Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) F_Gergely válasza Geri89 (#2700) üzenetére


F_Gergely
őstag

szia,
le kell szerződnöd egy céghez, tehát a tanfolyam elvégzése/jogsi megszerzése után annál a cégnél kell dolgoznod X időt attól függ mennyit kell aláírnod.
Én is mennék ilyenre csak most nincsen pesten időpont.

(#2702) Geri89 válasza F_Gergely (#2701) üzenetére


Geri89
aktív tag

És ki dönti el, hogy mennyit kell ott dolgoznom? Bármely kis cég is lehet az (egy családtagnak is van ilyen cége), vagy van egy lista, hogy kik közül lehet választani?

(#2703) F_Gergely válasza Geri89 (#2702) üzenetére


F_Gergely
őstag

van egy lista, akik közül lehet választani.
De itt megtalálsz minden infót: [link]

(#2704) attamero81 válasza F_Gergely (#2703) üzenetére


attamero81
senior tag

Nálunk Törökszentmiklóson most államilag támogatott D1-D kategóriára lehet jelentkezni.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#2705) F_Gergely válasza attamero81 (#2704) üzenetére


F_Gergely
őstag

Budapesti ceg kell mert a tanfolyam is ott lesz. Multkori jo lett volna de nem tudtam szabit kivenni ra :( azota meg nincs fent a honlapon bp-i idopont szuresre.

(#2706) attamero81 válasza F_Gergely (#2705) üzenetére


attamero81
senior tag

Erre csak azt tudom mondani,hogy ha váltani akarsz,de a munkahelyedet se hagyod el akkor stagnálni fogsz 1 helybe.Ha kell az ingyen jogsi én biztos mennék.1 napba csak nem halnak bele ha nem vagy ott?Ha igen akkor te is csak db szám vagy az adott helyen.

[ Szerkesztve ]

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#2707) F_Gergely válasza attamero81 (#2706) üzenetére


F_Gergely
őstag

Torokszentmiklos nekem nagyon kiesik - ha erre gondoltal.
Ami volt nos en is hibas vagyok mert lehet hogy megtudtam volna oldani, de en ugy tudtam csak az mehet aki munkanelkuli. Aztan elozo nap hivott a szervezo hogy latja nem megyek hogyhogy, en meg mondtam hogy dolgozom, bejelntett allasom van, es igy derult ki hogy ez nem gond.
Azt meg irtak a tajekoztatoban is hogy a tanfolyam maga ott lesz ahova megy az ember "tajekoztatora" igy csak olyan helyszinre menjen ahova megoldott a kijutas/kozlekedes. De nezem folyamatosan az idopontokat, gondolom lesz meg.

(#2708) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Valaki megtudná mondani hogyan lehet be-és kimenni Budapestre Orczy út, 1089 Bárdi autó, nyergessel?
M5 felől mennék, vagy 4-es Reptéri útról.

(#2709) zsid válasza Intruder A 6 (#2708) üzenetére


zsid
senior tag

Az a régi GANZ ban van és oda be tudsz menni 4-es >> Gyömrői út >> Kőér utcai átjáró >>Szállás utca >>Kőbányai út útvonalon engedély nélkül. Az M5>Könyves Kálmán > Kőbányai az engedély köteles.
A Kőbányai út 21nél tudsz bemenni és azon az úton egyenesen kell menni a sárgák között leghátra. :D

Remélem nem késtem el.

<tRucKdriFteR>

(#2710) zsid


zsid
senior tag

MaciG? :)
http://m.hvg.hu/itthon/20160602_Felvettek_a_brutalis_szegedi_villamosbalesetet__video

<tRucKdriFteR>

(#2711) KAMELOT


KAMELOT
titán

Na megvolt az első utam egyedül.
Szlovákia - francia....lerakó, felrakó, lerakó, felrakó és ma jöttem meg délben. Másik kollégám meg viszi lerakni hétfőn. 1600km oda és 1600km vissza!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2712) dlaj válasza KAMELOT (#2711) üzenetére


dlaj
őstag

Gratula, azt hittem Te is öreg róka vagy! :C
Nekem még a tanfolyamom sem kezdődött el, az első utam szerintem 10-12 hónap múlva lesz. :U

(#2713) KAMELOT válasza dlaj (#2712) üzenetére


KAMELOT
titán

Tanfolyam!?!?! 1 hónap C utána 1 hónap E vezetés aztán még 1 hónap a GKI és kész! Max 3 hónap!
VOltam már utakon, de 4 kézben ez volt az első utam!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2714) dlaj válasza KAMELOT (#2713) üzenetére


dlaj
őstag

Sajnos nekem mást mondtak. Nem egyénileg járok majd tanfolyamra, hanem az OFA által szervezettre. Bizonyára ezért vesz több időt igénybe.

