Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19001) bwoay válasza bigdigit (#18965) üzenetére


bwoay
nagyúr

azért az tetszik hogy hype-ról, meg Samkung mizériáról, Samu Istenről beszélsz,
mert ez igazából fakadhatna kellő rálátásból és objektív szemléletből is,
de nálad a Phülöps lassan összeforr a "győztes" kifejezéssel,
olyan gyakran dobálózol ehhez hasonló szókapcsolatokkal,
és ez úgy ahogy van, hiteltelenné is tesz. Mindemellett rávilágít arra,
hogy nem azért bánt téged a Samkung túlzott magasztalása,
mert annyi más jó TV gyártót ismersz,
hanem azért, mert sérelmezed, ahogy a Phülöpsz vitathatatlan előnyei
méltánytalanul a háttérbe szorulnak ebben a topicban.

amit az NTSC-ről írtál, az meg egy jó nagy faszság.
25 FPS a PAL rendszernél van (pont ez a különbség lényege)
NTSC-nél a framerate 30, egész pontosan 29.97,
aztán szeretném én látni azt a képletet,
amivel te ebből 3:2 pulldownnal 60-at csinálsz.

utánajártam még egy kicsit a HD Natural Motion-nek,
a hdtvtest.co.uk tesztek között találtam egy TV-t,
ami már tudja ezt a feature-t. Itt olvasható a review ere vonatkozó része

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19002) tropheus válasza bigdigit (#19000) üzenetére


tropheus
csendes tag

köszi szépen

(#19003) tropheus válasza bwoay (#19001) üzenetére


tropheus
csendes tag

Nagyon tévedsz. Én nem a fórumról beszéltem. Az hogy itt miről írnak vagy nem, az engem nagyon nem érdekel. Ha kíváncsi vagyok valamirre, megkérdezem. Sorolhatnám hány boltban, áruházban jártam és kizárólag az említett két márkát próbálták lenomni a torkomon, na meg esetleg a sonyt, panát. Azért az egy kicsit durva, hogy bemész X boltba, elmondod az igényeidet és kizárólag samu meg lg készülékeket hajlandóak megmutatni!!! Az a kirájjjj, minden más szar. Kicsit tele lett a tököm a kedves eladókkal. Nem a vevő igényeit nézik és ajánlanak valamit, ami NEKEM A VEVŐNEK jó, hanem rámbeszélik azt, még akár hazugság árán is, amit az ő érdekük diktál. Tudod én is kereskedő vagyok más területen. De ilyet soha nem tettem.
A Philips a győztes nekem? Igen jól látod NEKEM a philips a győztes! Lehet hogy neked nem. Én elsősorban tv-re használom, pc-re egyáltalán nem. Blue rayre sem.
Nekem pl az a fontos, hogy 177 ezer ft-ért van egy olyan tv-ém, amely a tv adások esetén is gyönyörű színeket, mély , de részletgazdag feketét, jó szolgáltatásokat ad. Vagy például szépen megoldja a 4:3-as tv adást 16:9-re. Láttál már LG tévén 4:3 adást? Mit tud vele kezdeni? Orrbaszájba levágni belőle? max annyit. A samsung még csak csak, bár ott is intervíziós feje van a bemondónak a hírekben. A Sony faszán megoldotta, de annak nem tetszettek a színei, nekem fakónak hatottak, pedig állítgattam a boltban (innentől már ízlések).
Mindössze ezekre a dolgkora utaltam. Hiteltelen vagyok? Már el nézést de érdekel???
Én leírtam a saját tapasztalatomat. akinek tetszik, megfogadja, akinek nem, az nem. Őszintén: hol érdekel ez engem?

(#19004) tropheus válasza bwoay (#19001) üzenetére


tropheus
csendes tag

amúgy meg az ntsc-ről nem én írtam, valakivel keversz. Én a HD natural motion kéjavító elektronikáról írtam, hogy nekem nem jön be (tudod, mert nálam mindenben a philips a király, rosszat nem írok ról :DD )

(#19005) bwoay válasza tropheus (#19004) üzenetére


bwoay
nagyúr

te ne haragudj, de én nem is szóltam hozzád :U

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19006) GalloG válasza bigdigit (#18982) üzenetére


GalloG
tag

Hát akkor sokan ráfaragtunk, és megvettük olcsón a sz@r Samsungokat, nem törődve a minőség, megbízhatóság és élmény maximális mértékével. Így jártunk. Majd kisírjuk magunkat egy csendes szobában, és idővel megszokjuk elhibázott döntésünk következményeit.

