Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Rakos


Rakos
csendes tag

A kis összefoglaló a Toldysport FlexPro-ról:
Lengéscsillapító: Azt szögezzük le, hogy csodákra nem képes, de az én elvárásaimat mindenképp felülmúlta. :K Elég rossz útszakaszon próbáltam ki és a kisebb repedéseket nem lehetett olyan erőteljesen érezni szerintem.
Maga a roller eddig kifejezetten jól összerakott darabnak tűnik, nem teljesen sima úton kicsit zörög, de szerintem ez nem egyedi dolog. A kormány három magasságban állítható: 90, 97 és 105 cm-en fixálható.
Tárcsafék is rendben van eddig, teszi a dolgát.
Összecsukása: Van egy egyszerű gyorszár az egyik oldalon, ezt kell kinyitni, illetve a másik oldalon egy rögzítő kar amit megnyomva már összecsukható a roller. Miután bekattant a helyére, a gyorszárat vissza lehet csukni. Elég egyszerű. A kormány állítás is gyorszárral megy. Két oldalt a markolatok is gyorsan eltávolíthatók ha szükséges.
Összességében nagyon meg vagyok elégedve vele, pláne ezért az árért. Meglátjuk majd hosszútávon mit bír.

Fishor: A lábtartó mérete ~43x13cm. A kitámasztót én sem terveztem felszerelni. Bár néha praktikus de annyira nem hogy elakadjak benne. :DDD

(#402) roll_err válasza Rakos (#401) üzenetére


roll_err
újonc

Köszi az infokat.

A Town 9 EF lábtartó méretét meg tudja mondani valaki viszonyításképpen? Sajna nem mértem le, amikor ott jártam, csak megjegyeztem magamban, hogy lehetne 2-3 centivel hosszabb :)

(#403) Fishor válasza Rakos (#401) üzenetére


Fishor
senior tag

Szia!

Köszi a választ és a beszámolót. Azért ne tűnj el a fórumról, mert lehet lesznek még kérdések, meg majd egy későbbi tapasztalat megosztás is jó lenne.

Üdv: Fishor

(#404) amanoba válasza Fishor (#398) üzenetére


amanoba
őstag

az első próbaköröm után azonnal leszereltem én is, sajnos könnyen felakad az eleve alacsony padló miatt.

#401 Rakos: köszi a beszámolót, majd a hosszabb távú tapasztalatok is jöhetnek, szerintem sokan fognak még erre a rollerre benevezni. :K

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#405) Fishor válasza Rakos (#401) üzenetére


Fishor
senior tag

A 43 centi a hasznos hossz? Tehát két 21,5cm-es lábat egymás mögé lehetne rakni?

(#406) Ragnar95 válasza Fishor (#405) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ne egymás mögé akard rakni a lábad, hosszútávon elég kényelmetlen szerintem. Egymás mellé rakva őket sokkal kényelmesebb. Mondjuk EF9-nek viszonylag széles a deck-e, elfér egész kényelmesen a két láb is egymás mellett.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#407) Rakos válasza Fishor (#405) üzenetére


Rakos
csendes tag

Igen, a hasznos rész. Bár én is arra kezdek rájönni hogy kényelmesebb ha egymás mellett van a két lábam.

(#408) Fishor válasza Rakos (#407) üzenetére


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Csak az érthetőség kedvéért írtam. Én is egymás mellettihez közeli állapotban szeretek menni, csak nekem a rollerem keskenyebb és kb harmad talppal tudok rajta lenni egymás mellett, ami lábváltáskor elég necces, a Decathlonoson ez tényleg nagyon jó hogy kényelmesen rá lehet állni egymás mellett lévő lábakkal is.

Üdv: Fishor

(#409) thomasa


thomasa
senior tag

Toldysport FlexPro ár/érték arányban megéri?

[ Szerkesztve ]

(#410) Videcris


Videcris
újonc

Sziasztok!

Főleg Toldysport tulajdonosoktól #pomk és #Rakos kérdeznék!