(#2715) fesii válasza KAMELOT (#2713) üzenetére


fesii
aktív tag

Szép álom egy hét csúszás itt egy hét csúszás ott és örülsz neki ha fél éven belül megvan.

(#2716) KAMELOT válasza fesii (#2715) üzenetére


KAMELOT
titán

Elég xar ez nálatok. Nálunk könyebben megy és a GKI kártya is egyszerűen megy csak vizsgára kell menni!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2717) #81556480


#81556480
törölt tag

na ez a cég is elszaródott, úgyhogy angolosan távozom. kérdés megértem e már egy E kategóriára így 3 év 7.5 - 12t nemzetközizés után ?! jó lenne már valami normális helyre kerülni.

(#2718) Intruder A 6 válasza #81556480 (#2717) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Gyere hozzánk, Belföld, 300körül megvan, és jó ha 2hetente 1X kell kocsiban aludni.

(#2719) #81556480 válasza Intruder A 6 (#2718) üzenetére


#81556480
törölt tag

felvesznek C rutinnal firss E-vel ?

amugy mit csinál egy belföldes? a nagy áruházláncok bp-ről való ellátásán kiüvl mit csinál egy kamionos belföldön ?

(#2720) zsid válasza #81556480 (#2719) üzenetére


zsid
senior tag

Nem csak a nagy áruházláncok vannak az országban. Rajtuk kívül megy még az áru ezer helyre. És olyan tróger sufni helyekre is simán bekérnek 35 raklap csokit, hogy csak pislogsz :D

<tRucKdriFteR>

(#2721) F_Gergely válasza #81556480 (#2719) üzenetére


F_Gergely
őstag

Nalunk pl a gyaregysegek kozotti belfoldi szallitas is nyergesekkel tortenik a suly vagy raklapszam miatt.

(#2722) #81556480


#81556480
törölt tag

jó jó, tudom, volt benne némi irónia, de azért nincs valami nagy belföldi ide oda szállítani való ipari cucc az országban

(#2723) zsid válasza #81556480 (#2722) üzenetére


zsid
senior tag

Ahhoz képest forog belföldön pár ezer kamion naponta. Emlékszel még Szemereyre? :D

<tRucKdriFteR>

(#2724) #81556480 válasza zsid (#2723) üzenetére


#81556480
törölt tag

Ja persze, tegnap is keresztüljöttem az országon. Tudom hogy van Wabi - Szemerey belföldes, meg jó sok sima wabis belföldes, hűtős , dobozos, ponyvás kocsi.

Gondolkozom mit kéne csinálni. Csak jobb belföldön ismerkedni a nagy autóval, nem ? Oda tudsz szólni ha segítség kell, vagy mittudomén :D

(#2725) zsid válasza #81556480 (#2724) üzenetére


zsid
senior tag

Ebben már nem vagyok biztos. Azért nálunk a "logisztikai központok" fele még ifára épült, szűk retek helyek stb. Nem vagyok benne biztos, hogy jobb belföldön kezdeni :D

<tRucKdriFteR>

(#2726) Intruder A 6 válasza #81556480 (#2724) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Hát belföld azért egyszerűbb, 2 hete is gipszkartont vittem, egy cégnév volt megadva persze se utca se semmi, még jó hogy telefonszám volt és telefonon navigáltak a helyhez, egy épíkezésre kellet mennem.
Még jó hogy nem ragadtam bele a homokba, alig találtam valakit aki átveszi az árút persze se bélyegző se semmi, de ezt már sejtettem mikor befordultam.

[ Szerkesztve ]

(#2727) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Céltransnál nincs valakinek ismerőse?
Nagyon keresi az embert, 1 éve voltam interjún de a pénz nem volt tul sok meg csak a 45ősre hoz haza, az autók viszont nagyon tetszenek, és rendben vannak.
Van náluk is belföld, kiváncsi lennék mennyi a pénz.

