Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) razorbenke92

Mi ugyan ezt vettük csak 55uc6306-ban.
Olvasgattam előtte, volt egy-két elrettentő írás, de nekünk egyelőre tetszik. TV csatornákat sose néztünk rajta (be se húztuk a szobába a tv-t) filmezésre elég kellemes.

Nekem a használati utasítás nem kellett. Ami azt illeti, az elmúlt 10 évben elektronikai szórakoztatócikkeknél fölösleges papírszemétnek tartottam a manualt.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#2) Victoryus válasza razorbenke92 (#1) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Nekem a wifi jelszó beírása miatt kellett volna, de végül rájöttem :)

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#3) Castell


Castell
aktív tag

Nekem rettentő élményeim voltak ezzel a típussal. A TCL szerintem még nem nőtt fel a feladathoz, vagyis a TV gyártáshoz. Bugos szoftver, alulméretezett dobozhangzású hangszóró, pocsék képminőség. Nálunk 2 nap után be is döglött - hála Istennek - így visszakértem az árát. És szerintem nem hiába akciózzák. Egyszer és mindekorra megtanultam, hogy egy darabig TCL gyártmányt nem veszek, de ugyanígy tiltólistán van nálam a Vestel csoport termékei is...

[ Szerkesztve ]

(#4) Victoryus válasza Castell (#3) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Lehet, hogy nagy a szórás náluk is minőségben, mint a Lenovonál meg a Xiaominal is. Ilyenek a kínaiak, sajna nincs már magyar Videoton. Ha lenne azt vennék.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#5) voyager4.4 válasza Castell (#3) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Egyértelműen belefutottál egy selejtes darabba. Én semmi ilyesmit nem tapasztaltam a sajátomon. Persze bizonyos gyártástechnológiai korlátok vannak, de ilyen ordító hibák nem.

no fate but what we make

(#6) Castell válasza voyager4.4 (#5) üzenetére


Castell
aktív tag

Felajánlottak cserét, de előbb leteszteltem és ugyanezek voltak a hibák, egyedül csak a bugos szoftvert nem tudtam olyan gyorsan reprodukálni, de a többi "hiba" ugyanúgy megmaradt:

- A pocsék képjavító áramkör (gyatra képminőség)
- Alulméretezett doboz hangszórók

Tehát hiába a 4K marketing blöff, mikor a képminőség pocsék. A smart egy zárt rendszer, ennek ellenére pl. a YouTube dicséretesen működött. Ami viszont fájó pont, hogy sikerült elbaltázni a csatlakozókat is, mert csak koaxális hangkimenetet kapott a toslink helyett.

Már az ára miatt is gyanús, hiszen ez a modell 120 ezerről indult, most meg 86 ezer Ft.

Persze ez csak az én véleményem, valakinek bejön, de pl. egy Samu UE40M5002 simán lekörözi...

(#7) bpeterm


bpeterm
csendes tag

Hogyan lehet Tv-ről lejátszani hálózatról?
Nem találom a menüpontot.
Telefonról hogyan lehet lejátszani?
A set-top-box távirányítóját hogyan lehet párosítani?
Telekomtól vásárolt.

Köszönöm a segítséget!

(#8) Victoryus válasza bpeterm (#7) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Telefonról legegyszerűbb a Tcast app-pal. Az rajta van a tv-én is, csak össze kell őket hozni. Egy hálózaton kell lennie a két eszköznek. Képet/videót/youtubeot is átlövi tv-re.

Hálózatról a legegyszerűbb: én feltettem a laptopra az Universal media servert. Meg kell adni neki egy mappát, abba mehetnek bele a filmek. Tv távirányítón van bemenetek gomb, ott lehet a hálózati meghajtót/pendreive-ot kiválasztani. Ha azonos a filmmel a felirat neve, akkor felirattal együtt is megy hálózatról. Pendrive-ról is, csak abba tekerni is lehet.

A Windows is tud vezeték nélküli kijelzőt használni, de ezt a módszert még nem próbáltam.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#9) voyager4.4 válasza Victoryus (#8) üzenetére


voyager4.4
senior tag

"A Windows is tud vezeték nélküli kijelzőt használni, de ezt a módszert még nem próbáltam."

Én igen és szépen működik.

no fate but what we make

(#10) Victoryus válasza voyager4.4 (#9) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Hogy sikerült? Win8 és win10 alatt próbáltam, de egyikkel se megy, nem látnak 2. kijelzőt. Win8 mint eszköz látja a tv-t, de kijelzőként nem.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#11) LilProphet90 válasza Victoryus (#10) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Procid támogatja a Miracast-et?

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#12) Victoryus válasza LilProphet90 (#11) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Utána kell olvasnom a miracastnak. A tv lan kábelen van, valahol azt írja wifin kéne legyen. A laptop wifijének is tâmogatni kéne a miracastot ha jól értem.
Egyik gép se mai darab, minimum 6 évesek. B820Celeron meg Amd A8?
Szóval úgy látom kicsit másképp működik, mint gondoltam.
Wifi direct kéne... szóval nem elég ha egy wifin lógnak, a tv-hez kéne kapcsolódni?

