Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12001) malacyka válasza Alex91 (#11997) üzenetére


malacyka
tag

Ez alapján tudja az 1:1 pm-et. Le van írva, hogy 1360x768 60Hz-en. Mondjuk a nyakamat nem tenném rá. De a leírás alapján mennie kell. Az 1080p-t nem tudom, attól függ mire akarod használni.

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#12002) malacyka válasza 1010 (#12000) üzenetére


malacyka
tag

Biztos röntgen szemekkel vagytok megáldva, én nem láttam a különbséget. Az Eurosport HD-n ment a Roland Garros egész du. a MM-ban. Csak porzsákért ugrottam be, de azért odanéztem a tv részlegre. Egy Panasonic LX70 és egy LG5000 volt egymás mellett. Úgy tom a Pana 100Hz-es, de a Hd adás mindkettőn gyönyörű volt.

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#12003) DigitXT válasza foppa (#11999) üzenetére


DigitXT
félisten

Focimeccsnél biztos jó, de filmeknél (általam) két dolog figyelhető meg: egyrészt baromi folyamatos a mozgás (pozitívum), viszont ettől olyan hatása lesz, mintha valami brazil szappanopera, vagy legalábbis "kézikamerás felvétel" lenne (negatívum). Én így látom, de mindenkinek magának kell eldöntenie: mindenki láthatja másképp!:D (Barátnőm pl. nem nagyon vette észre a különbséget az egymás mellé kirakott két TV képe között, nekem meg szinte "ordított", hogy nagyon nem ugyanaz a kettő.) Hogy mondjam: valahogy a mozifilm "monumentalitását" veszi el ez a technológia.:( Pedig amikor először láttam, akkor mondtam, hogy "csak ilyet", most meg már azt mondom, hogy csak olyat, amin ki/be kapcsolható.:))

(#12004) bwoay válasza malacyka (#12002) üzenetére


bwoay
nagyúr

100 Hz-es SamKungokon ki lehet kapcsolni,
illetve 3-4 fokozatban állítható, mindegyiknél látható a különbség,
100 Hz hiányában elmosódnak a részletek,
ha pl a kamera nagyobb sebességgel végigpásztáz valamin.
viszont azt nem állítom, hogy ez olyan nagyon zavaró lenne...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12005) 1010 válasza bwoay (#12004) üzenetére


1010
őstag

ez kb olyan dolgog hogy ameddig nincs neked
nem érzed szükségét
de ha már megvan akkor nem tucc róla lemondani

(#12006) (Darkwood)


(Darkwood)
őstag

Bocsánat a láma kérdésért, de a trafós LCD TV-k drágábbak, mint a 230V-al működök? Egyébként mennyit "zabál" átlagosan egy LCD TV? :U

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#12007) bwoay válasza 1010 (#12005) üzenetére


bwoay
nagyúr

ha nem tudnék lemondani róla, akkor mindenhol felnyomtam volna fullra ;)
majd idővel kiderül, hol, milyen forrásnál veszem hasznát,
de engem a 24p meg a több HDMI jobban foglalkoztatott/aggasztott, mint a 100 Hz.
és most ott tartunk, hogy a SamKung 4 HDMI portjából 3 foglalt

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12008) Lacix29 válasza (Darkwood) (#12006) üzenetére


Lacix29
őstag

40"-esre nálam 190W van írva, előtte 72 centis képcsöves TV 160W-ot fogyasztott névlegesen.

(#12009) (Darkwood) válasza Lacix29 (#12008) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Szóval egy hónapban kb 1000 Ft. plussz úgy, ha napi 4 órát nézem és egy hónapot 31 nappal számolom. Bár ez egy durva saccolás, főleg ezen a nyáron, amikor lesz itt Foci EB, Vizilabda EB, Olimpia! :Y
Köszöntem a válaszod! :R

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#12010) GyuZa


GyuZa
tag

A következő lenne a kérdésem: xbox 360 esetében, ha vga kábelt használok, miért nem kapok tökéletes képminőséget?

Kicsit szőrszálhasogatás a dolog. Ne értsen félre senki, a képminőség majdnemhogy tökéletes, de mégis fekete kép esetén felfedezhető egy kis zavar a jelben, esetemben vízszintes csíkok haladnak fentről lefelé, és kb 5 centiről bámulva a képet felfedezhetőek ilyen kis "zizik". :) Ezen jelenségek egyikét sem tapasztaltam hdmi kábel esetén, de igazából tényleg csak akkor vehető észre a dolog, ha az ember szándékosan ezt keresi... többnyire...

