Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19501) Zola007 válasza csƵ (#19497) üzenetére


Zola007
veterán

Carp Expert botom is ugyanilyen, vagy 2 centi kilóg.
Nekem kihozott a srác még vagy 3-at raktárból, hogy nézzem meg, azok is ilyenek, mert én sem akartam elhinni, hogy ennyi kimarad az átfedésből

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#19502) Steady74 válasza Zola007 (#19500) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Akkor ez kell neked!

(#19503) joe979 válasza Zola007 (#19501) üzenetére


joe979
aktív tag

Akkor vagy 20 évig bot lesz :DDD

Szissz

(#19504) Synaptic válasza csƵ (#19497) üzenetére


Synaptic
senior tag

Ezt felénk stucninak szokás nevezni.Mivel a bot ezen részei vannak legjobban kitéve az elkopásnak a sok használat következtében ezért alkalmazzák ezt a megoldást. Amennyiben valamelyik része kopik is egy kicsit max azt veszed észre hogy 0.5mm -el összébb lehet tolni . Nálam 3 év után sem lehet szemmel észrevenni hogy rövidebb lenne a toldás.

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#19505) Zola007 válasza Synaptic (#19504) üzenetére


Zola007
veterán

Azért 2-2,5 centi szerintem túlzás.
Szerintem úgy max 1 centi indokolt.
Ha már annyit kopott egy bottag, hogy 1 centivel összébb lehet tolni, akkor az anyag szerintem már eléggé meggyengül és akár veszélyes is lehet használni, mert eltörhet.
De lehet, hogy rosszul gondolom.

(#19503) joe979: 20 év alatt se kopik ennyit, ha naponta szétszedem-összerakom, akkor se :))

(#19502) Steady74: ha megveszed ajándékba, elfogadom :D amennyiben nem, akkor maradok a 700 Ft-os marker úszónál

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#19506) joe979 válasza Zola007 (#19505) üzenetére


joe979
aktív tag

Ja Ja, ez így van. De önmagában ez kevés. Szerintem , direkt a terhelés miatt is hagyták meg. De az utóbbi jó pár évben mindenki így gyártatja le. Aztán Jött dÖme bá és megmagyarázta miért jó ha bordás az illesztés , mert jobban bírja a terhelést . Na igen , csak csak a legrosszabb minőségű botok is , optimális használattal szinte örök életűek , na jó annyira nem :)

Szissz

(#19507) Zola007 válasza joe979 (#19506) üzenetére


Zola007
veterán

csak tudnám régen hogy horgásztak kopási ráhagyás, bordás illesztés és úszó okestelefonáló mederfelderítő gömbbiszbasz nélkül :F :)

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#19508) Synaptic


Synaptic
senior tag

Megérkezett a 2 drágaszág :)

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#19509) Zola007


Zola007
veterán

damil öregedésről kinek-mi a véleménye?

van 3-4 tekercsem, ami 2011 óta áll a szekrényben.
Most akarom majd lemérni a csomózatlan és csomózott szakítójukat, kíváncsi vagyok mennyit gyengültek.

(#19510) adrian360 : tudom, az első botom olyan volt
a kérdést pedig költőinek szántam, úgy értem, manapság eladnak mindent marketinggel

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#19510) adrian360 válasza Zola007 (#19507) üzenetére


adrian360
őstag

úgy hogy régen az üvegszál boton fém stucni volt, és nem papirvékony karbon-karbon illesztés...

(#19511) csƵ válasza Synaptic (#19504) üzenetére


csƵ
őstag

Őszintén nem hallottam még erről.

(#19512) fess válasza Zola007 (#19509) üzenetére


fess
őstag

Sztem ha szekrényben állt, nem érte napfény, nagy hőingadozás akkor majdnem az eredeti tulajdonságaival kell hogy rendelkezzen.

(#19513) gban válasza Zola007 (#19509) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én amikor újra kezdtem a pecát (igazából sose mhagytam abba csak a mostani kevésnél is kevesebbet horgásztam, és minimálisat fogtam, méretben meg pláne), akkor a 80-as évek beli Aranyteknőc zsinórjaim voltak még az orsókon (30-as: 4,8 kg, a mostani 30-as Nevisem 12,5 kg).
Nem is volt addig baj míg elkezdtem nagyobbakat (értsd: erősebb 1-2 kilós pontyok, nádközeli környezetben) fogdosni.
De akkor úgy elkezdett szakadozni, hogy egyértelmű volt, le kell cserélni.
De egy pár évesről nem gondolnám hogy a kor miatt tönkremenne - a használattól egy szezon alatt is elfáradat, de az állástól nem hinném.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#19514) Levmen


Levmen
tag

Sziasztok!

