Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13051) kgymac válasza BYpsilon (#13049) üzenetére


kgymac
őstag

:R

(#13052) apeelme válasza BYpsilon (#13045) üzenetére


apeelme
addikt

Ugyanebben a cipőben járok csak 26-ai a rendelésem. Kösz az oldal linkjét itt már legalább látszik róla valami.

(#13053) wendy87 válasza giigz (#13048) üzenetére


wendy87
csendes tag

Akkor valahol az enyémekkel várakoznak :) Aztán meg majd az ünnepi posta miatt nem jönnek...

(#13054) #73959936 válasza Leon91 (#13050) üzenetére


#73959936
törölt tag

Mit vettél? Én Lenovo p770-et, annál is kb.10-es volna az áfa....pluszban...csak már a rendelés óta is drágább a teló és akkor plusz árkülönbözet+Dhl+áfa, brrrrr kicsit sok....

Majd meglátjuk, kérlek írj, ha az eladód válaszolt, akár - sőt inkább priviben .

Üdv. Csaba

(#13055) Leon91 válasza #73959936 (#13054) üzenetére


Leon91
csendes tag

Telefont vettem én is, Cubot gt99-et, ráadásul 2 akksival :D Nekem még a track number se él.. Először azzal magyarázta, hogy a múltheti ünnep miatt feltorlódtak a csomagok, aztán mikor másodjára rákérdeztem az akksis ügyre akkor mondta h utána néz. Remélem intézkedik valamit, ha van infó írok majd!:)

(#13056) BYpsilon válasza apeelme (#13052) üzenetére


BYpsilon
csendes tag

Két verziót tartok valószínünek.
Az espeed alapvetően egy logisztikai központ, ami sok szállító társasággal van kapcsolatban ebből egyik svéd posta.
1. Előbb elmegy svédbe a csomag, ott bekerül körforgásba és onnan jön ide.
2. A svéd posta a PostNord tagja, aminek a nemzetközi cége a DirectLink és nekik van irodájuk Hong Kong-ban, ahol minideal is van. Lehet közvetlenül idejön majd a csomag Mo-ra.

(#13058) giigz válasza Zeki (#13057) üzenetére


giigz
veterán

Ez mi lenne?

(#13059) #73959936 válasza Leon91 (#13055) üzenetére


#73959936
törölt tag

Kösz előre is !

(#13060) #73959936 válasza giigz (#13058) üzenetére


#73959936
törölt tag

Talán a keddtől induló 90 %-os-ra utaltak....

(#13061) RVR400 válasza RVR400 (#12641) üzenetére


RVR400
veterán

Nah, fejlemény. A fészbúkos, és a saját oldalas üzenet eltűnt, arra nem is reagáltak. Az e-mailre írtam, amit kaptam a kuponkóddal, ott kaptam egy választ, hogy megpróbál utánajárni, hogy elküldjék nekem a telefont mégis.
Mai fejlemény:
10 perce kaptam egy e-mailt, hogy elküldték a rendelésemet, kaptam hozzá nyomkövetési számot is. Szóval egyelőre ismét fellelkesültem, hogy mégis lesz nyereményteló. :)

(#13048) giigz: Szintén zenész, bár csodával határos módon 2 csomagom már beelőzött, 1 megjött múlt héten, 1 meg tegnapelőtt jött az országba. (ezek a 3 hetet éppen elérték)

[ Szerkesztve ]

(#13062) Zeki válasza giigz (#13058) üzenetére


Zeki
nagyúr

Néha van az alin ilyen brutál áras akció, ám mindenből csak pár darab van.
A múltkor talán 1 valakinek sikerült venni valamit. A többiek (én is), hiába kattintottunk azonnal, amint lejárt a visszaszámlálás, már out of stock volt.
Az a valaki azt hiszem valahogy hamarabb kattintott a vásárlásra.

RVR400

az szuper!
:)

[ Szerkesztve ]

(#13063) giigz válasza Zeki (#13062) üzenetére


giigz
veterán

:R

(#13064) mayacska válasza CoolBoy323 (#13026) üzenetére


mayacska
csendes tag

Sziasztok!

Nekem 09.18 óta van ebben a státuszban: Waiting for transit airline Space. Persze China Post.
Érdemes elindítani egy paypal refundot? 11-én rendeltem és 14-21 munkanapot írtak szállítási határidőt.

(#13065) kcsa válasza mayacska (#13064) üzenetére


kcsa
veterán

Lassan érdekes lehet, közeledik a 45 nap.

(#13066) szlibud válasza barnam_ (#12976) üzenetére


szlibud
tag

És mi lett a végén? Én kedden rendeltem 2 telot, szerdára processing lett a paid-ből, ma semmi...
Mennyi idő múlva írjak nekik ha nem küldenek tracking-et? Mennyi idő max ami még elmegy így?

(#13067) gipsztigris válasza Zeki (#13057) üzenetére


gipsztigris
addikt

Érdekes, hogy egy pár "akciós" készülék már nem is annyira akciós, ha a refurbished státuszt nézzük!

