Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Sonja


Sonja
veterán

Nagy segítség kellene. Még Linux alatt írtam pár shell script-et, amit most szeretnék átültetni batch-re.

Itt egy egyszerű ebook konvertálás bash scripte.

Eslőnek a paraméter vizsgálata van. Ha nincs paraméter megadva, akkor visszaadja a "Parameters required!" üzenetet.

Utána a pramétert "lebontom", hogy ki tudjam belőle nyerni a kiterjesztést. Ha ez PDF (átkonvertálva nagyra, tehát mindegy, hogy az ebook.pdf vagy ebook.PDF van megadva), akkor egy másik parancsot hajt végre és kilép. Ha nem PDF, akkor a ismét egy másik parancsot hajtja végre. Az ebook-convert-nek át kell adni a konvertált file nevét, és a konvertálandó file nevét kiterjesztéssel együtt, mert abból állapítja meg, hogy mire kell kovertálni.

Tehát az egész script lényege, hogy megadom pl. econv.sc ebook.mobi, akkor végrehajtódik az ebook-convert ebook.mobi ebook.epub parancs. Ha az econv.sc ebook.pdf parancsot adom meg, akkor ebook-convert ebook.pdf ebook.epub --no-image --unwrap-factor=0.1 parancs hajtódik végre.

Az ebook-convert parancssori program az ingyenes Calibre program része.

Tud valaki segíteni át-/megírni?! :F :B

Jó lenne esetleg valami doksi is (példákkal), hogy tanuljak, és magam is meg tudjam írni a többi scriptemet (nem nagy dolgok, hasonlóak mint ez). :K

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1152) cigam válasza Sonja (#1151) üzenetére


cigam
félisten

[bashconverter]

@echo off IF "%#%" "-eq" "0" ( echo "Parameters required!" exit "1" ) SET book=%~1 SET %~1bookext=%book% SET %~1%book%bext=%bookext% IF "%bext%" "=" "PDF" ( ebook-convert "%~1" "%1%.*%.epub" "--no-image" "--unwrap-factor=0.1" exit "1" ) ebook-convert "%~1" "%1%.*%.epub"

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1153) Sonja válasza cigam (#1152) üzenetére


Sonja
veterán

Köszönöm, ezt próbáltam már. Sajnos rögtön az alábbi hibával leáll az elkészült .bat file! :( :R

"-eq" was unexpected at this time.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1154) cigam válasza Sonja (#1153) üzenetére


cigam
félisten

Azt sejtettem hogy nem ilyen egyszerű :B
A tutorialspoint elég jó kiinduló pont.
@echo off
if "%1"=="" goto :hiba
set fajlnev=%~n1
set kiterjesztes=%~x1
if kiterjeztes=="pdf" (start "ebook-convert %1 fajlnev+".epub" "--no-image" "--unwrap-factor=0.1")
exit
:hiba
echo "Nincs megadva paraméter"

Szinte biztos nem működik, de kb ilyen lenne batch-ben.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1155) Sonja válasza cigam (#1154) üzenetére


Sonja
veterán

Köszönöm a programot, és az oldalt! :R Így meg bírtam írni magamnak, kis "szépséghibával". Space nélküli fileokat kezel csak. :D Erre még nem jöttem rá, hogy mi a megoldás. Sajna a "valami file.mobi" vagy 'valami file.mobi' nem működik. :U Ez van. :)

Itt a batch file!

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1156) cigam válasza Sonja (#1155) üzenetére


cigam
félisten

Amiben szóköz van, azt a fájlnevet idézőjelbe kell tenni, amiben nincs, annak meg mindegy. Szóval a fájlneveket tedd idézőjelbe.
ebook-convert "%1" %fn%".epub"

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1157) Sonja válasza cigam (#1156) üzenetére


Sonja
veterán

Így se volt jó, de végül megoldottam! :D Itt a végleges ebook converteres batch file-om! :C Nagyon köszönöm a segítséget! :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1158) cigam válasza Sonja (#1157) üzenetére


cigam
félisten

Igazán nincs, mit, de munka közben nem volt sok idő kigondolni, hogy pontosan mi lenne a jó, de remélem iránymutatásnak megtette. :B

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1159) PioDVD válasza sztanozs (#1150) üzenetére


PioDVD
senior tag

Kösz szépen!
Gyanús volt, mert 8-tól "őrült meg" de elhessegettem, mert miért is lenne 8-as számrendszer. :)

(#1160) Sonja


Sonja
veterán

Ha ezt a parancsot futtatom parancssorból, akkor szépen végre is hajtódik, minden probléma nélkül.

for %f in (*.webp) do magick -quality 95 "%~f" "%~nf.jpg"

Ha viszont beleteszem egy batch file-ba, akkor az alábbi hibaüzenetet kapom:

The following usage of the path operator in batch-parametersubstitution is invalid: %~nf.jpg"

For valid formats type CALL /? or FOR /?The syntax of the command is incorrect.

Mi lehet a probléma (és a megoldás)!? :F :U

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1161) cigam válasza Sonja (#1160) üzenetére


cigam
félisten

A Batch fájlban egy % helyett (mindenhol?) kettő%% kel -» "%%~nf.jpg"

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1162) Sonja válasza cigam (#1161) üzenetére


Sonja
veterán

:W Pedig még olvastam is ezt itt! :B Mind a 3 helyre kellett a +%. :K Köszi! :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1163) sonar


sonar
addikt

Ma azt hittem, hogy felrugom a windowst újra.

