Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) toztaat válasza zsolt19900 (#3000) üzenetére


toztaat
csendes újonc

epic fail :)

(#3002) zsolt19900 válasza toztaat (#3001) üzenetére


zsolt19900
őstag

nincsen semmi gond, amikor pl. én sem kaptam sok privátot nem tudtam én sem, hogy merre keressem

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#3003) #79335424


#79335424
törölt tag

Tegnap kezdtem az "új" póttal. Egész más így melózni, hogy nem lóg az ember bele a sok söpréstől, meg lapátolástól, és nincs az a para, hogy a következő lerakásnál mennyi cucc marad a platón. A 4db. plusz halogén tolatólmápáról nem is beszélve. Fényárban tolatok. Teljesen fel vagyok dobva.

[ Szerkesztve ]

(#3004) #79335424


#79335424
törölt tag

Majdnem elfelejtettem. Nektek van jövedelemigazolásotok franciául? Nekem is csak tegnap óta. Megbolondultak ezek a csigazabálók.

(#3005) KAMELOT válasza #79335424 (#3004) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem van engem 2 hete úgy küldött el a Főnök. Szépen franciául le van írva. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3006) attamero81


attamero81
senior tag

Vállaltam egy furgpnos melót mára.Elèg nagyot szìvtam Győrből hazafelé.Először is durr defekt a Vèrtesszőllősi kijárónál Bp felè.Ezután dugó a M0-án,dugó az M5-ön,Baleset Szolnoknál.Ìgy a Győri kanyarom hajnaltól kezdve este fèl hètkor èrt vègett.M i ez ha nem cumi?

[ Szerkesztve ]

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#3007) KAMELOT válasza attamero81 (#3006) üzenetére


KAMELOT
titán

Kamionosok nem mászkálnak furgonnal! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3008) attamero81 válasza KAMELOT (#3007) üzenetére


attamero81
senior tag

2 tekercs Pvc szönyeggel csak nem megyek kamionnal.Egyszeri munka volt,de nem lesz több,pláne ezzel amivel voltam.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#3009) #79335424 válasza KAMELOT (#3007) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ó, dehogynem! Az egyik legjobb melóm furgonos volt. Pár éve, május-júniusban egy kisbusszal, meg utifutival egy hónapig fuvaroztam melósokat, meg építőanyagot Nizza és Korzika között. Korzika leggazdagabb családja volt a megrendelő. "Szomorú" hónap volt.

(#3010) KAMELOT válasza #79335424 (#3009) üzenetére


KAMELOT
titán

Ilyet én is szoktam csinálni hétvégente. Elszomorító történet! :DDD

(#3008) attamero81: Nem is azt mondtam, hogy menjél 2 szőnyeggel kamionnal. Elvihette volna más is. :) Jó, hogy megúsztad ennyivel!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3011) SidCorky


SidCorky
senior tag

Nem kamion, de a cél az lesz, csak addig el kell telnie 2 évnek 😃 B-s jogsival hol sofőrködnétek, ahova általában van felvétel kezdő jogsival?

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#3012) #79335424 válasza KAMELOT (#3010) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hát, nem vagyunk egyformák. Az egyik körben nehéz cuccok voltak. Kaptam egy segédmunkást pakolni. A csávó tulképp jó fej volt, de egész úton nyafogott. Miért fúj a szél a kikötőben? Miért késik a komp? Miért hullámzik ennyire a tenger? Stb, stb. Visszafelé megkértem, hogy árulja már el, hogy tulképp mi a baja.
-Nem szeretek utazni.
-Azt elfogadom, hogy nem normális dolog, ha egy embernek az utazás az élete. De, ember! A fizetett munkanapunkon, egy túristás komp felső dekkjén heverünk napágyakban. Szikrázóan süt a nap, mediterrán éghajlat, szól a zene, mellettünk a medence fürdőrucis csajokkal, hátunk mögött a bár, és te még sörözhetsz is. Te meg szívesebben poshadnál egy szétbombázott pecóban, és kevernéd a festéket?
-Igen.