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#13) razorbenke92 válasza Victoryus (#12) üzenetére

W10 alatt nem kell feltétlenül WifiDirect, még wifi sem.

Jobbklikk a médiafájlra -> Átvitel eszközre -> Megjelenik az IP-vel a TV

Néha nem azonnal jelenik meg, hanem várni kell rá.

Ha konkrétan Miracastként működik, akkor ahhoz általában külön progi kell (azt még én sem próbáltam)

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#14) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Kb egy hete vettem ilyen tv-t, eddig teszi a dolgát. Szín beállításokat ki milyet használ?

Maine coon

(#15) Victoryus válasza atosan (#14) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Attól függ, milyen filmet nézünk. Szokásost általában.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#16) akom


akom
senior tag

Szia Victoryus!

Szeretnék a TV-vel kapcsolatban kérdezni.
Leginkább DLNA-ról szoktam lejátszani videókat.
Két kérdésem lenne DLNA támogatással kapcsolatban.
1. Codec-ek terén mennyire van eleresztve? Matroska, MPEG-4, Flac-et le tud játszani?
2. 4K anyagok lejátszása sima, akadásmentes? (LAN portja gigabit vagy 100Mbit/s?)

Előre is köszönöm a válaszodat. :R

(#17) Victoryus válasza akom (#16) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Én feladtam a dlna-t, mert a feliratokat hol játszotta, hol nem, át kellett őket nevezni mindig a film nevére, és ráadásként feliratos filmben nem bír tekerni. Csak srt-t játszott le, sub-ot nem. Egyszerűbb pendrivre- másolni, megszünteti az idegeskedést. Biztos van erre is valami megoldás, de nincs se türelmem, se időm nagyon kísérletezni.
B verzió, átküldeni a filmet vezeték nélküli kijelzőként mondjuk vlc.vel, de ez se mindig sikerül. Bezzeg ha youtube-ot küldök akkor ok. Nem megy normális vezeték nélküli monitorként.

Néztünk rajta 4k filmet, youtube-ról, pendrive-ról gond nélkül vitte. Pontos kódolását nem tudom megmondani, Trónok harca, StarWars, ReadyPlayer...
Általában csak 720p meg fhd anyagokat töltök le, Walking dead-nek mindegy. Fhd is majdnem olyan jól néz ki rajta, ha normálisan van tömörítve.

Lan portja szerintem csak 100mbites, ez a gyenge kis androidos hardver nem is nagyon tudná kiszolgálni a gigabitet. Speedtest.net 30-40mbit körüli értéket mért a tv-n.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#18) bpeterm


bpeterm
csendes tag

Hogyan lehet alkalmazást telepíteni, mint pl. Speedtest-et?

Köszönöm!
Péter

(#19) Victoryus válasza bpeterm (#18) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Alkalmazásoknál tudsz telepíteni is, de nem igazán vannak jók. Gyakorlatilag mind csak weblap alapú. Speedtestet a böngészőjében néztem.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#20) zsolt20


zsolt20
tag

Sziasztok. Vettem egy ilyen tv-t. Kérdésem plex serverem van ithon , de a tv-n nincs plex , xplay kliens . Megoldható emlitett kliensek telepitése a tv re?

(#21) Victoryus válasza zsolt20 (#20) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Nem valószínű. Az alkalmazások leginkább weblap alapúak. De azért nézz utána, hátha. Ha nincs a tv-n a telepíthető alkalmazások között, akkor nem lehet szerintem.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#22) zsolt20 válasza Victoryus (#21) üzenetére


zsolt20
tag

Ok nincs appok között, igen korlátozott a kinálat. Akor esetleg playz media az web alapú lg esetén usb ről inditható. Ennél nincs valami ilyesmi lehetőség? Firmware jelenlegi V8-S586T02-LF1V059 ezt neten nem frissiti azt irja legújabb, de thomson oldalán V8-S586T02-LF1V299.zip verzió van közzétéve gondolom újabb.

(#23) Victoryus válasza zsolt20 (#22) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Nem frissítettem még így firmware-t, talán az elején weben frissült egyszer. Mondjuk nem ártana egy ipdate, mert néha csinál hülyeséget, pl. műsorlista nem frissül, meg a képarányt nem ismeri fel automatikusan, de alapvetően rendben van.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#24) zsolt20 válasza Victoryus (#23) üzenetére


zsolt20
tag

Szia. Ha neked is ilyen van köszöném ha megnéznéd a menüben a szoftver verzió számát.

(#25) Victoryus válasza zsolt20 (#24) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)


Online nem talál frissebbet, usb-vel nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#26) razorbenke92

Én most feltoltam egy frissítést, nálunk a Youtube mobilról castolása elhalt a közelmúltban, pedig sokáig ment.

Korábban a hálózati megosztás lejátszásáról olvastam, hogy a források között ott kéne lenni a hálózatnak, de nekem az Istenért sem jött be az a kép, csak az USB-t láttam.