De a következő fikázást majd az írja be akár Samsung akár bármely más márkákkal kapcsolatban, akinek volt az adott készülék (nem csak márka, hanem a konkrét típus is egyezik), és lecserélte a nagy elégedetlenség miatt másra. Amíg nem így van, nem kell azért szájat tépni, mert pl. ÉN elköltöttem egy olyan készülékre a SAJÁT pénzem, ami NEKI nem tetszik...

Az ár-érték arány pedig a legfontosabb, csak a felső 10ezer engedheti meg magának, hogy kompromisszum-mentesen a legjobbat vegye meg. Mindenki más (ha egy kis esze van) csak addig ad plusz pénzt, amíg tényleg számára hasznos plusz értéket is kap érte.
Ezek szerint akinek nem TAD Reference One hangfalai vannak otthon a házimozihoz 60.000 $/pár értékben?... Vagy mégiscsak fontos az ár/érték arány?

A Philips népszerűsítése ügyében pedig a magyarországi képviseletet kellene felhívni, hogy nincs-e valami ismerősük a Samsung/LG/Sony magyar képviseletének marketing osztályán, hogy hogyan is kellene ezt csinálni. Mert azt majdnem indenki tudja, hogy mi az a Scarlet, Bravia. De mi az az Aurea? Philips reklám NINCS egyik (magyar) adón sem, és készülék is nagyon kevés van a boltokban. Ezen felül drágábbak mint a többi (az most másodlagos, hogy miért, az emberek 99%-át az nem érdekli).
Így érthetetlen módon nem fognak annyian beleszertni, mint pl. Samsungba, LGbe, Sonyba.

(#19007) tropheus válasza bwoay (#19005) üzenetére


tropheus
csendes tag

sorry ezt ku***vára benéztem :D biztos azért, mert én is írtam a samu lg mizériáról.
bocsánat

(#19008) bigdigit válasza bwoay (#19001) üzenetére


bigdigit
addikt

elismerem ntsc-ben igazad van pedig ma néztem utána wikipedián:)sőt a samkung utálatom okát is jól látod,de erre nem volt nehéz rájönnöd mert utaltam is rá.
a HD natural motiont én se javaslom bekapcsolni mert articraftot okoz nagyon gyors részeknél.erről is írtam korábban amikor egy másik user ugyanezt a hibát említette a samsung 100hz-vel kapcsolatban.

(#19009) tropheus válasza GalloG (#19006) üzenetére


tropheus
csendes tag

Hát abban egyetértek, hogy ez mindenkinek a maga döntése és azzal is, hogy a philips marketingesei tanulhatnának nem keveset :K
Az hogy philips drágább lenne Sonyval, panával összevetve nem hinném. LG Samu párossal, igen valamivel drágább de ugye egy belépőszintű samu árát ne vessük össze egy 9-es szériás philips-el. Ha megnézed a belépőszintű philipseket 100 K-tól megkaphatod őket. Én a 7603-asomat vettem 177K-ért, ennyiért egy 4-es -5-ös széírás samut kaptam volna, egy 6-osat nem.
Tehát ez is nézőpont kérdése :U

(#19010) kariad válasza lord40 (#18992) üzenetére


kariad
senior tag

Akkor üdv a csapatban..... :C Mennyibe fájt? :))

(#19011) GalloG válasza tropheus (#19009) üzenetére


GalloG
tag

Így van, röviden, tömören, ahogy írod: szubjektív a választás.

Te azért vettél Philips készüléket, mert az eladók csak azt nem akartak Neked eladni, minden mást igen, és nehogymár (mint a rossz gyerek), csakazértis. Megegyébként Neked annak tetsuik a képe.

