Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) Cifu válasza tothbe (#5998) üzenetére


Cifu
nagyúr

Smith82 barátom is így járt, és a 8-as szériájú JVC-ken nincs VGA bemenet, tehát HDMI bemenetnél jelentkeznek ez a bizonyos problémák...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6002) Cifu válasza anonimusz (#5993) üzenetére


Cifu
nagyúr

Sajnos nincs tapasztalatom a Z3030-assal, de a korábbi Toshibáknak voltak gondjaik az 1:1 PM-el. :S

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6003) Cifu válasza IcebirdMK (#5990) üzenetére


Cifu
nagyúr

Picture Mute: projektoroknál arra szolgál, hogy egyfajta "sleep" mode-ba menjen a proji, például ha prezentációnál egy időre meg akarsz állni, és nem akarod, hogy a nézőközönség a vetített képet bámulja. :) Újra mengnyomva a Picture Mute gombot a proji felébred, és megy minden tovább.

Virgin Mode: Aféle reset gomb. Egyes esetekben az első beálított és eltárolt beállításokra tér vissza, vagy teljesen alapszintre, gyári beállításokra.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6004) mcdokika


mcdokika
tag

LG 32 colos LDC ? toshiba ?

(#6005) Cifu válasza mcdokika (#6004) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mire szeretnéd használni?

Számítógéphez való hozzákötéshez LG vagy Samsung. Szerintem. Samsungból viszont akkor már jobb lenne az R8x széria...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6006) Rolandson


Rolandson
csendes tag

Szevasztok!

ismeri vki ezt a fajta moncsit, mert ilyet szeretnék venni mostanság:

LG FLATRON M228WA-BZ

22" WIDE HDTV Ready LCD-TV
22" wide a-si TFT/TN képernyő
Képponttávolság : 0.282 x 0.282mm
Fényerő : 300 cd/m2
Kontraszt arány : DFC 3000:1
Képlátószög (H/V) : 170°/170°
Válaszidő : 5 ms
Maximális felbontás : 1680x1050
Színskála : 16,7 millió
Vízszintes frekvenciatartomány : 30-83 kHz
Függőleges frekvenciatartomány : 56-75 Hz
Bemeneti aljzat : 15 tűs D-sub, DVI-D, Scart, S-Video, Composite, TV(antenna/kábel)
Multimédia hangszórok : Beépített 3 watt 2 ch.
Egyéb tartozékok: Távirányító

Monitor és TV egyben!
game 30%, netezéshez 20%, film 20%, TV 30% lenne...

Nem mosódik a képe,game v x-vides film nézésekor?

Ha minden kötél szakad akkor lehet a kistesóját veszem, de inkább a nagyobbikra fáj a fogam... :DD

LG FLATRON M1921A-BZ

19" LCD-TV
19" a-si TFT/TN képernyő
Képponttávolság : 0.294mm
Fényerő : 300 cd/m2
Kontraszt arány : DFC 3000:1
Képlátószög (H/V) : 170°/170°
Válaszidő : 5 ms
Maximális felbontás : 1280x1024
Színskála : 16,2 millió
Vízszintes frekvenciatartomány : 30-83 kHz
Függőleges frekvenciatartomány : 56-75 Hz
Bemeneti aljzat : 15 tűs D-sub, Scart, S-Video, Composite, TV(antenna/kábel), Audio In (RCA)
Multimédia hangszórok : Beépített 3 watt 2 ch.
Egyéb tartozékok: Távirányító

Minden válaszolónak köszönet! :C :C :C

John Rambo forever!

(#6007) Rick4 válasza Rolandson (#6006) üzenetére


Rick4
félisten

nekem egy LG 222WS volt, belülről hasonlíthat ehhez, de nagy csalódás volt, le is cseréltem egy samsung 223BW-re, ég és föld a kettő...sajna ezek a monitor-tévé kombók nincsenek jó árban, 100-120 között már jó 26"os tévék vannak, amik használhatók monitorként is, szerintem azokkal jobban jársz..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6008) Vangelis válasza Ebit (#5997) üzenetére


Vangelis
nagyúr

sajnos nem hiszem, mert elég sokan beszélnek erről a gondról!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#6009) Ebit válasza Vangelis (#6008) üzenetére


Ebit
addikt

Én nem vitatom, de ide a forumba ezidáig te irtál be ezzel a problémával, valamint most Cifu is emlitett ilyen esetet.

