Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7451) p_adam válasza Stauffenberg (#7450) üzenetére


p_adam
addikt

Ahogy az a Leica videó is kitér rá (kétszer!), erre is ugyanúgy rátehető ez a két szó: Vannak alternatívák.

Igazából én se tudom, miért kezdtem el DSLR-ekkel foglalkozni. Biztos megsasoltam jópár hype videót a "legenda" Nikon D700 színeiről, stb.
Sajnos vagy nem sajnos, de csak bólogatni tudok, hogy ez bizony Tényleg ilyen, a kezelése Tényleg jobb, mint más Nikon gépek, az AF Tényleg használható, a 12 megapixel Tényleg elegendő ezzel a szenzormérettel - meg tényleg jó nehéz és hangos, de a gyerekek ezt szeretik :) Stb. stb.
Csak akkor meg nézem, hogy a legtöbb MILC kamerának miért Nem ilyen Jók a színei. Mért fejlődtünk vissza? Nem értem...

De tudom még szemetelni a témát: egy Sony Alpha 850-be is sikerült belebotlanom. Nagy megdöbbenésemre 2000 expo se volt benne. Egy Ennyire Jó kamerában. Nem is értem...
Hát, fiúk, lányok, részemről ebben a (digitális, markolat nélküli) vázban van "A" kereső (Minolta technológia, a minőség meg az ergonómia is pont ezért jók...).
Egyetlen hátrány, hogy az Alpha 900-ban van ennek a spórolásmentes változata, és évekbe telhet, míg találok egyet hasonló állapotban. De innen már nincs visszaút, egy ilyen kelleni fog a gyűjteménybe véglegesen, persze nem mindegy, mennyiért.

Ezzel a kamerával viszont tényleg átok a fókuszálás a D700-hoz képest, véget nem érő küzdelem, nem annyira "Mindenes" kamera. De van jutalom is, tényleg Élmény használni ezt is, és csak sokkal könnyebb mint a Nikon, felbontásban abszolút 2024-es szint. Bizony, a Nikon D3X-be került ugyanez a szenzor, és a Nikon mélyrepülése is kb. ezzel kezdődhetett, elkezdek mohó kapzsi módra 8000$-os árcédulát rakni rá, mikor a D3s csak 5200$ volt, az A900 csak 3000$, az A850 meg már csak 2000$, és így se figyelt rá szinte senki...

Most meg 2500$-ért tényleg Mindenes Hibrid kamerát kaphat az ember (még mindig ezzel a felbontással :) ) aminél azt a legnagyobb nehézség kitalálni, hogy ez vajon mire Nem jó.
Csak már kicsit ki is veszett belőlük az "Élet". Túl könnyű.

1000 szónak is egy a vége, tele vagyunk jobbnál-jobb lehetőségekkel ismert, nem ismert MILC, kompakt, DSLR, stb. kamerák terén.
De tényleg.

[ Szerkesztve ]

(#7452) Grillo válasza Stauffenberg (#7443) üzenetére


Grillo
senior tag

GX8? Abban már a 20as van.

(#7453) lugosi válasza Stauffenberg (#7440) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Teljesen megértem amit írsz, az x100 széria vásárlói közül 80% egy divatcikket vett (plusz ilyen kis bőrtatyó, olyan kis napellenző), a maradék fotózik is vele. Szerintem hiába vársz arra hogy megszabadulhatnak tőle, nem fognak, pózolni lehet vele továbbra is. Már forog a szemem mikor szembejön egy x100 videó a yt-on, elképedek hogy még mindig el lehet adni a megtekintést azzal hogy x100 akármi. Engem már elkezdett taszítani egyszerűen. Azt hiszem le is mondtam róla hogy ilyen gépem legyen, és maradok a cserélhető obis vonalon. Azért egy xt30 egy kis fixszel elég kompakt. Második gépnek van egy pana gx80-am, a 12-32 kitobival vagy a 20-as fixszel szintén elég kompakt. Utazásra valószínű a 12-32-vel vinném.

(#7454) madgie válasza lugosi (#7453) üzenetére


madgie
titán

Én nagyon szerettem az X100V-t, a sok cserélhető obis cucc mellett tényleg tök jó volt, de megcsömörlöttem, hogy a komplett 365 projektet azzal csináltam végig.

Ha "csak" fotóznék, simán vennék most is V-t, vagy VI-t, egyszerűen jó érzés velük fotózni.

(#7455) Stauffenberg válasza lugosi (#7453) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Mindig is egy kicsit divatcikk volt az X100, csak eddig főleg fotózó fotósznoboknak szólt, most meg boldog-boldogtalan vásárolja, hogy a nyakában lógassa.