A frissítés egyszerű, a lépések benne vannak a ZIP-ben hozzá:

- Kicsomagolni a ZIP-ben a ZIP-et, az update.zip-ig, ez utóbbit nem szabad kibontani
- FAT32-re formázott pendrive gyökerébe fel kell másolni az update.zip-et
- Kikapcsolt TV-be be kell dugni a pendriveot - meglepő módon nem a szervíz USB-be, hanem abba, amit amúgy is használun
- Ezután a TV-n lévő bekapcsológombbal (nem távirányító!) hosszan nyomva be kell kapcsolni a TV-t, amíg meg nem jelenik a frissítés képernyő.

A Youtube sajnos továbbra sem megy, megnézem majd, hogy mi változott a verzióval.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#27) zsolt20 válasza Victoryus (#25) üzenetére


zsolt20
tag

Köszönöm. Én ma frissitettem az enyémet, hálózatról - menü usb röl nem lehet, de bekapcsológombal igen. Jellenleg 299 verzió ra lett frissitve. Most már felismeri a dlna servert, de sajnos a plex app most sincs rajta. A média station app- ot tudja valaki hogyan kell használni? Próbáltam dlna, web szerver el is de nekem nem ismerte fel a hálózatott.

(#28) Victoryus válasza zsolt20 (#27) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Dlna-t felismeri nálam. Forrás választó gombbal, vagy menüből is. Minden ugyanazon a routeren van, így tuti egy alháló.
Az más kérdés, hogy a feliratokkal mindig bajom volt, csak akkor látta őket ha a filmmel egyező a nevük. Inkább pendrive-ra másolok mindent, vagy hdmi-n laptopról, vagy htpc-ről.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#29) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Hétvégén megpróbálom frissíteni én is... Muszáj neki a FAT32-es pendrive? Vicces, mert amíg a filmes pendriveom fat32-es volt, mindig hibát jelzett bármilyen Windowsos gépre csatlakoztatva a tv után.. mióta ntfs azóta ok. Akkor ez a fájl lenne az ugye? 677MB, nem is kicsi
http://www.mediacenter.tcl.eu/uploads/common/V8-S586T02-LF1V299.zip

Most olyan gondom van, hogy a Xubuntu minidlna szerveremról egyedül képeket hajlandó megjeleníteni, zenéknél 1-3 másodperc után network errort ír és kilép... filmet meg el se kezdi, csak látja, hogy jééé ott van.

Az újabb firmwarekben frissül normálisan a tv műsor? Most amikor bekapcsolom a tv-t akkor ok, de utána nem frissül. Rámegyek a távirányítón a ch_list-re és azokat írja amik a tv bekapcsolásakor voltak adásban. Van amikor másik csatornára is azt írja ami nem is az övé... pl: Disdcovery-re a Cartoon Network adását.. Érdekes, mert a másik gombra, amikor tejes képernyős músorlista van ott szokott frissíteni.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#30) bpeterm válasza Victoryus (#29) üzenetére


bpeterm
csendes tag

Szia!

Én ezt tettem fel:
http://www.mediacenter.tcl.eu/uploads/common/V8-MS586T02-LF1V373.zip

Itt a "Software" gombra kattintva tudod letölteni!

Egy kicsit nagy.
Set-top box-ról használom, így a TV műsort nem tudom.

DLNA nem minden formátumot ismer fel. :-( Más alkalmazást nem sikerült találnom. Pendrive-ról szoktam még lejátszani vagy notebookról-

(#31) janiesmoni


janiesmoni
újonc

Szia
Most vettünk mi is egy ilyen tv-t (Thomson 43UC6306 tv), és segítenél abban , hogy az alábbi részt hol lehet beállítani:
"Kikapcsolva egy fehér led világít az alján, ezt ki lehet kapcsolni menüből"

Mert nagyon zavaró éjjel, hogy teljes fényárban úszik a szoba a led világítástól.

Köszi a segítségedet!

(#32) atosan válasza janiesmoni (#31) üzenetére


atosan
addikt

Szia,
Beállítások/rendszer/speciális videó és ott lesz a led jelzőfény

Maine coon

(#33) janiesmoni válasza atosan (#32) üzenetére


janiesmoni
újonc

Köszönöm! :DD :R

(#34) azozo


azozo
senior tag

Sziasztok !
Én a most akciós 32he5606-os néztem ki édesanyámnak.
Mennyire lehet rá wifin (úgy tudom bluetooth nincs a kicsiben) esetleg usb-n billentyűzetet és egeret rákötni? :F
A webböngészés miatt.... vagy lehet mobillal vezérelni ?

[ Szerkesztve ]

(#35) Stewe7109


Stewe7109
friss újonc

Sziasztok!
Egy éve van ilyen tv-m és nekem teljesen megfelel...ne.
De..
Kb. egy hónapja a NETFLIX csatlakozásnál mikor már 99 százalékban betöltötte a nézni kívánt anyagot a következő hibajel olvasható a képernyőn.
"We're having trouble playing this title right now.
Please try again, or select a different title"
a jobb alsó sarokban pedig a hibakód
tvq-pm-100 (5.2.12)
Amit tudtam lecsekkoltam...de megállt a tudomány. Nem tudná valaki, hogy mi lehet a gond?
(A NETFLIX látja, hogy gáz van nálam a műsorok lejátszásával a tv-n)
Tanácstalan vagyok.
Előre is köszönöm!

