Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12001) berek21 válasza HoTaZo (#12000) üzenetére


berek21
senior tag

Cseh-Német határ tegnap este. Tesztre várakozás. Azt hiszem Waidhaus. Komoly. :O

[ Szerkesztve ]

LG Velvet eladó!

(#12002) HoTaZo válasza berek21 (#12001) üzenetére


HoTaZo
őstag

Igen, láttam. :(((
Most már Suben is áll...

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#12003) Somatom


Somatom
veterán

Azt tudja vki, hogy honnan számolják a 48 órát? A mintavételtől, vagy az igazoló dokumentum kiadási időpontjától? Tegnap 10:20 -as a mintavételem, 20:30 -as az eredmény és holnap megyek. 10:20 -tól az osztrák határ még belefér a 48 órába, de a német már nem. A 20:30 -ba mindkettő belefér.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12004) berek21 válasza Somatom (#12003) üzenetére


berek21
senior tag

Ha az igazoláson nincs rajta a mintavétel időpontja (óra-perc), akkor a kiállítás időpontjától. Viszont releváns infóm csak az osztrák tesztről van, ott így működik.

LG Velvet eladó!

(#12005) Somatom válasza berek21 (#12004) üzenetére


Somatom
veterán

Rajta van mindkét időpont. De, 24 órás eredményt garantálnak. Ha kedden megyek mintavételre, az már késő.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12006) Freiherr válasza Somatom (#12005) üzenetére


Freiherr
őstag

Aki pozitív, arra ráhegesztik a fülkeajtót 10 napra?
Kib@szott beteg világ ez.

XXX

(#12007) berek21


berek21
senior tag

Délelőtt 10 órás info.
[link]

LG Velvet eladó!

(#12008) thEndeR


thEndeR
tag

Erdekes, hogy a nemetek most szigoritjak a hatarellenorzest a szloven rendorok meg elmentek igy egy ev utan a pincei es goriziai hatarrol is.

[ Szerkesztve ]

(#12009) peterattila válasza Somatom (#11986) üzenetére


peterattila
aktív tag

Ez is arról szól, mint a kamionnál, védik a hazait. Azt nem mondhatja, hogy ne gyere be hozzá fuvarozni, mert uniós jogot sértene, de teremt olyan körülményeket, hogy ne menj be hozzá fuvarozni. Papíron nem tiltja meg, de lehetetlenné teszi. Lásd, hazai szélerőművek. Nem írják le, hogy nem telepíthetsz, de olyan körülményeket követelnek meg, amit nem tudsz teljesíteni, tehát mégis megtiltják.

(#12010) Somatom válasza peterattila (#12009) üzenetére


Somatom
veterán

Milyen hazait? Ezek az autók nem kabotázst csináltak. Másik országból/ba vitték az árut. Biztos nem egy-két fuvarról van szó, ha erre rendeletet hoztak. De, ez azt is jelenti, hogy francia megrendelő/átvevő részről is bőven volt igény ilyen fuvarokra. A kérdésem arra irányult, hogy ha a külföldieket ellehetetlenítik, akkor hogyan lesznek megoldva az ilyen fuvarok? Nemzetköziben én nem nagyon szoktam látni francia rendszámú furgont. De, még kamiont se.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12011) zsid válasza HoTaZo (#11995) üzenetére


zsid
senior tag

Volt a f@xt :DDD. Sokáig nem volt használva a kihúzható első rész a pótkocsin és amikor vettem fel a konténert akkor úgy gondoltam, hogy nem jön ki. Felvettem így azt' lesz ami lesz :D

<tRucKdriFteR>

(#12012) HoTaZo válasza berek21 (#12007) üzenetére


HoTaZo
őstag

Holnap reggel meglátom, hogy mit ad Suben. A cseh határt nem akarták ők se bevállalni.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#12013) HoTaZo válasza zsid (#12011) üzenetére


HoTaZo
őstag

:DDD
A főnököd azért többet rizikózott, mint te.
Ma lemértük a szerelvény magasságát, lézeres mérő ellenére, szerintem nem volt tökéletes a mérés, 4,08m-t adott.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#12014) zsid válasza HoTaZo (#12013) üzenetére


zsid
senior tag

Jajj elírtam: a pótkocsi eleje úgy gondolta, hogy inkább nem jön ki, szóval próbáltam széthúzni, de nem sikerült. :D

A 4.08 az korrekt, nekem a képen lévő 4.09 volt ha jól emlékszem :D

<tRucKdriFteR>

(#12015) HoTaZo válasza zsid (#12014) üzenetére


HoTaZo
őstag

De a svájci 4,01-től már nyavalyog.

