Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) zsid válasza KAMELOT (#2600) üzenetére


zsid
senior tag

Nem tudom milyen összefüggésben áll a gondatlanságból elkövetett károkozás 50%-os önrész mértéke és a levonható összeg mértéke, de ha mondjuk szokásos minimálos bejelentés van, akkor azért kemény lenne a 6700 euro egyben történő levonása :DDD

A raklapokról meg asszem korábban már írtam, van olyan raktározással foglalkozó cég Magyarországon aki a raklapokon nyerészkedik!

LaciCRM A héten valaki a Bodrog transzról érdeklődött face-en a 18 kerékben. Meg akartalak jelölni, de már nem voltál a csoportban :D

<tRucKdriFteR>

(#2602) #81556480 válasza zsid (#2601) üzenetére


#81556480
törölt tag

kb 2 éve nem bírok oda belépni. nemtudom miért. mondtam má neked is. intézhetnél valamit.

amugy ott most voltak változások az tuti. tök máshogy hirdetnek, más feltételekkel. meg ilyeneket írnak: munkaruha, éves prémium ( LOL :DDD senki nem marad ott egy évig :DDD )

(#2603) zsid válasza #81556480 (#2602) üzenetére


zsid
senior tag

Most intézkedtem :D

Ha esetleg haza akarsz térni, egyik ismerősöm általában sofőrt keres 3,5 és 7,5-re. Mondjuk én nem csinálnám, de lehet te perverz vagy :D

<tRucKdriFteR>

(#2604) #81556480 válasza zsid (#2603) üzenetére


#81556480
törölt tag

Köszi a bejuttatást.

ugye nem az a csomós vagy ki ?

belföldre keres sofőrt?

(#2605) zsid válasza #81556480 (#2604) üzenetére


zsid
senior tag

De, Miki keres nemzetközire :D

<tRucKdriFteR>

(#2606) #81556480 válasza zsid (#2605) üzenetére


#81556480
törölt tag

Hát nem nyernék vele semmit .meg hallottam hogy hogyan irányítanak.. folyamatosan menj a címre (péntek este is), meg mindenért a sofőr a hibás. volt bodrogos kolléga dolgozott ott.

amugy én magyar cégnél vagyok, német rendszámos autóval elvileg nyugat euzunk, csak megváltozott (a főnök szerint) a fuvar piac, és ezért január óta szinte 99% német belföld. + néha svájc.

ha átmennék oda, akkor ha jól emlékszem ő 2hétig tartja kint a sofőrt, pár nap itthon majd vissza. itt meg 3hét kint, és 1 hét itthon. nekem ez jobb, mert 1 hét alatt több mindent tudsz elintézni mint pár nap alatt. ( máskérdés hogy magamtól vállaltam néha többet 4-5 volt hogy 6 hetet, mert ugye napidíj van, és így megtömtem a saját zsebem :D )

ezt a raklapos sztorit leszámítva én nagggggyon elégedett vagyok. jó az irányítás, "komfortosan" tudom szervezni a napom és jó a kocsi is.

(#2607) zsid válasza #81556480 (#2606) üzenetére


zsid
senior tag

Azt kihagytad a felsorolásból, hogy a 3.5 tonnásba azért tekerj bele 22 000 km-t :DDD

<tRucKdriFteR>

(#2608) #81556480 válasza zsid (#2607) üzenetére


#81556480
törölt tag

:D :D naugye

(#2609) MaciG


MaciG
addikt

Ha pl. 8tol este 8ig tart a muszak es korongos az auto, akkor az ugy szabalyos hogy mielott beteszem a hatuljan huzok tollal pihit 8ig,majd este ha kiveszem akkor megint a hatuljan 8tol éjfélig?

BANZAII

(#2610) apalaci válasza MaciG (#2609) üzenetére


apalaci
csendes tag

Igen,de a másnapi korongon is húzd pihenőt éjféltől!

Mi8 lite

(#2611) #79335424


#79335424
törölt tag

Nem csodálom, hogy dilisek a németek. Azt nem értem, hogy tudnak élni ebben az országban. Most Suhl fölött vagyok az A4 egyik hof -jában. Van mellettem egy jópofa falu, de 9 fok van, és megint vízszintesen esik az eső. Mi a f...t lehet csinálni ilyen időben?

(#2612) dlaj válasza #79335424 (#2611) üzenetére


dlaj
őstag

(#2613) #79335424 válasza dlaj (#2612) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ott még nem tartok. Egy 5 tojásos ham and eggs -el ütöm el az időt, fülke -módra:

(#2614) MaciG válasza #79335424 (#2611) üzenetére


MaciG
addikt

Jelenleg itthon se sokkal jobb a helyzet :)

BANZAII

(#2615) #79335424 válasza MaciG (#2614) üzenetére


#79335424
törölt tag

Már az sem érdekel. Két napot csak kibírok majd otthon, szombat este pedig már Alicante -ban, egy teraszon tömöm a búrámat friss tengeri herkentyűkkel. Ott csak jobb idő lesz!

