Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9001) KAMELOT válasza chop (#8994) üzenetére


KAMELOT
titán

Adok egy jó tanácsot!
Mielőtt mész aludni a kamion menjen legalább 30 percet, télen akár 1 órát. Télen amint felkeltél gyújtsd be. Viszont ha nagyon hideg van -10 és alatta akkor mehet egész éjjel a kamion vagy legalább 2 órát!
Télen gyorsabban merül arra vigyázz!!

(#8995) HoTaZo: Nekem a teregetés az vagy a kamionban van vagy a pát hűtuljára teszem ki a kötelet, hogy a nap süsse, mert próbálok úgy állni, hogy a nap nagyobb időszakában hátulról süssön a nap. Ha ez nem lehetséges nem gond, úgyis megy egész nap a kamion.

(#8996) sagesz93: Ritka ilyen sofőr van. Én még simán maradtam volna 1 hetet, de a diszpósom azt mondta már menjek haza kicsit a haverjaimhoz meg kiszellőztetni a fejem. Hát még ha osztrák felére átmennék mennyire örülnének. Rohadt jó fuvarok vannak. Egyre sem mondanám, hogy valami hajszálnyi gond lett volna. Itt menni kell ami a csövön kifér. Tilalom sem érdekel, megyünk akkor is. :)
Egyszerűen iműdok kamionozni! kiskoromban is az szerettem volna lenni! :)
Pontot az egészre egy ilyen tenné fel nálam!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9002) Somatom válasza HoTaZo (#9000) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Ez a része nem gond. Most hallottam az új tippet, hogy last minute társas utakra kell befizetni. Állítólag a harmadik este már tuti a szuri. Bár, sanszos, hogy ez ugyanolyan urban legend, mint a gazdag Milfek a Gerbeaud cukrászdában. Kölyökként csomó piramis szeletet rendeltünk, de sosem jött össze semmi. Most arra gondoltam, hogy megfordítom a dolgot. Idén biciklit vettem, de jövőre megpróbálok összehozni egy SLK Mercit. Az olyan "csajozós". :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9003) KAMELOT válasza Somatom (#9002) üzenetére


KAMELOT
titán

Inkább az olyan CSAJOS! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9004) Somatom válasza KAMELOT (#9003) üzenetére


Somatom
veterán

Még sosem volt kabrióm. Egyszer ezt is ki kell próbálni. Meg, kicsi. Jó lehet vele elbohóckodni a városban.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9005) KAMELOT válasza Somatom (#9004) üzenetére


KAMELOT
titán

Mondom...inkább Női autó, de persze lehet vele csajozni. Inkább egy régebbi SL 500 mercit néznék. Azok is vannak 10k euro körül.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9006) HoTaZo válasza Somatom (#9002) üzenetére


HoTaZo
őstag

:DDD
A Gerbeaud-t mi is látogattuk, nekünk is csak a süti jutott. :D
Lízingelve hamarabb is beleülhetnél. Mondjuk, az a kategoriu, ami erre bukik, nálam esélytelen.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#9007) HoTaZo válasza KAMELOT (#9001) üzenetére


HoTaZo
őstag

A kamionban nyűgös, a kasznira kicsapódik a pára, aztán valahol csepeg. Pótban... , hát erre meg nem gondoltam.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#9008) Somatom válasza HoTaZo (#9006) üzenetére


Somatom
veterán

Nem akarok autót lízingelni. Meg, ha már németet, meg svájcot járom, akkor inkább itt néznék verdát. Négyezer párszázért lenne egy második generációs, amivel elcsaptak egy őzet. Motorháztető, lámpa, meg egy sárvédő sérült. Valószínűleg a kollégám megveszi. Nekem most úgysincs rá lóvém a bringavásárlás után. De, azt meg muszáj volt megvenni, mert ... ööö ... izé ... szóval, muszáj volt és kész. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9009) HoTaZo válasza Somatom (#9008) üzenetére


HoTaZo
őstag

Hát, hová lett a sok megtakarításod? Megint elmotoroztad? :D
Amit meg kell venni, azt meg kell... és kész. :DD

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#9010) Somatom válasza HoTaZo (#9009) üzenetére


Somatom
veterán

Most írtam, hogy idén bringát vettem a megtakarításomból.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9011) KAMELOT válasza HoTaZo (#9007) üzenetére


KAMELOT
titán

Persze akkor csapódik le ha nem nyitsz ablakot. Nekem mindig nyitva van az ablak 5cm. Télen is. :) Levegő azért kell!

