Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3201) ooloo válasza Dexar007 (#3200) üzenetére


ooloo
őstag

Szánalmas .... és le is mented a képeket ? :C

Gratulálok ...... :U

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#3202) Dexar007 válasza ooloo (#3201) üzenetére


Dexar007
veterán

Mi a szanalmas ezen? Szerintem vicces..es nyilvan valamilyen szinten igaz is.

A feszbuk oldalt egyebkent ,,külföldiek" szerkesztik. Többnyire,nemet kommenteket illetve bejegyzeseket lattam,de volt francia,holland,es angol is.Magyarok csak rinyalni mentek oda,es mentegetozni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#3203) dlaj


dlaj
őstag

Egy kis muzsika, ami talán nem offtopik.

(#3204) zsid válasza ooloo (#3201) üzenetére


zsid
senior tag

Egyetértek :D

<tRucKdriFteR>

(#3205) benceyce válasza #81556480 (#3144) üzenetére


benceyce
tag

Hello! Véletlenül nem Avoriazban voltál kolléga? :)
Morzine fölött a genfi tó déli partján Thonon les bains-alatt? :)

Cinikus belátásom, hogy hamarosan kiírtjuk magunkat az eldobható luxuscikkek birtoklásáért

(#3206) #81556480 válasza benceyce (#3205) üzenetére


#81556480
törölt tag

De! :D voltál már te is ? Felfelé menet pont aszfaltozták a "jó" utat és egy nagyon szűk kecskékkel teli meredek szakaszon kellett feljönni. Nagyon kemény volt. Néhol alig fordult és fért el a kocsi. De egyébként egy élmény volt.

(#3207) Frankosan


Frankosan
újonc

T. Kollégák!
Ha valakinek van tapasztalata 3.5 T autónál: mi a jobb? Emelő hátfal, vagy nélküle?
Mindkettő mellett van érv, de mi a gyakorlat?

(#3208) ooloo válasza Frankosan (#3207) üzenetére


ooloo
őstag

Üdv,

Ma kaptam egy full kontrollt a németeknél Rostock közelében .... mivel nem talált semmit - pedig a "függönyt" is elhúzatta velem és a saját kártyájával még nyomtatott is - azért büntetett meg , mert a fülkében volt a kemping főzőm . Nem az a nagy , hanem a kicsi lapos , amibe az az eldobható flakonos gázpalack való . Én eddig úgy tudtam , hogy ezt a fajta gázpalackot lehet tartani a fülkében . Azt mondja a jard , hogy 300 euró .... Tettem a szegény csóró keletit , mert ugye senkinek nincs ínyére egy szaros gázpalack miatt közel 100.000 forintot fizetni :U Végül megegyeztünk 30 euróban .

Kérdezem a jobban értesülteket , hogy ez egész Európára érvényes , vagy csak a németeknél szankcionálják a fülkében tartott palackos gázrezsót ? Úgy értem , hogy űrmérettől függetlenül tilos a PB gáz tartása a fülkében ?

Kellemes hétvégét mindenkinek !

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#3209) #79335424 válasza Frankosan (#3207) üzenetére


#79335424
törölt tag

Attól függ, hogy mit szállítasz. Az sem mindegy, hogy milyen állapotban van a hátfal. Valamint, a súlyával is számolni kell, ami jelentősen csökkenti az amúgy sem nagy hasznos terhelhetőséget.

ooloo:
Olyanról már hallottam, hogy az alupalackosért büntetnek, de ezzel a hírrel megleptél. Ráadásul azt "dobozost" csak úgy tudod összecsomagolni, ha előtte leválasztod a palackot.

[ Szerkesztve ]

(#3210) ooloo válasza #79335424 (#3209) üzenetére


ooloo
őstag

Konkrétan erről van szó ...

Ha büntetni akar , akkor talál fogást ..... nem volt más , így ezért büntetett . Feltételezem , ha talál a kártyámon , vagy a rakományrögzítésen fogást , akkor nem megy el a fülke átvizsgálásáig . Különösebben nem vág földhöz a büntetés összege , csak ezt a fajta "kekeckedést" még nem tapasztaltam , pedig jó pár kontrollon átestem már . Valljuk be . A rendőrök zöme is ember .... de vannak kivételek . Én egy kivételbe szaladtam bele . Pechemre .

