Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16001) KAMELOT válasza Tüzi (#15999) üzenetére


KAMELOT
titán

Wabisok nem mennek sokat 8-10k havonta.

Zolás: A 12 átkelés az darabonként. 1 oda, 2 vissza, 3 oda.....
Nekem elég volt annó havonta 2x oda-vissza átkelni. Köszönöm, de oda többet nem megyek.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#16002) Tüzi

Baszki... Itt 45 percezek csodaországban, és pályáról, szemből bejön a francia, helyzetjelzővel bazmeg!!! Nincs tompított, csak helyzetjelző, vagy menetfény, vagy hívjuk aminek akarjuk.
Beszarok ezeknek... Szerintem túlment a lehajtón, lekapcsolta a lámpát, és befordult élesen jobbra.
Iszonyat miket látok mostanában...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#16003) Zolás válasza Tüzi (#16002) üzenetére


Zolás
addikt

Ha csodaországban vagy, lehet hogy beadtak valamit, hogy jól érezd magad, és halucinálod a villogóval forgalommal szemben közlekedő kamiont! :))

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#16004) Tüzi válasza Zolás (#16003) üzenetére

Tizenöt perc múlva a másik lekapcsolta az összes lámpáját a pályán. És úgy ment. Lehet, hogy spórol az energiával?! Oké, volt közvilágítás azon a szakaszon, de ne már...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#16005) KAMELOT válasza Tüzi (#16004) üzenetére


KAMELOT
titán

Lehet csak simán gyagyás volt. Lámpáknak mindig égni kell éjjel nappal!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#16006) Zolás válasza KAMELOT (#16005) üzenetére


Zolás
addikt

Elől megy a nappali menetfény, de körben semmi sem világít. Nappal teljesen jó, elég nagy a kamion, hogy észrevegye mindenki. Éjjel teljes világítás, nappal hosszabb alagútban is. Esőben szintén teljes világítás.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#16007) Tüzi

Spáren van... Ahol még volt világítás nyár elején, ott most nincs.
Szerencsére találtam egy 3 halszálkás lukat, beálltam középre, így talán nem tudnak leszivni olyan könnyen...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#16008) KAMELOT válasza Zolás (#16006) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem mindig világít.

Tüzi: Miért nem álltál meg valami kúton? Hol vagy most egyátalán?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#16009) Tüzi válasza KAMELOT (#16008) üzenetére

Kúton... Csodaországban, Besancon mellett, pályán.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#16010) KAMELOT válasza Tüzi (#16009) üzenetére


KAMELOT
titán

Miért ott lopnak a kúton? Parkoltam ott párszor semmi gond nem volt!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#16011) Tüzi válasza KAMELOT (#16010) üzenetére

Az előző parkolóban volt a múltkori eset, amikor könnyebb lett az autó reggelre kb 300 literrel.
Amúgy most körbenéztem, és nincsen lámpa :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#16012) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

9 óra csökkentett pihenővel elhasználtam egy 15 órás munkaidőt is?

(#16013) HoTaZo válasza Teodor52 (#16012) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nem. Fordítva igaz, ha már túllépted a 13 óra tevékenységet, akkor már nem lesz meg a rendes pihenőd, hiába veszel ki akár 12 órát is utána.

Ha egy napod rövidebb, mint 13 óra, de csak 9 óra pihit veszel ki, akkor csak a csökkentett pihenőidet fogyasztottak eggyel.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#16014) Somatom válasza HoTaZo (#16013) üzenetére


Somatom
veterán

De, a kettő ugyanaz. :U Külön 15 órás definíció nem létezik. Az csak a 9 -es pihenőből következik. Nem 3x15 -ös munkaidőt tarthatsz egy héten, hanem 3x9 -es pihenőt.
Ha 9 -es pihenő után bekezdesz, akkor már csak két 9 -esed (következésképpen két 15 -ös munkaidőd) marad arra a hétre, függetlenül attól, hogy hány óra munka után vetted ki a 9 -est.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16015) Teodor52 válasza HoTaZo (#16013) üzenetére


Teodor52
senior tag

Köszi szépen az infót.