Walterlandban van most akciós 2db bojlis bot 8e ft. Klikk Valakinek van róla valami véleménye? Érdemes rá beruházni? Nekem igazából 1db is elég lenne. Esetleg helyette valami mást tudnátok ajánlani ilyesmi ár értékben?

Üdv.: Levente

(#19515) dragonfx válasza gban (#19513) üzenetére


dragonfx
veterán

te jo ég nekem is volt még ilyne az elején
meg valami tortue tango nevezetű is
fain színű lágy zsineg volt.
de a legjobb ajo kis tectan premium volt. :K

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#19516) gerii válasza Levmen (#19514) üzenetére


gerii
addikt

Inkább egyet vegyél, de minőségit. Ezek szinte mint az egy szezon és kuka kategória.

(#19517) Synaptic válasza Levmen (#19514) üzenetére


Synaptic
senior tag

Szia itt nézz szét. Ezek bot párok

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#19518) MdewC


MdewC
nagyúr

Üdv Urak! :)

Eléggé be vagyok már sózva a 7végi peca miatt, elég rég voltunk, faterral már ez 2 évtizedes hagyomány, hogy nyaranta megejtünk 2-3 egész napos/éjszakás halvadászatot, de remélem a nagy meleg nem kavar be nagyon...

Készülök sok mindennel, bojlis/kukoricás/élőcsalis akár lebegtetve is, halas/büdös/erjesztett/édes kutyafülével, nyilván nehéz megbecsülni előre, de a nagy melegre való tekintettel lenne-e néhány hasznos tippetek, hogy inkább a mélyebb vizekben 4-6 méter, vagy alacsonyabb 1-2 méteren lenne érdemes kezdeni? 24 órát leszünk, a két bot inkább a könnyű szerelékes módszer felé billen, az egyik bot kb 60-70 méteres dobótáv, a másik 40-50. Helyszín remélhetőleg a Sárberki tó.

Tapasztaltok? Köszönöm.

:R

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#19519) gban válasza Synaptic (#19517) üzenetére


gban
Közösségépítő

Van egy-két tuti ajánlat, ez pl. horror jónak tűnik - 2 db DAM bot 9-ért :Y
Nekem jó lenne, ha venni akarnék, kérdés, másnak mennyire passzol, ilyesmit akar-e.
De a 2 db Shimano 13,5-ért se rossz.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#19520) Steady74 válasza Zola007 (#19509) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ne lepődj meg, ha a tekercsre írt szakítónak a felét méred csomózva. Amúgy ez a mérés mit sem ér, ha új állapotában nem mérted meg. Nincs mivel összehasonlítsd.

De elmondható, hogy ha nem érte napfény, extrém hőterhelés, akkor ugyanazt tudja mint amikor megvetted. Mondjuk ha akkor a boltban már mondjuk 2-3 éve (gyár-nagyker-kisker) pihent, akkor az már 7-8 év, ami viszont más sok szerintem.

(#19521) ChrisG válasza Zoli bácsi (#19469) üzenetére


ChrisG
tag

nem tudom, még aktuális-e, de leírom a tapasztalatomat:
HD pellet: Fluo-oldódó-lebegő pelletben van valami... az édes ananász nekem nagyon bejött, mindig hozott halat amikor feltettem. Majdnem mindig hozott halat a tüzes ponty is, azonban ez csak nyáron. De az is tény, hogy nem fogtam vele 3 kg alatti pontyot...

Az SBS-nek van két mini pop-up-ja, amit nagyon szeretek használni: cranberry és black squid. Ezek eddig nem hagytak cserben, mivel picik(10mm) éppen lebegnek, s jók feederre is. Én F-Code box-ban vettem, így lett 20-20 szem mindkettőből. (Apummal horgásztunk nemrégen, s döglött volt a víz, amint feltettem neki egy szem cranberry-t a feederre, nem volt nyugta! :) - Érdekes, az aromár kombinálva még hatásosabb volt, sokkal gyorsabban húzták el a spiccet!:))

[ Szerkesztve ]

Nem kockulok, a kocka testi adottságaimtól messze áll, inkább gömbülök...

