Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3551) dlaj válasza zsid (#3549) üzenetére


dlaj
őstag

Ehhez az újhoz tudsz adni egy linket? Talán emiatt reggelnék a faszbukra.

(#3552) #79335424 válasza dlaj (#3551) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt nem mondod komolyan. Rád fog zúdulni a minek. A FB öl, butít, és nyomorba dönt. Vagy, az nem a FB, hanem az Izaura TV? Mindegy, a végeredmény ugyanaz. :)

(#3553) zsid válasza #79335424 (#3552) üzenetére


zsid
senior tag

Nagyon sok dolog mértéktelen használata szintén ugyanolyan hatással jár. :D

dlaj Adok szívesen, de a tartalmat csak FB regisztrációs és belépés után látod, szóval zsákbamacska :D

[ Szerkesztve ]

<tRucKdriFteR>

(#3554) #79335424 válasza zsid (#3553) üzenetére


#79335424
törölt tag

"Nagyon sok dolog mértéktelen használata szintén ugyanolyan hatással jár."

Nagy igazság, csak késett nálam kb. 30 évet. :) De, ha az embernek már van egy pár ilyen dolga, akkor legalább ne bővítse a listát!

(#3555) dlaj válasza zsid (#3553) üzenetére


dlaj
őstag

Jöhet, majd anyám account-jával megnézem. Így nem vesztek semmit. :)

Somatom, Igazad van, ezért nincs Facebook-om.

[ Szerkesztve ]

(#3556) #79335424 válasza dlaj (#3555) üzenetére


#79335424
törölt tag

Somatomnak van fiókja. Eddig vagy százan jelölték ismerősüknek (persze, senkit sem jelölt vissza). Csak tudnám, hogy honnan ismerik! Somatom csupán egy nick, sohasem létezett mint személy, én kreáltam köré személységet. Ennyit arról, hogy a FB világában mit értenek az emberek "ismerettségen".

(#3557) dlaj válasza #79335424 (#3556) üzenetére


dlaj
őstag

:)

(#3558) fesii válasza zsid (#3549) üzenetére


fesii
aktív tag

Kolegám jól megfogalmazta a csoport tartalmát a kamionos blikk magazin tele önjelölt celebbel.

[ Szerkesztve ]

(#3559) #79335424 válasza fesii (#3558) üzenetére


#79335424
törölt tag

Parkolós megmondóemberek?

(#3560) #81556480


#81556480
törölt tag

kéne nekem sos-be valaki aki a barnulnál dolgozik ?!

(#3561) zsid válasza fesii (#3558) üzenetére


zsid
senior tag

Nem mondott nagy hülyeséget :D

<tRucKdriFteR>

(#3562) #79335424


#79335424
törölt tag

Tudja vki, hogy manapság mennyi idő és pénz B -s jogsiról kamionra ülni? Nem ilyen állami támogatással, hanem rendesen, fizetősen.

(#3563) #81556480 válasza #79335424 (#3562) üzenetére


#81556480
törölt tag

3 éve számoltam magamnak durván 500 ezer és 3hónap-fél év kb

(#3564) #79335424 válasza #81556480 (#3563) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Tud vki Bp. -en jó sulit?

(#3565) Qtya123 válasza #79335424 (#3562) üzenetére


Qtya123
őstag

Én most csinálom, pontos számokat tudok mondani:
- komplett C: 177.000 Ft
- komplett E: 128.000 Ft
- komplett GKI: 130.000 Ft

Plusz ugye a PÁV és az orvosi. Összesen kb 450.000 Ft a vége, ha minden elsőre megvan. Ezek vidéki árak, Budapesten nem tudom más-e.

Időben nekem rohadt sok. November 4-én mentem be az iskolába, hogy jogsit szeretnék. December 06-án már sikeresen túl voltam az elméleti oktatáson (e-learning) és a vizsgán. Utána jött a belassulás. Legelőször a teherautón január 20 környékén ültem, rutin vizsga február 8-án lett meg. Azóta eltelt majdnem 1 hónap és 2 alkalommal vezettem eddig a városban. A vizsgám elvileg március vége felé lesz. Utána E kategória, ezt párhuzamosan akarom csinálni a GKI-val. Optimista becsléseim szerint június elejénél előbb nem leszek kész, tehát jó erős fél év... Persze ettől biztosan gyorsabb sok helyen. Felénk sok a tanuló és kevés a vizsgahely.

[ Szerkesztve ]

(#3566) #79335424 válasza Qtya123 (#3565) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi az infót!

