGYEM VISSZA. Közöltem velük, hogy eszem ágában sincs, a tövény alapján a 10kg-nál nehezebb, hibás termékért szépen jöjjenek ki ők!

Holnap megy vissza, de ez akkor is döbbenet, meg az is, hogy a Sharp tud a hibáról, de az Antenna Hungáriára próbál hárítani, hogy rossz adást ad!

Aquila non captat muscas.

(#25869) hattorihanzo válasza hattorihanzo (#25867) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

A Philips oldalán a támogatásoknál két letölthető file van, az egyik egy egy firmware, már feltettem, de a másik, egy "open source file", ami méretre is elég nagy ( 184 MB ) és leírást sem találok hozzá, hogy ez mi lehet, így nem merem felrakni.
Tipp??

És komolyan nem tudom, mi az az artifact, guglival is csak játékoknál említenek ilyesmiket. És milyen zizegésre gondolhatott Capella?

[ Szerkesztve ]

(#25870) Tomekk.


Tomekk.
aktív tag

Károsíthatja az a Tv-t ha sokáig csak egy fekete kép megy rajta? (kábeles rádió miatt)

(#25871) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Sziasztok 50ezer magasságában keresek lcd tv-t.
tudom elég szükös összeg de ez van. ez is nehezen.
mit javasolnátok?
valami 22-23 inches már kijön ebből de melyiket érdemes? van egyáltalán érdemi különbség panel tekintetében a különböző márkák között ebben az árkategóriában?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#25872) DigitXT válasza rup1u5 (#25871) üzenetére


DigitXT
félisten

Vegyél egy tunert a gépedbe, s jobban jártál, olcsóbban.:K (Ha jól látom 21".)

(#25873) Gaboo007


Gaboo007
aktív tag

MediaMarkt-ban most mennyiért vesztegetik a 46A656-os SAMSUNG-ot? Ha tudja valaki pls help! Kalocsai vok és feleslegesen nem szivesen mennék fel Pestre!

(#25874) sacaboy válasza Gaboo007 (#25873) üzenetére


sacaboy
tag

Hello!

Electro worldben 449900 ft, és általában Euronics, Médiamarkt és Electroworld egymás árait figyelik igy általában mindhárom helyen egy árban van!

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#25875) Gaboo007 válasza sacaboy (#25874) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

Az mocskos drága! Itt 350k-ért tudnának hozni az Euronics-ban.

(#25876) sacaboy válasza Gaboo007 (#25875) üzenetére


sacaboy
tag

Hát nem olcsó, de nekem az Euronicsben a 40A656-ra is 300k-t mondtak!

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#25877) Richard válasza Gaboo007 (#25873) üzenetére


Richard
őstag

Hali!

Vegyél a 220V-ban. Én pont ma vettem 239-ért. 3év Samsung garral. :C

[ Szerkesztve ]

(#25878) grandtour2 válasza rup1u5 (#25871) üzenetére


grandtour2
tag

WC-be én is keresek valami ilyesmi, 22-es tévét, és 52-ért kapsz daewo-t, (178 fokos, metroban lattam)

de ami különösen jónak látszik az az LG M228 WA-B2, 59-ért, lehet ilyet veszek..

(#25879) Yahhher válasza Richard (#25877) üzenetére


Yahhher
aktív tag

46-ost?

(#25880) Gaboo007 válasza Yahhher (#25879) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

40-est linkelt de valszeg van náluk 46-os is jobb árban.

(#25881) semetka


semetka
őstag

Úgy néz ki hogy kaphatnék 20. szülinapomra LCD-TV-t. De nem tudom hogy megérné-e most venni. Amibe van DVB-T tuner, azzal csak a földit tudom fogni a kábeles felejtős. Elképzelhető hogy lesz olyan tv 2 év múlva hogy veszi STB nélkül a digitális kábel tv-t?? mert ha nem akkor veszek csak.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#25882) Capella válasza hattorihanzo (#25869) üzenetére


Capella
senior tag

Az artifact az egy angol nyelvű tesztekben szereplő fogalom egyfajta hibára. Magyarul talán a búrásodás, valamiféle szálkás körvonal mozgásnál ilyesmi lehet, de kérdezd talán bigdigitet. Ő is írta, hogy nem bírja elviselni ezt a féle hibát.

A zizegésnél persze nem hangra kellene gondolni, hanem a nem nyugodt képre. Közelről semmi sem annyira nyugodt persze, de amikor még másfél méterről is látszik, szerintem ott már gond van.
Egyfajta nyugtalan kép, változó képpontok izegnek mozognak, látszik, hogy dolgozik a technika, de szerintem inkább kevesebb, mint több sikerrel.
Én legalább is így szűrtem le, és talán szintén bigdigittől láttam először ezt a zizegés "szakkifejezést". ;)
Ellentéte lehet a közelről mosottnak, vízfestékszerűnek tűnő, nagyobb látszólag azonos felületek, általam pasztellesnek elkeresztelt képi hatás, mely nyugodtabb a szememnek, és tévé nézési távolságból nem biztos, hogy rosszabb. Vagy kinek hogy.

