Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2951) ooloo válasza Qtya123 (#2949) üzenetére


ooloo
őstag

Szia !

Én minden évben otthon vagyok 4 hetet egybefüggően . a "saját" szerelvényt addig elviszi egy másik sofőr egy 4 hetes turnusra .

Az , hogy mit tehetsz meg és mit nem , azt Te határozod meg . Persze , bizonyos keretek között . Úgy gondolom az az igényed , hogy elmehess 4 hét szabira , még belefér ebbe a keretbe .

A szotyolásnál - ahol dolgozok - vannak olyan csoportok , ahol elveszik a kizárólagos használatú vontatódat , ha 2 napnál többet vagy otthon . És vannak olyanok , ahol saját vontatóval is otthon lehetsz 3-4 napot egy 4 hetes kör után ill. minden évben 4 hét szabin .

Egy cégen belül is nagy a szórás ... itt is igaz , hogy annyit érsz el , amennyit kiharcolsz magadnak !
Tudom ... vannak jogaid , de ezt - rajtad kívül - mindenki magasról leszarja .

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#2952) KAMELOT válasza ooloo (#2951) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja mit enged meg a Főnök és, hogy van e sofőr aki téged levált! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2953) ooloo válasza KAMELOT (#2952) üzenetére


ooloo
őstag

Soha nem volt szempont a szabadságom kivételénél , hogy mit enged meg a főnök és van e váltósofőr . ;]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#2954) KAMELOT válasza ooloo (#2953) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez van nálad, de sok esetben nem így van. Meg azok az esetek is ritkák mint én. Akkor megyek amikor akarok. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2955) ooloo válasza KAMELOT (#2954) üzenetére


ooloo
őstag

A héten találkoztam egy kollégával , akit kiraboltak két héttel ezelőtt . Elvitték az iratait , a telefonját ( a cégest is ) , a laptopját . Két hete iratok nélkül !!! És kifejezett kérésére sem vitték haza !!!

Ilyen emberek tényleg csak akkor mehetnek szabadságra ( esetleg ) , ha a főnök engedi . És a többség ilyen .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#2956) attamero81 válasza ooloo (#2955) üzenetére


attamero81
senior tag

No comment by Szotyi!!! :DDD :DDD :DDD :DDD

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#2957) Qtya123 válasza KAMELOT (#2950) üzenetére


Qtya123
őstag

Kamelot és ooloo: Köszönöm mindkettőtöknek a választ!

Akkor összefoglalva, ha jól sejtem a lényeg szabadság fronton: cégtől+saját magadért történő kiállástól függ, hogy mi a helyzet.

Úgy érzem sok dologban kell még tájékozódnom, ha bele akarok vágni a kamionozásba, hiába olvastam már sokat, hiába néztem youtube videókat, mindig van valami újdonság.

Furcsa átállítani a szemléletemet erre a "világra", már magát azt a tényt is el kell fogadni - ha maradunk a szabadság témánál - hogy nem az a világ van itt, hogy 2 hét szabi, a fizetés meg változatlan, mint egy átlag munkahelyen.

Ennek ellenére nagyon fontolgatom a váltást, mert ezt a H-P 8-16 munkát egyszerűen nem bírom megszokni. 3 éve csinálom, előtte sosem dolgoztam "irodás" munkarendben, azt hittem jó világ ez számomra. Nincs éjszakázás stb.., de rájöttem, hogy ez a fajta monotonitás öl engem rendesen, hiába van meg fizetésben, ráadásul kevesebb munkával az a bér, amit átlagosan kamionon magyar cégeknél el lehet érni, ha egyszer nagyon utálom.

Szóval lehet belevágok ebbe, igazából már régen is kacsingattam efelé, csak feleség/szülők nyomásra más irányba mentem.

[ Szerkesztve ]

(#2958) #79335424 válasza Qtya123 (#2957) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bocs, dupla lett!

[ Szerkesztve ]

(#2959) #79335424 válasza Qtya123 (#2957) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha még nem csináltad, akkor ne kezdj vakrepülésbe! Ha rosszul viseled a monotonitást, akkor meg pláne ne. Próbálj meg beülni valahova egy rövid körre, amiben van hétvége is, hogy érezd az "ízét"! Kemény meló ez, első sorban lelkileg. Nem véletlenül fizetnek ennyit érte.