Amúgy most kezdem elvetni a dolgot, hogy X100-ra vagy valamilyen alternatívára vadásszak, inkább elkezdtem nézegetni olyan fotós övtáskákat, amikbe beférhet az X-T3 egy kisebb objektívvel meg pár pót akkuval (csak szerettem volna sokkal kisebbre venni a méretet).

Bassza a csőrömet az XF 27mm f/2.8, mert azzal egészen kompakt tudna lenni ez is (az X-T3 kezelését meg egyszerűen imádom), de sokkal drágábbnak tartom, mint amit ad (nagyon keveslem az f/2.8-at, pláne IBIS nélkül), csak a rendszeren belül nincs más hozzá fogható méretben, úgy könnyű ennyit kérni érte. Látószögben van egy picivel szűkebb Sigma 30mm f/1.4-em, csak az jóval nagyobb jószág. Szóval csak utazós üvegre nem költenék ennyit. A TTArtisan 27mm f/2.8 sokkal olcsóbb, de ott meg zavar az elképesztően durva vignettálás és a szemből beverő napfényre is nagyon érzékenyen reagál (bár nem szoktam bánni de láttam pár példafotót, amin nem annyira esztétikus, de fene tudja, tesztelni kéne pár napig).

Amúgy kedvelek nappal szembem (is) streetezni. :D Csak ezért az aggodalom.

(#7456) gery2123 válasza Stauffenberg (#7443) üzenetére


gery2123
őstag

Szia!
Igaz nem 18-55 hanem ttartisan 27 2.8 +XT3 pont belefér egy bellroy lite Mini táskába + egy akku, papírok de Balaton szeletnek is helyet lehet keríteni még benne. Egy kicsi fix obival már bőven elég a pigytech taska szerintem.

-- PSN_ID: GerY2123

(#7457) Stauffenberg válasza gery2123 (#7456) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Wow, divatilag tetszik ez a Bellroy, de megkérik az árát. :D De mennyire vannak kis zsebei? Amiket néztem kifejezetten fotós célra készült cuccok és vannak pót akku zsebek, hogy ne kallódjanak, meg hasonló kis praktikumok amik meg tudják ragadni a fantáziám.

(#7458) hibavissza válasza Stauffenberg (#7457) üzenetére


hibavissza
veterán

Bàrmelyik kisebb fotós oldaltàskàt lehet így hordani. Nekem sem a vàllamon lóg, hanem a hàtamon vagy hasamon, mint a linkelt fotón. Fotós tàskàkban van egy kis neoprén bélés, esővédő tok. Míg a divattàskàkban semmi. 33 ezerért...agyrém. Egyszerüen nem értem a problémàd. Bocsesz. :)

Ha nagyon akarnàm még az övemen is hordhatnàm, kéne rà két sekli amivel ràakaszrom....

[ Szerkesztve ]

(#7459) Stauffenberg válasza hibavissza (#7458) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

"Egyszerüen nem értem a problémàd. Bocsesz."

A fórumtárs javaslatát ne keverd össze azzal, amit én keresek. Olyan fotós "sling bag" kell, ami alig nagyobb egy hagyományos övtáskánál (és leginkább annak néz ki, semmint fotós táskának), bélelt, esővédett, vannak pótakku rekeszek, stb. Eddig a Pgytech OneGo Solo vezet.

(#7460) gery2123 válasza Stauffenberg (#7457) üzenetére


gery2123
őstag

A gyártó honlapján van mindig akció illetve outlet, én is 20 körül vettem.
Illetve van egy Ulanzi táskám is, az nagyobb de kifejezetten fotos. Ott +2 lencse elfér még. [link]

-- PSN_ID: GerY2123

(#7461) hibavissza válasza Stauffenberg (#7459) üzenetére


hibavissza
veterán

Jó régóta egy Vanguard 2go22 a tatyóm. Nekem sem tetszik, hogy fotóstàska, de még nem talàltam praktikusabbat. Anno kb. 6 ezer volt. Gyorsan kellett valami. Volt màr övtàska, volt màr, hogy àllvàny is rà volt hevederezve....
Én olyan hàtizsàkot nem talàlok, hogy alul vagy oldalt elvigyen legalàbb egy kétliteres palackot. Félliteres a max.

[ Szerkesztve ]

(#7462) hibavissza válasza Stauffenberg (#7459) üzenetére


hibavissza
veterán

Bagaboot nem nézted még? Egy XS méretű futártáska. Szerintem van belevaló neoprén tokuk is.

