Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25951) Rick4 válasza Hegyirabló (#25947) üzenetére


Rick4
félisten

a technológia (mármint az MPEG4) nagyon kezdetleges, ez okozhatja a gondot..szerintem meg az mpeg4-hez komolyabb hardver kell, ez nincs meg a sharpokban, ennyire egyszerű..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#25952) Ribber


Ribber
csendes tag

erre tudja már valaki a választ?
[link]

esetleg erre?
[link]

(#25953) Capella válasza hattorihanzo (#25934) üzenetére


Capella
senior tag

Én a kábelesektől hallottam, hogy egy hét körül lesz kódmentes. Tényleg elég gyorsak voltak. :O
Mondjuk azt se nagyon értem, hogy a szoftverfrissítéshez miért kell kódmentesíteni. :U Talán, hogy semmiképpen ne akadjon semmi össze. Az eddigi frissítéseknél még magam nem vettem észre, hogy kódolatlan az adás. Majd várunk egy újabb frissítésre. :C
Kellett már a frissítés, hogy végre magenta legyen a betű, ha már így összeálltak szorosabban. ;) :P
Hogy a HD előfizetés mennyi pénzt ér, az jó kérdés. Ez a kis kódolatlan kiruccanás arra mindenképpen jó volt, hogy meglássam, mennyire eszméletlen jó képe volt az Eurosport HD-nak, History HD-nak, NatGeo HD-nak. A gond csak annyi, hogy ezek nem voltak magyar nyelvűek.
Másik tapasztalat, hogy megfordult a minőségi sorrend. Eddig úgy tartottam, hogy az analóg kábeltévé képe jobb minőségű a digitálisnál. Valóban így látszik, csakhogy utóbbi le van rontva a boxszal és scart csatlakozással. Tehát kódolatlanul és CA modullal a digitális adás jobb lesz. Élénkebbek, mélyebbek a színek, olyan a benyomásra az egésznek, mintha kicsit kilépne a 2D-ből picit, mélysége van az egésznek. Ha nem is annyira mint a HD-nál.
Viszont újabb gondok is vannak. Az STB-n, ha többnyelvű és nem a magyar a default, akkor elég átváltani a távirányítóval, és ettől kezdve eltárolja és mindig magyar lesz. A W4500 nekem nem jegyezte meg, csatornaváltás után mindig újra át kellett váltani a hangot, ahogyan az extrább, egzotikusabb hangkódolásnál is, hogy szóljon is az a hang.
Még egy dolog volt. A beprogramozott százvalahány csatornát időnként átrendezte, a kezdetben egymás után sorban lévő programok közé üres programhelyek ékelődtek. :U Ezután kikapcsoltam az automatikus szolgáltatás frissítést, de mégis. Majd odalett az egész a kódolással.
Még az van, hogy ha CA modul + kártya van a box helyett, akkor csak bekapcsolt tévéről tudsz felvenni videóra vagy merevlemezes felvevőre. Programozott felvétel eléggé kizárva így. :(
Csináltam próbafelvételt HD adásról VHS-re így, és természetesen elég drasztikus különbség lett. :DDD

(#25954) Capella válasza Hegyirabló (#25947) üzenetére


Capella
senior tag

"Állítólag egy Sony is ott van, mert azoknál sem minden tökéletes."

No ennek örülök. Úgy néz ki, csak mozgolódnak, ha igaz.
Persze nem elsősorban az AH-val kellene a Sonynak egyezkednie, mert az egyetlen probléma a digitális adással, hogy a magyar beállítás az nem magyar, hanem valami svéd. És nem csak az mpeg4 DVB-T-nél, hanem az mpeg2 DVB-C-nél is, meg a feliratoknál is.

Szerintem a Sonynak nem az AH-val kellene egyezkednie, hanem azt megoldani, hogy Magyarország beállításával tényleg minden magyar beállítás és szabvány legyen.
De ha a Sony el tudja intézni, hogy az AH a svéd kódolásra is magyar bötűket tegyen, nekem az is jó. ;)

(#25955) bigdigit válasza Capella (#25954) üzenetére


bigdigit
addikt

ma pontban 15:30-kor valamit csesztettek AH-nál.elment majd visszajött az adás.nekem már mind a 3 HD adás akadozott....most jó...