(#2960) ooloo válasza attamero81 (#2956) üzenetére


ooloo
őstag

A céggel semmi gond ... az ott dolgozó emberekkel már annál több a gond .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#2961) ooloo válasza Qtya123 (#2957) üzenetére


ooloo
őstag

Szívesen ....

Csak óvatosan . Nem mindenkinek való ez a szép , de ugyanakkor kemény munka .

Nem mindenki bírja a pszichés megterhelést .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#2962) KAMELOT válasza Qtya123 (#2957) üzenetére


KAMELOT
titán

A H-P 8-16 meló kicsit más. Itt saját magad szabod meg mikor mész. Mikor kelsz stb. Valójában amikor kamionozol mindig szabin vagy! :)
Mond már meg melyik irodai munkahelyen fizetnek neked 8 óra munkáért 150K hetente???

(#2955) ooloo: Elég szomorú, hogy a Főnök nem vitte haza! Nálunk a Főnök. Akár 300km körzetbe is eljön értünk. Ő is dolgozik a pénzéért nemcsak az irodában ül. Ja és nincs mercije meg audija sem.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2963) Qtya123 válasza #79335424 (#2959) üzenetére


Qtya123
őstag

Köszönöm a tanácsokat mindenkinek! Én is gondoltam rá, hogy előtte be kellene társulni valakihez "potyautasként" megnézni, hogy mi a helyzet, viszont nincs közeli ismerős kamionon.

A monotonitás szempontjából maga a vezetés monotonitása biztosan nem zavarna, azt viszont nyilván nem tudom, hogy a parkolóban töltött hétvégék, ipari park ipari park hátán látvány, stb... monotonitása mennyire zavaró.

Az irodás monotonsággal nekem az a gondom, hogy minden nap ugyanaz, ugyanúgy, ugyanakkor, ugyanott, pedig ugye a heti munkaidő 40 órában megáll, ami kamionhoz képest semmi.

Kamelot: nem 150/hét, hanem inkább 100, de lényegében nem rosszabb a fizetés, ezzel arra akartam célozni az előző hsz-ben.

[ Szerkesztve ]

(#2964) Intruder A 6 válasza Qtya123 (#2963) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Szia!

Én is nagyon vártam már hogy végre mehessek világot látni, de közel sem olyan ez mint amilyennek elképzeltem, fél évet bírtam nemzetköziben, pedig én csak max 2hét volt amit távol voltam, utána 1-2nap itthon, ez is nagyon sok, nagyon hamar elmegy az az 1 vagy 2nap, főleg legtöbbször hétvégére ér haza az ember, gyakorlatilag semmit nem tudsz elintézni.
Nagyon szerettem, addig jó volt amig megy az ember, de amikor 3 napot kell várni egy benzinkúton mert lemondták a hazafelé melót az már nagyon gáz.
Most belföldezek, sokat kell rakodni és sok a rövid fuvar, nagyon melós ritkán alszok kocsiban heti max 1nap, pénz is egész tűrhető csak nagyon sokat kell rakodni kötözgetni, nagyon elfárad az ember nap végére, nemzetközi sokkal nyugisabb volt.
Ha találnék valami hétfőn induló péntekre hazaérős körfuvaros melót simán visszamennék, de hogy én kint hétvégézzek, soha többé, az a 9-11 órás pihenő jól elmegy de 2-3 napokat állni :(

(#2965) toztaat válasza KAMELOT (#2948) üzenetére


toztaat
csendes újonc

(#2948) KAMELOT kösz a választ!

Kicsit hasonló a helyzetem, mint Qtya123-nak, van egy H-P 9-17-ig állásom, ami közepesen fizet, és nincs gyakorlatom/tapasztalatom vezetésben. Ha hétvégére be tudnék szállni valahova, egyrészt meg tudnám kicsit dobni a jövedelmem, gyakorlatot szereznék, és talán jobban belelátnék ebbe a világba - aztán idővel el tudnám dönteni, hogy nekem való-e annyira, hogy otthagyjam érte a jelenlegi állásomat.

