Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17001) Somatom válasza HoTaZo (#17000) üzenetére


Somatom
veterán

Értem én, hogy pasinak érzi magát, de azért tessék csak elmosogatni! Ne kelljen farokméregetést tartanunk! ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17002) HoTaZo válasza Somatom (#17001) üzenetére


HoTaZo
őstag

:))

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#17003) Tüzi

ember kemény vazze

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#17004) chop válasza Tüzi (#17003) üzenetére


chop
őstag

Ez mi?

(#17005) Antonious válasza chop (#17004) üzenetére


Antonious
lelkes újonc

Valakinek az idővonala Google-ben.

(#17006) Tüzi válasza chop (#17004) üzenetére

Kamionos gyerek poi-ai. Elvileg litván. Elkocsikázik majdnem a Csendes Óceánig...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#17007) Tüzi

[link]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#17008) Qtya123 válasza Tüzi (#17007) üzenetére


Qtya123
őstag

Jelenleg amúgy mi a helyzet ezzel a 45-ös bírsággal? Mennyire vannak rákattanva?

Azért kérdem, mert nincs benne semmi tapasztalatom, de mikor hétvégén megyek a pályán személyautóval, akkor tömve van sok nagyobb benzinkutas parkoló és gondolom, hogy sokan épp a 45-öst töltik benne.

Ha már tachográf, egy másik dolog:
A beugrós sofőrködésem kezdete óta a HoTaZo által linkelt többnyelvű nyomtatványt töltöm ki, hogy ettől eddig az időpontig nem végeztem 561 alá eső tevékenységet. Ezeket szépen gyűjtöm és mindig nálam vannak.
Sokszor van, hogy 2-3 hétig sem ülök kamionra, értelem szerűen nem írok vissza 3 hét pihenőt, már csak azért sem, mert akkor a fő munkahelyen dolgozom, vagy épp az ott kivett szabit töltöm, stb.
A cégnél a kártya letöltések során azonban sír a rendszer, hogy hibás a dolog és nyomtatnak egy A4-es lapot, hogy az adott hónapban x alkalommal x időre nincs meg a manuális visszaírás. Azt csinálom, hogy ezekhez a lapokhoz hozzátűzetem a cég irodájában az említett nyilatkozatok másolatát. Telephely ellenőrzés esetén ez gondolom jó így...

[ Szerkesztve ]

(#17009) HoTaZo válasza Qtya123 (#17008) üzenetére


HoTaZo
őstag

Szerintem, ezekkel a papírokkal kiegészítve jól csinálod, jól csináljátok. Mert a cégednek kötelessége adminisztrálni a tevékenységeidet, s a rendelkezésére álló program jelezte hibákra (" ") felhívni a figyelmedet. Mindazonáltal a te sofőri tevékenységed beugró sofőri tevékenység, ezért a nyilatkozatokkal pótlod, kiegészíted a hiányzó időket, így minden perceddel el tudsz számolni.
Mi is így csináltuk a volt cégemnél, ahol én sem ültem minden nap az autón. S ebből nem is volt problémám.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#17010) HoTaZo válasza Tüzi (#17007) üzenetére


HoTaZo
őstag

Én eddig így oldottam meg, hogy munkát húztam szombaton (mert a heti pihenőim hétvégére estek) addig, amikortól a hétfői indulásomig 44-44ó30' pihi maradt. "Mindig van mit barkácsolni az autón" jelszóval, ha már azért baszogathatnak, hogy pihenőre állított tachóval takarítod a kabint.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#17011) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Ma kipróbáltam a tabletre a droidos iGo (Avic változat) és Google Maps egyszerre futtatását, ráadásul olyan helyen, ahol nem mindig van térerő és olyan munkálatok vannak, hogy azt hiszi mindkettő, hogy valahova nagyon lekeveredtem a kívánt útról. :D De jól állta a sarat mind a tabi, mind a két alkalmazás.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#17012) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!

Mindenki nyaral?? :Y

------
Rozvadovnál vagyok, cseh A5, holnap az A10 (E65) -ön kell eljutni a lerakómhoz. Melyik a helyes út, hogy ne menjek teljesen keresztül Prágában?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#17013) fesii válasza HoTaZo (#17012) üzenetére


fesii
aktív tag

Körbe Brno fele. Először a ring aztán irány befelé.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#17014) HoTaZo válasza fesii (#17013) üzenetére


HoTaZo
őstag

Hát igen, féltem, hogy csak ez a helyes. Egyszer átvágtattam, ahogy most is vinne, de nem éreztem, hogy az lenne a jó.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#17015) Tüzi válasza HoTaZo (#17014) üzenetére

12tonna felett nem is mehetsz be úgy tudom.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#17016) Tüzi válasza HoTaZo (#17012) üzenetére

Itt vagyok Madrid és Guadalajara előtt, 2kor Liszabon VW, aztán kiderül mi lesz, mert holnap ünnepelnek valamit.
De szerintem nézelődni fogok :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#17017) fesii válasza HoTaZo (#17014) üzenetére


fesii
aktív tag

Ha akarsz akkor a 4-esen be mehetsz. Nem fognak hozzád szolni. De időbe csak pár percet nyersz.