Kb 2hete szívok azzal, hogy ugyanaz a script 1 gépen a 8 ból nem fut le.
És folyamatosan az egyik net use-sal van gondja.
Hibaüzenet a klasszik: system error 87 the parameter is incorrect.
A mountolásos részt átrakva egy másik batch file-ba szépen lefut, kézzel lefut, eredeti batchfile-ból nem fut le.
Az az van amikor lefut ha egy net use /d -vel inditok akkor egy darabig jó. Teljes képzavar.
A poén, hogy a 2 mountolásból mindig csak egy kapcsolattal van gondja. Hiába cseréltem fel akkor is ugyanazzal az eléréssel volt gondja.
Amit kiderítettem, hogy előzőleg valaki fixen betűjelhez rendelte, de ki is törölte.
Ez még a registry-ben benne volt. Kitöröltem, de a helyzet nem lett jobb.

Majd kínomban fogtam és a script legelejére tettem és most jó. :Y
Mi a windows-os bánat baja lehet? Hívjak hozzá ördögűzőt?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1164) sztanozs válasza sonar (#1163) üzenetére


sztanozs
veterán

Session problema lehet. Mostanaban a MS kavart valamit a session-okkel, mert en is tapasztalom, hogy az SMB kapcsolatok egy ido utan bontanak, es kell jo par masodperc (akar fel perc is), mig ujraepiti oket az OS.
Erdemes kiprobalni, hogy mount elott megprobalod bontani a kapcsolatot:
NET USE /delete \\UNC\path

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#1165) sonar válasza sztanozs (#1164) üzenetére


sonar
addikt

Úgy van a script, hogy ha nem megy a mount akkor próbál egy delete-t és utána reconnect.
De hát nem megy. És mindig csak egy specifikus irányba.
Nem tudom, hogy a másik oldalon mi van. De megfordult a fejemben, hogy ott se minden kerek.

Egyébként úgy tűnik, hogy a SETLOCAL EnableDelayedExpansion -t ha a mount utánra teszem akkor jó.
Kíváncsi leszek, hogy 4-5 nap múlva mit tapasztalatok.

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1166) sztanozs válasza sonar (#1165) üzenetére


sztanozs
veterán

alternativakent probalj meg esetleg a \\szerver\share helyett eloszor egy \\szerver\ipc$-t (meghajtonev nelkul termeszetesen) hatha az segit.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#1167) cigam válasza sonar (#1163) üzenetére


cigam
félisten

Névvel, vagy ip-vel hivatkozol a szerverre? Nem lehet, hogy a névfeloldás bizonytalankodik?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1168) sonar válasza cigam (#1167) üzenetére


sonar
addikt

IP cimmel van megadva.
És simán cmd-ből 10/10 jó. batchből meg nem.
8 gépből 1-en produkálja.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1169) cigam válasza sonar (#1168) üzenetére


cigam
félisten

Itt elég vadnak tűnő megoldások vannak, de egy sfc /scannow nem árthat.
Nem piszkáltak még valamit a registry-ben?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1170) sonar válasza cigam (#1169) üzenetére


sonar
addikt

Ez amit linkeltél ez a DISM-es problémára van, tegnap már belefutottam párszor.
Viszont ha a mount-ot ez elé viszem akkor jó: SETLOCAL EnableDelayedExpansion
(egy nap eredménye alapján)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1171) sztanozs válasza sonar (#1170) üzenetére


sztanozs
veterán

valtozobol probalsz mountolni?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#1172) sonar válasza sztanozs (#1171) üzenetére


sonar
addikt

alapvetően változóból, de próbáltam, hogy direktbe írtam be és úgy sem ment.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1173) Bekrepali


Bekrepali
csendes tag

Üdv néktek profik!
Totál amatőrként szeretném kérdezni, hogy létezik e olyan automatikusan futtatható parancs, ami minden rendszerindítás után eltávolítja a hálózati kártyát az eszközkezelőből, majd visszacsatolja?
A probléma ami miatt ezt szeretném, a következő: A hálózati kártya nem indul megfelelően (tíz indításból kb. hatszor). Ellenben ha eltávolítom, aztán a hardverváltozások keresésére kattintok, akkor tökéletesen működik a következő rendszerindításig.

(#1174) csadi0011 válasza Bekrepali (#1173) üzenetére


csadi0011
őstag

Powershell is jó?
Példa: Restart-NetAdapter -Name "Ethernet 1"

Feladatütemezőbe is berakhatod fájl nélkül.

(#1175) Bekrepali válasza csadi0011 (#1174) üzenetére


Bekrepali
csendes tag

Köszönöm a gyors választ, de a letiltás/engedélyezés nem jó, mert "az eszköz nem indítható el" hibakód miatt nem ad netet. Viszont ha eltávolítom, aztán a hardverváltozások keresésére kattintok, akkor indul rendesen.

(#1176) cigam válasza Bekrepali (#1175) üzenetére


cigam
félisten

Nem kellene egy másik driver keresni hozzá?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1177) Bekrepali válasza cigam (#1176) üzenetére


Bekrepali
csendes tag

Talán sikerült a hibát orvosolni ezzel: [link]
Egyelőre nem tapasztaltam hibát. Mondjuk win 10 64bites rendszerem van, de kérdés nélkül frissített. 🤔
Amennyiben továbbra is szívózik, úgy takarítom is le a rendszert, és felkerül helyette egy windows 7.
Elvileg azon is eldöcög az Autocad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.