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#3211) ooloo válasza #79335424 (#3209) üzenetére


ooloo
őstag

Nem kell leválasztani semmit ... kompakt kis készülék . Ha csak kávét főzöl rajta , akkor elég egy hónapra 1 db palack ( 450 ft a neten ) .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#3212) #81556480 válasza ooloo (#3211) üzenetére


#81556480
törölt tag

Nekem kétnapont rántotta, kávé főzés, hétvégente csirkepörköltre is elég 1 palack . Plusz néha teát főzök. Eleinte nem gondoltam volna hogy ennyi mindenre elég lesz. Viszont én is a fülkében tartom az ágy alatt amit elvileg kívülről oldalrol tudok megközelíteni, ha kontroll van. Amugy meg belülről is. És már én is hallottam higy buntetnek érte. Mindegy mekkora.

(#3213) #79335424 válasza ooloo (#3211) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tudom, hogy miről írsz, nekem is olyan van. Már hogyne kéne leválasztani! Csak akkor tudod lecsukni a doboz tetejét, ha fejjel lefelé fordítod az edénytartót. De, csak akkor tudod fejjel lefelé a helyére tenni, ha az általad linkelt képen is látható kart feltolod. Na, azzal a karral választod le a palackot a fejről.

[ Szerkesztve ]

(#3214) ooloo válasza #81556480 (#3212) üzenetére


ooloo
őstag

Szia ,

Szerintem bal lábbal kelt fel , vagy a rendőrcsajszi előtt tette a keményet , vagy az is lehet , hogy a kártyám "tiszta" volt és a rakományrögzítést is kifogástalan állapotba találta . Egy jóérzésű rendőr max figyelmeztetett volna , ha legközelebb találkozik velem és a fülkébe találja a gázrezsót , akkor megbüntet .

Más..

Én 2-3 kg lapockából szoktam pörköltet készíteni és azt 4-5 részre adagolva rakom a VOLVO fagyasztójába . Tarhonya hozzá , vagy rísz , és kész a főtt kaja ... én lecsót is rakok bele . Így nem olyan "száraz" . ;]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#3215) ooloo válasza #79335424 (#3213) üzenetére


ooloo
őstag

Szia ,

Mindegy is ... ezen nem fogunk összeveszni . :R

Jó gurit mindenkinek ! :C

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#3216) snipy


snipy
tag

Ezt ma reggel "lőttem". "Kezdő" sofőr első útja Romániába (négykézbe). Bealudt és állítólag a váltó is aludt.

(#3217) #79335424 válasza snipy (#3216) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szörnyű, hogy mik vannak. Rampára vártam az egyik cégnél, közben végignéztem egy lengyel sofőr parkolását. Három kollégájának aktív segtsége kellett egy bal hátra, 45 fokos beálláshoz.

(#3218) snipy válasza #79335424 (#3217) üzenetére


snipy
tag

No igen. Sofőr hiány ide, ingyenes képzés oda, nem való ez mindenkinek. Ezért voltak jók az MHSZ-es idők, és erre(is) volt jó a katonaság. Ott még a legtehetségtelenebb is belerázódott.

(#3219) zsid válasza snipy (#3218) üzenetére


zsid
senior tag

Az MHSZ-es időkben és a sorkatonai szolgálat alatt ki nyomta négykézben Romániát? ( ahogy hallottam a képen szereplő cégnél nem is mindent teljesen legálban ). Ki rázódott bele a nemzetközibe? Ki vezetett egyáltalán nyergest? Szerintem senki :DDD

<tRucKdriFteR>

(#3220) dlaj válasza snipy (#3216) üzenetére


dlaj
őstag

Még jó, hogy nem sárga ez a kamion. :)

(#3221) Dexar007 válasza snipy (#3218) üzenetére


Dexar007
veterán

De jó is volt az a kádár korszak.. :U ,,Rend vót,megtanútak az emberek vezetni,lőni,árkot ásni..vót munkahelye mindenkinek". De sokszor hallottam már hasonlót..istenem.

Give me your cum,bull!

(#3222) #79335424 válasza Dexar007 (#3221) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hááát... Én még integettem neki a felvonulási téren (biztos önszántamból), de ezekre a marha nagy jóságokra nem emlékszem. Volt a kezemben gyalásó, de attól még nem tanultam meg ásni. Dideregtem az őrtoronyban egy AMD -vel, meg 90 éles skulóval, de ettől nem tanultam meg lőni. A vezetés tanulás sem volt magasabb szinten, mint most. Munkahelye tényleg mindenkinek volt. Papíron. De, csak azért, mert akinek nem volt, azt automatikusan bevitték KMK miatt. Húúúú, de jó vót!

[ Szerkesztve ]

(#3223) snipy válasza zsid (#3219) üzenetére


snipy
tag

:D Köszi a vidám szavakat.
...de ugye csak cinkeled az embert, nem komoly a kérdés? :D

(#3224) zsid válasza snipy (#3223) üzenetére


zsid
senior tag

Deee, én mindig halálosan komoly vagyok :DDD

<tRucKdriFteR>

(#3225) dlaj


dlaj
őstag

A Sygic november 30-ig alaposan le van árazva. Arra gondoltam, hogy megvenném az európai verziót.

