Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14001) SidCorky válasza SidCorky (#13916) üzenetére


SidCorky
senior tag

Na végül elkezdtem a C-t, az elméleti e-learningen túl is vagyok, már vizsgaidőpontra várok és nyomom a próbavizsgákat. Viszont szembejött velem egy cikk, ami (pontosabban a szabályok) szerint a 45-ös pihenőt több országban sem lehet a fülkében tölteni. Ez mennyire van betartatva a hatóságok által a gyakorlatban, mennyire nézik a parkolókat, illetve mennyire foglalkoznak ezzel a cégek?

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#14002) Zolás válasza SidCorky (#14001) üzenetére


Zolás
addikt

Cége válogatja. Meg tőled is függ. Rendőrök annyira nem ugranak rá, és ha bevállalod, akkor legjobb egy autohofba beállni, oda mennek a legritkábban razziázni.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#14003) SidCorky válasza Zolás (#14002) üzenetére


SidCorky
senior tag

Létezik cég, aki fizetne szállást? Gondolom inkább az a trend, hogy vagy megoldom, vagy fizetem a büntit, ha úgy alakul, főleg a legendás kezdőbarát, mindenre levonós napocskás cégnél lepődnék meg, ha bármelyiket is állnák.

Nyilván kezdőként az utolsó pontig inkább arra mennék, hogy betartsak mindent, csak kíváncsi vagyok, mennyire van ez komolyan véve. Amilyen jól felszerelt kamionok vannak, elég hülyeségnek tartom, bár gondolom ezt nem én fogalmaztam meg először. :)

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#14004) Somatom válasza SidCorky (#14003) üzenetére


Somatom
veterán

Én is hülyeségnek tartom. Ha hazahoznak pénteken, abban mi a garancia arra, hogy pihentebben fogok hétfőn kezdeni, mintha egy parkolóban hétvégéznék, ahol jóformán mást sem tudok csinálni, mint dögleni a fülkében?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14005) HoTaZo válasza Zolás (#14002) üzenetére


HoTaZo
őstag

Azért óvatosan az ifjú Padawan tájékoztatásával!
Ha mindannyian töltöttünk is "45-öst" gond nélkül a kabinban, azért a Mobilitás csomaggal, a jármű honos országába visszatérési kötelezettséggel másik irányból tudják megfogni az embert.
Persze, megértem SidCorkyt is.
Ha kész a jogsi + egyéb, menne, pénzt akar keresni. Csak nehogy hamar jöjjenek a büntik.
Mert, amit lehet, azt nem biztos, hogy szabad is!
Inkább szakítom meg a 45 órás pihenőmet egy ½-1 órás, jól időzített munkával, hogy 44- 44½ óra pihenő legyen, mintsem az induláskor kapjak egy csekket.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#14006) HoTaZo válasza SidCorky (#14003) üzenetére


HoTaZo
őstag

Hülyeség is! A mi szemszögünkből, a nyugati lobbierővel rendelkezők meg ezzel tartanak visszább minket. Ők már csak egy hétre hajlandók elmenni. De ki rakná le hétfőn vagy kedden az 1000+km-re, pénteken felvett árut?
Én ezekben a közös szállásban nem hiszek. Valahol előjönnek a hibák az emberi tulajdonságok miatt...
Szerintem, tök jól le lehet szerezni a 2 hetes turnusokat. Elég is az egy szuszra. Persze, néha becsúszik egy 3. hétre átcsúszó kör, de annak bele kell férnie.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#14007) HoTaZo válasza Somatom (#14004) üzenetére


HoTaZo
őstag

Engem is vár otthon a párom ötlet listája, aztán a bevásárlás, még ami becsúszik.
A kamionban, takarítok, főzök, ha az időjárás még a hely engedi, akkor sétálok és lazulok. Még egy szállodában is stresszesebb lenne, hogy meg lesz e még minden, mikor újra beülök az autóba.
Szerintem, bejelentkeznék a szállodába, kifizetném, kérném a blokkot és mennék vissza a kabinba.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#14008) Somatom válasza HoTaZo (#14006) üzenetére