Szerintem, a léc, amihez illesztettem a mérőt, az nem volt vízszintesen, keresgéltük a lézerpontot és a létra se volt a leg stabilabb, amire felmásztam. De a 4,03-4,05m az megvan.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#12016) zsid válasza HoTaZo (#12015) üzenetére


zsid
senior tag

Igazából mindenkinek kellene... 4m a megengedett.

<tRucKdriFteR>

(#12017) HoTaZo válasza zsid (#12016) üzenetére


HoTaZo
őstag

Csak azt nem értem, hogy a vontató és pót gyártók ennyire nem egyeztetnek?

Múltkor néztem egy nyitott tető ponyvával haladót, gondolom az áru miatt nem tudta behúzni. Az azért 4,25-4,30m is lehet...

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#12018) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Úgy tűnik, a németek feladták a szórakozást.
08:25-kor gurultam át Subennél, 900m-re a szokásos kontroll ponttól álltam be a haladó sorba.
Állítólag már a csehek felől is sima és teszt mentes az átkelés.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#12019) zsid válasza HoTaZo (#12017) üzenetére


zsid
senior tag

A vevők a megrendelésnél nem egyeztetnek, sok esetben fingjuk sincs arról mi kellene nekik csak vesznek valamit..
Nálunk is megvettek olyan autót ami nem jó a munkához, amikor szóvátettem hogy a 4.10m kicsit sok lesz majd akkro megmagyarázták hogy nincs annyi. Majd lemérték. Aztán tanakodtak és nem értették, hogy kifizettek 130 000 eurot és hogy baszták el ennyire...

A fuvarozók 75%-a müszakilag hülye a fuvarozáshoz...

<tRucKdriFteR>

(#12020) HoTaZo válasza zsid (#12019) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ok, de pl. a pótok 90%-ánál az a felső 5-10cm sosincs kihasználva. Minek gyártanak akkorát? Akinek fontos az a belmagasság, az szerintem odafigyel a vásárlásnál. A többi pedig belefut egy kontrollba és fizet.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#12021) zsid válasza HoTaZo (#12020) üzenetére


zsid
senior tag

Mert olcsóbb 1 félét gyártani, mint ugyanabból 3 félét...

<tRucKdriFteR>

(#12022) HoTaZo válasza zsid (#12021) üzenetére


HoTaZo
őstag

De 5-10cm-rel alacsonyabbakat gyártani alapból, még olcsóbb lenne. Akinek magasabb kell az fizesse meg az extrát.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#12023) Avicularia válasza zsid (#12019) üzenetére


Avicularia
veterán

Fuvarozzatok vele nálunk svédben, itt 4.5 méter a megengedett magasság :)

(#12024) zsid válasza Avicularia (#12023) üzenetére


zsid
senior tag

A finneknél és a briteknél is. :D

<tRucKdriFteR>

(#12025) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Somatom, hogy sikerült a határ átlépés? Jó volt még a tested?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#12026) Somatom válasza HoTaZo (#12025) üzenetére


Somatom
veterán

Hegyeshalomnál nem volt sor. Mondtam, hogy egyenesen németbe megyünk. A poszt elkérte a munkaszerződésemet, megnézte a címet. Utána már tesztet sem kért, mert tranzitba nem kell. Németbe a braunau előtti kis, városi határon mentünk át. Ott egy lélek sem volt. A braunaui főutas átkelő után, a parkolónál láttunk pirosodást a G. Térképen. Gondoltuk, hogy ott van a kontroll, úgyhogy azt egy párhuzamos mellékúton kikerültük. Így csont nélkül kiértünk.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12027) HoTaZo válasza Somatom (#12026) üzenetére


HoTaZo
őstag

Király! :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#12028) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Nagyon fasza napom volt ma!
A lerakóm Brüsszel, Anderlecht kerületében volt. Mintha Pesten, az Andrássy út melletti utcákban kellett volna lavíroznom. A lerakó utcájába be se tudtam fordulni. Találtam egy helyet, ahol villogva le tudtam állni, kb 500m-re a lerakótól, hogy jobban ránézhessek a lehetőségekre. Újabb próbálkozás, esélytelen behajtani az utcába, vissza a "helyemre". 4 órát villogtam a parkoló autók mellett, míg sikerült elérni, hogy más címet adjanak. Az autót nem hagyhattam ott, különben lementem volna hozzájuk gyalog. Ígértek valakit, hogy odajön hozzám vagy felhívnak, de semmi. Már elkezdtem dumálni a helyi arabokkal, szerintem az egyik dealer volt, dehát hozzá irányítottak, hogy ő ismer mindenkit a negyedben... :D
A másik cím is cinkes volt de olyannal már találkoztam. Egy irodaépület, ahová csak bejelentve vannak cégek és egy eldugott részén volt egy garázs, ahová betették a cuccot.
De, Anderlecht, Brüsszel nagyon brutál, rohadtul oda kellett figyelni, ehhez képest London centruma is vidámpark volt! :DDD
Persze felrakó nélkül maradtam, annyira elment az idő. :(((