(#2728) #79335424 válasza #81556480 (#2724) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem túlparázod. Ha vezettél már 12 -est, akkor tudod milyen széles, milyen magas vagy. A körívekhez, tolatásokhoz innen már nem kell két hét aktív gyakorlatnál több. Belföldön gyakorolni talán annyival szerencsésebb, hogy esténként nem kell a tű fokán átfűznöd a kamiont ahhoz, hogy leparkolj.

(#2729) #81556480 válasza #79335424 (#2728) üzenetére


#81556480
törölt tag

ám úgy legyen. szerintem is túlparázom.

(#2730) fesii válasza #81556480 (#2729) üzenetére


fesii
aktív tag

Én is kis autón voltam kicsit több mint egy évet. Most tandemon vagyok. Nyugodtan válts az elején verni fog a víz mig az iveket atlatod de utanna semmi gond nem lesz. Nekem az mondjuk jó hogy 4kezbe vagyunk igy az elején én gondoltam egyre meg kolega aztán vagy ugy csináltam ahogy én gondoltam és szoptam vagy halgattam rá. :D

(#2731) #81556480 válasza fesii (#2730) üzenetére


#81556480
törölt tag

:R

más :

Valaki használ t-home beltérit külföldön? eddig UPC-s voltam, de most t-home beltérit nem sikerült kint beállítanom az eddigi antennámmal.

(#2732) F_Gergely


F_Gergely
őstag

múltkor téma volt a különböző cégeknél a portás/biztonsági szolgálat.
Sofőröktől kérdezném ha adott lenne egy cég ahova visztek árut, és nyilvánvalóan parasztok a portások/őrök, és jelezném nektek mint sofőrnek, hogy tudunk a problémáról, van egy pár soros kérdőív mellyel tudjátok értékelni a szolgálatot. Megtennétek, hogy kitöltitek, mennyire voltatok elégedettek, elégedetlenek, rendszám esetleg személyi szám megadásával?
Monitorozni akarjuk a szolgálatot de nem tudom a sofőrök menyire lennének hajlandóak ilyen kérdőívet kitölteni.

(#2733) fesii válasza F_Gergely (#2732) üzenetére


fesii
aktív tag

Az ötletet díjazom személy szerint de azért mi külön faj vagyunk. Szóval ha a jólmegtermett mesternek tele a hócipője hogy elkell mennie a pót végéig kinyitnia az ajtót valszeg a kérdőíven csattan az ostor. Holott "szegény" portásnak ez van kiadva nem ő találta ki jobb esetbe. Engem inkább az szokott idegesíteni amikor ugyerzik nekem tudnom kellene mi a rendszer a bejelentkezesnel parkolasnal stb... És ha valamiről nem tudsz akkor téged néznek hülyének ahelyett hogy két szoval elrendezni merre hova meddig.. Szerintem inkább azon kéne elgondolkodni hogy minden biztonsági szabály tényleg szükséges?

[ Szerkesztve ]

(#2734) F_Gergely válasza fesii (#2733) üzenetére


F_Gergely
őstag

Nalunk sajnos nem a szabalyzattal, hanem a szolgalat stilusaval van a gond, bicskanyitogato...
Pl vendegkartyat odadobjak neki a pultra hogy "nesze....".
Tok normalisan, koszonve mosolyogva bemesz, es kb 5 masodperc mulva felrugnal szived szerint mindenkit. Hozzam meg jonnek a soforok hogy megis miez... Tehat valahogy monitorozni kell oket hogyy barmit is tudjon lepni a ceg. En mondjuk honap vegevel eljovok, de remelem sikerul veluk valamit kezdeni.

(#2735) #81556480 válasza F_Gergely (#2734) üzenetére


#81556480
törölt tag

Ezt nem is offba kéne tárgyalni, mert szerintem ez állandó és nagy probléma. Főleg németországban. Odamész, rád sem néznek vagy 10 percig az ablak mögül. te meg vársz. majd lekezelő a stílus. a targoncás ( aki persze bevándorló) nyeregben érzi magát, azt hiszi ő az isten, szívat, arcoskodik. ezek a mindennapok..

ja és állandóan a targoncás le akar húzni raklappal.. ha látja hogy nem teljesen érted a nyelvet szarul tölti ki a raklapjegyet..

LDL, aldi, norma logisztik a legrohadtabb.

van egy sztorim, amiben csontig leizzadtam úgy megszívattak, lehúztak 15 raklappal, plusz semmibe is vettek, próbáltak "megalázni " ahol csak értek: röttenbach norma logisztika..

az valami kegyetlen volt, főleg még az elején. Képem is van. egyszer tuti visszamegyek raklappal szájbavágom azt a palit.

