Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41451) Grillo válasza Steady74 (#41442) üzenetére


Grillo
senior tag

Kösz, akkor ez lesz, aztán, ha nem megy, akkor vasárnap mást nézek.

(#41452) galervin93 válasza Steady74 (#41436) üzenetére


galervin93
őstag

No szép. Nem túl jó hírek...
Nem tudom mi van ezzel a vízzel, de mostanában ez van. Néhány hal, azok is hullámokban, amúgy semmi. Bár voltunk húsvétkor haverokkal, akkor a végén kb. 10-12 helyen fogtak, másutt semmi.
Kimegyek valamikor match-csel meg lőtt csontival, megnézem vízközt, hátha. Nincs már jobb ötletem.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#41453) Interceptor


Interceptor
addikt

Ma voltam az öbölben pergetni, nem nagyon mozogtak a halak, szürkületben egy balin jött, olyan 50-60 deka körüli:
Igen, szürkületben jött és nem használtam vakut, poénból megosztom ez a szellem balin :DD

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#41454) LazacX válasza Marseille199 (#41430) üzenetére


LazacX
tag

Szerintem jobban jársz, ha a jelenlegi bottal dobálsz tovább, ha nem akarsz árban (és minőségben) fentebb lépni. Ha igen, és rákeresel a travel spin botokra, elég nagy választékot hoz fel karbon 4-5 részes botokból, pl. Abu Venturi Travel Spin 704 ML. Ha a gyors összerakás is fontos, teleszkóposak is vannak, mondjuk Shimano CATANA CX TELESPIN 180L. De ezek már tizenezer forintok.

[ Szerkesztve ]

(#41455) Steady74 válasza DIEGO15 (#41449) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Szerintem nyugodtan megírhatod, aztán beillesztjük. Köszi előre is.

(#41456) Grillo


Grillo
senior tag

Ki hitte volna, hogy ha elmegyek szabira, egyből ősz lesz a nyárból...

(#41457) Steady74 válasza galervin93 (#41452) üzenetére


Steady74
Topikgazda

A vasúttal szembei oldalon 6 horgászt láttam, egyik sem fogott halat. Ellenben a frissen telepített pontyok kint bandáztak a partszélben csapatosan.

Barinára akartam menni igazából tegnap de a nagyibbik lányommal megbeszéltem, hogy suli után rollerrel kijön, ha Dkeszire megyek, így lett ez a tó. Jó volt együtt pihenni, beszélgetni, pecázni.

(#41458) Grillo


Grillo
senior tag

Galagahévízi tavat próbálta már valaki?

(#41459) galervin93 válasza Steady74 (#41457) üzenetére


galervin93
őstag

Hm.
Fene se érti, mások is mondják, hogy nagy lutri ott a peca, de hogy ennyire...?

Grillo
A Bika-tóra gondolsz? Én finomszerkóval voltam már, a keszegállománya, főleg az apraja, kiváló, rengeteget lehet fogni. Másról nem tudok nyilatkozni. (Haverom volt telepítés után, 53 pontyot fogott egy nap alatt, de hát na... Mindegy is...) A part szép, viszonylag rendezett, le lehet ülni csendben, a többiektől "elbújva" picit. Nekem tetszett, jó kis víz.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#41460) Grillo válasza galervin93 (#41459) üzenetére


Grillo
senior tag

Igen. Inkább mennénk most valami természetesebb környezetbe, mint kocka tóra. Ez meg mindenkinek kb hasonló távolságra van.

(#41461) FireFox1996 válasza Grillo (#41456) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Csak délelőtt. Délután/estére már megint nyár lesz ;) Este mi is fogunk menni szabira Hermanyival ;)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#41462) Grillo válasza FireFox1996 (#41461) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, csak 4re gyerekekért menni kell. Lehet azért dél felé kinézek Sződligetre.

(#41463) FireFox1996 válasza Grillo (#41462) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Bízd az asszonyra! :DD

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#41464) Grillo válasza FireFox1996 (#41463) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, végül is reggel kivittem a vonatig. :DDD

(#41465) sityupityu válasza galervin93 (#41422) üzenetére


sityupityu
veterán

Nekem nincs, de horgásztam már vele. Elég jó bot.