Nekem a tárcsafék állandóan belelóg a kerékbe. Beállítjuk, de a zörgös utak miatt újra súrolja.
Szétszedtük, de nem segít.
Kérdem én, idővel elkopik az anyag és akkor már nem lesz ez a hiba?

Olvastam, hogy valami alátétet lehet beletenni 15Ft értékben, de nem tudjuk hova.

Nektek nincs ilyen gondotok?
Hozzászólásokban nem nagyon említik ezt.

Köszönöm. ha válaszoltok! :)

(#411) pomk válasza Videcris (#410) üzenetére


pomk
őstag

Nagyon keveset használtam, sajnos érdemben nem tudok nyilatkozni.

(#412) Rakos válasza Videcris (#410) üzenetére


Rakos
csendes tag

En csak nemrég vettem észre hogy hozzáér, akartam is írni ide. Hogy hosszútávon mi várható, az számomra is kérdéses, mert csak nemrég óta van meg.
Abban bíztam, hogy az újboli beállítás segít majd rajta, de ha azt mondod hogy visszaáll, akkor nem tudom mi a megoldás rá. :F
Viszont nem tudom, hogy mennyire probléma ez a jelenség. Teljesítményben nem gondolnám, hogy sokat visszafog, nálam legalábbis csak épphogy hozzáér és nem is a teljes fordulat során csak egy bizonyos ponton. Azért mindenképp beleásom magam és is a dologba, hátha tényleg csak egy alátét.

#409 thomasa: Attól függ mit keresel. Decathlonos rollereket szerintem veri ár érték arányban, de ott ha jól tudom hosszabb a garancia és valószínűleg könnyebben is érvényesítetthető, bár nem volt ilyesmi tapasztalatom. Ha szükségesnek érzed a lengéscsillapítót és jól jön a kézi fék akkor szerintem igen a válasz. Ha ezek nem fontosak, akkor nem biztos.

(#413) Waikiki


Waikiki
tag

Sziasztok!

Toldysport FlexPro rollert nézegetem én is. Ha használja valaki hasonló adottsággal: 185 centis magassághoz kényelmes a kormány?

Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#414) Rakos válasza Waikiki (#413) üzenetére


Rakos
csendes tag

Én 180 + pár cm-el használom és nekem kényelmes a középső állás. Legfelsőt is próbáltam, azzal kicsit instabilabb érzés volt, de lehet hogy valakinek az kényelmes. Nekem a 97cm-es kormánymagasság pont jó.

(#415) thomasa válasza Rakos (#414) üzenetére


thomasa
senior tag

Van valami jó oktató videó, ami megmutatja hogyan kell rollerozni? Egyenes testtartással, vagy előre dőlve? Lábakat hova kell tenni? Mint a gördeszkán, vagy csak a levegőben tartani. Milyen sűrűn érdemes lökni. Ilyesmi.

(#416) Fishor válasza roll_err (#402) üzenetére


Fishor
senior tag

14,5 cm, a town 7 xl meg 13,5cm

(#417) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Az oxelo ef modelleket összecsukva fel lehet állítani függőlegesen, úgy hogy megálljon a legkisebb helyet foglalva? A boltban nem tudtam eddig se az EF modellt, se a town 7 xl-t összecsukni, így nem tudtam ezt megnézni.

Üdv: Fishor

(#418) Ragnar95 válasza Fishor (#417) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Valaminek neki kell támasztani őket, mert különben eldőlnek, mivel a kereket nem tudod megtámasztani alapból, de ha kitámasztod a kereket, megállnak simán.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#419) Fishor válasza Ragnar95 (#418) üzenetére


Fishor
senior tag

Ezt szomorúan olvasom. Egyre több érv szól amellett, hogy becsüljem meg az aldis rollerem. Azt le tudom rakni függőlegesen sima terepen úgy hogy megáll, a kis deck miatt befér a cipősszekrény mellé, az összecsukása pedig a legjobb amit eddig láttam. A tárolást leszámítva, viszont a szélesebb deck nagyon hiányzik, használat közben.