Somatom
veterán

A mobilitás csomag szerint, bizonyos feltételek teljesülése esetén lehet egymás után két csökkentetted. Link. Azért az a 100Km -enkénti biztonságos parkoló vicces. Ki fog oda kajabótokat építeni?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14009) Zolás válasza Somatom (#14008) üzenetére


Zolás
addikt

Élelem és ital vásárolható a kúton is, csak tripla ára van. Ezzel meg is oldottuk a problémát.
A biztonságos parkoló már más kérdés. Még a körbekerített őrzött parkolók nagy részében se vállalnak felelősséget, ha kirabolnak, ellopják az árut, vagy bármi történik. Innentől ez megint csak egy jól hangzó baromság. Ha még azt is nézzük, hogy 2020 augusztustól már lenniük kellene, de sehol semmi, az meg felteszi az koronát az egészre. Ha valami a sofőrökre vonatkozik az azonnal és büntetési tétele van. Ha valamit nekik kell megoldani, az feledésbe merül. Még a németeknél se tudok olyan igazi rendesen őrzött parkolót, ami tutibiztonságos lenne, nemhogy egymásután. Fizetős parkoló az van, de csak a parkolóhelyet fizeted, semmi mást.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#14010) Somatom válasza Zolás (#14009) üzenetére


Somatom
veterán

Én egyetlen olyan parkolót sem tudok, ahol biztosítanának elektromos áramot. Hacsak nem az étteremre gondolnak, de sztem nincs olyan kamionos, aki bejárna oda telót, laptopot tölteni. Azt a kocsiban is lehet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14011) HoTaZo válasza Somatom (#14008) üzenetére


HoTaZo
őstag

Pl., hogy csak ha nem a honos országban veszed ki a 2 csökkentett. Vagy, hogy minden 4 hétben 2 rendszeres pihenőnek kell lennie. Tehát, a második csökkentett után 2 rendszerest kell kivenni, amiből az egyiknél a két csökkentett pótlásával kezded, majd jön a 45 óra.
Ezt se lesz könnyű mindenkinek betartania.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#14012) Somatom válasza HoTaZo (#14011) üzenetére


Somatom
veterán

Ha nemzetközis vagy, akkor az elsőt nem nehéz betartani. A többi is csak szervezés kérdése, de az mindenképpen hasznos, hogy három hetet egyben kint lehetsz.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14013) Tüzi válasza Zolás (#14009) üzenetére

Viccelsz? Az pénzbe kerül.
A pénz pedig olyan mint az áram. Csak egy irányba képes folyni :)
Ezek a saját anyjukat is meghúznák két euróért, nem is értem, hogy milyen őrzött parkolót akartok :D
Mondjuk nekem aztán mondhatná a rendőr, hogy menjek szállodába, kiröhögném.
Aztán ha nagyon erőlködik, akkor gugli fordító, írnék egy papírt gyorsan, hogy a kamion, a rakomány, és a fülkében található összes értékért a visszaérkezésem pillanatáig ő a felelős mert ő kényszerített rá, hogy ott hagyjam, aztán ha aláírja, lepecsételi, akkor vidáman elballagok szállodába.
Ha nem, akkor megköszönném a segítséget, és fetrengenék tovább az ágyban.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#14014) Somatom válasza Tüzi (#14013) üzenetére


Somatom
veterán

Azt símán megteheted. Tulképp nem is rajtad, mint sofőrön verik el a port, hanem a munkáltatódon, mert ő szervezi úgy a munkát, hogy ne tudd szabályosan megtartani a pihenődet. Persze, ha a sofőr és a munkáltató ugyanaz, az szívás.
Én csak azt nem értem, hogy miután végeztem a melóval, miért rónak rám még elszámolási kötelezettségeket a szabadidőmben, a magánéletemben.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14015) HoTaZo válasza Somatom (#14012) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nekem nem, de neked már vagy Svájcban vagy F.o.-ban kell töltened.