(#36) Baxeelelle


Baxeelelle
csendes tag

Üdv, olyan gond van a tv-vel, hogy a T browserbe beírom a keresőbe amit szeretnék, de nem hajlandó utána a találatokat végigpörgetni, sem megnyitni, tehát kb használhatatlan netezésre.
Van valakinek hasonló tapasztalata, vagy megoldási javaslata? Legfrissebb szoftver van rajta. Köszi

(#37) Stewe7109


Stewe7109
friss újonc

Ismét sziasztok!
Esetleg a legfrissebb szoftver verzió számát megírná valaki? Gyanakszom arra, hogy a frissítések "nem annyira naprakészek".
A NETFLIX problémám legalábbis nagyon gyanús, hogy emiatt van. Hol juthatok hozzá ilyen szoftverekhez?
Köszönet!
Látom, másnak sem kerek a sztori, de itt pont erről írtok, ok...

[ Szerkesztve ]

(#38) oszaHUN


oszaHUN
csendes tag

sziasztok nekem is van egy 1 éves 55uc6303 tipusu thomson tv-m. olyan problémám van hogy szoftver bajos lett egy ideig nem reagált semmire csak a fehér led világitott 1 hétig ki volt huzva a konektorbol es ma bedugtam ki irta hogy thomson a led elhalvanyodik eltunik a felirat es vege a jateknak...
ki ne huzgaltam meg vagy 5-6x es egyszer csak elindult de csak 10 mp-ig megy utanna ujra indul es a thomson feliratnal befagy... pendriveren rajta van a szoftvere de nem tudok belepni a menube mert nem reagal a taviranyiton csak 1-2 gombra már széééét ba..... az ideg... :( valakinek valami otlet? azon kivul hogy szemet telep.... elore is koszonom :)

(#39) axlfsi


axlfsi
veterán

Falra vajon rogzitheto? Melyik szabvany, hogy tudok hozza (elore) konzolt venni?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#40) razorbenke92 válasza axlfsi (#39) üzenetére

Elég régen írtad, lehet, hogy kaptál választ azóta.

Nekünk a falon van állítható karos VESA állványon az 55-ös.

Többieknek: A TCL mostmár csak viszonteladóknak, szervizeknek adja ki hivatalosan a firmware-eket.

Kis bruteforce után 443-ig találtam verziókat:

http://www.mediacenter.tcl.eu/uploads/common/V8-S586T02-LF1V411.zip

http://www.mediacenter.tcl.eu/uploads/common/V8-S586T02-LF1V443.zip

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#41) razorbenke92 válasza razorbenke92 (#40) üzenetére

A v411 instabilnak mutatkozik néhán fórumon. v424-től felfelé javítva.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#42) axlfsi válasza razorbenke92 (#40) üzenetére


axlfsi
veterán

Igen, koszonom, kozben azota mar regen a falra kerult, vegulis kicsit jobban utananeztem, akkor rajottem, hogy melyik VESA szabvany (100x100 volt talan, mar nem is emlekszem :) ).
Koszi azert, hogy irtal!

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#43) CsizmaKo


CsizmaKo
tag

Sziasztok!
Lenne egy TCL 65dp670 tv-m véleményetek szerint érdemes a rajta lévő V8-S586T02-LF1V299 et lecserélni V8-S586T02-LF1V443 ra?
Mi a különbség, frissitett már közületek ilyenre, mi a tapasztalat, van érdembeli különbség?

(#44) razorbenke92 válasza CsizmaKo (#43) üzenetére

Szia!

Amennyiben semmi nem hiányzik belőle, fölösleges frissítened. 299-443 között gyakorlatilag semmilyen észlelhető különbség nincs.

Mint korábban írtam, nálam csak a 443-al működött a Youtube screencastolása, ami a boltból kihozott állapotban működött, majd megszűnt működni egyik napról a másikra, és a 443-nál kisebb verziókkal sem ment.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#45) CsizmaKo válasza razorbenke92 (#44) üzenetére


CsizmaKo
tag

Nekem igazából amivel gondom van, pl ha elinditok egy filmet pendriveról, a kép nem jó méretű, mindig rá kell mennem az automata pásztázásra, hiába van bekapcsolva, a hangnál annyi gondom van ( bár esélyes hogy az hardver probléma), hogy elég halk optikai kimeneten. Néha ledobja magát a hálózatról és nálam eddig mikor a "home" gombot benyomva rámentem pl az elején a videóknál a zenékre, akkor betöltött a YouTube, de már ezen a részen nem csinál mást csak teker a karika és valami hibát dob ki.
Ezért gondoltam,hogy bepróbálkozom egy frissitéssel.
De egy percig nem bántam volna, ha alapból veszi a gyártó a fáradságot és optimalizálja a tv hez a softwaret, vagy legalább menet közben küld rá értelmes frissitést...

(#46) razorbenke92 válasza CsizmaKo (#45) üzenetére

A Youtube problémát valószínűleg megoldja a frissítés.

