Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) Dexar007 válasza zsid (#7000) üzenetére


Dexar007
veterán

A dronok is igy mukodnek irak felett. :K

Give me your cum,bull!

(#7002) zsid válasza Dexar007 (#7001) üzenetére


zsid
senior tag

De az 5-10db drón, mindegyik valamelyik légierőjé, a légierő mögött egy állam áll elég komoly gazdasági háttérrel és garanciával, mint biztosítás. XY Kft trucksimes sofőrje mögött mi áll? Max az anyja aki elzavarja a géptől :D

<tRucKdriFteR>

(#7003) Dexar007 válasza zsid (#7002) üzenetére


Dexar007
veterán

En vagyok ra a garancia. :K ;]

Give me your cum,bull!

(#7004) Somatom


Somatom
veterán

Srácok! Ma megint olyan jelenést láttam, hogy csak dörzsöltem a szemem. Hogyan lehet valakinek németben 16 éves kortól autóra jogsija? Rá kellett gugliznom, mert azt hittem, hogy ilyen állat márpedig akkor sincs. De van! Fiat 500 Ellenator
Nagy az isten állatkertje.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7005) #77081088 válasza Somatom (#7004) üzenetére


#77081088
törölt tag

Ennek az autónak nevezett valaminek mi értelme?! :F :Y :U :)

[ Szerkesztve ]

(#7006) zsid válasza Somatom (#7004) üzenetére


zsid
senior tag

Svájcban a mopedautók kategóriája kicsit rugalmas, valami 40km/h-s sebességkorlátozással sok minden belefér és vezethető mopedes jogsival. Két hete egy ilyen rendszámos Lada Nívát láttam két kölökkel :D :D

<tRucKdriFteR>

(#7007) Somatom válasza zsid (#7006) üzenetére


Somatom
veterán

Ezzel csak az a bibi, hogy tök mindegy, hogy hússzal, vagy hatvannal ugrat be eléd egy stoptáblából. Az eredmény ugyanaz.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7008) zsid válasza Somatom (#7007) üzenetére


zsid
senior tag

Miért ugratna be elég egy stop táblánál? Vagy amikor neked még csak kismotoros jogsid volt, akkor ész nélkül mentél? :D

<tRucKdriFteR>

(#7009) Somatom válasza zsid (#7008) üzenetére


Somatom
veterán

Viccelsz? Tudod, hogy mi az a gágyé? Egy deszka, keresztben hátul fix, elöl forgatható tetőléccel, a lécek végein négy, görgős főtengelycsapággyal. Ilyenekkel ereszkedtünk le a Hegyalja úton.
Kb. 13 évesen találtunk lomtalanításon két, lábbal hajtós Moszkvicsot. Úgy fértünk csak bele, hogy fűrésszel kivágtuk a csomagtartó tetejét és hátratoltuk az ülést. Aztán egy meredek utcán lefelé roncsderbiztünk. Frédi-fék, teli talppal. A haver lába beakadt egy csatornafedélbe és hónaljig csúszott fel neki a Moszkvics. Egy év múlva már turbót szereltem a kisrometre (egy akkuról üzemelő Wartburg fűtőmotort toltam a szívócsonkra) :). Tán 15 lehettem, amikor már rendszeresen elloptam apám leponyvázott Trophy -ját és éjszakai időfutamokat mentünk a Jánoshegyi szerpentinen. Ez még csak a kezdet volt, később durvább dolgok jöttek. Csoda volt, hogy az első 25 évet túléltem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7010) #27070592 válasza Somatom (#7009) üzenetére


#27070592
törölt tag

Ejj, magas pacsi! :B
Nekem is megvolt az öregem elcsórt 150es Trophy-ja, jogsi nélkül.. Ha jó kedve volt tán még százat is ment két személlyel. Sajnos már rég nincs meg pedig most is lehetne vele jókat krúzolni.

