Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11001) Somatom válasza Di Natale (#11000) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor még odéb lesz ez a műsorszám. Kezdőként nem is nagyon válogathatsz a lehetőségek között. A buszosoknak jobbak a körülményeik, mivel ahol az árut etetik, ott ők is tudnak enni. De, azért az ő melójuk sem fenékig tejföl. Tök jó, hogy az áru le/fel rakodja magát, de nekem egy áru ne ugasson, hogy hogyan vezessek, vagy hol álljak meg! Lekötözve szép csendben várja ki, hogy leszállítsam a lerakóra! :K

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11002) KAMELOT válasza Di Natale (#11000) üzenetére


KAMELOT
titán

Buszozást gondolt át. Erős idegzet kell oda és állandó figyelem. Szerintem a kamionozás után nem mész buszra :)

Megemlékezés Andreas [link]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#11003) fesii válasza Qtya123 (#10994) üzenetére


fesii
aktív tag

Köszi zsid igy csináltam. :)
Elvileg a mi górénknak is csökkentették a lóvét 3centel. Egyenlőre ez még nem gond ettől nem lesz fizu csökkenés. Volt olyan franchise akinél 9centet vettek el. Az már nem olyan kis ősszeg...
Teszem hozzá az én részemről mondjuk -20e ft-al mit kezd ha annyit levon. 8autónál 160e...
Ha levon mondjuk mindenkitől 50erzsit akkor meg sok sikert neki az új emberkékhez... Kicsit többe kerül havi 50-nél ha törnek az autók...

(#11004) KAMELOT válasza fesii (#11003) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát igen! Vannak sofőrök, ami kevés és azon belül a jó sofőrök aránya mégkevesebb. Most dobtak ki tőlünk egy szélhámost. 2.5 turnust volt. Mindenhonnan elkésett és hazudott, mikor az összes fuvar fix már évek óta. Meg 2 napja dolgozik, azt mondja ő most 11-est vesz ki mert fáradt. Végül kiderült piás volt. Balfax szélhámos!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#11005) Zolás


Zolás
addikt

Mostantól állást keresek. Főni behülyült, 3 hét egy hét felállásban akar mindenkit dolgoztatni, mert akkor nem áll a kamion. Természetesen saját autó se lesz senkinek. Mert az új jogszabály megengedi, hogy két 24 pihi legyen egymás után. Igaz hogy a cégnél a sofőrök nagy része nem akarja, de ez most huszadrangú, ember van most dögivel, kinek számít hogy 8-10 éve itt van, és mindent tud. Most is összevesztünk, mert már a harmadik hétvégén vagyok kint, és két hétre pakoltam. Nem érti, hogy mi a baj. Hiszen a jogszabály megengedi. Persze szólni nem szólt, hogy nem két hétre indulok.
Aki tud valami jó melót, ahol a második hétvégére hazavisznek szó nélkül, az kérem jelezze. Leginkább hűtős munka érdekel.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11006) Somatom válasza Zolás (#11005) üzenetére


Somatom
veterán

Nem jön ki a matekja. 3/1 -ben nem jön ki a 2X24. Ebben az esetben bármely 4 hetet nézve kell legyen 2db. 45 -ös (plusz a kompenzáció). Tehát 45 - 45 - 24 - 24 - 45 - 45.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11007) Zolás válasza Somatom (#11006) üzenetére


Zolás
addikt

Egy hét otthon az hány 45? Megkezded szombat este, és jövő hét utáni héten hétfőn kezdesz. Az bőven van még kompenzációval együtt is 2x45.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11008) Somatom válasza Zolás (#11007) üzenetére


Somatom
veterán

Bármely négy egymást követő hét eloszlásában is megvan így a 2x45? Most túl fáradt vagyok ezt kimatekozni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11009) Zolás válasza Somatom (#11008) üzenetére


Zolás
addikt

Lényegében, csak annyit kérnek, hogy legyen 2x45 egy hónapban. Az hogy ezek összefüggenek, az papírforma szerint szabályos. Minden hónapban van egy heted, amikor nem dolgozol. Nem kell sokat matekolni.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11010) KAMELOT válasza Somatom (#11006) üzenetére


KAMELOT
titán

Az új jogszabály szerint így van...
3+1 hét esetén 2x24 de csak akkor ha a 3 hétvégén már mész haza és 1 hetet otthon vagy.
4+1 esetén a rendes felállás.
Amúgy meg a lényeg, hogy a 28. napon menjen az illető haza 1x45 pihenőre.

