Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3951) AstraCDX válasza Somatom (#3950) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Naaa !

Hát nem is tudtam, hogy a PH!-n van ilyen téma !

Ezt közvetve neked köszönhetem Somatom .

Onnan madzagolódtam ide .

Köszi ! :))

Üdv.

Astra

[ Szerkesztve ]

(#3952) Somatom válasza AstraCDX (#3951) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor üdv itt!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3953) dlaj válasza Somatom (#3952) üzenetére


dlaj
őstag

Don Quijote, sok siket a mobil internetes topikban kamionosként! :)

AstraCDX, Valamikor 2 évvel ezelőtt én is Somatom révén keveredtem ide. (Pár hét, és talán én is rendes 40 tonnás kamiont vezetek.)

(#3954) Somatom válasza dlaj (#3953) üzenetére


Somatom
veterán

Látszik, hogy keveset vagyok "itthon" emberek között (mármint a társaságomon kívül). Fura lett ez a negatív hozzáállás.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3955) berek21 válasza Somatom (#3954) üzenetére


berek21
senior tag

Előítéletektől mentes világért kérem keressen fel egy másik galaxist. ;]

LG Velvet eladó!

(#3956) Somatom válasza berek21 (#3955) üzenetére


Somatom
veterán

Szerencsére nem kell olyan messze menni. A pozitív energiával feltöltődéshez nekem elég Alicante -ig.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3957) fesii


fesii
aktív tag

Sziasztok
Győr irányából pest bécsi út 178-hoz hogy lehet bejutni?

(#3958) Somatom válasza fesii (#3957) üzenetére


Somatom
veterán

Komáromnál át a régi 1 -esre, aztán balra le a Duna parti útra, majd esztergomi elkerülő (117 -es út, ha jól emlékszem), és Pilisvörösvár felől be a 10 -esen. A másik irány szívás, mert körbe kell jönnöd az M0 -án, be az M3 bevezetőn, át az Árpád hídon, Vörösvári út -> Bécsi út.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3959) #81556480


#81556480
törölt tag

M1-én jóság van ? 😂 20km autós találkozó:D

(#3960) zsid válasza Somatom (#3949) üzenetére


zsid
senior tag

Jó, hát neked német rendszámod van, téged "otthon" a kutya sem fog basztatni :)

<tRucKdriFteR>

(#3961) Somatom válasza zsid (#3960) üzenetére


Somatom
veterán

Ebben én nem vagyok olyan biztos. Begurul a kontroll a parkolóba, és szépen sorra veszi a népet. Hétvégén a német sofőrök hazamennek. Ők nem a parkolókban állnak és legfőképpen nincsenek az autónál.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3962) Dexar007


Dexar007
veterán

Mult heten mikor autokaztam felmerult bennem egy erdekes kerdes: Tegyuk fel,hetfo hajnali 2kor kezdem a hetet,vezetek 9 orat,majd kiveszek egy 9-es pihenot,majd ujbol 9ora vezetes ujbol 9 ora piheno,majd meg egyszer ugyanez. Ez ugye 3db 9-es.Vagyis gyakorlatilag a het elejen ket nap ellotte a 9-es pihenoimet.
Na most mi van akkor ha mondjuk csutortokon,es penteken is egy elhuzodo rakodas miatt belecsuszok a 15 ora munkaidobe? Utana en mar hiaba tartok 11 oras pihenot,az tullog a 24 oran,es 9-esnek minosul nem?
De nem is muszaj 15 orasnak lennie a munkaidonek,eleg ha 13,5 oras,mert mar akkor sem jon ki a 11 ora pihi.

Give me your cum,bull!

(#3963) Somatom


Somatom
veterán

Na, jól indul az etapom. Kiküldtek felrakóra váltani, ahol a váltóm már 5 órája várt rampára. Azt mondta az irányítóm, hogy reggel 4 -kor induljak. Este 9 -kor jelzett a csipogó, hogy irány a raktár iroda. Közölték, hogy mára ennyi, reggel 6 -kor jelentkezzünk be újra rampáért. Most már nincs kit felhívnom. Reggel 7 -kor azt fogja látni az irányítóm, hogy ugyanott dekkolok. De szép napom lesz!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3964) zsid válasza Dexar007 (#3962) üzenetére


zsid
senior tag

Igen, az pihenőcsökkentés lesz amiért rendesen megszexuálnak.