Engem inkább a garis javitáshoz való hozzállás zavar, ami sajna nem csak ennek a márkának a sajátossága.

(#6010) Vangelis válasza Ebit (#6009) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Hát igen.... de reméljük valami uj technológiás panel jön bele:D

... várom a hétfőt!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#6011) Von


Von
csendes tag

Jó estét mindenkinek !
Tisztelettel szeretném megkérdezni,azt itt szereplő szaktekintélyektől, :B hogy 200 000-ig melyik 37' LCD-t érdemes megvenni ! Persze nem a régiekre gondolok,de nem is tudom melyikek régiek !
Esetleg LG37LC51,55 ;Sony KDL-37P3000E ;Philips,Panasonic ???Nem tudom.
A Samsungok nekem nem tettszenek,de természetesen ha ezek jók hát legyen (8ms elég gáz,nem ? )
Vagy inkább gyüjtsek még ? :o

(#6012) Rick4 válasza Von (#6011) üzenetére


Rick4
félisten

kérdés, mire kell? áruházakban jártál már? azért neked is meg kellene nézni őket, mégis melyik tetszik...merthogy nekünk mi tetszik, az más kérés. 1 pötty az LG-nek. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6013) Joshi válasza Vangelis (#6010) üzenetére


Joshi
titán

Az én LG 32LC41-em is beadta a kulcsot DVI-HDMI átalakító használata során. :D Szerencsére nekem csak a HDMI bemenetek haltak meg, egyébként hibátlanul működik a TV többi komponense. A szervízes azt mondta, hogy a menetközbeni kábeldugdosásra nagyon érzékeny a panel(letestelés, túláram stb). :U Most ott tartok hogy várok az új panelra habár a TV-t nem kellett bevinni. Úgy látszik elég érzékeny ez a terület ezeken a TV-ken. :D

(#6014) Vangelis válasza Joshi (#6013) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekem is megcsinálják helyben, gondolom már gyakorlottak benne:)

de hát csak javítottak a dolgon.

Nekem az egész szoftvere behalt, megbolondult:(

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#6015) Rick4 válasza Joshi (#6013) üzenetére


Rick4
félisten

pedig az már tizenéve is úgy volt, hogy az akkori verzió (s-video) sem szerette, hogy a számítógéppel menet közben oda vissza összekötötték, kihúzgálták, bedugdosták..halt is meg tőle pár videokártya s-video kimenete, bár a tévék ilyen problémája nem volt jellemző..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6016) Ebit válasza Vangelis (#6010) üzenetére


Ebit
addikt

Lehet most csinálják fusiba a hétvégén. :K

Joshi

A szervízes azt mondta, hogy a menetközbeni kábeldugdosásra nagyon érzékeny a panel(letestelés, túláram stb)

Az a szomorú, hogy ez igaz állitás, ezért érdemes az elektronikai termékeket feszmentes állapotban összekábelezni.

Antennacsati is szokott érdekes dolgot csinálni, pláne ha erősitő is van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#6017) Von


Von
csendes tag

Teljesen általános használatra kell,tévézés,dvd-s mozi !
Most találtam jó áron Sharp LC-37AD5E-t ,vélemény ?
Nézelődtem áruházakban,az LG tetszett csak nem tudom mennyire megbízható !
A Sharp nagyon bejön,a Philipsnek a pixel + szimpatikus,de nem tudom a többi gyártó fantázia nevei a képjavításra mit takarnak,nem lehet össze hasonlítani őket !
Előre is köszönöm a segítséget ! :K

(#6018) Joshi válasza Rick4 (#6015) üzenetére


Joshi
titán

Rick4, Ebit: Nem emléxem hogy huzogattam volna menet közben a kábelt, de a szervizes nem is kérdőjelezte meg csak közölte hogy erre oda kell figyelni a későbbiekben. :U
A TV-t nekem kell elvinnem a szervízbe, vagy kijönnek és nálam végzik el a panel cserét esetleg ők szállítják el? :U