(#19522) Zola007 válasza Steady74 (#19520) üzenetére


Zola007
veterán

Ne nézz már ilyen amatőrnek :)
Megmértem újonnan is, rá van írva a 2011-es adat.

Megmértem a 4 zsineget, palomarral kötve mindegyik közel hozta a 4 évvel ezelőtti mért szakítót.
Silstar 0,20, gyári: 5,65kg, 2011: 3,4 kg, 2015: 3,3 kg
Energoteam Long Cast 0,25, gyári: 7,95kg, 2011: 4 kg, 2015: 3,9 kg
Nevis Fluoro Carbon 0,16, gyári: 3,8kg, 2011: 2,4 kg, 2015: 2,4 kg
Nevis Navy Feeder 0,18, gyári:4,4kg, 2011: 2,8 kg, 2015: 2,7 kg

Kérdés, hogy vizesen és fárasztás alatt mennyit módosul, de az majd elválik használat közben.
Előkének jó lesz, max a horgot bukom.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#19523) Steady74 válasza Zola007 (#19522) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Bocsánat, igazad van, így, hogy mérted akkor is meg most is, van alapja az összehasonlításnak! :R

(#19524) csƵ válasza Zola007 (#19522) üzenetére


csƵ
őstag

Sokszor felmerült bennem a kérdés, hogy a gyári szakítószilárdság vízben mit jelent? Van erről valami írás?
Konkrétan arra gondolok, hogy pl. egy 3 kg szakítószilárdságú damillal maximum mekkora halat lehet megfogni?

[ Szerkesztve ]

(#19525) gban válasza csƵ (#19524) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem (csak) a hal súlyától függ.
Inkább attól hogy milyen erővel húz.
Vagyis lehet hogy egy 5 kilós kövér ponty fárasztáskor 4 kilónyi terhelést ad a zsinórnak, míg egy 4 kilós amur olyan erős, és olyanokat ránt, ami 6 kilónyi terhelést jelent.

Postázást nem vállalok.

(#19526) joe979 válasza Zola007 (#19522) üzenetére


joe979
aktív tag

Teljesen reális értékek; a magyar paranoiás horgászok érdekében egyesület ajánlásával :D
Nem lesz velük gond, ha fénytől védett helyen voltak tárolva .

Én jobban utálom, ha kivonnak egy bevált madzagot. Pl a Dunán , a fővárosi szakaszon használtam a Carp Expert Black Carbont 025mm méretben[ 500 as tekercs/ jó áron volt ], nagyon szerettem, bírta az ólmos dobálást [ nem nagy távra] a folyamatos olaj szennyezést, a mindennapos terep viszonyos változást. Jól tűrte a csavarodást, nem nyúlt, süllyedt is .... stb stb stb helyette meg van a csiribiri fluobevonatos bizbasz, ami feederen egy laza dobásnál szakadt, majd következő dobásánál szintén ... Ennyit az új cuccról :)

[ Szerkesztve ]

Szissz

(#19527) joe979 válasza gban (#19525) üzenetére


joe979
aktív tag

Igen, bányatavakon különösen jellemző ez. Ahol a hal hirtelen akasztás után, letud törni mélyebbre , ott nincs esélye az embernek a 3 kilós madzaggal [ vagyis van, de az már felesleges piercingelés ], egy sima 1,5 potyesz is képes csummantani az előkét vagy a szerkót.

Szissz

(#19528) csƵ válasza gban (#19525) üzenetére


csƵ
őstag

Haldorádón volt egy amuros írás a héten. Tizenkilós példányt Döme 0,20-as damillal szedett ki.

(#19529) -conrad- válasza joe979 (#19527) üzenetére


-conrad-
addikt

Nekem az egyik matchbotomon 15ös maxima van, ami 1,4kg-ot bír, a durvábbikon 18as ami 2,1kg-ot bír.
A 18assal olyan helyen horgászok ahol 10+-os pontyok is jönnek meg tok.
Nem a zsinór a lényeg, ésszel kell kezelni a féket. :)
Rakón is 14es előkével ami 1,6kg-ot bír vettem ki a 9,5 kg-os pontyot, ott meg a gumi fáraszt.