Zolás: van annyi hűtős mo-n. Kérdezd meg a GFL.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#11011) Qtya123 válasza Zolás (#11005) üzenetére


Qtya123
őstag

"Igaz hogy a cégnél a sofőrök nagy része nem akarja, de ez most huszadrangú, ember van most dögivel, kinek számít hogy 8-10 éve itt van, és mindent tud."

Ez az amit én is látok sok helyen és a saját munkahelyemen is tapasztalható.

Félek, ha ez a vírus sokáig itt lesz nem mostanában terem nekem babér 0 km-es kamionosként...

Neked sok sikert a melókereséshez. Tapasztalattal biztosan fogsz találni.

[ Szerkesztve ]

(#11012) Zolás válasza Qtya123 (#11011) üzenetére


Zolás
addikt

Lassan 20 évvel a hátam mögött csak lesz valami. Viszont jobb lenne, ha olyan céghez mennék, amit valaki ismer, és megmondja az őszintét. Ígérni minden cég tud, csak betartani nem akar senki. Ezt szeretném elkerülni.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11013) fesii válasza Zolás (#11012) üzenetére


fesii
aktív tag

Helyileg merre laksz?

(#11014) KAMELOT válasza Zolás (#11012) üzenetére


KAMELOT
titán

Az a gond, hogy 2 hetezni akarsz, úgy meg nehéz lesz. Vagy csak 2 hét után hétvégére akarsz jönni aztán mwnni tovább?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#11015) Zolás válasza KAMELOT (#11014) üzenetére


Zolás
addikt

Igen, két hét, hétvége otthon, aztán megyek tovább. Hetelőst nem írom, jó lenne, de a normál helyek kihalásos alapon mennek.
Pest megye, Maglód.

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11016) zolika39 válasza Zolás (#11012) üzenetére


zolika39
újonc

https://soforallas.com/allasok/nemzetkozi-gepjarmuvezeto-2-1het-80-nap/

(#11017) zolika39 válasza Zolás (#11015) üzenetére


zolika39
újonc

https://soforallas.com/allasok/nemzetkozi-gepkocsivezeto-483/
KÖRMUNKÁK illetve
ODA-VISSZA MUNKÁK
Magyar-Holland- Magyar
Magyar-Belga-Magyar
Magyar – Német- Magyar illetve
Magyar – Olasz – Magyar viszonylatokra.
NEM UNIÓZÁS!!
HETELŐS MUNKÁK!!!

(#11018) Zolás válasza zolika39 (#11017) üzenetére


Zolás
addikt

Köszi, ez jobban tetszik. A másikkal sincs nagy baj, de ponyvással nem mennék angliába, kivágják a retkek, én meg szophatok vele. Amúgy csípem angliát, csak az odajutás szar.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11019) KAMELOT válasza Zolás (#11018) üzenetére


KAMELOT
titán

És egyre xarabb lesz főleg ha nem hűtőssel mész!
Látod vannak munkák keresni kell.
Ezeket nem nézted?
Karzol trans, Baromfi trans, GFL stb.
Ez nem jó? [link]

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#11020) Zolás válasza KAMELOT (#11019) üzenetére


Zolás
addikt

Karzol csak négykezes. Onnan tudom, hogy beszéltem sofőrökkel, néha valaki megy szólóba, de ha olyan a munka, akkor összeülsz akárkivel, aki jön. Amúgy a szomszéd falu határában vannak, az lenne a legjobb, de én nem ülök össze senkivel.
GTC meg a LIDL, hát, terítek most is oda, amit a sofőrök elmondanak, az alapján nem szívesen mennék oda. Minden szarért levonás, meg minden nap legyen 15 órás a munkaidő, meg a többi nyalánkság. Spárt is ezen okokból engedtem el, bár ott nem ennyire szar a helyzet, viszont van vonóháromszöges pót, attól meg kiráz a hideg :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11021) KAMELOT válasza Zolás (#11020) üzenetére


KAMELOT
titán

Választék van csak a xarok közül ahogy látom. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#11022) Zolás válasza KAMELOT (#11021) üzenetére