(#7011) Somatom válasza #27070592 (#7010) üzenetére


Somatom
veterán

16 voltam, amikor a jogsi után "hivatalosan" is megkaptam. De, az öreg technika nem sokáig bírta a hegyi kiképzést. Egy év múlva jött a 250/1, aztán az ETZ. 87 -ben akadt a kezembe egy AME katalógus, benne ezzel a képpel. Ez meghatározta a jövőmet. 90 -ben leszereltem és a haverom megemlítette, hogy tud egy eladó CBX1000 -et. Azt hittem, hogy viccel, de amikor a tulaj kinyitotta a garázst és megláttam, tudtam, hogy a lelkemet is eladnám, hogy az enyém legyen. A lelkem nem kellett, csak egy szponzor. Ez a biztosító lett. Pontosabban nem egy, hanem több, bár ők nem kifejezetten szponzorációs célra adták a lét. De, ez lényegtelen, és különben is, már elévült. :) A lényeg, hogy 21 évesen, 1990 -ben lett egy hathengeres, ezres Hondám. Az már kétszázat is tudott az Árpád-hídon.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7012) #77081088 válasza Somatom (#7011) üzenetére


#77081088
törölt tag

Ezek után higgyem el,hogy patyolat tiszta,szabálykövető kamionsofőrök vagytok,akik pl mobilt se vesztek soha a kezetekbe menet közben :D

(#7013) Somatom válasza #77081088 (#7012) üzenetére


Somatom
veterán

Ez teljesen más dolog. Először is, nálam azóta eltelt 25 év. Másodszor, az buli volt, ez pedig meló. Harmadszor, nagyon súlyosan a zsebünkre utaznak és minden tettünk nyomon követhető. Szeretem ezt a melót, de nem vagyok elvakult "truckeres". Ez pénzkereset és amikor letelik az időm, akkor kiszállok, becsukom az ajtót és ennyi. A motorozás az teljesen más szerepet tölt be az életemben.
A mobilt meg tényleg útálom fogni vezetés közben. A céges kihangosítón kívül, a sajátomhoz vettem egy Huawei Talkband B2 -t. Ez állandóak a csuklómon van, tehát bármikor használhatok headsetet. Minek vegyem a kezembe a telót? Motoron pedig alapból nem telefonálok. Lesz..om, hogy ki keres.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7014) Dexar007


Dexar007
veterán

Alkesz topikbol ki tud nagyobbat mondani hazudni topik lett. ;]

Give me your cum,bull!

(#7015) Somatom válasza Dexar007 (#7014) üzenetére


Somatom
veterán

Pedig, sztem ez egyértelmű. Te. Remélem, nem kell kifejtenem, hogy mire vagy te garancia!
"Emese most már indul a buszod.
Menj haza szépen, látszik, hogy tudod,
hogy meg vagy bolondulva!
És holnap ne gyere újra!
"

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7016) #77081088 válasza Somatom (#7013) üzenetére


#77081088
törölt tag

Részemről viccnek gondoltam a megjegyzést! :)
A telefonozás piszok veszélyes vezetés közben,egyszer már satufékeztem ez miatt,kevésen múlt,hogy meg tudtam állni. Azóta csak kihangosítva telózok ha kell,illetve nem veszem kézbe,inkább megállok előtte.

(#7017) Somatom válasza #77081088 (#7016) üzenetére


Somatom
veterán

Persze, vágom. Régebben láttam olyan póló feliratot, hogy:
"Van undorítóbb egy normális embernél?" :)

Különben is! A férfiak nagy gyerekek, a nők meg nagy ribancok. Így kerek a világ. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7018) #27070592


#27070592
törölt tag

(#7019) Somatom válasza #27070592 (#7018) üzenetére


Somatom
veterán

Az igen!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7020) Somatom


Somatom
veterán

Most tudtam meg, hogy ez rövid hét lesz. Szerdán nem dolgozunk. Király!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7021) HoTaZo válasza Somatom (#7020) üzenetére


HoTaZo
őstag

A franciák miatt?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#7022) Somatom válasza HoTaZo (#7021) üzenetére