Nagyon egyetértek itt a hozzászólókkal, hogy ezt az életmódváltást alaposan meg kell gondolni.

(#2966) Dexar007 válasza Intruder A 6 (#2964) üzenetére


Dexar007
veterán

Menj Somatomhoz 2het / 2het-be. :DDD Ugy el lehetne viselni szerintem.

Give me your cum,bull!

(#2967) #79335424 válasza Dexar007 (#2966) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az gyakorlat nélkül nem megy. Elég sűrűek, hajtósak a napok, és gyakran kell szűk helyeken manőverezni. Na, meg kell némi német nyelvtudás is. Más akadálya sztem nincs.

(#2968) KAMELOT válasza toztaat (#2965) üzenetére


KAMELOT
titán

Hello!

Szerintem úgy lenne értelme kivennél 1 hét szabit és elmennél valakivel egy útra, hogy meglásd milyen is az!

Mi mindig ugyan azokat az utakat járjuk, tehát nicns az, hogy elküld tégedet a francba!

Francia cseh és szlovák fuvarok vannak. Egy kis angol tudás nem árt, de tényleg csak alapok. Meg pár francia szó!

Biztos jobb 2 hétig dolgozni aztán 2 hét hawaii és kapsz kb 300k tisztán kézre mint 9-17 állandóan ugyan azt a monoton munkát csinálni szar pénzért!

Üdv.
KAMELOT

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2969) #79335424 válasza KAMELOT (#2968) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nálunk inkább a 400 -at súrolja az a kétheti lóvé.

(#2970) KAMELOT válasza #79335424 (#2969) üzenetére


KAMELOT
titán

Ott hajtod is magadat, ahogy írtad. 300k tisztán, amit kézre kapsz, azt írtam. 2 hét alatt 2 út le és 2 vissza. Azért nem nagyon kell megerőltetni magadat, ja és hazajösz! :) Ott meg kint vagy németben!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2971) #79335424 válasza KAMELOT (#2970) üzenetére


#79335424
törölt tag

Valamit, valamiért. Ha már két hetet nem vagyok otthon, akkor legalább keressek. 300 az nekem karcsú. A 400 -ból már elvagyok, de inkább úgy csinálom, hogy nem ellenkezek, ha a főnök megkér, hogy szerda helyett, maradjak péntekig, vagy menjek vasárnap vissza. Arra a 2-3 napra azért még megdob úgy 250 Erzsivel. Az már olyan 470 ezer körül van. Főleg a péntekig maradást díjazom, mert akkor szombat délután itthon vagyok úgy, hogy aludtam is. Még menthető a hétvége, aztán ott a következő hét, és csak utána, szerda reggel indulok vissza. Ráadásul most kaptunk egy modernebb konstrukciós pótot, amivel sokkal könnyebb lesz a meló.

[ Szerkesztve ]

(#2972) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

nem tudom, hogy ebbe a fórumba mennyire gyűrűzött már be ez a "képezzünk itthonra sofőröket program" de ezzel lenne egy-két kérdésem.

Sajnos jelenleg munkanélküli vagyok. Még a program elején jelentkeztem, regisztráltam az ofa programjába. Az első pár hónapban nem történt semmi, nem volt semmi helybéli (Baranya megye) időpont egy cégnél sem. Picit elszomorodtam és ezért legyintettem az egészre, amikor is mondja egy falubéli emberke, hogy bizony ő ment és őt tovább is engedték, belőle kamionos lesz.
Picit kikerekedtek a szemeim és elkezdtem bújni ismét az ofa oldalát, néztem napról-napra, de semmi. Hetente telefonáltam nekik, hogy mikor lesz valami változás, de semmi.
Múlt héten megtört a jég, de picit savanyú szájízzel láttam, hogy a wab hirdetett meghallgatást. Letöltöttem a tájékoztatójukat, melyben az állt, hogy wab és külön volt a szemerey. Azért mondom így, hogy külön-külön, mivel a tájékoztatóban az áll, hogy: wab nemzetközire lehet jelentkezni, szemerey pedig kifejezetten belföldi emberkéket szeretne képezni.