A pendrive-ról való videólejátszásnál nem tapasztaltam problémát soha.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#47) uvyp válasza razorbenke92 (#46) üzenetére


uvyp
csendes tag

Köszi,hogy megosztottad a firmwareket! 443-at fel is tettem. Kiváncsi lennék van -e ettől újabb? Nekem sajnos több problémám is van a TV-vel. Hálózatról elindított lejátszás pár perc után vagy megáll, vagy lefagy, vagy magától a következő filmre ugrik át... Netflix következő bekapcsoláskor hibát ír ki, miszerint nem tud csatlakozni.. resetelni kell az appot, név jelszó újból beír és utána működik. Kiváncsi leszek a 443-ban javítottak-e ezeken.

(#48) razorbenke92 válasza uvyp (#47) üzenetére

Pár naponta ránézek van e újabb verzió, csak nem merem túl sűrűn, nehogy rájöjjenek a lékre, és befoltozzák.

A hálózaton én Windows-ről használom a "Lejátszás eszközön..." opciót, és néha a kép megáll, és csak hang van. Jelenleg van valami gyík az otthoni hálózattal, így még nem a TV az elsőrendű gyanúsítottam.

Tájékoztass majd, hogy sikerrel jártál e a 443-ban.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#49) CsizmaKo válasza razorbenke92 (#46) üzenetére


CsizmaKo
tag

Ma rászántam magam és feltettem a leg újabb verziót ami itt volt.
A helyzet az,hogy a kiirt verzió nevén kivül semmi más változást nem tapasztaltam :( , se jobb,sem roszabb.
Ésetleg arra gondoltam,hogy elképzelhető, kellene csinálni egy visszaállitást ?

(#50) uvyp válasza razorbenke92 (#48) üzenetére


uvyp
csendes tag

Ki próbáltam a 443-at. Netflix problémát megoldotta, most már hibátlan. Hálózatról lejátszás 4k film esetén nem javult. 5 perc után magától visszaugrik a film elejére. BDRip-nél jó lett a lejátszás. Talán egy újabb frissítés és a 4k is jó lesz.

(#51) Atis.....


Atis.....
újonc

Sziasztok!

Tavaly vettem egy ilyen tévét a Telekomtól. Nem volt vele még gondom. Nagyrészt a mindigtv szabadon fogható adásait nézzük rajta. A letöltött tartalmakat Windows médiamegosztással, az online filmeket meg androidról dlna böngészőből küldöm rá.

Az .mkv filmek képarányát nekem sem ismeri fel, mindig kézzel kell a képbeállításoknál újra választani. És hálózaton át nem játssza le.

Olyan gondom van most a tévével, amióta átálltak dvb-t2 kódolásra, a t2 csatornák eltűntek.
Először azt gondoltam, hogy a tv nem támogatja. De átböngészve a leírásait, azt írták hogy tudja. Gondoltam akkor a 299 firmware nem jó már. Frissítettem 443-ra, semmi változás, ugyan úgy nincs t2. Utána arra gondoltam, átállítom az vételi országot németre. Hát mind meglett, csak össze-vissza. Utána megpróbáltam a szlovákkal is, így már sorrendbe rakta, és ugyan úgy megvannak. Vissza állítottam magyarra, de csatorna keresés után újra minden t2 eltűnik. Most úgy van, hogy szlovákra állítom keresés előtt, utána meg vissza magyarra.
Nekem ez a megoldás elég zavaró, hogy miért kell ennek így lennie? Esetleg lehet hogy majd egy firmware frissítéssel javítják? Vagy így marad?

Ezen kívül egy gondom van még vele, hogy a lejátszott felirat nem testre szabható.
Ha nézek egy feliratos filmet, sokszor nem lehet elolvasni a feliratot, a színe, vagy a mérete miatt. És nem találtam hogy lehetne változtatni a színén, vagy a méretén. Gondoltam a frissítés hátha segít, de nem.

(#52) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

Probalt mar valaki downgrade-elni? A 8.0-val nem mukodik az instant on, visszamennek korabbira.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#53) razorbenke92 válasza r4z (#52) üzenetére

Downgradelni a visszább leírt pendrive készítős módszerrel lehet, de egészen biztos, hogy ilyen TV-d van? A 8.0 mint olyan ennél a típusnál nem a megszokott verziószámozás.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#54) r4z válasza razorbenke92 (#53) üzenetére


r4z
nagyúr

6406-om van, es meg is talaltam a tipushoz passzolo fajlt mashol. Csak a metodusra voltam kivancsi. A 8.0 alatt az Android verziot ertettem. Koszi!

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55) Atis.....


Atis.....
újonc

Az új webböngészőt más is kipróbálta már? Nekem jól működik idáig. Egyetlen bajom vele a képarány. "16:9"en van, és ha átállítom "eredeti" re akkor kilépés-belépés után újra visszaáll.

(#56) razorbenke92

http://www.mediacenter.tcl.eu/uploads/common/V8-S586T02-LF1V445.zip

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#57) uvyp válasza razorbenke92 (#56) üzenetére


uvyp
csendes tag

Kipróbálom ezt is. A 443 csak pár napig volt jó. Utána Netflix és hálózatos lejátszás ugyanolyan rossz lett.