(#41449) DIEGO15 Azért a horgászláda, horgászszék és a vödör összehasonlítása szerintem pont nem jó példa. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#41466) DIEGO15 válasza sityupityu (#41465) üzenetére


DIEGO15
őstag

Jó a ládával egyetértek, mert valószínűleg egy szerszámos láda sem olcsóbb, de egy kempingszéket szerintem olcsóbban megkapsz, mint egy horgásszéket és egy festőboltban beszerzett vödör is olcsóbb mint egy horgászvödör. :)

(#41467) sityupityu válasza DIEGO15 (#41466) üzenetére


sityupityu
veterán

Ja akkor lehet, hogy félreértettük egymást. Én nem szerszámos ládára gondoltam, hanem versenyládára. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#41468) Grillo


Grillo
senior tag

Na, kijöttem Sződligetre, jó órája van benn a picker és a match, eddig semmi.

(#41469) Grillo válasza Grillo (#41468) üzenetére


Grillo
senior tag

Ahogy elküldtem, azonnal jött egy géb és egy sneci.

(#41470) csƵ válasza Grillo (#41469) üzenetére


csƵ
őstag

Ezek miatt kár volt elküldened. :DDD

(#41471) Steady74 válasza csƵ (#41470) üzenetére


Steady74
Topikgazda

:DD

(#41472) lacoka123


lacoka123
újonc

Pergetőbotot keresek orsóval együtt, jó lenne ha a 2 kijönne 30.000 forintból.
CORMORAN RayCor-X botról hallott már valaki valamit?

(#41473) Interceptor válasza lacoka123 (#41472) üzenetére


Interceptor
addikt

Ha én most vennék pergető orsót és csak 30k-t szánnék botra és orsóra akkor szerintem egy Okuma inspira orsót vennék amihez adnak pót dobot is és egész könnyű orsó meg korszerű. A maradék pénzből meg a botot, mondjuk utóbbit nem tudom mire kell pontosan, milyen csalikhoz?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#41474) Grillo válasza lacoka123 (#41472) üzenetére


Grillo
senior tag

Milyen csali, mekkora dobósúly?
Én kb. ennyiből vettem a light cuccot, Bokor micro jig bot (15k) meg Ryobi Ecusima orsó (13k).

(#41475) lacoka123 válasza Interceptor (#41473) üzenetére


lacoka123
újonc

Woblerezéshez, nem túl nagy gumhalakhoz, 10-30g dobósúlyúakban gondolkodok. Esetleg 15-40 körül.

[ Szerkesztve ]

(#41476) Grillo válasza csƵ (#41470) üzenetére


Grillo
senior tag

Jóvan baze. Jött még 2 géb, meg egy szebb bodorka, oszt ennyi. De nem is nagyon volt rajtam kívül senki. Vagy gyorsan el is ment.
Magasan van a víz, meg azt mondta több helyben tapasztalt, hogy már elég meleg a víz, kimentek a halak az öbölből, őszig már nem nagyon van értelme itt lógatni.
Úgyhogy most majd gondolkodhatom, hova tudok pár órára kiugrani néha.

[ Szerkesztve ]

(#41477) vendingo válasza lacoka123 (#41475) üzenetére


vendingo
veterán

10-30 már sok gumizni, főleg apró gumikhoz.
Gumihoz max 5-20-as botot vennék. Wobizni jó a 10-30.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#41478) Interceptor válasza lacoka123 (#41475) üzenetére


Interceptor
addikt

ET spin blade elite 10-30g?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#41479) gban válasza vendingo (#41477) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ez is egy érdekes dolog azért.
Nekem 10-30-asom van, és főleg wobblerezek.
Sok wobblernek túl sok a 10-30 lévén pár grammosak, és nehéz őket bedobni.
Viszont a jointedek ezt is úgy rázzák mint a veszedelem.

Postázást nem vállalok.