Első kérdésem ezzel kapcsolatban: ez lehetséges? Ugyanis a belföldezés vonzana így kezdőként engem igazán és nem szeretnék abba a csalafintaságba esni, hogy elmegyek aláírok és hip-hop betanulás után külföldre vetetik velem az irányt :D

Szóval létezhet ez szerintetek? Bele szeretnék vágni, tudom még hosszú az út a jogosítvány megszerzéséig stb. stb. de amennyire csak lehet rá szeretnék készülni az egész dologra, és komolyan helyt szeretnék állni a szakmában.
Az jó irány, hogy 2-3 év tapasztalatot szerzek és utána akár hallomások után átigazolnék máshova? lehetséges ez a bizonyos mozgolódás?

Érdemes ebben a szakmában, jelen esetben belföldben gondolkozni? Nem várok csodafizetést, kb-ra olvasgattam összegeket és számomra egyenlőre elegendőnek hatnak.

jöhet hideg-meleg és előre is köszönöm a segítséget tőletek

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#2973) KAMELOT válasza #79335424 (#2971) üzenetére


KAMELOT
titán

Ahol te vagy német cég. Ahol én vagyok szlovák cég. Nálunk a 300k bőven elég, úgyhogy még több mint a felét spórolásra teszem! :) Ahogy írod...valamit valamiért! Kinek, hogy!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2974) #79335424 válasza KAMELOT (#2973) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mennyivel vagy bejelentve?

zsolt19900:
Jelenleg gyakorlattal oda mész, ahova akarsz. Mindenhol keresnek sofőrt. Azt viszont senki sem tudja, hogy mi lesz 2-3 év múlva.

[ Szerkesztve ]

(#2975) KAMELOT válasza #79335424 (#2974) üzenetére


KAMELOT
titán

Itt jön az amit akartam, még írni.
Én 400 euroval vagyok bejelentve, te meg a teljes fizetéseddel. Ez a különbség nyugat és kelet között! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2976) dlaj válasza zsolt19900 (#2972) üzenetére


dlaj
őstag

Tavaly októberben jött az ötlet, hogy 46 évesen biztonsági őrből továbbképzem magam kamionsofőrnek. Novemberben már a wabi szimulátorban ültem, és tesztelték, hogy tolatás közben mennyire keverem össze a jobb és a bal oldalt.
Jelen pillanatban még mindig nincs jogsim. (Úgy, hogy a C kat 27 éve megvan.)
A nyáron C+E kresz és műszakiból levizsgáztam, és megvolt a BÜ vizsga is. (mindhárom elsőre, nem emiatt tartott ilyen sokáig :) ) Most várom, hogy kezdődjön a vezetés, és induljon a GKI tanfolyam. Úgy néz ki, hogy január környékén tudok elindulni kamionos pályafutásommal.

Ha most elmész egy csoportos tájékoztatóra és megfelel, illetve te is nekik, kb fél év amíg jogsid lesz. Egy jó ideje viszont a wabis csaj viszi magával a tájékoztatókra a szemys csajt, de hogy lehet-e egyből belföldire jelentkezni, azt nem tudom.
Szerintem el kell menni, és mindent megtudsz. Ha már az elején nem tetszik, amit a tájékoztatón hallasz, fel lehet állni, és elmenni.

[ Szerkesztve ]

(#2977) KAMELOT válasza dlaj (#2976) üzenetére


KAMELOT
titán

MO-n marha hosszú ez a folyamat. Tavaly májusban elkezdtem és szeptember végén már volt tachograf kártyám és jogsim C+E-re. GKI az meg csak egy vizsga volt 3 óra! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2978) ooloo válasza zsolt19900 (#2972) üzenetére


ooloo
őstag

Szia !

Valószínűnek tartom , hogy belföldre is keresnek sofőröket . Nagy a lemorzsolódás . Az , hogy miért van így most ne menjünk bele , mert az köztudott . Akár belföld , akár külföld a Waberer's egy kezdőnek tökéletes terep . Bárhová mész mit veszíthetsz ? A munkanélküliséget ! Ez egy aránylag biztos szakma . Leépítés veszélye nem fenyeget ...