(#17018) chop


chop
őstag

Hetfon jottem vissza, hozzam vagtak egy full retkes autot, ami meg a kisebbik gond, a nagyobb az, hogy SZENNE VAN CIGARETTAZVA, minden, de ismetlem minden aporodott budos, a taskabol kivett cuccaim fel nap utan ugyanolyan budosek, mintha egy retkes kocsma legutolso sarkabol vettek volna elo. Az agynemu is full budos (masfel nap utan), a felso agy BE VAN SARGULVA. Ejjel leengedett ablak mellett aludtam (probaltam aludni...) egy par orat, hogy szellozzon, mert konkretan orrfacsaro a szag. De en vagyoo a hulye, el se kellett volna hoznom ezt a szart.

Kaptam mar dohanyos kocsit, de ennyire lepusztitva meg egy se volt. Most egy eve helyeztek forgalomba...

(#17019) Zolás válasza chop (#17018) üzenetére


Zolás
addikt

Egyszer volt ilyen autóm. 5 percig. Otthagytam a francba, rögtön lett másik.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#17020) HoTaZo válasza fesii (#17017) üzenetére


HoTaZo
őstag

Pont jót fogtam ki, helyenként volt lassulás, a másik irány dugult.

(#17015) Tüzi : A Pepsihez szoktunk bejárni, de inkább kerülöm.
#17016 Vágyom már egy portugál útra!
Ebben az évben már nem lesz. 9-e + 16-a GKI és ADR vizsga.
Töltöm az anyagokat 1000-rel, Eszti olvassa fel nekem menet közben. :D

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#17021) HoTaZo válasza chop (#17018) üzenetére


HoTaZo
őstag

Meddig kell benne lenned?
Mondjuk, én el se indultam volna vele.
Ilyen autót jobb helyen kipucoltatják és ózon generátorozzák, s a delikvenstől levonják.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#17022) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok! Ugy érzem hamarosan vissazatérek belföldre, Megint itt vagyok Dunaújváros Papírgyár, 13:15 óta várok és még 13 kamion van elöttem, ma sem érünk haza, jó ha müsoridőben behivnak még azt ki tudok araszolgatni :F

(#17023) chop válasza HoTaZo (#17021) üzenetére


chop
őstag

3 het... Fogalmam sem volt, hogy a nikotin ennyire be tudja magat enni.

(#17024) HoTaZo válasza chop (#17023) üzenetére


HoTaZo
őstag

Basszus, az brutál neked.
Nem is egészséges, a ruháidon hónapokig meg fogod érezni. Mocsok volt az is, aki ezt adta ki neked.

(#17022) Intruder A 6: Nem tudsz bent aludni a rakodó helyen.
Mi úgy csináltuk múltkor Ausztriában.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#17025) Qtya123 válasza Intruder A 6 (#17022) üzenetére


Qtya123
őstag

Ez az araszolgatni dolog rémlik. Valaki úgy mondta egyszer, hogy "kiugrálok".
Már 5 éve volt, mikor mesélte, hogy miként működik. Emiatt már nagyon ködös az emlék, de valami olyan rémlik, hogy megy kb 20 másodpercet, majd gyorsan átnyomja pihenőre és vár 1 percet, majd újra kis arasz kb 20 másodpercig és így tovább.

Hogy van ez pontosan? Mennyi ideig nem vált át a tacho pihenőről? Idő, vagy sebesség számít?

[ Szerkesztve ]

(#17026) Somatom válasza Qtya123 (#17025) üzenetére


Somatom
veterán

Átvált szinte azonnal, de ha 1 percen belül megállsz és visszanyomod pihire, akkor visszaadja az indulás előtti pihenőidőt és onnan folytatja.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17027) Qtya123 válasza Somatom (#17026) üzenetére


Qtya123
őstag

Azt tudom, hogy rögtön vált vezetésre, ha elindulok, csak azt nem tudtam, hogy mennyi idő van visszakényszeríteni pihire. Ezek szerint 1 perc.