Számomra az a furcsa, hogy ilyen jelenség a gépre kötött monitornál nem jelentkezik, pedig ugyanúgy vga kábelt használok...

(#12011) Cifu


Cifu
nagyúr

Na, akkor először válaszolok, de utána egy tanulságos mese lesz, érdemes elolvasni majd szerintem mindenkinek, aki vásárlásra készül.

Foppa:

A 7603-as pont a W4000-essel van pariban, szerény véleményem szerint az ambilight nagyon kellemes dolog, ha a TV környezete (polcok, falak, szekrények) engedik kibontakozni. Nézz meg egyet élőben, de igazából csak egy elsötétített szobában fogod látni igazán, mire is képes.

Tzolo:

Boltja válogatja, van, ahol megengedik, hogy vásárlás előtt kibontsd a dobozt, és megnézd mi van benne, közben egy sanda pillantást megtehetsz a hátsó matrica irányába. ^^

1010:

Az LG TV-iben én eddig LG.Philips és AUO paneleket láttam.

Scoobyka:

A Samu feketéje miatt inkább az R80-as 37"-os. Szerintem.

Alex91:

Az 1080p jel fogadása igazán per pillanat csak a Blu-Ray filmeknél probléma. Ha nem tervezed BR filmek nézését (BR lejátszóról / PS3-ról), akkor nem probléma.

(Darkwood):

Mit értesz trafós LCD TV alatt? :F

Tipusonként eltér a fogyasztás. Az én 40"-os Samsungom 260W-ot is megehet, de a Sony KDL-52W4000-ese, ami 52"-os csupán 200-220W-ot eszik. :Y

GyuZa:

Próbálj meg másik kábelt ki esetleg. Van rá egy tippem, hogy a TV körüli elektromos eszközök okozhatják a problémát.

Na, akkor a mese inkább egy külön Hsz.-be megy.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12012) GyuZa válasza Cifu (#12011) üzenetére


GyuZa
tag

Értem, köszi. Mellesleg kábel körüli elektromos eszközöket akartál írni nem? Bocs, nem kötözködni akarok, csak szerintem így lenne logikus a dolog. :)

Egyébként továbbra is ott a kérdés, hogy hdmi kábel esetén miért nincs ilyen jelenség? A szigetelés / árnyékolás miatt?

(#12013) Cifu válasza GyuZa (#12012) üzenetére


Cifu
nagyúr

Így is értelmezhető, de a TV-hez mindenképpen közel kell legyen a kábel. :)

A HDMI digitális átvitel, nem érzékeny (ennyire) az elektromos zavarokra.

Ötletszerűen kipróbálhatod, hogy más hálózati dugaljba dugod az eszközöket, például.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12014) Cifu


Cifu
nagyúr

Szóval történt vala, hogy jóbarátom úgy döntött, hogy most ő LCD TV-t vesz. Felindulásból jött az ötlet, és nem arról híres, hogy sokat rágódik a dolgokon, így azzal kezdtük, hogy előző, ~60kg-os Sony CRT TV-jét lecipeltük a kocsijáig. Ahol kiderült, hogy nem fér be sem a csomagtartóba, sem a hátsó ülésre, tehát az én kocsimmal visszük majd el. No mindegy, utána jön a vásárlás dolog. Péntek délután vala, ezért úgy döntöttünk, hogy az eDigitalhoz elugrani a Mamuthoz kicsit erős lenne ebben a forgalomban, így irány a Budaörsi EW és MM, miután tudtam, hogy az EW-ben mi van és nincs, ezért legyen elsőre az MM.

