Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19001) HoTaZo válasza Qtya123 (#18998) üzenetére


HoTaZo
őstag

S, ha úgy veszed ki a kártyát, ahogy írtam (vezetés után 5 perc munka, műszakzárás, pihenő, 5 perc pihi után veszed ki a kártyát.
Ok, hogy buksz 5 perc pihit, mert a tachográf manipulálása megszakítja a pihit, de hátha így kártya betételkor már figyelembe veszi, hogy pihenőn volt kártyakivételkor és ahhoz igazítja magát...

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#19002) Somatom válasza HoTaZo (#19001) üzenetére


Somatom
veterán

Azért van pár dolog, ami számomra nem egyértelmű. Pl. megállok egy cég parkolójában. Hamarosan lejár a munkaidőm. Lezárom a napot. Jön a kollégám, neki még van munkaideje. Lerak a saját autójával, kijön. Én befekszem az ő felső ágyára. Ő átül az én autómba és lerak. Aztán leparkol és befekszik a saját autójába, az alsó ágyra. Amikor nekem letelik a 9 -esem, akkor átülök a saját autómba és megkezdem a műszakomat. Hogyan kéne ezt a két tachográfban dokumentálnom? :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19003) Qtya123 válasza HoTaZo (#19001) üzenetére


Qtya123
őstag

Megpróbálom, de szerintem nem fog ágyat húzni. Legalábbis az a kolléga, aki telefonban azt mondta, hogy nála is ilyen, az említette, hogy próbált mindent, de ?-re rakja mindenhogyan, ha a műszak vége=IGEN

(#19004) Freiherr


Freiherr
őstag

Jó idő van, csessze meg [kép]

XXX

(#19005) HoTaZo válasza Somatom (#19002) üzenetére


HoTaZo
őstag

Neked annyi, hogy zárás után kiveszed a kártyádat, kollégád lerakás után, kiveszi a kártyáját az övéből, beteszi a tiédbe, leürít, kiáll, kiveszi a kártyáját, átül, beteszi a kártyáját, húz pár perc munkát, lezárja a napját. Horkoltok együtt.
Pihid leteltével átülsz, berakod a kártyádat, visszaírod a pihit, kezded a műszakodat.
Ha használtok menetlevelet (amire ráírhatjátok a tényállást, érkezési időpontokat, stb.), azt lefényképezve, esetleg nyomtatni (te kezdéskor, ő még záráskor) két-két példányban, sofőr és jármű tevékenységet, hogy mindkettőtök fedve legyen.
Szerintem, így.

Szerk.: Sőt, nem esetleg nyomtatni, hanem mindenképpen! Mind a két sofőr, két-két példányt, autó és sofőr tevékenységéről!

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#19006) Somatom válasza HoTaZo (#19005) üzenetére


Somatom
veterán

Ebben nincs benne, hogy én hol töltöttem az éjszakát. Az autóm mozgott, a kártyám nem volt benne, szállodai számlát nem tudok prezentálni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19007) HoTaZo válasza Somatom (#19006) üzenetére


HoTaZo
őstag

9 órás pihiről nem is kell! Azért nyomtattok, hogy azt igazoljátok, hogy egy álló járműben tudtál pihenni.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#19008) Zolás válasza Somatom (#19006) üzenetére


Zolás
addikt

Már nem kell igazolni, hogy hol töltötted a pihit! Viszont ha elkapnak a fülkében kivett kártyával, azért jár a nagyobb bünti.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#19009) Somatom válasza Zolás (#19008) üzenetére


Somatom
veterán

De hát kivett kártyával fekszem egy másik fülkében, miközben az autóm mellettem parkol kártya nélkül.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19010) kzolisajnos válasza Somatom (#19009) üzenetére


kzolisajnos
csendes tag

És ha berakod a kártyád pihi idejére abba amiben alszol?

