Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16001) ρσгτσ válasza Gallmix (#15994) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nem is erről szólt a fenti példa. Hanem arról, hogy az emberek nagy része sz@rik rá ha valami hasonlót lát, tapasztal. Legtöbbször azért, mert nem is mernek közbeavatkozni.

Ráadásul könnyen meg tudja oldani az elkövető, hogy ne tudják utólag a kamerákkal beazonosítani.

Tudom hogy rollerre szerelhető táskára gondoltál. Én csak megjegyeztem, hogy számomra a hátizsák (vagy hasonló) szimpatikusabb megoldás.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#16002) Gallmix válasza Somatom (#15996) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Én csak arra írtam, hogy nálam a súlyt nem viszi el a motor. Mivel kerékpározás miatt vettem, nem munkába járásra, arra nem tudnám használni így más a helyzet, mint nálad. Nincs bajom amúgy az elektromos kerékpárokkal sem.

A másik részben igazad van. Rollernál, akkor van erre kapcsoló?

(#16003) Somatom válasza Gallmix (#16002) üzenetére


Somatom
veterán

Kikapcsolod és ennyi. Attól még gurul és persze hajtani is lehet lábbal. Gondolom, ilyenkor a villanyfék nem müxik, tehát csak mechanikus van.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16004) Gallmix válasza Somatom (#16003) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Értem. Akkor alapból mégis van vmilyen blokkolás zár, mint pl motoroknál, talán ezért merik otthagyni. Tehát nem simán elgurítható, max felkapható. Gondolom az átállításhoz, meg már kulcs, egyéb dolog kell.

(#16005) Somatom válasza Gallmix (#16004) üzenetére


Somatom
veterán

Nincs semmilyen zár. Csak az elektromos rendszert kapcsolod ki. Aki akarja az felpattan rá és elrollerezik vele lábhajtánnyal. Ezért kell valamihez odalakatolni. Egy mocin van kormányzár és lehet akár többszáz kiló. De, azt is pikk-pakk bedobják egy furgonba.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16006) Louies


Louies
tag

Sziasztok! Nincs sajnos időm átolvasni most a topicot, mint ahogy szeretném és szoktam is. Gyorsan kell döntenem. Szükségem lenne 1 rollere. Ami legalább ajánlott vétel itt a prohardveren. Ár érték aranyban is jó. Köszönöm a segítséget :R

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#16007) Thunderzolee válasza Louies (#16006) üzenetére

Hány kiló vagy?
Mekkora hatótávra lenne szükséged?
Emelkedőkön is fogod használni, vagy szinte csak teljesen sík terepen?
Jó minőségű aszfaltozott bicikliúton fogod használni, vagy rossz úton?
Mennyit költenél rá? Vagy minél kevesebbet?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#16008) Louies válasza Thunderzolee (#16007) üzenetére


Louies
tag

Sorban írom 80kg vagyok
Kb. Kiváltaná az autót napi közlekedésben. Elképzelhető, h egyik nap 20 km, de előfordulhat 50km is. Max 400k szánék rá. Aszfalt 90%ban, de azért egy rosszabb útra tévedve sem szeretném tolni.

[ Szerkesztve ]

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#16009) Thunderzolee válasza galbi1972 (#15995) üzenetére

Ez nem jó?
rollex.hu/Szoftveres-tuningolas-Sebessegkorlatozas-feloldasa

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#16010) Casseius válasza Louies (#16008) üzenetére


Casseius
tag

Van egy alig használt 5 hetes Mantis 10 plus garival mindennel marketplacen 420-ért, szerintem az egy kellemes kis gép mindenhez, kis szerencsével elengedi 400-ba

Don't Worry, Be Happy

(#16011) Thunderzolee válasza Louies (#16008) üzenetére

Nem írtad, h emelkedőkön is mennél-e vele.

A pálcikarollerek között csak egynek van ekkora hatótávja, a Segway G30-asnak (65km).
A hatótáv egyébként valós használat során a te súlyoddal kb a 2/3-a a megadottnak, ugyhogy ezzel számoljál.