Az MM-ben végignéztük a TV-ket, és a belőtt ~200e Ft-s áron nézegettük a lehetőségeket. Az opciók az LG 37LF76-os, LG 42LC51-es és a Samsung LE-37R82-es volt. Megmutogattam mik a problémák, mik a különbségek, és már a vásárlásra hajlásnál tartott jóbarátom, mikor azért a TV képarányok mutogatásánál szerettem volna az LG-nél is bemutatni a lehetőségeket. Itt követtem el egy baklövést, segítséget kértem az eladóktól. Erre még vissza fogok térni, mindenestre ez a momentum alapjaiban befolyásolta a későbbi eseményeket. Elő is került egy illető, középmagas, szoláriumozott, kissé rámenős ember, aki át is állította a TV csatornára az LG-t, amit megköszönve szerettem volna a képarányokra terelni ismét a szót, de ezt fent említett illetőnk nem hagyta, mivel magához ragadva a kezdeményezést, és azzal kezdte, hogy milyen sz@r a TV adás képe. Szó mi szó, nem volt a legjobb, de azt már korábban tisztáztuk, hogy erre nem lehet egy bevásárlóközpontban építeni, mert itt olyan a jel, amilyen. Megkérdezte jóbarátomat, hogy mit is keres, aki felvázolta, hogy 200e Ft körül venne TV-t és megemlítette a kinézett típusokat. Eladó emberünk erre odament a Samsunghoz, és azt is jól lehordta a menü lassusága miatt, szídta a kép és a hangminőséget is. Majd bemutatta, hogy ő mit ajánl. Egy JVC LT-37A80-ast. Ott nem figyeltem fel, de a barátom később mondta, hogy az illető JVC-s pólót viselt, nekem csak a zöld HD akármicsoda felirat tünt fel a mellkasán. Elsorolta, hogy milyen csodás is ez a készülék, amiből kb. az jött le, hogy a világ legjobb TV-je előtt állunk. Itt azért röviden megemlítettem, hogy jóbarátommal közös ismerősünk. JohnnySmith, szintén jóbarát, egy hasonló, szintén A80 szériás TV-vel szívott, amikor rákötötte a számítógépét. Történetesen azt történt, hogy bár nagyszerűen ment 1280x720-ban a TV, mikor DVI-HDMI kábelel összekötötte a számítógépével, de a TV menüje fejre állt olyan szinten, hogy egy szervizes emberke kellett, hogy helyrehozza - de ezen szervizes említette, hogy amint újra ráköti a számítógépet, ismét fejre áll a TV, sajnos tehát itt ez nem fog menni, ez egy ismert hiba (JohnnySmith barátom egy LG 32LC51-esre cserélte le JVC TV-jét amúgy, ami tökéletesen működött számítógépről is). Ezen mélységesen felháborodott, szerinte HDMI-n mennie kell a számítógépnek, és különben is, adott már el monitornak is ilyen JVC TV-t. Mivel kötöttem az ebet a karóhoz, hogy nem egyedi probléma, és a 80-as sorozat tényleg ilyen hibával bír, egy kissé herciás lett, de mindjárt felhívja a JVC magyarország valami fejesét, és utánaérdeklődik. Sajnos (?) este hétkor ez már nem jött össze, de itt szóba került a VGA-val való rákötés, amivel kapcsolatban megemlítette, hogy rákötöttek ők notebookot majdnem minden TV-re itt, és minden TV csak 1024x768-ban megy (!!!). Itt már kissé nekem is eldurrant az agyam, először is fel kell rakni esetleg VGA bementnél egy rendes drivert a kijelzőhöz, másfelől a Samsungok, LG-k és a 3000-es szériától a Sony-k gond nélkül mennek VGA-n legalább 1360x768-ban - soroltam a tapasztalataimat. Megemlítettem azt is, hogy volt már LG 42LF65-ösöm, Sony KDL-40V3000-esem, és most egy Samsung LE-40A656-osom van, monitornak használom, tudom miről beszélek. Az ellenérv: ezek tévék, és nem monitorok, monitornak monitort kell használni. Mivel szakmai tekintélyén komoly csorba esett, ezért azzal próbálta meg visszaszerezni, hogy odamentünk egy LE-40A656-oshoz (ha már nekem ilyen van), amit szintén lehordott a sárga földig. Például hogy tükröződik. Már alig mertem megemlíteni, de azért reagáltam, az egy kontrasztnövelő bevonat, hátránya hogy tükröződik, előnye, hogy javítja a kontrasztot, és hasonló található a csúcs Pioneer plazmákon is, és igen, sajnos igazából sötét szobába van kitalálva. Eladónk erre azt reagálta, hogy nehogy már este 10-kor nézhessen már TV-t. Itt már szóba került, hogy a legkomolyabb gyártók szerinte a JVC, a Toshiba és a Sharp. Az olyan gyártók, mint a Sony, Samsung és LG sehol nincsenek, a Sonyt japánból már ki is vonták, mert az ottani vásárlók igényesebbek (!!!!). A mihez tartás végett a 2008 első negyedéves TV eladási sorrend világviszonylatban:

1.: Samsung (20,8%)
2.: Sony (13,2%)
3.: LG (11,6%)
4.: Sharp (7.3%)
5.: Panasonic (Matshusita) (7,0%)

Forrás

Megemlítettem, hogy a Sharpal az a baj, hogy Made in Japan, ergo kap egy büntetővámot, mivel az EU-n kívűlről behozott lapostévékra vonatkozik egy ilyen szabály, és így nem igazán tud versenyképes lenni a többi gyártóval európában. Itt előkerült a Sharp X20E, amit felhozott az A656-os Samu ellen, hogy mégis, szerintem mi az, amit a Sharp nem tud, mondom neki, hogy valós 24p támogatás, 100Hz. A válasz: az X20E is 100Hz-es. Magas labda volt, és túlságosan elfajult a vita, hogy ne csapjam le, reakcióm tehát ennyi volt: mutassa meg. Jah, hogy nem az X20E, hanem a csúcskategóriás Sharp XL2E 100Hz-es. Hát igen. Jóbarátomra néztem, hogy most döntse el mit akar, de ő már kifele indult, orra alatt csak annyit mondot, hogy itt nem vesz semmit.

Az autóban azért áttárgyaltuk az esetet, két dolog megütötte az észrevételeivel kapcsolatban a fülemet. Először is, hogy viselkedhet egy eladó így egy vevővel? Régi mondás, hogy a vevőnek mindig igaza van, itt viszont erőszakosan, méghozzá mocskos szinten erőszakosan próbálták a véleményünket befolyásolni, ráadásul komolyabb szakmai alapok nélkül. A másik pedig, hogy nyugaton egy ilyen történet hallatán valószínüleg fejek hullanának az adott boltláncban. Hogy lehetséges, hogy egy felvállaltan JVC-s emberke ilyen szinten befolyásolja a vevőket? Fizet a JVC azért, hogy az MM-ben egy illető aktívan lobbyzik a márkáért, ráadásul ilyen módon? Belegodolva, a módszer működhet, a laikusokat valószínűleg meghatja az, hogy a JVC-n látszólag tényleg jobb volt a TV képe (én ugyanakkor élnék a gyanuval, hogy nem azonos forrásból hajtva, szerény kis tapasztalataim alapján egy belépő szintű modell, mint az A80-as JVC nem igazán produkálhat jobb képminőséget, mint egy felső kategóriás Samsung vagy Sony modell, de lehet, hogy ez csak az én ostoba kis előítéletem). Kiváncsi lennék hányan estek bele az agresszív eladó hálójába. Nem irigylem őket...

Átmentünk az MM béli Mamutba, ahol újabb hideg zuhany ért. Ugyan volt kirakva több TV is, ki is néztünk egy Samu LE-40A431-est, de hiába vannak kirakva TV-k, azok nem megvásárolhatóak, sőt, kérésünkre, hogy milyen 37" illetve 40"-os TV-k vannak raktáron, elég unottan és vontatottan reagáltak. A legszebb, hogy elindulás előtt néztem meg direkt, hogy van LE-40R81-es a Mamutban, és aszerint volt. Mikor odaértünk már nem volt. No mindegy, volt pár opció, melyekből egyedül a 37LG3000 fogott meg minket, ám az nem volt kirakva, így megnézni nem tudtuk. Az eladók nem haraptak ránk, hiába mentünk úgy oda, hogy most TV-t veszünk, egyáltalán nem próbáltak meg kereskedői magatartást erőszakolni magukra, hogy nekik itt eladni kellene valamit Megértem, hogy záróra közelében ez már nehezen megy, de így sokra nem jutnak. Jóbarátom itt is feladta, így nem vesz TV-t.

Végső elkeseredésben felhívtam Rea4-et, hogy van-e valami TV-je ~250e Ft-s árhatárig. Korábban nem eröltettem ezt a lehetőséget, mert egyfelől jóbarátom nem az a típus, aki rajong azért, ha nem "hivatalos forrásból", rendes magyar garival vesz valamit, másfelől nekem hülyén jött ki, hogy most vevőt kerítek Rea4-nek. Más opció este 9-kor már nem nagyon volt, így feldobtam a lehetőséget. Akadt nála Sony KDL-40V3000-es, ezért végülis elrohantunk hozzá. Megnéztük, megvettük, beüzemeltük, és eddig elégedett volt a jóbarátom vele.