[ Szerkesztve ]

(#19530) joe979 válasza -conrad- (#19529) üzenetére


joe979
aktív tag

Persze , lehet ultra softozni is , meg nem árt jó match bot is :) Meg, ne legyenek a nyakadon . :) Van pár változó a dologban . Ja igen azt lehagytam a mondókámból, hogy kapást követően vettem ezt észre, mert kedvencem a pickerezés, [ Speed Master ] .... azzal meg fárasztás közben szakítani, szinte lehetetlen ;)

Ha nem lenne lényeges a zsinór, akkor nem is használnál Maximat :)

[ Szerkesztve ]

Szissz

(#19531) gban válasza csƵ (#19528) üzenetére


gban
Közösségépítő

Persze, hozzájön ahogy említették is, az ésszel horgászás - én próbáltam a kérdésre válaszolni, sarkítva arra hogy hány kilós hal tud elszakítani egy adott zsinórt.
Vagyis értsd úgy hogy amit írtam, tökig húzott fékkel értendő, ami ugyan nem életszerű, de így érzékletesebb a zsinórra vonatkozó válasz.
De persze hogy rásegít a bot meg a fék is.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#19532) csƵ válasza gban (#19531) üzenetére


csƵ
őstag

Ja, hogy tökig húzott fékkel. Na, de ki horgászik úgy? :)

(#19533) gban válasza csƵ (#19532) üzenetére


gban
Közösségépítő

Te a zsinórt kérdezted, szakítószilárdságilag. Én meg arra válaszoltam.
Ilyen erővel bármekkora hal kivehető bármilyen vékony zsinórral, ha megfelelő a hosszúsága, bármennyi idő rendelkezésedre áll, és a szakítószilárdsághoz állítod a féket.

Postázást nem vállalok.

(#19534) csƵ válasza gban (#19533) üzenetére


csƵ
őstag

Oké, most kaptam meg a jó választ.

(#19535) gerii válasza csƵ (#19534) üzenetére


gerii
addikt

A legjobb válasz newtonban számolni. 1 kg = 10 N
A hal vergődése erő, ami szintén +N
Ha gyorsan cibálod ki a halat, akkor a víz közegellenállása is + N

(#19536) Steady74 válasza csƵ (#19532) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Matchboton sokszor en. Farasztas meg visszafele valo tekeressel es nem az orso fekjevel.

(#19537) Zola007 válasza csƵ (#19524) üzenetére


Zola007
veterán

Ez így meghatározhatatlan, rengeteg mindentől függ, ezek közül csak az első 5 a hal, terep, bot, orsó és a horgász tapasztalata.
Viszont a mások általi fogdosások adataiból kiindulva átlagos felszerelés és horgásztudás mellett a valós szakító 3-4x-ét ki lehet szedni vele.

Tehát ha egy 18-as zsinór bír ténylegesen 3 kilót, azzal szerintem egy átlagos természetű 10 kg-os ponty még megfogható.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#19538) Zola007 válasza joe979 (#19526) üzenetére


Zola007
veterán

Én annyi tudok elmondani, hogy az Energoteam Long Cast csavarodik mint állat, a Nevis fluoro carbont csak előkének használtam, de a kötésre nagyon érzékeny, pl Clinch csomóval kötve vagy 30%-al kisebb a szakítója mint Palomarral, a többinél is kevesebb volt, de csak kb 10%.
A Nevis navy feeder nem tűnik rossznak, viszont eléggé nyúlós és nem megy össze. A szakítópróbánál az 1 méteres darabon rengeteget nyúlt mielőtt elszakadt.

Tehát ezeket az olcsóbb zsinórokat ajánlott akár szezonon belül is lecserélni, ha nagyobb halat sikerül fogni.

Egy átlagos 50 méteres távon akár métereket is nyúlhat fárasztáskor, ami később nem húzódik össze, hiába dobsz utána vele üresen , hogy pihentesd és húzódjon vissza.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#19539) Monya78


Monya78
veterán

Sziasztok!

Pergetőbot vásárlás előtt állok, mit javasoltok? (270cm 10-30g-os kategóriában)

Híresebb gyártó alap modellje pl:
-Daiwa Swepfire spin (9eFt)
-Simano Catana CX (10eft)

vagy.