(#6019) Rick4 válasza Joshi (#6018) üzenetére


Rick4
félisten

tedd rá a mérlegre, ha 10 kilónál nehezebb, akkor szépen kijönnek és megnézik, ha ott nem javítható, akkor elviszik, és vissza is szállítják. vetess fel velük jegyzőkönyvet hogy alaposan átnézték a készüléket, és milyen külső sérüléseket, karcolásokat találtak, ezt tételesen írják le, és írák is alá...nehogy visszajöjjön a tévé, és itt ot tmegkarcolódott véletlenül, te meg csak akkor vetted észre, mikor elmentek. azt is mondd el neki, ohgy az érvényes gariidő meghosszabbodik a náluk töltött idővel, tehát erről is hzzanak egy igazolást, ha jönnek vissza a tévével, különben át sem veszed a javított készüléket sem.. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6020) Von válasza Rick4 (#6012) üzenetére


Von
csendes tag

Bocs Rick,még nem tudtam,hogy kell válaszolni ! :(((
Teljesen általános használatra kell,tévézés,dvd-s mozi !
Most találtam jó áron Sharp LC-37AD5E-t ,vélemény ?
Nézelődtem áruházakban,az LG tetszett csak nem tudom mennyire megbízható !
A Sharp nagyon bejön,a Philipsnek a pixel + szimpatikus,de nem tudom a többi gyártó fantázia nevei a képjavításra mit takarnak,nem lehet össze hasonlítani őket !
Előre is köszönöm a segítséget ! :K

(#6021) Rick4 válasza Von (#6020) üzenetére


Rick4
félisten

én még karácsony előtt vettem tévét, egy 37"-os LG lett a választott (37LC2RR), elégedett vagyok vele, jól működik, sok tévét megnéztem, tény hogy a döntésben szerepet játszott nálam a beépített vinyó is (amit azóta több emberrel megfüleltettem, nem tudták, miről van szó, tök csöndben fület a tévéhez dugva sem hallottak semmit...) de a többihez képest ugyanolyan jó volt a kép, mint a drágábbakon..mivel van d-sub bemenete, 5 másodperc rákötni a számítógépet, és nagyon állat a kép, nekem bejön teljesen. 200ért tuti jó LG-t veszel 37"-ban...de hallgasd meg mások véleményét is, másnak meg más tipus jött be.. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6022) cocoo válasza Von (#6020) üzenetére


cocoo
tag

ha tv és dvd a fő profil akkor én Philipset ajánlanám, mert sima analóg tv adás képe neki a legszebb, a dvd meg csak jobb annál...

4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

(#6023) Rick4 válasza cocoo (#6022) üzenetére


Rick4
félisten

ez tény? akkor légyszi egy linket adj már erről...vagy csak egy magánvélemény? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6024) Von válasza Rick4 (#6021) üzenetére


Von
csendes tag

Köszi ! A vinyó egyenlőre nem volt cél,de nem rossz ötlet !
Kíváncsi vagyok esetleg lesz-e még hozzá szólás !
Írsz egy pár sort milyen szolgáltatásai vannak az LG-nek ? Hang,kép beállítások,mennyire felhősödik !

(#6025) Stema


Stema
tag

Esetleg ötlet, hogy hogyan varázsolhatnék dinamikus kontrasztot a pc-tv összekötésemhez a samu le-32r82-es tv-men? dsub bemeneten csak egy home theater pc beállítás van, de az csak felnyomja a kontrasztot, nem változik a háttérvilágítás. hdmi-n több esélyem lenne? Mivel tv-zésre nem való ez a jószág, leginkább pc-ről nézett filmekre/sorozatokra lesz használva (meg később t-home vagy upc, előbbinek set-top-box-ján már legalább van hdmi), jó lenne, ha nem csak a statikus kontrasztját tudnám kihasználni, ha ennyibe került.

(#6026) Ebit válasza cocoo (#6022) üzenetére


Ebit
addikt

én Philipset ajánlanám, mert sima analóg tv adás képe

/ irtam már lehet, hogy össszefügg, hogy a tuner IC-ket , ők fejlesztik, gyártják /
Megerősitem én is, természetesen nyitott kérdés, hogy a digit Tv beezetése után, talán2008 vége, hogy alakul a helyzet.

(#6027) Galahed


Galahed
senior tag

Tegnap ismét futottam egy kört LCD- Plazma ügyben, most egy kis bizottsággal :) érkeztem a fukarba, ahol elég sok készülék (és a lényeg az hogy az általam kiszemelt készülékek) megtekinthetők egymás mellett.