Somatom:

Azért tettem fel a kérdést, mert, ha a tevékenységi idő 11:30-11:30, kerek 12 óra és van egy 9 óra csökkentett pihi, akkor jogos-e a egy 15 órás levonás a 3-ból!? :U

[ Szerkesztve ]

(#16016) Somatom válasza Teodor52 (#16015) üzenetére


Somatom
veterán

Nincs három 15 -ösöd definiálva!!!! Három csökkentett pihenőd lehet. Ha egyet elhasználsz, akkor marad kettő. Tök mindegy, hogy hány óra munkaidő után vetted ki. Kivéve, ha a 9 -es pihenő előtti "munkaidődben" volt 3 óra egybefüggő pihenőd.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16017) Teodor52 válasza Somatom (#16016) üzenetére


Teodor52
senior tag

Értem.
Köszönöm az információt.

(#16018) HoTaZo válasza Somatom (#16014) üzenetére


HoTaZo
őstag

Azért írtam, hogy a csökkentett pihenőit fogyasztja. Ha a héten csinál 3db 9 órás pihit + egy, vagy akár még két >13 órás tevékenységi időt, ami alatt tart egy minimum 3 órás egybefüggő pihit, akkor is jó.
Én erre gondoltam.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#16019) Tüzi

Kurva dachser-nál 3 órája nem képesek megrakni a pótot, egy raklap 35 perce áll a rámpán, és van 20 percem a 15 órából.
Tele van a faxom ezekkel, de nagyon...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#16020) Tüzi válasza Tüzi (#16019) üzenetére

Mindegy ebből is tanultam valamit.
Soha a büdös életben én még egyszer nem megyek rakodni sehova, ha a 10. munkaórát már átléptem.
Majd reggel szépen felrakják. addig kerülgetni fogja mindenki.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#16021) Somatom válasza Tüzi (#16020) üzenetére


Somatom
veterán

Nem mostanság linkelt vki egy új regulát, ami szerint időhúzásért tizenegyes bünti jár?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16022) HoTaZo válasza Tüzi (#16020) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nekem egyszer le kellett akasztanom náluk, kint az utcán szólóban vártam a hajnal 5 órát. Ők rámpára rakták, megrakták, levették, leállították egy helyre. Reggel, papírok után megyek felakasztani... Nem tudtam becsukni az egyik ajtót.
Úgy nekibaszta a rámpának, hogy az egyik ajtótartó elem elgörbűlt. Fénykép, iroda, csak nem érti, mi a gond. Kihívom, elszörnyed. Műhely reggel 07:00-tól. Műhelyfőnök, nagy nehezen előkerül, odajön, néz értetlenül, hogy neki ehhez mi köze? Aztán, mikor felfogta, hogy az ő emberük művelte, akkor nagykalapács, targonca stb. Nem tudták meggyógyítani.
Végére, áru le, sufnituning műhelybe elküldtek, azok is csak bazmolkodtak rajta. Lehetett másik melót keresni...

Szóval, ha lehet, ne hagyd bent nekik a pótodat, mert nem garantált, hogy olyan állapotban kapod vissza, mint ahogy bent letetted.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#16023) Freiherr válasza Somatom (#16021) üzenetére


Freiherr
őstag

Spanyolországban.

XXX

(#16024) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Ő se gondolta ezt végig! [link]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#16026) Tüzi válasza HoTaZo (#16022) üzenetére

Be is jelöltem, augsburgi gennyládák. Mondom neki, hogy 4 órát álltam a rámpán, kifutottam minden időből, és a printre kérnék egy stamplit.
Lófaszt kaptam, nem stamplit.
Biztos belehaltak volna.
Mindegy, cmrre ráírtam, majd meglátjuk a fuvarszervező mire jut velük.
Amúgy én nagyon szorgalmaznám ezt a 2 óra maximum dolgot, aztán ha nem sikerült elkezdeni se a felrakást, akkor kiállási díj, ha nem sikerül befejezni, akkor annyi megy amennyi fent van, leszedésnél meg 30 euró óránként.
Szevasz