(#7463) hibavissza válasza hibavissza (#7462) üzenetére


hibavissza
veterán

[link] féláron övtáska

(#7464) Stauffenberg válasza hibavissza (#7463) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Van már egy hasonló stílusú és méretű Vanguard táskám és utálom, négy alkalom után letámasztottam. Most a gimbalom tárolom benne.

Nekem sajnos ez a senki földje méretben, egy relatíve kompakt váz + objektív kombóhoz feleslegesen nagy, ha pakolni kell bele, akkor meg kicsi és még csak nem is annyira kényelmes, mint a hátizsákom (ez itten ni).

Nekem az övtáska egy variáció lenne a hátizsákom mellé, ha csak egy 3-4 órás sétára mennék városban, hátrahagyva a "nagy" tatyót. Tavaly többször is volt, hogy mentünk barátokkal egy kellemes sétát a kora esti fényekben, aztán beültünk ide-oda enni és inni (főleg utóbbi, ha már Prágában jár az ember) és utáltam menedzselni a hátizsákom, hogy hova teszem le, ne öntsék le, ne lopják el, stb.

(#7465) gery2123 válasza Stauffenberg (#7464) üzenetére


gery2123
őstag

[link] Amazon Basic Egész jó Yt videók alapján , de ez sem a legkisebb. De igazából bármilyen 3l körüli övtáska megteszi szerintem, tényleg csak 3-4 órás séta + beülős táska kell.

-- PSN_ID: GerY2123

(#7466) Stauffenberg válasza gery2123 (#7465) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Ezt elteszem egy tippnek, köszi.

Sajnos nem minden 3L-es cucc jó, megnéztem a Pgytech OneGo övtáskát és sajnos az X-T3 objektívvel együtt már nem fér bele (még a laposabb Fuji 27mm f/2.8-al is necces, nemhogy a TTartisan verzióval). A 4L-es újabb kiadás meg hát sajnos 33%-al nagyobb is, ami ennél a méretnél jelentős.

Az Ulanzinak is van echte övtáskaforma kistatyója és azzal ugyanez a gond, ennél nagyobb csak a 6L-es változat (ami amúgy tök jól néz ki, csak nem annyira övtáska már). Az eddig felkutatott övtáskák főleg Sony A6xxx, Fuji X100, X-E, Pana GX9 vagy hasonló vázakhoz jók.

(#7467) hibavissza válasza Stauffenberg (#7464) üzenetére


hibavissza
veterán

Szerintem a fényképezőzést engedd el. Amit szifonnal+Ps nem tudsz meglőni egy vàrosi sétàn azon a legtrendibb gép+tàska sem fog segíteni.
Mondjuk nekem az is morbid, hogy 80 ezres tàskàval mászkàlsz miközben azon aggódsz, hogy el ne lopjàk. Vegyél olyan cuccokat amiket meg tudsz engedni magadnak. Én egy percet nem vagyok hajlandó aggódni egy eszköz miatt. Lehet ezért jàrok tízéves Toyotàval és van S5-öm :)
Az eszköz legyen értem és ne fordítva. Nyilvàn ez hobby szinten.

[ Szerkesztve ]

(#7468) Stauffenberg válasza hibavissza (#7467) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

"Amit szifonnal+Ps nem tudsz meglőni egy vàrosi sétàn azon a legtrendibb gép+tàska sem fog segíteni."

Szoktam így is. Meg nem így. Ne fájjon neked kérlek!


"Vegyél olyan cuccokat amiket meg tudsz engedni magadnak."

Köszönöm az életvezetési tanácsokat, de ezt most nagyon kiforgattad a "lopásparára", pedig csak utolsók között említettem. Kívánom, hogy sose tapasztald meg milyen amikor külföldön ellopják a cuccodat az irataiddal együtt és mehetsz a rendőrségre meg a konzulátusra, hogy haza tudj jönni (nem velem történt, de lábhoz lerakott táska tűnt el). Én bírlak, de ez volt a valaha volt legértelmetlenebb kommented, bocsánat.

"Én egy percet nem vagyok hajlandó aggódni egy eszköz miatt."

Pár hozzászólással korábban még azért szóltál be, mert egy kicsit ranteltem azon, hogy az influencerek által felfújt árak miatt nehezebb most jó szívvel pénzt adni olcsó, nem féltős utazós másodgépért.

Döntsd már el kérlek, hogy most akkor miért kóstolgatsz.

Amúgy a táska nem 80 volt, hanem 120, mert kell hozzá egy bele való camera cube is. ;] De mivel árad belőlem a szegényszag, fontos megjegyezni, hogy rádobtam egy -10%-os hírlevél kupont.