Itt találkoztam egy Sharp 37" XD1 es LCD modellel, ami kicsit átrendezte az LCD-ről kialakitott eddigi véleményemet.

Nekem kb 60% ban analog TV-re kellene, majd a maradékon többnyire a PC osztozna, és kismértékben DVD, és a 42 inch az már egy kicsit nagy lenne, annyit nem tudok hátrálni, 2.5 méterem van max.

Eddig a Pana PV70 es plazmája volt a befutó, de ez a sharp azt kell mondjam, jelentősen megközelitette annak a képminőségét.
Eddigi sorrendem: Pana PV70, PV7, Samu 37 RXX, mivel 250e körül szeretnék rá költeni.

itt a Sharp műszaki specifikációja:

http://legolcsobb.oldal.info/crt-lcd-plazma-tv-c3164/sharp-lc-37xd1e-p17503458.html

Most elérhető 275-299e Ft között.

Kérdésem: amit nem tud: nincs 24p, és 1.3 HDMI... Ezek a fent emlitett dolgokhoz (TV-PC-DVD) igen fontosak? ha késöbb a BD lemezt szeretném lejátszani , az tutti hogy szaggatni fog? miben több az 1.3 HDMi?

előre is kösz a választ

(#6028) Füge007


Füge007
senior tag

Van valakinek tapasztalata HDMI kimenetes videókártya és LCD készülék összekötésében? Gondolkozom egy ilyen VGA beszerzésén.

Füge

(#6029) Joshi válasza Füge007 (#6028) üzenetére


Joshi
titán

A Radeon 3850/3870 kártyákon nincs HDMI csati, de egy a VGA-hoz kapott DVI-HDMI átalakítóval is képesek a hangot továbbítani HDMI-HDMI kábelen. :UElőbb találsz olyan alaplapot amin HDMI kimenet is van, de ezeknél az alaplapoknál az integrált VGA dolgozik ami nem üti meg a mércét. :( Ha a hang továbbítása nem fontos akkor elég a DVI kimenet is, mert veszel egy DVI-HDMI kábelt és már kötheted is össze a TV-vel. Fontos hogy a TV tudja a natív(1:1) felbontást, vagyis egy 1366x768-as TV-nél ez 1360x768-as felbontást jelent. :K Remélem tudtam segíteni.

(#6030) JohnnySmith válasza Cifu (#6001) üzenetére


JohnnySmith
csendes tag

Hát igen, jó régi történet :)
JVC LT26A80ZU :D

De tök jó képe volt PC-n meg minden :) Csak a tv funkciók száltak el belőle a pc-vel való csatlakozás utánna, konkrétan olyan hogy menü megszünt,csatornák átrendeződtak amit nem lehetett visszaállítani :)
Egy speckó távirányítóval visszaállították a menüt (szerviz menüben) és mondták hogy majd 2-3 hónap múlva érdeklődjek mert a JVC dolgozik a hibán.
Aztán felajánlotta a JVC (3hónap után amikor rájuk telefonáltam hogy mi van a hibával kijavítható) hogy vagy "tudomásúl veszem, hogy nem lehet rákötni PC-re" vagy visszatéritik a vételárat :D (mondanom sem kell hogy mit választottam, azon a pénzen amiért a JVC vettem plusz hozzátettem 10K és vettem egy LG32LC51-et,ami tudásban hogy is foglamazzak más dimenzió...a feketéje gyengébb mint a JVC-é volt kb ennyi a "hátrány" )

Gigabyte-Z170-D3H, i7 7700K, Corsair VengeanceLPX 16GB, Gigabyte GTX1060 6GB , Zalman Z11 Plus. Cuore Sportivo & The Power of Dreams

(#6031) Vangelis válasza JohnnySmith (#6030) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekünk már jön az uj PANEL:)

.... elméletileg már kijavítottáka hibát, ha nem akkor én is visszakérem a lóvét:)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#6032) JohnnySmith válasza Vangelis (#5995) üzenetére


JohnnySmith
csendes tag

Én nem szarakodnék a te helyedben....és ne várj csodát, nekem felajánlotta a JVC hogy visszafizeti a vételárat, mert a használtai útmutatóban sincs írva semmi ilyen hogy nem lehet, ráadásúl 3hónap után.... (annyi "kötözködés" volt hogy mindennel együtt kell visszavinnem doboz,hungarocel stb.... de nem tudtak kibabrálni velem mert mindene megvolt :D )