(#3567) ooloo válasza Qtya123 (#3565) üzenetére


ooloo
őstag

Ez nem kevés pénz ... viszont jó befektetés , ami hamar visszahozza az árát . Nem mellesleg - minden nehézségével együtt - egy Király szakma .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#3568) #79335424 válasza ooloo (#3567) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én nem látom annyira királynak. Ne érts félre, szeretem csinálni, de 16 éves korom óta elég különc életmódot élek, ami amúgy sem illik bele egy hagyományos családmodellbe. Ezért hozzám passzol ez a meló, de aki "hagyományos" családi életre vágyik, annak ez egyáltalán nem király.

(#3569) ooloo válasza #79335424 (#3568) üzenetére


ooloo
őstag

Nyilván ...

Aki hagyományos családi életre vágyik , az maradjon az esztergapad mellett .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#3570) zsid válasza ooloo (#3569) üzenetére


zsid
senior tag

Én maradnék az eszterga mellett. Nemrég bekínáltak egy használaton kívüli EÁN1500-at, egyből ráraboltam volna aztán inkább gondolkodóra fogták és mégsem adták el. :(

<tRucKdriFteR>

(#3571) ooloo válasza zsid (#3570) üzenetére


ooloo
őstag

Én megőrülnék , ha négy fal között kéne letöltenem a munkaidőmet ..... Nyilván , ha az esztergálás lenne a fixa ideám , az más .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#3572) #79335424 válasza ooloo (#3571) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sanszos, hogy neki meg az nem jönne be, hogy az ágya 50cm -re legyen a munkahelyétől. :)

(#3573) #81556480 válasza #79335424 (#3572) üzenetére


#81556480
törölt tag

Jajj ugyanezt akartam mondani :D

az esztergányos az szerintem szép szakma, a CNC-s meg otthon belföldön is néhol fizet úgy mint egy átlag kamionos. haverom 450-et összeforgácsol magának, aztán minden na otthon alszik.

(#3574) thEndeR


thEndeR
tag

En az OFA-s tanfolyamot csinalom. Ez a 7. honap hogy elkezdtem es eddig csak egy PAV vizsgam van....

(#3575) ooloo válasza #79335424 (#3572) üzenetére


ooloo
őstag

Látod ... milyen színes a világ . Ennek ez , a másiknak az jön be . Így van ez jól ! :DD

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#3576) dlaj válasza thEndeR (#3574) üzenetére


dlaj
őstag

Szerencsés vagy, ha nem a wabival szerződtél.

(#3577) ooloo válasza #81556480 (#3573) üzenetére


ooloo
őstag

Minden szakma szép ... majdnem minden . Azért vannak kivételek amik nem , de ez most lényegtelen .

Én nem úgy kezdem a napot , hogy hangos sóhajtással mormogom magam elé ... bárcsak este lenne .
Kifejezetten tetszik , hogy a munkahely 50 cm távolságra van a hálószobától . :DD

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#3578) ooloo válasza dlaj (#3576) üzenetére


ooloo
őstag

5 évet húztam le ott .... és ha nem váltanak franchise vezetőséget , akkor még most is ott lennék .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#3579) dlaj válasza ooloo (#3578) üzenetére


dlaj
őstag

Nem a céggel van baj.
(A többiről csak privàtban akárknek is.)

(#3580) ooloo válasza dlaj (#3579) üzenetére


ooloo
őstag

Pontosan ... új autók , változatos fuvar . Igaz , a pénz annyi amennyi .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#3581) thEndeR válasza dlaj (#3576) üzenetére


thEndeR
tag

Nem, a Road-Eurotrans adta a szandeknyilatkozatot, mivel ott volt ismeros. Egyebkent mar meg van a melom kint nemetbe, csak be kene fejezni hozza a jogsit.

Amikor PAV vizsgan voltam ott 10/8 ember csak azert csinalta meg mert ingyen van, nem is gondolkoztak a kamionozason.

[ Szerkesztve ]

(#3582) Qtya123 válasza ooloo (#3575) üzenetére


Qtya123
őstag

Igen, kinek mi jön be. Szoktam nézegetni st22lacika videóit és abban egyetértek vele, hogy nagyon nem mindegy, hogy agyban hogyan gondolsz az egészre.

Például lehet úgy gondolkodni, mikor mondjuk 3 hét munka után indul haza a sofőr, hogy jaaj de kevés lesz ez az egy hét otthon és milyen szar minden. De gondolkodhat úgy is, hogy jaj de jó, hogy újra láthatom a családomat (és ugyanúgy a feleség is jajgathat, vagy épp úgy gondol rá, hogy milyen jó, mindjárt láthatom a férjem, van mit várni).

(Mondjuk st22lacika videóiról nekem az jön le, hogy ő kicsit egyoldalúan gondolkodik és minden csak úgy jó, ahogy ő csinálja. Egyetértek vele sok dologban, de néha olyan érzésem van, hogy túltolja a király vagyok, kamionos vagyok, munkamániás vagyok, teljesen laza ügy, hogy 1 évben 20-30 napot vagyok otthon, mert nyitottam a világra témát.)