Bigdigit meg azért vett, mert féláron volt. És azóta megvilágosodott, nem azt mondja, hogy Neki a Philips a szuper, hanem hogy mindenkinek a Philips a szuper, és akinek mégse az van ennek ellenére, az tiszta hülye. Ezen belül pedig akinek Samsung van az 100x akkora hülye.

Azért a két vélemény között van egy paraszthajszálnyi különbség, pedig mind a kettő Philips párti...

Minden esetre én ezek szerint 100x akkora hülye vagyok, de azért - ha hülyeként is, de - továbbra is nagy megelégedéssel használom a 40A656-ot mindenre (TV, PC, DVD, XBOX, MKV, stb.). És majd ha elromlik, megcsináltatom gariban, mert a hülyék így szokták, úgy hallottam.

(#19012) bwoay válasza bigdigit (#19008) üzenetére


bwoay
nagyúr

de nem értem ám, hogy min vitázunk mi ketten!
nem érzem, hogy bármi részem is lenne a Samsung hype-ban,
és szerintem azok is hasonlóan éreznek,
akik Samsungot vettek, és elégedettek vele.
Azzal, hogy ezt leírják, még nem a Phülöpszöt, vagy bármilyen más márkát minősítik le.
Gallo mondja amúgy jól, hát hol erősebb a marketing tevékenység?
Erről nem a fórumozók tehetnek...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19013) tropheus válasza GalloG (#19011) üzenetére


tropheus
csendes tag

Bocs de én nem az eladók miatt vettem csakazért is philipset, hanem mert az én szempontjaimnak ez felelt meg. Arról nem tehetek, hogy az lg pl. nem tud mit kezdeni a 4:3-as képaránnyal. Már elnézést de azért viszonylag kevesen mennek haza a munkából és lövik be esténként a blúréj lejátszójukat ugye? Tehát nekem ez szempont volt pl. Az LG ezen vérzett el. A samu szintén ezen is, mert ott meg torz maradt nagyon a kép akkor is, ha 4:3 16:9 közötti áthidaló képarányra állítottam, valamint a feketéje olyan volt, hogy abba sok részletet nem fedeztem fel, pedig állítgattam így is úgyis. De ezek már tényleg ízlések és pofonok. :)

ui: az fontos, hogy én a zsebemhez mérten a 4-es 5-ös szériás samukat néztem, tehát a tapasztalatom ezekre vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#19014) uszilard


uszilard
tag

Üdv.

sony KDL-52W4730 és a KDL-52W4500 miben tér el? Nem tudok rájönni.

[ Szerkesztve ]

(#19015) savoo válasza uszilard (#19014) üzenetére


savoo
addikt

Csak design beli különbség van.

(#19016) foppa


foppa
tag

Samsung LE-40A786
Ezt látta már valaki élőben? Hol áll ez a Sony W4500-as, vagy a Philips 9703-as készülékéhez képest?

[ Szerkesztve ]

(#19017) zolnagy válasza ZBO (#18973) üzenetére


zolnagy
őstag

Hello,

én két napja vettem ilyet. Eredetileg egy Samsung 32A451-t vettem, de egy hibás darabot fogtam ki, ami egyszer csak magától kikapcsolt, majd újra be és ezután nem reagált se a távra, se a TV gombjaira (ezzel remélem nem szítom tovább a Samu-Samu ellenes vitát:))
Naszóval 3 napon belül egy ilyen 3000-es LG-re cseréltettem, ami eddig nagyon megbízhatóan üzemel. Összehasonlítási alapom nincs, de nekem nagyon tetszik a képe. Egy dolgot hiányolok belőle: nem tudom csatornánként beállítani a képarányt, csak globálisan. Ettől eltekintve szuper. Analóg kábeltv-t nézek rajta + a notimhoz van néha kötve DSUB-on.

(#19018) denes242 válasza bwoay (#19001) üzenetére


denes242
aktív tag

amit az NTSC-ről írtál, az meg egy jó nagy faszság.
25 FPS a PAL rendszernél van (pont ez a különbség lényege)
NTSC-nél a framerate 30, egész pontosan 29.97,
aztán szeretném én látni azt a képletet,
amivel te ebből 3:2 pulldownnal 60-at csinálsz.

nem f@szsag, csak interlaced-ben csinaljak, ahol 60 fel kep van, es eloszor jon 3 ugyanolyan (illetve 1 pixellel eltolt) fel kep, majd 2 ugyanolyan felkep, stb.
az lcd meg ugyanezt csinalja csak progressziv egesz kepekkel (ugye p60), ami mondjuk tenyleg sokkal jobb.