<tRucKdriFteR>

(#3965) Dexar007 válasza zsid (#3964) üzenetére


Dexar007
veterán

Probaltad mar? A szabaly nem ugy szol,hogy 3db 9-es pihenö,es 3db 15 oras munkaidö? Egyik nem üti a masikat,vagyis tegyük fel:

hetfon elindulok,vezetek x orat kiveszek egy db 9-es pihenöt (1)
kedden 15 ora munkaidö rakodas miatt ( 1)
szerdan vezetes, 9 ora pihenö (2)
csütörtökön 15 ora munkaidö rakodas miatt (2)
pentek vezetes 9 ora pihi (3)
szombat 15 ora munkaidö rakodas miatt (3)

Vagy ez igy akkor 6db 9orasnak minösül?

Give me your cum,bull!

(#3966) Somatom válasza Dexar007 (#3965) üzenetére


Somatom
veterán

De, "ütik egymást", vagyis a kettő összefügg. A szabály úgy szól, hogy minden 24 órás ciklusban kell tartanod egy ..... Ha a 24 -ből kivonod a minimális 9 -et, akkor kapod a 15 -öt. Tehát, ha túlléped a 13 -at, vagy kevesebbet pihensz 11 -nél, az úgyanúgy csökkentett pihenő lesz. A ciklus a napi pihenőd végétől indul. (Feltéve, hogy olyan helyen tartózkodsz, ahol 24 óra egy nap. Pl. régen olvastam olyan könyvet, amiben három nap volt egy esztendő. :) ).

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3967) Dexar007 válasza Somatom (#3966) üzenetére


Dexar007
veterán

Az Interstellarban volt olyan bolygo ahol egy nap tobb evnek minösült. Szerinted ezt a BAG elfogadja? :K ;]

Az a szivas,hogy a 13 ora 1 perces munkaidövel is automatikusan elhasznaltam az egyik 9-es pihenömet.Vagyis dehogy szivas..meg ezt is feleznie kene,es akkor lenne jo. :D

Give me your cum,bull!

(#3968) Somatom válasza Dexar007 (#3967) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem el kell fogadnia, amennyiben bizonyítani tudod, hogy az adott bolygón is érvényben van az AETR, illetve az 561/2006. :) Csak az a bibi, hogy a szabály nem a munkaidőkről, hanem a pihenőidőkről rendelkezik. Ha az adott bolygón is 9 óra a csökkentett pihenőidő, akkor alaposan ki kell aludnod magad, mert utána hosszú műszak következik. :O

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3969) fesii


fesii
aktív tag

Sziasztok
Nem tudom füstöl-e itt valaki. Sajna rosszul számoltam az adagom. Hol a legolcsóbb a cigi? Holland belga vagy német? Dohány kellene csak...

(#3970) berek21 válasza fesii (#3969) üzenetére


berek21
senior tag

Luxembourg. Ha nem jársz arra, akkor belga.

LG Velvet eladó!

(#3971) zsid válasza Dexar007 (#3965) üzenetére


zsid
senior tag

"Vagy ez igy akkor 6db 9orasnak minösül?"

Na most komolyan, szerinted? 6db egymást követő 9 óra hosszú pihenő az minek minősülhet? 6db 11 órásnak? :DDD
3+9 órásból lehet akármennyi,azzal talán még menthető lenne egy két nap, ha úgy jön össze.

<tRucKdriFteR>

(#3972) Dexar007 válasza zsid (#3971) üzenetére


Dexar007
veterán

Az a baj,hogy nap közben 3 orat folyamatosan allni nem egyszerü. Eddig csak egyszer sikerült,mikor 5 orat kellett varni a rakodasra. :)
Egyebkent ugy gondoltam,hogy 3db 9 -esnek,es 3db 15 oras munkaidonek minosul,ami utan majd tartok 11 ora pihit es kesz. ;] Igaz,kifutok a 24 orabol,de a pihi megvan.

Give me your cum,bull!

(#3973) zsid válasza Dexar007 (#3972) üzenetére


zsid
senior tag

Egyszerű az, csak sokat kell vámra járni :DDD

Korábban már beszültünk erről és most somatom is említette egy a 13 meg 15 óra ez egy nagyon rosszul berögződött dolog és nem nagyon tudunk tőle megszabadulni és ez nagyon sokakat félrevezet. Ha ki futsz a 24 órából akkor az ugyanolyan, mintha nem lenne :)

Nagyon retek ez az 561, ráférne már egy egyszerűsítés.