(#41480) vendingo válasza gban (#41479) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem van 4 pergetőbotom minden helyzetre :D

Amúgy többnyire a 10-35-ös bottal dobálok, de 12-25g súlyú csalikkal.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#41481) lacoka123


lacoka123
újonc

Egy kis nézelődés után..

Daiwa Laguna E 2500-as orsó
CORMORAN RayCor-X 240ML 10-35-ös bot
Mindkettő tetszik nagyon és jókat olvasok róla. Esetleg valakinek van tapasztalata velük?

(#41482) A Zéé válasza Grillo (#41476) üzenetére


A Zéé
addikt

Jah, ezt már múlt héten is mondta a halőr, hogy a kikötőben már nem igazán érdemes keresgélni, mert már "unják a halak".

Just a simple Lineman...

(#41483) gban válasza lacoka123 (#41481) üzenetére


gban
Közösségépítő

Daiwa elvileg jó, de más is ugyanazt mondta mint amire én is jutottam: kézbefogtuk, és letettük.
Valahogy mást vártunk.
De egyáltalán nem lebeszélni akarlak róla, csak javasolni, fogd kézbe őket, ne látatlanba rendeld, ha már nem a legolcsóbb kategóriából választasz.
Itt azért elég erős a felhozatal, széles a választék.
Orsó először nekem is kisebb, könnyebb volt fent, aztán feltettem egy nagyobbat, és nem bántam meg - lehet neked is jobb lenne egy 30-as. De ezt se netről kell eldönteni szerintem, meg nem is csak az alapján hogy mit mondunk, hanem a kézbevétel érzésére sem árt hagyatkozni.

mod: vendingo gyakorlatilag ugyanezt írta le, akkor csak van benne valami

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#41484) vendingo válasza lacoka123 (#41481) üzenetére


vendingo
veterán

10-35-re nem lesz egy picit kicsi a 2500-as orsó? Én 3000-es méretet pattintanék rá. Amúgy nem rossz a 2500 se. Ha van rá lehetőség, akkor vedd kézbe a botot rászerelt orsóval. Én pergetőbotot, orsót úgy szoktam venni, ha nem a netről rendelem, hogy a használni kívánt kombót összerakom a boltba, hogy milyen a súlypontja.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#41485) lacoka123


lacoka123
újonc

Kézbe fognám, de kecskeméti vagyok, nincs túl sok pecabolt és amiket kinéztem nem is árulják. :(

(#41486) lacoka123 válasza vendingo (#41484) üzenetére


lacoka123
újonc

Ugyan annyiba kerül a 3000-es is, azt mondod jobb lenne rá?

(#41487) vendingo válasza lacoka123 (#41486) üzenetére


vendingo
veterán

Fogd kézbe a bottal együtt, aztán majd kiderül. :D
Amúgy én 3000-est vennék rá, ha már mindenképpen rendelném.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#41488) Steady74 válasza lacoka123 (#41485) üzenetére


Steady74
Topikgazda

soroksári walter onnan 1 óra kb.. érdemes lenne szerintem felautózni.

(#41489) tween válasza vendingo (#41484) üzenetére


tween
őstag

Nekem olyan igényeim vannak pergető bot+orsó párosnál, hogy nincs az a bolt, ahol mind a kettő egyszerre létezik :DDD

(#41490) galervin93 válasza sityupityu (#41465) üzenetére


galervin93
őstag

Ez jó hír. Alszom még rá egyet, aztán meglátom, hétvégén eldöntöm. Igazából illene a palettámra, csak megfogadtam, hogy idén már nem költök ilyesmire, de hát na... :N Ezzel aztán végleg befejezném. Júniusban Maconkára leszek hivatalos úszós versenyre, jó lenne, ha nem csak egy feszesebb cuccom lenne, hanem egy lágyabb, igazi finomcucc is.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#41491) gban válasza tween (#41489) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nekünk meg mindegy mert nálunk nincs hal :DD
Irigylem a problémád hogy nem az a gond hogy hogy fogj halat hanem hogy a végletekig kiélvezd mind a 98 halat amit naponta fogsz :))

Postázást nem vállalok.

