Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77801) KunEmber válasza FireFox1996 (#77799) üzenetére


KunEmber
senior tag

De ő volt. Én fent voltam gyerekkel a 30-as kövön, mondta, hogy tőled jött.

[ Szerkesztve ]

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#77802) bravatis válasza sasa311 (#77772) üzenetére


bravatis
csendes tag

Én ilyen leszúró [link] t vettem 110–180 cm: tömeg 370 g, csak 10 centire tudtam leszúrni, kemény kavicsos talajon, de a rajta lévő sticket bedugva, pár csavarás után, simán ment le még 40-50 centit, vagy ameddig akartam. Ez nem fog elgörbülni, nagyon strapás

(#77803) ooloo válasza szgzuri (#77798) üzenetére


ooloo
őstag

Ugye ? A horgászat sokszor másodlagos , ha a természet megmutatja az igazi szépségét . Ezen még az sem tud sokat rontani , hogy egy mesterséges környezet a "képkeret" .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#77804) andrew911


andrew911
tag

Ausztriába menet beugrottunk a kisfiammal egy napra Kőszegre a Csónakázó-tóra. Nagyon megérte, első halunk egy gyönyörű compó lett (giliszta híján epres waftersre), amit még kettő követett a nap folyamán (azok már vajsav-mangóra jöttek). Egy amurt is megfogtunk (szintén vajsav-mangóra), és sok kisebb ponty, majd a záporral együtt megnőtt az átlagméret és a kapások száma is. Néha beesett egy-egy dévér és kárász is, nagyon élvezetes peca volt, sokszor le sem ért a kosár az aljzatra kapás előtt. Annyira szép a környezet az Alpokaján, ráadásul kihozták a pizzát a helyünkre 😉.

(#77805) musli26 válasza sasa311 (#77772) üzenetére


musli26
tag

Nekem is Delphin van.
Legalább 3éve.
Nagyon jò.

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#77806) BlackmMmDog válasza sasa311 (#77772) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

nekem PROLOGIC K1 BANKSTICK TELE van , rövidebekben (40-60cm és 60-90cm ) csak ajánlani tudom

Keddi horgászatom ho-hó-n nagyon jól sikerült . 12 ponty lett több mint 6 kilos átlagban ( egy 2.9-es ponty nem kellet volna oda :DDD ).

Ma meg a Benkóban volttam bent, 2 ponty lett meg (2-2,5 kg )

(#77807) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Kukoricát ,búzát és tigrismogyorót főzéskor lehet egyben egyszerre? Megpróbáltkozom itthon kukoricadara + 0,2-es halibut pellet,angol morzsa kosárba. Külön a magokat fahejrúddal főzve . Mit gondoltok?

(#77808) saen válasza Szilágyi84 (#77807) üzenetére


saen
veterán

Lehet, csak nincs értelme. Mindegyiknek más a főzési ideje, így egy része még nyers lesz, a másik része meg túlfőtt. Ha ez nem zavar akkor hajrá.

(#77809) Szilágyi84 válasza saen (#77808) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Gondoltam,de esetleg ha előtte nap egy egész nap vízben hagyom pihenni puhulni ?

(#77810) saen válasza Szilágyi84 (#77809) üzenetére


saen
veterán

Akkor is különböző magok és akkor is más lesz a főzési idő. Persze az előáztatás minden esetben javasolt, jobb lesz a végeredmény. Ha nem tudsz többet főzni, én inkább csak egyféle magot használnék.

(#77811) Szilágyi84 válasza saen (#77810) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Ennyi volt a takarmányosnál kisebb féle pl kendermag semmi csak madár magkeverék borsóval és feketenapraforgóval .. Egybe főzést csak spórolásból gondoltam ,de akkor megnézem külön.

(#77812) saen válasza Szilágyi84 (#77811) üzenetére


saen
veterán

Tigrismogyorót horgászboltban mindig lehet kapni kilóra, relatív jó áron, legalábbis is itt felénk.

