Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Loretto


Loretto
veterán

Újabb fejezetéhez ért a téma.

Előzmény:
LCD TV - tapasztalatok, tanácsok - Archívum I.: [link]
LCD TV - tapasztalatok, tanácsok - Archívum II.: [link]

Soirée...

(#2) Cifu


Cifu
nagyúr

@Speed:

Ha számítógépről csak videókat akarsz lejátszani, akkor nem feltétel a FullHD felbontás, ráadásul nem csak kicsit kell odarakni magadat, mert egy 37'' FullHD TV olyan 320e Ft-től kezdődik, és a FullHD-ből fakadó előnyöket csak akkor veszed észre igazából, ha 2 méternél közelebb ülsz hozzá.

Az LG 37LC3R-t helyett én inkább akkor már a 37LC51-et ajánlom, ez újabb modell, képminőségben és csatlakoztatási lehetőségek terén veri az elődjét: [link].

Hogy melyik a jobb választás, egy 32'' Samu, vagy a 37'' LG? Ezt neked kell eldönteni. A nagyobb képátló mindig jobb, szerintem. A Samunak jobb a feketéje, az LG-nek jobbak a betekintési szögei és a színei, legalábbis szerintem.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) Cifu


Cifu
nagyúr

@Zsotie

Szerintem végy egy DVI-HDMI kábelt, és azzal kösd össze a TV-t és a számítógépet. Szerintem a kábel vagy a csatlakozások körül lehet valami hiba...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) chros


chros
őstag

Epp azon gondolkodom (meg nem biztos), hogy lecserelem az LG 37LC2R -t egy egyel nagyobbra. (Nincs semmi bajom vele a meretet leszamitva, kicsi 720p-hez ... :) )

Szempontok:
- 42''-es meret
- minel olcsobb
- Nativ felbontas DVI-HDMI -n keresztul
- 1366*768 -as felbontas
- PIP (1 vagy 2 tuner)
- TV nezesre nem, szinte csak PC-rol hajtva (igy a sok kepjavito aramkorre nincs szukseg ...)

Mit tudnatok ajanlani?

Nekem jo lenne a 42LC2R is, de valahogy nagyon draga (300.000), a 42LC3R olcsobb (275.000). Ez miert lehet ?
Es a 42LC2RR csak 264.000 ... ??????? Es ez miert ? Zorog a vinyo ??? :) (A vinyo-stol irtozom)

Az ujabb modellek:
- 42LC25R: 1 HDMI bemenet van rajta (?), es nem tudom, ezen tudja-e a nativ felbontast (1 db keves)
- 42LC51: nincs PIP

Koszi

(#5) N4r4ncs válasza Cifu (#2) üzenetére


N4r4ncs
aktív tag

2 m szerintem egy kicsit kevés,akkor elmélitileg nincs értelme olyat venni :U

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#6) Cifu válasza chros (#4) üzenetére


Cifu
nagyúr

AZ LC2R és LC3R kifutó típus, tehát az ára leginkább a kereskedőtől függ, mekkora engedményre hajlandó, hogy megszabaduljon tőle. Akkor amit még tudok javasolni, az a Samu LE-40R81-ese, kb. az is 300e Ft, vagy kicsivel alatta.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7) Cifu válasza N4r4ncs (#5) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha számítógépre használod, vagy olyan helyen, ahol nincs távol a TV, akkor nem így van. Ha csak filmet nézel róla, akkor igen.

Én is 2 méterről nézem legtöbbszőr a 42LF65-öst, mivel monitornak használni ilyen távolságból lehet.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8) melak


melak
csendes tag

Van valakinek tapasztalata Samsung LE-37M86 keszulekkel?