Somatom
veterán

Nem hiszem. Sztem sok német cég is zárva lesz. Holnap hárman, átakasztással, kettőt kell forduljunk tüzelőanyaggal egy cementgyárba. Aztán ott fogunk heverni szerdán. Gondolom, a tüzelőanyag "gyártó" is zárva lesz szerdán, a cementégetőt viszont 0-24 -ben etetni kell. Ezért van a felhalmozás. Én szeretem az ilyet, mert az a cementgyár kész üdülő. Pláne akkor, amikor pár Schedleres így összeverődik. Egy másik srácnak is van bringája és megdumáltuk, hogy ha jó idő lesz, akkor eltekerünk a strandra. Szar idő esetén fedett helyen grillezünk. Annyira keserves ez a meló! :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7023) HoTaZo válasza Somatom (#7022) üzenetére


HoTaZo
őstag

:DDD
De, mire fel lesznek zárva német cégek?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#7024) Somatom válasza HoTaZo (#7023) üzenetére


Somatom
veterán

A Gugli szerint Mariä Himmelfahrt (Nagyboldogasszony Napja, Mária mennybevétele, vagy mi). Bajorban ünneplik.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7025) HoTaZo válasza Somatom (#7024) üzenetére


HoTaZo
őstag

Vagy, úgy!
De, attól még nem kamion tilalmi nap, csak boldogítják magukat egy kis pihenéssel. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#7026) Zolás válasza HoTaZo (#7025) üzenetére


Zolás
addikt

De, osztrákban kamionstop lesz pl.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#7027) Somatom válasza HoTaZo (#7025) üzenetére


Somatom
veterán

Tök mindegy, hogy van-e tilalom, ha a fel/lerakón nem dolgoznak.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7028) HoTaZo válasza Zolás (#7026) üzenetére


HoTaZo
őstag

Engem az olasz érint most.
De nem gond, mert 3 órára vagyok a lerakótól és este 6-ig van átvétel. Ha a kollégám nem ér be, akkor még reggel átmegyek a lerakóhoz.

Somatom: Igaz. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#7029) zsid válasza HoTaZo (#7028) üzenetére


zsid
senior tag

Az olasz stop, olasz munkaszünet vagy a leszakadt híd?

<tRucKdriFteR>

(#7030) HoTaZo válasza zsid (#7029) üzenetére


HoTaZo
őstag

Kamionstop. 08:00-22:00.

Hát, ez a viadukt is... :((( Szomorú.
Pont ma mentem el a bolognai eset mellett.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#7031) KAMELOT válasza Dexar007 (#6998) üzenetére


KAMELOT
titán

Dopici ne írjál már annyi hülyeséget. Elmegyek hozzád lekapcsolom a bányagépeket! :D

(#7030) HoTaZo: Kamionstop csak nem a frigósoknak! :) Szóltak előre, hogy szar a híd. Lényegében egy fő útvonal volt mindenhova. Már régebben egy elkerülőutat akartak. 50 éves híd nem pár ezer kamionra volt kiépítve!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#7032) HoTaZo válasza KAMELOT (#7031) üzenetére


HoTaZo
őstag

Igen. Áll a bál az olaszoknál.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#7033) thEndeR


thEndeR
tag

Sziasztok! Jovoheten indulok elso nemzetkozi utamra, bar meg csak 7.5-os autoval. Milyen dolgokat vigyek magammal, ami elengedhetetlen? Csutortok reggel indulok szombaton pedig mar itthon is vagyok, ugyhogy nem hetekre kell bepakolnom. :D Masik kerdesem, hogy GPS-bol milyet ajanlanatok? Garmin vagy TomTom? :R

(#7034) Somatom válasza thEndeR (#7033) üzenetére


Somatom
veterán

Csapos kanna. Vized mindíg legyen!
Nekem 2 db. Wayteq X985BT -m van. Természetesen kizárólag zenehallgatásra használom őket, mert az IGO Primo 2.4 Truck használata ezen a típuson warez lenne. Pláne GJAK skin -nel. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7035) HoTaZo válasza thEndeR (#7033) üzenetére