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#12029) Di Natale


Di Natale
aktív tag

Az egyik kolléganőmmel beszélgettem a kamionos munkáról. Mondta, hogy az egyik exe kamionozott és pihenőben vastag sállal aludt az esetleges késeléses rablások miatt. Állítólag ez egy bevett szokás. Megtudjátok erősíteni?

(#12030) Somatom válasza Di Natale (#12029) üzenetére


Somatom
veterán

Nem tudom, hogy hol lehetett ez. Miért kockáztatna egy rabló életellenes bűncselekményt, amikor a gumikéder mellett befújhatja az altatógázt?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12031) berek21 válasza Di Natale (#12029) üzenetére


berek21
senior tag

Kabul-ban melózott? :)
Amúgy mi akadályozta meg az embert, ha veszélyes környéken parkolt, hogy összespaniza a a két ajtót.
Tízenplusz évvel ezelőtt sokat jártam Nápoly körül. Rendszeresen ezt csináltam, és párszor jól jött. Egyszer még a kilincset is letörte az izomagy. :DD

[ Szerkesztve ]

LG Velvet eladó!

(#12032) Di Natale


Di Natale
aktív tag

Somatom Nekem is ez jutott eszembe. Mire betör a fülkébe, a sofőr már fegyverrel a kézben várja.

berek21 Gondolom beszartál. :Y Mi volt az indítéka?

[ Szerkesztve ]

(#12033) HoTaZo válasza Di Natale (#12029) üzenetére


HoTaZo
őstag

Eleve most hallok erről először. Uniós területen feleslegesnek is tartom, az okokat Somatom és berek21 kolléga leírta.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#12034) berek21 válasza Di Natale (#12032) üzenetére


berek21
senior tag

Hivatalosan, anyagi haszonszerzés. :K
Gyilkosságot ritkán vállalnak be kis értékért.

LG Velvet eladó!

(#12035) csibe1 válasza Di Natale (#12029) üzenetére


csibe1
addikt

A vastag sál megvéd a késeléstől? Hová tette, az ajtóra?
Tééényleg? :Y :F
Ne röhögtess légyszíves.
A vastag sálon keresztül is leszúrnak; az nem oszt meg nem szoroz, ha tényleg ki akarnak nyírni, mert kapásból 4-5-ször belédvágják a kést mire körülnézel.
Ahogy említették inkább valamilyen gázt használnak, ha túltolják komoly baja is lehet belőle a sofőrnek.
Érdemesebb inkább a felső ágyon aludni, a párna alá meg valami súlyosabb célszerszámot tenni; plusz lakatolni-spanizni az ajtót.
Egy ismerős mondta, hogy egy éjjel háromszor akarták feltörni, pedig minden kísérlet után odébbment; innen kicsit délebbi országban.
Amúgy tixxta havajj kamionozni, nem??! ;] :DDD :P
A lényeg, hogy legalább két pitbull legyen a fülkében rajtad kívül. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#12036) Somatom válasza csibe1 (#12035) üzenetére


Somatom
veterán

Erre találták ki a fülke zárat.

Erről eszembe jutottak a kamionshopos csodakütyük. Hat új, ledes izzóból négy nem müxik. :(

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12037) csibe1 válasza Somatom (#12036) üzenetére


csibe1
addikt

Jaja, de hány cégnél láttál ilyet, és ez miért is nem gyári alapfelszereltség, hogy ne vágják el a nyakadat éjjel??!!
Na, ezt kéne megkérdezni az összes kamiongyártó cégtől!
Meg esetleg azt is, hogy miért tudnak tudnak kívűlről altatógázt fújni a fülkébe?!