(#2616) KAMELOT


KAMELOT
titán

Na durrantottam egy térőt.
Éjjel indulás lerakóra őzikékkel teli úton, reggel kiraktak aztán, vissza DUSLO-ba rakodni. Most már itthon is vagyok! 500km letekertem.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2617) #81556480 válasza zsid (#2603) üzenetére


#81556480
törölt tag

Hát ez szörnyű ez a csoport. Már emlékszem 2 éve miért léptem ki.

itt minden oda nem illő szart megosztanak, mocskolódnak, baszogatják a másikat, meg mindenkinek ilyen kényszeres kommentelési vágya van. mindenhova irkálnak.

egyszóval szerintem tiszta szenny az egész

(#2618) zsid válasza #81556480 (#2617) üzenetére


zsid
senior tag

Szakmai kórkép, sajnos a ~16 000 tag 99+%-a "kollegabácsi" :DDD
Rosszabb napokon mennyit kell takarítanom utánuk....

<tRucKdriFteR>

(#2619) #79335424 válasza zsid (#2618) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt nem vágom. Milyen egy "kollegabácsi", és mit/miért kell takarítanod utánuk?

(#2620) dlaj válasza #79335424 (#2619) üzenetére


dlaj
őstag

Facebook csoport. Az élet 18 keréken. Van nyitott és zárt csoport változata.
Nekem nincs face-m, de ha kiváncsi vagyok valamire, akkor anyám oldalán keresztül nézelődök.
A nyitott csoportba most belekukkantva a szokásos facebook hülyeségek mellett sok szép kamionos képet láttam.

(#2621) #79335424 válasza dlaj (#2620) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Ennyire nem érek rá. :)
Nekem csinálnom is kell, nem csak dumálni róla.

[ Szerkesztve ]

(#2622) KAMELOT válasza dlaj (#2620) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát ja az oldalnak az aktuális onfókról, tapasztalatok megosztásáról kéne szólnia. Nem a FB hülyeségek megozstásáról.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2623) zsid válasza KAMELOT (#2622) üzenetére


zsid
senior tag

Kellene... Anno a zárt csoport lazább kamionos csoportként indult aztán idővel megszaladt a taglétszám. Vannak szabadabb témák, vannak szakmai témák, vannak infók is. Aztán olyan is akad ami megosztja az embereket és eszeveszett anyázásban törnek ki.
Van egy kifejezettem szakmai segítségként indult csoport, egy aetr ellenőr indította, aztán ahogy nőtt a taglétszám ott is egyre szabadabb lett a hangulat. Az első fél évben csak szakmai posztok voltak, most meg már szinte minden akad ott is, És miért? Jó kérdés. Amikor több ezres taglétszám van akkor mindig akad valaki aki olyat posztoljon, olyat osszon meg ami nem oda való, ilyen ember mindig lesz...
Egy ideig a facebook is komolyabban fellépett a nem művészi meztelenséget ábrázoló tartalmak ellen ( főleg ha valaki még jelentette is ), de csak volt olyan aki a huszadik kérés ellenére is azt osztott meg, aztán nyert egy kitiltást. Visszakönyörögte magát és már első nap jöttek a csöcsök... Jelenleg van 16 000 tag, abből nem csak ő az egyedüli birka, admin meg csak 5 van :)
Igazából a 18 kerék olyan csoport lett, ahol ha minden kötél szakad, akkor el tudod verni a felesleges időd.

Somatom:
Ezt nem vágom. Milyen egy "kollegabácsi"

Nem állsz eleget parkolóban vagy nem hallgatod a CB-t. A tipikus kollegabácsi eleve ezt a megszólítást használja, ő már 82-ben fából faragott kardánt a Rába alá, miközben Iránban lőttek rájuk, ő már akkor is ezer dollárokat keresett, most is nagyon frankó cégnél van csillió euró az éves fizetése, aztán koszos-hugyos mackóalsóban áll előtted és kávét,cukrot,sört vagy cigit tarhál és közben olyanokat vetít, hogy kisül az agyad. :D

Hülyeséget félretéve, nem vagyunk egyformák. Azért a Ph annyiban másabb, hogy itt mindenki már a digitális világból jött, maga a lapcsalád állít egy színvonalat és innen "levállva" indultak el a kevésbé szakmai vagy "szabadidős" topikok egy viszonylag értelmes törzsközösségből. A facebookon annyival másabb a dolog, hogy oda az reggel aki akar, a csoportban sincs IQ teszt belépéskor aminek az a látszata amit LaciCRM írt. Az idióta posztok és a kényszeres kommentelési és megosztási vágy a kisebbik gond. A "mindenszarrarákattintok" útján terjedő vírusos posztok, piálás utáni nem létező ész osztása, mindenkibe belekötés, uszító tartalmak posztolása, a pár legalapvetőbb alapszabály be nem tartása stb.. Szóval szokott lenni moderátori munka bőségesen.