(#19011) Zolás válasza Somatom (#19009) üzenetére


Zolás
addikt

Kivett kártyával fekszel egy kamionba! Ha benne vagy a fülkében, bent kell lennie a kártyának. Az, hogy az a tiéd, a szomszédé, nem számít.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#19012) HoTaZo válasza Zolás (#19008) üzenetére


HoTaZo
őstag

A saját kabinodban, talán.
De ez egy elég ritka és érdekes szitu. Viszont, ha rendesen le van adminisztrálva, akkor nem tud és szerintem, nem is fog belekötnia hatóság.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#19013) Somatom válasza Zolás (#19011) üzenetére


Somatom
veterán

Azért ebben nem vagyok biztos. A cég sofőrjeként nyilván bírok a tulaj engedélyével, hogy bármelyik autójában tartózkodjak. Tegyük fel, hogy végeztem, egy kollégám pedig magyar fuvart kapott! Miért ne vihetne haza? Ha bedugnám a kártyámat, akkor négykezes lenne. Sztem símán lehetek úgy egy fülkében, hogy nincs benne a kártyám. Mondok mást. Telephelyen kívül végzek pénteken. Jönne értem a céges kisbusz, de én lemondom, mert a környéken van pár látványosság, amit a hétvégén szeretnék megnézni. Majd vasárnap este, a váltást hozó kisbusszal elmegyek.
A sofőr definíciója, hogy az adott fuvarban feladatainak része a jármű vezetése és így a kártyája a tachográfban kell legyen. Csakhogy akkor nekem már nem feladatom a jármű vezetése, ergo nem vagyok sofőr, ergo a kártyámnak nem kell a tachográfban lennie.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19014) HoTaZo válasza Zolás (#19011) üzenetére


HoTaZo
őstag

Vitatom.
Mert, ha a kolléga csak két órával később tudja a pihenéshez rendelkezésre bocsátani az autóját, minthogy Somatomnak már meg kelljen küzdenie a pihenőjét, akkor a kártya betételével munkát végez és megszakítja a pihenőjét. S még elégtelen pihenő is lehet a vége, ha a 15 óránál túl csúszik vele...

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#19015) Zolás


Zolás
addikt

A tacho centeres ember ezt nagyon szépen levezette. A jármű munkaeszköz. Ezért tud a rendőr a pihenő idő alatt is baszogatni, mert a munkahelyeden vagy. És a munkahelyeden bent kell lennie a kártyának. Ez a nem az én kamionom ez senkit sem érdekel, mert a kamion nem a tied, és a szerveket nem izgatja, hogy te melyik rendszámot hajtod. Sofőr vagy a cég kamionjában, tehát dolgozol, tehát bent kell lennie a kártyának.
Ha a kollégával mész haza, azért kell benne lennie a kártyának, mert különben folyamatosan tudnátok haladni. Ha a kolléga végzett, neked megvan a pihenő, berakhatod a kártyát, és mehetsz. Csak ez nem szabályos. Persze te nem akarsz ilyet tenni, ezt viszont a rendőr nem tudhatja.
Ugyanezen okból nem hagyható a kártya a kamionba otthon hétvégén. Mert az azt jelenti hogy benne vagy!

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#19016) HoTaZo válasza Zolás (#19015) üzenetére


HoTaZo
őstag

"Ha a kolléga végzett, neked megvan a pihenő, berakhatod a kártyát, ...
Ez a turpisság az első ellenőrzésnél elbukik, hiszen a jármű tevékenységét ellenőrizve kibújik, hogy más vezette.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#19017) Somatom válasza Zolás (#19015) üzenetére


Somatom
veterán

Hogyne tudhatná! Pihenő csak álló járműben tölthető. Egyébként leírtam, hogy mi a sofőr definíciója. Attól, hogy van kártyám, lehetek akár kocsikísérő/rakodó is abban a fuvarban. Csak akkor válok sofőrré, ha bedugom a kártyámat.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19018) Somatom


Somatom
veterán

Más. Nekem most van 43:50 pihenőm. Hiányzik 1:10 a 45 -höz. A szabály azt mondja, hogy egy legalább 9 órás pihihez kapcsolható a kompenzáció. Ha én a héten a három 9 -es ből csak kettőt használok el, akkor a harmadik helyett automatikusan kompenzáltam?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19019) HoTaZo válasza Somatom (#19018) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ha a Mobilitási csomagban nem nyúltak ehhez (most nincs előttem a módosítás), akkor igen, pótlod egy csökkentett napi pihenőt kipótolva az 1 óra 10-zel. [link]
De te úgyis pihenőn leszel 2 hétig...