Somatom: Bringát vettél a megtakarításodból? Nekem az fél hét munka egy bringa. Akkor sokat nem raksz félre a sok lovettából! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9012) Somatom válasza KAMELOT (#9011) üzenetére


Somatom
veterán

Nem értem, hogy mit nyüglődsz azzal a házfelújítással, ha fél hét alatt összehozol négyezer Eurót.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9013) KAMELOT válasza Somatom (#9012) üzenetére


KAMELOT
titán

4000eu vettél 2 vasdarabot meg 2 kereket? :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9014) Somatom válasza KAMELOT (#9013) üzenetére


Somatom
veterán

Meg villanymotort akkuval, elöl-hátul rugót tárcsafékekkel. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9015) HoTaZo válasza Somatom (#9010) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ne már, az rengeteg egy bringáért! :Y Akármilyen akksis tárcsafékes, akármis. Ezt az árkategóriát már nem tudja értelmezni az agyam. Mint egy autóért 100 Milla felett.

(#9011) KAMELOT : A volvó maga tolja be a friss levegőt a fűtéskor.
Az új még nem, de a régiben rendszeres volt télen a csöpögés, hiába volt nyitva az ablak.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#9016) Somatom válasza HoTaZo (#9015) üzenetére


Somatom
veterán

Pedig, ez akciósan volt ennyi.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9017) chop válasza Somatom (#9016) üzenetére


chop
őstag

Er ennyit?

Gondolom ezt nem a kamionba vetted, de en pl. elektromos rolleren gondolkodom, az befer a fulkebe is.

Mas: az asztalert jelenleg hol buntetnek? Svajc?

(#9018) HoTaZo válasza Somatom (#9016) üzenetére


HoTaZo
őstag

:))
Pedig egy Harleyra mindig lehet valamit venni, a maradékból pedig egy ilyenre költeni. ;]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#9019) HoTaZo válasza chop (#9017) üzenetére


HoTaZo
őstag

Bárhol, ahol úgy akarja a szerv, hogy eltakarja a kilátást.
Ráadásul Wabinál nem mindig ugyanolyan autóra fogsz kerulni, s mindegyikbe betemetőt még nem láttam.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#9020) KAMELOT válasza Somatom (#9016) üzenetére


KAMELOT
titán

Ennyiért autót veszek amibe 5-en be tudunk ülni. Ilyen biciklit 4-500eu is lehet venni csak nem elektromos, mert minek az. Most biciklizni vagy motorozni megyek??? :)
Ez egy feleslegesen kidobott pénz volt!

(#9017) chop: Milyen asztalért??? :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9021) HoTaZo válasza KAMELOT (#9020) üzenetére


HoTaZo
őstag

Biztos, hogy nem volt, mert ő ezt akarta. Ha olyan helyekre akar vele menni, ahova a motorral nem mehet és nem lesz dög fáradt, mire felér?

Gondolom, műszerfal asztalra gondolt chop kolléga.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#9022) Somatom válasza KAMELOT (#9020) üzenetére


Somatom
veterán

Házat újítasz fel, miközben kamion fülkében imádsz élni és te beszélsz nekem kidobott pénzről? :N
Autóm van, azt nem sürgős lecserélnem. Budapesten lakom (többnyire). Ott ez gyorsabb, mint az autó.

Chop:
Ezt otthonra vettem. A kamionban egy kemping bringát tartok.