(#7469) hibavissza válasza Stauffenberg (#7468) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem kóstolgatlak, csak felhívtam a figyelmed egy olyan dologra ami szerintem furcsa. Panaszkodsz, hogy a divatfényképező dràga, de 120 ezret adsz egy divathàtizsàkért amivel a vàrosban sétàlsz a zsebedben fél milliós divattelefonnal....és aggódsz, hogy kifosztanak.

(#7470) Stauffenberg válasza hibavissza (#7469) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Másodjára szólok, hogy kiforgatod az eredetileg elhangzottakat. Az egyik kényelmi szempontként említettem, hogy ha a hátizsákod lerakod valahova, arra fél szemmel figyelsz, az övtáskát meg magadon hagyod. Végképp nem értem mi köze van a táskám vagy a telefonom árának a témához. Ha egy táskát ellopnak, azzal gyakran mennek együtt az iratok és ami benne van, ez olykor sokkal nagyobb szopás, mint a cuccok pénzbeli értéke. Erre lehet mondani, hogy nem kell mindent egy helyen tartani, gyakori utazós tipp az övtáska, de hát pont az övtáskákról van szó, amikbe akár egy kisebb fényképezőgép is elfér.

Atyaég hibavissza, ez azért nem ennyire bonyolult, csak ha mindenáron azt akarod bebizonyítani, hogy aki nem szeretné, hogy meglopják, az biztosan csóró.

[ Szerkesztve ]

(#7471) hibavissza válasza Stauffenberg (#7470) üzenetére


hibavissza
veterán

Kis vàlltàskàra semmivel nem nehezebb vigyàzni, mint az övtàskàra. Mindkettőt magad előtt tarthatod. A hàtizsàk ebből a szempontból problémàsabb. Főleg, ha egy dràga divatcucc. De ez a napnàl vlàgosabb.
Én arra reflektàlok, hogy nem célszerű magunkat olyan helyzetbe hozni, hogy aggódjunk valamely értéktàrgyunkért. Pl. Nem teszed dràga tàkàba a géped. Vagy Pràgàban bebaszcsizàskor én a szobaszéfben hagynàm a felszerelést, biztos nem szorongatnàm egész este. Főleg, ha van egy épkézlàb okosteló a zsebemben.
Ne az anyagi oldalàról nézd. Nekem pl. màr az is kényelmetlen lenne, ha egy Iphone 15 pro lenne nàlam. Megengedhetném magamnak, de nekem nagyobb komfortot ad egy olyan telefon amit egyàltalàn nem féltek. Kvàzi az a dolga, hogy összetörjön elkallódjon. Érts jól, természetesen nem ezzel dobok célba.

(#7472) nozs23


nozs23
addikt

Sigma announces six APS-C lenses for Canon RF mount

Egy jó lépés. Ami az obikat illeti a Canon eléggé leszarja ezt a vonalat, pedig kiadtak egy-két tisztességes vázat ide (R7). Tök jó, hogy opció lett rá a Sigma.

(#7473) p_adam válasza nozs23 (#7472) üzenetére


p_adam
addikt

Az R7 nem olyan "tisztességes" a gyakorlatban. Általános fotó/videó felhasználásra az R8 sokkal jobb, és alig drágább (jelenleg). Persze annak jól jöhet, aki már elkötelezte magát.
Egyébként Tamron 11-20mm f/2.8 is érkezik RF-bajonettre.

X100 témára visszatérve, még nem néztem meg, de biztos humoros:
Can't Get a X100 VI - Still Worth Waiting For? Here's 11 Alternatives!

[ Szerkesztve ]

(#7474) nozs23 válasza p_adam (#7473) üzenetére


nozs23
addikt

Okés, de itt APS-C üvegekről van szó, az R8 nem releváns. Ez megint a full belépő FF és a jól felszerelt crop váz esete. Engem totál hidegen hagyna egy stabi nélküli single kártyás R8. Nekem az R7 sokkal érdekesebb a Sigma támogatásával.

(#7475) p_adam válasza nozs23 (#7474) üzenetére


p_adam
addikt

Okoskodni lehet mindennemű gyakorlati tapasztalat nélkül, sőt, úgy tűnik, kötelező is a fórumon - és ezek mennek az ajánlókba is ;)

Ahogy mondtam, az R8 (vagy használt/jóárasított R6) sokkal érdekesebb/jobb, ha valaki Canon MILC vonalon szeretne elindulni, egyelőre nem is látni, mikor fogunk ilyen gyors szenzort látni ebben a kategóriában, ami az AF-et is eléggé turbózza.
Persze ha már eleve crop DSLR vázról váltott MILC vázra, akkor lehet opció az R7 attól függően, hogy milyen áron jut hozzá, de a technikai hátrányai, eltérő kialakítása (számomra) sokkal-sokkal zavaróbbak. Talán túlzás azt állítani, hogy nem jó váz, csak a Canon csinált előtte-utána sokkal jobbakat és olyan lesz, mint a Sony APS-C vázai, hogy ahogy jön egy A6700 (ZV-E10II), az összes többi elavulttá válik a rolling shutter stb. miatt.