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#19020) Somatom válasza HoTaZo (#19019) üzenetére


Somatom
veterán

Persze, ez nem mostanra vonatkozik, hanem mondjuk egy hathetesemre.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19021) Tüzi

[link]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#19022) HoTaZo válasza Somatom (#19020) üzenetére


HoTaZo
őstag

A hathetesednél másra kell ügyelned!

De tisztázzuk a pótlásodat előbb!
Attól, hogy mihamarabb pótlod a 45 órához a csökkentett heti pihenődet, attól még csökkentett heti pihenőt tartottál!
Amiből, kettőt tarthatsz egymás után max.
De, minden 4 hétben kell lennie 2 rendszeres (min. 45 órás) heti pihenőnek!
Ami sematikusan így jön ki szabályosan: rendszeres h.p.; rendszeres h.p.; csökkentett h.p.; csökkentett h.p; rendszeres h.p.; rendszeres h.p.
De mivel te szerdán kezdesz, de függetlenül ettől, hétvégén tartasz egy heti pihenőt (hogy teli hetet csinálhass utána), így van egy kis kavar* a menetben.
Ami jó nálatok, hogy olyan telephelyetek van, ahol a megfelelő szükségletek biztosítva vannak, csak azt kéne igazolnia a főnöknek, hogy van olyan ágyas szoba, ahol a jogszabályban leírtaknak megfelelően tudsz pihenni (az, hogy ha van is ilyen ágyas szoba, de 10 ott hétvégező sofőrre van 1 szoba, az már csak egy telephelyi ellenőrzéskor bukik ki), de szabályosan tölthetnétek ott rendszeres heti pihenőt, akár pótlással.

*S, ami a kavar: van egy olyan bejegyzése a Trace-nak (amire támaszkodva ellenőriznek, büntetnek, nem büntetnek a hatóságok), hogy "69 órát meghaladó egybefüggő, de két hetet érintő heti pihenő számolható mindkét héthez."
Ez alapján neked már a szerdai kezdéses heteden "előre" megvan a heti pihenőd.
Erre is rá kell keresnem, mert a telefonra elmentettnek tudtam, de nem találom. :(((

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#19023) Somatom válasza HoTaZo (#19022) üzenetére


Somatom
veterán

Tudom. Ha kéthetezek, akkor nekem nem kell 45, hiába vagyok kint két hétvégét. Most sem volt 45 -ösöm.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19024) HoTaZo válasza Somatom (#19023) üzenetére


HoTaZo
őstag

Hathetesednél meg ha csak a középső kettőt, egymásután, bent töltöd, már jó vagy. ha többet, akkor még jobb. Hiába nem kérhet már szállodai számlát utólag, de egy olyan igazolás a főnöködtől jó lenne, hogy nálatok adottak a feltételek.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#19025) Qtya123


Qtya123
őstag

Azért oké, hogy undormány módon zúg a hűtős pót, de van néha előnye is.
Tegnap ebben a nagy hőségben dögnehéz papírtekercseket pakoltak fel állítva, egymást kitámasztva kettesével.
Nekem ajtó nyit és csuk. Rajtam kívül volt még ott 3 ponyvás, mindenki ezt rakodott. Amíg vártuk a papírokat, spaniztak ezerrel elég sokáig, pont délben a macskaköves pokolmeleg placcon a tűző napon. 3-ból kettő azzal a lendülettel alsógatyára vetkőzve meg is mosdott kannából, mert csatakká izzadtak. Ilyenkor azért jó a dobozos.
Amúgy szerintem akár hűtőssel, akár másikkal járnék, így is-úgy is füldugóval kellene aludnom. Megálltam kicsit az M1-en az egyik pihenőben. Nem kell hűtő a hangzavarhoz. A pályán elhúzó kamionok nagyon odahallatszottak, mellé a bolgár autónepper traileresek is hangoskodtak ezerrel, meg a kisbuszok karavánok tagjai is. Füldugó nélkül esélyem nem lenne elaludni ilyen feltételek mellett, legalábbis úgy gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#19026) HoTaZo válasza Qtya123 (#19025) üzenetére