(#9) chros válasza Cifu (#6) üzenetére


chros
őstag

Koszi Cifu, de nem 42''-es ... :(

(#10) Cifu válasza chros (#9) üzenetére


Cifu
nagyúr

Akkor a Samu és a Sony TV-ket hanyagold, mivel ők ebben a kategóriában ilyen mérettel dolgoznak. :)

Ha LG-t akarsz, akkor marad az LC2R/LC3R/LC25R, illetve a megbarátkozás a PiP-telen LC41/51-el.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11) PAjTEE_P


PAjTEE_P
csendes tag

Sziasztok!!!

Lenne egy kis próblémám...:( van egy samu LE32r87 es TV-m és egy Vistám 7300GT vid karival! A mai nap vettem DVI-HDMI kábelt és összekötöttem... és hát van amit nem értek, beállítom h 1366*768 ha jól emlékszem a winfosba ugy hogy csak a TV van ráduga és nem tom a TV-n 16:9-es beállításnál levág a képből kb pont egy tálcányi méret.. viszont 1280*720at ad be a windows rá amikor kiválasztom h 720p-s a jelformátum...

Ha viszont 1366/768 ba rakom és kiválasztok egy bizonyos Csak pásztázás képméreti beállítást akkor passzentos a dolog viszont a betük szétesenek, vis torzak nem egész pixelt töltenek ki vagy vmi iylesmi:(


Vki vmi tanács vagy ki hogy használja?

Nagyon köszi

PAjTEE

(#12) Naota válasza PAjTEE_P (#11) üzenetére


Naota
tag

Kicsit nehéz kihámozni, hogy mit is csináltál pontosan...
Először is azt nézd meg, hogy a 2-es jelzésű HDMI csatlakozóba dugtad-e a kábelt.

(#13) PAjTEE_P válasza Naota (#12) üzenetére


PAjTEE_P
csendes tag

:) fáradt vok kicsit sry
1es jelzésűben van

(#14) Naota válasza PAjTEE_P (#13) üzenetére


Naota
tag

No prob. :)
Átdugod a másikba és jó lesz.

(#15) PAjTEE_P válasza Naota (#14) üzenetére


PAjTEE_P
csendes tag

nem változott, 16:9 ben levág belőle ez nagy bajom h miért?!?!?!:S

(#16) Naota válasza PAjTEE_P (#15) üzenetére


Naota
tag

Innentől viszont szoftveres malőr lehet. Nézd meg másik driverrel, meg úgy általában nézz szét a beállításoknál. Ha ezek nem segítenek, akkor pedig próbáld meg Powerstrip-pel beállítani a felbontást.

(#17) Cifu válasza Naota (#16) üzenetére


Cifu
nagyúr

Csak egy ötlet: A TV menüjében állísd be, hogy PC van rádugva a HDMI csatira.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18) djsunny


djsunny
aktív tag

Sziasztok!

Éppen most újítom fel a szobámat és szeretném hamarosan lecserélni a 72cm-es hagyományos TV-met egy szép 42''-os LCD-re! De nem is ez a lényeg mert a TV vásárlás még nem aktuális viszont a bútorzatot éppen most cserélem ezért gondolnom kell az új TV állványára is. Lényeg a lényeg a következő kérdéseim lennének:

1. Minden LCD TV falra akasztható? Úgyértem minden LCD saját talpa leszerelhető és szabvány szerint van hátul kialakított furat a falra akasztáshoz?
2. Nem gáz a melegedés szempontjából ha falra van akasztva (0 hely a szellőzésnek)?

A bútor amit kinéztem: [link]

(#19) GödiAli válasza melak (#8) üzenetére


GödiAli
tag

Tv-zésre nem ajánlom! Viszont monitorként tökéletes! Nekem T-kábelem van ( digitális ) de még így is rossz a kép, kb 4-5 méterről élvezhető de közelebbről hát ….. Monitornak nagyon jó választás, főleg ha van 1 jó géped és főként 1 jó vga-d. DVD-zésre is nagyon jó, a HD DVD-k pedig fantasztikusak. A játékok elől pedig nem lehet felállni teljesen más mint monitoron. Mindenképpen DVI-D HDMI kábellel kell összekötni , így a kép tű éles. Bár viszonyítási alapom nincs, de bátran merem ajánlani, én nem csalódtam benne! :DD

(#20) GödiAli válasza Cifu (#17) üzenetére


GödiAli
tag

Pontosan, ahogy Cifu mondja! Menü - Bemeneti források - névszerkesztés - HDMI 2 és ott válaszd ki a listából a Pc-t

(#21) kazmerr


kazmerr
aktív tag

Sziasztok!