Gigabyte-Z170-D3H, i7 7700K, Corsair VengeanceLPX 16GB, Gigabyte GTX1060 6GB , Zalman Z11 Plus. Cuore Sportivo & The Power of Dreams

(#6033) Rick4 válasza Von (#6024) üzenetére


Rick4
félisten

hát nem tudom konkrétan mire gondolsz, én nem nyomogatom a távirányítót, hanem tévézek....nincs igazán felhősödés, jó kis S-IPS panel van benne, és mindent tud amit tudhat. pip minden módon, de rendes kéttuneres ahogy illik. (ahogy a népi közmondás is tartja, egytuneres pip nem csinál nyarat..) equalizer, mindenféle állíthatóság.épp most ébredtem, de a tévé már felvette a bbc-ről a top gear műsort. megyek, meg is nézem. ami nekem nagyon bejön az az, hogy ha akarom, alapból vesz fel egy óra műsort mindig, kérdés nélkül...bármikor eszembe jut, visszatekerem, és megnézem, legyen az tévés baki, lottószám ,bármi...olvass utána, mit is tud, nekem nehezebb lenne összeszedni..[link]

bár az LG oldalán is 1 tunert írnak, nekem kettő van, vagyis egyszerre akár két kábeltévés csatorna műsorát tudom nézni... :U vagy egyet felvenni, egyet nézni..

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6034) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok!
Tapasztalat és néhány kérdés. LG42LC51, kicsivel több mint egy hónapos.
Némi csekély felhősödés volt látható a négy sarokból. Mára ez kissé erősebb a jobb alsó sarokból, a többiből halványabb. Nem tudom milyen egy samsung feketéje, minket ez sem zavar. Sötétben valóban szürkének hat néha, illetve ha oldalról, alulról vagy felülről nézem, akkor kifakul a kép. És ehhez nem kell 178 fok, elég már 45 is kb.
Lámpa kellene mögé, mert a szemünket kiégeti főleg sötétben. Nagy a fényerő, de ha lejjebb veszem, újra kell állítgatni mindent, aztán világosban újra kezdeni a fényviszonyok miatt. A színek élénkek, nem vagyunk ,,vájtszeműek, ezért általában gyári beállításon megy, tetszik. Az SD képe (upc kábel), néhány adónál jó, néhánynál kritikán aluli.
1 kérdés: bejön a kábel, bemegy a DVD íróba, onnan ki egy 5-ös koax elosztóba. 1 a TV-be, 1 a videóba, 1 a PC-be, 1 a lányom szobájába megy. Az előző CRT TV-men sem jött vagy 5-6 csatorna egyáltalán és most ezen sem. Lehet a koax elosztó vág valamit a frekvenciából, mert az írón keresztül minden adó OK? Ha igen, milyen szerkentyűvel helyettesítsem, hogy ez a kiosztás megmaradhasson?A PC-vel összekötni nem volt egyszerű. Radeon 9600xt kártya. Többszöri driver le-fel próba után, csak a kártyához kapott cd-ről telepített driverrel megy. Gondolkodtam már, hogy mivel most rajta van a TV, így megpróbálni drivert frissíteni, de mivel nem vagyok egy PC guru, nem szívesen kezdeném esetleg előlről a telepítősdit, ha mégsem lesz jó.
A nyári digitális TV2-es közvetítésről mit lehet tudni? Ezt a hozzáértőktől kérdezem. Tehát itt néhány hsz-ből én azt értem, hogy nem jár képminőség javulással, mert csak a továbbítás digitális. Vagy nem jól értem? Esetleg valami bérelhető szerkentyűvel nagy felbontásban nézhetem? Illetve a 2012 utáni időkben is nem azt várhatom, hogy szuper képet látok, hanem minden marad PAL közeli, csak digitálisan adják a jelet?