Lehet , hogy megköveznek a többiek , de szerintem belföldezni sokkal strapásabb meló . A mai világban már nem nagy kunszt a külföldi terepmunka .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#2979) KAMELOT válasza ooloo (#2978) üzenetére


KAMELOT
titán

Utolsó mondat, ahogy írod! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2980) #79335424 válasza ooloo (#2978) üzenetére


#79335424
törölt tag

A kunszt nem maga a meló, hanem fejben összerakni. Én világ életemben nomád életet éltem, ezért nekem nem nagy változás ez a meló. De, látom a családos kollégáimon, hogy mennyire szenvednek a kettészakadástól. Itt nagyon fontos a koncentráció, és az nagyon nehéz, ha közben otthon beteg a gyerek, vagy úszik a ház.

(#2981) ooloo válasza #79335424 (#2980) üzenetére


ooloo
őstag

Nyilván .... én nagy általánosságban közelítettem meg a dolgokat . Az már más kérdés , hogy egyénre lebontva mennyire frankó , vagy nem az a szakma . Nem ismerem a sofőrjelölt képességeit , és családi hátterét , de kezdjen bele . Aztán , ha ízlik neki folytatja , ha nem , akkor abbahagyja . Mit veszíthet vele ha elkezdi ?

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#2982) #79335424 válasza ooloo (#2981) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha munkanélküli lennék, akkor lenne időm. Megpróbálnék felkéredzkedni egy körre, hogy megtudjam, hogy miről is szól ez. Ha tetszik, akkor megpróbálnék kölcsönkérni tanfolyamra, mert úgy gyorsabban megvan, kevesebb az a lóvé nélkül töltött idő, amivel csak nőnek a mínuszok. A tanfolyam árát úgyis be akarnák húzni rajtam. Jogsi megléte esetén a kölcsön megtérülése garantált, hiszen az elhelyezkedés biztosra vehető.

(#2983) attamero81 válasza ooloo (#2978) üzenetére


attamero81
senior tag

Csak részben strapássabb.Nekem szerencsèm van mert egy lerakóm van ès irány haza.Mindennap megvan a 14000-em oszt jó van.
Amúgy a Horvát Rudi-nál volt mikor kìnlódtam mint,hogy legyen a tuti.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#2984) KAMELOT válasza ooloo (#2981) üzenetére


KAMELOT
titán

Mit veszít vele ha nem kezdi el? Elég sok zsetont! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2985) Qtya123


Qtya123
őstag

Egyébként szerintetek lesz negatív hatása a bérekre annak, hogy a közeljövőben "ráömlik" a munkaerő piacra az állami sofőrképzésben végzett embertömeg?

(#2986) KAMELOT válasza Qtya123 (#2985) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem éppen, mert még így is kevés a sofőr. kb. 6000 sofőr hiányzik ebből ha a fele megjelenik a piacon, de elhet sokat is mondtam.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2987) zsolt19900


zsolt19900
őstag

Nos köszönöm a segítő szavakat.

Igaz, hogy nincs mit vesztenem és mivel érdekel is a szakma ezért is vágok bele :)
Család van, szóval azért is szeretnék elsőre belföldezni ill. azért, mert annyira nem szeretném magamat megkutyulni, hogy új járműszerelvény (autó vs. kamion) és még teljesen idegen környezet is hozzátesz a dologhoz.
Nem azért mert, hogy nem tudnám megszokni, megtanulni, de valahogy jobbnak látom most, hogy előbb belföld, aztán meg majd ami alakul.