Én is elhatároztam...
nézelődtem, hogy lcd, plasma vagy projektor.
A plasma nem elég éles (bár láttam egy 1.6 millásat, annál még jópár lcd is elbújhat) :)
Projektor sajnos kilőve, mert nagyon körülményes, és natívban méág talán drágábban is jön ki mint egy LCD.

Igazából géphez használnám kizárólag (hd filmek, játék), a felső határt valahol 200k-nál húznám meg, így 1080 sajnos kiesik. Van valami ötletetek, mit lenne érdemes megnézni?
Nekem igazából az lenne a legjobb, ha még hangfalak sem lennének a tv-n, se tuner, se semmi extra hülyeség. De a képminőség az legyen ott :)

Eddig az LG 37LC51 a favorit, van jobb tippetek?

Előre is köszi.

(#22) chros válasza kazmerr (#21) üzenetére


chros
őstag

Nekem igazából az lenne a legjobb, ha még hangfalak sem lennének a tv-n, se tuner, se semmi extra hülyeség. De a képminőség az legyen ott :)
:C Hat, en is igy erzek ... De sajnos ilyen arban nem fogsz tuti kepminoseget kapni, csak jot ...

A masik a meret: en most nezegetem, hogy a 37-esemet le tudom-e cserelni 42''-re (a 720p-s HD-k miatt), mert kb 4-5 meterrol nezem es igy kicsi !!! (Bar, mint ezt tobbszor beszeltuk, ez szubjektiv dolog ...)
Igy, azert en a helyemben elgondolkodnek egy 42''-esen ...

[Szerkesztve]

(#23) chros válasza Cifu (#10) üzenetére


chros
őstag

akkor marad az LC2R/LC3R/LC25R
Koszi Cifu.
- Tudjuk mi a kulonbseg az LC2 es LC3 kozott (a kulalakot/hangszorok elhelyezeset leszamitva) ???
- Az LC25R is tud nativ-at az 1db HDMI bemeneten keresztul ?
- es az 5000:1 -hez dinamikus kontraszt az ugye nem a hatter-fenyero allitasat jelenti (mint a Samuk-nal) ? (Cifu, a tied-re is ezt irjak ...)
- RR (HDD)-es tv-je van valakinek? tapasztalatok? Hangos? Ki lehet kapcsolni avinyot, vagy mindig megy ?

Koszi

(#24) kazmerr válasza chros (#23) üzenetére


kazmerr
aktív tag

A 8ms nem gáz?
A monitor alapján én félnék a gyorsan pergő akció dolgoktól... Bár ez lehet már csak szőrszál... :)

(#25) Thom!


Thom!
veterán

Samsung LE-26R86BD
vki? 135K láttam és mindent tud amit kell, csak azt nem értem mért olcsóbb pl Samsung LE-26R81B-nél??
viszont van magyar doksi utánaolvasok

(#26) chros válasza kazmerr (#24) üzenetére


chros
őstag

A 8ms nem gáz?
Nem hiszem (mar a 16ms is boven eleg film lejatszashoz, bar a jatek mas lehet), inkabb a 60 Hz-es kepfrissites ... :)

(#27) Cifu válasza djsunny (#18) üzenetére


Cifu
nagyúr

Minden LCD TV falra akasztható? Úgyértem minden LCD saját talpa leszerelhető és szabvány szerint van hátul kialakított furat a falra akasztáshoz?