Zolás
addikt

Azért írtam ide, ha egy sofőr ajánlja a saját munkahelyét, az olyan rossz nem lehet. Itt Pest körül meg nagyon sok a svindler munkáltató, bárkit felvesz, csak menjen az autó. Aztán a fizetés meg a megbeszéltnek a közelébe sincs. Mert nem csináltad meg még azt a kanyart is, meg túl sokat fogyaszt a kamion, meg minden szar kitalálva, csak nehogy megkapd, amiért dolgozol.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11023) HoTaZo válasza Zolás (#11022) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nekünk Gyálon van a telephelyünk, az irányítás Egerből jön, de oda szerelvénnyel csak akkor megyek, ha arra van dolgom. Viszont ponyvás, van néhány doboz is, de azokat csak olyan öregeknek adták, akiket kímélni akartak, aztán mégis elmentek. Biztos van jobb, fizetésben is, van össze-visszaság, elégedetlenség, de egyelőre én elvagyok.
Ha gondolod tudunk beszélni részletekről is.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#11024) KAMELOT válasza Zolás (#11022) üzenetére


KAMELOT
titán

Ismerős ez és nagyon szomorú. Ezek meg nem vállalkozók hanem szélhámosok.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#11025) Somatom válasza KAMELOT (#11024) üzenetére


Somatom
veterán

Ezért mentem ki melózni. Elegem lett a cigánykodásból. Hogy vacogva aludjak, hogy bikát keresgéljek a zárlatos akku miatt, hogy saját zsebből tankoljam az autót, hogy hazajussak, stb., stb.
Vagy a melóval volt gáz, vagy az autóval, vagy a lóvéval. Kint sem fenékig tejföl, de három évenként cserélik az autókat, a meló elvégezhető és napra pontosan csilingel a kassza.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11026) KAMELOT válasza Somatom (#11025) üzenetére


KAMELOT
titán

Ugyan ezért vagyok kint én is. Cigánykodást tartsák meg maguknak. Pontosan be van tartva minden.
10-én zseton fillérre pontosan ott van!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#11027) Zolás válasza HoTaZo (#11023) üzenetére


Zolás
addikt

Jöhet minden, mindenre kapható vagyok. Elégedetlenség itt is volt, mégis elvoltam 8 évig. Ezt már nem tudom tolerálni. Mikor beléptem a céghez, két kérésem volt. Állandó autó, hűtős póttal. Most mindent elvesz, mert forgás van, senkinek sincs állandó gép, hűtőt meg ha úgy jön ki, akkor húzok. Plusz legyek kint 3 hétig. Akkor meg minek törjem magam? Ponyvással tudok máshol is dolgozni, ahol állandó a gép, és nem akar kint tartani három hétig.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11028) csibe1 válasza KAMELOT (#11026) üzenetére


csibe1
addikt

A cigánykodás nem csak magyar cégekre jellemző.
Akad osztrák meg német cégek között is ügyeskedő, igérgető.
Annyiban jobb talán a helyzet, hogy ha felnyomod őket akkor legalább a pénzed megvan némi csúszással, de kamatostul.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#11029) KAMELOT válasza csibe1 (#11028) üzenetére


KAMELOT
titán

Igen ez így van. Ezért jó nagy komoly cégnél dolgozni, persze előtte alaposan érdeklődni mi, hogy megy.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#11030) HoTaZo válasza Zolás (#11027) üzenetére


HoTaZo
őstag

Este küldöm.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#11031) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Ha sokáig járatom az autót alapjáraton akkor igaz az, hogy a kipufogógáz hőmérséklete ami terheli a turbót károsodhat, a motor és így az olajszivattyú alacsony fordulatából(bár erre megoldás lenne pl a 2017-es Daf amiben változó szállítási kapacitású víz-kormánymű-olajszivattyú) adódó nem kielégítő hűtés és kenés miatt?
Plusz fokozottabban telítődik a koromszűrő ami miatt korábban történik regeneráció, bár ez üzemi szempontból nem tudom mennyire káros vagy nem.

Ui: Daf-al kapcsolatban, ha már felmerült a neve:

Traxon váltó duplakuplungos ez az a fajta váltó ami a Volvonak van az a dsg féle?