(#77813) Szilágyi84 válasza saen (#77812) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Igen én is külön vettem kimérősen 1700 ft /kg itt nálunk a kukorica és búza 200 ft/kg

[ Szerkesztve ]

(#77814) faragojof válasza Szilágyi84 (#77811) üzenetére


faragojof
senior tag

Tigrismogyorót, kukoricát leáztatom egy napra. Másnap felteszem főni a tigrismogyorót. Ha felforrt alatta a víz, fél órát főzöm. Majd bele a kukoricát. Legalább háromnegyed órát főzöm őket, majd bele a búzát. Ha az is kész (megdagadt-puhult), kész van. Én így szoktam, nem szokott kemény maradni-szét főni. Azért az időt ne vedd szentírásnak, csak körülbelüli. Aromát szoktam még beletenni, vagy fűszer őrleményt. Fokhagyma-mandula ha csak mogyoró-kukorica. Ha édesre csinálom, akkor megy bele vanília cukor meg csoki-meggy vagy csoki-narancs aroma. De szoktam fahéj-chiliset is csinálni. Ez csak őrölt fahéj meg chili. De elég ezeket a főzés vége előtt fél órával beletenni. Levében kihűl. Ledobozol, szállít, felhasznál. Halat fog. Na ez a része a legkétségesebb! :DDD

"Formicate Under Command of the King,,

(#77815) A_ScHuLcZ válasza Zoli bácsi (#77733) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Köszönöm, én lecsaptam rá az utolsó pillanatban.

Ma reggel hozta a futár, masszív darabnak tűnik, 8.100-ért nagyon jó vétel volt szerintem.
Az első dolog, ami eszembe jutott, amikor kibontottam: NAGY :D

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#77816) @mriya@ válasza A_ScHuLcZ (#77815) üzenetére


@mriya@
őstag

Én most várom a futárt. 😱

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#77817) szgzuri válasza @mriya@ (#77816) üzenetére


szgzuri
csendes tag

Én tavasszal az RSD-n 40 centis merítővel megszákoltam a keszegezés közben beugró 50 centis potykát :) .

Tudom sok tavon halvédelemből kötelező a nagyméretű merítő.

(#77818) iceQ! válasza A_ScHuLcZ (#77815) üzenetére


iceQ!
addikt

Én ilyet vettem 20ért, jó kis merítő. Elvész benne a hal. :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#77819) sasa311 válasza iceQ! (#77818) üzenetére


sasa311
veterán

Nem a meritő nagy, a hal kicsi ;]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#77820) Roland861010


Roland861010
addikt

Szevasztok,

Mióta ilyen kicsi a víz a horgásztóba ahová járok horgászni, néhá azt tapasztalom, hogy vérzik a hal kopoltyúja vagyis a lemezek...
Ötlet?

Utána olvasva nem jó minőségű szakom van...

megütheti az ólom, sérülhetnek az úszók, fejre állhat, belevághat az előkezsinór a kopoltyújába, és máris megvan a baj úgy, hogy még hozzá se értünk. A kopoltyú sérülésén keresztül pedig nyitott a kapu a fertőzések számára, így e felelőtlen mozdulat a legrosszabb esettel is végződhet a megfogott hal szempontjából. A leghumánusabb megoldásnak azt tartom, ha közvetlenül merítés után a fejjel együtt egy vizes mérőzsákba helyezzük a halat és így visszük a bölcsőig.

Azért ez ritka egy dolog mert még életemben nem láttam így vinni halat...

[ Szerkesztve ]

(#77821) iceQ! válasza sasa311 (#77819) üzenetére


iceQ!
addikt

Ez is igaz, 30-as ponty biztos jól mutatna benne :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#77822) saen válasza Roland861010 (#77820) üzenetére


saen
veterán

"Azért ez ritka egy dolog mert még életemben nem láttam így vinni halat..."

Az összes nagy pontyos filmben amit nézek a mérlegelővel viszik a halat, nem gondolnám ritkának.