Konklúzió:

-Hálásak vagyunk, hogy a Budaörsi Media Markt olyan alkalmazottak bír, akik sikeresen elüldözik a vevőket agresszív stílusukkal, és hozzá nem értésükkel. Ha nem teszik, akkor a jóbarátom ott hagyott volna ~190e Ft-t egy LG 42LC51-esért, így viszont csak fogadkozott, hogy most jóideig semmit sem fog a Media Marktban vásárolni. Vettünk tehát neki egy Sony KDL-40V3000-est végülis, amivel minden szempontból jobban járt.
-Aki esetleg hasonlót tapasztal eladók terén, az két dolgot tehet: ha ott akar mégis TV-t venni, akkor határozottan küldje el az illetőt, vagy inkább keressen egy olyan boltot, ahol egyfelől valóban a vevő kiszolgálása a célja a személyzetnek, és mindezt nem agresszívan, hanem legalábbis minimális alázattal, szakszerűen végzik el.
-Az eDigital sajnos keserű pirula volt, abban reménykedtem, hogy a jó árai mellett azért némi raktárkészlettel is bír, de ez nem így volt, szerény választék, és nulla kereskedői érzék az eladók részéről.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12015) Cifu válasza Cifu (#12014) üzenetére


Cifu
nagyúr

Átmentünk az MM béli Mamutba... -> Átmentünk a Mamut béli eDigitalba...

Elnézést, késő van már. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12016) Skyhunter válasza Cifu (#12015) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Fantasztikusan jó az írásod Cifu mester...nagyon tanulságos,de sajnos igaz,és hűen tükrözi a mai magyar szórakoztatóelektronikai viszonyokat.Hasonló békéscsabai MM-es élményem nekem is volt,nem részletezem.A lényeg annyi volt hogy az akkor kb 330e ft-os Samsung N87-et a Pioneer Kuro 8x-es (egyébként kb 900e ft-os) tv-vel állították szembe,mondván,a Samunak milyen sz** képe van............

(#12017) Alex91 válasza Cifu (#12011) üzenetére


Alex91
félisten

Cifu mester: Akkor ha nem fogadja a 1080p-t nem is fog kepet adni Blu-Ray-jel?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12018) fecfec válasza wassermann (#11973) üzenetére


fecfec
csendes tag

Köszi a választ!

(#12019) Lacix29 válasza Alex91 (#12017) üzenetére


Lacix29
őstag

De fog, mivel a blu-ray lejátszó átkonvertálja a képet 1080i/60Hz-re, ha az 1080p/24 Hz nem megy.

(#12020) Jocuska


Jocuska
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! Az LG-nek van egy 32PC51 jelzésű plazmája. Ezt a tv-t kínálják 1024-768, 1366-768, és 852-480 felbontással. A nagy felbontás csak üzleti fogás, vagy tényleg igaz? Sőt egy hírdetésen belül kínálják 1366-768-assal, az adatlapon meg 852-480 van. Netán hagyjam az egészet, és nézzek mást? Esetleg néztem még a samsung 32A330J1-et, vagy a LG 32LC-t. Ennél nagyobbat nem szeretnék venni.

(#12021) breal11


breal11
tag

Sziasztok!
Most olvastam vissza, hogy az LG 37lc51 szintén fényes lakk fekete kávával rendelkezik. Ha ez tényleg így van, akkor számomra az lesz a tökéletes vétel hétfőn. Tényleg fényes? Ha igen veszek kettőt mert a szüleimnek is kell 1 :D Nem tudjátok hogy 0% thm-nek van-e valamiféle havi jövedelem minimum értéke? Köszi.

(#12022) Joshi válasza breal11 (#12021) üzenetére


Joshi
titán

Az LC51 nem fényes fekete csak az 52-es az. :K

(#12023) Cifu válasza Jocuska (#12020) üzenetére


Cifu
nagyúr

Létezik plazmaTV topic. :)

A PC51-esnek a felbontása változik a képarány függvényében, a 32"-os változat 852x480-as, a 42"-os 1024x768, az 50"-os pedig 1366x768-as felbontású.