A Galaxy S4 és a HTC OneX-nél is ez látható. A többit nem néztem.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#13068) RVR400 válasza Zeki (#13062) üzenetére


RVR400
veterán

Ez kb olyan, mint a pandawill happy hour akciója. Pedig már párszor próbálkoztam vele.

(#13069) kgymac válasza BYpsilon (#13056) üzenetére


kgymac
őstag

A mini nem lehet Hong Kong-i. Nekem hk-val jött 14 napig, Shenzhen-ből, az espeedpost-on látszott, hogy én vagyok a címzett. Feladástól kb.7 nap alatt jutott el Hong Kongba, onnan 1 óra volt Singapore :-), 2 nap Pestig, 3-4 napot a vámon állt (hétvége, hétfő délelőtti vámolás), kedd reggeli postai átvétellel (telefonos segítséggel).

(#13070) istnag válasza szlibud (#13066) üzenetére


istnag
addikt

Processing time,ezt keresd meg a FAQ-ban. :U

(#13071) RVR400 válasza BYpsilon (#13056) üzenetére


RVR400
veterán

Nekem anno a 2-es verzióval jött svéd postás csomagom:

9/6/2013 12:45 PM, Budapest 1005, Final delivery to recipient
9/6/2013 6:40 AM, Budapest 1005, Arrival at delivery office
9/5/2013 7:52 AM, Budapest 1005, Arrival at inward office of exchange
8/30/2013 8:05 AM, Sweden Post, Direct Link, Singapore, The item has been dispatched from Sweden Post, Direct Link's international terminal for onward transport abroad

(#13072) Upo válasza gipsztigris (#13067) üzenetére


Upo
addikt

Galaxy S4 ?? Hol?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#13073) Zeki válasza Upo (#13072) üzenetére


Zeki
nagyúr

itt

(#13074) BYpsilon válasza RVR400 (#13071) üzenetére


BYpsilon
csendes tag

Nekem egyelőre csak ennyi látszik.

2013-09-29 17:12:04 Electronic Information added by sender
2013-09-29 18:22:33 Electronic Information confirmed by sender
2013-09-29 21:14:12 Arrived at Espeed Post
2013-09-30 18:08:01 Posted through Sweden Post

Mivel épp ünnep kezdetén adták fel így valószinüleg ültek rajta 1 hetet, amíg buliztak. :)
Jövő héten azért már kissé türelmetlenebb leszek, ha nem látszik több.

(#13075) tomy_cz válasza BYpsilon (#13074) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Na éppen ezt akartam modani, hogy tuti, az ünnep miatt késik neked.
RVR400 kolléga érkezési ideje elég jó. :)

Bízom, hogy hamar megkapom.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#13076) evooo


evooo
aktív tag

Üdv!
Rendeltem minidealről egy Zopo-t 245USD értékben, ma kaptam az ajánlott levelet hogy fizessem a vámot... Viszont egy pár dolgot nem értek. Melyik kategóriát kell néznem, a cég-magánszemély esetét? Illetve azt írja szükséges információk:
Számla konkrét, részletes árumegnevezéssel, tételes mennyiségi adatokkal. Ezt hogy szerezzem meg?

[ Szerkesztve ]

(#13077) Zeki válasza evooo (#13076) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ott egy email cím is a levélben.
Oda elküldöd a paypal és a minideal emailjét, amiben ott van mit vettél, és mennyi az áru értéke.
A fejlécben a levélben lévő azonosító legyen benne.

(#13078) Optimusx


Optimusx
tag

Sziasztok!
Én szeptember 27.-én rendeltem minideal-ről egy jiayu g3s típusú mobiltelefont, 28.-án már meg is érkezett a tracking number . Svéd postával rendeltem, mert úgy olvastam, hogy azt kevesebb eséllyel vámolják le. De mióta megkaptam a számot semmi fejlemény a mobilról.. Szerintetek írjak a minidealnek, vagy várjak vele még egy kicsit?
A válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#13079) bajaki válasza Optimusx (#13078) üzenetére


bajaki
őstag

Szia!

Szerintem írj, majd meglátod mit mondanak. De én a helyedben kitörölném a kommentedből a TN-t. :U

(#13080) Optimusx válasza bajaki (#13079) üzenetére


Optimusx
tag

Rendben, köszönöm:) új vagyok még itt, és melyik emberre érdemes ráírni minideal-en? vagy mindegy?

[ Szerkesztve ]

(#13081) szlibud válasza istnag (#13070) üzenetére


szlibud
tag

KÖszi, de melyik FAQ-ban? A pandawill-ében?