(#77823) Roland861010 válasza saen (#77822) üzenetére


Roland861010
addikt

Vissza a vízbe igen ! De nem a merítés után. Tavaly óta járok ponytra horgászni és a fix tó amit látogatók ezidáig nem adót ekkora halat.

De majd nézek egy levehető fejes szákot.

(#77824) Roland861010 válasza A_ScHuLcZ (#77815) üzenetére


Roland861010
addikt

Még mindig akciós...
Levehető a fej része?

(#77825) iceQ! válasza Roland861010 (#77824) üzenetére


iceQ!
addikt

Nem

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#77826) @mriya@ válasza szgzuri (#77817) üzenetére


@mriya@
őstag

Sajna a Delphin merítőm kezd tönkremenni, így kapóra jött ez az akció. :K

Nejem így sem érti, minek nekem merítő, amikor halat sem fogok?! :C

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#77827) iceQ! válasza @mriya@ (#77826) üzenetére


iceQ!
addikt

Én ezt úgy oldottam meg, hogy nem is szóltam neki a nagy merítőről :DDD

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#77828) sasa311 válasza Roland861010 (#77823) üzenetére


sasa311
veterán

Peidg új "divat", hogy pár tavon már azt is előírják, hogy a vízből kiemelni sem lehet a halat a merítővel, csak a mérlegelővel. Ami kicsit non-szensz kategória..

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#77829) @mriya@ válasza iceQ! (#77827) üzenetére


@mriya@
őstag

Én sem szóltam, csak amikor beraktam a kocsiba a dobozt, rákérdezett, mi van benne? :F

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#77830) galervin93 válasza sasa311 (#77828) üzenetére


galervin93
őstag

Ez megint ilyen ellen-intézkedés. Mivel a birkák nem tudnak bánni a merítővel, még sikerül azzal együtt is szétverni a halat...

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#77831) sasa311 válasza galervin93 (#77830) üzenetére


sasa311
veterán

Csak aki egy merítőt nem tud használni az nem fogja tudni kivenni a halat a mérlegelő zsákkal sem.

Ez kb olyan, mint ahogy már több tavon az is szabály, ha tokot fogsz vagy X kiló feletti akármit fogsz hívd a halőrt és csak ő merítheti meg. Kérdem én honnan a tökömből tudjam, hogy a ponty 9.9 vagy 10.1 kg amíg a vízben van? Vagy ha egyértelmű akkor sétáltassam a halat 10 percet amíg odaballag a halőr? :F

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#77832) ooloo válasza galervin93 (#77830) üzenetére


ooloo
őstag

Túltolt ez az egész ..... halbölcső , halpelenkázó . Ezek elsődleges célja a haszonszerzés némi halvédelemmel fűszerezve . Régen sem pusztultak bele a halak a pár perces szárazföldi kalandba . Ellenben manapság szinte csak szétszaggatott szájú pontyot lehet fogni . Ez szerintem sokkal fájdalmasabb egy halnak mint az , ha lejön róla pár pikkely . Mindenféle , a horgászokra ráerőltetett védőfelszerelés nélkül is lehet kíméletesen bánni a hallal szákolás és visszaeresztés között . Azokat viszont elővenném , akik odabasszák a fűre a halat , vagy akik visszarugdossák a vízbe .

A haver , akit rávettem , hogy hosszú évek után kiváltsa az engedélyt , lement egy Tisza melletti horgásztóra . Naivan és felkészületlenül . Érkezésekor közölték vele , hogy mérleg , pontymatrac ( minimum 5 cm vastag ) és giga merítő kötelező , mert ami nála van ( hagyományos , normál méret ) az nem jó . Közölte , hogy Ő nem bojlizni jött , csak keszegezni . Na mindegy ... megvett ott helyben mindent , mert éppen volt eladó minden kötelező szerszámból . Összeszerelés , bedobás ... pár perc múlva egy 28 cm-es dévér ... zsupsz a szákba . Jön a halőr ... mit fogtunk ? A haver közli , hogy egy dévért ... No mérjük csak meg , így a halőr . Szák ki , hal megmér ... Ön megszegte a helyi horgászrendet .. miért ? A dévér 25 cm felett nem tartható meg .. így a halőr . A haver csak nézett bambán ... ( legalább nagyjából nyálazta volna át ) Ő sem horgászott már vagy 15 éve ... a régi értékek szerint volt szocializálódva . Azt még értem , hogy a nagyobb pontyokat - igaz szanaszét szaggatott szájjal - vissza kell engedni , de a keszeget ?