[ Szerkesztve ]

(#2736) #79335424


#79335424
törölt tag

Hú, de bosszant, hogy a főnököm sohasam fogja megtudni, hogy ma mit mentettem neki az A8 -on. Körülöttem jobbról-balról vágódtak a szalagkorlátnak a személyautók, előttem meg bebicsaklódva csúszó kamion. Fogalmam sincs, hogy miként tudtam karcolás nélkül kimanőverezni. Csak az van meg, hogy három sávban cikázva kerülgettem a roncsokat a 14 tonna papírral. Sanszos, hogy teljes útzár lesz az A8 -on a 90. Km környékén.

[ Szerkesztve ]

(#2737) dlaj válasza #79335424 (#2736) üzenetére


dlaj
őstag

Mi volt? Meteorit csapódott be?

(#2738) #79335424 válasza dlaj (#2737) üzenetére


#79335424
törölt tag

Majdnem. Előttem kamionok. Szemben, a horizonton ment le a nap, de fölöünk felhő volt, amiből szakadt az eső. A nap sugarai visszaverődtek a vizes aszfaltról. Szinte vakon mentünk. Kettővel előttem egy teherautó kiment a középső sávba. Abban a pillanatban láttam, hogy előrébb egy személyautó a belső szalagkorlátnak vágódik. A kamion vissszarántja a kormányt, erre az előttem levő besatuzik, és kezd becsuklani, és kifelé csúszni. Ott telibevert egy lehúzódó személyautót. Én fék közben berántottam a középsőbe. Ekkor megláttam, hogy ott áll egy törött kamion. Elhagytam a belső szalagkorlátnak vágódott roncsot, majd megint húztam egyet a belső sávba, hogy kikerüljem a kamiont. De, aminek az nekiment, az előttem volt. Vissza a középsőbe, és onnan már "nyugiban" kifékeztem. Nagyjából ez volt a szitu.

[ Szerkesztve ]

(#2739) dlaj válasza #79335424 (#2738) üzenetére


dlaj
őstag

Hát ez szép. Jól leíírtad, szinte megjelent előttem a szitu. Egyébként meg most jött volna jól egy kamera.
Én tervezem (ha majd eljutok odáig, hogy kamiont vezetek), hogy beszerzek egy fedwélzeti kamerát. Nem tudom jó ötlet-e, vagy egyáltalán engedélyezik-e a munkáltatók.

(#2740) #81556480 válasza dlaj (#2739) üzenetére


#81556480
törölt tag

nem a munkáltatóval van a gond, hanem hogy nem minden országban engedélyezett, és a cégeknél issok helyen tilos a videózás.

(#2741) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Jott ma egy kamion franciabol hozzank vamolni, es ment volna tovabb torokbe. Kedves biztonsagi szolgalat nem akarta beengedni mint kiderult azert mert nem tetszett a sofor stilusa - nem igazan ertem mivel nyelvet egyik sem beszel, igy megis mirol beszelunk? Na de meg ha igy is lenne mi az hogy nem engedik be?
20 percig ott allt a kapuban, ugy irtunk levelet a security fonokenek hogy szoljon mar ra az embereire hogy vegezzek a dolguk es engedjek mar be. Ja es akkor hiv engem a porta menjek oda. En? Minek? Tolmacsolni? Vegyenek fel olyat aki beszel nyyelvet, amugy is szerintem ez egy alap elvaras lenne.... nevetseges komolyan.

(#2742) #79335424 válasza F_Gergely (#2741) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tényleg elég mélyről indulsz az eusításban, ha ez a porta színvonala.

(#2743) F_Gergely válasza #79335424 (#2742) üzenetére


F_Gergely
őstag

Honap vegeig vagyok, Juliustol mar uj munkahelyen leszek, remelhetoleg itt szinvonalasabbak lesznek a korulmenyek, es a kornyezet...
Eleg volt ebbol a szarakodasbol, es szarragasbol ami itt megy :(

De hogy ON is legyen:
Ma meselte egy beszallitonk (nemzetkozi ADR-es volt), hogy egy baratja ment egy ceghez sofornek. Elso utjan defektet kapott, kicserelte a kereket le is tolta a fuvart. Fizetesi papiron latja hogy levontak az uj kerek arat. Rakerdezett hogy ez megis hogy, mire mondtak biztos azert lyukadt ki mert lepadkazta, es az o hibaja miatt lett defektes. Mondta a pali hogy ezt nem fogadja el, es akkor kilep, tole ne vonogassanak semmit. Erre aznap delutan a ceges parkoloban civil ruhasok osszevertek. A pali nem akart ugyet de a felesege feljelentest tett, illetve orvosi latletet vettek. Ti hallottatok mar ilyenrol, vagy talalkoztatok mar ilyennel?