<tRucKdriFteR>

(#3974) Somatom


Somatom
veterán

Ez megrohadós hétvégének ígérkezik, úgyhogy beüzemeltem az állóklímát. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3975) dlaj válasza Somatom (#3974) üzenetére


dlaj
őstag

Miféle venti ez? 12, 24, 220V?

(#3976) Somatom válasza dlaj (#3975) üzenetére


Somatom
veterán

24V. Bármelyik Hof -ban, vagy kamionos boltban kapható.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3977) dlaj válasza Somatom (#3976) üzenetére


dlaj
őstag

Köszönöm, kell egy ilyen is. Kötelező tartozék.

(#3978) Somatom válasza dlaj (#3977) üzenetére


Somatom
veterán

Jobb lenne egy nagyobb, mert ez elég zajos, de ennél nagyobbat nem láttam. Viszont így elhelyezve meglepő módon kitolja a fülkében megmaradás határait. Persze, van az a hőmérséklet, amin már csak a vízpart, vagy az árnyékba dugott tábori ágy segít. A tábori ágy egyébként a belföldi rakodásoknál is hasznosnak bizonyult. A "várós" helyen kifigyeli az ember, hogy merre néz a legmagasabban levő iroda ablaka, majd onnan jól látható helyre kihelyezi az ágyat, mellé rak egy üdítőt, és rövidnadrágban, a lehető legpofátlanabb pozícióban elkezd újságot olvasgatni. Tapasztalatom szerint olyankor hamarabb rampára hívnak. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3979) Somatom


Somatom
veterán

Még egy infó. Telenoros kártyával, roamingban, hibátlanul megy a MyTV németben.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3980) dlaj válasza Somatom (#3978) üzenetére


dlaj
őstag

Köszi a hasznos tanácsokat! :)

(#3981) #81556480 válasza Somatom (#3974) üzenetére


#81556480
törölt tag

Küldenél képeket a tv-tartó megoldásodról?
Ugyan ilyen az én manom belseje is, csak nem nyerges

(#3982) Somatom válasza #81556480 (#3981) üzenetére


Somatom
veterán

Holnap küldök. De, egyébként eredetileg egy kormányra akasztható tálca. Régen, egy benzinkúton vettem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3983) berek21 válasza Somatom (#3974) üzenetére


berek21
senior tag

Parádés megoldás! :D

LG Velvet eladó!

(#3984) Dexar007 válasza Somatom (#3979) üzenetére


Dexar007
veterán

Nem szamit fel adatot?

Give me your cum,bull!

(#3985) Somatom válasza Dexar007 (#3984) üzenetére


Somatom
veterán

De, igen. EQ flottás kártyám van, korlátlan nettel (otthon), amivel 10,5GB -ot használhatok roamingban. Csak roamingra állítólag van egy jobb ajánlatuk is. 50GB. Abból el lehet TV -zgetni. A két hétvégén 1-2 filmhez, meg az F1 futamokhoz nekem elég a 10,5GB is. De, van megoldásom német hálózatra (pl. Hof Wifire) is.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3986) Dexar007 válasza Somatom (#3985) üzenetére


Dexar007
veterán

Mennyit eszik kb 2 ora alatt? Bl dontohoz a multkor jol jott volna.:D

Give me your cum,bull!

(#3987) Somatom válasza Dexar007 (#3986) üzenetére


Somatom
veterán

Még csak rövid tesztet tudtam csinálni Kodival. SD felbontásban 180MB volt 10perc. De, nem tudom, hogy az SD milyen felbontást jelent. Kodiban csak SD és HD között tudok váltani, míg a MyTV alkalmazásban több SD felbontás közül lehet választani. Csak, a MyTV nem megy Wifin, vagy külföldi kártyával (csak VPN -nel, de akkor inkább Kodi, mert úgy megy VPN nélkül is).