(#58) axlfsi válasza uvyp (#57) üzenetére


axlfsi
veterán

En ezt a halozatos lejatszas dolgot nem igazan ertem; az "Adathordozók" menupont alatt, neha bejon, neha azt irja ki (100-bol 98-szor), hogy USB adathordozo nem talalhato ...

Hogy a feszkes fenebe van ez, de megis? Pendrive begud, kihuz, tv ujraindit, mar mindent probaltam...
A gyari szoftverevel es most ezzel a 445-tel is ugyanaz :F

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#59) n.csibi93


n.csibi93
újonc

Sziasztok! Decembeben vettem ilyen tévét. Viszont alig-alig használom.
A mai nap játszottam rajta XBOX ONE-nal, (HDMI 2.0-ra van állítva) és újraindult a tévé.(Az XBOX MENT tovább, tehát áramgebasz nem lehetett. HDMI kábel gondolom nem csinálhat ilyet.)
Majd hirtelen ötlettől vezérelve rámentem a távdiagnosztikára...nem történt semmi, majd a smart menübe lépve fagyott és megint újraindult. Soha nem csinált ilyet. Mivel Több naponta pár órát megy, erősen kétlem, hogy valami alaplapi forrasztás vagy a tápegység adhatta volna meg magát.
V8-S686T02-LF1V373 van rajta, soha nem frissítettem.

Járt már így valaki? Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#60) uvyp válasza axlfsi (#58) üzenetére


uvyp
csendes tag

Nálam is csinál ilyet. Mindegy melyik firmwaret rakom rá, nem lesz jobb. Szerintem ez egy nem stabilan , megbízhatóan működő TV. Sajnálom már, hogy annak idején nem raktam még egy kis pénzt hozzá és nem Samsungot vettem. Azok sem tökéletesek, de ez a TV reménytelen már...

(#61) darius09


darius09
tag

Sziasztok ma frissitettem a rendszert a tv-n felraktam az itt találtakból párat.. de nekem a régi rendszer hiába lasabb volt jobban tetszet a kép... most akár hogy állítgatom nem tetszik. esetleg tudna valaki segíteni abban honnan tudom az eredetit letölteni? v126 volt talán de lehet tévedek

(#62) razorbenke92

http://www.mediacenter.tcl.eu/uploads/common/V8-S586T02-LF1V628.zip

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#63) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Ezek a firmwarek jók lehetnek a nagyobb tesójához is? Nekem egy 49UC6306 van. :R

(#64) razorbenke92 válasza motoflug (#63) üzenetére

Én 55UC6306-on használom.

Ha UC6306-ra végződik, jó lesz.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#65) motoflug válasza razorbenke92 (#64) üzenetére


motoflug
őstag

Köszi!

A pendriveon csak ez a file lehet, ha updgradelni szeretném?

(#66) razorbenke92 válasza motoflug (#65) üzenetére

A leírásban van egy "Do not save file in any other folders" rész, ami jelentheti azt, hogy a .bin fájl mindenképpen a gyökérkönyvtárban legyen, de jelentheti azt is, hogy nagyon basic az angoljuk, és ezzel azt próbálják kérni, hogy csak az a fájl legyen a pendriveon.

Szóval szerintem jobb ha leüríted.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#67) motoflug


motoflug
őstag

Na közben meg is csináltam a frissítést. Ezt a tv-t szüleimtől hoztam el, ők 2 éve nem csináltak rajta semmit, brutális a különbség az új FW-el. A játék képe, a színek, a gyorsaság ég és föld.

Azt nem tudom, hogy a széleken a bevilágítás az standard vagy garanciális javítást igényel?
Mikor bekapcsolom, akkor látszik fekete háttér esetben körben egy csík, ahol a ledek bevilágítanak, ami nem túl esztétikus. Játék közben nem vészes egyébként. Nektek is ilyen?

(#68) luci87 válasza Stewe7109 (#35) üzenetére


luci87
tag

Lehet, sőt biztos én nem csinálok valamit jól, de én be se tudok lépni a T B.be..nem mutat semmit.Pedig jó lenne a böngészőt használni.Mit kell csinálni még azon kívül hogy rámész az ikonjára??

(#69) razorbenke92

A mai napon, majdnem pontosan 3 év után elromlott a TV (55UC6306).
Anno Valentin környékén vettük '18-ban (nem Valentinre, de viccelődtem az akkori menyasszonyommal, hogy virágot már nem kap).
A jelenség a TV-k, monitorok esetén gyakori elhalálozás:
Eldobja a feszültséget a háttérvilágítás tápegysége. Valamikor megpróbálom szétszedni és újrakondenzátorozni, mert annyit bőven megér (valószínűleg meg is javítja, mert felvillan a Thomson logó, csak azonnal eltűnik) de összességében egy szomorú dolog, hogy 3 évet bírt ilyen gyér használat mellett is (az utóbbi másfél évben napi 1-2 ritkábban 3 órát ment).

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#70) Atis..... válasza razorbenke92 (#69) üzenetére


Atis.....
újonc

Hulladék kínai kondik.