HoTaZo
őstag

Kis hátizsák, tisztálkodási cuccokkal, kenyér, keksz, rágcsa (főleg, ha németbe is mész), nehogy egy stauban csak a körmödet rágd. ;)
Ruhából, azért egy-két napra többre valót vigyél, nehogy...
Egy termosz, ha kávézol, egy kemping rezsó...
Zseblámpa, zsebkés, zsebkötegelő, zsebragasztószalag. :D

Somatom: :D Én, diMka skint láttam egy haverom, rokonának, szomszédjánál... Tetszetős.
Viszont erősen javasolják droidosra a Nextgent.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#7036) Somatom válasza HoTaZo (#7035) üzenetére


Somatom
veterán

A Gurjon -ban volt először térképcserélő (NavNGo, TeleAtlas, TopMap). Azóta azt használom. Leginkább megszokásból, mert a térképcserélő funkciója már rég nem játszik. A diMka -ban van az, hogy éjszaka látszik az autó lámpájának a fénye? Az nagyon tetszik, bár nem használok autó ikont, mert zabálja a memóriát.
A Nextgen újabb, viszont bonyolultabb is. Sztem a navi nekünk az egyik legfontosabb munkaeszközünk. Merem remélni, hogy felhasználói szintnél kicsit mélyebben ismerem az Androidot, de sztem egy célhardverben semmi szükség a mellékes funkcióira. Ami sokmindenre jó, az igazából semmire sem. Egy WinCE PNA nem nagyon tud mást, mint navigálni, viszont azt bármikor, bármeddig. Ezért használok 995 helyett, inkább 985 -öt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7037) HoTaZo válasza Somatom (#7036) üzenetére


HoTaZo
őstag

Térképcserélő ebben is van, de nem használom.
Nem használok más ikont.

Igazad van. Viszont, ha ezek a készülékek kihalnak, akkor már csak a droidok maradnak, amikre több a fejlesztés a memória gazdagságuk miatt.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#7038) zsolt19900 válasza thEndeR (#7033) üzenetére


zsolt19900
őstag

itt felsoroltam kérdés szintjén, hogy mit ajánlanak a srácok stb. :D

hát ha valami eszedbe jut, a felsorolásom láttán

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#7039) thEndeR válasza zsolt19900 (#7038) üzenetére


thEndeR
tag

Koszonom a segitsegetek mindenkinek. Nekem igazabol nem kell sok cucc, mivel annyi a feladat, hogy egy heten egyszer le kell mennem Olaszba, a jelenlegi kor amit csinalni fogok az annyi lesz, hogy Tabon megraknak es onnan el kell mennem Varesebe. Csutortok reggeli indulassal ha minden jol megy szombat delutan mar itthon is kene lennem. GPS-bol en is a TomTom 6250en gondolkoztam szinten Lacika ajanlasa alapjan. Esetleg meg Garmint neztem amiben van beepitett menetrogzito.

(#7040) zsolt19900 válasza thEndeR (#7039) üzenetére


zsolt19900
őstag

beépített menetrögzítőt hanyagolnám, mivel valahol nem megengedett dolog, így akár büntethetnek is érte, hiába lobogtatod, hogy az gps is egyben....

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#7041) zsid válasza thEndeR (#7033) üzenetére


zsid
senior tag

Szerintem itt én vagyok az egyetlen aki TomTom-ot használ. Nekem TomTom Go Professional 6250-em van, lifetime frissítéssel. Sajnos ez az egyik legdrágább elérhető opció a navigációk közül, de eddig nálam bevált. 2-3 havonta érkeznek a frissítések, a TMCje nagyon jó, ki kerüli a dugókat - amikor van rá lehetőség - a saját simkártya miatt nem kell neki netet osztani. Viszont ez 130-150 000Ft közötti áron kapható, Maga a készülék nagyon jó, de hogy reálisan megér-e ennyit az jó kérdés.