Személy szerint én azt mondom, hogy inkább LCD-t végy 32"-os képátlóban, akár LC4x/5x-et. A Samu A330-as egy butított belépőszint, ezt még nem láttam, így nem nagyon tudok róla nyilatkozni, de a technikai adatok alapján akkor már inkább az LE-32R80-as széria...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12024) Joshi válasza Cifu (#12014) üzenetére


Joshi
titán

Nekem ez azért furcsa, mert pont te mész így vásárolni hogy nézegeted a TV készülékek képét egy multiban? :F Ha valaki tisztában van egy adott típus specifikációjával akkor az te vagy. Miért nem választottatok egy bizonyos típust ki és azt miért nem rendeltétek meg mondjuk az eDigitalnál ahol köztudott hogy 2 munkanap után átvehető az áru a lehető legolcsóbban teljeskörű garancia mellett? :F Lehet hogy a barárodnak azonnal kellett egy TV, de akkor miért kérte ki a véleményedet és miért nem ment egyedül vásárolni? :F
Én nem értek annyira a TV-hez mint te, de senkivel sem mentem volna el így vásárolni. :(
Bocs, de nekem meg ezt kellett megjegyeznem a történetedet olvasva. :R

(#12025) Tomekk.


Tomekk.
aktív tag

Sziasztok!
Samu a551-el van valakinek tapasztalata? Hétfőn jön meg 37"-osban 240ért.

(#12026) Rick4 válasza Joshi (#12024) üzenetére


Rick4
félisten

gondolom nem olvastad, hogy nem ő vásárolt tévét, csak segített...az, hogy egy másik embernek mi szimpatikus, vagy mi nem, más kérdés, gondolom nem akarta a saját szempontjai szerinte legjobbnak ítéltet ráerőltetni a cimbire.. ;) van akinek a puszta számszerű értékeke helyett pl a dizájn, vagy a távkapcs formája fontosabb..

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#12027) Cifu válasza Joshi (#12024) üzenetére


Cifu
nagyúr

Akármilyen hihetettlen, azért én is mindig mondogatom, hogy nézd meg a TV-t vásárlás előtt. Itt a topicban is. Nekem van egy véleményem, el tudom mondani, hogy mik a különbségek, mire kell odafigyelni. De nem fogom azt mondani, hogy neked most ez kell, ezt vedd meg. Általában van mindenkinek valami kinézett típusa, ami tetszik neki, erre már lehet építeni. Neki alaphangon a Sony volt a mániája (végül is tényleg Sonyja lett ^^), de megmutattam neki a Sony készülékeit, és látva az árkülönbséget, ő is azt mondta, hogy ennyit nem érnek.

Azzal nehéz valamit is kezdeni, hogy neki most helyből kell TV. Nem két munkanap múlva, hanem most. Sőt, legelőszőr még azzal kezdte, hogy 82cm-es TV-t akar venni. Mondtam neki, hogy a minimum azért legyen 94cm-es, nem lesz az nagy. Hozzá kell tenni, hogy Rea4-nél egy 50"-os plazmát is megnéztünk, és azért ott neki is leesett az álla, hogy milyen élmény ekkora TV-n pl. Eurosport HD-t nézni.

Ezen kívűl ha egy barátom azt mondja, hogy ő most TV-t akar venni, és menjek el neki ebben segíteni, azért arra nem mondom azt, hogy nem pajti, vedd meg ezt és ezt a készüléket, oszt majd szólj milyen. ^^

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12028) Joshi válasza Rick4 (#12026) üzenetére


Joshi
titán

Te meg nem olvastad el figyelmesen az én írásomat, de egyébként sem hozzád intéztem az írásomat. Sorry. :R

(#12029) barts


barts
csendes tag

tud valaki segiteni? ez érdekelne olcsónak tünik de semmi leirást nem találok:Orion LCD-PI37-B Pixellence LCD TV.most van a metróba 200000 ft full hd.http://www.globalplaza.hu/multitermek/orion_lcd-pi37-b-pixellence-lcd-tv.köszi

(#12030) barts


barts
csendes tag

hülyeséget irtam ez az:Orion LCD-PIF42-B PiP FullHD LCD TV.http://www.globalplaza.hu/multitermek/orion_lcd-pif42-b-pip-fullhd-lcd-tv