Az asztalért bárhol büntethetnek, ha takarja a kilátást. De, a DAF -ba minek plusz asztal? Ott a gyári kihúzható, előtte/fölötte meg a nagy tálca.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9023) KAMELOT válasza Somatom (#9022) üzenetére


KAMELOT
titán

A házamban fog lakni a családom. Ugye a jövőmet építem. A házam felújítása a bringád duplája. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9024) Somatom válasza KAMELOT (#9023) üzenetére


Somatom
veterán

Milyen családod? Akivel a 10 hetes kamionozások közben ismerkedsz meg?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9025) KAMELOT válasza Somatom (#9024) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem kell aggódni.... :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9026) Freiherr válasza chop (#9017) üzenetére


Freiherr
őstag

Ne azon gondolkodj mindig, hogy miért hol büntethetnek meg, legyen önbecsülésed is.
Én papucsban vezetek, 2 kilós palack a fülkében, asztal is volt, ez mind büntetőfaktor. Ha megbüntet, kifizetem, és megyek tovább, én élek a kabinban hetekig, majd én eldöntöm, mi a jó nekem, nem akarok én megfelelni senki hatóságnak.
Úgy élj, ahogy neked kényelmes, többi le van sz@rva.

XXX

(#9027) Somatom válasza KAMELOT (#9025) üzenetére


Somatom
veterán

Már bocs, de te kezdtél el azon "aggódni", hogy én kidobtam a pénzemet.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9028) chop válasza HoTaZo (#9019) üzenetére


chop
őstag

Ertem, koszi. Igen, masik auto, de elvileg a marka az fix lesz. Elvileg...

Somatom: egyelore csak otletelek es infot gyujtok :)

Freiherr: hogyne, ertelek, de ha nem muszaj, akkor nem fizetek, utalok ingyen dolgozni :)

(#9029) KAMELOT válasza Somatom (#9027) üzenetére


KAMELOT
titán

Én csak arra reagáltam, hogy egy bicikliért ennyit kidobni értelmetlen dolog, de igaz is mindenki arra költi el a pénzt amire akarja!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9030) Somatom válasza KAMELOT (#9029) üzenetére


Somatom
veterán

Ismered a példabeszédet.
A tücsök egész nyáron csak bulizott, dorbézolt, ciripelt. A hangya bezzeg szorgalmasan dolgozott. Ősszel meg is döglött mind a kettő.
Ennyit arról, hogy az életben mi a fölösleges és minek van értelme.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9031) KAMELOT válasza Somatom (#9030) üzenetére


KAMELOT
titán

Igen ez akkor igaz, ha a tücsök is dolgozott. Mert ha nincs pénz buli sincs! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9032) Freiherr válasza chop (#9028) üzenetére


Freiherr
őstag

Érthető álláspont. A függönyre is figyelj, hogy teljesen el legyen húzva, mert azért is büntet (het).

XXX

(#9033) KAMELOT válasza Freiherr (#9032) üzenetére


KAMELOT
titán

:DDD :DDD :DDD Tükör is legyen behajtva!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9034) HoTaZo válasza KAMELOT (#9033) üzenetére


HoTaZo
őstag

Akkor, hogy fokozzuk neki: a használatban nem lévő, leszedhető útdíj fizető automaták eltávolítása a láttérből is hozzájárulhat, hogy ne más kasszáját gyarapítsuk. ;)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#9035) KAMELOT válasza HoTaZo (#9034) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem kell itt betojni. Asztal nyugodtan lehet ott csak legyen rendesen odarögzítve. Tehát ne leszedhető legyen. Nekem egyik kamionban sem volt asztal. Totál felesleges.
Na érdekes az ott lehet az útdíjfizetó cucc, de az is takarja a látóteredet. Az nem baj ha ott van. :D
Be kell tartani mindent és kész. Nincs gond. Szépen kell menni 2-3 kamion helyköz stb.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9036) Somatom válasza KAMELOT (#9031) üzenetére