Na, akkor most melyikünk az idiótább?

[ Szerkesztve ]

(#3013) KAMELOT válasza #79335424 (#3012) üzenetére


KAMELOT
titán

Az akkor valami gyagyás volt! :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3014) SzalaiG válasza #79335424 (#3004) üzenetére


SzalaiG
addikt

Írnál erről bővebben?

(#3015) #79335424 válasza SzalaiG (#3014) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez nem hivatalos, csak ahogy én tudom a dolgokat!

Az ok:
Franciaországban drágább az élet, ezért nem nagyon tudnak labdába rúgni nemzetközi szinten (francia kamiont sem nagyon látsz nemzetköziben). Ennek ellensúlyozására ott szopatják a külföldieket, ahol csak tudják, és mint tudjuk, a francia hatóságok nem épp a liberalizmusukról híresek.

Az indok:
Minden, Franciaország területén dolgozó munkavállalónak joga van a megfelelő életszínvonalhoz.

A módszer:
Megalkották a minimális munkakörülményeket szociális juttatásokat, és fizetési normákat leíró törvényt, és minden, Franciaország területén dolgozó munkavállalónak hivatalosan tudnia kell igazolni, hogy megkapja a törvényben leírt minimumot.

[ Szerkesztve ]

(#3016) SzalaiG válasza #79335424 (#3015) üzenetére


SzalaiG
addikt

Ezt akarta tavaly a német, de aztán visszakozott.... :/

Nem hallottál NÉMET nemzetközis céget? Angol-Svájc-Olasz bármi ami innen néha kimegy....

(#3017) #79335424 válasza SzalaiG (#3016) üzenetére


#79335424
törölt tag

De. A mienk (Schedler). Épp Svájcból jövök, rakodok Augsburgban, és indulok vissza Svájcba. Holnap ott lerakok, ugyanannál a cégnél raknak, és még délelőtt fordulok vissza Németbe.

(#3018) KAMELOT válasza #79335424 (#3015) üzenetére


KAMELOT
titán

Pontosan, de csak igazolod, de nem kapod meg! :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3019) #79335424 válasza KAMELOT (#3018) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem a valós adatok vannak a francia nyelvű igazoláson. Havi lebontásban 2000 Euró fölé jönne ki a fizetésem, ami sztem francia viszonylatban is meghaladja a minimumot.

(#3020) KAMELOT válasza #79335424 (#3019) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát ja nálad! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3021) #81556480


#81556480
törölt tag

Lett egy csomó túlvezetésem meg hibám a kártyámon. Mi a jó eget csináljak? mindhez van szalag, de volt hogy egy héten 3x léptem túl a 4:30perc vezetést, de sokkal. Nyomtattam én szalagot meg írtam is rá hogy stau meg parking problem, de ezen kívül marad az imádkozás ?? meddig parázhatok emiatt? Előtte egy évig full tiszta a kártyám, csak ez a cég hajszol bele az ilyen hülyeségekbe.

[ Szerkesztve ]

(#3022) attamero81 válasza #81556480 (#3021) üzenetére


attamero81
senior tag

A következő 27 nap.Valamint kártya esetèn 2 èven belül szinte mindig.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#3023) ooloo válasza #81556480 (#3021) üzenetére


ooloo
őstag

Én úgy tudom , hogy 28 napra visszamenőleg piszkálnak ... noha látja a 28 napnál régebbi vétséget , de azt általában nem vizsgálják ( büntetnek ) Habár hallottam olyat , hogy a lengyel szerv 3 hónapot néz , és ha azon belül van vétséged , akkor büntet . Ez utóbbi parkolói legenda ... én még nem tapasztaltam .