Nálunk inkább a 2x rendszeres okozna gondot.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#14016) Somatom válasza HoTaZo (#14015) üzenetére


Somatom
veterán

Igen, nálunk ez probléma lehet, de ez legyen a munkáltatóm problémája!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14017) Tüzi

Megtaláltam az új szúrót a kamionra.
[link]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#14018) Tüzi

[link]
Ez történik akkor, amikor mindenféle képesség nélküli debilnek munkát adsz, akik amúgy egy vajas kenyeret képtelenek önállóan elkészíteni, a természetben meg egyszerűen pár nap alatt éhen halnának.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#14019) Zolás válasza Tüzi (#14018) üzenetére


Zolás
addikt

Imádom ezt a bulváros néderlandi kifejezést. Remélem a jövőben sok feka odaköltözik, és akkor négerland is lehet belőle.
Tudom hogy nyelvtanilag szabályos, de attól még elég degeneráltul néz ki.
Akik meg a szabályokat hozzák, azok meg életükben nem láttak még kamiont közelről. Az összes tapasztalatuk a csúcsfelszerelt fülkéket bemutató öltönyös majom által bemutatott videók.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#14020) Somatom válasza Tüzi (#14018) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem ez az egész szabály nem tiszta. Tegyük fel, hogy végzek egy Párizs melletti parkolóban. Akkor engem, mint szabadidejét töltő magánembert köteleznek arra, hogy azonnal hazamenjek? Basszus! Ha már ott vagyok, akkor csak megnézem az Eiffel tornyot, Louvre -t, stb. Ráérek vasárnap hazaindulni, hiszen csak délután jön a váltás, addig üres a fülke. Ahhoz, hogy a fülkében aludjak, nem kell sofőrnek lennem, be sem kell dugnom a kártyámat a tachográfba. A munkaadóm nyilván megengedi, hogy szabadidőmben az üres fülkében aludjak. De, még akkor is aludhatnék benne, ha ott a váltóm. Sőt, akár ő is hazavihet.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14021) HoTaZo válasza Somatom (#14020) üzenetére


HoTaZo
őstag

Engem is érdekelne, hogy a TachoCenteres fickó mit mondana erre a felvetésre.
Kicsit gyanítom azért, hogy a magánember fogalom lenne az egyik ütköző pont. Mert az autóhoz köthető, alkalmazott vagy akkor is, ha nincs bent a kártyád. Egészen 44 óra 59 másodpercig nincs is gond.
Viszont, mi van akkor, ha a váltást várod, de az késik, vagy ő visz haza, mert az útba esik, s így több lesz a heti pihenőd 45 óránál?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#14022) csibe1 válasza HoTaZo (#14021) üzenetére


csibe1
addikt

"Viszont, mi van akkor, ha a váltást várod, de az késik, vagy ő visz haza, mert az útba esik, s így több lesz a heti pihenőd 45 óránál?"

Ez miért gond? Inkább több legyen, mint kevesebb.
A nem is olyan kedves francia elvtársak rendszeresen nézik az előző pihenőket, és ha csak 9 órás pihenőket találnak akkor simán megbüntetnek.
Akkor mi a helyzet?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#14023) HoTaZo válasza csibe1 (#14022) üzenetére


HoTaZo
őstag

Mert a kabinban töltött rendszeres heti pihenő tilos. S, ha rajtakapták, akkor bünti.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#14024) Somatom válasza HoTaZo (#14021) üzenetére


Somatom
veterán

Ha van sofőrkártyám, akkor én már sohasem lehetek magánember? Úgy rémlik, hogy az 561 szerint a sofőr az, akinek feladata a jármű vezetése és ilyen minőségében a kártyája a tachográfban kell legyen. Ergo, ha nincs a kártyám a gépben, akkor nem lehetek sofőr. Ha nem vagyok sofőr, akkor a rendőrnek sofőrként nem tartozom számadással. A jármű a munkáltatóm tulajdona, ő döntheti el, hogy kinek ad kulcsot, ki tartózkodhat az álló járműben.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14025) csibe1 válasza HoTaZo (#14023) üzenetére


csibe1
addikt

Ha rajtakapták, meg ha ez van vagy az van.
Legyen mindenki szabályos, aztán lesz nagy pislogás.
Ilyen feltételek mellet meg csodálkoznak, hogy nincs utánpótlás a sofőröknél. :D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#14026) Somatom válasza csibe1 (#14025) üzenetére


Somatom
veterán

Na, az érdekes lenne. Kíváncsi lennék az öreg fejére, ha kapna egy telephely-ellenőrzést, hogy ugyan, mutassa már meg, hogy milyen szociális lehetőségek állnak rendelkezésre az ott hétvégéző 10-20 sofőr számára. Egy kempingágyat sem tudna mutatni.
Én még egy svájci, vagy francia napomra sem kaptam magasabb napidíjat. Stb., stb.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14027) zsid válasza csibe1 (#14025) üzenetére


zsid
senior tag

Mert aztán azok akik egy percet nem töltöttek ezen a pályán rendelkeznek ezekkel az információkkal amit mi több év alatt szedünk össze és ennek tökrében döntenek: " Márpedig nem leszek kamionos!"