Az elsöprő többség igen. De egyes típusoknál szükség lehet egy külön megvásárolható falitartóra. A legbiztosabb az, ha a kinézett típusnak letöltöd a netről a kézikönyvét, abban álltalában le van írva miként és hogyan akasztható fel az adott típus.

Nem gáz a melegedés szempontjából ha falra van akasztva (0 hely a szellőzésnek)?

A TV nem hátrafelé szellőzik, hanem alulról-felfelé, ha megnézed a kiállított LCD TV-ket a bevásárlóközpontokban, akkor láthatod hogy a szellőzőnyílások általában a TV alján és tetején foglalnak helyet. Tehát arra kell ügyelni, hogy a TV alatt és felett legyen elég hely a levegő mozgásához.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#28) Cifu válasza kazmerr (#21) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nekem igazából az lenne a legjobb, ha még hangfalak sem lennének a tv-n, se tuner, se semmi extra hülyeség. De a képminőség az legyen ott

Sajnos nem nyert. Ugyan a Samsung-nak például vannak ilyen monitorjai ( [link] ), de egyfelől iszonyú drága az LCD TV-khez képest, pláne, hogy csak TN+Film paneles (170° betekintési szög...).

Eddig az LG 37LC51 a favorit, van jobb tippetek?

Azt kell mondjam, hogy az árlimitet figyelembe véve nincs. Esetleg az ACER AT4220-ast lenne érdemes megnézni, de nem tudom, hogy az tudja-e az 1:1 pixel mappingot.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#29) kazmerr válasza Cifu (#28) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Szeva Cifu!

Köszi a segítséget. Már csak annyi kérdésem lenne hogy mi lehet a különbség a 37LC51R és a sima 37LC51 között? Az LG-nél konkrétan csak sima van a honlapon.

Uhh a samu monitor durva, de az is csak 8ms-es.
Ha már gép megy rá, tuti hogy befigyel egy kis Live for speed vagy gtr2, ott pedig nem szeretem a késlekedést :)

(#30) Cifu válasza chros (#23) üzenetére


Cifu
nagyúr

- Tudjuk mi a kulonbseg az LC2 es LC3 kozott (a kulalakot/hangszorok elhelyezeset leszamitva) ???

Az LC3R-ben újabb S-IPS panel van, legalábbis a technikai adatok alapján.

- Az LC25R is tud nativ-at az 1db HDMI bemeneten keresztul ?

Igen, tud. Ha több dolog érdekel, menj el ide: [link], majd írd be a ''Model No.'' mezőbe, hogy 42LC25R, az eredmények között legörgetve megtalálod a magyar kézikönyvet is .PDF-ben. Azt ne kérdezd, hogy miért csak a skandináv LGE oldalon működik a kereső (a magyar, az egyesült királyságbéli vagy a német LGE aloldalon a keresés nem dob ki eredményt, a svéd oldalon meg mindig megtaláltam a nekem szükséges LG TV kézikönyvét, magyarul is...).

- es az 5000:1 -hez dinamikus kontraszt az ugye nem a hatter-fenyero allitasat jelenti (mint a Samuk-nal) ? (Cifu, a tied-re is ezt irjak ...)

Miután a dinamikus kontraszt ezt jelenti... A háttérfény fényerejének változtatásável elérhető eredmény mindig a dinamikus. Ha a fekete minősége fontos neked, akkor inkább Samsung TV végy. Az LG TV-k S-IPS panele ilyen téren nem a legjobb, cserébe viszont a színei és a betekintési szögei (szerintem) jobbak.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#31) Cifu válasza kazmerr (#24) üzenetére


Cifu
nagyúr

Izlések és pofonok, és a mostani TV-m előtt egy Belinea 20''-os LCD TV-n játszottam, ami 8ms-os volt. Ott se volt soha gondom a gyors mozgással, és most sincs. Késhegyre menő vitákat folytattunk anno az SG fórumában, hogy van-e értelme a 4ms-os, meg 2ms-os LCD monitoroknak, és hogy kell-e 60Hz-nél nagyobb képfrissités.