De ha annyit is ráköltenél, akkor már nagyobbat is vehetsz a pélcikarollereknél.
Azokat viszont nem ismerem.
A következő fokozat az E-Twow úgy rémlik van is 400ezres modelljük teleszkóppal.
Majd jön valaki más inkább, és eligazít.
Pl feljebb a Mantis biztosan jó vétel annyiért. :K

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#16012) sanyi0627


sanyi0627
senior tag

Sziasztok
Lehet hülye kérdés.

Adott egy sencor SCOOTER one. Általában csak felvillan minden és kikapcsol. Ha töltőre rakom pl 10-20 percet bekapcsol és megy 2m-150m közt és kikapcsol.
Csatlakozásokat átnéztem azok rendben. Egyedül az akksi tartó pakkot nem szedtem szét. Garis lenne de volt vele egy esés is így pl lámpabúra szörnyen néz ki így gondolom gari off.

Megoldható a az átépítés xiaomi alapra. Amennyire szétszedtem: pl kormány, alsó takaró a csatlakozók ugyan azok.
köszi
üdv

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#16013) Reggie0 válasza Somatom (#15991) üzenetére


Reggie0
félisten

Es vizhajtot is szednek? Azzal is lehet nyerni fel-egy kilot :)

(#16014) Somatom válasza Reggie0 (#16013) üzenetére


Somatom
veterán

Nem olvastál bringás topikot? Ilyen izo-italizé, olyan energiaszelet, stb. 50 gramm miatt lecserélnek egy nyerget, pedált. A karbon az isten. Persze, tisztelni kell a másik dilijét, mert nincs unalmasabb egy normális embernél. :DDD

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16015) Reggie0 válasza Somatom (#16014) üzenetére


Reggie0
félisten

No para, aki az audiofileket elviseli, az mar barmit elvisel :)

(#16016) Gallmix válasza Somatom (#16005) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Akkor meg végképp nem értem miért hagyják szanaszét csak úgy ezeket az emberek, mindenféle lezárás nélkül, Akár Budapesten is.

Mert ezek alapján olyan, mintha egy biciklit hagynál lezáratlanul ott vhol... még sem csinálnak ilyent általában az emberek.

"Nem olvastál bringás topikot?"
Nah jó ez sem átlag kategória, inkább már sport/extrém lassan... de én is bele olvastam a múltkor, nem semmi...

amúgy végül is van "motor mód" a bringában is... pl amikor gurulsz hosszasan :D
Ezért is jobb mint a séta... már már roller :D

[ Szerkesztve ]

(#16017) Somatom válasza Gallmix (#16016) üzenetére


Somatom
veterán

Amiket széthagynak, azok nem magán rollerek, hanem kölcsönzősök. Azokban GPS van. Ráadásul teljesen mások, mint a magán rollerek. Eladni sem lehet és alkatrésznek sem jók. Nem éri meg ellopni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16018) kovta23


kovta23
tag

Sziasztok! Létezik olyan hely ahol szép kártyával lehet e rollert venni? Köszönöm

(#16019) Gallmix válasza Somatom (#16017) üzenetére


Gallmix
aktív tag

A Bubin kívül is vannak nem magán rollerek? Ezek pl feketék voltak. Nem bubisok. Másrészt rendezvénynél láttam, hogy vkik letámasztották, azt kész...

#16018 kovta23
Tudtommal ilyenekre nem jó a szép kártya. Inkább szállásra, étteremre, szórakozásra, kikapcsolódásra. Lehet pl olyant találsz hogy bérbe tudod venni a rollert pár órára de vásárolni szerintem nem.

Egyébként az app és az otp oldalán is, megtudod nézni hol vannak szép kártya elfogadó helyek.

(#16020) Somatom válasza Gallmix (#16019) üzenetére


Somatom
veterán

A Bubinak van egyáltalán rollere? Úgy tudom, hogy csak bringával foglalkozik.
Persze, több rollerkölcsönzős cég is üzemel a főfaluban. Pl. Lime, Tier.