Az izzók miatt reklamálj a csodashopban. ;] :DDD

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#12038) Somatom válasza csibe1 (#12037) üzenetére


Somatom
veterán

Persze, visszamegyek reklamálni. De, a blokkot már kidobtam és a Convoy nekem a város másik végén van.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12039) csibe1 válasza Somatom (#12038) üzenetére


csibe1
addikt

Az a legkevesebb ha négy izzó nem működik, de nem is ezen volt a hangsúly.
Nekem legalábbis; a lényeg, hogy az összes izzó világítson, a többi nem számít. :) :C

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#12040) Somatom


Somatom
veterán

Van káosz a fejnél. Petike helyett felvettek egy új irányítót. Egyszer összefutottunk, udvariasan bemutatkozott, de mire legközelebb kijöttem, ő már távozott a cégtől. :DDD
Az új terv az, hogy nem vesznek fel helyette senkit, hanem a főnök lánya beletanul az irányításba. Na, az szép lesz. Ma Wörth -ben leraktam. Azt mondja az irányítóm, hogy ha akarok, akkor átállhatok a felrakóra, de maradhatok itt is. Itt van WC, fürdő, az meg csak egy ipari zónás parkolóhely. Hülye lennék átállni. Viszont, az a 120Km nagyon fog nekik hiányozni a hétfőmből. Petike símán átzavart volna ma a felrakóra. De, most saaaajnos így jártak. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12041) HoTaZo válasza Somatom (#12040) üzenetére


HoTaZo
őstag

;]
Csak nehogy téged cseszegessenek amiatt, hogy nem mentél át!

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#12042) Somatom válasza HoTaZo (#12041) üzenetére


Somatom
veterán

Áhhh. Annyira el vannak foglalva a nyáj napi terelgetésével, hogy dunsztjuk sem lesz arról, hogy miért nem értem el a lerakóig. Amúgy is keddi a lerakóm, csak úgy fogok odaérni, hogy pár óra vezető már benne lesz, hogy keddre már ne tudjanak nagy csodát kitalálni. Amióta nincs Peti, totál lazaság van.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12043) HoTaZo válasza Somatom (#12042) üzenetére


HoTaZo
őstag

Majd jön a nyavalygás, hogy nem termeltek elég pénzt! :DDD

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#12044) kugli válasza Somatom (#12026) üzenetére


kugli
aktív tag

Szia!
Az a kis városi határ hol van pontosan? Furgonnal is át lehet menni magyar rendszámmal?

(#12045) Somatom válasza kugli (#12044) üzenetére


Somatom
veterán

Mivel a folyó a határ, ezért nem nehéz megtalálni, csak hidat kell keresni a térképen. :) Kettő is van. Mi legutóbb ezen mentünk át:
48.3222941
13.3281417
Ez nem városi, csak olyan elővárosi. Itt van határbódé, de még egyszer sem láttam ott posztot. Azért járunk arra, mert a német oldalon, Tutting -ban van egy Shell kút, ahol el tudjuk sütni a cégtől kapott 40 Eurós Shell kártyáinkat.
A másik az tényleg városi határ. Ott semmilyen bódé sincs és egy macskaköves óvárosi utcán kell menni a német oldalon.
48.2608865
13.0338460
Nem figyeltem a tiltásokat, de 3,5 tonnával sztem bármelyiken átmehetsz.

HoTaZo:
Igen, jó esély van erre a fejleményre.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12046) kugli válasza Somatom (#12045) üzenetére


kugli
aktív tag

Köszi!
A tiltást úgy értettem hogy ezeket az átkelőket külföldi használhatja e. Hegyeshalomnál közvetlen a nemzetközi határ mellett van egy "kishatár",ott jelenleg csak magyar és osztrák forgalom mehet.

(#12047) Somatom válasza kugli (#12046) üzenetére


Somatom
veterán

Ilyen jellegű korlátozást nem láttam egyiknél sem. A Shell kút miatt többen járunk arra a cégtől Magyar rendszámú autókkal.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12048) HoTaZo válasza Somatom (#12045) üzenetére


HoTaZo
őstag

Basszus! Az első átkelődnél, pontosabban a mellette lévő vasúti hídon, mentünk át D.-be a haverommal '89-ben, amikor F.o.-ba mentünk.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#12049) Somatom válasza HoTaZo (#12048) üzenetére


Somatom
veterán

Az vmi gát is egyben. Legalábbis a másik hídról nézve nagyon úgy tűnik. Azt nem tudtam, hogy vonat is jár rajta.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12050) HoTaZo válasza Somatom (#12049) üzenetére


HoTaZo
őstag

Vasúti sín van, de amikor mi mentünk éjszaka, akkor nem volt vonat, szerencsénkre. Most megnéztem, Altöttingig gyalogoltunk, onnan már volt vonat, München- Saarbrücken vonalon.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.