(#3583) ooloo válasza Qtya123 (#3582) üzenetére


ooloo
őstag

"és ugyanúgy a feleség is jajgathat" .. jajgasson is ;] én an(n)ál inkább adom alá az ívet.... ;]

De a viccet félretéve , jól gondolod . Agyban kell eldönteni . Akik a parkolóban panaszkodnak , hogy ennyi meg annyi távollét a családtól , azok ha itthon lennének folyamatosan , akkor is találnának okot arra , hogy nyavalyogjanak .

Ha a sors citromot ad , csinálj belőle limonádét .

Nyilván ez nem mindig , és nem minden körülmények között megy ... nem lehet mindig limonádé a citromból , de törekedni kell rá , hogy az legyen . Ezzel a szemlélettel magadnak és a környezetednek is jót teszel .
Lacika mindig happy ? Nem gondolnám.
Lacikának is vannak szar napjai ... de ezt most zúdítsa a nyakadba ? Elvagy Te anélkül is . Egyébként jól csinálja . :R :R

Természetesen nem kell mindent lemásolni róla .. alakítsd ki a magad ritmusát , stílusát , de a pozitív szemléletét magadévá teheted .

Amúgy most fogod kezdeni ?

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#3584) Qtya123 válasza ooloo (#3583) üzenetére


Qtya123
őstag

Ahogy tippelem kb június környékére lesznek meg a jogsik+gki. Most tartok a C városinál. Utána szeretnék is kezdeni.

(#3585) ooloo válasza Qtya123 (#3584) üzenetére


ooloo
őstag

Van már ötleted hol kezded a szakmát ?

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#3586) Qtya123 válasza ooloo (#3585) üzenetére


Qtya123
őstag

Még nincs konkrétum, csak nézelődök, tájékozódok.
A célom a 3/1 hét lenne (persze betanulás alatt nem baj, ha több, csak utána álljon ez be), aztán a távolabbi jövőben nem bánnám, ha egy külföldi cégnél a 2/2 összejönne. Az angol nyelvet középiskola óta használom heti szinten, a némettel bajban vagyok, mert ott inkább csak a beszéljünk egyszerű szavakban szint megy, de ennek fejlesztését áprilistól tervezem elkezdeni.

(#3587) #79335424 válasza ooloo (#3583) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem ez azon is múlik, hogy mennyire vágyik haza az ember. Minél jobban szeretnél a családdal lenni, annál nehezebben telik az a három hét. Nálam ez időjárásfüggő. Gyűlölöm a telet, olyankor nyögve mennek a napok. Kellemes, tavaszi, napos időben jobban, és vidámabban pörögnek. Tudom, hogy emiatt lenne számomra ideálisabb meló is. Pl. nyáron tanár, télen medve. :)

(#3588) ooloo válasza Qtya123 (#3586) üzenetére


ooloo
őstag

Ahhoz , hogy átfogó képet kapjál Európáról kamionos szemmel , ahhoz jó választás a szotyis . A meló olyan mint máshol . Viszont keresztbe - kasba bejárod európát . A fizetés annyi amennyi , de ezt már fentebb leírtam .

A Duvenbeck - et nem javasolnám ... lepukkant vontatók .
Willi Betz ... szintén lepukkant vontatók .

Ez csak javaslat ... szubjektív vélemény .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#3589) ooloo válasza #79335424 (#3587) üzenetére


ooloo
őstag

Én a Téli - Nyári 40 - 50 fokos hőmérsékletkülönbséget Ausztráliával oldanám meg ... ha az álmodozás van terítéken . Ha 30 lennék , biztosan kimennék .
Kanadát ejteném .... az általad említett téli időjárás miatt . Pedig az is de csodás ország .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#3590) #79335424 válasza ooloo (#3589) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi, de a lehetőségekhez képest én már megoldottam a hőmérsékleti problémát. Barátnőm hat éve él Spanyolországban. :) A két hét szabimból egyet nála szoktam tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#3591) Qtya123 válasza ooloo (#3588) üzenetére


Qtya123
őstag

Ha minden úgy alakul, akkor Budapestre fogunk költözni. Ez olyan szempontból szerintem szerencsés dolog lenne, hogy több cég kerülne emberibb távolságba, mint innen a keleti végről.

Néztem én is több céget:
- Transalliance
- Sió Trans
- Prevost (ez szimpatikus nekem, de szerintem kezdőként esélytelen)

Egyébként szoktam nézni a soforallas.com weboldalt, de nekem vegyesek az érzéseim az ottani hirdetések nagy részénél. Kicsit meseszerű sok hirdetés szerintem.

