Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13201) bajaki válasza Ed3r_X_ (#13196) üzenetére


bajaki
őstag

A te TN-ed már él? Az enyém még semmi jelet nem ad, máskor ennyi idő alatt már szokott.

Szerintem a szokottnál lassabb most a geekbuying... :U (van már tapasztalatom velük :D )

(#13202) RVR400 válasza maj-viktor (#13197) üzenetére


RVR400
veterán

Szerintem még mindig én vezetek. :W :DDD

2013.09.12 23:42, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.09.11 23:42, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.07.31 23:33, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.07.30 23:31, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.07.26 07:59, Item information : Küldemény felvéve / Item accepted

[ Szerkesztve ]

(#13203) hege21 válasza bajaki (#13201) üzenetére


hege21
senior tag

Kis pozitívum is legyen:kedden rendeltem az aliról ,és már él a TN:célországba elküldve :)

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#13204) vadkörte válasza RVR400 (#13202) üzenetére


vadkörte
addikt

Lehet a kicsi Hvang elindult bicajjal, csak belső Mongóliában kilopták alóla...

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#13205) bokaszalag


bokaszalag
csendes tag

A Pandawillről rendelt és ki tudja merre járó telefonom miatt, mintegy pótcselekvésképp nézelődtem a neten tracker oldalakon, cseteltem Pandawillékkel.
Pandawill:
- a telefon felszállt Pekingben szeptember 16-án. Amikor megkérdeztem, hogy a repülő vajon még mindig repül-e azt mondta igen :)
- másik alkalommal (tegnap, 2013.10.10.) megkérdeztem, hogy tényleg úgy van-e, hogy a kínai posta nem visz cuccot, belső akkuval. Azt mondta igen. Kérdem mióta? Azt mondta most óta :)

Trackerek:
Magyar Posta
célországba elküldve szept. 15.

trackitonline.ru
Send item abroad (Export) szept 15.
Flight depart Beijing Capital International, Beijing, China (PEK) szept 16.

www.17track.net
(a részleteknél, google fordítással, a pandawill is ezt nézegeti)
20130916, cross Airlines, PEK, Hungary
20130915, total export package straight seal, sealing Beijing International, Hungary

www.trackingnumber.org
PEK PEK Mon 9/16/2013 4:18 am NULL
北京国际 10010200 Sun 9/15/2013 9:52 am Departure from outward office of exchange

www.trackingkit.com
Mon 9/16/2013 4:18 am PEK NULL
Sun 9/15/2013 9:52 am 北京国际 10010200 Departure from outward office of exchange

Kínai posta, kínai nyelv v1 (google fordítással)
RBxxxCN 2013 Total export package seal seal straight hair Beijing International Hungary 201309150952
RBxxxCN 2013 Air delivery PEK Hungary 20130916041

Kínai posta, angol nyelv v1 (itt miért NULL, ha a kínainál Air delivery?)
RBxxxCN 2013 Departure from outward office of exchange 10010200 HU 20130915 0952
RBxxxCN 2013 NULL PEK HU 20130916 0418

Kínai posta, angol nyelv v2, itt csak status query működik épp, a kereskedők ezt szokták linkelni
RBxxCN 2013 Total export package seal seal straight hair Beijing International Hungary 201309150952

[ Szerkesztve ]

(#13206) vadkörte


vadkörte
addikt

Szerintetek érdemes lehet még leadni ma a rendelést? Ferdeszemű barátainknál lassan holnap lesz. Vajon dolgoznak ezek szombaton, vagy majd csak hétfőn dolgozzák fel a rendeléseket?

Üdv. V. Körte

(#13207) sagesz93 válasza Endura69 (#13200) üzenetére


sagesz93
addikt

én is én is:
2013.08.24
09:17
Item information :
Küldemény felvéve / Item accepted
2013.08.28
23:14
Item information :
Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.08.29
23:35
Item information :
Célországba elküldve / Item sent abroad

azt nem értem, miért 2x van célországba elküldve? :D
na meg a másik, hogy ez nem 1-2 $-s dolog. (jó, nem is olyan drága, de azért bánnám ha csak úgy nyoma veszne a dolognak.)

(#13208) kcsa: az alappróbléma amiért szívbajozok ezen, hogy paypalon nyitottam dispute-ot, mert 45 napból kezdett kicsúszni a dolog. és az a dispute október 15-én jár le. én várnék még, de ilyenkor mi a teendő, ha szeretném a paypal vevővédelmi jogomat "fenntartani", de még várnék is, ha úgy van?