(#25956) radi8tor válasza Capella (#25953) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez a T-kábel STB full HD felbontású? Lehet vele HD adásokat 720/1080-ban nézni?
Nem úgy van, hogy SCART-on nem lehet HD minőséget produkálni?
Akkor minek van EuroSportHD és a többi HD adás a digitális csomagban? Csak vakítanak vele, aztán Conax modult nem lehet választani STB helyett? Ez a szomorú...

Dániában, ha akarsz venni digitális műholdas előfizetést, akkor van több lehetőséged. Ha van antenna a tetőn, akkor veheted antenna nélkül, olcsóbb havidíjjal, kérheted drágább hdmi kimenetes STB-vel. Mi még nagyon messze vagyunk a választások hazájától.

⭐ Stella

(#25957) Hegyirabló válasza bigdigit (#25955) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Olyannyira igaz, amit írtál, hogy itt, nálam a Sharpon is megszűnt a menü lassulás! :)) :DD :C :R

Capella: Amit te említesz azt a szervíz főnök manustól is hallottam, éppen beszélt valakivel telefonon pont ez ügyben, EPG betűket és ékezeteket említett, ha jól értettem.

Aquila non captat muscas.

(#25958) Capella válasza radi8tor (#25956) üzenetére


Capella
senior tag

Egy kicsit félreérted szerintem.
A T-Kábelnek kétfajta boxa van. Az egyik, az általánosan használt az csak SD adást tud. Azzal nem foghatsz HD adást, de a csatornalistában látod.
A másik kábeles box tudja a HD-t is, de ahhoz plusz havi előfizetés kell nemcsak a HD csomagra, hanam plusz a boxra is. Újabban meg is lehet venni azt is ahogy hallottam, persze jó borsos áron gondolom.
A Conax kártya nem az mpeg2/mpeg4 és HD meg nem HD dologgal van összefüggésben. Az csak a kódolt jel vehetővé tételét biztosítja az éppen aktuális előfizetésed és hozzáférési jogosultságod szerint.
Ezért tudod venni a kódolatlan jelet DVB-C vevős tévével közvetlenül is. SD-t és HD-t is.

A box egyrészt azért kell, ha nem volna DVB-C-s vevőd, mint általában eddig nem sok embernek volt, no meg ebbe direktben dughatod a Conax kódkártyát.
A tévébe direkt nem tudod bedugni a kódkártyát, csak egy CA modul közbeiktatásával.

(#25959) Capella válasza Hegyirabló (#25957) üzenetére


Capella
senior tag

Oké, oké, örülök is hogy tényleg mozgolódik a Sony ezzel az ékezetes EPG-vel kapcsolatban.
Amitől gyanús az ügy, az a tapasztalataim, hogy a jelek szerint nem az AH esetleges rossz jelétől, vagy nem megfelelő kódolásától függ, hanem a Sony tévé a magyar beállítások mellett rendre a svéd karakterkészletet jeleníti meg az adásokból. Rossz helyről veszi a betűket.
Ha ez a hiba csak a Sony tévéken volna, és egyébként az AH olyan jelet sugároz, amilyet nálunk kell, akkor elég nehezen tudom elképzelni, hogy valami plusz sugárzott információval helyrebillentse a Sony megjelenítését.
Vagy ha igen és sikerül, akkor egyúttal szóljanak már a T-Home kábeleseknek is, mert annál sem jó. Ez persze csak a CA modulra ácsingózó Sony tulajokat érinti.
Viszont a DVB-T miatt a Sony nem kaphatna így MinDig TV matricát, ami reklám és eladási szempontból sem mindegy.

(#25960) hattorihanzo válasza Capella (#25953) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Még egy dolog volt. A beprogramozott százvalahány csatornát időnként átrendezte, a kezdetben egymás után sorban lévő programok közé üres programhelyek ékelődtek. :U Ezután kikapcsoltam az automatikus szolgáltatás frissítést, de mégis.