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#19019) bwoay válasza denes242 (#19018) üzenetére


bwoay
nagyúr

szerintem ti arra gondoltok, hogyan lesz 30 fps-es NTSC jel
a 24 fps-es filmből, de ez nem az NTSC szabvány része,
hanem egy konverzió, ezt hívják telecine-nek
(azt meg, ahogy ez szaggat, telecine juddernek :D )
az azért 3:2 pulldown,
mert egy adott képkockában jelen vannak mondjuk
az 19. frame páros sorai ÉS az 19. frame páratlan sorai,
aztán az 19. frame páros sorai és a 20. frame páratlan sorai,
aztán a 20. frame páros sorai (és a 21.. frame páratlan sorai,
aztán a 21. frame páros sorai és a 21. frame páratlan sorai.)
Ez lenne egy ciklus, amiben az 19-ik frame-ből három félkép szerepelt,
a 20-ikból meg kettő, aztán a 21-ik frame-től kezdődik újra az egész.
Bár lehet, hogy te is így értetted, a megfogalmazásból
számomra nem derült ki 1értelműen.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19020) denes242 válasza bwoay (#19019) üzenetére


denes242
aktív tag

ja, igy ertettem.

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#19021) Ati007 válasza uszilard (#19014) üzenetére


Ati007
őstag

Nekem egy 52w4730 van és anyiban tér el hogy az alja fekete és kicsit más formája van a plexinek alul, hardveresen teljesen ua.
Valóban van bevilágitás a sarkokban de ahogy egyik kollega irta ez csak bemeneti forrás váltásnál jelentkezik egyébként egyáltalán nem.

(#19022) DigitEfendi válasza GalloG (#19006) üzenetére


DigitEfendi
csendes tag

Kedves GalloG,

Teljesen egyetértek a hozzászólásoddal, igazad van a reklámok és a bolti részesedést illetően is. Nem kell felhívni a koreaiak marketingeseit, mindenki tudja, hogy a Samsung és az LG ezeken a piacokon fittyet hány arra, hogy mennyit keres a tévéken, egymást gyilkolják a piaci helyért. A Philips meg inkább profitra hajt, és tudja, hogy a kis hazánkban befektetett reklámok soha nem térülnének meg igazán. De az, hogy mennyi reklámot nyom egy cég, annak nem sok köze van ahhoz, hogy a tévéi mennyire jók vagy nem. (hangsúlyozom: egyetértek veled, a Philips látható marketingje gyakorlatilag zéró). Az is tény, hogy a Sony sem keres az LCD tévéin, de imázs szempontjából nem merik abbahagyni a gyártást, mert az hogy nézne ki, egyébként is az az álláspontjuk, hogy a TV mint képmegjelenítő eszköz mindenhez kapcsolódik, és hogy nézne ki, hogy egy Sony fanatikus Samsung tévén nyomja a blu-ray filmeket a PS3-ról.
Én hét évig dolgoztam a Philipsnek, és öt évig a Sonynak. Egy dolgot tudok: a Philips az egyetlen komolyabb európai gyártó, azok a funkciók, amiket a tévéibe bepakol teljesen egyedülállók. És ez nem csak a csúcskategóriára igaz, hanem még az alapkészülékekre is. Amikor vagy tíz éve jártam a Sony akkor még létező Fellbach-i gyárában (Stuttgart mellett), azt láttam, hogy a gyár mérnökének irodájában a polcok Let's make things better emblémás alkatrész katalógusokkal voltak kitapétázva, mert az európai piacra a legtöbb cég a Philipstől, vagy az azóta kiszervezett félvezető részlegtől az NXT-től veszi azokat az áramköröket, amiket a tévéibe beépít.

http://philips-blog.hu

(#19023) radi8tor válasza DigitEfendi (#19022) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szia,

Akkor milyen Philips LCD-t ajánlanál nekem 46-47" méret kategóriában?