[ Szerkesztve ]

(#13208) kcsa válasza sagesz93 (#13207) üzenetére


kcsa
veterán

Chinapostos ilyen. Attól még meg szoktak jönni. Enyém is dupla, elvileg ma ért az országba.

szerk.: tripla :)

[ Szerkesztve ]

(#13209) Nokesz3 válasza instantwater (#13181) üzenetére


Nokesz3
csendes tag

Telefont vettem a minideal.net-ről! ez számít valamit amúgy?

(#13210) DGC


DGC
csendes tag

Én laptopaksit rendeltem nemrég az alin és nem müködött a tracking number ami CN postás lett volna. Igy rákérdeztem és ezt irták:
Dear, today i received your package returned from China Post air mail. Now i can send again your order use TNT Parcel,it takes around 10-15days, you will track the record after 7days through TNT official website.
Because of all post offices stop shipping li-ion batteries.
At present,we offered TNT Parcel (not TNT Express) for European countries, it takes around 10-15days. you can track the record after 7days through TNT official website.

Szóval a posták nem szállítanak aksikat csak úgy tűnik inkább csak a futár cégek.

(#13211) kcsa válasza htom127 (#13152) üzenetére


kcsa
veterán

Nem vagyok tapasztalt :D De ezt a csomagot már kézbesítették:

Tue, 03.09.2013 14:11 h, --, The shipment has been successfully delivered
Tue, 03.09.2013 08:14 h, --, The shipment is being prepared for delivery in the delivery depot
Mon, 02.09.2013 08:34 h, --, The shipment has arrived in the destination country

Recipient SZILAGYI MONIKA

A fenti adatokból - mivel publikusan hozzáférhetők - direkt nem maszkoltam ki semmit.

(#13212) rogo válasza #12928000 (#13110) üzenetére


rogo
újonc

Szia! Nekem tegnap jött a tmallboxból a ZTEV967s telefonom, rendeléstől számított két hét alatt a kezemben volt SG postal. Pedig múlt héten egyhetes ünnep volt Kínában. Nem akadt fenn. Minden korrekt volt.

(#13213) Scarabeus


Scarabeus
tag

Minitől érdemes most rendelni? Van olyan akinek a héten érkezett SG-vel telefonja és nem akadt fent?

Sajna már nem küldenek SE posttal aku miatt, azzal bemerném vállalni, de így erősen gondolkozok.

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#13214) Nokesz3 válasza Scarabeus (#13213) üzenetére


Nokesz3
csendes tag

Nekem 8-án jött meg a telóm minitől és fennakadt!

(#13215) Švejk


Švejk
őstag

A Svéd postával minden oké mostanában?
Tudom hogy ünnepeltek, de a szept végén rendelt mobilról még egy tracking numberen kívül még nincs hír :(

(#13216) kgymac válasza hidroponi (#13182) üzenetére


kgymac
őstag

És akkor pedig biztosan nem, ha azt látja a paypal, hogy rendben kézbesítették. Ezen a fórumon Te vagy az első és egyetlen, aki azt tanácsolja, hogy sérülten is vegye át (ha használnád a keresőt, ismernéd a korábbi esetet, amikor egy telefon+aksi tűnt el). Ha nem veszi át, visszamegy a királyi posta jegyzőkönyvével, hogy sérülten érkezett az oszágba (= valaki kilopta belőle a cuccot, mielőtt betolták volna a királyi posta raktárába).

(#13217) ballanto válasza hidroponi (#13186) üzenetére


ballanto
újonc

Szerencsém volt! A kis kínaim szépen és jól csomagol! A kis fél gyufásdoboznyi kütyüt olyan nagy dobozba zárta buborékba tekerve hogy hiába dobtak rá valami nehezet. nem lett semmi baja! Tehát az ügyet lezárhatom a paypalon is!

(#13218) hidroponi válasza kgymac (#13216) üzenetére


hidroponi
aktív tag

az altalad citalt esetben is a cimzett elment a postara es megbeszelte a postasokkal hogy mi legyen.
nem pedig leszarta a dolgot.

(#13219) paolinho válasza Nokesz3 (#13209) üzenetére


paolinho
őstag

Sajna az számít csak, hogy a mindealtől vetted, pedig korrekt kis bolt.

(#13220) hidroponi válasza ballanto (#13217) üzenetére


hidroponi
aktív tag

ejjen!
altalaban a jo feedback-u eladok (99% folott) vigyaznak a csomagolasra, nekem is voltak olyan csomagok, hogy kivulrol nem sok eselyt adtam volna hogy epen maradt...

(#13221) vadkörte válasza hidroponi (#13220) üzenetére


vadkörte
addikt

A nagy boltok - Tmall, Panda, Mini, Ante, stb... - gondolom ilyenek.
Ami csomagom eddig csájnából jött az úgy be volt bugyolálva, hogy még a sniccer is sírva vágta a csomagolást.
Ferdeszemű barátaink dolgoznak vajon szombaton? Ha még ma leadom a rendelést vajon felgolgozzák holnap, vagy majd csak hétfőn?