(#25883) Scoway


Scoway
csendes tag

Üdv fórumozók!

Azok akik a digitalko-nál vásároltak, megtudnak nyugtatni, hogy érdemes onnan vásárolni? Mert az árak nagyon jók, csak nem ismerem őket és nem tudom, hogy mennyire megbízhatóak. Ha elromlik a tv akkor kijönnek érte vagy nekem kell bevinni? Gyári garanciát adnak vagy rajtuk keresztül megy a garancia intézés?

(#25884) DigitXT válasza Capella (#25882) üzenetére


DigitXT
félisten

"Artifact"-nak nagyjából bármilyen képhibát hívhatnak.:))
Szerintem ha a forrásban a kép az adott felületen egy színű,
akkor legyen az a TV-n is, de ha nem, akkor nem szeretném,
ha a TV a pasztelles hatás kedvéért összemosná.:DDD Viszont
ha a forrás "zajos", akkor jól jöhet: ezért hívják zajszűrésnek.:D

(#25885) radi8tor válasza Capella (#25864) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt az EPG mondatot viccnek szántam.
Sajnos egy ilyen drága TV-nek nem képesek jó EPG-t csinálni, az olcsóbb társainak meg jó szoftvere van.
Az még inkább sajnálatos, hogy csak úgy hajlandóak foglalkozni az esettel, ha becipelem a TV-t a szervizbe. Mondtam a szakinak, hogy emiatt nem fogom kockáztatni hogy bármi sérülés érje az úton...

Bezzeg a Philips és a Samsung tulajok otthon frissítgethetik a szoftverüket...

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#25886) radi8tor válasza asadasad22 (#25859) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Amúgy nem csak az EPG ékezetes karakterei jelennek meg hibásan, hanem az ékezetes programnevek is, stb.

⭐ Stella

(#25887) HoTDoG


HoTDoG
tag

Sziasztok!
Ezek közül szerintetek melyiket érdemes?

[Philips 42PFL7603D]
[Philips37PFL7603D]
[Samsung LE-40A656A1F]
[KDL-40W4000]

Sajnos nincs lehetőségem élőben is megnézni mindegyiknek a képét, mert elég ritka, hogy bármelyik is lenne Saturn-ban, Media-ban vagy Electro World-ben. Úgyhogy a neten lévő fórumokból és tesztekből próbálok végső döntésre jutni.
Alapjába véve, mindegyiket nagyon dicsérik. Összehasonlításoknál a Philips-re írták, hogy kicsit lagos, akárcsak a Samsung. De a Sony-nak meg 8ms a válaszideje :/, viszont annak a képét értékelték a legjobbra a többi közül. Olvastam pár helyen, hogy W4000 helyett érdemesebb inkább W4500-at venni, de nem tudom, hogy megéri az a 70e Ft körüli különbség. Max 250-et szánnék rá.
Ami még a Philips mellett szól, az az Ambilight, és hogy 2008-ban a legjobb LCD díjat nyerte. A Samsungnak tetszik a külseje, a Sony-t pedig mindenhol a legjobbnak tartják :).
Szóval ha tudtok pár jó érvet mondani, azt megköszönném.

(#25888) hattorihanzo


hattorihanzo
aktív tag

Köszi srácok. De bigdigit nem mondott soha rosszat a Philipsekről, biztos nem azon tapasztalta ezeket, ha beszélt róla. Nekem is ez a pes tv-m van, és ne tapasztaltam ilyen hibákat.
Nemrég írtam, hogy gyengébb jeleknél a sötét részek közelről nézve kockásak, de csak közelről és ne minden esetben. Azt hittem ez az artifact, de itt is mondta valaki, talán dabadab, hogy tömörítési hiba inkább.
Tény, hogy filmmel meghajtva én is kikapcsolom a perfect pixelt, anélkül pedig a 100hz-t sem lehet kapcsolni ( vagy ilyenkor alapból 100hz-s ? nem hiszem ) , de tv adásoknál minimumra van kapcsolva. A nézési távolságomból ( 3m) a videós hatáson kívül semmilyen hibát nem veszek észre, amit a tv okozna.
A karakterhibák nálam is voltak, de sikerült megoldanom. Mégpedig úgy, hogy itt csak úgy lehet munkára bírni a c tunert, ha olyan országot állítok be, ahol a tv támogatja. Először a norvégnál működött, és ott nekem is hajmeresztő karakterek jelentek meg. Aztán, mivel nagyon zavart, áttettem svédra, azóta minden tökéletes. Bár nem értem, miért ilyen gyökér módon van megoldva, had döntsem már el én, hogy van e digi kábel tv-m vagy nincs.
A lényeg, hogy egyenlőre nem találkoztam olyan hibával, amivel ne lehetne együtt élni, bár kétségtelen, hogy marha ritkán nézem, akkor is főleg hd-t, de megy vagy 12-14 órát.