CI -vel ugyan ez a helyzet, csatornalistából váltok. De most megnyugodtam, hogy nem nálam van a hiba.

(#25961) radi8tor válasza Capella (#25958) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A Conax-os téma tiszta nekem, műholdvevőkhöz is ugyanilyen CA modulok kellenek (csak más fajta kódrendszerűek)
Azt értettem félre, hogy azt hidtem neked HD vevőd van és a HD vevő sokkal rosszabb képet ad a közvetlen TV-vel nézett képnél.

Erősítsd meg, hogy SD vevőd van.

⭐ Stella

(#25962) Capella válasza radi8tor (#25961) üzenetére


Capella
senior tag

Persze, SD GlobalTEQ vevőm van. 2 scart, kompozit és optikai kimenete van. Ebből nálam az első játszik, de most láttam, hogy mennyire lerontja a jelet. Na persze digitál-analóg és visszaalakítás.
Át lehetne kapcsolni RGB-re is a scartot menüből, de akkor meg a szín lett teljesen furcsa.

Gondolkodom, hogy nemsoká kipróbálom az IPTV-t. Ott egyfajta box van, ami HDMI kimenettel is rendelkezik, és merevlemezre is rögzít.
Ez sem az igazi megoldás, mert ha valami zavar van a net szolgáltatással, nincs tévé sem, de még a merevlemezre rögzített felvételt sem nézheted.
Egyesek tapasztalnak néha kockásodást az adásban. Valószínűleg maradnak ki csomagok.
Ehhez olcsóbb és jobban személyre szabható volna a HD opció, csak 25 Mbit/sec net lehetőség is kellene a helyszínen. Az meg alig van valahol. :(

[ Szerkesztve ]

(#25963) Capella


Capella
senior tag

Na emberek. Csoda történt! :C
Vagy mégis csak tud az AH valamit.
Most ráhangoltam újra a dologra, váltani kellett az antennabeállításon is.
Korábban így nem volt jó, nem jött semmi.
És csodák csodája, jó az adás, egyelőre nem kockásodik.
És, és, és jó az EPG a W4500-on. :Y :R
Akkor csak tudnak valamit együtt a cégek. :DD

[ Szerkesztve ]

(#25964) Hegyirabló válasza Capella (#25963) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Há mondtuk mi is! :)

Jó is lesz, erre a maradék két hétre, amíg megy a teszt sugárzás, legalább jó lesz.

Aquila non captat muscas.

(#25965) radi8tor válasza Capella (#25963) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Dejó, akkor szombaton kipróbálom én is (nem otthon vagyok most)

asadasad22 kolléga: neked is megjavult?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#25966) Boha


Boha
aktív tag

helló
Olyan gondo, volna Philips 32PFL3403D tv-mel hogy mikor bekapcsolom nem reagál a távirányítóra, upcvel és géppel van összekötve múltkorában lefrissítettem a szoftverét már 2 szer is de még mindig fenn áll a gond mi lehet esetleg a probléma ??

Ha pl bekapcsolom akkor nem reagál, de ha utána kihúzom és visszadugom a konnektorba és bekapcsolom akkor semmi gond, csak már nagyon gáz hogy mindig ki kell húzgálni hogy jó legyen.

OBORZIL

(#25967) anrab válasza Boha (#25966) üzenetére


anrab
addikt

és ez a frissítés után kezdődött?

(#25968) Boha válasza anrab (#25967) üzenetére


Boha
aktív tag

igen, habár asszem 1. frissítésnél még jó volt

OBORZIL

(#25969) anrab válasza Boha (#25968) üzenetére


anrab
addikt

és nem lehet visszarakni azt a frissítést? lehet hogy megjavul.

(#25970) SzlobiG válasza Digitalis (#25945) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ja így már érthető miért ilyen szép a kép fényképen is.:)

Más: Ezeken az újabb fajta TV-ken már minden lehet frissíteni a szoftot, vagy márka függő?