Nézelődtem yt-bon pl. hogy volt olyan tanulófuvarozás ill. már amikor nem csak betanuló volt, hogy 2en mentek körre az egyik irányította segítette stb. stb. ez gondolom én (pénzmegtakarítási okokból) ritka dolog? vagy azért van rá jellemző cég, hogy így viszik a fuvarokat az emberek?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#2988) KAMELOT válasza zsolt19900 (#2987) üzenetére


KAMELOT
titán

Felesleges! Elmész 1 max 2 körre kollégával utána már egyedül, mert úgy a pénzből neked semmi sem marad. Én is így voltam, de azért nem mindegy, hogy 5 nap alatt keresel 250 eurot vagy 6 nap alatt keresel 500 eurot!!!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2989) attamero81 válasza zsolt19900 (#2987) üzenetére


attamero81
senior tag

Kezdésnek belföldi fuvar kezdéssel óvatosan.Inkább olyan cèghez menj ahol van külföldi rèszlege is ès a belföldiek besegítenek nekik.Megismered hazád,meg viszonylag keresel is.A pár kamionos vállalkozók az kerüld.Pl.mehetsz a Bilk-be kontizni napi 10-es.Kezdèsnek prìma.De ez csak az èn vèlemènyem.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#2990) KAMELOT válasza attamero81 (#2989) üzenetére


KAMELOT
titán

Konténerezni napi 10k??? Az édes kevés.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2991) zsolt19900


zsolt19900
őstag

Oksi, akkor ez a kétkezezés nem jó buli :)

A céget úgy mond, nem tudom megválasztani mivel a wabi&szemery írt ki ide Pécsre ofás meghallgatást szóval ehhez a céghez fogok menni, ha jól vettem ki a leírásból akkor wabi külföldezésre keres a szemerey pedig belföldezésre.

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#2992) toztaat válasza zsolt19900 (#2991) üzenetére


toztaat
csendes újonc

zsolt19900, én benne vagyok a programban, a végéhez közeledem. Szerintem félreérted a dolgot (ami természetes, mert még nincs elég infód...).

Tehát: Lesz egy tájékoztató nálatok, ahol ott lesz a wabi példának, de ez nem azt jelenti, hogy hozzájuk kell menned. Sok cég tud téged fogadni. Az persze lehet, hogy a tájékoztatón te és a wabi egymás nyakába ugrotok, és minden ok lesz, de ha te úgy szeretnéd, akkor megismerheted még másik 20 cég ajánlatát is, és mérlegelhetsz, választhatsz. Mehetsz te akár egy nyíregyházi céghez is, ha éppen ahhoz van kedved (csak a példa kedvéért).

Elég bonyolult a program, én sem láttam át sokáig, de azt hiszem, most már igen.

A lényeg, hogy azt döntsd el először, kell-e neked ösztöndíj (párszor 10e ft/hó) a képzés idejére vagy sem.

1) Ha kell ösztöndíj, akkor választanod kell egy céget, amely ad ilyet (wabi ad), de cserébe azt várja tőled, hogy a képzés után bizonyos ideig nála dolgozz.

2)Ha nem kell ösztöndíj, akkor szintén neked kell választanod egy céget, amelyik majd ad neked egy szándéknyilatkozatot. Ebben annyi van, hogy "igen, X cég kijelenti, hogy szándékozik majd téged felvenni, ha meglesz a képesítésed". Semmi több.

Ha az 1. vagy a 2. pont megvan, majd csak utána mész az OFA-hoz, és ott aláírsz egy támogatási (nem tanulmányi, ne keverd!!) szerződést. Ebben aláírod, hogy kapsz az államtól több százezer forintot, és cserébe vállalod, hogy elvégzed a képzést. Ha a 2. pont alapján mész (szándéknyilatkozat a cégtől, de nem tanulmányi szerződés), akkor az OFA-nál egy füst alatt te is aláírsz még egy szándéknyilatkozatot, amelyben azt mondod, hogy "ige, ha elvégeztem a képzést, akkor X cégnél szándékomban áll elhelyezkedni".

Tehát két külön papírt írsz alá: egy támogatási szerződést és egy szándéknyilatkozatot.

A lényeg, hogy sok cég van, és bármelyiktől kérhetsz szándéknyilatkozatot/vagy tanulmányi szerződést, függetlenül attól, hogy a cégnek hol van telephelye, vagy te hol laksz.

Azt tudd, hogy a szándéknyilatkozat az csak egy szándéknyilatkozat, egyik felet sem kötelezi lényegében semmire. A tanulmányi szerződés viszont szerződés, ott már nem csak az állam, hanem a cég is befekteti a pénzét, amiért te cserébe kötelezed magad "szolgálni".