HoTaZo
őstag

Hát igen, még télen is szakad rólunk a víz, mert a sárga kabátok nem szellőznek át. Trikó, deréköv, póló, hosszú ujjú, vastag kapucnis, kabát, mind tiszta víz mire végzek egy 20+ spanis lekötéses melóval.
Rühellem is ha egyik nap rakodok, másnap meg le. Az is megizzaszt.
De, jobban szeretem tudni, hogy az áru le van kötve, nem mozdul semerre mögöttem. Nem mindent fog még a doboz vagy a konténer fala!

Füldugót meg biztonságból nem használok. Még ha a nyálért, meg az áruért nem is szállok harcba, de a kabinba bejönni akaró számítson némi ellenállásra! Meg hát, az ébresztőt sem árt hallani! :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#19027) Somatom válasza HoTaZo (#19026) üzenetére


Somatom
veterán

Minap rakodtam egy kötözőset. Szép meló Schubiban, ahol nem lehet nyitni az oldalát. Eltmann, papírtekercs, új módi. Adnak két, vékonyabb spani kötelet, kampóval, a végén, meg a közepén egy-egy füllel. Azokat be kell lógatni a homlokfalon egymástól kb. egy méternyre. A füleken át kell húzni egy-egy spanit és lekötni kb. egy méterre a faltól. Ezek hivatottak megfogni a tekercset, ha előre akarna mászni. Persze, ettől még le kell kötni, de legalább csak egy spanival, nem kettővel, keresztben.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19028) HoTaZo válasza Somatom (#19027) üzenetére


HoTaZo
őstag

Az is finom művelet lehet!

Ilyen , előre gyártott megoldással kellene a kerek rakományokat rögzíteni, ha nincs fed (rak)lap. Felrakó biztosítja, s mint a raklapokat a lerakón hagyni.

Múlt héten hoztam M.o.-ra 200l-es hordókat, 2db/raklap, műanyag pánttal forgatva a raklaphoz. Hiába magyaráztam, hogy ez így nem jó, kell lap a tetejére. -Nincs, kössem le középen! -Ja, hogy oda pont nem került, rögzítő szem? Az nem az ő gondja! Szerencsére, a magyar fél megértette, hogy mi a gond ezzel, s állítólag beszél a feladóval...
A megoldás az lett, hogy oldalléceket fektettem rájuk a szélére, úgy az élvédőket, de alágumizás nélkül könnyen elcsúsztak, így később léc és hordó, léc és léc, léc és élvédők közé pakoltam gumikat. Fokozatosan feszítve, föl- lejárkálgatva, ellenőrizve, igazgatva sikerült úgy lefogatni a hordókat, hogy rögzítve legyenek.
Igaz, szép novellát írtam a CMR -re, főleg mert a 18-as rubrikába írt fenntartásomat egyszerűen kitörölte.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#19029) Qtya123 válasza HoTaZo (#19026) üzenetére


Qtya123
őstag

Hát egy biztos, hogy nem napi több le-felrakós gyűjtőzésre való ez a spanizós móka. Úgy még tényleg oké, hogy spanizás és 2-3 nap múlva lerakás. De rövid távon kb nincs annyi ruha nála, amennyit teleizzad az ember.