(#6035) Vangelis válasza JohnnySmith (#6032) üzenetére


Vangelis
nagyúr

OKSA, nekem is megvan minden ... mivel 3napig ment :)

Írtam nekik, hogy vigyék innen a xarjukat:)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#6036) DuracL


DuracL
tag

#5971 re valaki? Még mindig borzalmasak a színek, pl tenisz meccsen fekete felső a csávón és egyszerűen nem látszanak a gyűrődések ,mintha csak rá lenne festve a ruha:S

(#6037) JohnnySmith válasza Vangelis (#6035) üzenetére


JohnnySmith
csendes tag

Helyes, pedig esküszöm nem lenne rossz tv a JVC, sőt lehet hogy a magasabb kategoriában nagyon jó.... de hát azért egy 2007 májusi modelltől azért elvárná az ember a DVI-HDMI tökéletes működését...

Gigabyte-Z170-D3H, i7 7700K, Corsair VengeanceLPX 16GB, Gigabyte GTX1060 6GB , Zalman Z11 Plus. Cuore Sportivo & The Power of Dreams

(#6038) Lacix29 válasza herrká (#6034) üzenetére


Lacix29
őstag

[OFF]A színek élénkek, nem vagyunk ,,vájtszeműek, ezért általában gyári beállításon megy, tetszik.

Vájtszeműek, ez jó. :DD :DD :DD
(azt inkább a vak szinonímájaként tudnám elképzelni)
[/OFF]

(#6039) Vangelis válasza JohnnySmith (#6037) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekünk is dvd rw-n keresztűl megyen a tv adás most:(

.. amúgy hibátlan volna, de igy használhatatlan:(

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#6040) Joshi válasza herrká (#6034) üzenetére


Joshi
titán

A tapasztalataidat olvasva nekem az jött le, hogy te/ti érzékenyek vagytok a képminőséget illetően, tehát neked jobb lett volna egy Samsung, Philips esetleg Sony TV. ;]
A koaxot csak erősítővel ésszerű ennyifele osztani különben gondok adódhatnak. :U
Próbáld ki a Catalyst 8.1-et, talán azzal jó lesz.
A digitális adásra való átállás nem azt jelenti hogy egyből HDTV minőséget kapunk. Sajnos mi még attól mérföldekre vagyunk és leszünk is egy darabig. :O

(#6041) cocoo válasza Rick4 (#6023) üzenetére


cocoo
tag

magánvélemény, ezért kezdődött úgy a mondat, hogy én azt ajánlanám, egyébként annyiban tény, hogy régebbi hozzászólások is megerősítik, a sima sd adásban a Philipsek nyújtják a legszebb képet.

egyébként nekem is P az lcd tévém, s a régi crt adáshoz képest nem rosszabb a képminőségem. Bár ezt is kifejtettem régebben, hogy ez is sd szolgáltató függő (nekem kábelen jön a cucc) és csatorna függő is, mert pl. az Animal Planet nagyon szép képet ad, de a zenei MTV néha nagyon ócska az AP-hez képest.

ténykérdés tekintetében pedig a választ (#6026) Ebit adja a miértre

egyébként SZERINTEM minden "milyen lcd-t ajánlotok" kérdésre csak viszonylagosan objektív választ lehet adni, amit a felhasználás függvényében lehet optimalizálni, de ettől az egész még szubjektív marad.

Pl attól hogy valakinek beáll az X márkájú tvje, amivel szop egy nagyot, az még nem jelenti hogy az adott márka egy rakás szar.
Konkrétabban: Biztos volt már olyan hogy egy 1milkás Sony is ment a kukába 1 hónap után, míg vele szemben vannak olyan "Tamagocsi" márkájú 99999 Ft akcióban LCD-k amik öt év múlva még szervízet sem látnak. Attól függetlenül ebből a kis mintából nem lehet kijelenteni, hogy Sony helyett Tamagocsit vegyél!
Ha érted mire gondolok. (vagy nyomjak erről is egy linket?)