(#420) Dithler


Dithler
újonc

Sziasztok!
Rollervásárlás előtt állok én is. Bátorkodtam végigolvasni a témával kapcsolatos fórumokat. Én 3 rollert favorizálok, érdekes módon ebből 2ről kb alig van szó... nem igazán értem az okát.

1. Toldysport CitPro (árban verhetetlen, ugyanakkor lehet nincs is többre szükség)
2. Toldysport FlexPro (erről már többen jókat írtatok és nekem is szimpi)
3. Hudora Big Wheel Bold Cushion (erről kb senki nem nyilatkozik, pedig elég esztétikus és praktikus modell)

itt vannak együtt: http://3.1m.yt/HorMDef.png

Ti melyiket választanátok és milyen pro és kontra érveket tudnátok felsorolni mellettük?
Köszi mindenkinek a segítséget. :)
U.I.: 184cm, 78kg vagyok és elsősorban 1-2 km-es, heti 1-2 alkalmas városi terepre kéne.

[ Szerkesztve ]

(#421) thomasa válasza Dithler (#420) üzenetére


thomasa
senior tag

Én ma használtam először Toldysport FlexPro rollert, amit használtan vettem pomk kollégától nem sok km-el. Alkatilag ugyanolyan adatokkal rendelkezem mint te, nekem ez a roller teljesen megfelelő. Van elől-hátul rugó, bár nem nagyon éreztem, mert nem annyira sima a bicikliút sajnos, de képzelem milyen lehet rugózás nélkül :Y . Az első fék kényelmi funkció, rájöttem, hogy nem nagyon kapok oda, ha fékezni akarom, jobban lábra áll a hátsó sárvédő fék, vagy leugrok. Jobb és bal lábbal is kényelmes használni, bár ha neked is 46-os a talpad, akkor nem nagyon fér oda mindkettő. Összecsukás egyszerű. Egyedül annyi, hogy a csapágyaktól többet vártam, nem siklanak annyira, főleg a hátsó, mivel ott a tárcsafék, és kicsit szorul, de nem vészes. A csapágyakat később lehet cseréltetni, féket állítani. Szóval én ajánlom ezt a típust, nekem első rollernek megteszi. 2,15 Km-t 10 perc alatt küzdöttem le megállás, akadály nélkül.

(#422) roll_err válasza thomasa (#421) üzenetére


roll_err
újonc

Neked címzem a választ, de bárki beszállhat, akinek van Flexpro-ja :) (Town 9 vagy Spartan III is érdekelne.)

Egy rövidke tesztelési lehetőségre fel tudná ajánlani valaki? (XI. kerületiek előnyben, de ha nem a világ vége, akkor természetesen megyek messzebbre.)

Csak mert rácsörögtem a boltra, de csak berendelni lehet. Rendelés előtt viszont csak gurulnék vele egy kicsit, hogy ne szivassam se őket, se magamat. Sokan írják ugyanis, hogy a teleszkóp annyira nem fontos, de a minap a Kopaszi gátnál kölcsön tudtam kérni kipróbálásra egy első telós Mid 7-est csak úgy kíváncsiságból, és szanaszét rázott még az is a rekortánnak csúfolt izé melletti köves részen, márpedig sokszor a járdák se sokkal jobb minőségűek, illetve a térköves szakaszok meg pláne egészen hasonlóak.

Ez csak 175mm-es kerekes, és valamit biztos segít a nagyobb kerékméret is, de ezek alapján örülök, hogy nem rendeltem teló nélülit. (Hacsak nem az van, hogy abszolút semmit sem érnek a telók, de az meg azért fura lenne :))

A Town 9 EF és a Spartan III (hogy legyen egy össztelós, kézifék nélküli megoldás is) szintúgy rajta van a kipróbálásos várólistámon. Ha esetleg valaki nagyon ráérne, és fel tudná ajánlani ezek valamelyikét próbára, akkor megköszönném szépen :)

(#423) thomasa válasza roll_err (#422) üzenetére


thomasa
senior tag

Ha szegeden jársz, bármikor odaadom egy körre :)

(#424) royking válasza roll_err (#422) üzenetére


royking
csendes tag

A budaörsi Decathlonban láttam kirakva egy Town 9EF-et, amit 48 órára el lehet vinni kipróbálásra. Lehet, hogy más Decathlonban is van ilyen lehetőség.