Füldugóhoz: Nem zárja ki olyan mértékben a zajokat, hogy egy ébresztőt ne lehessen hallani. Legalábbis az a méhviaszos, vagy szilikonos fajta, amelyiket a feleségem használ. (Ez is milyen már, egyáltalán nem horkolok, de mégis füldugóval kell aludnia szegénynek, ugyanis alvás közben rohadt sokat mozgok, mit valami félbolond és arra ébred fel, hogy surrog az ágynemű, ahogy jár rajta a kezem-lábam... Nem vagyok normális na. :D)
Szóval kipróbáltam ezt a fajta füldugót, simán hallani az ébresztőt, sőt még az alap hangerejű beszédet is érteni, ha mondjuk mellette 3 méterrel mondják. Csak ugye halkan és az már előny.
Az tény, hogy a fülkés tolvajok esetén nem előny, de gondolom azok elsősorban befújás után mennek be, akkor meg sajnos már füldugó nélkül se lesz ébren az ember. :(
Az ilyen riasztó ér egyébként valamit a befújós rohadékokkal szemben? [link]

Nem is tudom, egyébként mi a jobb, ha valami industrialban áll az ember? Előny: nincs annyira szem előtt, talán nem találják meg, de egyben a nincs szem előtt a hátránya is.
Zsúfolt HOF: lényegében terülj-terülj asztalkám van a tolvajoknak, de ott meg nagyobb a jövés-menés, talán az előny. Bár láttam olyan videót, hogy zsúfolt HOF-ban, simán befújtak és bementek.

[ Szerkesztve ]

(#19030) Tüzi

[link]
Ezt a céget nem kellene a picsába kitiltani az EUból?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#19031) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Az új tacho'-k: [link]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#19032) Tüzi válasza HoTaZo (#19031) üzenetére

"A piktogramok bővítése is egy olyan tovább fejlesztett funkció, melynek köszönhetően a járművezető részletes útmutatást tud adni a rakomány típusáról és állapotáról."

Az összes többi csak rizsa. Még nyomkodjad majd ezt is, figyelj erre is :D
Nem is bánom, hogy csinálom a buszos jogsit...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#19033) HoTaZo válasza Qtya123 (#19029) üzenetére


HoTaZo
őstag

Az utolsó turnusomon el is fogyott a pólóm. Hosszúujjúban kellett haza mennem. :D
Pedig igencsak bőven viszek magammal ruhát.

Párom csak ilyen szilikonos, gyúrható füldugóval tud elviselni éjszaka. Én csak horkolok, csámcsogok, "zümmögök" (ő így mondja) éjszaka. :DDD

Nem tudom, hogy ér-e valamit az ilyen, mert ha már fújtak és tudsz is szellőztetni, mert felébresztett a riasztása, akkor se fitt az ember, s lehet, hogy akkor kap a fejére egyet, ébredező stádiumban...

Industrialban, ha odajárósak, akkor ott lehetsz áldozat. Én inkább kerülöm, de van, hogy a szükség rávisz.
Sima vagy benzinkutas parkolóban inkább láttam gyanúsan ólálkodókat, mint HOF-ban.
Szerintem, még az a legbiztonságosabb.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#19034) HoTaZo válasza Tüzi (#19032) üzenetére


HoTaZo
őstag

De, minden mi értünk van! ;]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#19035) kzolisajnos válasza HoTaZo (#19033) üzenetére


kzolisajnos
csendes tag

Én ha csak tehetem ipari parkban állok. Eddig kétszer loptak tőlem gázolajat, Nancynál és Crailsheimnél is a pályán. Az új szerelvényről pedig hofban próbálták lelopni a pótkereket.
Ezzel szemben az ipari parkokban legtöbbször éjszaka a kutya nem jár.
Mondjuk utálok hajnalban indulni, mire meg kellene állnom mar nincs is a parkolókban hely.

egyébként csalódott vagyok, nem tudom, hol a beígért szicíliai 48fok, csak 41 van, igaz árnyékban :D

[ Szerkesztve ]

(#19036) Avicularia válasza kzolisajnos (#19035) üzenetére


Avicularia
veterán

Nálunk éppen 19 fok van :D

(#19037) fant0mi válasza Tüzi (#19032) üzenetére


fant0mi
addikt

Ja, de ott meg pofázik a rakomány. :D

(#19038) Zolás válasza Tüzi (#19032) üzenetére


Zolás
addikt

Tehát a rakodás alatt kivett pihenő időket akarjuk ellenőrizni, mert nincs élő ember, akinek kalapácson van rakodás alatt. Így viszont ezt is büntetni tudjuk! Pénz, pénz, pénz!