(#12031) Joshi válasza Cifu (#12027) üzenetére


Joshi
titán

Rendben, ezek elfogadható érvek. :R
De nem fér a fejembe az, hogy hogy állhattál le vitázni egy luzerrel? ;]

[ Szerkesztve ]

(#12032) 1010 válasza Cifu (#12023) üzenetére


1010
őstag

elég hervasztó az írásod :DDD
most gyakorlatilag tiszába kerültem azzal hogy egy szar lcd tv re van pénzem
ami így is 120k

(#12033) Cifu válasza barts (#12029) üzenetére


Cifu
nagyúr

A rossz hír az, hogy ennél többet mi sem nagyon tudunk róla. Oké, olcsó, de ezen kívűl?

Itt van a weblapja, tessék. Mi jön le neked ebből? Nekem az, hogy ez alapján én inkább hanyagolnám. Nem sokkal 200e Ft felett már LG (37LF65, 37LF75), Phillips (37PFL5603) és Samsung (LE-37M87, esetleg LE-37A55x) FullHD TV-ket kapsz ekkora méretben. Összehasonlításul a weboldaluk: Samsung, LG és Philips.

Mindegyiknél elérhető részletes technikai adat, és letölthető kézikönyv az adott típushoz. Lehet hogy jó TV az adott Orion, de én személy szerint nem merem ajánlani. 200e Ft túl sok pénz ahhoz, hogy vakon vásárolj valamit...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12034) Joshi válasza barts (#12030) üzenetére


Joshi
titán

Nem riaszt el egy olyan gyártmány aminek még rendes honlapja sincs? ;]

(#12035) Cifu válasza Joshi (#12031) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ő erőszakodott, próbálta osztani az észt, és befolyásolni a vevőt. Ha nem kezdi, akkor valószínűleg megvette volna a 42LC51-est. Utólagosan mondjuk már én is azt mondom, hogy kb. akkor, amikor a JVC-hez vezetett minket, és előadta a monológját róla, na, akkor kellett volna határozottan meköszönni a segítségét. ^^

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12036) Cifu válasza Tomekk. (#12025) üzenetére


Cifu
nagyúr

Pardon, efölött meg átfutottam. Jó kis TV, megvannak a saját hibái (az új samsungok távjait nem igazán dicsérte még senki például :))), de tud mindent, amit kell, 24p, 1:1PM, stb.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12037) Cifu válasza barts (#12030) üzenetére


Cifu
nagyúr

Attól tartok, hogy ettől még mindig nem változott a véleményem... :S

Ha megnézted, és tetszik, amit látsz, az alant olvasható ellenérveket pedig nem tartod elég meggyőzőnek, akkor vedd meg, és írd meg róla a tapasztalataidat, legalább a következő érdeklődő már többet fog tudni. ^^

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12038) barts válasza Cifu (#12033) üzenetére


barts
csendes tag

ez :Orion LCD-PIF42-B PiP FullHD LCD TV.http://www.globalplaza.hu/multitermek/orion_lcd-pif42-b-pip-fullhd-lcd-tv.elirtam ez 42 colos!!!! full hd. más márkába 300000 ft min.ezért érdekelne

(#12039) bwoay válasza Cifu (#12036) üzenetére


bwoay
nagyúr

én egészen megbarátkoztam már a távirányítóval,
ami annyit tesz, hogy nem undorodom a használatától,
de azért még titokban dolgozom azon,
hogy lecseréljem a korábbi generáció remote-jára ;]
a teljes billentyűzet-világítás viszont pozitív

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12040) Tomekk. válasza Cifu (#12036) üzenetére


Tomekk.
aktív tag

A kábelszolgáltatónk Motorola STB-jének távjától nincs gagyibb :DDD
Amugy Sony-t akartam,de max 250-ért nemnagyon találtam értelmes fullHD-t, talán a 32w4000,de az meg kicsi, ugyhogy maradt a Samu. A551-ről sajna nemsokmindent találni a neten,de az M87-es szintjét majdcsak hozza, annak bejött a képe.
A movie plus meg, ahogy észrevettem a 100hz-nek valami butítottabb verziója lehet, mert ugyanúgy folyamatosabbá teszi a képet?