Ezzel kapcsolatban és úgy általában a navigációs alkalmazásokkal kapcsolatban lenne néhány kérdésem:

- Egy kezdő kamionosnak jó választás a Sygic, ez az ami a legjobb nekünk?
- A Premium+Traffic változatát érdemes megvenni, vagy a közlekedés információ nélküli változatát?
- Ki mit használ? Mit tartotok a legjobbnak?
- Érdemes-e egyszerre kettő navigációt futtatni a biztosabb célba érés érdekében?

(#3226) Zolás válasza dlaj (#3225) üzenetére


Zolás
addikt

Ez csak a sima navi, a kamionost a menüben választhatod ki, és 130eur.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#3227) dlaj válasza Zolás (#3226) üzenetére


dlaj
őstag

Köszi, nem tudtam, hogy van külön kamionos navijuk is.

Viszont továbbra is kíváncsian várom, ki mit használ, mit javasol!

(#3228) berek21 válasza dlaj (#3227) üzenetére


berek21
senior tag

Szerintem ebből egy komoly vitát lehetne generálni, mert mindenki másra esküszik. Vannak Becker, Garmin, TomTom fanok, és van olyan aki "mókol". Neked kell eldöntened, hogy mit akarsz vérmérséklet, pénztárca szerint. Az sem mindegy hogy hol fogsz járni, vagyis mely országok fontosak. Próbálj sok tesztet olvasni a kütyükről, pl. Navigyurci.hu kezdésnek jó lesz. Hogy a kérdésedre is válaszoljak, én garmin dezl 560 lt-t használok.

LG Velvet eladó!

(#3229) #81556480 válasza berek21 (#3228) üzenetére


#81556480
törölt tag

Hát engem egyaltalan nem erdekel milyen a gép. Most egy Nimendee cuccom van, ami Magyarországon kb ismeretlen. Jó nagy es hd a kijelzője. A lnyeg szerintem a program. En igo primot hasznalok 3 éve.( unio, angol, minden volt mar) Fontos hogy az ember tudja hasznalni. Az egyik navinal sem jo hogy beutom a címet oszt megyek. En tervezem az útvonalat. A primonak remek a poi listája. Parkolás, bevásárlás nagyon könnyen megy vele. Sose vitt tiltásba, nem fagy le, gyorsan talál műholdat (bár ez a navi érdeme inkább) Sok cég is benne van, plusz néha beugrok gyógyszertárba is a segítségével. Szerintem fölösleges százezreket költeni ra, hanem inkabb az embernek kell érteni a dolgát, a navi csak mutassa az utat es ne engedjen tiltott helyre. Stauinfot egy sima tmc antennával mar tudna ez is bar én ezzel nem foglalkozom mert ha stau van akkor is arra kell mennem. Max ha szűk az idom ránézek céges okostelon hogy esetleg meg elotte pihenozzek.

Es megvalami: Sokan mondjak hogy legyen nálad papir alapu terkep(nalam nincs) viszont van egy ugyanilyen navim ami zsír új. Tartalékba. 1-el Sosem indulok el. De egyszerre csak egyet hasznalok. Plusz van egy terkepprogramom a laptopon.

[ Szerkesztve ]

(#3230) berek21 válasza #81556480 (#3229) üzenetére


berek21
senior tag

Egyetértek veled nagy részt. Az elején én is sokat használtam az igo-t. Jó volt sokat segített, bár a vége felé már nagyon elmentem olyan irányba vele, hogy szinte többet foglalkoztam a finomításával, mint a funkciójával. :) Az elmult 10 évemben már nem volt szükségem rá, (osztrák belföldezek 80% körfuvar Graz környéke) ígyhát maradt az out of box kütyü. Szerencsére választék van rendesen.

LG Velvet eladó!

(#3231) #79335424


#79335424
törölt tag

Ha legális lenne, akkor 2db. Wayteq X985BT -m lenne, Truck licenszes Primo 2.4 -gyel, és Gurjon skin -nel. Persze így, hogy nem legális, természetesen szóba sem jöhet ez a lehetőség. ;]

(#3232) berek21 válasza #79335424 (#3231) üzenetére


berek21
senior tag

:DD
Fúú.. de szerettem volna én is azt a skint.

LG Velvet eladó!

(#3233) #79335424 válasza berek21 (#3232) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sok évvel ezelőtt, a MIO C720 -on is Gurjon skin -t használtam. Akkor még a térképváltó miatt, ma meg már azért, mert megszoktam, megszerettem.