Sztem Magyarországon bármi lehetséges. Mi van akkor, ha a 300 ezres rollert kibérelem 299 ezerért szépkártyára, és annyira megtetszik, hogy utána megveszem egy ezresért kp. -ban? :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16021) aelod válasza Somatom (#16017) üzenetére


aelod
veterán

Teszem azt ha valaki talál egyet akkor és halott (nem jelzi az app h lehetne indítani) akkor azt be lehet jelenteni valahol?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#16022) Gallmix válasza Somatom (#16020) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Azaz Lime-ra gondoltam.... a hasonló színvilág miatt gondoltam, hogy az is bubis/molos projekt... de most rákerestem, tényleg más.

#16020 Somatom - kétlem, hogy ez hivatalos lenne... de ötletnek nem rossz... de kétlem, hogy tudsz konkrétan ilyent. Ha mégis akkor szólj nyugodtan Azért egy 299e bérlés is eléggé feltűnne....

[ Szerkesztve ]

(#16023) Somatom válasza aelod (#16021) üzenetére


Somatom
veterán

Volt olyan, amit a Dunából halásztak ki. Sztem az elég halott. A kölcsönzős cégnek biztos lehet szólni, hogy "skacok, itt egy döglött verdátok". :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16024) aelod válasza Somatom (#16023) üzenetére


aelod
veterán

Azt mondták, hogy hallották, hogy látták a tv-ben, hogy a susnyásban van :U. Gondolom ha valaki azt onnan kiszedi és megberheli az nem épp legális.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#16025) Thunderzolee válasza kovta23 (#16018) üzenetére

Én is Szép kártyával akartam venni, aztán végül Gshopperről rendeltem, mert annyival jobban megérte onnét, h nem lehetett kihagyni. :B

Így most még mindig ott vannak a százezrek a Szép kártyán. :/

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#16026) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Ma jó nap volt a gurulásra. :)
G30E II.

Letoltam már eddig 72 kilométert, elégedett vagyok a járgánnyal és a hatótávval is. Nyilván még nem sok kilométer, de kb. most vettem.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#16027) kovta23 válasza Gallmix (#16019) üzenetére


kovta23
tag

Szia! Nálunk a kerékpár üzlet elfogadja a szép kártyát. Vettünk is biciklit. De sajnos elektromos rollert nem árul.

(#16028) tutis


tutis
őstag

Sziasztok. Napi 15km távra keresek olcsó elektromos rollert. Szempont hogy ne a leglassabb legyen, viszont osszecsukhato legyen mert autóba is szállítanám. Edzőterembe járnék vele 2x 7km a táv. De jó lenne minél nagyobb hatótáv, pesze tudom ezek növelik az árát. 90kg vagyok egyébként.. mi most a bestbuy? Tudnátok pár bevállt típust ajánlani ami nem csigalassú?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#16029) tatu611088 válasza kovta23 (#16018) üzenetére


tatu611088
tag

Fb csoportban azt irtak, h innen lehet szep kartyaval venni [link] Egy kerdest meger.

(#16030) st6969 válasza Somatom (#16023) üzenetére


st6969
őstag

"A kölcsönzős cégnek biztos lehet szólni..."