[ Szerkesztve ]

(#7476) nozs23 válasza p_adam (#7475) üzenetére


nozs23
addikt

Itt te okoskodsz, nem én.

Írtam egy hsz-t, direkt a Canon APS-C vonaláról, amire jönnek a Sigma obik. Erre te beböfögöd, hogy az R8 (FF) sokkal jobb. Ami tök irreleváns a témához.

A "tisztességest" is kimondottan az APS-C vonalra értettem, amit az R7-ig rendre szeméttel telítették.

(#7477) p_adam válasza nozs23 (#7476) üzenetére


p_adam
addikt

Nyilván azért volt az a kifejezés, mert mellőz mindenféle gyakorlati tapasztalatot, hogy valójában milyen. Míg a másik modellnél csak azok voltak felsorolva, hogy mik hiányoznak belőle, mikor pont nem ez volna a lényeg, hanem meg lehet nézni, hogy pl. a videó minősége egyikkel, ill. másikkal milyen, van némi különbség.

Nem az volna a lényeg, hogy a műszaki adatok listáján mi szerepel, nem csak ettől lesz egy kamera jó, vagy nem jó.

Szélmalomharc ez, de azért néha csak rámutatok, ha pont olyanokra vonatkozik, amiket jelentős ideig használtam, és mások is írták régebben fórumon egy-egy poszt erejéig. Kicsit túl nagy az eltérés az elméleti-gyakorlati megítélés között.

Ez ugyanez, mint DSLR-eket fikázni, hogy nem jó az AF, naponta kell utánállítani a micro-adjustmentet meg hasonlók (meg szinte sehol nincs IBIS, ami nélkül nem kamera a kamera).

Igen, az Alpha 850 esetében van bőven problémám az autofókusszal (de azt sem győzöm hangúlyozni, mennyire nem élmény egy átlagos elektronikus keresőbe nézni), de a többi próbált (akár fillérekbe kerülő, emiatt persze alacsonyabb felbontású, nem feltétlen azonos pontossági szintet igénylő) darabnál sokkal jobb élmény, mint amit az ember azok alapján vár, amiket itt olvas hogy a MILC így meg úgy milyen jó. Sajnos a gyakorlatban nem feltétlen, intelligensnek intelligens, csak ettől még téveszt.
Az IBIS is ilyen, egyfelől milyen jó hogy lehet élesebb állóképet csinálni hosszabb záridővel, másfelől meg támaszkodik rá a kamera is meg a user is akkor is, amikor nem kéne - azaz inkább bonyolultabbá teszi az életet, mintsem egyszerűbbé

[ Szerkesztve ]

(#7478) Stauffenberg válasza p_adam (#7477) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

"Nem az volna a lényeg, hogy a műszaki adatok listáján mi szerepel, nem csak ettől lesz egy kamera jó, vagy nem jó."

Nem csak azoktól, de a fórumtárs felsorolt igényeket, amiket az R8 nem tud kielégíteni. Arról nem beszélve, hogy ezek a Sigma objektívek marha jók és nem egy ökör ára egyik sem (ha már a tapasztalatból beszélést ennyire priorizálod, abból beszélek).

Szerintem mind a ketten írtok valid érveket mellette/ellene, csak éppen ami neked fontos, az a másik félnek nem és fordítva.

(#7479) p_adam válasza Stauffenberg (#7478) üzenetére


p_adam
addikt

Akinek a gép munkaeszköz, annak nem kell magyarázni, hogy mit miért választ, tudja ő maga, hogy mire van szüksége, mik az igényei.

Ellenben a legtöbb vásárló nem ilyen. Hobbista.

Nekik az talán fontosabb volna, hogy egy gépet mennyire élmény használni - ehelyett kapnak egy csomó feature-t, amire nincs szükségük és egyéb hátrányokat, ami nem feltétlen mindegy meg a MILC a technikáról szól, minél elavultabb, annál inkább esni fog az ára hamarosan.

Attól hogy vannak ilyen új obik, itt az újon van a hangsúly. Nem olcsó. Ennyiért használtan ugyanúgy ki lehet építeni FF kitet is. Nem muszáj, de lehet csinálni okosabban is.