(#425) roll_err válasza royking (#424) üzenetére


roll_err
újonc

A budaörsiről nem tudtam. A Corvinnál hallottam erről, szóval a Town 9 végülis megoldható, de a Toldy/Spartan vonalon ez a lehetőség nem segít. A Town 9-et igazából csak azért dobtam be, hátha lenne több jelentkező, és akkor lehetne össznépi teszt is. Nézelődünk azért jópáran, hogy mit kellene venni :)

thomasa: köszi, de először megpróbálkoznék valami közelebbi teszttel :)

(#426) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

A toldi flex prot vagy a Town 7 XL-et sem lehet felállítani összecsukva függőlegesen?

Üdv: Fishor

(#427) Biznisz Elek


Biznisz Elek
aktív tag

Budapesten a huszti uti aldiban van most 2db 200mm-s roller ha valakit erdekel. Udv

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#428) Fishor válasza Biznisz Elek (#427) üzenetére


Fishor
senior tag

Egyet már el is indítottak Debrecen felé.

(#429) Szoles


Szoles
senior tag

Sziasztok!

Vettünk a fiamnak egy Toldysport Flexpro rollert. Többek között az itt olvasottak miatt döntöttünk emellett. Ma megjött. Vegyesek az érzéseim, bár alapvetően tetszik. Mondjuk rakhatták volna kicsit alaposabban is össze, szinte mindent meg kellett húzni, kormánycsapágy rettenetesen lógott, meg sem volt húzva az anya, festés lehetne alaposabb, sok helyen csak kis festékköd van rajta, átüt alóla a fém, ilyesmik.

A fékbowden marha hosszú, ezért az első sárvédőbe beleakadt, mondjuk ezt orvosoltam, a kormányoszlopon az egyik műanyag vezető fölött egy kábelkötegelőt ráhúztam, levágtam a kiálló részt, így ez a kis "gombóc" megakasztja, nem engedi annyira lecsúszni a bowdent.

De összességében nem rossz kis szerkezet, tetszik. Persze rendbe kell tenni, beállítgatni. Még a különféle zörgésekkel lesz egy harcom, egyelőre nagy fölénnyel ők állnak nyerésre. :)

Viszont van egy gondom. A 12 éves fiam alatt a hátsó rugó meg sem mozdul, alattam is 77 kilóval csak alig-alig. Hogyan lehetne a rugóerőt gyengébbre tuningolni? Van erre valami trükk?
Esetleg az elsőt is gyengébbre venném neki, ha van rá valami módszer.

Másik. A srác 2 perc után lehorzsolta a jobb bokáját a fék kiálló állítócsavarjaival, ahogy hajtotta magát. Ez másnak nem okoz gondot?

[ Szerkesztve ]

(#430) Szoles válasza roll_err (#422) üzenetére


Szoles
senior tag

Szia! Én egy Flexprot tudok felajánlani kipróbálásra. Viszont nem járok Pesten. Budán, Hűvösvölgyben tudnád megnézni, próbálni, ha egyeztetünk valami időpontot.

(#431) thomasa válasza Szoles (#429) üzenetére


thomasa
senior tag

Meg lehet szokni a horzsolásokat, egy idő múlva észre sem venni :) A hátsó rugóra ha van megoldás, én is kíváncsi vagyok.