És még egy érdekes dolog a prfect pxellel meg a 100hz-el: ha 24 hz-el hajtom meg és ott kapcsolom be, akkor nyoma sincs a videós hatásnak, igazából talán icipicit jobbnak látom, de mindíg meggyőzöm magamat, hogy csak bebeszélem és kikapcsolom.

[ Szerkesztve ]

(#25889) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata a samsung le37r82 tvről? Eddig az le37s62b-ben gondolkoztam, de annak csak 3000 a kontrasztja, előbbinek meg 8000(dinamikus).
A 62b-t láttam már élőben, de az r82-t még nem.
Valaki látott már ilyet élőben?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#25890) Capella válasza radi8tor (#25885) üzenetére


Capella
senior tag

"Azt az EPG mondatot viccnek szántam."

Láttam a smileydat is a végén, csak kénytelen voltam biztosra tisztázni. :)
Már a V4500-ban is szkeptikus vagyok, míg magam nem látom, bár nem érint, ha ez lenne az egyetlen fecske.
A Sony supportnak az a véleménye, hogy majd ha rendbe jön az AH jele, akkor megjavul az EPG is.
Ez így a strucc feje a homokban persze. Nem tudom, mit lépnek akkor az mpeg2 T-Kábel dologra, meg az általam említett feliratokra. Az mitől jönne rendbe? Egy firmware frissítéstől nyilván. És nem az AH-nál vagy a T-Kábelnél. ;)
Tudnak megengedőbbek is lenni a firmware frissítéssel is, ha nagyon muszáj. Éppen elvégezheted otthon is, csak elveszted a garanciát, ha valamiért elcsesződik a frissítés.
Na bumm. Ha valamiért így lenne, elég volna ekkor elcaplatni a szervizbe.
Csakhogy nincs új firmware kiadva. Illetve a MySony oldalon vagy pont itt kellene kutakodni.[link]
Mellesleg a Sony Ericsson telefon ott kezdődik, hogy szoftverfrissítés neten keresztül és viszonylag sűrűn.

(#25891) hdmi válasza Hegyirabló (#25868) üzenetére


hdmi
tag

Szia, én olvastam az sg.hu-n, hogy több ember is vett ilyen Sharp-ot, és tapasztalta ezt a menülassulásos problémát. Egy-két hozzászólást beidéztem erre a fórumra (23773-as hozzászólásom) mire egy-két embertől megkaptam, hogy én egy rosszindulatú rémhírterjesztő vagyok, meg hogy szakmailag tudatlan vagyok. De mindegy, hagyjuk. Egy-két tulaj írta hogy a MM-ban vették s mikor visszavitték kiderült, hogy ott is tudnak a problémáról, s hogy a Sharp szervizben folyamatban van egy új szoftver beszerzése Japánból. Utána állítólag a Sharp szerviz kapcsolatba lépett az Antenna Hungáriával, aki közölte a Sharp-al hogy az adásban van a hiba. Ezt a hibát állítólag az Antenna Hungária kijavította, amelyet a Sharp egy e-mail küldésével tudatott a tulajdonosokkal (24584 hozzászólásom). Azóta az sg.hu-n a többi tulaj megírta a fórumon, hogy azóta nem lassul be a menü. Az sg.hu-n vagy 3-4 embernek van ilyen tv-je, szerintem próbálj meg kapcsolatba lépni velük. Nekik az e-mail óta nem lassul be a menüjük. Lehet, hogy a tiéd már tényleg egyedi eset, s egy készülékcserével megoldható.

Ui.: Mielőtt megint valaki megvádol rémhírterjesztéssel, szeretném közölni hogy a fent leírtak nem a saját tapasztalataim, hanem azoknak akik az sg.hu-n ilyen tv-t vettek, s a fórumon megosztották a problémájukat. S nem egy ember tapasztalatai, hanem több ember tapasztalata ez az sg.hu-n.

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#25892) Siffredi


Siffredi
senior tag

Udv mindenkinek!

Adva van ket full hd-s, 24p-s tv, de igazabol nem tudok dontesre jutni. Az egyik ugye Sony, viszont a masikhoz ajandekba adnak egy upscale-es dvd lejatszot.

Ki melyiket ajanlana, es miert? Tovabba, egyik sem 100Hz-es, ez mit jelent a gyakorlatban, nagyon megerzem majd a hatranyat, vagy inkabb keressek olyat, ami tudja azt is?