(#41492) vendingo válasza tween (#41489) üzenetére


vendingo
veterán

Nem szoktam a kettőt együtt venni. Előbb az egyik, aztán a máik. Mondjuk az utóbbi időben csak netről rendelek, max megpróbálom üzletben, de a netről rendelem olcsóbban :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#41493) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok! A tiszára most hétvégén érdemes elnézni pecázni? Nagyon fent van a viz?

(#41494) Marseille199 válasza LazacX (#41454) üzenetére


Marseille199
senior tag

Ez is már 60centi :))

Csak gondoltam jobban érzem kezdőként a dolgokat a 10-30as botból még az olcsóbbal is, mint a kisöreg shakespeare 15-25-tel.
Ma voltam kint hárosi öbölben, ott összetalálkoztam egy horgászkollégával, 240es teleszkopos cormorannal pergetett, 10-40es dobosúllyal.
Azt megfogtam, háát. Majdnem sírtam. Pedig elmondása szerint az is egy olcsobb botocska, viszont már az is 5x centi összecsukva, nem a legrövidebb.
Sokszor bringázom, ott sem mindegy, hogy belefér a hátizsákba. Meg tervezunk nyárra ultralight kajakturákat, oda is csak egy hátizsákkal megy az ember napokra. Ezért se mindegy a méret.
Ez a D.A.M. ennyire tré? 😀

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#41495) egykettő válasza lacoka123 (#41475) üzenetére


egykettő
aktív tag

Milyen hallra dobálnál leginkább? Ha egy pergetőbotot akarnék általános célra, akkor egy nem túl feszes(mediumfast) botot vennék 5-25g közötti tartományba. Nyilván nem lesz kompromisszum mentes. Én a dam yagi 5-20 néztem ki magamnak hasonló célra, de nekem is van mellette pár pergető botom, UL és feszes 10-30as is. Inkább orsóra költeném a keret nagyobbik részét.

(#41496) tween válasza Marseille199 (#41494) üzenetére


tween
őstag

Travel spint-t kell venni :K

(#41497) Grillo válasza galervin93 (#41459) üzenetére


Grillo
senior tag

Hali, a Bika-tónál hol lehet venni a jegyet?

[ Szerkesztve ]

(#41498) galervin93 válasza Grillo (#41497) üzenetére


galervin93
őstag

Helyszínen, halőrházban, érkezési sorrendben, azt hiszem 6.00-tól, de ebben nem vagyok biztos. Tavaly amikor voltunk, az öreg fószer nagyon segítőkész volt, érdemes megtudakolni, mi-hol-merre.
Sok szerencsét, várjuk a beszámolót! :-)

Mi ma voltunk az Ipolyon apósommal, én egy bottal keszegeztem (volna), de megúsztam néhány mozdítással, szerencsére após adott egy spiccbotot, azzal legalább fogtam néhány snecit, bár akkora kampó volt rajta, amivel én még nyáron sem keszegeznék, de na, nem látja már az öreg a horgot. :-D Ő viszont fogott három csukeszt, abból egy volt méretes, olyan másfeles, egy 35 centis, meg két bicska.
Sajnos keszeg, kárász nem volt, pedig nem is az élő vízen, hanem egy elárasztott, felduzzasztott, viszonylag sekély patakmederben horgásztunk.
A fogás nem volt sok, de akkor is az idei legjobb peca volt, igazi vidék-fíling, iszap-illat, fészkelő gólyák, s minden más, ami ilyenkor jellemző. :-) Imádom. :-) Meg is beszéltük apóssal, hogy nyáron megetetünk egy helyet, aztán kijövünk néhány éjszakára. Várom már. :-)

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#41499) vendingo


vendingo
veterán

Ma oldották a 3 napos tilalmat a tavon, elvileg ponty telepítés volt. Fogtam 2 pici ponyot, meg sok keszeget. Nincs semmi látszata a telepítésnek, más se nagyon fogott pontyot.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#41500) Grillo válasza galervin93 (#41498) üzenetére


Grillo
senior tag

Köszi, annyit még segítenél, hogy hol a halőrház? Mapsen nem nagyon látszik semmi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.