Vannak jónak mondott vázak, mint ezek szerint az R7.

Meg aztán vannak olyanok mint az R8, amit az internet szétfikáz, mert ez meg az nincs benne, holott tényleg komoly alternatiívája a kompakt gépeknek is. Van használható elektronikus zár, vagy lehet venni hozzá egy AC adaptert és használni állványon videózásra, nincs warp-olás ultranagylátókkal, stb. Meglepően sokoldalú cucc.
Ilyen méretben kb. csak az A7CII van, és ugyanúgy vannak hátrányai. Az ár mindig változik, de jelenleg az R8 570ezer forint plusz kupon, az A7CII 900ezer forint. Egy kicsit ebbe gondoljuk bele, melyik kamera mit tud, milyen használni, milyen a kereső, LCD, stb. stb.

Vagy ott van az R6, ami tényleg az A7III utáni egyik legjobb MILC váz volt, amikor kijött, nagyon sokat fejleszettek rajta. Most se gyengébb. Lényegesen jobb használni, mint az R7-et (lényegesen jobb kereső, jobb kezelés, jobb AF, sokkal halkabb, vibrációmentes zár, stb. stb.).
Nem olyan extra dolog ez, szegmentálnak mindenhol. Csak épp egyes modellek ebből profitálnak, mások meg a rövidebbet húzzák.

Ilyenekben van különbség, bár igazából mások meg pont ezért járnak jól, ezért árazzák le őket, ettől még nem lesznek gyengébbek semennyivel sem.

[ Szerkesztve ]

(#7480) Stauffenberg válasza p_adam (#7479) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Én sem véletlenül vettem anno használt X-T3-at egy új X-T30 helyett. Ezek a Sigmák Fujira is csak nemrég jelentek meg (kb 1,5 éve), de már akadnak a használt piacon olcsóbban. Az elején nyilván nem igazán voltak, de ez csak időszakos kezdeti jelenség, ez a Canon saját új üvegeire is igaz, érvként nem tudom értelmezni. Főleg annak a kontextusában, hogy valaki a third party gyártók beengedésén és egy új időszámítás kezdetén lelkendezik. Ezek első lépések.

Olyat meg ne pedzegessünk, hogy a fórumtárs egy hobbista, aki nem érti mire van szüksége. Szerintem megfogalmazta az igényeit.

(#7481) p_adam válasza Stauffenberg (#7480) üzenetére


p_adam
addikt

Az objektívekkel nincs semmi baj.
Csak azt is nézni kell, hogy elég öreg szenzor van abban a gépben, amikhez jelenleg társítani lehet. A következő modellben valószínűleg sokkal jobb lesz, a többi dolgon is javítanak, de a pozicionálásán, azaz az árazásán se fognak nagyon változtatni. Ahogy mondtam, vannak jobban sikerült vázak, mint mások, aki ezt képes értelmezni, az nagyjából érti a mondanivaló lényegét.

Elég egyértelmű, hogy nem rá vonatkozott a hobbista dolog, hanem bárki másra, aki ezt olvassa, és ebből von le következtetést.

Pont ez van hogy valaki kérdezi hogy milyen ez az R8 (vagy másik Canon kamera, mert főleg valahogy mindig ott jellemző ez, nem más márkáknál), erre jön a ú nincs benne IBIS, kis akksi stb. és lebeszélik róla, mielőtt egyáltalán kipróbálhatná, hogy milyen.

Ez az internet hatalma.
De a hatása meg az, hogy egyelőre (vagy már) nem népszerű -> leárazzák -> annak, aki különbséget tud tenni a vételek között, win.
Ha (jelenleg) nem annyi lenne a két váz, amennyi, akkor nem ez lenne a véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#7482) Stauffenberg válasza p_adam (#7481) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Fognak még jönni Canon APS-C vázak, de őszintén szólva nem szoktam bízni olyan gyártókban, amiknek érdeke az FF felé terelni, nem véletlenül van Fuji rendszerem. Ott akkora az ugrás (formátumban, árban, célcsoportban), hogy nem tolnak visszatartott funkciókkal a GFX felé.

Egyébként egyetértek, használni kell őket, kipróbálni és úgy fog eldőlni mi a nekünk való kamera/objektív/rendszer. A Fujit is gyakran éri fikázás, hogy "mé nem fúlfrém fúj" meg nem lát a sötétben ISO 100.000-el, miközben ez engem nem izgat. Van amikor néha jól jönne egy tisztább ISO 6400, de ez az esetek 3%-át jelenti, cserébe ha FF lenne, akkor egy nagyobb, nehezebb, drágább motyót cipelnék a maradék 97%-ban, ahol nem érzek akkora előnyt és nem akkora fun tekergetni a gépet.