[ Szerkesztve ]

4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

(#6042) Vangelis válasza cocoo (#6041) üzenetére


Vangelis
nagyúr

linket

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#6043) cocoo válasza Vangelis (#6042) üzenetére


cocoo
tag

:W :D
a link ahol a vázoltakra igazolást lehet lelni:[link] :DD

4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

(#6044) Joshi válasza DuracL (#6036) üzenetére


Joshi
titán

Nekem egy LG 32LC41-em van, de a TV adásokhoz nem találtam jobb beállítást a következőknél:
Képüzemmód: Dinamikus
XD: Auto
Haladó: Mozi be

A Képüzemmódban hiába állítottam a Felhasználói alatt külön-külön mindent, nem találtam egyik beállítást sem jobbnak. :( Nálam a fekete nem zavaró, vagyis közelebbi képeknél vannak részletek, habár ez adás függő is lehet nálad rosszabb a kábel TV minősége. :U
A HDMI csati most nem jó gari alatt áll, ha kicserélik a csatlakozók alaplapját akkor majd kipróbálom azt is. ;)

(#6045) Rick4 válasza cocoo (#6041) üzenetére


Rick4
félisten

régebbi hozzászólások is megerősítik, a sima sd adásban a Philipsek nyújtják a legszebb képet...valamit nem értek....akik ezt mondták, azoknak otthon vagy egy philips, egy LG, egy Samsung LCds tévéjük, és ezek után mondták? :U a sok lúd disznót győz azért nem úgy működik, hogy sok véleményből tény lesz... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6046) Ebit válasza cocoo (#6041) üzenetére


Ebit
addikt

szemben vannak olyan "Tamagocsi" márkájú 99999 Ft akcióban LCD-k amik öt év múlva még szervízet sem látnak.

Figyelembevéve a világon lévő LCD panelgyárak, és Tv alkatrész, részegység gyártók darabszámát, sokszor valóban igy gyártanak tv-t, szinte saját lényegi fejlesztés nélkül, a raktáron lévő, illeszthető alkatrészek összeszerelésével, esetleg a minőség szortabb mint a nagy márkáknál, de ez sem biztos./ jó példák erre az áruházi márkák/

(#6047) andr_s válasza Cifu (#1165) üzenetére


andr_s
tag

Szia Cifu!
én is egy TV vásárlása előtt állok és nagyon hasznosak voltak a leírásaid... a döntésem egy LG 42LF75-ös tv-re esett mivel monitorként is szeretném használni (ezért FULLHD), és az ár/érték is sokat számít!

Lenne egy két kérdésem:
- Ez a modell már kifutónak számít? Most olyan 315 körül van az ára az áruházakban, ami elég jó, nem?
- Melyik a jobb a VGA bemeneten csatlakoztatni a pc-t, vagy DVI-HDMI csatlakoztatással? (a videókártyámon van DVI kimenet akkor azzal fogom tudni kiterjesztett asztalkén is használni?)
- Nem tudod véletlenül, hogy ennek a modellnek a talpa az forgatható kivitel?
- az 1920x1080 felbontás elérhatő pc-ről, vagy csak kissebb 1366*768?

üdv,
Andris

(#6048) Cifu


Cifu
nagyúr

Az új LG TV-k:

LG75 - FullHD LCD TV, LED háttérvilágítással, kizárólag 47" képátlóval. A Samsung F96-osával szemben csak 128 LED-et használ háttérvilágításnak, de itt is lehetőség lesz arra, hogy az egyes LED-ek fényerejét külön-külön lehessen szabályozni, így a képernyő régióiban fényerő eltérhet egymástól.

- 1,000,000:1 Dinamikus Kontraszt
- TruMotion 120Hz
- Láthatattlan hangszóró rendszer (jajj, mint a Samsung hátrafele néző csipogói?)
- 24p TruCinema
- ISFccc Kalibrált
- 4db HDMI 1.3 csatlakozó
- USB 2.0 csatlakozó JPEG képnézegetésre és MP3 zenehalgatásra

LG71 FullHD LCD HDTV 47" és 52" kivitelben, WiFi hálózattal.

- 20,000:1 Dinamikus kontraszt
- TruMotion 120Hz
- 802.11n Wireless System
- Láthatattlan hangszóró rendszer
- 24p TruCinema
- ISFccc Kalibrált
- 4db HDMI 1.3 csatlakozó
- USB 2.0 csatlakozó JPEG képnézegetésre és MP3 zenehalgatásra

LG70 FullHD LCD HDTV 32", 42", 47" és 52" kivitelben

- 20,000:1 Dinamikus kontraszt
- TruMotion 120Hz
- 802.11n Wireless System
- Láthatattlan hangszóró rendszer
- 24p TruCinema
- ISFccc Kalibrált
- 4db HDMI 1.3 csatlakozó
- USB 2.0 csatlakozó JPEG képnézegetésre és MP3 zenehalgatásra

LG60 LCD HDTV 'Super Slim', 32", 42", 47" és 52" kivitelben

- 15,000:1 Dinamikus kontraszt
- TruMotion 120Hz
- Láthatattlan hangszóró rendszer
- 24p TruCinema
- ISFccc Kalibrált
- 4db HDMI 1.3 csatlakozó
- USB 2.0 csatlakozó JPEG képnézegetésre és MP3 zenehalgatásra
- 4.3cm vastag a TV, piros színű desing-al.