A telephelyi ellenőrzés ( kártya ) egy évre visszamenőleg ... itt könnyebb kimagyarázni a közös nyelv miatt . Ha nincs parkoló ... stau van , vagy egyéb rendkívüli esemény , akkor nyomtass . A mentesülés részleteit az 561 pontosan részletezi . Persze , a heti háromszori 5 - 6 órás egybefüggő vezetést senki nem nézi el . Ez borítékolható .

Ilyen cégnél ne maradj .... :(((

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#3024) fesii válasza ooloo (#3023) üzenetére


fesii
aktív tag

Pár kollégám nemrég szívta meg. Valamikor pl márciusba ellenőrizték kiolvasták a kártyát kolega lobogtatta is a szalagot. A rendőr tovább is engedte még örült is neki. :D Majd augusztusba jött egy papír hogy ezek meg ezek a hibák miatt x euros büntetés. Nyilván fellebbezni nem tudott mert a szalag már a habokban volt. Azóta a kártyakiolvasással adjuk le a szalagot is ha valakinek esetleg lenne. Hála isten ritka..
Nemakarom itt bekavarni a sztorit egyébként elvileg 28 napról kell elszámolnod.

(#3025) #81556480 válasza fesii (#3024) üzenetére


#81556480
törölt tag

én is úgy tudtam eddig hogy helyszínen 28 nap, de bekérhetnek régebbi dolgokat is. namost nekem a problémám pont a 28 napban van. De mostmár jókisfiú leszek és remélem 28 napig nem lesz anál az útszélén

(#3026) KAMELOT válasza #81556480 (#3021) üzenetére


KAMELOT
titán

28 nap!
Engem kedden kontroláltak bent a cégben. bejött a francia ellenőr. Elkért mindent. Minden rendben volt!
Nálunk ilyen nincs. Azt a céget szerintem hadd ott, hogy aztán téged csesszenek meg a zsaruk vagy nekik megéri pár 100 euros büntetés pár fuvar végett? :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3027) ooloo


ooloo
őstag

Migránsok megvertek egy magyar kamionsofőrt....

"Halálközeli élmény volt a magyar kamionsofőrnek, amikor migránsok megverték csütörtökön Franciaországban, a Calais felé tartó autópálya egyik parkolójában – idézte az MTI az M1-nek nyilatkozó magyar sofőrt.

A kamionos elmondta: hajnali négy körül arra kelt fel, hogy nagyon mozog az autója. Kinézett, és a jármű hátuljánál egy-két embert látott. Rájuk szólt, de nem mentek el, közben viszont mások mögé kerültek és rátámadtak.

A sofőr ekkor visszamenekült a fülkéjébe, azonban a migránsok betörték a két oldalablakot és tovább ütlegelték, majd elmenekültek.

Az áldozat ekkor tiszta vér volt, nem bírt továbbmenni, reggel fél hét körül egy franciát kért meg, hogy segítsen rajta, a külföldi sofőr szólt a mentőknek és a rendőröknek.

Elmondása szerint munkáltatója a támadás hajnalán azt mondta neki, hogy Magyarországról nem tudnak intézkedni az ügyében, ezért magára maradt.

Először alapellátást kapott egy kórházban, majd átvitték máshová, ahol komolyabban foglalkoztak vele: négy helyen összevarrták és infúziót adtak neki.

Az áldozat közölte: több helyen belilult a bőre az ütésektől, az arca feldagadt, ezért alig tud beszélni, protézisét összetörték, négy ép foga közül pedig kettő annyira meglazult, hogy valószínűleg ki kell húzni.

Jelenleg egy szállodában tartózkodik, innen a rendőrök péntek reggel elkísérték a kamionjához, hogy magához tudjon venni néhány ruhát és tisztálkodási eszközt. Odaérve az egyenruhások hét migránst szedtek le a járművéről, a bevándorlók már akkor is a pótkocsin lehettek, amikor őt megverték - mondta.