Ez most komoly? :DDD

<tRucKdriFteR>

(#14028) csibe1 válasza zsid (#14027) üzenetére


csibe1
addikt

Ez a topik szupertitkos, 87 féle azonosítóval, minimum a fél falu kezességével, a rokonság jóváhagyásával, a bárakármilyen láma tanusítványával (aki a tibeti hegyek tetején lévő kolostorban található, és 2 mázsa keksz lekaszálása után adja meg a papírt), és a kanadai jegesmedve megfejése után láthatják csak, hogy ide meg más hasonló kamionos topikokba mit írtak. :DDD
hehehehehehhe
Ezt súgták vagy magadtól jött, jósdában mondták, megálmodtad? :)

Nyugodtan fuss neki megint: az egész már ott megbukik; hogy minimum 2 hetet kint kellene lenni külföldön, távol a családtól, meg egyéb forró nedves dolgoktól. ;] :P :D

"ennek tökrében döntenek"
Ez azt jelenti, hogy a töködnek döntött tükörrel szemben lévő tükörben lévő kép alapján? :DD

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#14029) Somatom válasza zsid (#14027) üzenetére


Somatom
veterán

Amíg nem kezdik el, addig nem lehetnek tapasztalatból szerzett infóik. Márpedig azért nincs utánpótlás, mert el sem kezdik, anélkül mondják, hogy nem lesznek kamionosok. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14030) csibe1 válasza Somatom (#14026) üzenetére


csibe1
addikt

Pontosan, ahogy mondod; általában a legtöbb cég saját telephelyén is csak nagyon kevés szociális lehetőség áll rendelkezésre.Örülj ha aludhatsz a kaminoban, meg tudsz fürödni, meg van mikró vagy sütő.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#14031) Somatom válasza csibe1 (#14030) üzenetére


Somatom
veterán

Pedig, erre ugyanúgy vannak előírások, mint ahogy azt előírják, hogy nem lehet fülkében a 45 -ös.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14032) Tüzi válasza Somatom (#14029) üzenetére

Nope
Azért nincs, mert elkezdik, aztán meglátják mi van itt valójában, egy hét után hazaviszik őket (hogy legalább az elején még ne szopassák le a sárga földig) de hazaérve már adja is át a kulcsot, és inkább elmegy gls-hez 400ért. Vagy akárhova mint ide.
Itt csak azok maradnak, akik vagy
1 introvertált
2 lelki sérült
3 szociálisan alulfejlett
4 vagy valami klikkje van a fejében.

Rám csak a második nem vonatkozik...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#14033) Zolás válasza Tüzi (#14032) üzenetére


Zolás
addikt

Klikk, jelentkezem, klikklikklikklikklikkliiklikkkkk :DDD
Igazából tervezem hogy abbahagyom. Az egyre szigorodó ellenőrzések, meg a sok hülyeség ami most jön, meg a jövőben jön, kiöli belőlem a jó kis meló ez érzést.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#14034) Freiherr válasza Zolás (#14033) üzenetére


Freiherr
őstag

Nem merek felnézni a telóból, a német itt markolásza a tökét az autó előtt és sassol idefele 🤣🤣

Bocs, nem neked

[ Szerkesztve ]