Szóval túltolt ez az egész .. és főleg a haszon motiválja . A visszaengedéssel is csak a halasítás csökkentése a cél ... több marad a zsebben . Minden a pénzről szól és ez alól a horgászat sem kivétel .

Véleményem magánvélemény ... a tévedés kockázatát fenntartom . :DDD

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#77833) saen válasza ooloo (#77832) üzenetére


saen
veterán

Egy picit jobb a mérlegelő, mint a szák, de szákkal is ki lehet venni normálisan egy halat.

A vizek meg lassan rájönnek, hogy nemcsak a ponty érték. Dévér is pénzbe kerül, nem is kevésbe, főleg egy nagy. Ha valaki nagyhalas pecázást csinál a taván, érthetőek ezek a szabályok.

Remélem elmúlnak az idők amikor még menő volt a nekifutásból bevágás és társai. A halak száját is meg lehetne védeni ha az emberek normálisan tudnák használni a felszerelésüket.

(#77834) vendingo


vendingo
veterán

Szevasztok. Rég jártam felétek. :)
Kiváltottam én is az engedélyt, holnap megyek először pecázni. Széki tavi lapátkeszegezés a cél, össze is pakoltam a dióverőket. Kérdés: tavaly szárazon bekevertem pár kiló VDE kaját por aromával. Szerintetek lehet valami baja? Szagra nem büdös, de nem is intenzív. Tavaly frissen tömény keszeges illata volt. Tettem be egy szintén tavalyi bontatlant, ennek elvileg nem lehet baja, mert légmentesen van zárva. Az összes csalim beszáradva, minden szanaszét, se előke kötve, se semmi. 1-2 éves madzagok a dobokon, de sötét száraz helyen elvileg nem lehet bajuk. Pont széki tó mellett voltam a nyaralónkba amikor írtak, hogy peca van. Gyors hazajöttem, hogy mehessek vissza ugyanoda. :)
Várom már nagyon, takony pálca, 10-es előke (1kg), 14-16-os horog a terv csemegével csalizva. A tóban gyakoriak az 1-2-3 kilós keszegek, szelektíven rájuk megyek. Remélem jó helyre ülünk, mert 20-25 méter fölé nem nagyon tudok dobni ezzel a szettel.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#77835) Zoli bácsi válasza vendingo (#77834) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Jól el voltál tűnve sporttárs. Rég láttalak, mint egy húszezrest...... ;]
Úgy eltűntél, már a legrosszabbra is gondoltam! (Megnősültél, aztán nem engednek ki ho-ho)
Amúgy egyik idősebb sporttárs (75 körül van) azt szokta nekem mondani, neki minden évben aug. 20.-a körül kezdődik az igazi horgásszezon. :)

A tavalyi kaja szerintem jó lehet, aromázd meg, küld meg valami locsolóval, vagy valamivel, ami szagosítja. HA csemegével csalizol, abból is tennék a kajába, hagynám összeérni, az is szagosítaná a kaját.
A csalik mellé amik szárazak egy gerezd alma egy éjszakára, és jók lesznek. Dechatlon nyitva van hétvégén is, bemész, vehetsz friss csalit ha kell, etetőanyagot, kész előkéket..... :K