(#71) razorbenke92 válasza Atis..... (#70) üzenetére

Közben már szét is szedtem, és van fejvakarás bőven... Át is fogok vele menni a Hobby elektronika topicba.

Amire viszont rátaláltam a neten keresgélés közben: A TCL (Thomson) bizonyos sorozatokban gyenge minőségű LED-eket használt, amik intenzív használat esetén akár egy éven belül is tönkrementek sok tulajdonosnál. A LED-ek élettartamának jelentős növelése érdekében ezért célszerű annyira levenni a háttérvilágítás fényerejét a beállításokban, amennyire csak nem zavaró.

Szerencsére nálam a LED-ek rendben vannak, azokat sokkal nehezebb lenne cserélni, mert ki kell bontani az LCD-t, ami 55" esetén iszonyatosan kockázatos.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#72) Atis..... válasza razorbenke92 (#71) üzenetére


Atis.....
újonc

Egyszer úgy jártam a laptopommal hogy: Elöntötte a víz a pincénket, és a felette lévő szobában használtuk a laptopot. Másnap nem kapcsolt be a laptop. Szétszedem, néztem a tápját semmi hiba. Az alaplappal nem akartam germózni, elvittem egy szervizes ismerősömnek. Néztük ott is hogy se kép-se hang, nem kapcsol be. Futárral beküldte pest laptop alaplap szerviz. Egy hét múlva felhív, hogy nem volt semmi baja a gépnek. El is mentem érte, hazavittem, másnap megint nem jó. Utána kezdtem gyanakodni a magas páratartalomra. Ki is raktam a gépet szellőzni egy száraz helyre, egy óra és megjavult. Így derült ki hogy érzékeny szegény a párára. Persze nem volt olyan magas a pártartalom, inkább a laptoppal van valami. Én arra tippelek, hogy valahol van benne valami szigetelési hiba, ami ezt okozza. Azóta jobban odafigyelek az ilyen jelenségekre. A tévét is úgy rakjuk a szobákban hogy a legszárazabb helyre. Soha nem lehet tudni nem e csapódik le benne valahol, és égeti ki az alkatrészeket.
Nekem ez a led csere nem tűnik valami bizalom gerjesztőnek. Én nem fogok rá vállalkozni az biztos. Remélem még 2 évet kibír, akkor lesz 4 éves. Utána letudjuk cserélni ha esetleg szükséges lenne. A telekomtól van, 2 évente veszünk tőlük 2 év hűséggel. Most a telefonokat cseréltük le, majd legközelebb 2 év múlva tudjuk vállalni egy tv árát.

[ Szerkesztve ]

(#73) razorbenke92 válasza razorbenke92 (#71) üzenetére

Végül bebizonyosodott, hogy LED cseréssé vált. A ledek ugyan fel-fel villantak minden bekapcsoláskor, de mint utólag kiderült csak az egyik stringen, a másik stringen volt egy kiégett led, ami miatt letiltott az alaplap.

A pótalkatrész 10 nap alatt Magyarországon volt, majd további 1 hónapba telt, mire a Magyar Posta kihozta. Tegnap nekiálltam kicserélni a teljes háttérvilágítást, de a pótszalagok közül az egyiken hibás volt a csatlakozó forrasztása, így még azt is javítani kellett. Ezután életre kelt a TV. Szervízben nagyjábók 40-50 ezer forintért javították volna, ami épp nem totálkár, de nem is kellemes.

Ugyanitt szívesen veszem meg a hibás TV-t, ha van hang, és a sértetlen LCD bevilágításra ad képet.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#74) razorbenke92 válasza razorbenke92 (#73) üzenetére

Ja, ami lemaradt, hogy eszméletlenül odafigyelős a háttérvilágítás csere. Tapasztalt kütyübuherálóknak is szüksége lesz néhány spec szerszámra, türelemre és koncentrációra. Kb. 3 komolyabb lépés is van, ahol egy ügyetlen mozdulattal visszafordíthatatlanul tönkre lehet tenni a TV-t.
Mindenki csak saját felelősségre álljon neki maga, mert ez a típus az átlagosnál is nehezebben szerelhető.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#75) Atis..... válasza razorbenke92 (#74) üzenetére


Atis.....
újonc

Kösz az infót.

(#76) Bandi32.


Bandi32.
friss újonc

Sziasztok nekem is ez a fajta tvm van viszont az a gond vele hogy bekapcsolom fe kép se hang és semmit nem csinál bármit próbálok semmi csak be és kikapcsolni lehet tudna valaki valamit ajánlani ??? előre is köszönöm

(#77) razorbenke92 válasza Bandi32. (#76) üzenetére

Arról meg tudsz bizonyosodni, hogy jó forrás van e kiválasztva? Csak hogy egészen biztos, hogy a hang is a tv hibájábóp nincs?
Thomson logó van bekapcsoláskor és csak utána semmi? Vagy csak a visszajelző LED alapján látni hogy bekapcsol?