⭐ Stella

(#19024) bigdigit válasza radi8tor (#19023) üzenetére


bigdigit
addikt

attól függ mennyi a keret rá.

(#19025) radi8tor válasza bigdigit (#19024) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igaz, kicsit most nézegettem a Philips-ek árait, igencsak 400 fölött vannak. Tényleg megér ennyit ez a márka?
Első felindulásomban Sony KDL 46W4000-et szemeltem ki, aztán LG 47LG7000-el szemezek, de itt azt láttam, hogy istenítitek a Philips-et, úgyhogy lehet benne valami.
Szeretnék legalább 4 évre TV-t venni... A hitel sem akadály.

⭐ Stella

(#19026) DigitEfendi válasza radi8tor (#19025) üzenetére


DigitEfendi
csendes tag

A Philips a 46-47 collos kategóriában csak az Ambilight hangulatvilágításos modelleket nyomatja, és ezek érthetően drágábbak mint a beépített hangulatvilágítás nélküli modellek. Összesen három olyan modell van hivatalos magyarországi forgalomban ebben a méretben, amiben nincs benne az Ambilight: a 47PFL7403D, a 47PFL5603D és a 47PFL5522D. Ebből a 7-es szériában van Pixel Plus 3HD, az 5-ös szériában Pixel Plus HD képjavító található. Az árakról már te is tudsz tájékozódni...

[ Szerkesztve ]

http://philips-blog.hu

(#19027) GalloG válasza DigitEfendi (#19022) üzenetére


GalloG
tag

Kicsit félreértetted szerintem az eddigieket. Vagy nem, csak mást emeltél ki.

Egyáltalán nem arról volt szó, hogy a Philips készülékei nem jók. Biztos jók. Sőt, én azt sem állítottam, hogy a Philips készülékei nem a legjobbak. Lehet, hogy azok. Én nem ismerem, így sem nem magasztalom, sem nem húzom le.

A szópocsékolás itt arról szólt, hogy van, aki a sajátját (vagy a szívéhez közel állót) dícséri, van aki pedig az összes többit tapossa porig. Utóbbi hozzáállással nem értettünk többen egyet.
Mindenki írja meg jó és rossz tapasztalatát (ez lenne a fórum lényege), sőt, pozitív vagy negatív véleményet (ez meg a szólásszabadság). De ne essenek már Egyesek Másoknak azért, mert ezek a Mások nem olyan készüléket vettek a saját pénzükön, mint amit Egyesek jónak vagy legjobbnak gondolnak... (ez meg a diktatúra egyik irányvonala)

Egyébként nem csoda, hogy az európai gyártású készülékekbe európai beszállítótól vettek alkatrészeket, ez EU alapelv (adók, vámok terén nem mind1). Megint nem mondom, hogy a Philips alkatrészek nem a (leg)jobbak bármi másnál, de kétségtelenül európai, nagyjából konkurencia nélkül EU-n belül. És ez kétség kívül sokat nyom a latba a minőség mellett.

Ezen felül csak ismételni tudom magam: A legtöbb TV vásárló nem dolgozott 7 évig a Philipsnél, és/vagy nincs orrhon több darab kicsomagolható Philips készüléke próbálgatni. Valamint féláron sem vehet meg ilyen készülékeket. Így sokkal nehezebb mellette dönteni erényei ellenére, mint a csapból is folyó koreai és japán gyártók mellett, melyek nem mellesleg nem olyan rosszak, de "olcsók", ha lehet ezt a szót LCD TV-re alkalmazni.

(#19028) DigitEfendi válasza GalloG (#19027) üzenetére


DigitEfendi
csendes tag

Kedves GalloG,

Megint csak teljes mértékben igazat tudok neked adni. Az emberek azt veszik, amit a reklámokban látnak, illetve a mit a polcon találnak, és amit a hipermarketekbe kihelyezett promoterek ajánlanak - ezekből a koreai cégeknek úgy tűnik többre telik mint a hollandoknak. Amúgy: tény hogy egy Aurea, egy Essence vagy egy 42PFL 9803 sokkal drágább mint amit a legtöbb ember megengedhet magának, de vannak a Philipsnek olcsó kategóriás modelljei is, amik jó választást jelenthetnek azoknak, akik tudatosan választják meg az igényeiknek megfelelő televíziót.