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#16027) Zolás válasza Tüzi (#16026) üzenetére


Zolás
addikt

Nem tudják hogy mit akarsz. Halvány lila fingjuk sincs a tachóról, meg a vezetési időről.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#16028) Tüzi válasza Zolás (#16027) üzenetére

Egy ekkora cég, mint a dachser ahol egy telephelyen száznyi sofőr van, az irányító irodában nehogy ne legyenek már legalább részben tisztában ezzel... :Y

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#16029) HoTaZo válasza Zolás (#16027) üzenetére


HoTaZo
őstag

Tudják ők, csak nem akarnak felelősséget vállalni, mert annak anyagi következményei lehetnek, amiért lecseszheti a főnök. Amíg szókincs előnyben van, addig úgy gondolja, hmindent megtehet.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#16030) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Van olyan Annex VII-es dokumentummal ellátott fuvar amihez nem kell kinyitni az A táblát?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#16031) Tüzi

Road train xD nyerges szerelvény mögött két ilyen pót
Wtf :Y :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#16032) KAMELOT válasza Tüzi (#16031) üzenetére


KAMELOT
titán

Látom betartod a követési távolságot ;]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#16033) HoTaZo válasza KAMELOT (#16032) üzenetére


HoTaZo
őstag

Honnan látod hogy több mint 50 kilométer per órával megy? ;]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#16034) KAMELOT válasza HoTaZo (#16033) üzenetére


KAMELOT
titán

Lehet a dugóan álltak! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#16035) Tüzi

Jó helyre jöttem spanyolokhoz.
Traktorban beállt olyan 50 méternyire tőlem egy Volvo, sofőr kiszállt, majd hallom, hogy sertepertél valamit, huzigál ide-oda. Ágakat... Álcázza az autót amivel most állt be a kattyas mögé :D Most akkor ezt vagy lopta, vagy nemrég tankolta tele :D
Asszem' megvárom amíg felkel a Nap, aztán fekszem le aludni :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#16036) HoTaZo válasza Tüzi (#16035) üzenetére


HoTaZo
őstag

Vannak ám kalandjait! :D

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#16037) Somatom válasza Tüzi (#16035) üzenetére


Somatom
veterán

Nem lehet, hogy árnyékot csinál?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16038) KAMELOT válasza Tüzi (#16035) üzenetére


KAMELOT
titán

Ahogy Soma írja. Ráteszi az ágakat a tankra, hogy ne süsse a nap.
Nem kell mindjárt rosszra gondolni, azért mert még nem láttál ilyet. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#16039) Somatom


Somatom
veterán

Hát így nem lehet pénzt keresni! Húznám az időt, amennyire csak lehet, de az összes rakodóhelyen azonnal raktak, Pforzheimen úgy jöttem át, hogy talán csak egyszer álltam meg és most visszafelé is oszlik a stau. Bezzeg hazamenős napon, amikor sietne az ember, akkor nem tud így összejönni. :W

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16040) Tüzi válasza KAMELOT (#16038) üzenetére

Jajaja, csak előtte beállt a srác a cserjés rész mögé egy füves placcra, utána hallottam az ágtöréseket :D
Na mindegy, mert nem történt semmi.
Ellenben megint sikerült megállni... 14.50ben értem el idáig.

Miután megálltam, akkor néztem meg :/
Aztán jött a felismerés
Itt másznak be, pont előttem xD
Mindegy, lámpa remélem világít, dashcam-et mozgásérzékelősre állítottam, de ma sem alszom sokat.
Jó ez a spanyol túra, csupa izgalom és qvaany.zás... :W

Asszem kinyitom a pót ajtaját, lássák, hogy csak acélgerenda van benne, akkor hátha nem barmolja szét a ponyvát.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#16041) HoTaZo válasza Tüzi (#16040) üzenetére


HoTaZo
őstag

Alap, hogy ilyen helyen kinyitod az ajtót, üresen és ilyen rakománnyal.

