Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) Rick4 válasza Bazsika22 (#8000) üzenetére


Rick4
félisten

jaaa, az akkor már lefutott dolog...kár érte... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#8002) Bordoi


Bordoi
őstag

Sziasztok .

Sharp LC32AD5E erről az LCD TV-ről van valami tapasztalat ?
Olyan 150 körül árulják mostanság .

:R

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#8003) gprspeter


gprspeter
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Nappaliba keresek 94cm képátló feletti lcd tv-t.
- TV adásra
- DVD film nézésre
- Számítógéppel összekötve HD filmek nézésére, játékra
Érdemes Full HD tv-t venni?
Van még a Sonyhoz hasonló SMART megoldás a hagyományos 4:3 adások, 16:9 megjelenítésére?
Ezeket nézegettem:
LG Electronics 37LF65[link]
Samsung LE-37M87BD[link]
Samsung LE-40N87[link]
:R

(#8004) gprspeter válasza gprspeter (#8003) üzenetére


gprspeter
senior tag

Kedves Cifu mint a téma jó ismerője várom a tanácsodat! :R
Esetleg Sony KDL-40D3500? [link]
Mi a vélemény?

Köszi

(#8005) dussy válasza Cifu (#7968) üzenetére


dussy
őstag

Szia!

Köszönöm a válaszod! A Tv-n csak fekete kép jelenik meg, az NVidia 1024-ben maximalizálja a felbontást.
GeForce8600GT-t használok. A monitor digitálisan, a TV VGA kábellel van rákötve...

Az előző gépemen CRT monitor mellett tökéletesen futott, igaz úgy, hogy az első helyre volt rádugva és a monitor csak a másodlagos megjelenítő volt.Mivel most fekete a kép nem merek ilyesmivel trükközni.

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#8006) Rick4 válasza dussy (#8005) üzenetére


Rick4
félisten

a monitor tulajdonságainál el kellene venni a pipát a meg nem jeleníthető felbontások elrejtése elől, és natív felbontást beállítani, lehetőleg 60Hz-es képfrissítéssel. vagy egyedi felbontást adni neki, de a legegyszerűbb egy natív felbontáshoz passzoló driver. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#8007) dussy válasza Rick4 (#8006) üzenetére


dussy
őstag

A bajom csak az, hogy a driver angol, a magyarral jobban boldogultam a régi gépen.
Sajnos az NVidia oldalán több mint fél éve nincs újabb driver a videókártyához. (Verziószám: 169.21)
Máshonnan lehet drivert leszedni?

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#8008) dussy válasza dussy (#8007) üzenetére


dussy
őstag

Létezik, hogy a drivers.hu-n elöbb elérhető mint a hivatalos honlapról?
EZ jó lehet nekem?

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#8009) dussy válasza dussy (#8008) üzenetére


dussy
őstag

Na, ez a driver nem volt jó. :U
Leszedtem a régit, újraraktam, és elsőre felismert mindent! :C
Viszont van egy olan gondom, hogy az Nvidia opciói közt nem engedi bellítani, hogy a másodlagos kijelzőn teljes felbontásban induljon el a videó. Várom a további ötleteket!
Köszi! :R

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#8010) Rick4 válasza dussy (#8007) üzenetére


Rick4
félisten

én 8600GT-vel teszteltem a 93.71-es (teljesen jól kezelhető, magyar nyelvű) driver, és a 169.21-es (lényegtelen, hogy angol, de unszimpatius kinézetű, és a másikhoz képest kezelhetetlen) driver közötti különbséget, 3DM06-ban a régivel kb 6000 pötty, az újjal meg kb 6200, szal azt nem mondhatom, hogy mindenáron megérte lecserélni, 3% semilyen játékban nem fog érződni... rakd fel nyugodtan a régebbit.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#8011) hdcsaba87


hdcsaba87
aktív tag

Sziasztok összekötöttem a gépemet és az lg lc51 tv-met vga kábellel 800ft volt és két méteres. ==> nagyon homályos képet visz át a tv-re.
A kábellel lehet a probléma, vagy vga val csak homályos képet lehet elérni?