Amúgy szívás ez mindenhogy, mert az egy dolog, hogy ki tud ugrálni az ember, de ha a cégnél bent, vagy kint közvetlen előtte olyan a környék, hogy nem lehet megállni, akkor cumi.

Én amúgy most zsinórban háromszor futottam bele abba, hogy ilyen 14:56, 14:58-al értem vissza a cégem telephelyére, mert szépen elhúzódott a rakodás.
Abban biztos vagyok, hogy idő kérdése és bele fogok futni abba, hogy letelne a 15 óra, de az elhúzódott rakodás miatt nem érnék be.
Azt tudom, hogy vannak akik ilyenkor úgy csinálják nálunk, hogyha pár km-re vannak csak a telephelytől, akkor OUT és bemennek. (persze a főnök is áldását adja erre)

Úgy tudom, hogy ilyenkor, ha nem fognak meg, akkor utólag csak a céget büntethetik, mivel a kártya tiszta.
Ha ilyenbe belefutok az nagy "öröm" lesz, de muszáj leszek OUT-al menni, hacsak nem küldenek értem valakit. Az nem opció, hogy na akkor kivesszük a pihenőt és a kamionban alszunk, mivel én másnap már nem dolgozom, a munkaszerződésem is 1-1 napra szól.

[ Szerkesztve ]

(#17028) Somatom válasza Qtya123 (#17027) üzenetére


Somatom
veterán

Pár Km -nél nyomtathatsz is.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17029) Tüzi válasza HoTaZo (#17020) üzenetére

Megkérdezték pénteken este mikor érek le.
Mondtam, hogy szerda dél-koradélután, ezért úgy jöttem, hogy ideérjek időben. Meg is lett, EU idő szerint 12.10kor befutottam.
Reggel 9kor írták (7 órája kezdtem a napot), hogy este 7.30ra foglaltak időpontot, de kb 10 perc vezetéssel érek ide.
Amikor visszaírtam, hogy akkor majd pénteken lesz lerakva... Nagy csodálkozás...
Nem értem, minek kérdezik meg ha úgysem azt csinálják amit mondok?
Most meg megy a csodálkozás... Ráadásul a mai napra még egy felrakót is beszerveztek, de délután 3ra.
Mondjuk ezt ráfogom arra, hogy nincs meló, de talán többre mennénk ha ugyanazt a magyart beszélnénk... vagy nem tudom.
Mindegy.
Már találtam német lakcímet bajoroknál, ott a környéken meg keresek valami melót.
Meguntam ezt a szenvedést. Komolyan mondom, mintha más nyelvet beszélnénk, nem értik amit mondok, vagy csak simán elfelejtik, vagy leszarják, vagy hülyének néznek, vagy tényleg nem tudom. Év vége van?
Mindegy is.
Mondtam a bejelentlezéskor, hogy két process, lerakás majd felrakás, de kell még mostantól másfél óra...
Visszajövök az autóhoz, fél órára rá veri a gyerek a fülkét, hogy miért nem megyek, miért állok itt, megy a process.
Ezek meg az angolt felejtették el. Pedig direkt mondtam, hogy kell még másfél óra, majd dupláztam, hogy 90 perc szükséges még, hogy be tudjak menni, mert pihenőm van.
Feladom :)

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#17030) Tüzi válasza chop (#17023) üzenetére

Amikor beletolattak a fülkébe, az első alkalomnál a magyar faszi... Na az, ha jól emlékszem nem volt fél éves autó, de talán még negyed éves sem.
Az kb úgy le volt lakva, mint az a 10 éves napizós CF Daf, amivel kezdtem a "kamionos pályafutásom" belföldön.
Addig jó, amíg nem csípik össze a hasad a poloskák... Aludtam egy órát benne, négy csípés volt pólón keresztül a hasamon...
Nézd úgy, hogy mindig van lejjebb :)
Az autót meg add vissza a picsába amikor hazaértél vele.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#17031) HoTaZo válasza Tüzi (#17029) üzenetére


HoTaZo
őstag

De te, kalandosan szereted! ;]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#17032) Intruder A 6 válasza HoTaZo (#17024) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

A Végén csak előre kerültem a sorban, pár embernek lejárt a munkaideje és eléjük kerültem,
25 percem maradt bent a 15 órából, hazaértem :C

(#17033) Geri89 válasza Qtya123 (#17027) üzenetére


Geri89
aktív tag

Arra vigyázz, hogy out módot soha ne használd kártya nélkül. Csak akkor használható úgy, ha aznap egész nap mentes tevékenységet végzel (ergo egész nap out-on van), különben nem. Ha így megfognak (akár később egy telephely ellenőrzésen is simán kibukik a dolog, akár 1 év mulva is.. ), akkor nem a pár perc munkaidő túllépésért felelsz, (amit amúgy egy nyomtatással, és egy kevés szerencsével megúsznál, ha nem mindennapos), hanem manipulációért, csalásért.. És ott sokkal nagyobb a bírság.. :U

(#17034) Qtya123 válasza Geri89 (#17033) üzenetére


Qtya123
őstag

De mivel bizonyítják egy telephelyi ellenőrzésnél, hogy én hoztam be kártya nélkül OUT-ban az autót?