Ebből tehát az következik, hogy csak akkor kötöd magad x időre egy munkáltatóhoz, ha tanulmányi szerződésbe lépsz vele.

Ha van kérdésed, szívesen válaszolok (bár néha én is csak remélem, hogy értem a programot, mert egyébként qrva bonyolult az egész).

(#2993) toztaat válasza zsolt19900 (#2991) üzenetére


toztaat
csendes újonc

És még egy dolog:

Igen, a wabi a programban keres nemzetközit és belföldit is (szemerey márka alatt). Ők arra törekednek, hogy tanulmányi szerződést kössenek veled. Mindent részletesen elmondanak, fizetést, beosztást, munkarendet stb. stb. és minden kérdésre készségesen válaszolnak, velem is pl. kifejezetten rendesek voltak.

De ez persze nem jelenti azt, hogy neked hozzájuk kell szerződnöd. Te döntesz, hogy veszed a fáradságot, és megnézed más cégek ajánlatait is, vagy azt mondod, hogy neked tetszik elsőre a wabi, és aláírsz. Semmi rosszat nem állítok a wabiról, csak arra hívom fel a figyelmedet, hogy van lehetőséged tájékozódni.

(#2994) zsolt19900 válasza toztaat (#2993) üzenetére


zsolt19900
őstag

köszönöm az eddigieket, dobtam egy privátot neked :) folytassuk ott

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#2995) attamero81 válasza KAMELOT (#2990) üzenetére


attamero81
senior tag

Sajnos ez a tarifa ma MO-on!Ezèrt is vagyok szerencsés a napi 14-mel.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#2996) KAMELOT válasza attamero81 (#2995) üzenetére


KAMELOT
titán

Tudom nálunk is a belföldinél ennyi. Nekem még júniusban kínáltak belföldi munkát.
Szintén ennyi lett volna 10k / nap billencsel kellett volna kvaicsot hordani. Mondtam köszi nekem az a pénz 6 nap, ami itt 1 hónap. Meg én napközben melegben nem bírok vezetni bealszok! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2997) fesii válasza ooloo (#2978) üzenetére


fesii
aktív tag

Azért nagyon nem mindegy hogy ipari parkbol ipariba jársz vagy mondjuk 18,70m-el járod a tiroli siparadicsomokat meg a macskakovon mész a szerelvénnyel közbe pakolják előtted az asztalokat székeket München közepén mert a köcsög német osztrák fajnak házhoz kell vinni ha belehet menni oda ha nem. Megtudom értetni magam ha gond van ilyen helyeken de a felfogásuk kivitelezésük teljesen más mint egy magyarnak. Magyarba százszor szívesebben ellenék egyedül a kiskirály biztonsági öröktől vagyok kész.

(#2998) fesii válasza zsolt19900 (#2991) üzenetére


fesii
aktív tag

Nem mindenhol húzzák le az embert 4kezes járat esetén legalábbis vas megyébe ilyen cég nincs is hogy mert te betanulsz akkor mindjárt "nincs" fizu... Biztos találni arrafele is jobb helyet. Ha fél évig 4kezbe közbe párt valtva elcsettegsz ugy nem a saját penzeden tanulod meg a dolgokat hanem ha szerencséd van elmondják
Ezek általában 4kezre alapozott cégek pl hutos expresszes vagy mint mi bútor pakolgatos cégek. Messze van még de jól gondold meg hova mész a későbbi kedvedet adhatja meg vagy veheti el egy cegvalasztas.

[ Szerkesztve ]

(#2999) toztaat válasza zsolt19900 (#2994) üzenetére


toztaat
csendes újonc

OFF
zsolt19900,
nem kaptam meg a privát mailt, de most létrehoztam egy ilyet, itt elérsz: toztaat@gmail.com
ON

(#3000) zsolt19900 válasza toztaat (#2999) üzenetére


zsolt19900
őstag

nem privát mail, hanem itt az oldalon jobb felül van ahol beléptél, ott van pirossal szedve, hogy "privát üzenetek" és ott leszek

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.