(#25971) Boha válasza anrab (#25969) üzenetére


Boha
aktív tag

Nem tudom honnan lehetne beszerezni a gyári szoftvert, azóta jött már ki vagy 3-al újabb sajnos de reménykedem hogy majd az idei 1. szoftverrel jó lessz.
Esetleg másvalakinek v.mi ötlet ???

OBORZIL

(#25972) Scoway


Scoway
csendes tag

Üdv!

Azok akik a digitalko-nál vásároltak, megtudnak nyugtatni, hogy érdemes onnan vásárolni? Mert az árak nagyon jók, csak nem ismerem őket és nem tudom, hogy mennyire megbízhatóak. Ha elromlik a tv akkor kijönnek érte vagy nekem kell bevinni? Gyári garanciát adnak vagy rajtuk keresztül megy a garancia intézés?

(#25973) anrab válasza Boha (#25971) üzenetére


anrab
addikt

egyenlőre csak annyi ötletem lenne hogy mielőtt tönkre megy a csatlakozó, vegyél egy olyan elosztót amin van áramtalanító kapcsoló hogy ne kelljen ki-be.

(#25974) asadasad22 válasza radi8tor (#25965) üzenetére


asadasad22
őstag

ma délután próbáltam utoljára, azt tanácsolták, hogy próbáljam meg elforgatni ilyen-olyan irányba, dönteni ide-oda az antennát, hátha a polarizáció a gond. kb 5ször futtattam végig az adáskeresést különböző állásokban, egyik esetben sem talált egy darab fogható adást sem..
szóval nálam nem megjavulnia kéne a dolognak, hanem működnie, mert nincs mi megjavuljon, ugyanis soha nem is működött :)

(#25975) Digitalis válasza SzlobiG (#25970) üzenetére


Digitalis
senior tag

:) Köszi, pedig a valóságban jobb sokkal.
Akkor nézd meg [ITT]
felraktam pár (sajnos ez is kis kompakt digis) most fotózott képet, de csak azért, mert rendszerint sokan zsigerből csak egy kávéfőzőt néznek ki a Philips-ből. :)

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#25976) SzlobiG válasza Digitalis (#25975) üzenetére


SzlobiG
félisten

Többek között én is hasonló véleményen vagyok a philips márkával kapcsolatba, de ezek a képek gyönyörűek. :K Mondjuk nekem nem jön be ez a világító káva, de gondolom kikapcsolható.

(#25977) denes242 válasza Digitalis (#25975) üzenetére


denes242
aktív tag

azt ugye vagod, hogy ezt az emberek a sajat monitorjukon/tevejukon/akarmilyukon nezik, nem pedig a te csoda philips 9703-adon?
ergo en pl. azt a kovetkeztetest vonom le, hogy a philips 9703 kepe pont olyan mint amiket ezen az 5 eves LG monitoron barmikor maskor is latok?
:))
szoval csak azt mondom, hogy a kepeknek nulla ertelme van nem csak a kamera miatt, hanem azert is, hogy szamit min nezed meg (szerk.: pontosabban az szamit foleg).

[ Szerkesztve ]

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#25978) anrab válasza denes242 (#25977) üzenetére


anrab
addikt

én nem osztom a véleményed! csak ennyi.

(#25979) anrab válasza Digitalis (#25975) üzenetére


anrab
addikt

az enyémbe csak sztereo ambi van és igen csak irigylem a tiédet. de ezt már régebben is írtam.

aki azt hiszi nem számít hát nagyot téved. én is így voltam vele hogy az ambi a legutolsó ami kell bele, aztán mikor hazahoztam és itthon nézem már nem tudnék lemondani róla. nem csak azért mert szép szines! ha kikapcsolom rögtön hiányérzetem támad.

(#25980) denes242 válasza anrab (#25978) üzenetére


denes242
aktív tag

elmagyarazom megegyszer. ha nem philips 9703-as teven nezed a fenykepet, akkor csak azt latod, hogy a TE monitorod/tevednek milyen a kepe (mert azt nezed, erted). tehat ha lenyugoz a kep, akkor oruljel mert jo kepe van a TE monitorodnak/tevednek amin eppen nezed.