(#77836) vendingo válasza Zoli bácsi (#77835) üzenetére


vendingo
veterán

Lezárták teljesen a fertőtavi helyemet, romos stégekre meg nem akarok járni. Telerakták nagy pontyokkal az egyesületi vizeket, el is ment a kedvem a horgászattól. Most váltottam államit, mert tervbe volt ez a széki peca. Ezt a kaját használtam még tavaly veled is. Ezzel sem fogtunk semmit. :)
Egy pecát összehozhatunk ha van kedved, csak ne a rábára, az most (is) nullás. Pl.; Röjtök, az nagyon megy, van keszeg, meg vannak nagy dögök is.
Jövő héten még szabin vagyok.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#77837) Steady74 válasza Zoli bácsi (#77800) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Én még fiókkal sem :D HA HI az akkor engem valamiért letiltott a pcsába.

(#77838) Zoli bácsi válasza vendingo (#77836) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Sajnos a Rába az döglött, én sem igazán találom a helyem. A bányatavi peca nem vonzz, a vadvíz meg halott...Bár most osztották a pecás FB csoportokban hogy megtelepítették a Rábát, Rábcát, Csatornát pontyokkal.
De szerintem az a párszáz kiló háromnyaras ponty eltűnik ekkora vizekben.....
A Dunára készülök, egyik ismerős ígérte hogy mutat helyeket, ha tetszik szeretnék oda lemenni párszor, ha gondolod elmehetünk, de nekem is új még az a terep.Röjtöki tavat nem ismerem, de jártam ott "hivatalból" ;] , tudom hol van.
Sajnos most nyáron a melóhelyen a tervezett óraszám is bőven 200 fölött van havonta, ehhez hozzájönnek a helyettesítések miatti órák, szóval holnap zsinórban a harmadik 24-es műszakot kezdem, hogy csak a fél nap szabad van lelépéskor, akkor meg az embernek nem sok kedve van kimenni. De legalább nekem kifizetik, asszony 7 napból ötöt 12 órázik, alapbérért, majd kifizetik, vagy inkább később lecsúsztathatja alapon.
Szóval a Dunát próbálom felfedezni most, az Ásványráró körüli szakaszt, az van legközelebb. Ha tetszik, lemegyek párszor amíg olcsó az üzemanyag. Majd meglátom. :)

Steady74 : Biztos kommenteltél valami nem tetszőt. :D

[ Szerkesztve ]

(#77839) iceQ!


iceQ!
addikt

Ezek az Asso zsinorok mennyire jók? 1000 méter 4600 Ft, ha idén nem is jövőre lehet veszek amennyiben megbízható.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#77840) vendingo válasza Zoli bácsi (#77838) üzenetére


vendingo
veterán

Duna nekem felejtős. Nincs hozzá cuccom.
Nekem most nagyon sok időm van, nem engednek túlórázni, mert akkor ki kell fizetniük, nincs pénz lóvéra. Kivettem nyárra 1 hónap szabit, nagyon örültek.
Ha meggondolod magad egy félnapos röjtöki bulit nyomhatnánk. Van ott pizza is meg minden. Írj ha ráérsz.
Holnap remélem eseménydús napom lesz, és tudok majd beszámolót írni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#77841) iceQ! válasza vendingo (#77840) üzenetére


iceQ!
addikt

1 hónap szabi... Másfél hétre alig tudtam eljönni. Emlékszem, mikor gyerekek voltunk muter 1 hónapra mindig eljött, így a fél nyarat együtt töltöttük. Mai világban a 2 hét szabi már-már kuriózum. Pedig a munkatörvény előírja, hogy 2 egybefüggő hét(vagy is 14 nap) kötelező lenne.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#77842) vendingo válasza iceQ! (#77841) üzenetére


vendingo
veterán

Ez az 1 hónap 2x1 hét és 1x2 hét. Na meg sokszor csak heti 2-3 napot dolgozok.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#77843) galervin93 válasza ooloo (#77832) üzenetére


galervin93
őstag

Tegyük hozzá régen nem nagyon jártál kockatóra, és nem kellett visszaengedni napi ötven pontyot, amiket pár napon belül újra meg újra meg újra megakasztanak, kiemelnek, fotózkodnak, közben törik, ejtik stb...
Szóval meg kellene tanulni bánni a hallal. És ebbe szerintem beletartozik a halvédelmi felszerelés is. Csak hát azt is tudni kell(ene) használni.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#77844) Sungoo válasza ooloo (#77832) üzenetére