Azt is látom, hogy az Eurodriverjobs nevű tatabányai közvetítő cég is orrba-szájba hirdet ott. Nekem viszont ezekben a közvetítő cégekben nem nagyon van bizalmam, bár jó lenne, ha valaki megcáfolna és mondaná, hogy alaptalan a gyanúm velük kapcsolatban. :)

(#3592) zolika39 válasza Qtya123 (#3591) üzenetére


zolika39
újonc

Gartner? Arról valakinek vélemény? mennyire jó hely kezdőknek?

(#3593) ooloo válasza Qtya123 (#3591) üzenetére


ooloo
őstag

A közvetítő cégekről nem lehet sok jót elmondani ... persze akadhat kivétel , de erre csekély az esély .

Bárhogyan döntesz , bármelyik céget is választod , a döntő szempont az legyen , hogy a fuvarok változatosak legyenek és bejárt Európa összes zugát .. szerintem .
Egy kezdő majdnem azonos fizetésre számíthat bármelyik hazai bejegyzésű céget is választja .

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#3594) Qtya123 válasza ooloo (#3593) üzenetére


Qtya123
őstag

Egyetértek veled. Az első évben remélem szerzek majd annyi tapasztalatot, hogy meginduljak külföldi cégek felé utána.

(#3595) ooloo válasza Qtya123 (#3594) üzenetére


ooloo
őstag

Nem ismerem a képességeidet .... egy átlagos képességekkel megáldott gépkocsivezető egy év alatt szed magára annyi rutint , amivel elboldogul bárhol Európában . Igen ... egy éves vezetői tapasztalatra már lehet építkezni , akár egy komolyabb külföldi cégnél is , de ez egyénfüggő is .

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#3596) zsid


zsid
senior tag

A tapasztalatokról nekem az a véleményem, hogy jelentős eltérés van abban ha belföldön illetve ha nemzetköziben kezdesz. Én évekig belföldeztem, moslékabbnál moslékabb helyeken kellett rakodni naponta 6-8-10 rakodás sem volt ritka. A jármű alapvető kezelését, manőverezést, tolatást jobbról, balról targoncát megkerülve, két nap nem alvás után stb... extrém tempóban lehet elsajátítani. A végén már versenyeztünk rámpára tolatásnál, volt egy munkatársam aki rendszeresen 2500-as fordulaton tolatott rámpára :D

Ez után könnyebb átszokni a navigálásra az ismeretlen terepen. Van akinek bejön és nemzetköziben kezd friss jogsival, négykézben állandó Budapest Barcelonával aztán az első vidéki megfordulásnál már bekerül a híradóba :)

Ez így hülyeségnek tűnik, vagy a rutinosabbak már észre sem veszik de egy idő után már van ahova nem fordul be az ember ránézésre sem, van ahol alapból úgy áll meg, hogy ha gáz van akkor egyszerűen kijöjjön stb.. Lényegében ez a rutin, ami sokszor megment az isten háta mögött.

Nem azt mondom, hogy kezdjen mindenki belföldön a legokádékabb cégnél, de az elején szerintem jobb olyan munkával kezdeni aminél nem csak előre mész napi 700km-t, hanem "fejlődsz" is. Igaz az elején ez a nehezebb.

<tRucKdriFteR>

(#3597) KAMELOT válasza zsid (#3596) üzenetére


KAMELOT
titán

Akinek van érzéke hozzá az 2 út után úgy megy mintha már évek óta vezetne. Magamból indulok ki.
nemzetköziben kezdtem és nem is akarok belföldezni, max hűtőssel.
Nekem nagyon jó így. Hetente 2x van fel és 2 lerakás. Ha olyan fuvart kapok akkor kell ponyvázni, de ha nem akkor rámpáról raknak le, az meg semmi munka. Pénzileg is jobban megéri nemzetközin járni.
Egy itteni PH-s gyerek eljött hozzánk. Betanítottam. Mentünk 6 napot, utána már egyedül megy szépen. Most van kint 2-dik hete. Úgyhogy most már nálunk dolgozik. Főnök is elégedett a munkájával.
Sokan el vannak szállva a külföldi fizetésektől. Aki akar tessék oda menni, de aki helyi cégnél dolgozik az ne nyávogjon. Nekem tökéletesen megfelel 4 hét / 2000eu, utána 2 hét szabadom van. Helyi cégnél vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3598) #81556480


#81556480
törölt tag

(#3599) zsid válasza KAMELOT (#3597) üzenetére


zsid
senior tag

Háát azért megnéztem volna az arcotokat amikor a második héten kaptok egy bicskei sparos éjjeli lerakást :D (a sajátomat láttam a tükörben)

Az oké, hogy van érzék meg két hét alatt bele lehet rázódni, de a gondok nem is az ilyen két rakodós, autópálya melletti munkáknál szoktak jönni.

<tRucKdriFteR>

(#3600) KAMELOT válasza zsid (#3599) üzenetére


KAMELOT
titán

Hanem mik a fő gondok?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.