És ami a legelszomorítóbb, nagyon sokan vannak akik buták , mint a föld. Nem hogy helyesen írni nem tud, de értelmesen sem, össze vissza dobálja a szavakat írásjelek és állítmány nélkül. A munkánkhoz köthető jogszabályok alapvető szintű ismeretének a hiánya is gyakori, ami azért meglepő. Az AETR csoportban láttam párszor olyat, hogy egy sofőr kézzel-lábbal bizonygatja a parkolói mendemonda útján terjedő a hülyeséget az AETR ellenőrnek, hogy az már pedig úgy van...
A legdurvább ilyen talán az volt, amikor a tartályos ADR-t csináltam volt a tanfolyamon egy ember, aki már 15+ éve ADR-ezik tartállyal épp az 5 éves megújító vizsgát csinálta és az összes teszten megbukott!!

Ami a legszomorúbb, hogy ők több százan ugyanolyan aktív sofőrök, mint te vagy én.

<tRucKdriFteR>

(#2624) #81556480 válasza zsid (#2623) üzenetére


#81556480
törölt tag

ez egyébként az egész fészbukra jellemző. írástudatlan, kommunikálni képtelen észosztókkal van tele a csoportok 80%-a. mindenki megmondóember

(#2625) KAMELOT válasza zsid (#2623) üzenetére


KAMELOT
titán

Tudod az a szomorú, hogy a mostani generáció már az FB-n éli életét. Feltesznek valmai baromságot aztán annak örülnek, hogy 25 261 ember lájkolta, de aléyneg azt sem tudja kik azok! :DDD Eléggé elferdült emberek vannak a facen. Fent vagyok havonta 5 percre felugrok megnézni ki, hogy éli életét a hitelből! :DDD

(#2624) LaciCRM: Kijavítalak! 95% :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2626) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Tavaly jelentkeztem erre az allami tamogatott kamionvezetoi kepzesre. Most hivott a pali hogy lehet menni, mondtam hogy sorry dolgozom ezert nem is mentem mert en ugy tudom csak munkanelkuliek mehetnek, erre mondja nem , nem feltetel, annyi a megkotes hogy a tanfolyamot el kell vegezni utana meg egy ceghez ala kell irni.
Gondolkodom rajta, par evet lehuznek es megoldodna minden bajom. :(

(#2627) #79335424 válasza zsid (#2623) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi, így már vágom a típust! Nem bírom az ostobaságot, úgyhogy kerülöm az ilyeneket. Amikor belekezdenek az észosztásba, akkor udvariasan elbúcsúzom a brigádtól.

Más.
Ma csúnyán beszopattam az irányítómat. Nagyon elqrtam egy címet, borítottam az egész napot. Valószínűleg általában elégedett lehet velem, mert egy rossz szava sem volt. De, azért nagyon bánt a dolog. Nem szeretek ok nélkül senkit sem beszopatni.

(#2628) #81556480 válasza zsid (#2623) üzenetére


#81556480
törölt tag

erre a kollégabácsira volt egy hardcore példám :D

begurul a parkolóba a csávó, köszönünk egymásnak, és már az első mondat végén oda jutottunk ( én a köszönésen kívül meg se tudtam szólalni) hogy ő milyen sokat vezet. Mondom: hogy mi? ( nem értettem hogy kérdés nélkül miért kezd el egyből vetíteni??? ) ekkor vissza ugrik a fülkébe mutogat egy füzetet, gyere nézd meg, itt vezetem a naplóban, nézd, , hogy a héten többször is 800 km-et mentem egy nap , mindjárt nyomtatok is neked szalagot ( lol, mi az anyád mondom). és volt bécsben lerakóm. gyere nézd: - mutatja a telefonon a képeket - az úton kellett rakodni. ÉRTED ?! az ÚTON!!!+!% alig fértem el! az idegrendszerem rá megy az ilyen lerakókra, szörnyű! - mondom neki: de hát ez a munkánk, nyugodj meg gondold át és oldd meg. ez mindennapos. egész hétvégén szörnyülködött hogy milyen helyeken jár, meg mekkora király , mert mindent megold meg mennyit vezet. aztán jött a politika: ( tömören, részemről mindenféle politizálás nélkül ez volt a lényeg: ) viktor a jó, más is lop. a devizások hülyék voltak, nehogy már az állam segítsen nekik a mi pénzünkből, mikor Ő nem is vett fel hitelt. de amugy szar az élet nincs pénze, de otthon minden úgy jó ahogy van.