[ Szerkesztve ]

(#3234) dlaj válasza berek21 (#3228) üzenetére


dlaj
őstag

Köszi a választ! A navigyurci-t ismerem, de még eddig csupán lustaságból (és annyira még nem is volt aktuális) nem kezdtem el olvasgatni. Pótólni fogom, mert érdekel a téma.

A további hozzászólónak is köszönöm a tippeket!

Most úgy gondolom, hogy egy truckos Primo jó választás lesz.

(#3235) fesii


fesii
aktív tag

Van valaki a hödinél?

(#3236) attamero81


attamero81
senior tag

Hello mindenki.
Ma az M0-án Annahegynèl elcsîptek guritás közben.Eredmèny 97 km 45.000!!
Szèp mikulás.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#3237) zsid válasza attamero81 (#3236) üzenetére


zsid
senior tag

Az Annahegyen évi 360 napon trafiznak. :D

[ Szerkesztve ]

<tRucKdriFteR>

(#3238) #79335424 válasza attamero81 (#3236) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az a hely tényleg klasszikus vadászles. Nem is értem, hogy jutott eszedbe ott gurítani.

(#3239) zsid válasza #79335424 (#3238) üzenetére


zsid
senior tag

Én is szoktam, a Mol kútnál, a törökbálinti felüljárónál és a diósdi kihajtó táblája előtt visszaveszek a többi helyen wooohooooooo :D

<tRucKdriFteR>

(#3240) #79335424


#79335424
törölt tag

Tegnap este kezdtem, erre ma csináltam egy 4 óra 50 perces vezetést. Cipelhetem még két hétig. Hurrá!

(#3241) berek21 válasza #79335424 (#3240) üzenetére


berek21
senior tag

Nyomtass. Írd rá hogy keine freie parkplatz, oszt reménykedj. :B

LG Velvet eladó!

(#3242) #79335424 válasza berek21 (#3241) üzenetére


#79335424
törölt tag

Persze, rögtön megállás után nyomtattam. A vicc az, hogy most tényleg nem kamu. 3:30 -tól átgurultam az összes parkolón, de esélyem se volt. Még necces helyet sem láttam szabadon. Úgy volt, hogy elérem a lerakó parkolóját, de kifogtam egy balesetet, amin elbukott a terv.

(#3243) attamero81 válasza #79335424 (#3238) üzenetére


attamero81
senior tag

Már felyben otthon voltam.A kapkodás mit hoz ugye?A franc esne belèjük.
A múltkor a tükröt törtem le.Tiszta kezdő benasaggal. :W

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#3244) Dexar007 válasza #79335424 (#3242) üzenetére


Dexar007
veterán

De ezt ilyenkor latja a rendör,hogy te nem poenbol haladsz 10 percenkent lepesben,hanem parkolot keresel nemde? :)

Give me your cum,bull!

(#3245) fesii válasza Dexar007 (#3244) üzenetére


fesii
aktív tag

Aztán vagy megérti vagy a lové kell neki.

(#3246) #79335424 válasza Dexar007 (#3244) üzenetére


#79335424
törölt tag

Persze, totál védhető a dolog, több nyelven a rendőr elé tudom tolni az ide vonatkozó jogszabályt. Csak a francnak sincs kedve magyarázkodni. Meg, egy ilyen fellelkesíti, hogy tovább keresgéljen, és olyankor tök mindegy, hogy van rajtad sapka, vagy nincs.

[ Szerkesztve ]

(#3247) berek21 válasza Dexar007 (#3244) üzenetére


berek21
senior tag

Ilyenkor előveszed a "világ minden problémája a vállamat nyomja" arckifejezést, és megpróbálsz nem okosabb lenni a szervnél. :)

LG Velvet eladó!

(#3248) #81556480 válasza #79335424 (#3246) üzenetére


#81556480
törölt tag

tegnap én 4:45-ot mentem. Hat ez egy ilyen nap volt :D

(#3249) ooloo


ooloo
őstag

Üdv,

Mit tudtok a Prévost Hungária szállítmányozó cégről ...

Aránylag korrektek ? Időben és rendesen fizetnek ? Mennyire hihető a ledolgozott 21 nap után járó 1500 eurós jövedelem ?

A válaszokat előre is köszönöm !

Kellemes napot....

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#3250) #79335424 válasza ooloo (#3249) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem ismerem őket, de 1500 Euró a 3/1 hétre is karcsú, pedig az bruttó 3 hét. Hogy értik a "ledolgozott" 21 napot? Mert ha úgy, hogy a hétvégéken nem dolgoztál, akkor 4 hét az a 21 nap.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.