(#432) Szoles válasza thomasa (#431) üzenetére


Szoles
senior tag

Igen, ő is azt mondja, hogy ma már nem rúgott bele. :-)

Viszont van egy kis gond, ami nem is kicsi. Ma délután szétesett a kormánycsapágy. :(( Pontosabban az alsó menetes, rugó alatti kupakszerű valami, ami alulról a kormányoszlopra van rátekerve és támasztja az alsó kormánycsapágy gyűrűjét, na az egyszerűen lejött. Úgy, ahogy van, lejött a menetről. A kormánycsapágy ettől teljesen lógni kezdett.
Szétszedtem, és kiderült, hogy ebben a kupakszerű izében olyan menet van, hogy egyszerűen nem lehet rendesen ráhúzni a kormányoszlop menetére, mert ha meghúzom, akkor átugrik rajta. Nem szakadt meg a menet, hanem egyszerűen pontatlan, és lejön róla. Ha éppen hogy meghúzom, akkor olyan, mintha tartana, de az csak a látszat, amint beállítom a kormánycsapágy rendes holtjátékát, utána az első körben lelöki, és a kormánycsapágy lógni kezd, először kicsit, azután egyre jobban, ahogy ez a bigyó mászik le a kormányoszlopról, pillanatok alatt teljesen szétesik.

Nagyon elkeserítő, fiam teljesen kiborult, engem meg nagyon bosszant a dolog.

Holnap keresem shopping all-ékat, hogy mi a túró legyen.

Majd rakok fel pár képet, hogy miről is írok.

Ui: Tegnap, amikor megjött a roller, nem is értettem, hogy miért nincs beállítva a kormánycsapágy, teljesen laza volt, a két anyát két ujjal lehetett tekergetni. Most már értem miért. Vagy be sem állították, mert nem lehet, vagy beállították, de már akkor lelökte a menetet.

[ Szerkesztve ]

(#433) 8


8
senior tag

Electronic-star V8 120W elektromos rollerrel van valakinek tapasztalata?
A kötvetkező neveken is fut: Takira V8, E-Scooter CD-08, Электросамокат CD-08
Sajnos bemutatótererem nincs itthon, és nem találtam sehol üzletben.

Idős édesapámnak kéne, semmi komoly használatra csak nagyon nehezen tud menni, és kisebb távolságok áthidalására kell, pl mikor épületen belül sokat kell menni, átugrani a szomszéd utcába stb
Egy-egy használatnál mondjuk max 1km távolságot menne.

Fontos hogy minél könnyebb legyen, autóba be tudja emelni, legyen ülés, és 75kg embert elbírjon normál használatnál. Nem kell, hogy gyorsan menjen, sőt (minél lassabb annál jobb :) ).

Esetleg van valakinek eladó?
Vagy van valakinek ilyen, és ki lehetne próbálni nála? (Budapest vagy Veszprém)

Bármi tanács ezzel kapcsolatban?

Előre is köszönöm :R

Néztem jófogáson komolyabb elektromos rollereket is ennyiért, de azok túl nehezek, teljesítmény szempontjából overkill kategória számunkra.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#434) roll_err válasza Szoles (#430) üzenetére


roll_err
újonc

Köszi a lehetőséget! Vasárnap járok arrafelé, ha minden igaz, de közben látom, hogy gebasz van. Először drukk, hogy legyen rendben, aztán majd visszatérünk rá :)

(#435) pomk válasza thomasa (#421) üzenetére


pomk
őstag

;)

(#436) Szoles válasza roll_err (#434) üzenetére


Szoles
senior tag

Igen, sajnos gubanc van. Úgy, ahogy összeraktam, a fiamat a 35 kilójával el is bírja, de én se állnék így rá. Shoppingall-al még nem küzdöttem, az is lehet, hogy inkább megcsinálom valahogy.
Viszont ha megoldódott a dolog, akkor nyugodtan jöhetsz próbálni, az ajánlatot tartom. Csak legyen addig türelmed... :)

(#437) roll_err válasza Szoles (#436) üzenetére


roll_err
újonc

Továbbra is köszönöm a lehetőséget. Írj majd, hogy mire jutottál (ez a része úgyis érdekel majd másokat is szerintem, mert sokan szemeznek a Flexpro-val), aztán egyeztetünk...