A megvert kamionsofőr közölte, hogy péntek hajnalban rémálma volt, ezért felugrott az ágyból. Hozzátette: szombaton mennek érte Magyarországról, munkáltatója küld egy váltósofőrt, aki továbbviszi a kamiont, egy másik kollégája pedig őt szállítja haza."

Ha én lennék menekült ( még lehetek ) , akkor nekem eszembe sem jutna hasonló cselekedet . Örülnék , hogy meghúzhatom magam egy olyan helyen , ahol nem lőnek rám és viszonylagos biztonságban vagyok .

Ezek nem civilizált "emberek"

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#3028) #79335424 válasza ooloo (#3027) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szörnyű.

(#3029) #79335424


#79335424
törölt tag

Lett egy kamionos német nyelvoktató hanganyagom. Jelezze itt, akinek kell, küldöm priviben a linket.

(#3030) dlaj válasza #79335424 (#3029) üzenetére


dlaj
őstag

Jelentkezem! :)

(#3031) #79335424 válasza dlaj (#3030) üzenetére


#79335424
törölt tag

Menta pü. :)

(#3032) dlaj válasza #79335424 (#3031) üzenetére


dlaj
őstag

:R

(#3033) KAMELOT válasza ooloo (#3027) üzenetére


KAMELOT
titán

És akkor ezek jó emberek? Ezek cigányok 3 IQ-val. Összesnek levágnám a kezét, hogy soha többé ne tudjon ütni aztán elgondolkozhat, de mivel nincs agya ezért nincs mivel gondolkoznia!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3034) Qtya123 válasza #79335424 (#3029) üzenetére


Qtya123
őstag

Szia!

Nekem is jöhet. :)
Köszi!

(#3035) KAMELOT válasza #79335424 (#3029) üzenetére


KAMELOT
titán

Mire jó ez a nyelvoktató dolog? Mit tartalmaz?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3036) dlaj válasza KAMELOT (#3035) üzenetére


dlaj
őstag

Erről van szó, és van itt bőséges német és angol.
Letöltve és belehallgatva egész lelkes lettem, Hónapok óta vakarózók, hogy el kellene kezdeni célirányosan tanulni a nyelvet a nemzetközi melóhoz. Tuti, hogy apránként megveszem mindet.
Köszönet Somatomnak, hogy felhívta rá a figyelmemet! :R

(#3037) peterattila válasza #79335424 (#3029) üzenetére


peterattila
aktív tag

Szia! Nekem is kellene, köszi!

(#3038) KAMELOT válasza dlaj (#3036) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja ha németbe akarsz menni akkor oda kell. Angolul meg tudok.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3039) Qtya123 válasza dlaj (#3036) üzenetére


Qtya123
őstag

Tegnap belehallgattam. Szerintem jó cucc egy kis alapként. Nem bonyolítja túl a dolgokat, hanem tényleg a lényegre koncentrál.

Egyébként a német, francia, spanyol, belga stb... országokban történő munkavégzés során mennyire lehet boldogulni az angollal? Németet azt csak kicsit makogom, angolból van középfokú C nyelvvizsgám, illetve használom is.

(#3040) ooloo válasza Qtya123 (#3039) üzenetére


ooloo
őstag

Pár szó , vagy tőmondat elég a boldoguláshoz ....

Mert ugyan mit kereshet egy cégnél egy kamion ? Felrakni , vagy lerakni . A kereskedőtől , vagy az irányítódtól kapsz egy referenciaszámot amivel bejelentkezel .

Persze , ha tudod valamennyire az adott ország nyelvét ( vagy angolt ) , az csak jó , de nem alapkövetelmény .

Ma már szinte mindenhol beszélik az angolt .... kivétel az olaszok . :-) Vagy aki tud , az sem szólal meg . Talán büszkeségből , hiszen mindenkinek tudnia kellene , hogy a seggükből jön a napfény ( is ) . ;]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#3041) #79335424 válasza ooloo (#3040) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hááát.... Franciában és Spanyolban nem ezt tapasztaltam. Sztem mindkét ország polgárai azt gondolják, hogy az Ő seggükből jön a napfény.