Elore is koszonom a valaszokat.

Szerk: A linkek majdnem lemaradtak.

SAMSUNG LE40A557P2FXXU
SONY KDL40V4000

Udv!

[ Szerkesztve ]

(#25893) semetka


semetka
őstag

erre vki?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#25894) Capella válasza hattorihanzo (#25888) üzenetére


Capella
senior tag

:U Te áttetted a Philipsedet svédre, és úgy lett jó az EPG-d?
Nekem ehhez át sem kell tenni. Így is svéd. :))
A kezdeti beállítás után szerintem csak a menü nyelve változik a Sonynál. Az meg svédül elég érdekes lesz. Angollal még kipróbáltam, de nem változott semmi.
Teljes resetet meg nem akarok egyelőre, hogy esetleg a kezdeti beállításoknál más országot adjak meg. Nem is annyira a néhány beállítás miatt, hanem az analóg adásokat elég macera lenne újra rendezni, elnevezni. Amíg nálam ezek vehetők lesznek, nem futnék neki potyán egy próbának.
A kódmentesség úgyis nemsoká megszűnik, a Duna HD EPG-je meg nem ér ennyit.

(#25895) Fucsi999


Fucsi999
csendes tag

Hello!
Az alábbi 2 LCD tv között vacilálok és szeretnék segítséget kérni hoyg melyiket válasszam
Samsung LE 32A451C1
LG 32LG5000
Ha valakinek van tapasztalata vagy tud segíteni az írjon. Vagy tud vki hasonló árban jobb 32colost. Előre is kösz!

(#25896) Capella válasza semetka (#25881) üzenetére


Capella
senior tag

A digitális kábeltévét az mpeg4 tuneres tévék veszik, mert ebben szokott lenni DVB-C vevő is.
A gond ezeknél nem a vétellel van, hanem a tévé csak egy további CA modul csatlakoztatásával és persze érvényes előfizetői kódkártyával tudja a kábeltévé jelét megjeleníteni.
Ingyenes digitális kábel adásra hosszabb távon ne számíts, ez ne legyen vételi szempont.

(#25897) scream24 válasza semetka (#25881) üzenetére


scream24
senior tag

Nem kell várnod két évet, mivel a tv-k most is tudják ezt. Többen is irták ezt, és én is erre vajazok. Mindössze arra sasolj, hogy a dvb tuner tudja a c-t is. ill., ha a hd müsorokat is igy szeretnéd élvezni majd akkor kell az mpeg 4 tuner is.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#25898) Hegyirabló válasza hdmi (#25891) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Én elismerem, hogy Neked volt igazad, :R láttam is azt a durva személyeskedő vitát, ami irányodba zajlott.

Ezt az AH dolgot említette nekem is a Sharp amikor még vásárlás előtt áltam, és valóban azt mondta, hogy az Antenna Hungária állított az adáson, azóta nincs gond. Igen ám, ez valóban így lehet, mert a Duna és Duna II. csatornákkal valóban nem lassul. Viszont a frissen elindított MTV1 MTV2 adásánál tapasztalom a lassulást.

Kérdés, hogy kockáztassak-e, és ne vigyem vissza, hát ha az AH megjavítja a gondot? Vagy ne bízzak ebben, és inkább egy másik márka vétele!

Aquila non captat muscas.

(#25899) asadasad22 válasza Capella (#25864) üzenetére


asadasad22
őstag

ha már így szóbakerült: frissíthető az fw ezen a tv-n? vagy ez volt az, amiről azt mondták, hoy csak a szervízesek csinálhatják és be kell vinni, nem lehet otthon csinálni?

a dvb-t-vel továbbra sincs szerencsém. közvetlenül ráállítottam az adótoronyra az antennát, gyakorlatilag ránézett. 2 darab adást látott egyáltalán (55-ös channelen egyet sem): Autonomia, Duna HD, pár színes képhibán kívül (ezek is csak egy pillanatra jelentek meg) semmit sem hozott be..

(#25900) hdmi válasza Hegyirabló (#25898) üzenetére


hdmi
tag

Szia, szerintem az sg.hu-n legalább van 3-4 ember, akiknek ilyen tv-jük van. Próbálj meg kapcsolatba lépni velük, mert ők az e-mail óta nem tapasztalták a menülassulást, azóta maximálisan elégedettek a tv-jükkel. Olyannyira, hogy ők ajánlják másoknak a tv-t, hogy ilyet vegyenek, mert annyira jó a képminősége. Sőt az egyik visszakapta a pénzét, s mikor megtudta, hogy nem a tv-vel volt a gond, akkor megint ilyet vett. Lehet, hogy csak a te tv-d hibás, s ha kicserélik, akkor megoldódik a probléma.

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.