http://philips-blog.hu

(#19029) TomBennet


TomBennet
tag

Samsung - LE-46A656 TV-m van, és a számítógépet jelenleg VGA kábellel kötöm hozzá. Megy is szépen róla, 1920x1080 felbontásban is. Az egyetlen hátulütője a dolognak, hogy a képjavító eljárások nem működnek a VGA kapcsolat esetén.
Konkrétan az lenne a kérdésem, ha HDMI kábellel kötném a PC-t a TV-hez, akkor működne-e a 100 Hz Motion Plus?
DVD lejátszáskor igen jól néz ki ez a funkció.

(#19030) Alex91


Alex91
félisten

Par honapja en is egy Philips TV-t vettem. A forumon tajekozodva az akkori slager Samsung es LG TV-ket ajanlottak. Nekem meg keresgeles kozben egy Philips TV tetszett meg. Bar a Philipsekrol itt nem sok tapasztalat volt, az adatai alapjan jo vetelnek tunt. (Ar/teljesetmeny viszonya is jonak volt mondhato).
Aztan megse azt vettem, hanem akcios lett a Philips 32PFL3312. Az akkoriban 125k korul arult TV akciosan 100k lett. Ennyiert szerintem nem volt rossz vetel. (Mondom, ez akkor, junius elejen.)
Alap TV, ez latszik rajta, a boltban pl. eleg gyenge kepet produkalt a tobbi keszulek mellett. Otthon azert jobb rajta minden :).
Ma mar azt mondom, hogy nekem nem ert volna 50k-val tobbet a masik Philips TV, de az is teny, hogy most kb. ugyanennyiert (100k) kaphato TV-k jobbak :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#19031) Capella válasza GalloG (#19006) üzenetére


Capella
senior tag

"A Philips népszerűsítése ügyében pedig a magyarországi képviseletet kellene felhívni, hogy nincs-e valami ismerősük a Samsung/LG/Sony magyar képviseletének marketing osztályán, hogy hogyan is kellene ezt csinálni. Mert azt majdnem indenki tudja, hogy mi az a Scarlet, Bravia. De mi az az Aurea?"

Valami hasonló már nekem is eszembe jutott, csak nem ilyen cizelláltan. :)
Konkrétabban most csak a Philipsben lévő panelre terelném a dolgot, amit akartam már kérdezni.
A Samsung/Sony elég egyértelmű, hogy S-PVA 6 msec késleltetéssel 178° betekintési szöggel.
A Philipsben pedig S-IPS panelt feltételezek, feltételezünk, mert mi más lenne, ha amúgy is ők gyártják.
De nemigen van hangsúlyozva, hogy ez az. (Igaz talán a többinél sem túlzottan.)
Ellenben azt írják, hogy 2 msec 176° betekintési szöggel.
Én meg eddig úgy tudtam, hogy az S-IPS a legjobb panel, de ennek is 6 msec a válaszideje. Jobb színvisszaadása van, mint az S-PVA-nak, a betekintési szög hasonló vagy jobb, a válaszidő kicsit nagyobb, vagy azonos. Annyi van, hogy a fekete oldalról nézve belilul kicsit, de állítólag nemcsak az S-IPS-nél, talán ennél jobban.
A monitoroknál, ahol ez igazán szempont, kihangsúlyozzák, hogy milyen a panel, és az S-IPS típusok 6 msec g2g válaszidejűek manapság is.
Akkor mégis milyen panel van a Philips TV-kben? Hogyan csináltak, milyen overdrive-val a 6 msec-ből 2-t? És miért csak a TV-nél?
Miért írják a betekintési szögnek a 176°-ot? No nem mintha azt a 2 fokot hiányolnám látásilag. :Y De marketing.
Marketing még, hogy a Panasonic fennen hirdeti, hogy újabb készülékeikben S-IPS alpha panel van. A képük tényleg igen jó.
Akkor a Philips miért nem közli ezt, ha minőséget jelent? Vagy mégis, tényleg S-IPS az ami benne van?