(#8012) Rick4 válasza hdcsaba87 (#8011) üzenetére


Rick4
félisten

a vga beállításoknál milyen felbontást adtál meg?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#8013) hdcsaba87 válasza Rick4 (#8012) üzenetére


hdcsaba87
aktív tag

1360*768

(#8014) kano


kano
nagyúr

Cifu
Szerinted, ha megjönnek az új LG és Samu LCD-k akkor a mostani R8x szériának lemehet az ára, vagy csak esetleg eltűnnek a kínálatból? Nem tudom, hogy érdemes-e megvárni az új LCD-ket(mert a megjelenésükkor még biztosan jó drágák lesznek) vagy megvegyem a 32R84-et most 155k-ért?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8015) Cifu válasza kano (#7994) üzenetére


Cifu
nagyúr

Keress rá (bal oldalon felül topic kereső), már írtak róla, ha jól rémlik egy kisebb problémát kell csak megoldani számítógéppel való rákötésnél, ezt leszámítva nem panaszkodtak rá.

Ha a Samut nem eröltetnéd, akkor igen, válaszd a Philipset.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8016) Cifu válasza Bordoi (#8002) üzenetére


Cifu
nagyúr

AMD-nek ilyen van egyel nagyobb kiadásban. Nem rossz TV, kb. ott van tudásban, ahol a Samsung R8x-ek.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8017) Cifu válasza gprspeter (#8003) üzenetére


Cifu
nagyúr

Érdemes Full HD tv-t venni?

Mindenképpen kompromisszum:

TV nézésre: NEM.
DVD nézésre: NEM.
Számítógéppel összekövetve monitorként, játékra, filmnézésre: IGEN.

Van még a Sonyhoz hasonló SMART megoldás a hagyományos 4:3 adások, 16:9 megjelenítésére?

Olyan jó megoldással, mint a SMART én még nem találkoztam.

Ezeket nézegettem:

LF65: Olcsó, gyenge fekete, sallangmentes. Ha az ár számít, akkor jó (figyelembe véve a többi kiválasztottat, a 42" is simán bele kelljen férjen a keretbe).

LE-37M87 és LE-40N87: Mindkettőre igaz, hogy nem olyan jók feketébe, mint a 40/46" M86/87, de amúgy decens kis készülékek, a felhasználást figyelembe véve jó középútnak minősülnek. Az LE-40M86/87 jobb választás, ha SuperClearPanel-es.

KDL-40D3500: Olcsó Sony modell, TV és DVD nézésre szvsz ő a legjobb választás, monitorként sem rossz, de... nekem egy V3000-es Sonym van jelenleg (egyel nagyobb osztály csak), és iszonyú zavaró elszineződések vannak betüknél (pl. a postodban lévő piros link makróknál). Nem tudom sajnos, hogy ez fent áll-e D3500-nál is, ezért egy kicsit bajban vagyok. Alaphangon igen, ő az ideális választás, másfelől ha ott is fentáll az elszineződés probléma, akkor gubanc.

És ismét: hamarosan várhatóak az új modellek, tehát vásárlással hacsak nem úgy vagy vele, hogy holnap mész vásárolni, lehet megérné várni.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8018) Cifu válasza dussy (#8009) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ezt nem teljesen vágom, milyen opcióról van szó?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8019) Cifu válasza hdcsaba87 (#8011) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem, VGA-val teljesen éles képet is el lehet érni.

A felbontás 1360x768, 60Hz, a TV-n pedig állíts be 1:1 képarányt. Másk kábel nincs kéznél?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8020) Cifu válasza kano (#8014) üzenetére


Cifu
nagyúr

Sajnos nem vagyok pénzügyi szakember, hogy ilyen dolgokat megjósoljak. ^^

A boltok polcain még jóideig lesznek R8x-ek, de az áruk szerintem nem fog jelentősen csökkeni. Ezt abból gondolom, hogy milyen áron kaphatóak manapság R71-esek például....

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8021) hdcsaba87 válasza Cifu (#8019) üzenetére


hdcsaba87
aktív tag

Rájöttem, hogy a TFT molnitorom vga kábelét kibírom szerelni, kipróbáltam és egy kicsivel élesebb képet kaptam

De miért nem lehet teljesen éles képet átvinni? Ha találnék valami nagyon nagyon árnyékolt VGA kábelt akkor se?

(#8022) dussy válasza Rick4 (#8010) üzenetére


dussy
őstag

Köszi az infot! A régebbi drivereket merre érem el?
Cifu, olyan opció, ami azt aktíválja,hogy ha vmi progi (pl:video player,játék) teljes képernyőn indul akkor a másodlagos kijelzön ugyan az látszik,az asztal pedig használható.