A végeredmény az lett, hogy a über-szuper harc-core gamereket sose lehet meggyőzni arról, hogy nincs sok értelme 8ms alatt és 60Hz felett küzdeni. A legjobb az volt, amikor azzal jöttek, hogy ők látják még a 100 és a 120fps között a különbséget, vsync on beállítással, 100Hz-en futó CRT monitoron. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#32) Cifu válasza kazmerr (#29) üzenetére


Cifu
nagyúr

Már csak annyi kérdésem lenne hogy mi lehet a különbség a 37LC51R és a sima 37LC51 között?

Én csak egyfajta LC51-ről tudok.

Uhh a samu monitor durva, de az is csak 8ms-es.

Plusz ugyanúgy 1366x768-as a felbontása, tehát teljesen értelmetlen azt venni, amikor hasonló árért már R81-es LCD TV-t lehet venni, ami ráadásul nem TN, hanem (S-)PVA paneles. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#33) kazmerr válasza Cifu (#31) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Nekem ez a bolondériám :)
- ha játékra van, legyen 8 ms alatt.
- ha fotóra akkor legyen színhelyes :)
Mondjuk ahogy meglesz, csak poénból is belövöm ilyen spyder cuccal, megnézem mennyire sikerül :)

Egyébként én sem értem a hardcore gamereket, de azt alá kell írni, hogy ha rááll a szemed a 100Hz-re, akkor utána jobban fáraszt a 60Hz crtnél, és ha bemész egy üzletbe tv-t venni, akkor a 100Hz-es crt tvknek valahogy megnyugtatóbb képük van ha mellettük figyel egy 50Hz-es. Szóval ki tudja mi lehet benne, de kétlem, hogy valakinek pár ms-es eltérés beszámítson. (Vagy már a számgépes játékok sem doppingmentesek???) :)

Köszi a tippeket, már csak a fizumat kell hogy utalják, és meglátjuk mikor nézhetek végre hd filmeket otthon tv-n :)

(#34) Cifu válasza kazmerr (#33) üzenetére


Cifu
nagyúr

Egyébként én sem értem a hardcore gamereket, de azt alá kell írni, hogy ha rááll a szemed a 100Hz-re, akkor utána jobban fáraszt a 60Hz crtnél, és ha bemész egy üzletbe tv-t venni, akkor a 100Hz-es crt tvknek valahogy megnyugtatóbb képük van ha mellettük figyel egy 50Hz-es.

Ezt nem is vitatom, hiszen erről szól a CRT technológia. Ezért kell LCD TV-t venni, ahol a Hz csak a képfrissitést határozza meg, nem azt, hogy nagyon vibrál-e a kép, avagy csak kicsit vibrál. Viszont nekem ne mondja, hogy látja a 100 és a 120fps-t között a különbséget 100Hz-es CRT-n, vsync on mellett. Fizikai képtelenség. :)

A gyorsasághoz meg az 50/60Hz is tökéletes, ha nem hiszed nézd meg a Forza 2-őt vagy a Gran Turismo-t PS-en vagy Boxon. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#35) kazmerr válasza Cifu (#34) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Basszus most látom hogy lesz még egy hónapom gondolkozni... Megkaptam a fizu papírt...

Nah de a lényeg, akkor ugyanilyen tudással rendelkező 8ms-ben merre lelek? :)
Ha van tipped szólj, elmegyek és megnézem :) (asszem erre pont jó lesz az imax-es vadászgépes film) :)
(lehet ez is olyan mint a rainbow hatás a projektoroknál, az első 5 percben felrobban az agyam tőle utána megszokom, a film végén pedig keresve sem mindig találom)

Tényleg az üzletekben ahol vihetsz be filmet milyen formátumban érdemes próbálkozni? Mert azért jobban megbízok egy saját korongban, mint egy gyári demóban ami minden tv-n más...