Üdv. V. Körte

(#13222) ballanto válasza hidroponi (#13220) üzenetére


ballanto
újonc

Fel is jegyeztem magamnak! Még ingyen postánál is trackinggel adta fel mindkét csomagomat, a késés meg benne van a pakliban! köszi a segítséget!

(#13223) kgymac válasza hidroponi (#13218) üzenetére


kgymac
őstag

Igen, de az súlyhiányos volt (jegyzőkönyvvel keresték a postások, tudva, hogy bukta van). A tanács egyébként az volt: ne vedd át. Van némi különbség. Részemről itt vége.

(#13224) szabos


szabos
tag

Sziasztok!

Aki a mixeshop - ról rendelt mostanába keressem meg priviben lécci, egy rövid kérdésem lenne....

Üdv
szabos

(#13225) Leon91 válasza hege21 (#13203) üzenetére


Leon91
csendes tag

melyik postával küldik? nekem china postos track 29.-e óta sem él :(((

(#13226) Leon91 válasza DGC (#13210) üzenetére


Leon91
csendes tag

hanyadikán adták fel a china postnak?

(#13227) giigz válasza KurtCobain (#13162) üzenetére


giigz
veterán

Neked is vám elé állítva az utolsó?

(#13228) KurtCobain válasza giigz (#13227) üzenetére


KurtCobain
őstag

Igen.. nem frissítették azóta. Holnap is belátogatok a postára, hátha..

Mmm'kay?

(#13229) giigz válasza KurtCobain (#13228) üzenetére


giigz
veterán

Én is bemegyek délelőtt, de úgy érzem, ezt már csak jövőhéten kapjuk meg, és azt sem látom biztosnak, hogy hétfőn... :)

(#13230) KurtCobain válasza giigz (#13229) üzenetére


KurtCobain
őstag

Ma tuti vámkezelték, hogy jó vagy rossz értelemben azt nem tudom. :) Ugye kínai ünnep után vagyunk, sok csomag most érkezhetett meg és valószínűleg el vannak havazva. Tapasztalataim szerint napi 1x max 2x frissít a posta.hu. Holnap reggel hátha megjelenik a vámkezelve szócska. :DDD
Amíg van esély a holnapi átvételre, én addig reménykedek. :) De nem dől össze a világ, ha csak jövőhéten kapom meg.. amúgy is jövő7 2. felére vártam.
Amúgy te mit rendeltél?

Mmm'kay?

(#13231) vadkörte


vadkörte
addikt

Rendelés leadva... Hetek kérdése és talán egy fekete G700 boldog tulaja leszek. Remélem nem lövök nagy bakot.

(tok majd később, mert sikerült lenulláznom a PP-om... :O )

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#13232) giigz válasza KurtCobain (#13230) üzenetére


giigz
veterán

Egy Xiaocai X9 telót az Antelife-ról :)

Te? :) Egyébként én már úgy várom, hogy az hihetetlen... Nincs olyan félóra, hogy ne nézzem a trackinget, pedig tudom, hogy semmi értelme nincs :DDD

(#13233) KurtCobain válasza giigz (#13232) üzenetére


KurtCobain
őstag

Jiayu G3T, szintén a hangyásbót'ból.
Most kivételesen van normális telóm (Vow V5), de ez a 3. fajta kínai telóm lesz, az első 2-nél 3 hétig kellett hanyagolnom a droidot.. most türelmesen várok. :))

Mmm'kay?

(#13234) giigz válasza KurtCobain (#13233) üzenetére


giigz
veterán

Nekem egy Galaxy S volt ez előtt, de azt eladtam, és már a rendelés óta egy buta telefonom van, rengeteg funkciója nagyon hiányzik egy okostelefonnak, napról napra nehezebb... :DDD

(#13235) vadkörte válasza giigz (#13234) üzenetére


vadkörte
addikt

Addig marad a mostani, míg nem ér ide Wong-éktól a Huawei. Sajnos tartaléktelefon nincs, anyámék buta Nokiáit meg nem akarom elvenni, nekik is kell.
Aztán megy a háztól a szeretett Ace. Kell az ára. Kicsit több lett a végösszeg, mint azt számoltam. A PP-t szerintem nem a legszerencsésebben állítottam be... :O Na majd finomhangolom.