Én befejeztem a dolgomat, kivettem a kártyát, zártam a napom. Majd mondjuk fél-1 óra múlva jött valaki, aztán bevitte. Nekem nem kell tudnom ki és hogyan.

(#17035) Geri89 válasza Qtya123 (#17034) üzenetére


Geri89
aktív tag

Out előtt a te kártyád volt bent, és gondolom ha lejárt a 15 órád, nincs sok kedved még várakozni egy órát az out előtt.. Ellenőrök sem hülyék, tudják, hogy mi a helyzet.
De ha vársz is 1 órát, akkor simán nyilatkoztatják a céget, hogy ki vezette az autót az adott időben, esetleg megnézik a menetelevelet és már meg is vagy. (menetelevelet kötelező vezetni, minden km-el el kell számolni, szóval nem mondhatja a cég, hogy nem tudja, hogy ki vezette..).

Szóval szerintem ha ilyen van, inkább nyomtass, még ha meg is büntetnek, az olcsóbb, mint ha out miatt kap el..

[ Szerkesztve ]

(#17036) Tüzi

[link]
Csáááááá, viva Portugal

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#17037) Zolás válasza Geri89 (#17035) üzenetére


Zolás
addikt

Nemzetközi szállítmányozásban nincs menetlevél. Mindenki tölt valamit, de ha nem csinálsz, az sem baj.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#17038) Geri89 válasza Zolás (#17037) üzenetére


Geri89
aktív tag

Mivel áfát igényel vissza a munkáltatód, meg gondolom üzemanyag megtakarítást is elszámol, ezért van menetlevél, maximum nem te töltöd, hanem a flottakövető rendszer generálja le a gps adatok alapján. A lényeg, hogy OUT módba csak kártyával teheted az autót (ha csak egész nap nem mentes tevékenységet végzel), ha másképp teszel, az manipulációnak számít, ami pedig bűncselekmény. Eldöntheted, hogy a munkáltatód bűncselekmény gyanúja esetén kiadja-e az adataidat a hatóságnak... :U

Nálunk NKH-s ellenőr tartja az éves oktatást, mindig hangsúlyozza, hogy ha bármi van, nyomtass (nyomtass akkor, amikor elkezdessz tilosba járni, és nyomtass, amikor végeztél, tehát egy ilyen munkaidő túllépés két nyomtatást jelent), és sose OUT-al játsz.

(#17039) Antonious válasza Geri89 (#17038) üzenetére


Antonious
lelkes újonc

400 ezer forint büntetés, ennyi.
Kártya nélkül 800 ezer.

(#17040) fesii


fesii
aktív tag

Magyar kpm részéről én úgy látom/ hallom, hogy normálisak. Egészen addig amíg nem nézed őket hülyének.
Ez az out-os baromság ez pont az.
16 órás munkaidőre ha nyomtatsz valszeg meg sem büntet. Nyilván ne heti 3 ilyen legyen. Ha ügyeskedni akarsz ott nagyon fog a toll.

(#17041) Qtya123 válasza Geri89 (#17038) üzenetére


Qtya123
őstag

Jó, akkor ha ilyen lesz, akkor nyomtatok. De úgy látom a cégnél azért nem egyedülálló az out. Sőt még múltkor a főnökség is mondta épp valakinek, hogy majd ki lesz magyarázva ha ellenőrzés lenne, hogy meghibásodott az autó és úgy lett behozva lábon, stb...

Azt látom, hogy a kártyák tisztaságára figyelnek, de hogy mi van a műszerben, azon nem nagyon izgulnak.

Sőt, nemrég hozta ki az egyik főni testvére a vonatót nekem az egyik felrakóra, ami pár km-re volt a telephelytől. Outban hozta ki, én írtam be az out véget, mielőtt betettem a kártyám.

Nem tudom, hogy miért megy náluk ez. Lehet évek óta nem voltak náluk ellenőrizni, vagy nem tudom...