[ Szerkesztve ]

(#12041) Cifu válasza Tomekk. (#12040) üzenetére


Cifu
nagyúr

Igen, a Movie Plus egy hasonló elven működik, mint a 100Hz-es TV-k megoldása. Van, akinek bejön, van, aki egyből kikapcsolja. :)

Megjegyzés: 250e Ft környékén azért már néha látni Sony KDL-40V3000-est, igaz webshopos alapú, külföldi garral. ;)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12042) Jocuska válasza Joshi (#12024) üzenetére


Jocuska
csendes tag

Köszi a választ! A 330-as a metróban kapható. Máshol még nem láttam. Árban kb ott van, ahol az LE-32R81 Még van 2 hetem a vásárlásig.

(#12043) Jocuska


Jocuska
csendes tag

Cifu-nak írtam a választ ;) Tényleg újonc vagyok :B

(#12044) Cifu válasza Jocuska (#12042) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az A330 egy butított belépőszintű modell. Sajnos személyesen nem találkoztam vele, ezért csak a technikai adatok alapján tudok nyilatkozni. A szerint szvsz csak akkor érdemes ezt választani az R80-as szériával szemben, ha olcsóbb. De eddig általában inkább drágábban adják, mint az R80-ast. Úgy meg nem üzlet....

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12045) Joshi válasza barts (#12038) üzenetére


Joshi
titán

Olyan szinten nincs információ erről a TV-ről, hogy az már bosszantó. :W A paraméterei viszont nagyon vonzóak az árához képest. A 24p szinte kizárt, de szerintem VGA & HDMI-n az 1:1 natív is felejtős habár ezt szerintem ki lehetne próbálni ha készségesek a Metro-ban az eladók. Ha mondjuk VGA-n tudja a natív felbontást, de a 24p-t nem és az analóg TV adás aránylag elfogadható akkor jó vétel lehet.
Nem tudom biztosan, de szerintem még a kezdetleges FullHD panelokból visszamaradt termék lehet. :U

(#12046) foppa


foppa
tag

A Toshiba 40ZF355d hol áll az A656-os Samsunghoz képest? A készülék technikai adatai nagyon hasonlóak, bár ehhez képest kissé drágának túnik! Volt már valakinek szerencséje hozzá?

(#12047) foppa


foppa
tag

Érdekelne még a Philips 100Hz-es modellje(37PFL9603d) is, bár az még a Toshibánál is drágább!

(#12048) Cifu válasza foppa (#12046) üzenetére


Cifu
nagyúr

Annyira hasonló, hogy S-PVA panel van benne, tehát Samsung származék. ;)
Elég korrekt a háttérelektronikája is, jó kis TV lehet. Árat egyedül a Toshibashop.hu (fél millió) és az Expansys oldalán (1490 euro, ~350e Ft) találtam. Az elöbbi elsőre komoly túlárazásnak tűnik, de vegyük hozzá, hogy a Sony KDL-40X3000-essel versenyzik, ami viszont a Sony Centrumokban bizony fél millió felett van, márpedig így fair összehasonlítani a kettőt. Így az ára korrekt. Az utóbbi webshopos ár, és így teljesen a helyén van a Samu LE-40A656-hoz képest is.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12049) Cifu válasza foppa (#12047) üzenetére


Cifu
nagyúr

Korábban volt szó róla, hogy a 7403-as Philipsek is 100Hz-esek, de nincs Ambilight viszont. A 9603-ast már láttam, hát tényleg nagyon korrekt TV, az Ambilight miatt nyújt pluszt a Toshibához ill. a Sonyhoz képest. Ősztinén szólva, ilyen árkategóriában már azért erős indok a márka iránti bizalom és az összbenyomás. Szvsz mindegyik TV minőségi, korrekt tudású és az áruk is ezt tükrözi. Azt válaszd, amelyiknek az apróságai jobban bejönnek (Philipsnél ott az Ambilight például, ami elég komoly érv).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12050) SirGin


SirGin
csendes tag

lehet hogy kicsit off, de mégis csak a TV-vel kapcsolatos:
Samu N8/M8 szériánál, ha PC mellett PIP-ben TV-t használok
rendkivül macerás a csatorna váltás ... már amit én ismerek:
menüt kell hivni abban elnavigálni PIP csatorna értékik (kb 7-8 gombnyomás) a távon

Ismer valaki valami egyszerűbb és főleg gyorsabb módszert?

Előre is thx.

SG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.