Aha...Jártam egyszer úgy, hogy a lányommal Szegeden, csak a móka kedvéért bérelni szerettem volna egy Lime-ot (korábban Pesten már többször is mentünk vele, van élő regisztrációm, stb.). Ki is néztük a rollert. Egy forgalmas rész egyik oldalán volt, de mi a másik oldalán szerettük volna használni, ezért úgy döntöttem, hogy először áttolom, és majd ott indítom be (akár 5-6 perc is lehet, mire átjutok a túloldalra, így gondoltam azt nem fizetem ki 50Ft/perc áron, úgy, hogy közben gyakorlatilag állok). Gyorsan rájöttem, hogy ez rossz ötlet volt, ugyanis elkezdtem tolni feloldatlan állapotban, és a zebra közepén úgy befékezett, hogy alig bírtam átcibálni. Nyilván azt gondolta a rendszer, hogy lopni akarom. Mondom sebaj, még 10 méter, aztán feloldom. Így is történt, sikeresen feloldottam, megszűnt a blokkolás, el is indult a számláló. Igen ám, de a roller nem mozdult. Tolni lehetett, meg lábbal hajtani, befékezve nem volt már, de a motor nem ment. Akksi töltve volt, ezt jelezte. 5 percig szenvedtem vele sikertelenül, majd leállítottam a bérlést. Le is vonta az 500Ft-ot (250Ft feloldás + 5x50Ft). Semmi gond, mondom bejelentem, hogy probléma van. Itt döbbentem rá, hogy ügyfélszolgálat az nem létezik. Vagy negyed órát kerestem a neten, folyamatosan valami amerikai oldalra dobott. Szerencse, hogy tudok angolul, így azon az oldalon írtam is egy reklamációt, de nem voltam benne biztos, hogy az egyáltalán ugyanez a cég-e. Na mindegy, elengedtem a dolgot, átmentünk egy másik helyszínre, ott rollereztünk, nem volt gond.
Azt elismerem, hogy én voltam a hunyó, amiért többet tologattam üresben, mint amennyi szerintük normális. Ezt megtanultam. De hogy nincs egy élő ember, akivel magyarul tudnék beszélni, ha baj van?! Ez számomra hihetetlen (ez nem most volt, szóval azóta lehet, hogy ez változott). Joli néni hogy oldja meg, ha gondja van, honnan kér segítséget, akár csak az applikáció használatához?
Amúgy 2 hét elteltével visszajött az 500Ft-om egy bocsánatkérő levél kíséretében, de ez akkor is elég fura volt...

[ Szerkesztve ]

(#16031) Somatom válasza st6969 (#16030) üzenetére


Somatom
veterán

Vazze! Tényleg. Az app nincs telepítve, de a guglival én sem jutottam előrébb. Gusztustalan cég ez a Lime.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16032) kovta23 válasza tatu611088 (#16029) üzenetére


kovta23
tag

Köszi

(#16033) Reggie0 válasza st6969 (#16030) üzenetére


Reggie0
félisten

Mar nem a kozepkorban elunk, amikor minden aprosagert telefonalni kell. Egyszeruen nem hatekony. Ott van az uzenetkuldes.

Az app pedig elegge intuitiv, de van leiras a help.li.me-n. Aki ennyibol nem tudja osszerakni az ne is vezessen jarmuvet a 21. szazadban.

[ Szerkesztve ]

(#16034) Thunderzolee válasza tutis (#16028) üzenetére

Az olcsóbb, ún. pálcikarollerek sebessége 25km/h-ra le van korlátozva.
Ha gyorsabb kell, módosított szoftvert kell rátenni, vagy nagyobb rollert kell venni.

Amúgy ez a mostani paletta körülbelül:
Xiaomi:
Essential........ 250W 20km max 20km/h
1S....................250W 30km
Mi 3 Lite..........300W 20km
Mi 3.................300W 30km
Pro 2...............300W 45km

Segway: 10"-os kerekekkel
F25..................250W 20km
F30..................300W 30km
F40..................350W 40km

Csak piros és sárga színekben:
D18..................250W 18km
D28..................300W 28km
D38..................350W 38km

Az árakat árukeresön meg tudod nézni.
A hatótáv kb a 2/3-a annak ami fel van tüntetve, ezzel számoljál. Tehát inkább olyat keress, ami 30km-es hatótávú, az el tud menni garantáltan 15km-t.

A többi nem noname roller még ezeknél is többe kerül.
250W-ost nem vennék ekkora súlyhoz.

Van még a G30-as Segway 65km-es hatotávval, 350W-os motorral, hátsókerék hajtással, ez a legnagyobb a pálcikarollerek között. Külföldről 250ezer körül beszerezhető (hazai ára kb 320ezer).

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#16035) ρσгτσ válasza Thunderzolee (#16034) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Mondjuk kérdés az is, hogy milyen autóban szállítaná. Illetve esélyes, hogy le kell hajtani az egyik részét az osztott hátsó ülésnek. Persze attól is függ melyik roller.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#16036) aelod válasza Reggie0 (#16033) üzenetére


aelod
veterán

Sokszor használom a lime-ot. Eddig nem volt gondom. Mondjuk én feloldás előtt nem tologatom. Előfizettem a prime szolgáltatásra olyankor nincs feloldási díj sem. Azért rendszeresen ezzel járni munkába nem éppen olcsó de néha edzeni elmenni vagy ide oda amikor nincs kedvem gyalogolni akkor ideális. 92 kiló vagyok plusz az edzőtáska és így is megy 25-28 km/h-t

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#16037) galbi1972 válasza Thunderzolee (#16009) üzenetére


galbi1972
tag

Köszi, holnap megpróbálom !