(#7483) p_adam válasza Stauffenberg (#7482) üzenetére


p_adam
addikt

Igen, a Fuji esetében más a rendszer szerepe.

Ha pl. egyszer a GFX rendszer kapna egy felskálázott A9III szenzort (42MP, 8K körüli felbontással), azzal ugrásszerűen high-end lehetne, nincs többé vakuszinkron limit, mechanikus zár se kell, Phase One rendszer értéke csökken a beépített záras obikkal stb.
Mondjuk azt azért nem hiszem, hogy a Sony ezt szívesen meglépné az irányukba.

Akinek a 3rd party gyártók fontosak, annak még mindig sokkal jobb a Sony, ahol ki van építve (bár ugyanakkor lassan jön a morgás, hogy azért a csúcsmodellekhez ilyen obik nem feltétlen olyan jók szoftveres fps korlátozások miatt...), vagy a Nikon előrébb van kicsit.
Az L-mount meg elvileg elengedte az APS-C vonalat, de állítólag lesz majd crop szenzoros Sigma váz (amihez kapásból tudják adni ezeket a Sigma obikat), nehéz ezt követni...

Valahogy úgy érzem, hogy aki erre ugrik, hogy ez milyen jó, az utána azt fogja a fórumokon kérdezni, hogy ez meg az mikor érkezik, vagy miért késik, stb., mert nem megy ez egyik pillanatról a másikra.

[ Szerkesztve ]

(#7484) Stauffenberg válasza p_adam (#7483) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Tudsz olyan Sony third party objektívet ami nincs Fujira? Nem kekeckedésből kérdezem, tényleg érdekel. Én eddig minden Sigma, Tamron, Viltrox, TTartisan, Samyang, stb objektívet megtaláltam, legfeljebb olyan van, hogy valami előbb jelenik meg Sonyra, mert az egy nagyobb vásárlóbázis (és mert a Fuji csak 2 éve engedte be őket hivatalosan).

(#7485) lugosi válasza Stauffenberg (#7482) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"nem lát a sötétben ISO 100.000-el"

Hétvégén egy baráti rendezvényen voltam ahol a képek egy része személyes kétbalkezességem miatt iso 12.800-on készült, még csodálkoztam is, hogy milyen jó ebben a fényben az 1/500, mindegy :) Amit mondani akarok, hogy teljesen vállalható képek lettek, akiket lekaptam vele, azoknak tetszett. Oké, messze van egy profi felhasználástól (nem is vagyok az), meg mindenki úgyis csak a telefonján fogja nézegetni az elkészült képeket, de amikor belecsöppentem a digitális fotózásba, az iso 1600 vállalhatatlan volt.

(#7486) p_adam válasza lugosi (#7485) üzenetére


p_adam
addikt

Ha rászán az ember némi időt és ráereszti az AI zajcsökkentőt, akkor kb. most is használhatók azok a régi/új fájlok (adott esetben a színek dinamika stb. is szétesnek, csodát nem csinál, de csak ugyanúgy fejlődik a technikával). Már minden sokkal többre képes, mint régen, ezáltal még több a filléres használható kamera.
(Persze akkor meg számítógépre kell költeni, hogy ne ott menjen el az idő...)

@Stauffenberg azt értem, hogy az X rendszer miért jó, azért nem tértem ki rá mert ezt nem szokták annyira felhozni, míg a Sony vs Canon/Nikon/L-mount témában mindig említésre kerülnek a 3rd party gyártók.

Az viszont kicsit zavar, hogy GF bajonettre nem gyártanak célzottan kicsi, Manuális natív optikákat, maradnak ilyen-olyan adaptált (vagy "beépített bajonettes") optikák, amik így-úgy lefedik a szenzort...sokkal érdekesebbé válna a rendszer fotó/video témában egyaránt (az én szememben, ami nem sokat számít, nyilván FF/crop rendszerre van több bajonett, így sokkal jobban megéri foglalkozni ezekkel)
Ha persze az AF-es optikákon jó lenne a fly-by-wire kézi élességállítás, akkor ez nem lenne nagy dolog - de nem igazán az :)

[ Szerkesztve ]

(#7487) lugosi válasza p_adam (#7486) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi ez jó ötlet, valamikor kipróbálom, mert sokat olvasok manapság ezekről és kíváncsi lettem, hogy mikre képesek. PS trialban van ilyen?