Sungoo
addikt

A környékünkön megrendezett verseny kiírását olvastam. Egy egyik bekezdés:”kérlek benneteket, kíméletesen bánjatok a keszegekkel, óvjuk meg tavunk szép dévér állományát.”
A többi fajról szó sem esett. :) Pedig esett el süllő, amúr, ponty, még talán harcsa is, a képeket nézegetve.

(#77845) Ibituba válasza Zoli bácsi (#77838) üzenetére


Ibituba
aktív tag

Milyen módszer érdekel a Dunán? Pergetés, legyezés, úsztatás, fenekezés...? Vámosszabadi és Gönyű között van pár lehetőség. Na meg ott a teljes Szigetköz is!

(#77846) sasa311 válasza Sungoo (#77844) üzenetére


sasa311
veterán

Mert nagy keszeget nem nagyon tudnak venni (sőt, kicsit se nagyon...) a tavak. Ordason beszélgettem múltkor a tógazdával, ajánlottak nekik lapát dévéreket, de drágábban mint a ponty!
Nagy pontyot már lehet, meg a 2-3 kilós szelektíven tenyésztett teszkós ponty a mai körülmények között, mikor az emberek döntik a magas tápértékű pelleteket a vízbe kilószám meglepően gyorsan nő olyan 4-5 kilós méretig. Úgyhogy az "igazi" érték a kocka tónak már szinte csak a 10+-os hal.

A süllő, harcsa meg a legtöbb tóban járulékos hal azért, hogy a szaporulatot kordába tartsa (ha véletlen leívnának a halak akkor ne puffogjon a spori, hogy a 10 kilós ponty helyett a 15 centis cibálja az xxxxxh feedert). Ezekre legtöbb helyen nem is lehet horgászni, úgyhogy csak véletlenül lehet egyet egyet megakasztani, az meg vagy bírja vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#77847) BlackmMmDog válasza iceQ! (#77839) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

én még nem csalódtam benne, négy szezont használtam őket (Invisilk)
+pont hogy van rózsaszín is :DD :DDD

(#77848) Zoli bácsi válasza Ibituba (#77845) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Feeder, esetleg bolo, ami érdekelne. Elvileg a megyei folyóvízi jegyem jó is a Dunára, de még soha nem merészkedtem el. :D
Igazából az ember már röstellett ennyit kocsikázni (Kb 2x60km) egy pecáért. Meg, mivel nem ismerem abszolút a helyeket, van annyi ága a Dunának, attól is félek, hogy olyan helyre ülnék, ahova nem lenne szabad, vagyis nem jó a jegyem.

(#77849) sasa311


sasa311
veterán

Valakit esetleg érdekel egy komplett szett SERIE WALTER POWER CARP (13 méter)? Bot, 3 top set (2 pontyos oldakivezetéssel, begumizva + 1 keszeges ami még nincs), daiwa botzsákkal. Idei vásárlás, tehát garis, számlát adnám...
Tavalyi áron, gumizás, kivezetés, sallangok .. ajándék. Nincs még meghirdetve sehol, hátha innen kell valakinek.

3x használtam, 2 db hal van benne. Próbáltam megszeretni, de nem jött be, ennyi a háttértörténet :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#77850) vendingo válasza sasa311 (#77846) üzenetére


vendingo
veterán

Ezért keszegezek. 10+ kilós pontyot bárki tud fogni, de nagy keszeget művészet és szerencse horogra csalni. Nem sok tó van, ahol összefutni velük. Ezért szeretem a fertő tavat, mert 20-25 centi alatt nem nagyon fogni ott, és simán benne van a pakliban egy matuzsálem is.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.