(#13082) zolka78


zolka78
senior tag

Sziasztok! Van egy rendelésem a minidealtől, tegnap előtt kaptam meg paypal-tól a TN számot, tegnap meg a minideal is megírta a TN számot. Viszont csak tegnaptól él a TN szám a singpostnál, ott is csak úgy, hogy ki van adva, de a csomagot még nem vették fel. Ugyan ezt írják az első postban linkelt követő oldalak is. Viszont itt a fórumon, talán ebben a topicban, vagy egy másikban, linkelt valaki egy saját készítésű trackchekert, ott viszont látszik, hogy mikor került be a hongkongi elosztóba, mikor került reptérre, és mikor került a singapúri reptérre. Hogy lehet, hogy ezzel szemben maga a singpost szerint még nem vették fel a csomagot. Akku mizériához nekem azt írta a minideal hogy EMS, singpost, sweden post, csak egy akkut tud szállítani. Pót akkut, vagy csak akku rendelést már nem. Így megegyeztünk, hogy vagy küld egy tokot a második akku helyet, vagy megoldja ő ahogy tudja. Azt írta, hogy a tok rendben lehet :))

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#13083) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Ha valakit érdekel erre az oldalra -10%-os kód, akkor írjon, szívesen odaadom neki.
Rendeltem iphonera tokot, és adták mellé.

Samsung S9

(#13084) v-man válasza wendy87 (#12944) üzenetére


v-man
őstag

nekem szeptember 2-i a legrégebbi meg nem érkezett, ennél legkésőbb okt. 16-ig kell visszajelzést adni.
ezen kívül is van még kb. tíz, csupa 1-3 dolláros cucc, amit szeptember 10. előtt rendeltem meg/fizettem ki, és mindössze kettő olyan van, amit szintén ez időszak alatt rendeltem és már megjött. :F

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#13085) Leon91 válasza Optimusx (#13078) üzenetére


Leon91
csendes tag

én 29.én kaptam de nekem sincs semmi híre... a múltheti egész hetes kínai ünnep miatt sztem ők sem dolgoztak

(#13086) evooo válasza Zeki (#13077) üzenetére


evooo
aktív tag

Köszi!

(#13087) giigz


giigz
veterán

Célországba megérkezett :)) :C

[ Szerkesztve ]

(#13088) F1reGhosT


F1reGhosT
újonc

Végre nekem is aug 9 után :D 1x vissza küldték másodjára csak megjött :)
Helikoptert vettem :D csak mire megjön a szezonja le megy :D

Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

Az igazság nélkül mi magunk erőtlenné válunk.

(#13089) sagesz93 válasza giigz (#13087) üzenetére


sagesz93
addikt

mikori a csomag? nekem van egy aug 29-én célországba elküldve státuszu csomagom, várhatok változást a napokban? :U a dispute paypalon okt. 15-ig tart :(

(#13090) keszo válasza Zeki (#13027) üzenetére


keszo
őstag

Kösz a választ.

ebay.hu-n nézelődök még
angoloktól, Hongkongból vagy Kínából érdemesebb, biztonságosabb rendelni?

Attila

(#13091) giigz


giigz
veterán

Ha 10:50-kor már célországba megérkezett, akkor mikor fogja kiírni, hogy vámkezelés alatt áll? Vagy már megcsinálták, és csak később frissül?

sagesz93: 10.07-én lett célországba elküldve...

(#13092) sagesz93 válasza giigz (#13091) üzenetére


sagesz93
addikt

szerintem már megcsinálták, csak késve fogja mutatni. fel kéne hívni őket, és telefonon megmondják hogy áll most a csomag. úgy érzem mást mondanának már, mint amit a posta.hu kijelez.

(#13093) Palomar


Palomar
csendes tag

sziasztok,
valaki használt már mail forwarder céget Kínából való rendelésnél?
ha igen, melyiket és milyen tapasztalattal?
most hogy cn post ilyen kiszámíthatatlan lett, és nem minden eladónál van cn-en kívül más opció, foglalkoztat a gondolat.

Üdv: Palomar

(#13094) alex89


alex89
senior tag

üdv

Szept 28-án rendeltem antelife-ról, azóta "processing" státuszban van a rendelésem, nem voltam túl izgatott, tudtam hogy ünnep volt aztán meg biztos feltorlódtak a dolgok. Érdemes lehet őket már megzargatni kicsit, mik a tapasztalatok mekkora csúszásban vannak az ünnepek miatt?

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#13095) middleway válasza alex89 (#13094) üzenetére


middleway
tag

Zargasd őket nyugodtan. Ha "in stock" amit rendeltél, akkor már fel kellett volna adniuk.

(#13096) Optimusx


Optimusx
tag

Köszönöm a válaszokat! Lenne még egy kérdésem. a 17track.net-en és mivel svéd postával rendeltem a posten.se-n kívül van más weboldal ahol követni tudom a rendelést?

[ Szerkesztve ]

(#13097) wendy87 válasza giigz (#13048) üzenetére


wendy87
csendes tag

Kezdem azt hinni, hogy gyalog indultak el onnan :D

(#13098) wendy87 válasza v-man (#13084) üzenetére


wendy87
csendes tag

Te a kisebb értékűeknél jelzed az ebay felé, vagy csak az eladónak írsz?
Remélem holnap már szállítják végre a csomagokat, mert egész héten nem jött semmi :(

(#13099) atleticofan


atleticofan
tag

RQ******SG trackinget sehol nem lehet követni? Sehol nem jelenik meg es állítólag feladták már.

(#13100) KurtCobain válasza giigz (#13087) üzenetére


KurtCobain
őstag

Nekem is. :)
Most már kezdhetek imádkozni.

atleticofan: itt tudod.

[ Szerkesztve ]

Mmm'kay?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.