(#7488) p_adam válasza lugosi (#7487) üzenetére


p_adam
addikt

Én a LR beépítettet használom alapértelmezett beállításon néha-néha (annyira nem bánom, ha a régi kamerák képei zajosabbak, meg valahogy begyepesedett módon kerülöm a magas ISO-t)
Itt egy teszt jellegű kép, ISO 2500 + erőteljes crop, itt se nagyon látni semmi zajt.
Nagyon jól működik, csak az én pár éves laptopomon lassú, főleg ha nem egy-egy képről van szó.

Külső programok vélhetően még hatékonyabbak (és azok már korábban is voltak).
Csak a fene akar még több lépést, a két szoftvert egymáshoz alakítani stb.
Így csak csinál egy plusz DNG-t zajt eltávolítva a katalógushoz hozzátéve, de minden mást teljesen ugyanúgy állíthatok.

(#7489) Grillo válasza p_adam (#7488) üzenetére


Grillo
senior tag

Nekem is volt most sok belső épületfotóm MFT-vel, és bazi sokat számít ez az utólagos denoise, néha szinte hihetetlen. Legalábbis nekem.

(#7490) Stauffenberg válasza lugosi (#7485) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Szerintem is tökre használhatók egy modern APS-C gép fotói ISO 6400-on, csak néha-néha jól jönne egy kicsit jobb zajtűrés, de ez legyen mondjuk az esetek 5%-a. Ha most ezen felbuzdulva beruházok egy drágább, akár más téren kompromisszumosabb, neadjisten nagyobb méretű/tömegű FF felszerelésbe, akkor azzal a maradék 95%-ban szívatom magam, amikor a többlet teljesítményt nem annyira használom ki.

(#7491) Neck válasza Stauffenberg (#7484) üzenetére


Neck
veterán

Tamron 20-40, Tamron 35-150 f2-f2.8, csak hogy párat említsek.
Én pl pont azon gondolkodom, hogy egy A7CII-re cserélem az a7IV-et, felteszem a 20-40-et "mindenesnek", annyira kicsi kompakt az egész, és nagyon sok mindent meg lehet lőni vele. Streetre nem nagyon tudok jobb kombót elképzelni. Legalábbis arra, ahogy én értelmezem a streetet.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#7492) Stauffenberg válasza Neck (#7491) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Ezek APS-C-re is teljesen oké látószögek lennének, de ezek Full Frame objektívek, valahogy értem a költő szándékát, hogy nem jelenteti meg egy kizárólag APS-C formátumot futtató rendszerre. Canon verziót előbb vizionálok velük (nem néztem, de az sem kizárt, hogy már be is vannak jelentve, de az első Tamron sajtóanyag nem részletezett konkrét modellt egyelőre).

Szerk két gondolattal:

A Tamron 20-40mm f/2.8-nak kevés értelme lenne a Fuji 16-55mm f/2.8 mellett, hiszen magában foglalja ugyanazt a tartományt, ugyanolyan fényerővel. A Tamron 35-150mm f/2-2.8 pedig a Fuji 50-140mm f/2.8 mellett kérdéses, hogy üzletileg lehetne-e sikeres. Szerintem osztottak-szoroztak és elég könnyen elvetették az ötletet (szerintem teljesen logikus módon).

[ Szerkesztve ]

(#7493) m3ss válasza Neck (#7491) üzenetére


m3ss
veterán

Én pl pont azon gondolkodom, hogy egy A7CII-re cserélem az a7IV-et, felteszem a 20-40-et "mindenesnek", annyira kicsi kompakt az egész, és nagyon sok mindent meg lehet lőni vele. Streetre nem nagyon tudok jobb kombót elképzelni. Legalábbis arra, ahogy én értelmezem a streetet.
+1. nekem is idealis lenne streetre ez a tartomany. :K
sztem ez a fogas dolog tulertekelt. en sosem ertettem a markolatot sem. nagyon sokat kell ahhoz fotozni naponta, hogy ertelmet lassam. mellesleg ha egesz nap a kezedben van a kamera, lehet akkor azert is inkabb a konnyebb rendszerre voksolnek.
meg sztem megszokja az ember. en megszoktam az a71 kicsi markolatat is, annak ellenere hogy kenyelmesebb egy nagyobb markolat, mint pl. az a74.

szerk: persze tajkepre meg keves a 20mm, szoval valojaban csak akkor vennek ilyen obit ha nem erdekelne a tajfotozas. de szigoruan streetre :K

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#7494) m3ss válasza p_adam (#7488) üzenetére


m3ss
veterán

ai zajcsokkento az brutal jo. mondjuk elegge vissza kell huzni az alapbeallitasokat, hogy maradjon reszlet. ez pl. egy iso32k a73 kep. siman hasznalhato meg sztem.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.