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#78) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

43uc6306-re melyik a legfrissebb firmware? Az amit razorbenke92 a #62-esben linkelt?
A francia oldalon csak ez a link szerepel: http://www.mediacenter.tcl.eu/uploads/common/V8-S586T02-LF1V466.zip

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#79) razorbenke92 válasza Victoryus (#78) üzenetére

Ránéztem most, a v628-nál nincs frissebb. v1400-ig bruteforceoltam.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#80) Victoryus válasza razorbenke92 (#79) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Ok, köszönöm szépen!

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#81) RichAndrasi


RichAndrasi
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy 43uc6306t típusú Thomson TV,melynek a háttérvilágítása megadta magát. Egy-két LED kiégett..
Kérdésem az lenne,hogy honnan tudnék bele LED-et rendelni?
2x11db LED, 94V

(#82) razorbenke92 válasza RichAndrasi (#81) üzenetére

Én cseréltem korábban az 55-ösben. Vettem a strip felújításához is mindent, meg komplett stripet is. Kicseréltem a csíkokat az újra, a régit pedig utána ráérősen felújítottam.

Van LED-em is, meg felújított stripem is (bár szerintem a 43-asban más lehet az elrendezés, mert az 55-ösben 4x(4+5)db LED van, és abban 18db van egy stringen (108V)

Újpesten dolgozom, beszeráron adok el neked amennyit szeretnél.

Szerk.: Nem ilyened van benne? Lehet hogy a 6306t már más, mint a sima 6306 sorozat?

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#83) dzsumpika válasza razorbenke92 (#82) üzenetére


dzsumpika
tag

Szia! :)

Nem tudod esetleg hogy (49UC6303)-hoz mi a jelenlegi legfrissebb elérhető frissítés?
:D Soha nem volt még frissítve LF1V052 van rajta.

Előre is köszönöm ha olvasod! :R

*** Több mint 12 éve a Hardveraprón! ***

(#84) razorbenke92 válasza dzsumpika (#83) üzenetére

Sajnos nem találtam újabbat a http://www.mediacenter.tcl.eu/uploads/common/V8-S586T02-LF1V628.zip-nál. Kicsit szomorú vagyok. Bár a 628-at még nem tettem fel, megjelenése után jeleztem pár bugot. Az egyik legfájóbb, hogyha használom a gyors bekapcsolás funkciót, akkor a Netflix app hibára fut. Ha nem használom a funkciót, akkor pedig sokszor próbálkozik az AV bemenettel. De mivel azon nincs input, tök sokáig gondolgozik, és addig nem reagál a source váltó gombra sem. Ki kell várni, míg rájön, hogy nincs forrás, és utána lehet átváltani.

Valószínűleg hamarosan úgyis kap egy firesticket, és akkor azon beállítom azon a Netflixet, és nem lesz gond, ha a TV-n elszáll az app.

Annyit azért nézz meg, hogy a típushoz megfelel e (S586T02) mert 6303-ról nincs sok infó itt még.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#85) dzsumpika válasza razorbenke92 (#84) üzenetére


dzsumpika
tag

Köszönöm a gyors választ :R
Igen, utólag most látom, hogy csak elírtam. 6306-os a tv:)
Felraktam amit linkeltél, simán menüből megtalálta a pendrive-on (feljebb visszaolvastam hogy kell) :)és amit észrevettem, hogy sokkal gyorsabb az egész, és a Youtube sem fagy ki fél perc után. Netflixet tök jól megjegyezte, korábban azt is kidobta random, pedig az azonnali bekapcsolás mindig ki volt nálam kapcsolva. Viszont most tettem egy próbát, bekapcsoltam (kikapcsolt állapotból netflix gombbal) és azonnali bekapcsolással is müködött a Netflix, bár érdekes, hogy fiók kiválasztása után pl. amikor ránavigálok egy sorozatra, a háttérben az előzetes nem indult el, mint normál esetben, és az epizód is elég sokáig gondolkodott mire elindult :D.
Viszont kikapcsolva valóban jól müködik és érezhetően gyorsabb az egész. :)

*** Több mint 12 éve a Hardveraprón! ***

(#86) razorbenke92 válasza dzsumpika (#85) üzenetére

Szuper! Köszi a visszajelzést!

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#87) mariacchi


mariacchi
csendes tag

Helló
55UC63*6
Erre hogy rossebbe lehet appot telepíteni?
Hbo Disney
Sajár áruházában sehol semmi.
Köszönöm szépen előre a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Ha az ember magányra vágyik, akkor nem az egyedüllét, hanem csak a megfelelő ember közelsége kell neki!

(#88) razorbenke92 válasza mariacchi (#87) üzenetére

Sajnos elképesztően régi platformon alapulnak ezek a TV-k, én nem találtam rá módot. Inkább tettem mögé TV okosítót.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#89) mariacchi válasza razorbenke92 (#88) üzenetére


mariacchi
csendes tag

Köszönöm
TV okosito mondjuk nem a 20000 kategória telefonrol átküldve érdekes mod csak az stream szolgáltatók nem mennek róla.
Illetve hang van kép nincs
Fb TikTok videók mennek Yt is de telefonról a telepített app nem megy csak mint ahogy fentebb írtam.

Ha az ember magányra vágyik, akkor nem az egyedüllét, hanem csak a megfelelő ember közelsége kell neki!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.