Somatom
veterán

Látom, a lényeg nem ment át. Mondjuk, ezen nem csodálkozom. Más világban élünk.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9037) HoTaZo válasza KAMELOT (#9035) üzenetére


HoTaZo
őstag

Rendőr függő. Ha beléd akar kötni, akkor megtalálja úgyis. Nekem tök hülye helyen vannak a külső tűzoltó palackjaim (jobb fent, ahol a spoiler nem kihajtható), rendben voltam mindennel, így amikor ellenőrizni akarta a palackok dátumát, kivettem a létrám s úgy tudtam elérni. Mondta, hogy ez így nem jó. Én meg, hogy tudom, de mivel nem én tettem oda így nem is tudok mit tenni ellene. Ha megbüntet érte várni kell, mert nincs nálam pénz (volt), míg a cég utal. Annyit tett, hogy ráírta a kontroll lapra, hogy figyelmeztetve vagyunk miatta.
Az útdíjfizetőket is le kéne venni. Kollégámmal levetették, a francia meg a szlovén tartója maradhatott. Ezután én is levettem, de mára mind visszakerült.
Régen volt egy felső matricám, sose kötöttek bele, ma már nem tudom, hogy nem büntetnének érte vagy szedetnék le.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#9038) KAMELOT válasza HoTaZo (#9037) üzenetére


KAMELOT
titán

Ízetlenkednek! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9039) HoTaZo válasza KAMELOT (#9038) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nem értem. :F

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#9040) KAMELOT válasza HoTaZo (#9039) üzenetére


KAMELOT
titán

Buzerálják a jó népet minden xarért!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9041) HoTaZo válasza KAMELOT (#9040) üzenetére


HoTaZo
őstag

Így már értem.
Igen. De nem mindegyik.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#9042) KAMELOT válasza HoTaZo (#9041) üzenetére


KAMELOT
titán

Természetesen a sofőr hozzáállása is kell az egészhez. Ha együttműködő vagy, nem fognak szórakozni veled!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9043) csibe1


csibe1
addikt

Érdekes megoldás.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#9044) HoTaZo válasza KAMELOT (#9042) üzenetére


HoTaZo
őstag

Hidd el együttműködő voltam. Még igazat is adok neki, mert tényleg elérhetetlen. Hiába mondtunk már a cégnél, már a régi Volvóknál, ugyanúgy jobb fentre tették. Pedig szerelvény gazda rendszer van, simán lehetne a pótra is tenni. Ezzel maguknak szereznek kiadást, ha büntetnek is érte.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#9045) Freiherr válasza HoTaZo (#9044) üzenetére


Freiherr
őstag

Nálunk is rendszeresen büntetnek a porraloltó miatt, mondjuk szerintem simán elérhető jobb oldalt is , a felsőért kell ágaskodni kicsit.

[ Szerkesztve ]

XXX

(#9046) chop


chop
őstag

Jelentem, ketto napja tart a negykezes idomitas, de ezt a munkarender tovabbra is gyulolom.

(#9047) Somatom válasza chop (#9046) üzenetére


Somatom
veterán

Ezzel nem vagy egyedül. Szerencsére csak átmeneti állapot, úgyhogy próbáld meg túlélni!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9048) HoTaZo válasza Freiherr (#9045) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ha a spoiler kihajtható lenne, nem lenne gond. Nekünk rohadt kevés hely van a vontató és a pót közt. Meg én se vagyok karcsú. :D

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#9049) KAMELOT válasza chop (#9046) üzenetére


KAMELOT
titán

Az hogy mit utálsz itt lényegtelen. Kibírod azt a pár napot aztán nyomhatod egyedül! :) Onnan már jó lesz!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9050) HoTaZo válasza chop (#9046) üzenetére


HoTaZo
őstag

Az a néhány karcolás, bénázás, ami jönni fog, meg ne kedvtelenítsen el, mind átestünk rajta. Próbálj tanulni belőlük. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.