(#16038) st6969 válasza Reggie0 (#16033) üzenetére


st6969
őstag

Tényleg. Sokkal hatékonyabb az üzenetküldés. 14 nap múlva meg is jön a válasz. Ahelyett, hogy telefonon rögtön segítséget lehetne kapni :W OMFG
De lényegében igazad van, ezt pont így látja a Lime is, akinek segítség kellene, az nem is fog ilyet vezetni, mert nem tud kérni. Ez szerintem is teljesen rendben van :U
Vagy nem sokat jársz az utakon, vagy akkora magasságú lóról nem nagyon látszik kik vezetnek járműveket a 21. században.

(#16039) tutis válasza Thunderzolee (#16034) üzenetére


tutis
őstag

Az f30 és a d28 között milyen érdemi különbségek vannak?

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#16040) Gallmix válasza Thunderzolee (#16025) üzenetére


Gallmix
aktív tag

De akkor ezek szerint erről lehetséges vásárolni? Ha igen milyen üzletekben?

#16026 ρσгτσ
Meg kerékpárra :D Nekem több van már benne jóval, igaz, már meg van egy ideje :D

#16027 kovta23
Köszi, ez hasznos infó... Eddig nem is tudtam, hogy termékekre is fel lehet használni.

Élelmiszerről hallottam, az volt, meg szálláshelyről, élményekre pl mozi, vagy bérlet, fürdő stb...

De ha ilyesmikre is jó lehet az klassz. Utána kellene ennek is nézni akkor :)

#16030 st6969
Most rájuk keresve én is csak angol oldalt találtam ugyan át lehet állítani magyarra, de ez semmin nem változtatott nálam :D Ha van app, talán ott van ügyfélszolgálat benne esetleg nem?

Ja az ilyen dolgok, nem túl jók... Viszont jó volt ezt olvasni... hogy ne jusson nagyon eszembe tőlük bérelni :D Vagy figyeljek ilyesmikre is...

#16033 Reggie0
Én a telefont jobban szeretem ott élő emberrel tudok beszélni, gyorsabb, praktikusabb mint az írás... ha eljutsz odáig, ebben vegyes tapasztalat van :D
Ettől még az alternatívák is jók, ha olyan a gondod, hogy megoldható úgy egyszerűen...

(#16041) st6969 válasza Gallmix (#16040) üzenetére


st6969
őstag

"Ha van app, talán ott van ügyfélszolgálat benne esetleg nem?"
Hát ez az, nincs. Van pár gyakori kérdés-válasz, ha nagy aggodalmadban egy idegen város kellős közepén van fél órád olvasgatni, akkor jó az is, persze. NEM tudod őket felhívni, de főleg nem magyarul.
"hogy ne jusson nagyon eszembe tőlük bérelni"
Én jó párszor béreltem már. Bérelj nyugodtan (tényleg). Amikor nincs gond, akkor minden sima, 5*. De ha felhívnád őket, mert valami gondod adódott, akkor... :(

(#16042) Gallmix válasza st6969 (#16041) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Azért az gáz, hogy az appba sincs support legalább chat.

(#16043) Reggie0 válasza st6969 (#16038) üzenetére


Reggie0
félisten

Ja, csak azt nem veszed figyelembe, hogy hany valos segitsegkeresre mennyi felesleges hivas jutna. Az pedig tobb ugyfelszolgalatost igenyel, az pedig dragitja a szolgaltatast. Amugy szerinted mi mast javasolt volna, hogy zard le es keres mas rollert? Rajottel magadtol is, tehat igazabol az is felesleges hivas lett volna.

Igen, aki az appot nem tudja hasznalni, az nem alkalmas vevonek. Ez egy jo szuro nekik is, a problemas ugyfelek nem kellenek senkinek es csak a tobbieknek dragitja meg a szolgaltatast.