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#19039) Somatom


Somatom
veterán

Ha vkit Thayngenen keresztül küldenének Svájcba, szóljon az irányítójának, hogy nem lesz gyors. Feldúlták a parkoló felét. Kedd délután is egy órát álltam sorban, pedig akkor már üres szokott lenni a placc.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19040) Qtya123 válasza Tüzi (#19032) üzenetére


Qtya123
őstag

Én is betáraztam a buszos jogsit, de csak amolyan ZS tervnek, mert félek, hogy egy idő után nem fogom csípni az utasokat, elegem lesz belőlük.
De azért jó, ha van. Ha úgy adódik, akkor el tud menni az ember mondjuk egy délelőttös műszakba a BKK-hoz, lesz teljes belenetett bére, meg otthon is van azért. Bár azt nem tudom, hogy 1 hónapban hány napot dolgoznak. Ha minden héten 6 napra írják be őket, akkor az azért nem finom.

Amúgy egyre inkább valószínű, hogy kamion lesz a főállásom. A nyár eleje óta vagyok rajta a munkakeresésen, jelenleg van egy amelyik még biztató, a területen is otthonosan mozgok (repüléssel kapcsolatos), jelenleg a harmadik körös interjúm jön. Ha ez összejön az jó, de ezen kívül más nincs nagyon kilátásban.
Pontosabban lenne, mert álláshirdetés annyi, mint égen a csillag. Sokra jelentkeztem is. Csak így jó 1.5 hónap tapasztalata eddig az, hogy sír mindenki, hogy nem talál embert, de fizetni még a mai napig nem akarnak normálisan a legtöbb helyen, annak ellenére, hogy milyen drága lett a megélhetés. És az a durva, hogy még nagyobb multiknál is előfordul ez, pedig azt hittem, hogy azok azért az esetek többségében normális bért adnak.

A lényeg, hogy ugyan nem atomfizikusi, de nem is képzettség nélküli munkákra lőttem. Angolul tudok, mérnöki diplomám van (igaz egy percet nem dolgoztam benne), van vámügyintéző OKJ-m és valamennyire értek is hozzá. Olyan jellegű munkákra adtam be, mint vámügyintéző, gyártástámogató mérnök, import-export ügyintéző, műszaki koordinátor, stb... És azt tapasztalom, hogy a fővárosban a cégek nagy része ezekre a munkákra a nettó 250-350-es sávban akar fizetni. Nettó 400-ra már húzzák a szájukat, hogy nem (pedig az alatta van, amit eddig kerestem). Ennyi erővel minek a nyelvismeret, végzettség, stb..., simán megkeresi az ember targoncásként is ezt és nem kell végignéznie a HR-nek fontoskodását a 100 körös interjúkkal, meg a teszteljük az angol tudásodat, meg milyen kihívásokat keresel a szakmában hülye kérdéseket.

Amúgy meg ha már pénz, nyilván mindenkinek más az igénye és élethelyzete, de én azt mondom, hogy ma egy nettó 300-350-es fizetés, ha nincs gyereked, nem albérletben élsz és nem vagy agyig eladósodva, akkor arra jó, hogy nagyjából megvagy belőle, nem kell a számlákkal zsonglőrködni és esetleg, ha nem volt váratlan kiadásod és takarékos vagy, akkor egy 60-80e Ft-ot el tudsz rakni a hónap végére. Igen, csak én úgy gondolom, hogy ez a megtakarítási mennyiség kevés ahhoz, hogy stabil egzisztenciád legyen, illetve normális megtakarításokat képezz. Arra jó, hogyha elromlik a mosógép, vagy beesik egy 400e Ft-os javítás az autón, akkor ki tudod fizetni.
Ha meg van gyerek/hitel/albérlet, akkor pláne 0 a megtakarítás belőle.
Tudom, hogy az országban nagyon sokan örülnének, ha keresnének 300-350e Ft-ot és annak is, ha nem jelentene gyomorideget, ha új mosógépet kell venni a régi helyett, de én úgy gondolom, hogy az ennél magasabb igény az nem a telhetetlenség kategória, hanem pusztán az, hogy az ember normális középszintű életet akar folytatni, ahogy eddig is tettem. Ehhez meg az kevés, szóval töröljék ki a seggüket vele a cégek.
Nem 0 munkával akar az ember nettó 1 millát, de azért ne legyen már egy erős választóvonal 2023-ban egy 430-450e Ft-os bér.