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#25981) SzlobiG válasza anrab (#25978) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én se mivel látom a képen, hogy szebb a képe mint az én TV-mnek általába, nem a hd-s képekre gondolok hanem még a TV2-s műsorra eleve a 12-es karika sokkal szebb legjobban azon látom ahogy átkapcsolok TV2-re.:)

[ Szerkesztve ]

(#25982) anrab válasza SzlobiG (#25981) üzenetére


anrab
addikt

igen, én is a kontúrokat néztem meg zizit kerestem ahogy valaki írta hogy zizis a képe a philipsnek. és én se csak a hd-s képeket néztem meg. de lehet hogy digitalis photo shop-ja ilyen jó :)

(#25983) Digitalis válasza anrab (#25982) üzenetére


Digitalis
senior tag

Ezek álá nature képek, :) méghozzá egy zajos kompakt fujival. Mind az SD mind később a HD. Ráadásul nem is számítógéppel, hanem popcorn-a100 ( csak HDMI 1.1-es ) lett lejátszva. Persze az is egyértelmű, hogy nem mindegy milyen monitoron és milyen felbontáson nézzük, és az is tény a fotó az csak fotó, sokat veszít, csak nagyvonalakban sejtethet valamit. De, az fix, hogy ennél sokkal élesebb, szebb a látvány és még is csak mozgásban van.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#25984) Digitalis válasza SzlobiG (#25976) üzenetére


Digitalis
senior tag

Persze simán kikapcsolható, meg nagyon jól skálázható. Sőt, kikapcsolt TV-mellett bármilyen színpalettával bekapcsolható, és így háttér, vagy hangulatvilágításként is jól funkcionál. :)

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#25985) Capella válasza asadasad22 (#25974) üzenetére


Capella
senior tag

Az antenna beállítástól nagyon sok függ, no meg, hogy mennyire és hol vagy az adótól. Lehet úgy is, hogy nem a közvetlen jelet veszed, hanem a visszavertet. Nálam talán pont így lehet, hogy a szemközti házak verik vissza.
Én passzív szobaantennával tudom venni, de lesz olyan, aki csak erősítőssel vagy tetőantennával. Erősítősnél csak közepes erősítést érdemes beállítani.
Ha elvagyok a passzívval, nem vennék erősítős antennát.
Az antenna helyétől is sokk függ. Ha a polcon odébb teszem, már nem jó.
A polarizáció is befolyásolja az antenna beállítást, és még az is lehet, hogy pont fordítva kell beállítani, mint elvileg az adott polarizációhoz kell. Érdemes próbálkozni.
Nekem a régi tesztadás jött elég rendesen függőlegesre állított keretantennával.
December 1 után egyáltalán nem jött semmi, csak a mobilos a 38-ason.
Utána majdnem vízszintesbe állítottam a keretet, és már volt valami közepes jel. Be kellett tekerni a két teleszkóp antenna részt is, amelyikből az egyiket el kellett fektetni, a másikat pedig függőlegesbe, és egész jó kezdett lenni. A teleszkópok méretét legrövidebbre össze kellett tolni. A hullámhossz miatt olyan húsz centi körüli kellene, de az enyém ennél kicsit hosszabb.
A keretantenna iránya is annyira lényeges, hogy ha 15-20°-ot elforgatom, már nem jó, csak közepes lesz a jelszint.
Most tegnap a vízszintesre állított keretantennát függőlegesre tettem ismét, és ahelyett, hogy eddig rossz volt, most így jobb.
No meg lett jó magyar karakteres EPG is a Sonyn :C , de nyilván nem a függőlegesbe állítástól, hanem az AH adás változtatásától.
Hogy milyen az antennajel, azt valamivel nézni kell. Tunerkártyáknál a kezelőprogram mutatja.
Tévéknél nem tudom melyik hogy, a W4500-ról tudok beszámolni, ott viszonylag jól követhető a változás. Options / Rendszerinformáció.
Először is a jelszint legyen magas, teljes zöld csík vízszintesen. Ez még kevés, ha kockásodást, hibákat is akarjuk csökkenteni, akkor ahogy észrevettem, az UEC értéknek mindenképpen nullának kell lennie.
Mpeg4-nél van a Pre Viterbi és Post Viterbi, + 5s értékek is, mpeg2-nél csak egyéle.
A Post Viterbi mindenképpen nulla legyen, a Pre Viterbi az nekem nem nulla, a boltokban lévőkön sem láttam soha ilyet, de a lehető legkisebb legyen. 3 e-3 körül, vagy jobb lenne alatta.
A kábeles mpeg2-nél volt, hogy 0 volt ez. :)
Van még az automatikus erősítés jellemzője a COFDM AGC, mpeg2-nél másfajta AGC, ami önmagában nem sokat számít talán, de jelzi a minőséget. Amikor nagyon rossz volt az adás, ez felment pozitívba is, javuló jelnél negatív, és olyan -120 körül volt, de tegnap láttam az új beállításnál -300 alatti értéket is.
Ezeket kell optimalizálni az antenna beállítással. Pár centiméter ide vagy oda, vagy pár fok eltérés nagyon sokat számít. Ha nem tudod a tévén követni, hogy mit csináltál, elég nehéz belőni.