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#8023) gprspeter válasza Cifu (#8017) üzenetére


gprspeter
senior tag

Nagyon köszönöm a válaszod! :R

(#8024) Cifu válasza hdcsaba87 (#8021) üzenetére


Cifu
nagyúr

Milyen TV-ről van szó? Ha R8x-es Samu vagy LC/LF-es LG, akkor DVI-HDMI kábelel is meg lehet próbálni.

Bár hozzáteszem, VGA-val is simán kell mennie. Sajnos látatlanban csak tippelni tudnék, hogy miért életlen a kép, de felteszem a monitorod kábelével a monitorod tökéletes képet adott, tehát nem a kábel lesz a probléma.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8025) hdcsaba87 válasza Cifu (#8024) üzenetére


hdcsaba87
aktív tag

37LG lc51.

csak az a gond hogy a gépemen csak vga kimenet van, és még soha se találkoztam vga -hdmi átalaktoval.

(#8026) einstein válasza Cifu (#8017) üzenetére


einstein
senior tag

Cifu, van valami oldal, ahol az LCD tv-kel kapcsolatos híreket nyomon lehet követni, pl. hogy mikorra várhatók az új modellek?
Hasonlóan a hardveres 'pletyka' oldalakhoz.

(#8027) einstein válasza hdcsaba87 (#8025) üzenetére


einstein
senior tag

De DVI / D-SUB átalakító van. :)

(#8028) Cifu válasza hdcsaba87 (#8025) üzenetére


Cifu
nagyúr

VGA-HDMI átalakítóval nem is nagyon fogsz. ^^

Akkor viszont marad az, hogy valahogy be kell lőni a VGA bemenetet. A képaránynál találtál olyat, hogy 1:1?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8029) Cifu válasza einstein (#8026) üzenetére


Cifu
nagyúr

Igen, létezik sok ilyen oldal, a google-val találhatsz bőven, ha rákeresel az "LCD TV news" szavakra. Csak az az "apró" probléma, hogy normális európai oldal nem nagyon van (legalábbis én eddig nem találtam), márpedig a gyártók szinte mindegyike régiónként eltérő számozást, sőt, régiónként eltérő típusokat is forgalmaz.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8030) Rick4 válasza hdcsaba87 (#8021) üzenetére


Rick4
félisten

a tévé menüjében is tudsz felbontást állítani. ha bemenetnek az RGB-t választod, akkor a menüben megjelenik egy felbontás rész, amit be tudsz állítani..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#8031) Rick4 válasza dussy (#8022) üzenetére


Rick4
félisten

akad néhányszáz oldal drivertémában. csak 5 gombot kell megnyomni az enter előtt: [link] :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#8032) kano


kano
nagyúr

Köszönöm Cifu, akkor szerintem még alaposabban körülnézek Pesten is.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8033) hdcsaba87


hdcsaba87
aktív tag

Köszönöm nektek a segitséget!!!!
átállitottam 1024*768 ról 1360*768 ra és láss csodát sokkal jobb lett a kép.

Köszi még1szer.

(#8034) Rick4 válasza hdcsaba87 (#8033) üzenetére


Rick4
félisten

sejtettem. sok sikert a tévén gépezéshez.. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#8035) Đave


Đave
csendes tag

sziasztok!!!akinek esetleg van phillips lcd tvje az irjon nekem privit h milyen?!vagy jobb lenne egy samsung?most sharp-om van...

(#8036) Freezer5


Freezer5
csendes tag

Sziasztok,

én egy LG - 37LC51R-t szeretnék vásárolni, de sajnos élőben nem láttam még ilyet. Elsősorban TV-nek használnám, ritkán PC-re kötve játékokhoz. Meg szabad ezt venni, vagy inkább egy Samsung - LE-32R84, vagy Sony - KDL-32P3000? Sok lövésem nincs a témában, az LG a legnagyobb képátmérőjű, azért azt szemeltem ki elsősorban :D
Köszi előre is! ;)

(#8037) Rick4 válasza Freezer5 (#8036) üzenetére


Rick4
félisten

Szia!
ha nem láttál még ilyet, akkor mi alapján döntöttél úgy, hogy ilyet szeretnél venni? mennyire van a lakóhelyedtől egy euronics, mediamarkt, elektrowolrd, vagy bármilyen üzlet, ahol ilyen tévét árulnak?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#8038) Freezer5 válasza Rick4 (#8037) üzenetére


Freezer5
csendes tag

Konkrétan ezt a típust nem láttam, LG-t már néztem, csak kisebbet. Ezt a típust összehasonlítottam a másik kettővel, és írásos formában körülbelül ugyanazt tapasztaltam tudásukban. De mégegyszer mondom, nem értek hozzá, azért is kértem segítséget. Ha bemegyek euronicsbe úgyis átvernek, vagy a legdrágábbat akarják megvetetni velem...