[ Szerkesztve ]

(#17042) Qtya123


Qtya123
őstag

Most kíváncsiságból hirtelen ezt találtam: [link]
"Az előírások alóli kivételt legtöbbször javításkor, karbantartáskor vagy építési területen, nem közterületen való áthajtáskor alkalmazzák. És így pl. a szervízbe való menet átvizsgálásra, karbantartásra vagy javításra ki van véve a munkaidőre vonatkozó előírások hatálya alól, de csak akkor, ha ez a menet nem része a jármű hagyományos útvonalának felrakodásra vagy lerakodásra."

Lehet ezért ilyen nyugodtak, mikor üresen pár km-t a telephelyre outban mennek néha. A telephelyen működik a szerviz is, valóban ott javítják a kamionokat, vannak szerelők is alkalmazottként a cégben.

(#17043) Somatom válasza Qtya123 (#17042) üzenetére


Somatom
veterán

Én max telephelyen belül használom az OUT -ot.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17044) Antonious válasza Qtya123 (#17042) üzenetére


Antonious
lelkes újonc

Ez itthon 400 ezer forint csak szólok!
Tavaly ennyit fizettem.

[ Szerkesztve ]

(#17045) Tüzi válasza Qtya123 (#17042) üzenetére

Szerinted nem lesz gyanús, hogy valaki telephelyen 90el megy pár kmt? :))

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#17046) Qtya123 válasza Antonious (#17044) üzenetére


Qtya123
őstag

Mármint a cégedet ellenőrizték és úgy fogtak meg téged, vagy közvetlenül téged állítottak meg az autóval?

Tüzi:
És így pl. a szervízbe való menet átvizsgálásra, karbantartásra vagy javításra ki van véve a munkaidőre vonatkozó előírások hatálya alól

Én ez alapján úgy értelmezem, hogy a szervízbe menet. Nem csak a telephelyen mozgás.

Én nyomtatni fogok, csak nem értem, hogyhogy ennyire figyelnek a kártya tisztaságra, de az autóban a tachora meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#17047) HoTaZo válasza Somatom (#17043) üzenetére


HoTaZo
őstag

Én még ott sem.
Próbálta mondani a műszakvezető, hogy Outoljak vagy vegyem ki a kártyát. Mondtam neki, ha letesz 2000€-t, akkor kiveszem. Pár hét mosolyszünet lett belőle.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#17048) Somatom válasza HoTaZo (#17047) üzenetére


Somatom
veterán

De, miért? Amikor kijöttem, zuhogott az eső. F...om fog ázni bepakolás közben. Jármű OUT -on átálltam egy rakodótető alá és ott pakoltam be, majd OUT vége. Aztán szundi, reggel betoltam a kártyámat és go. Bármelyik sofőr, raktáros, irányító, főnök arrébb állhatott az autóval.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17049) Geri89 válasza Qtya123 (#17046) üzenetére


Geri89
aktív tag

Mi nyugat-magyarországi cég vagyunk, átlagosan 3 évente jönnek ellenőrizni. Most nyáron volt telephely ellenőrzés legutóbb. Előtte 1 héttel kaptunk levelet, hogy melyik napra kell az elmúlt 1 évből az összes fuvarokmányt, menetlevelet, tachográf adatokat, oktatási dokumentációt, sofőrök által leadott kinyomatokat (mert ugye azt le kell adnod a cégnél!), sofőrök dokumentumainak másolatát előkészíteni. 90%-ban tachográf adatokat néztek, de azt durván részletesen.

Volt egy eset, amikor kollégámnak ideje elfogyott, még volt 30km a lerakóig, és le kellett rakodni aznap mindenképp. Utaztam személyautóval kb. 100km-et, majd magam vittem el az autót lerakni. Kiszúrták, kérdőre lettem vonva, hogy hogyan került be XY helyen a kártyám az autóba, és addig hol volt a másik sofőr? (GPS adatok alapján azt is látja, hogy hol történt a kártya csere..). Oké, nem lett belőle büntetés, de tényleg mindent látnak és tudnak, ha akarnak, és felesleges őket hülyének nézni, tudják, hogy mi a helyzet.. Nyilván ha 1 évben 1 ilyen out történet előfordulna nálatok, lehet, hogy nem foglalkoznának vele egy ellenőrzés során. De ahogy írod, ez nálatok bevett gyakorlat, így biztos, hogy egy esetleges ellenőrzésnél ebből nagy balhé lesz.. :U

[ Szerkesztve ]

(#17050) Tüzi

Outot is le kell ám papirozni.
Ki mikor miért meddig bérszámfejteni, stb.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.