Kisebb gyártó komolyabb modellje pl:

-ET spin blade elite (13eFt)
-Cormoran Black Bull PCC (13eFt)

Köszönöm...

(#19540) gerii válasza Monya78 (#19539) üzenetére


gerii
addikt

Biztos kell olyan hosszú? Ami szerintem pergetésnél fontos, hogy kényelmes legyen a bot fogása, alkartámasz esetleg, kis tömeg.

(#19541) Monya78 válasza gerii (#19540) üzenetére


Monya78
veterán

Szia!

Igen a parti belógó növényzet miatt kell ez a hossz. Folyóvízen legtöbbször a parttal párhuzamosan és a parthoz elég közel szoktam a csalit vezetni.

A mostani erősebb pergető botom 3m-es (30-60g)-os, és sokszor ezt is rövidnek érzem.

(#19542) gerii válasza Monya78 (#19541) üzenetére


gerii
addikt

Akkor szerintem a kényelemre menj rá, alkartámasz, tömeg. Legalábbis én így választanék most.
Ezért esne ki az ET, ott a bot alja nem tetszik.
Shimanonál egy gyűrűvel kevesebb van, könnyebb lehet dobni, de vékony zsinórnál könnyebben is szakad (viszont kevésbé kopik).
A többi bot kb hasonló, én talán a Cormorant bepróbálnám, szép is, és biztos jó is vele horgászni.

(#19543) musli26 válasza Synaptic (#19484) üzenetére


musli26
tag

Van a nagykerbe a bottag 3000ft.
De még elkell küldeni hozzám az 1300 szállitás.Tehát össz:4300ft
Az egész bot került 7860ft!Vélemény?

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#19544) miska17 válasza joe979 (#19530) üzenetére


miska17
tag

Milyen végszereléket használsz a Speed Master boton ? ; még nem sikerült megtalálnom a számomra tökéleteset , régebbi Balzer pickert ,amit használok.

(#19545) Synaptic válasza musli26 (#19543) üzenetére


Synaptic
senior tag

Ezt már Neked kell eldöntened :)

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#19546) Zola007 válasza musli26 (#19543) üzenetére


Zola007
veterán

nem veszel: bot értéke = 0 Ft
veszel tagot: bot került 7860 + 4300 = 12160 (hol a nagyker? nem jár arra ismerős?)
új botot veszel: 7860 Ft és választhatsz másfélét is

ha nem régi a bot és jó állapotban van, akkor megvenném a tagot
ha már viszonylag sokat horgásztál vele, akkor vennék egy újat

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#19547) -conrad- válasza Monya78 (#19541) üzenetére


-conrad-
addikt

Hali,

amennyiben egy nagyon jó botot szeretnél, akkor keress rá erre: shimano cardiff 2,82 14-28g.
Ez egy 80ezer körüli bot (volt anno), de tudok egy boltot ahol elvileg van még egy darab, 30ezerért.
Már ha szánsz rá ennyit.

Ha nem akkor viszont készülj arra, hogy alacsony árkategóriában baromi fejnehezek a botok, illetve ha nem akkor meg olyan hosszú a nyéltag, hogy kényelmetlen.

[ Szerkesztve ]

(#19548) Monya78 válasza gerii (#19542) üzenetére


Monya78
veterán

Köszi!

Saját írásomat átgondolva és közben kollegával is beszéltem aki néha perget azon a folyón ahol Én és Ő is keveseli a saját 2,7-es botjának a hosszát, úgyhogy min. 3m-es kategóriában körbenézek előbb.

-conrad- : Köszi! De hirtelen ilyen botot nem találtam csak használtan, amúgy max. 15eFt-ig gondolkozok...

[ Szerkesztve ]

(#19549) -conrad- válasza Monya78 (#19548) üzenetére


-conrad-
addikt

Hát nekem van egy abu garcia vendetta-m 15-40g 3m és nem használom soha, ha kell eladó, 10k :)
Székesfehérvár környékén lakom.

(#19550) musli26 válasza Zola007 (#19546) üzenetére


musli26
tag

B.pesten van a nagyker én Békés m. vok.
A botot tavaly Nov. végén vettem internetről.
Idén 3x használtam össz.
Talán 20órát összesen.
Megrendelem a tagot úgy döntöttem.

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.