[ Szerkesztve ]

(#19041) Tüzi válasza Qtya123 (#19040) üzenetére

Magyarországon nincs középosztály. Megszüntették egy ideje.
[link]
Amúgy a 350k az a vegetáláshoz elég.
Ha valamit akarsz csinálni, arra már nem.
Most nem mondok sokat, megtehesd azt amit most én, hogy két hónapig nem dolgozom (illetve igen, aquaparkban úszómesterkedem, de ez háváj nekem), és közben mondjuk csinálj egy új jogsit.
Vagy mittudomén, elmenj egy este túralufizni, vagy tank-rideolni, akármi, ami nem munka/alvás.
Vagy csak simán legyen egy kerted amiben örömed leled, ilyesmi.
Erre már nem. Pedig ezek nem nagy dolgok.
Havi fix 700 kell ahhoz, hogy mondjuk egy váratlan klímacsere, vagy nem tudom... mondjuk ledobom a 105ös hajtást a bicajról, és teszek rá ultegrát dolgokat véghez vihess.
Csak a jelenlegi realitás az, hogy az embereknek fogkrémre nincs pénze, emiatt szétrohad a foga, emiatt gyomorfekélye lesz, emiatt...

[kép] *erős politikai töltet.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#19042) Qtya123 válasza Tüzi (#19041) üzenetére


Qtya123
őstag

Igen, írtam is, hogy 350 környéke arra elég, hogyha nincs hitel-gyerek-albi, akkor kb kijössz. De nem úgy, hogy abból szórakozásra, hobbikra is jut. Vagy jut minimális, de akkor 0 Ft körül lesz hónap végére.

Amit írsz a középosztályról, arról eszembe jutott egy pénzügyi oldalon egy cikk és a kommentek. A cikk azt fejtegette, hogy egy középosztálybeli szinthez egy családban mindkét félnek LEGALÁBB 650e Ft-ot kellene keresnie.
A kommentek elözönlötték a cikket, hogy húúú hát persze, nehogymár. Nekik vannak ismerőseik, akik ennyit keresnek és hát azok milliomosok. Mert eljárnak Horvátországnál messzebbre is nyaralni, meg 4-5 évente másik autójuk van, szóval milliomos az már. És nem nagyon lehetett nekik megmagyarázni, hogy báttya, ez nem a milliomos szint, pont ez lenne a középosztály és azért nem érted, mert nálunk ilyen nincs, legalábbis nagyon vékony a réteg és ezért hiszed milliomosnak.

Meg milliomos... Ha most azt mondod, hogy van mondjuk 18 millió Ft megtakarításod, akkor a lakosság szerintem kb 70-80%-a azt mondja, hogy tele vagy, mint a déli busz. Közben meg igazából a dolgok mögé nézve mi ma 18 milla, ha nincs mellette már meglévő egzisztenciád? Egy alap lakásra önerő, vagy egy középkategóriás új autó ára. Mégis, ha keresel 300-400e Ft-ot, kb mission impossible összerakni, vagy végtelen idő.

Van az a mondás, hogy azért eszel, hogy dolgozz és azért dolgozol, hogy egyél. Sajnos ez annyira széles körben így van, hogy már-már normálisnak tekintik sokan.