(#8039) Joe_Muad_Dib


Joe_Muad_Dib
tag

Üdv!
Az Electroworld most akciózza a sony kdl32u3000-t. Érdemes ebbe belevágni? UPC digitalhoz használnám, meg dvd nézéshez, esetleg a számítógéppel is összekötném filmnézéshez, mert akkor nem kéne kiírnom őket. Segítsetek hogy jó-e ez a tévé vagy ez csak egy belépőszintű és ennél más márkákban sokkal jobbak vannak hasonló jó áron.
Köszönöm

(#8040) Rick4 válasza Freezer5 (#8038) üzenetére


Rick4
félisten

megnézel mellette hasonló árú tévéket, álligatod, ha segíteni akarnak, szépen megköszönöd. csak akkor tud átverni, ha a véleményét kéred...ha a képével elégedett voltál, (remélhetőleg analóg tévéadást is néztél vele) akkor nem hinném, hogy otthoni körülmények között csalódni fogsz benne. nekem is hasonló van, elégedett vagyok vele, igaz én csak arra vettem, hogy megnézzek egyszer egyszer egy műsort rajta. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#8041) Bordoi válasza Cifu (#8016) üzenetére


Bordoi
őstag

Köszönöm :R

Gyanítom, hogy ő lesz a választott .

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#8042) dussy válasza Rick4 (#8031) üzenetére


dussy
őstag

Google a barátom, és már Rick4 is... :B :U
THX mester! :R

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#8043) Rick4 válasza dussy (#8042) üzenetére


Rick4
félisten

nem vagyok mester. :B ..sem lézerkardom nincs, se fekete kapucnis anorákom., nem is készülök dzsedáj-nak.. :Y .. :DDD egészségedre. legalább számolj be, ha megoldódott a problémád, hogy mit csináltál.. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#8044) torma1981 válasza gprspeter (#8004) üzenetére


torma1981
veterán

Szia!Mi az a SMART megoldás??Azt mit takar pontosan??

Köszi

(#8045) einstein


einstein
senior tag

Talán a témába vágó Logout írás PPetertől : [link]

(#8046) dussy válasza Rick4 (#8043) üzenetére


dussy
őstag

A következő hibaüzit kapom a 93.71 telepítésekor:

'Az Nvidia telepítőprogram nem talált olyan illesztőprogramokat, amelyek kompatibilisek a jelenlegi hardverrel. A telepítő most kilép.'

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#8047) feka007


feka007
nagyúr

Na meglett a tv, az eredetileg kigondolt 32LC51 lett. Szvsz gyönyörű képe van X360-on, a színek meg a képfrissítés is tökéletes, a fekete tényleg világos, de nem zavaró. Ja és egyáltalán nem "felhős" a kép.
Viszont rákötöttem RGB-n PC-re, és így nem a legjobb a kép, bár egyelőre csak a felbontást állítottam be, az 1:1 PM-et külön kell? Nincs HDMI a 8800gtx-en, így mindenképp RGB-n kéne megoldani. Most így sebtében rákötve mindenféle állítgatás nélkül elég fakó és életlen a kép, ezért kérdem hogy mit állítgassak.

[ Szerkesztve ]

(#8048) feka007


feka007
nagyúr

Hogyha beállítottam az RGB-hez külön beállításokat (1360*768, más Phase), akkor átváltva Komponensre, a másik beállítások érvényesülnek? Csakmert amikor komponensen akartam állítani a Resit, nem engedte, mert a boxról 720p-ben ment.

(#8049) Kerio


Kerio
őstag

Sziasztok!
Vett már valaki Technika (Tescos) LCD Tv-t? Mi a véleményetek?

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#8050) gprspeter válasza torma1981 (#8044) üzenetére


gprspeter
senior tag

Szia!

Idézem:
Intelligens üzemmód
Amikor a 4:3 képarányú képet 16:9 formátumúvá nagyítjuk, a képernyő felső és alsó sávjában található képrészek elvesznek. Az intelligens üzemmód egy lineáris képnagyító funkció, amely teljes formátumú, 16:9 képarányú képet készít a 4:3 képarányú adások képadataiból.

A SONY tv-kre jellemző.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.