<tRucKdriFteR>

(#7042) #27070592 válasza thEndeR (#7033) üzenetére


#27070592
törölt tag

Hey! :)

7,5ös bringával szinte bárhová bemehetsz, általában nem vagy kitiltva a Lidl/Aldi/Penny stb. boltok parkolójából sem, úgyhogy nem muszáj itthon felpakolnod kajával/piával mert kint szinte bárhová mész olcsóbb is meg jobb is ugyanaz a cucc. :)
Én olasz pályán a pennykbe jártam, sok olyan kaját olcsón lehet kapni ami itthon feláras (aszalt paradicsom, olivaolaj, tészta, vörösborok)

A tomtom szerintem is jó, sokáig egyszerű személyautós változattal jártam és elvoltam vele, persze nem szabad vakon követni egyiket sem, legyen akármilyen friss kamionos verziód, akkor is először a szemednek higgy és inkább gondolkodj kétszer mint egyszer szorulj híd alá. :D

(#7043) Freiherr válasza #27070592 (#7042) üzenetére


Freiherr
őstag

Aszalt paradicsom olajban, de szeretem.:)

XXX

(#7044) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Na, csak itt vagyunk majd' mindannyian!
Jónás pedig igazoltan távol, "nászúton". :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#7045) dlaj válasza HoTaZo (#7044) üzenetére


dlaj
őstag

Érzem az erőben, hogy szólítottál MESTER! :)

A "nászútnak" (a közös útnak a párommal) a múlt héttel vége lett. Tegnap délután óta újra a pályán vagyok, most már egyedül. Kb 2 órája épphogy sikerült megállni a német "tilalmi negyed" előtt az utolsó parkolóban.
Egyébként az elmúlt hetekben is olvastam a topikot, de nem éreztem szükségesnek a beavatkozást, mert láttam, hogy ezzel a félnótás deszar ügynökkel már nélkülem is elbántok! 😂

[ Szerkesztve ]

(#7046) Somatom válasza #27070592 (#7042) üzenetére


Somatom
veterán

A francia bótokat nem lehet überelni. A mostani etapra olyan Mancit raktak alám, amiben nincs francia box. Totál elvonási tüneteim vannak. Próbálom ellensúlyozni a kütyümániám kielégítésével egy német MediaMarkt -ban, de szerencsére semmi sincs a bótban azokból, amiket a katalógusban kinéztem. Így legalább nem költök el egy kalap lóvét.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7047) HoTaZo válasza dlaj (#7045) üzenetére


HoTaZo
őstag

:D
Várta már nagyon, hogy hazamehessen?

___
Dilemmában vagyok. Reggel úgy álltam meg, hogy épp ne legyen meg a hétfői indulásig a 45 órám. 1½ órára vagyok a lerakótól (francia lidl raktár), de nem érem el a biztonságiakat, hogy tudok-e náluk parkolni fürödni hétfőig, itt van minden, de valahogy mégis... :F
Mit tennétek?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#7048) dlaj válasza HoTaZo (#7047) üzenetére


dlaj
őstag

Igencsak unta az egész kiruccanást. Azért voltak szép pillanatok. Az utolsó napokban kicsit bánta is, hogy vége lesz. Jövőre nem hiszem, hogy velem jön. :(

(#7049) Somatom válasza dlaj (#7048) üzenetére


Somatom
veterán

Nem baj. Sztem fontos, hogy képben legyen azzal, hogy miről is szól ez a dolog. A "privátok" (főleg a nők) fura dolgokat tudnak belefantáziálni ebbe a melóba.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7050) dlaj válasza Somatom (#7049) üzenetére


dlaj
őstag

Igen, pont ennek örülök. Mármint, hogy tudja, miről szól a munkám.
Valóban voltak fura reakciók, amire nem számítottam.
És a "belefantáziálás"! Az út előtt mindig mondta, hogy ismeri ő a kamionosokat, "stoppos csajokat szednek fel, meg kurváznak". És tudja, hogy én is ezt csinálom. Aztán az út elején (ami 3 hetes és egy naposra sikerült) megkértem, hogy számolja a stopposokat, a kurvákat és a nőket, amiket egyáltalán lát a kamionok körül. Mikor az út végén kérdeztem, hogy meddig jutott a számolásban, csak mosolygott. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.