(#3042) KAMELOT válasza ooloo (#3040) üzenetére


KAMELOT
titán

Francia csak nagyon ritka helyen szólal meg angolul 98%-ban csak franciául beszél, mert kicsit hibbant nemzet. Azért alap dolgokat illik tudni angolul. 2016-ban vagyunk nem 1214-ben! :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3043) #79335424 válasza KAMELOT (#3042) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kicsit??? Bár, ha jobban belegondolok, a németek is legalább ugyanannyira hibbantak. Eddig leginkább a hollandokat, és a spanyolokat bírtam.

[ Szerkesztve ]

(#3044) ooloo válasza #79335424 (#3041) üzenetére


ooloo
őstag

De az olasz még "nacionalistább" mint a francia vagy a spanyol .... ez a személyes tapasztalatom . Spanyolban havonta egyszer fordulok meg ( átlagban ) , de a franciáknál hetente járok . A francia is pökhendi , de az olaszok nyomába sem érhetnek . Persze mindez nagy általánosságban értem .
Az olaszoknál két véglet létezik ( tapasztalataim szerint )... vagy a végletekig segítőkész , vagy kőbunkó . Köztes állapottal nem találkoztam .

Az igazán tenyérbemászó hozzáállással a labancok bírnak ... valahogy verhetetlenek ebben a "sportban" . :F

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#3045) KAMELOT válasza #79335424 (#3043) üzenetére


KAMELOT
titán

Mondjuk nekem csak jók a tapasztalataim a franciákkal. Idáig mindig mindeben segítettek. Németen csak éjjel megyek át! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3046) ooloo válasza #79335424 (#3043) üzenetére


ooloo
őstag

Úgy tapasztaltam , hogy a kisebb cégeknél , vagy kisebb vállalkozásoknál kedvesebbek a sofőrrel . Két hete bezacskózott szalmát ( 3 kg kiszerelésekben 22 tonna ) vittem németbe Passau-tól északra , fel a hegyekbe egy farmra . Nem volt egyszerű ... útépítés miatt szűk erdei utak , és a végén egy kb. 270 cm széles kacskaringós gyalogúton betolatni a tanyára . De a végén adott a gazda 20 euró borravalót .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#3047) KAMELOT válasza ooloo (#3046) üzenetére


KAMELOT
titán

Ilyen is ritka! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3048) #79335424 válasza ooloo (#3046) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ott nem csak az angol felejtős. Ha egy bajor gazdával hoz össze a sors (vagyis az irányítód), akkor még a németet is újra kell értelmezned. Ha pedig svájcba mész, akkor meg pláne.

Én németben, német cégnél, német rendszámmal nyomom, tehát elvileg jó helyzetből indulok. Sztem nem lehet általánosítani. Nekem az a szokásom, hogy elnézést kérek, amiért komplikált eset vagyok. Először járok itt, és még csak tanulom a németet. Ha ezt el tudod mondani, akkor látják rajtad az igyekezetet, és ez a legtöbbször megalapozza a pozitív hozzáállásukat. Persze, ott is vannak bunkók.

[ Szerkesztve ]

(#3049) ooloo válasza #79335424 (#3048) üzenetére


ooloo
őstag

Ez a gazda tudott angolul . Nem volt több 35 évesnél ... egy kis parasztpanziót üzemeltet . Lovak , tehenek , kis kerti tó . Egyébként nagyon szép helyen van , csak ezzel a nagy batárral úgy érzed mintha elefánt lennél egy porcelánboltban .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#3050) ooloo válasza KAMELOT (#3047) üzenetére


ooloo
őstag

Igen , ritka , de előfordul . Szökő évente egyszer . :DDD

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.