(#438) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

A fkexpro megáll függőlegesen a saját lábán összecsukva, vagy azt is csak vízszintesen lehet leállítani? Egyébként buszon hogy viszitek az olyan rollereket amik nem állnak meg függőlegesen?

Üdv: Fishor

(#439) Szoles válasza Fishor (#438) üzenetére


Szoles
senior tag

Szia! Nem áll meg a lábán összecsukva. Mi sehogy sem visszük buszon, csak kocsiban.

[ Szerkesztve ]

(#440) Fishor válasza Szoles (#439) üzenetére


Fishor
senior tag

Szia!

Kár.
Akkor semmi "komolyabb" roller nem állítható így fel, csak ez az Aldis csoda?

Üdv: Fishor

[ Szerkesztve ]

(#441) thomasa válasza Fishor (#440) üzenetére


thomasa
senior tag

Mi ez a felállítás fétis? :) Bebaxom a sarokba aztán ott marad. :D

(#442) maci25 válasza thomasa (#441) üzenetére


maci25
aktív tag

Kb én is :DD

(#443) Fishor válasza thomasa (#441) üzenetére


Fishor
senior tag

Én a távolsági buszhoz járok vele azzal pedig munkába, tehát a buszon ott pihen mellettem. Ott viszont fektetve nem tudom lerakni csak állítva az ülésnek támasztva.

(#444) Szoles válasza Fishor (#440) üzenetére


Szoles
senior tag

Jé, hogy erre gondolsz? Így meg sem próbáltam. :D
Bocs. :) Csütörtökön tudom legközelebb kipróbálni.

(#445) thomasa válasza Fishor (#443) üzenetére


thomasa
senior tag

Ülések alá összecsukva? Bár nem tudom hogy néz ki manapság egy távolsági busz.

(#446) Szoles válasza Fishor (#443) üzenetére


Szoles
senior tag

Én amúgy erős vászonból egy zsákon gondolkozom , amibe belepasszol összecsukva. Gyöngyvászon vagy hasonló anyagból, olyasmi lenne, mint egy golftáska. A kormány mondjuk kilóghat, az nem zavar senkit, de a kerekek benne lennének, nem mocskolnának össze semmit, ha autóba, buszra viszem, és a zsák miatt el sem gurulna. Úgy vagy támasztgatni lehet, vagy bárhová rakható, bárhová bevihető, nem szólhatnak érte, hisz csak egy táska. Ha vállpántja is van, akkor meg úgy lehet hordani, hogy nem koszolom össze a ruhámat.

Ha nem kell a zsák, akkor meg összehajtva kicsire el lehet rakni vagy táskába vagy a rollerre szerelt bringás váztáskába.

Csak egy ötlet, de lehet, hogy van már ilyesmi...

[ Szerkesztve ]

(#447) Fishor válasza Szoles (#446) üzenetére


Fishor
senior tag

Szia, igen ezen is gondolkoztam:

[link] vagy
[link]

De azért a jelenlegi csak összecsukom és rakom, illet ve kinyitom és használom egyszerűbb, mint táskába rakosgatni.

Üdv: Fishor

(#448) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Üdv mindenkinek

Már rég olvasom a topicot és nézelődök, de mindenhol azt olvasom hogy max 100 kg. Vagy bírnak ezek a rollerek többet is? Olyan 110 körül vagyok súlyban

(#449) gergo7311 válasza ThorsHUN (#355) üzenetére


gergo7311
csendes tag

Azt nem értem, hogy ezeket a rolikat miért nem skf 6000 rs-el szerelik eleve, kemény 1500 forint egy olyan skf csapágy, a roligyártó cég feléért megkapná nagy tételben a czapágyakat az skf-től. Nem száz ezer forintos tételek ezek, nem tudom, hogy miért ilyenen spórol a gyártó:(

[ Szerkesztve ]

Gergő-Budapest

(#450) Szoles válasza Fishor (#447) üzenetére


Szoles
senior tag

Basszus, akkor megint feltaláltam a spanyolviaszt! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.