Végül egy negatívum. Tegnap írtam, hogy jó lett az adás is, nem kockásodik. Nos az m2 HD teszt az mégis kockásodott 3 e-3 Pre Viterbinél is. :U

(#25986) anrab válasza Digitalis (#25983) üzenetére


anrab
addikt

egyértelmű, és szerintem mindenkinek van viszonyítási alapja. én is tudom mert itt a kis tesója a 7613. és abba is biztos vagyok hogy sokan lefényképezték a sajátjukat csak utána jobbnak látták nem felrakni.

(#25987) Digitalis válasza anrab (#25986) üzenetére


Digitalis
senior tag

Annyi mahina van benne, hogy 2mb-ről kb 500K-ra lett a neroban kicsinyítve.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#25988) atka76


atka76
tag

Sziasztok!

Erre a tv -ről tudtok valami infót adni?
Jó illetve rossz tepasztalatokat várok!
LG 37LF65

Köszönöm!

Bendegúz

(#25989) Matthew


Matthew
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy 42LG2000-es TV-t, tud valaki hozzá optimális beállításokat? Vagy olyan oldalt ahol ilyet találok?
Köszi!

(#25990) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Sziasztok,

az LCD-TV monitorként topikban már feltettem ezt a kérdést, de mivel az egy picit kihalt, ezért bemásolom ide is.

"én is gondolkozom egy ilyen váltáson. Jelenleg egy 8600GT-AverMedia Hybrid TV tuner-244T felállást használok. Mikre figyeljek a konkrét modell kiválasztásánál, ha a célom, mindösszesen annyi, hogy a tuneren keresztül vehető analóg, és digitális adásokat, és a gépen tárolt különféle formátumú filmeket (köztük HD filmek is) a nekik megfelelő legjobb minőségben tudjam megjeleníteni. Elég a legprimitívebb full-hd modellt kiválasztanom, hisz úgyis minden mást a tuner, ill a vga dönt el, vagy vannak olyan paraméterek (túl azokon, melyek egy monitorra jellemzőek, betekintési szög...) melyekre azért figyelnem kell. Gondolok itt olyanokra, mint pl. a 24p, 100Hz, 120Hz, stb. Ezeket elvégzi-e a vga az LCD-TV helyett, ha rá van kötve, vagy mindenképpen kell a tv-nek támogatni őket."

Köszönöm.

(#25991) asadasad22 válasza Capella (#25985) üzenetére


asadasad22
őstag

köszi, majd még próbálkozok vele akkor. úgy sokkal praktikusabb lenne, ha egyből látnám is, ha jó végre a jel, meg is van a rendszerinformáció, Duna HD-re van téve a kép, kérdés, hogy így megtalálja-e, ha jó az antenna, mert azt sem tudom, hogy jó helyen keresi-e, adást itt soha nem hozott be, csak a nevét látta az adónak.