[ Szerkesztve ]

(#19032) denes242 válasza DigitEfendi (#19022) üzenetére


denes242
aktív tag

azok a funkciók, amiket a tévéibe bepakol teljesen egyedülállók

mik volnanak ezek a funkciok? en a laikus ember csak azt latom, hogy kozepkategoriaban ugyanazok vannak egy philipsben mint az azonos kategorias samsungban es LG-ben, kiveve a valos 24 Hz, ami a philipsben nincs. A sonyban is van azt hiszem.

szerk: ja meg meg, hogy a full HD-t sem tudja vga porton (azt a sony se).

[ Szerkesztve ]

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#19033) Hedgehanter válasza Capella (#19031) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Ena phillips-et nezegetem nem nem latom a 2ms-ot.. Amit nezegetek azok mind 5-6ms kozott mozognak...

(#19034) bigdigit válasza Capella (#19031) üzenetére


bigdigit
addikt

a 6msec-ből a perfect pixel csinál valahogy 2-őt gondolom én mert a sima pixel plusszos asszem csak 6mseccel bír.
a betekintési szög számomra is talány:)
hogy vga-n nem tudja a full hd-ét szerintem ma már nem szempont.aki vesz egy ilyen kategóriájú tv-ét annak biztos tellik dvi-s vga-ra is:)

(#19035) bigdigit válasza Hedgehanter (#19033) üzenetére


bigdigit
addikt

csak a perfect pixeles tudja a 2msec frissítést.9603,9703...

na mindegy 2x írtam le ugyanazt szinte:)

[ Szerkesztve ]

(#19036) wassermann válasza Capella (#19031) üzenetére


wassermann
addikt

#14083, Digitalis:

"A 7603h/9603/9703- ban S-IPS van. Legalábbis amit Sz.Fehérváron gyártanak és nyomnak nyugatra. A beszállítót nem értettem valami jól, csak azt, hogy német és a 2. 3. legnagyobb panel gyártó cég.
Egyébként szinte hadititokként kezeli a gyár ezt az infót, csak azt ne tudom miért... "

(#19037) Capella válasza bigdigit (#19034) üzenetére


Capella
senior tag

Így már valahogy értem. Ez is egyfajta overdriveszerűség, vagy más elektronika elintézi.
Perfect pixel a monitorokban meg nincsen.
Akkor már csak a marketing marad. Nagybetűkkel kellene hirdetni, hogy S-IPS.
Vagy arra gondolnak, az egyszerű vásárló úgysem tudja micsoda?
Miért, a többi vagy 10-15 logo, amiket hangzatosan kitesznek, arról tudják? ;)

[ Szerkesztve ]

(#19038) Rick4 válasza Capella (#19031) üzenetére


Rick4
félisten

Akkor mégis milyen panel van a Philips TV-kben.............valószínű ugyanaz, mint az LG-kben, ha már közös lcd gyáruk van, ami mindkét cégnek panelt gyárt.. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#19039) Capella válasza wassermann (#19036) üzenetére


Capella
senior tag

Igen, köszi az idézetet. Még az is lehet, hogy olvastam valamikor.
Ilyenek morzsákból, meg a gyártó kilétéből és a paraméterekből gondoltam és is, hogy más nem lehet.
Csak arról beszélek, hogy hivatalosan a cég nem írja, nem tájékoztat erről.
Sőt ezek szerint éppen ellenkezőleg, titkolja!?! :F

(#19040) savoo válasza denes242 (#19032) üzenetére


savoo
addikt

Melyik középkategóriás samsung és lg tudja a valós 24 Hz-et?