De, sajnos latszik es nagyon szomoru igy is a helyzet, mert boldog-boldogtalan jogsit is kap. Plane ha melle veszed, hogy a rollerkolcsonzosok mennyivel tobb balesetet szenvednek mondjuk a gepjarmuvezetokhoz kepest, akkor rajossz, hogy valoban jobb, ha a leghulyebbek hozza se fernek.

[ Szerkesztve ]

(#16044) ρσгτσ válasza Gallmix (#16040) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Én kb. 20-25 éve nem ültem bringán, de régen jó sokat tekertem. Azóta néha egy-egy nyaralás alkalmával a hotelek bringájára felültem pár kilométerre és kb. ennyi.

Bár nem önerőből hajtod az elektromos rollert (jó esetben), de ahogy látom a hirdetésekből, nagyjából az első 100-200 kilométer a vízválasztó.

Én sem sokszor álltam fel rá, de abból az egyik 30+, a másik meg közel 30 kilométer volt. Nálam ez már nagy dolog, és ha ezek után tetszik akkor bevált. :) Ma elvileg beverem rajta az első százast.

Szerintem az utak állapota és a közlekedés egyéb résztvevői nagyon meghatározók. Én autósként nem vettem észre, hogy a gyalogosok között is ennyi hülye van. Akik például a bringa úton lehajtott fejjel nyomkodják a telefont és ők vannak felháborodva, ha szólok. Néha pont ezért érzem jobbnak az utat.

Nem mintha az autóban nem nyomkodnák sokan a telefont. :D

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#16045) bkiky01 válasza ρσгτσ (#16044) üzenetére


bkiky01
senior tag

Ez Zalában is alap jelenség..

(#16046) Salex1


Salex1
senior tag

Mi a véleményetek a Xiaomi essential rollerről?
Elsősorban feleségem használná 2x5Km ingázásra, de szeretném, ha engem is elbírna a 90Kilómmal 2x6Km távolságra biztonsággal.
Szerk. Debrecenről van szó, itt minden lapos, nincs még domb sem :(

[ Szerkesztve ]

(#16047) ρσгτσ válasza bkiky01 (#16045) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Másik kedvencem az osztott járda, amiből felénk elég sok van. Ahol van egy sárga csík hosszában a járdán, és egyértelműen jelzik azt is, hogy melyik fele a gyalogos, melyik a bringás.

Nyilván itt azért fokozott figyelemmel megyek, de amikor a 3. embert kell már kikerülni, mert a jól látható felfestés ellenére pont nem jó helyen megy, egy idő után kicsit fárasztó...

Mi is sokat járunk sétálni, főleg mióta a gyerek megérkezett, de valamiért számomra az első pillanattól egyértelmű volt hol kell gyalogosként közlekedni.

Biztos sok rolleresnek, bringásnak ez már megszokott dolog, de én most szembesülök ezekkel. Én ezeket mindig betartottam, pedig nem sokat járok gyalogosan. Ezért érdekes számomra.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#16048) Reggie0 válasza ρσгτσ (#16047) üzenetére


Reggie0
félisten

En azt imadom, amikor a sovennyel elszeparalt kerekparuton, a budai felso rakparton, a babakocsit toljak, mert delelott oda vetodik a fa arnyeka... Kozben a jarda tok ures, a babakocsinak meg van arnyekoloja, tehat nem indokolt.

[ Szerkesztve ]

(#16049) DGery válasza ρσгτσ (#16047) üzenetére


DGery
aktív tag

Nálam a fizikálisan tényleg osztott járda ami amikor a járda 1,5m térköves, K szegő majd 2x0,9m-es aszfaltos kerékpárút (tehát a teljes szélesség 3,3m).
Munkahelyemre menet van kb 1km hosszan, és rendszeresen a bringaúton mennek a gyalogosok...

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#16050) Thunderzolee válasza Salex1 (#16046) üzenetére

Azt tudod, h az csak 20km/h-val megy 25 helyett?

Én inkább Mi 3, F30-at javasolnék.
Nem vennék olyan rollert ma már, amiben nincs legalább 300W-os motor, főleg a te súlyodhoz.
A nagyobb kerekű az úthibákat jobban kisimítja.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.