Nekem is megvágták ebben a fordulóban, papír volt raklapok, nem érdekelte őket.
Hétfőn megy ponyváshoz, vontató a szervizbe, légszárító patron + rá kell nézni, hogy miért kért olajat...
Állítólag a 100 ezres szervizekkor kell csak olajat cserélni. :U Hát, most 70k-nál kért utánpótlást.

Én meg megyek fogorvoshoz. Szar így vezetni, már a Flector se hát annyira. :(((

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#16042) Somatom válasza HoTaZo (#16041) üzenetére


Somatom
veterán

Hú, az gáz. 50 -körül én is voltam alsó/felső sor nagygenerálon. 600 rugó lett a vége. :O
De, megérte, nagyon jól megcsinálta a doki. Ha most szo..tna a rendőr, kajakra fogazhatnék. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16043) Tüzi válasza HoTaZo (#16041) üzenetére

Volvo ugye?

azért este odapakolok egy ajándékcsomagot a kerítéshez, hátha belelépnek :DDD

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#16044) HoTaZo válasza Somatom (#16042) üzenetére


HoTaZo
őstag

Időnként ráveszem magam, hogy javítsanak, amit tudnak.
Még nem fájt, mondom előzzük meg.
Új, friss, beugró dokicsaj. Kis kezével ügyesen csinálta. Volt fogkő eltávolítás is, tömés, polírozás.
Normál, beavatkozás utáni kellemetlenség. Csak útközben, kezdett durvulni. Aztán, csak letoltam az első Flectort. Ó, tök jó, gyulladásgátló is. Napokig szuper. Aztán nagyon durván jött vissza, mintegy Death-Grind-Core csépelés szám közbeni elhalkulás után. Közben vezetsz... Élvezet volt! :W

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#16045) HoTaZo válasza Tüzi (#16043) üzenetére


HoTaZo
őstag

Az, eddig jól bírta az előírt ideig. Mindig előtte pár nappal jelzett, hogy kér egy kis pluszt.

...

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#16046) Qtya123


Qtya123
őstag

Tegnap biztos volt valami a levegőben, mert dudálós barmokba futottam bele egymás után kétszer is és az út során is láttam, hogy nyomkodják egymásra is a dudát az emberek, mintha muszáj lenne.

Először jártam erre és sötét is volt: [kép]
Kanyarodok be jobbra, de lassan, mert közben értelmezem a látottakat, hogy most nekem egyenesen kell beállnom a sorompóhoz, vagy balra kell tovább mennem a szűk utcán. Mert ha elkapkodom és mégsem balra kell, akkor nem annyira jó móka esőben, sötétben kitolatni onnan.
Meg nem álltam, csak lassan kanyarodtam, de a barom már dudál mögöttem.

Utána nem sokkal meg megyek, van egy rész, ahol rövid ideig két sávos lesz az út, látom jön mögöttem jószág, de nem mentem ki jobbra, mert annyira rövid ideig tart az a sáv, hogyha nem előz meg tempósan, akkor fékeznem kell visszasorolásnál, mert még mellettem lesz.
Erre tökön-babon át megelőz, dudál meg mutogat ki az ablakon a farok.

Zárásképp meg állok és a holtteremben el akar sétálni egy ember a kamion orra előtt közvetlenül. Épphogy észrevettem a feje búbját, mikor indultam... Hülye egy nap volt.

[ Szerkesztve ]

(#16047) sagesz93


sagesz93
addikt

sziasztok, valaki nem jön épp hazafelé D99 Erfurt érintésével? EGy kolléga otthagyta a kúton az okmányait, és megtalálták, már csak el kéne hozni sürgősen... saját autó csak jövő héten jár arra sajnos.

(#16048) KAMELOT


KAMELOT
titán

Bucurest.....Abi belément :DDD 3.50m


[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#16049) Tüzi válasza sagesz93 (#16047) üzenetére

Nope. Esetleg jövő héten megyek arra én is...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#16050) Somatom válasza KAMELOT (#16048) üzenetére


Somatom
veterán

Ha jól tudom, akkor autóépítésnél ezt chopolásnak hívják. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.