(#13236) giigz:
Háát szerintem én pont a PP-re bíztam a konverziót. :W Caklipakli ~58E-t számoltam és 60 lett. Kicsit elkezdtem csuklani, de most már mindegy. (el lehet kezdeni imádkozni)

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#13236) giigz válasza vadkörte (#13235) üzenetére


giigz
veterán

Ha a PP váltotta volna a valutát, akkor egy ezressel drágább lett volna, mint így, a bankom által váltva...

(#13237) Danny Ocean válasza giigz (#13048) üzenetére


Danny Ocean
csendes tag

eBayes china postos augusztus 16-i rendelésem ma jött meg :)
[már PP-dispute volt...]

:: What we do in Life, echoes in Eternity ::

(#13238) maj-viktor válasza Danny Ocean (#13237) üzenetére


maj-viktor
őstag

NA ez biztató... talán én is megkapom az aug13/20-as csomagom...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#13239) Zolton


Zolton
csendes tag

Hello!

Kérdezném, hogy az Antelife-on össze lehet-e vonni kupon kódokat v sem?
vagy van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Előre is köszi!

(#13240) Zeki válasza Zolton (#13239) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem. 1 kód érvényes csak.

(#13241) Leon91


Leon91
csendes tag

Szerintetek kérhetek olyat az eladótól hogy a 2 hete feladott, ám még mindig nem élő tn-es csomagot kérje ki a china posttól és postázza inkább dhl-el (vagy bármivel ami működik)? :U kért már ilyet valaki?

(#13242) grizlisandor válasza grizlisandor (#12844) üzenetére


grizlisandor
addikt

2 hét alatt nem történt semmi, ma reggel nagy örömömre az egyik csomag vámkezelés alatt ál. :)
Valószínű, hogy együtt jött a 2 csomagom, szerintem ma a másiknál is elkezdődik a vámkezelés.

(#13243) giigz


giigz
veterán

Nem frissült még mindig, csütörtök 10:54 vám elé állítva...

(#13244) F1reGhosT


F1reGhosT
újonc

2013.10.11 11:17, Item information : Vámáru vizsgálat alatt / Item under customs check
2013.10.10 16:18, Item information : Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

Ez mit takar az első mert nem igazan találtam meg

[ Szerkesztve ]

Az igazság nélkül mi magunk erőtlenné válunk.

(#13245) htom127 válasza kcsa (#13211) üzenetére


htom127
tag

akkor ezt a PP is látja, és elfogadja a visszakérésemet, mivel nem én vettem át

" Bazinga !"

(#13246) ogabo válasza F1reGhosT (#13244) üzenetére


ogabo
csendes tag

Szerintem vámkezelés alatt áll.

Junkeeboy blogjáról:

Egy átlag csomag, ha átjön a vámon így fog kinézni:

Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure

Amelyiket "megfogják" az meg ilyen:

Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance
Postai vámkezelés alatt / Under postal customs procedure
Betárolás a Postaimport raktárba / Storage for customs procedure
Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted
Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents
Vámáru vizsgálat alatt / Item under customs check
Elektronikus vámkezelési dokumentum kész / Electronic customs declaration ready
Vámhatározat kiadva / Issue of customs decision
Továbbküldve kézbesítő állomásra / Inbound item forwarded

forrás: http://junkieeeboy.blog.hu/2013/09/01/rendeles_kulfoldrol_usa-bol_kinabol_ebay-rol_szallitasi_modok_ido

[ Szerkesztve ]

(#13247) PeetR


PeetR
aktív tag

Focalprice: szeptember 24. feladott CN követési szám még mindig nem élt ezért rájuk írtam tegnap, 10 perc alatt válaszoltak ,hogy feladtak Fedex-el és adtak követési számot meg weblapot is ahol tudom nézni.
Itt kiderült, hogy már 10.09. feladták és jelenleg egy Francia telephelyükön van a csomag, de a jobb felső sarokban ezt írja: Estimated delivery: Wed 16/10/2013 LLANDRIDOD WELLS GB , valamit rosszul nézek vagy most tényleg egy angliai város a címzett?

[ Szerkesztve ]

(#13248) asexon válasza RVR400 (#13202) üzenetére


asexon
újonc

Szia!

Nekem csak 3x szerepel a célországba elküldve.
Ez mit jelent? Többször adnák fel vagy Többször própálták feladni :N

(#13249) kcsa válasza PeetR (#13247) üzenetére


kcsa
veterán

Szerintem időt húznak és kamuznak.

(#13250) atleticofan


atleticofan
tag

Olyan trackingeket kaptam az utobbi napokban amiket még életemben nem láttam..
RB******HK illetve RQ******SG találkozott már valaki ezekkel a számokkal? Illetve mennyi az átlagos befutási idejük? Az RQ*****SG már kb 10napja felvéve nincs..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.