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3988) Somatom válasza #81556480 (#3981) üzenetére


Somatom
veterán

Küldeném a képet, de nem megy. Most írtam a hibajelentő topikba.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3989) Somatom válasza Dexar007 (#3986) üzenetére


Somatom
veterán

Az előbb megnéztem közvetlenül MyTV alkalmazásban. A legalacsonyabb felbontáson (240p) a 3G Watchdog 71MB -ot mért 10perc alatt, vagyis óránként kb. 430MB. Szóval, cirka 25 óra TV nézésre elég a 10,5GB -om.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3990) #81556480


#81556480
törölt tag

Szeritnem ne tedd OFF-ba, teljesen érinti a kamionozást, eezek kamionos cuccok :D

Multkor leszóltad a paravolát, de nekem fixre be volt vezetékelve az előző kocsim, tv felszerelve csavarral, így kiraktam az antennát a felszerelt tartójára, gyors csatlakozóval rádugtam a kábelt, és 3 perc alatt beállítottam. nemnagyon kell szenvedni vele ha rááll a kezed egy idő után. már a parkolóba álláskor néztem merre van dél, így abba az irányba próbálkoztam. reccenésmentes 80-90%-os jelszint mindig megvolt, és így a HD- adások is tökéletesen jöttek.

(ezen a képen még nem volt meg a vezetékelés, később már teljesen el volt tüntetve. )

(#3991) Somatom válasza #81556480 (#3990) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem az a bajom a parabolával, hogy kéthetente ki/be cuccolok a kocsiba/ból, és nyűgös lenne a komplett cucc hurcolása. Plusz, otthon sincs külön előfizum, a MyTV -t használom az otthoni TV -n is. Tehát, nekem praktikus és költséghatékony azt kiterjeszteni a kamionos üzemmódomra.

Most újra próbáltam, de továbbra sem megy nálam a képfeltöltés a PH -ra.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3992) Somatom válasza #81556480 (#3981) üzenetére


Somatom
veterán

TV tartó

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3993) Dexar007 válasza Somatom (#3985) üzenetére


Dexar007
veterán

Mennyi penz havonta?

Nekem is EQ van asszem,ez 2000ft havonta (4gb Mo-n) + 500ft az EU net amiert 500at adnak.

Give me your cum,bull!

(#3994) Somatom válasza Dexar007 (#3993) üzenetére


Somatom
veterán

6500Ft/hó a két korlátlan kártya (fő + megosztó). Ezek csak adatkártyák, nuku GSM beszélgetés (persze, ha net van, akkor minden van :) ). Ha csak egy kártya kell, akkor az IQ pro flottával jobban jársz.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3995) dlaj válasza #81556480 (#3990) üzenetére


dlaj
őstag

Jó érzés nemzeti színű zászlót látni autókon, biztos az enyémen is lesz előbb-utóbb.
És legalább tudom, kit kell kérdeznem parabóla ügyben. :)

(#3996) #81556480 válasza dlaj (#3995) üzenetére


#81556480
törölt tag

engem kérdezhetsz, ha tudok segítek. UPC-nél dolgoztam is valameddig .

(#3997) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődés szinten, mi kellene ahoz hogy saját autóval fuvarozzak?
Kb mekkora induló költséggel kellene számolni?

(#3998) #81556480 válasza Intruder A 6 (#3997) üzenetére


#81556480
törölt tag

belföld, vagy nemzetközi?

nekem unokatesóm vállalkozó, jó sokba kerül, de amivel sokan nem számolnak, hogy jó kis tartalék kell a szervizre, mert bármikor lehet gebasz. és az első fuvarok csak később lesznek ugye kifizetve. ( nemzetközibe vannak cégek akik 90 napos átutalást használnak)

de amugy ezt sok csoportba bedobták már, én meg csak legyintek :D lehet csinálni, de 3-4 év mire frankón beindul, mondjuk utána hozza a pénzt rendesen. de egyedül, 1 autós vállalkozás szerintem felőrli az embert sajnos a magyar rendszer miatt.

(#3999) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Nemzetközi viszonylatban semleges fuvarozásra keresek időszakos partnert, aki tudna nekünk megfelelő árajánlat alapján szállítmányozni. Nekem nincs TIMO regisztrációm, nem is akarok vele kínlódni.
Esetenként teljes 24 tonnás fuvarok vannak, de előfordulnak pár palettások is.
Ha valakinek van ilyen érdekeltsége, szívesen vennék elérhetőségeket ahová ajánlatkéréseket küldhetnék.

Előre is köszönöm szépen!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4000) #81556480 válasza bitpork (#3999) üzenetére


#81556480
törölt tag

Mi német import export fuvarokat csinálunk minden héten. 16pal Max 3tonna. De reszrakomany is johet. Érdekel? Vagy hová kuldenéd ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.