[ Szerkesztve ]

(#19043) Tüzi válasza Qtya123 (#19042) üzenetére

Dióhéjban ez a lényeg.
Nagyon komoly problémák vannak emberek fejében, és nagyon gyorsan leragandnak egy időpontnál.
Anyámék is mondják, hogy jujj, jajj, teraszt kellene hosszabbítani, téliesíteni, dehát 2.5 millió forint, és jujj jajj...
Mondom nekik, hogy ne a 90es években gondolkodjanak már a 2.5 millióval, azt egy aldis volt vezetője is megkeresi 3 hónap alatt... Adres kamionos kettő.
Itt nem az a baj, hogy 450 egy liter tej, meg 5 adagos rakott krumpli 5ezer anyagárban, hanem az, hogy nem 5-600at keresel.
Meg nincs lehetőséged kikapcsolódásra, pihenésre, mert annyira a génekbe van ivódva a folyamatos kattogás, gondolkodás, parázás, hogy ha akarsz sem tudsz már kikapcsolni. Pláne nem egy hét alatt .
Ezért (is) hullik gyorsan a magyar.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#19044) Freiherr válasza Tüzi (#19043) üzenetére


Freiherr
őstag

Én még letöltöm ezt az évet telibe, aztán átállok 2+2 felállásba ..., elég lesz az a pénz nekem, én sem akarok felfordulni.

XXX

(#19045) Qtya123 válasza Tüzi (#19043) üzenetére


Qtya123
őstag

Na, tegnap pont ezekről beszéltünk, erre délután egy olyan helyről jeleztek, ahonnan azt hittem, hogy nem fognak már hívni, hogy enyém az állás.

Szóval 1 hónap és vége a kamionnak, mert irodai munka lesz és nem tudom mellette csinálni. Meglátjuk milyen, a kamion továbbra is itt lesz B opciónak. De a munkaerőpiaci helyzetről annyit, hogy 38 helyre adtam be és a legtöbbnél a br. 650-700 körüli bérigényem volt a gát, nem a szaktudás. Amin még nem is csodálkoznék, ha egy elmaradottabb régió zsákfalujainak környékén lévő cégekhez adtam volna be. De mindenki azt zengi, hogy hú Budapesten milyen jók a bérek. Hát látom.
Ez a cég is egy amcsi multi, valószínűleg ezért is adta meg, mert nem annyira surmó a méretéből és bevételeiből adódóan, mint a kkv.

Azért hiányozni fog a kamion. Majdnem 2 év. Igaz havi átlag 4-5 nap volt.
Bár igaz, hogy valamennyire megismertem és a szerelvény kezelését szívás helyeken is megtanultam, megoldottam törés és karcolás nélkül, de azért még mindig csak kapirgálom a felszínt. Az igazán benne levés nem volt még, a napokig fülkében alvással, főzéssel, parkoló, tisztálkodási lehetőség kereséssel, zajokkal, parkolói élettel, stb...
Szóval összességében még mindig kicsit laikus az ember és hiába mondom azt, hogy amit csináltam tetszett, nem tudhatom, hogy élesben is ugyanezt mondanám-e, vagy más lenne a véleményem. Ennek a pudingnak nem az evés a próbája, hanem a rendszeres fogyasztása. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19046) Somatom válasza Qtya123 (#19045) üzenetére


Somatom
veterán

Br. 650-700? :Y
Vazze! Nettóban keresek ennyit, két hét alatt.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19047) Qtya123 válasza Somatom (#19046) üzenetére


Qtya123
őstag

Nyilván. Tisztában vagyok vele. (Ehhez jön amúgy még cafeteria és bónusz, tehát magyar viszonylatban nem rossz.) De egyrészt az külföldi cég, magyar kamionos cég nem hiszem hogy ad 2 hétre ennyit.
Másrészt azt beszéltük a feleségemmel, hogy a 2/2 távollét még működőképes lenne valószínűleg, de előtte megpróbálok itthon valami mást. Ha esetleg nem teszik/nem megy, akkor jön a 2/2 kamionon.

(#19048) Di Natale


Di Natale
aktív tag

Hétfőn megyek PÁV 2-re. Hogyan tudok erre felkészülni? :)

(#19049) kzolisajnos válasza Di Natale (#19048) üzenetére


kzolisajnos
csendes tag

Fit4race :D
Pihend ki magad, ne parázz rá és meglesz

(#19050) Tüzi válasza Di Natale (#19048) üzenetére

Az ízi. Az 1es komolyabb, de a 2es sima gamer reflexekkel könnyen abszolválható.
Ha nem akarsz ötévente szívni vele, csinálj egyest, az visszavonásig megadja a kettest.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.