(#36) Cifu válasza kazmerr (#35) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az adott árban sajnos nehezen, főleg hogy a számítógép miatt az 1:1 pixel mapping létkérdés. Köszönhetően annak, hogy a gyártók ezt a dolgot sokadlagosnak tartják, így a technikai paraméterek között csak elvétve jelzik (én eddig egyedül az LG brossurájában láttam feltüntetve), sőt, sokszor még a kézikönyvben sem szerepel, hogy DVI-HDMI-n keresztül tudja-e az 1:1-et. Szóval a biztos az lenne, ha vinnél a hónod alatt egy DVI kimenetes laptopot, és kipróbálnád a boltban... Ami ugye több okból is vérzik (kell egy ilyen laptop, és hajlandóság a bolttól, hogy engedélyezze ezt). Így marad a találgatás, ami kínos, ha pofára esel (Johán barátom így járt a JVC TV-jével, ami konkrétan elromlik, ha DVI-HDMI kábelel számítógépet kötsz rá, és csak szervízes emberke segíthet, mellesleg pedig a gyártó által ismert típushiba a jelenlegi szériánál..), vagy az erősen szűk kör, amiről lehet tudni, hogy működik jól.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#37) szab.tam válasza Cifu (#36) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem értek hozzá, de nem úgy kéne lezárni egy betelt topicot, hogy a végére odateszünk egy linket, hogy még a hülye szab.tam is idetaláljon? :F
na mindegy...

cifu: még az előző arcivban írtad, hogy valamelyik samu tn-paneles. nemá'!!! :Y
gyártanak még lcdtv-t nem pva vagy spva panellel??? én mindenkinek azt mondtam, hogy az a múlté...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#38) Cifu válasza szab.tam (#37) üzenetére


Cifu
nagyúr

még az előző arcivban írtad, hogy valamelyik samu tn-paneles. nemá'!!!
gyártanak még lcdtv-t nem pva vagy spva panellel??? én mindenkinek azt mondtam, hogy az a múlté...


Naná hogy gyártanak. Csak nézd meg a betekintési szögeket. Persze főleg az árérzékeny alsó méretkategóriában (20'', 26''/27'', 32'', esetleg 37'') jellemzőek, de elvétve a nagyobb TV-k között is találkozni velük.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#39) Thom!


Thom!
veterán

Samsung TV össze van kötve PC-vel DVI-HDMI keresztül akkor a képjavító eljárásokat nemtudom kihasználni (pl.DNIe)?

(#40) Pier25 válasza Cifu (#38) üzenetére


Pier25
csendes tag

Van egy kiszemeltem LG 37LC2RR vagy 42-esben ugyanez!Ez milyen?Tetszik hogy van benne egy 80G vinyó!Csak az az egy gondom van vele hogy csak egy HDMI bemenet van rajta.Az nagy gond?Azon az egy HDMI-n is tudja 1:1-et ha gépet kötök rá?
Full hd és nem full hd között mekkora a különbség ha gépet kötök rá és mondjuk játszom rajta,mert ha elenyésző akkor azért nem veszek full hd-t,mert másnál még ugy sem tudnám kihasználni!
D-sub és HDMI kreresztüli géprákötésnél nagy a különbség a kettö között (a gép a tv közelében lenne)?
Egy lcd tv-re ha rákötöm a számitógépet kapok olyan minőséget mint egy lcd monitornál?
3,5 m-re ülök a tv-től akkor mekkora tv ajánlott?a 42 már tul nagy nem?
Válaszokat előre is köszönöm!

(#41) Cifu válasza Pier25 (#40) üzenetére


Cifu
nagyúr

etszik hogy van benne egy 80G vinyó!

Ugye tudod, hogy az csak a TV-ről való felvételre és visszajátszásra használható?

Csak az az egy gondom van vele hogy csak egy HDMI bemenet van rajta.Az nagy gond?

Igen vagy nem. Gond, ha több HDMI-s cuccot akarsz rákötni (számítógép, konzol, esetleg asztali lejátszó). NEm gond, ha pl. olyan erősítőd van, amin van 2-3 HDMI bemenet és 1 HDMI kimenet.