LG50 FullHD LCD HDTV, 37", 42", 47" és 52" kivitelben

- 15,000:1 Dinamikus kontraszt
- TruMotion 120Hz
- Láthatattlan hangszóró rendszer
- 24p TruCinema
- ISFccc Kalibrált
- 3db HDMI 1.3 csatlakozó
- USB 2.0 csatlakozó JPEG képnézegetésre és MP3 zenehalgatásra

32LG40 LCD HDTV, csak 32" kivitelben

- Beépített DVD lejátszó
- 12,000:1 Dinamikus kontraszt
- 3db HDMI 1.3 csatlakozó

LG30 LCD HDTV, HD felbontású

-3db HDMI 1.3-as csatlakozó

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6049) Cifu válasza andr_s (#6047) üzenetére


Cifu
nagyúr

1.: Kifutónak még nem kifutó, de március környékétől kezdenek jönni az új LG TV-k, lásd lentebb.
2.: Én a DVI-HDMI-re szavazok.
3.: Őőőőő... azt hiszem forgatható, de bevallom nem vagyok benne 100%-ig biztos
4.: Igen, tudja az 1920x1080-at is.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6050) cocoo válasza Rick4 (#6045) üzenetére


cocoo
tag

tényleg nem akarlak megsérteni, de valamiféle tudományos fokozatot akarsz adni ennek a fórumnak hogy ennyire tényeket akarsz? :O

ezt magyaráztam az előbbiekben: nincs teljes objektivitás olyan szubjektív dolgokban mint melyik tv képe szebb, főleg mert az eddigi 6000 hozzászólásból egy dolgot le lehet szűrni:
a piacon még nincs olyan márkájú és gyártmányú tv ami mindenben a többi felett állna. :K

a hozzászólások többsége azt bizonyítja, hogy a pc-vel a legjobban a Samsungok :C dolgoznak együtt. Ez nem azt jelenti, hogy a többi nem, csak valami "csoda" folytán ezek ebben jobbak.

az sd adást a Philipsek "nyerik" :C , de ez sem azt jelenti, hogy a többinek sokkal rosszabb az analóg adás képe.
Persze magasabb kategóriákban biztos van pl. egy olyan Pioneer ami veri a Philipseket, de ezen a fórumon jellegében max. a középkategóriát képviselik az emberek.

Az LG a belső vincsivel hasít :C .

stb.

Szóval ha felteszik a kérdést hogy mondjuk 200 környékén milyen LCD-t ajánlanánk SD adáshoz, akkor számomra szinte egyértelmű a Philips.
Én hasonló felhasználó vagyok és erre egy 37PFL7662 FullHD-t szereztem be, úgy hogy több hétig jártam a MM, EW, stb. boltokat, megnéztem ismerősök LCD tv-jét (ezek közt volt Sony, Thomson, LG és Samsung is), és ezen kívűl több fórumon is elolvastam a VÉLEMÉNYEKET, tapasztalatokat és szakcikkeket, mire döntést hoztam.
A fentiekre alapozva alakítottam ki szubjektív véleményem, hogy ebben a kategóriában a sima tv adás a Philipseken a legjobb. :R

Ugyanakkor ha valaki főleg PC-hez keres LCD-t, annak nem ajánlom figyelmébe ezt a márkát, mondjuk annak nem ajánlok semmit, mert a témában nincs tapasztalatom. :(

Ismerem a "10000 légy nem tévedhet szlogent", de azért itt egy kicsit többről van szó.
Emberek leírják a tapasztalatukat, és ezzel segítik a másikat döntésükben. Ha nem igényelné ezt, akkor nem kérdezne. :K

Neked meg ajánlom inkább ezt az oldalt: [link] ha már a tényeket szereted :DD

4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.