[ Szerkesztve ]

(#2744) dlaj válasza #81556480 (#2740) üzenetére


dlaj
őstag

Köszi, akkor majd mindenhol rákérdezek. Esetleg csak közúton kapcsolom be/veszem elő.
Végül is ott lehet a legnagyobb szükség rá.

(#2745) KAMELOT


KAMELOT
titán

Kérem szépen!
Ma érkeztem meg!
DUSLO -Bordeaux és Parthenay - Liptosky Mikulás
Összessen 7 nap abban benne volt a vasárnapi 24-es pihenő is. 4300km kb.
Kaptam 150k :)

(#2743) F_Gergely: Ezek ilyen cigány cégek!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2746) attamero81 válasza F_Gergely (#2743) üzenetére


attamero81
senior tag

Sajnos igen.Èn billencseztem (M4 Abony-Fegyvernek) ès a kavics hordás után akartak nem kifizetni,mert behorpadt a plató egy pár helyen.Szerintem máskèpp nem is lehet felrakni csak ha ömlesztik a cuccot.Ezèrt komplett fizetèst bent tartották.Èn megoldottam.Összeszedtem egy pár srácot a gèpet megrakattam ès elmentem a gorè háza elè ès leborítottam a 18 köbm kavicsot a kocsi háta mögè,úgy hogy az eleje a lehető legközelebb állt a ház falához.Ezután kihívtam ès válasz út elè tettem.Vagy fizet vagy begyújtom a tankot.27 perc kellett a pènz előkerítèsèhez.
Így kell ezekkel,mert ha nem lèptek fel akkor a fejetekre tojnak ès istennek hiszik magukat.
Egy a jelszó: Csak semmi cicó!

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#2747) F_Gergely válasza attamero81 (#2746) üzenetére


F_Gergely
őstag

Hihetetlen, dobbentek allok az ilyen sztorik elott... Tudom en vagyok naiv, de egyszeruen felfoghatatlan szamomra hogy van, es letezik ilyen foleg ebben a szakmaban. Nem fizetem ki a sofort? Olyat is levonok tole amit nem vonhatnek? Mennyire fergesek egyes emberek, vallalkozok :(

(#2748) attamero81 válasza F_Gergely (#2747) üzenetére


attamero81
senior tag

Vannak sajnos ilyen szituk.A Horváth Rudinál az egyik diszpècser volt fenyegető meg magabiztos.Aztán csak lesett mikor a Scania kulcsát odaadtam ès mondtam mehetsz a cuccal nèmetbe.Sokkal barátságosabb lett ès belátobb.Ès ezek a dolgok csak a jèghegy csúcsa.Itt a környèken a gabonások a mai napig 120-160-at keresnek ès mellette kemènyen mágneseznek.Egy kèt cèg ami korrekt.A maszekok sajnos ilyen fèrgek.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#2749) KAMELOT válasza attamero81 (#2748) üzenetére


KAMELOT
titán

Tudod ezek az emberek itt azt hiszik ők ugrálhatnak csak nem tudják, hogy ez az egyetlen szakma ahol a MUNKÁS diktál és nem a Főnök és azért mert ami kell egy munkásnak az barátok között 2000eu + lenyomott pár 1000km amit nem sokan tudnak. Amit tettél jól tetted, de én ilyen cigány céghez tuti nem megyek. AKinél most vagyok úgy megyek ahogy akarok és akkor amikor akarok. Minden út után elszámolás és másnap a számlámon van a pénz!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2750) #81556480


#81556480
törölt tag

szijjasztoK!

csak aszt szeretném kérdezni hogy holnap. mennénk az aszonnyal angliába és nincs útlevele mi lesz most muszály vón tudnom. regge l indulok. és hogy akkor most kellesz vámolni ha az ignissel viszunk ki egy kosár kolbászt? vagy amjd megy a komp egyből skóciába? innen Faszfejtorosról ?

a . . .. .. . . .. csoport 81%-a műveletlen paraszt :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.