Azon az egy HDMI-n is tudja 1:1-et ha gépet kötök rá?

Lent belinkeltem a svéd LG oldal keresőjét, ott meg tudod nézni a TV kézikönyvét magyarul .PDF file-ban. Abban benne vannak az ilyen dolgok, egyébként igen, elvileg tudnia kell (az LC2R tudja).

Full hd és nem full hd között mekkora a különbség ha gépet kötök rá és mondjuk játszom rajta,mert ha elenyésző akkor azért nem veszek full hd-t,mert másnál még ugy sem tudnám kihasználni!

Ha nem zavar, hogy nincs nagy felbontás, akkor nem probléma. Ha viszont pl. egy 1680x1050-es TFT-ről állsz tovább, akkor zavaró lehet a kisebb felbontás. Ez egyéni ingerencia. A FullHD alaphelyzetben természetesen jobb választás, hiszen nagyobb felbontás = szebb kép, de egyfelől ugye drágább, másfelől a nagyobb felbontás erősebb gépet is követel.

D-sub és HDMI kreresztüli géprákötésnél nagy a különbség a kettö között (a gép a tv közelében lenne)?

Képminőségre megfelelő kábel esetén nem valószínű. De DVI-HDMI-vel sokkal egyszerűbb az élet.

Egy lcd tv-re ha rákötöm a számitógépet kapok olyan minőséget mint egy lcd monitornál?

Attól függ milyen TV-t hasonlítasz milyen monitorral össze. Egy gyenge, olcsó TV nyilván nem fog olyan minőséget produkálni, mint egy csúcskategóriás monitor. Ugyanez fordítva is igaz, egy 42'' Samsung vagy LG FullHD TV-hez képest egy TN paneles monitor sehol sincs...

Amúgy pedig ugyanazokat a technológiákat használják, tehát ilyen téren különbségekre ne számíts.

3,5 m-re ülök a tv-től akkor mekkora tv ajánlott?a 42 már tul nagy nem?

Ismét egyedi ingerencia. 42'' FullHD esetén én személy szerint két méternél messzebbről már nehezen olvasom el a szabvány betüket. HD esetén ez 3-4 méterről sem okoz gondot. Ha 3.5 méterről használod viszont, akkor szerintem elég lesz a HD.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#42) N4r4ncs válasza Cifu (#41) üzenetére


N4r4ncs
aktív tag

Ismét egyedi ingerencia. 42'' FullHD esetén én személy szerint két méternél messzebbről már nehezen olvasom el a szabvány betüket. HD esetén ez 3-4 méterről sem okoz gondot. Ha 3.5 méterről használod viszont, akkor szerintem elég lesz a HD.

Cifu: Ez egy 1080p-t használó konzol vagy BD film esetében is így van?

Amúgy nem tudom láttad-e már a Sony azon tipusát amin fel van tüntetve az 1080 de nem fullHD és felbontásnál is 1366x768 -at írnak,ez hogy lehet?

[Szerkesztve]

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#43) Cifu válasza N4r4ncs (#42) üzenetére


Cifu
nagyúr

Cifu: Ez egy 1080p-t használó konzol vagy BD film esetében is így van?

A FullHD felbontásából eredő előny teljes kiélvezéséhez bizonyos látótávolságon belül kell lenni, ez egyénfüggő, kinek milyen a szeme, de általánosságban egy 40'' v. 42'' TV esetén 2-3 méter körül van. Olyan 3 méternél messzebbről már én sem igazán tudok különbséget tenni a saját TV-m esetén a HD ill. a FullHD felbontás között.

Amúgy nem tudom láttad-e már a Sony azon tipusát amin fel van tüntetve az 1080 de nem fullHD és felbontásnál is 1366x768 -at írnak,ez hogy lehet?