(#19041) bigdigit válasza Capella (#19037) üzenetére


bigdigit
addikt

a 9603,9703 tv-ékre semmilyen logokat nem ragasztanak:)a 7-es szériás nálam járt újabb darabokon sincs már kirakott logo:)
már nem divat náluk felmatricázni a tv-ket.egyszerű védőfólia van csak rajta.
a philips meghagyja ezt a titulust más mekk-elek cégeknek ;] :B

(#19042) DigitEfendi válasza Capella (#19031) üzenetére


DigitEfendi
csendes tag

A 2 ms válaszidővel kapcsolatos kérdésedre azt tudom mondani: jó kérdés. A hivatalos Philips technikai halandzsa ez: 100Hz Clear LCD. A nézőszögre meg gondolom csak nem akarnak lemaradni a konkurencia mellett. 176 (bocsánat: 88) fokos nézőszögből a készülék éle remekül látszik.
Amúgy nem vagyok benne biztos, hogy a Philips még gyárt panelt, én úgy tom, kiszállt az LG-vel való közös vállalkozásból, ami azóta LG Display névre hallgat.

http://philips-blog.hu

(#19043) Capella válasza bigdigit (#19041) üzenetére


Capella
senior tag

Valahogy sejtettem ezt a reflexiót. :B
Akkor a Philips a logózásban is más. Azért a honlapjukon csak van pár logo, ha kevésbé ezoterikusak is.
FullHD 1080p, DVB-T, USB, 3xHDMI, Perfect Pixel, no meg EISA Award. :)
Samsung, Sony, Panasonic az ragasztgat is.

(#19044) Zorro555 válasza bwoay (#19019) üzenetére


Zorro555
tag

Egyet felejtesz el. 24 Hz-es filmet csak a Blu-Ray vagy HD-DVD lemezekeről tudsz nézi, márpedig ezek nem félképeket adnak, hanem 1080 sort progresszíven. Tehát teljes képeket.

Bigdigit: A valós 24 Hz bántja a szemed? Nincs is valós 24 HZ, hiszen az láthatóan villódzna, a 24 képet meg kell háromszorozni, tehát 72 Hz-en frissíteni, hogy egyenletes legyen az átmenet. Amióta a moziban megalkották ezt a technológiát, azóta így van. Ha megnéztek egy régi fekete-fehér filmet ami pl. a 1910-es években készült, láthatjátok mennyire villog a képe. Na az valódi 24kép/mp.

(#19045) gyuribá


gyuribá
csendes tag

A vitához annyit, amire használom , azokra vonatkozó előnyösebb tulajdonságok alapján sorolok. Én pl. szintén Tv és DVD-divx lejátszásra fogon használni. Tehát a Philips 9XXXH eldöntött tény, csak meg kell várnom míg általam is elérhető ára lesz.
Nem azt mondom hogy a Samu meg a többiek gagyi, hanem nekem ez jön be.

(#19046) Capella válasza DigitEfendi (#19042) üzenetére


Capella
senior tag

Lett ebben egy kis keveredés, ködösítés.
Az overdive-tól 6 msec maga a panel, az 50 Hz-et duplásítja további elektronika 100 Hz Clearre, és ettől feleződik a válaszidő szerintük.
Feleződik? A 6-nak a fele három, és nem kettő. :F
Itt még 3 msec értéket írnak.
Akkor hogyan is lesz a 3-ból 2? :F :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19047) Lacix29 válasza Capella (#19046) üzenetére


Lacix29
őstag

Akkor hogyan is lesz a 3-ból 2?
Azt kamuznak, amit akarnak. ;]

(#19048) Hedgehanter válasza bigdigit (#19035) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Amiket en nezek (7603,7203) is van 2ms de az csak a BAW (black and white)...

(#19049) bigdigit válasza Zorro555 (#19044) üzenetére


bigdigit
addikt

nekem fix 60hz-re van belőve a kiterjesztett képernyő.ha 24-re rakom elég gáz monitorként használni.
samsungnál alapból jó ilyen frissítés mellet is mint monitor?
ezt a részét nem vágom a témának így lehet hülyén látom a dolgokat.
szóval szerintem is csak BD lejátszóról való filmnézés közben jöhet elő a valós 24hz hiánya.
van aki sima monitoron nézi a rippeket és azt se teszi az ember 24hz-re....+ szerintem a lejátszó programok csinálnak valamit az ilyen filmek lejátszásakor.
ha a feltételezésem igaz akkor meg pláne tökmindegy a 24hz mert mire én veszek BD lejátszót és pláne hozzá filmeket már rég alulról fogom az ibolyát szaglászni.

(#19050) Symbio válasza Capella (#19046) üzenetére


Symbio
senior tag

A 42PFL7403-nál is 3ms-ot adnak meg.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.