(#25992) asadasad22 válasza asadasad22 (#25991) üzenetére


asadasad22
őstag

és igen, végre bejött valami, az antenna valami totál hülye pozícióban voplt random helyen, amikor váratlanul lett adás, mostmár csak keresni kell neki egy megfelelő helyet, ahol a jel a lehető legjobb, eddig csak a levegőben találtam ilyet, másfél méter magasan tarva a kezemben, abszolút hülye szögben tartva :)

(#25993) Scoobyka


Scoobyka
addikt

szereztem egy két jelenet ahol kiszurható a fekete és pirosas húzás 656osnál:

http://656.atw.hu/trintiy-maid.in.manhattan.720p.sample.mkv
szenátor szeme szája....a porszívó körvonalai....amikor a futár viszi a táskát....a szenátor szája szeme 2perctól lehet látni a fejeken...

aztán http://656.atw.hu/ozaki-the.sum.of.all.fears.1080p.sample.mkv
az elején amikor a bombát veszik ki az arab emberek szakála szeme pirosas vonalzás.... valamint 1perctől 1:31ig amikor ben meg a csaja az ágyban hemperegnek....fekete és a bőr ttalálkozásánál...pirposas húzás...

1-1,5mről látható....

beállítások háttérvilágítás 5ösön..kontraszt 90 fényerő 45....élesség 0...szín 50 árnyalat 50 részbeállítás ki ki....

(#25994) hattorihanzo válasza Digitalis (#25987) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

.... és mint tudjuk, a digitális képeknek igen jót tesz a leméretezés :C

Nem kötözködök, márkatársak vagyunk, így én tisztában vagyok vele, hogy elég jó képe van, csak ezért van igaza annak, aki kételkedik a tv fotózás értelmében.

(#25995) dabadab válasza hattorihanzo (#25994) üzenetére


dabadab
titán

A fotozas nem teljesen hulyeseg, bizonyos hibakat nagyon jol lehet vele dokumentalni (interlace-nel, vagy az a szellemkepesedes, ami az LG tesztben volt, a hattervilagitas homogenitasa, stb) ugyanakkor a "nezd, milyen szep szinei vannak" celra valoban teljesen alkalmatlan.

DRM is theft

(#25996) asadasad22 válasza asadasad22 (#25992) üzenetére


asadasad22
őstag

közben találtam egy helyet, ahol high jelet mutat általában, nem mindig maximumot, néha visszaugrik egy fokozatot, de még mindig zöld a csík. viszont dunán és autonomián kívül semmi mást nem talál, pedig úgy is próbáltam, hogy beírom manuális hangolásban, hogy 55-ös channel, de simán átmegy rajta..

(#25997) denes242 válasza dabadab (#25995) üzenetére


denes242
aktív tag

mondjuk az en monitoromnak feletteb inhomogen a hattervilagitasa, ugyhogy az olyan kepek is szamomra teljesen ertelmetlenek, kiveve a nagyon kirivo (es ritka) esetekben.

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#25998) dabadab válasza denes242 (#25997) üzenetére


dabadab
titán

Nem tudom milyen monitorod lehet, de pl ezeken meg a szerencsetlen laptopomon is jol lehet latni a fenyeloszlast, pedig ezek a laptopos panelek meg az asztali TN-eknel is gyengebben muzsikalnak.

DRM is theft

(#25999) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok,

néztem egy LG 47LG6000 tv-t. Megkapnán 260-ért.

Használat:
50% Tv nézés (T-Kábel)
20% HTPC netezés
30% HTPC film (HD, sima dvd-rip, torrentes cuccok).

Nem szeretném pár éven belül lecserélni. 24p-t is rendesen tudja.

Vélemény? Minőség?
A PCs összekötéssel nem lesz gondom?

Lipton

(#26000) Rolly


Rolly
veterán

tegnap néztem kb 2-2,5 méterről 94 centis LCD tv-m (LG5000) és hát durván gyönyörű képe volt... valami kutyás fimet néztem full hd-ban de a kutyák összes szőr szállát lehetett látni ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.