Ott van a nickem alatt a logout blogomra mutató link. Olvasd el. 1080 esetén nem mindegy, hogy 1080i vagy 1080p. Attól, hogy egy TV csak 1366x768-as felbontást tud, attól még fogadhatja az 1080i, sőt az 1080p jelet is. Legfeljebb lekonvertálja a saját felbontására...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#44) N4r4ncs válasza Cifu (#43) üzenetére


N4r4ncs
aktív tag

A végéről lemaradt p.

Attól, hogy egy TV csak 1366x768-as felbontást tud, attól még fogadhatja az 1080i, sőt az 1080p jelet is


Igen,csak kicsit értetlenül álltam hogy az 1366x768-as felbontású TV képes előáálni teljes progressive videojellel.[link]

Már többször olvastam az írásod :))

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#45) anjani182


anjani182
őstag

Üdv!

Lenne egy kérdésem.

Mi a lóf*sztól függ az, hogy teljes legyen a DVD képe az LCD TV-n? :F

Van három eredeti filmem, egy koncert, vmi -Final Fantasy akárhány, -és egy írott de nem belepiszkált Norbit c. DVD-m. Ezek faszán teljes képpel (értsd fekete csík mentesen) mennek a TV-n, gondolom mert 1,78:1-hez arányúak.

Ma direkt elmentem megvenni a Taxi 4 DVD-t, mondom oké faszán 1,78:1 arányú, és az istennek se teljes a TV-n, fekete csíkos!!!! és ez megőrjít!!! Mitől van ez? :( :O

Forever and ever, let's make this last forever.

(#46) Möhe válasza anjani182 (#45) üzenetére


Möhe
addikt

Hali.
Nem nálad van a hiba! A filmeket hagyományos szélesvásznúban 16:9-ben vagy 1.85:1(ma már kevesebbet készítenek ezzel a mérettel) és ennél kicsit szélesebben 2.35:1-es méretben készítenek.pl.: összes Taxi,StarWars, és a többi. Nah neked itt lessz fekete csík ezeknél a formátumú filmeknél. Tessék egy másik fórumból: [link] Simon Templar hsz-ben vannak a válaszok.

mod: látom 16:9es a taxi de sztem elírás lehet(nemláttam a filmet)
a kép nem torz?a kocsi kereke az kerek,nem ovális? ha kerek akkor elírták a méretét a filmnek és nem 1.78:1-as.

[Szerkesztve]

(#47) anjani182 válasza Möhe (#46) üzenetére


anjani182
őstag

Tudom hogy nem nálam van a hiba! De akkor sem értem Simon Templar válaszát... :( Nem fogom fel, hogy ha veszek egy 1,78:1 arányú filmet, akkor miért nem teljes?! És miért van amig meg az?! :F

mod: nem torz semmi, és 1,78 van a DVD dobozára írva, direkt azért vettem! :O

[Szerkesztve]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#48) Möhe válasza anjani182 (#47) üzenetére


Möhe
addikt

A képarányokra akartam mutatni a linken. A kép normálisan mutat,és nincs torzulás?

(#49) anjani182 válasza Möhe (#48) üzenetére


anjani182
őstag

Normális minden, nincs torzulás!

Viszont kipróbáltam notebookon, ott is ott a bazi nagy fekete csík a Taxi4-ben, pedig wide-os a notim, 16:10, ami meg teljes annál ici-pici fekete csik van a notin, tehát nem a DVD lejátszó vagy a TV hibája. :(

Forever and ever, let's make this last forever.

(#50) Möhe válasza anjani182 (#49) üzenetére


Möhe
addikt

Akkor elírás a képarány!!! De amúgy miért zavar a csík?Ki tudod nagyítani nem?Van olyan zoom a tvben vagy a lejátszódban. Én szívesebben nézek eredeti széles filmeket a kis 55ös tv-n mert amit a retek klub bevág 4:3as formában attól falra tudok menni.Nem a film felére vagyok kiváncsi hanem az egészre ahogy az készült. :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.