Végül még egy kérdés: az említett Daf ami Truck of the year címet is elnyerte mi a pontos megnevezése és ez a kérdés több márkát is említhet?
Régen volt 95-ös majd jött a 95xf aztán xf95 és 2004-2005 körül a xf105, de most nincsen külön megnevezésük csak annyit hallunk, hogy kijött az új euró 6-os.

(#11032) Zolás válasza Teodor52 (#11031) üzenetére


Zolás
addikt

Ezeket a hibákat már kiküszöbölték. A koromszűrő telítődhet, olyankor folyamatosan kolompol, autópályán 85, manuálra állított váltó, és egy fokozattal alacsonyabbra kell tenni. Fél óra-óra alatt tisztul annyira, hogy elhallgasson.
Truck of the year meg megbeszélés alapján, még ki sem jött az adott fülke, még az úton se látsz olyat, már truck of the year. Meg természetesen a fullos, majdnem duplájába kerülő fülkés kapja a címet, nem amit az átlagfőnök megvesz.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11033) KAMELOT válasza Teodor52 (#11031) üzenetére


KAMELOT
titán

Nyugodtan mehet, majd az magától regenerálódik.
Te is ilyenre gondolsz :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#11034) HoTaZo válasza Zolás (#11027) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ment pm.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#11035) Teodor52 válasza Zolás (#11032) üzenetére


Teodor52
senior tag

Köszi az infót.

KAMELOT: Tuti :)

Most nézem csak mióta nevezik 106-nak a Daf-ot???
Ezért kérdeztem feljebb, hogy pl akkor az új Scaniat, hogy hívják, hogy nevén nevezzem a dolgokat érted/értitek? :)

Mert ha mondom azt, hogy euro 6-os scaniával dolgozom, akkor lehet gondolni a Streamline-re is ami 2013-ban debütált és már a második generációs eu6-os motorral.

Még egy valami:

Csak hallásból: az igaz hogy a barum márkának van kormányzott tengelyre olyan gumiabroncsa, aminek felhelyezésekor nem kell figyelembe venni a forgásirányát mert véleményem szerint egy gumiabroncs sincs legalábbis tehergépkocsi kategóriában ami forgásiránymentes vagy független lenne?

[ Szerkesztve ]

(#11036) KAMELOT válasza Teodor52 (#11035) üzenetére


KAMELOT
titán

Meg van adva a forgásirány. Gumisok tudják.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#11037) Mcrazy


Mcrazy
őstag

Sziasztok!
Kisebb baleset miatt betegállományba kerültem, amit közvetlen szabadság fog követni. Hogy tudom ezt a két fajta tevékenységet igazolni, ha jogszerűen szeretnék eljárni? Fordítva működne, mert előbb visszaírnám a szabit, majd a többit kihagynám, mert a betegállományt a táppénzes papírral tudom igazolni. Na de előbb van a begsi, utána a szabi. Nem írhatom az egészet pihenőnek, mert munkahelyi baleset volt és jegyzőkönyv is készült róla. Telephely ellenőrzésnél nem biztos, hogy jól mutatna. 5letek?

Üdv: Mcrazy

(#11038) HoTaZo válasza Mcrazy (#11037) üzenetére


HoTaZo
őstag

Szia!
Pedig, ahogy én tudom, az egészet, onnantól, hogy kiírt a doki, pihenőnek írhatod. A betegszabit a doki papírjával igazolod, a többit pedig nem is kell, mert teljesen szabadon rendelkezel a szabadidőddel. A kérdés inkább az, hogy mennyit enged visszaírni a tachód? A lényeg, hogy ne legyen egy perc átfedés se, ha netán egyik időszakot tevékenység igazoló lappal akarnád igazolni.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#11039) KAMELOT válasza HoTaZo (#11038) üzenetére


KAMELOT
titán

Pontosan! Végig pihenő, mást meg papírral igazolja! Más verzió nincs!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#11040) Mcrazy válasza HoTaZo (#11038) üzenetére


Mcrazy
őstag

Igy jobban belegondolva igazad van és még logikus is. Hiszen a betegszabi is egyfajta pihenő. A tachom új, GPS-es. Nem volt még gond a visszaírással.
Tevékenységigazolót nem használok, mert azt nem köteles elfogadni a Polizei.
Köszönöm az ébresztőt! :B