XXX

(#14035) zsid válasza Somatom (#14029) üzenetére


zsid
senior tag

Erre céloztam én is. Az átlagnak fogalma sincs mekkora szopással és sok esetben igénytelenséggel jár ez a meló és még így sem vonzó a legtöbbeknek. :N

csibe1: Ez jó volt :DDD

<tRucKdriFteR>

(#14036) Somatom válasza zsid (#14035) üzenetére


Somatom
veterán

Nézőpont kérdése. Nekem az lenne a szörnyű, ha egy irodában kéne gubbasztanom, ahol a főnököm bármikor rám nyithatja az ajtót.
Tegnap délután ötkor hívtak az itthoni fusimból, hogy éjjel egyre kéne mennem melózni. Rögtön igent mondtam és nem első sorban a pénz miatt. Szeretek mozgásban lenni, szeretem, ha zajlik az élet. Ettől érzem, hogy élek.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14037) Tüzi válasza Somatom (#14036) üzenetére

Ugye?
Én sem tudok se irodában, se sehol úgy dolgozni, hogy statikusan ülök, minden nap ugyanazon/akkor az megyek dolgozni, ugyanúgy megy minden, ugyanazok az arcok...
Ebből a szempontból ez felülmúlhatatlan meló. Legalábbis nekem.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#14038) Somatom válasza Tüzi (#14037) üzenetére


Somatom
veterán

Egyszer kaptam egy korzikai melót. Kisbusszal építőanyagot hordtam a kontinensről a szigetre. Egyik kanyarnál szóltam a főnöknek, hogy nehezek jönnek, adjon mellém rakodót. A csávónak minden baja volt, folyamatosan nyafogott. Miért nem jön a komp, miért dobálnak a hullámok, miért kellett neki jönnie, ő nem szeret utazni, stb. Visszafelé már nem bírtam, rákérdeztem.
-Figyu öreg! Május van, nyolc ágra süt a nap, nyugágyban heverünk a mediterrán tengeren úszó komp teraszán, te még sörözhetsz is és ezért fizetnek. Te inkább egy nedves szobában kevernéd a festéket?
-Igen.
Mit lehet erre mondani?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14039) Tüzi válasza Somatom (#14038) üzenetére

Lehet, hogy a srác épp a Sixtus-i kápolna mennyezetét festette volna fel egy-az-egyben valami panel kecó mennyezetére, erre ott kellett téglát pakolnia a melegben.
:DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#14040) Somatom válasza Tüzi (#14039) üzenetére


Somatom
veterán

Az a csávó? Sixtus -ról azt gondolná, hogy vmi külföldi pálinka. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14041) kugli


kugli
aktív tag

Sziasztok!

Debrecen - Stuttgart fix fuvar 3.5t furgon fix fuvar heti szinten mennyit ér? Magyar cég,szóval így kellene a vélemény.

(#14042) Somatom válasza kugli (#14041) üzenetére


Somatom
veterán

Nem vágom, hogy mi a kérdés.
Sofőrbér?
Van egy furgonod és ajánlottak egy ilyen melót?
Neked van cuccod és keresel rá autót?
Vagy, csak sofőrt?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14043) csibe1


csibe1
addikt

Érdekes: A rendőr arra utasította a sofőrt, hogy vetkőzzön meztelenre

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#14044) csibe1 válasza kugli (#14041) üzenetére


csibe1
addikt

Izé, látatlanba érdeklődsz a kamionos topikban, minden egyéb infó nélkül. :F

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#14045) Tüzi válasza kugli (#14041) üzenetére

Nagykanizsa Stuttgart-ra kaptam 2 éve 400 euro fuvardíjat. Ez csak oda. Ez elég jónak számított, cirka 40 centre jött ki egy km.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#14046) kugli válasza Somatom (#14042) üzenetére


kugli
aktív tag

Bocs! Igen,az a kérdés,hogy sofőrnek ezért a munkáért mennyit lehet kérni.

Tüzi köszi az infót!

[ Szerkesztve ]

(#14047) Somatom válasza kugli (#14046) üzenetére


Somatom
veterán

Gondolom azt szeretnék, hogy éjfélkor elindulj, aznap még lerakj, másnap meg vissza. Sztem napi 100 Erzsi alatt női munka.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14048) zsid válasza csibe1 (#14043) üzenetére


zsid
senior tag

Gondolom nem véletlenül kereték a második kártyát és az sme véletlen hogy nincs beleírva a cikkbe hogy ez valami lengyel vagy román sztárduó lehetett... :DDD

<tRucKdriFteR>

(#14049) Tüzi

Kb

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#14050) Tüzi

[link]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.