Üdv: Mcrazy

(#11041) KAMELOT válasza Mcrazy (#11040) üzenetére


KAMELOT
titán

Gps tachot meg lehet köszönni a keleti szélhámosoknak.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#11042) Mcrazy válasza KAMELOT (#11041) üzenetére


Mcrazy
őstag

Ilyenek mindig vannak és lesznek is az élet minden területén. Pld: Táppénzcsalók, Munkanélküli járulékcsalók, adócsalók és még sorolhatnám.. Ezt nem tudjuk elkerülni csak szigorúbb és szigorúbb szabályozásokkal, amik kedvezőtlen hatással vannak a tisztességes emberekre is.

Üdv: Mcrazy

(#11043) Somatom válasza Mcrazy (#11042) üzenetére


Somatom
veterán

A GPS -es tacho nem az ilyenek miatt lett bevezetve, hanem azért, hogy traffi nélkül is ellenőrizhető legyen a gyorshajtás. Ezzel csak egy bibi van. Olyan, mint a mágnesezés. Logikátlan. Én még nem hallottam olyan sofőrről, aki azért szeg szabályt, hogy ugyanazért a pénzért többet dolgozhasson.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11044) Mcrazy válasza Somatom (#11043) üzenetére


Mcrazy
őstag

Hát nem tudom, hogy mennyire logikátlan a gyorshajtás, de ha azt mondom, hogy a Spar-os, ADR-s és a Litván LKW-k után 85km/h-val én vagyok Ausztriában a leglassabb, akkor a többieket valami csak készteti a gázpedál padlón való áttaposására.

Üdv: Mcrazy

(#11045) Somatom válasza Mcrazy (#11044) üzenetére


Somatom
veterán

Na, ez a lényeg! Ok és okozat. Az okozat láttán minden értelmes emberben felmerül az ok kérdése. Akkor a rendőrben miért nem? Miért csak a gyorshajtást vizsgálja az oka helyett?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11046) Mcrazy válasza Somatom (#11045) üzenetére


Mcrazy
őstag

Azért, mert a rendőr a szabály betartásával foglalkozik, ez a feladata, nem pedig a szabályszegés okának felderítése és megoldása. A rendőr nem tud elmenni a főnökhöz és kiporolni a nadrágját, hogy márpedig ne hajtsa már a sofőrjét, mert észnélkül száguldozik az utakon. Mi, sofőrök tudunk csak tenni az ellen, hogy ne hajtsák ki a belünket. Ha bologató kutyaként megcsinálunk mindent, akkor a munkaadók a végtelenségig tudják feszíteni a húrt.

Üdv: Mcrazy

(#11047) Somatom válasza Mcrazy (#11046) üzenetére


Somatom
veterán

Ha sorban állnak azért a jövedelemért, amiből a családodat kell eltartanod, az némileg átírja a priorításokat. Ezt a problémát igenis a hatóságoknak kell(ene) megoldaniuk, mert nekik van ehhez elegendő jogkörük. Illetve, erre való a szakszervezet. Én már mondtam a cégnél, hogy adjon le minden sofőr 20 eurót a fizetéséből és bízzunk meg egy németül jól beszélő kollégát azzal, hogy az érdekeinket képviselje a vezetőségnél. Őt a főnök nem rúghatja ki, mivel nem ő alkalmazza. Csak egy kis összefogásra lenne szükség. Szerinted mi lett?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11048) Mcrazy válasza Somatom (#11047) üzenetére


Mcrazy
őstag

Szerintem senki nem díjazta az 5leted. Nem újdonság. Viszont 2-300 euró bírság 90km/h sebességért, szintén megváltoztatná a prioritásokat.

Üdv: Mcrazy

(#11049) Somatom válasza Mcrazy (#11048) üzenetére


Somatom
veterán

Jó, akkor közelítsük meg a másik oldalról! Szerinted az általad említett sofőrök miért hajtanak gyorsan?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11050) Mcrazy válasza Somatom (#11049) üzenetére


Mcrazy
őstag

Ez lehet sofőr hiba, munkaadói hiba, meg még ki tudja mi. Viszont Te irtad, hogy logikátlan a sebesség túllépése, akár csak a mágnesezés. Te mond meg, hogy miért.

Üdv: Mcrazy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.