mentálisan kiszívta az agyam. és nem szabadultam tőle :DDD

Egyébként én nem nagyon zárkózok be, inkább beszélgetek vagy spanolok hétvégén ( nem piázok, max 1-2 sör de nem leszek részeg sose ) . Viszont én sem szeretem mikor " ki mond nagyobbat" szakkör , parkolói pletyka klubb, vagy jogszabályértelmezési klub van. faszom, eleget töröm magam hét közben a munkával, hétvégén beszélgessünk másról. és azért elég sok értelmes emberrel is össze lehet futni. Én minden hétvégén nagy takarítok, szőnyegeket súrolok meg ilyenek. Van egy kis pumpás mosóm, ha olyan az idő még kívülről is lemosom a kocsit. Erre mondja a feljebb említett HC kolegabácsi, hogy : nézd meg! Egyedül takarítom a kocsit, a koléga semmit nem csinál - erre benéztem hát tiszta dágvány volt az egész :C

Na hát ilyenek vannak. sajnos sok a faragatlan, tanulatlan lúzer ebben a szakmában. Teljes mértékben látom amiket írtok, igyekszem nem ilyenné válni. ;]

(#2629) KAMELOT válasza F_Gergely (#2626) üzenetére


KAMELOT
titán

Jó pénzt lehet vele keresni, főleg ha az embernek hitelje van akkor jól jön, így gyorsabban leutdható a hitel.
Addig kell megnyomni ameddig fiatal az illető.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2630) F_Gergely válasza KAMELOT (#2629) üzenetére


F_Gergely
őstag

Sajnos hitelem van, bar nem sok, de itthon semmi penzt nem tudok keresni, keresek allast mar egy joideje de semmi...
Angolul beszelek az nem gond, parom, gyerekem, felesegem stb nincs. Mivel nap mint nap kamionokkal/soforokkel dolgozom igy ha nem is mindent de par dolgot azert tudok reszben ez se lenne uj.
Viszont amitol tartok :
Mi van ha beteg leszel kint? Mivan ha radjon a hasmenesen/hanyas? Furdest hogy oldjatok meg?
Kaja kerdes is erdekes de mondjuk arra meg azt mondom a gond kissebbik resze.
Van egy baratom aki nyergessel jar kulfoldre este mar beszeltuk elvisz par kanyarra hogy belekosoltjak (o mondjuk fel eve fuz hogy alljak be nyergesre).
Minden tanacs, tapasztalat pro/kontra erdekel, azert ez nagy valtas lenne az eletemben...

(#2631) #79335424 válasza F_Gergely (#2630) üzenetére


#79335424
törölt tag

Angollal sztem a Német -> Holland vonalat kéne preferálnod. Hétvégén tudok írni erről többet, de most nyit a svájci határ, indul a mai mókuskerék.

(#2632) KAMELOT válasza F_Gergely (#2630) üzenetére


KAMELOT
titán

Vannak gyógyszerek, vitaminok azokat viszed. Hasmenésre széntabletta. Fürdést meg tudod oldani azért nem sárban hemperegsz. :) Van víz, tüsfürdő. Elmész 1 kanyarra és tudni fogsz mindent.
Ezzel tuti többet keresel és biztos munka, mint otthon a szllag melelt álni és 80 000ft keresni amiből éppen éhen nem halsz! :U vagy esetleg ki nem dobnak téged a munkából aztán megint ekreshetsz munkát! Így ezzel a munkával 1 év alatt elég sokat meg tudsz spórolni. Amit más munkával évek hosszú során sem.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2633) MaciG


MaciG
addikt

Ha beteszem a kártyám, majd írja, hogy utolsó kivétel időpontja, aztán kézi adatbevitel igen, utána jön egy olyan kérdés, hogy "Műszak vége?" igen/nem, ott arra akkor az "igen" a jó válasz ha én végig pihenőt szeretnék neki visszaírni az utolsó kivétel óta?

BANZAII

(#2634) oneak7


oneak7
tag

Sziasztok!

0 km-rel melyik cég alkalmazna illetve melyik céghez érdemes menni? Szeretnék 1évet magyar cégnél dolgozni hogy tapasztalatot szerezek és ebben kérném ki a véleményeteket! (belföldes és nemzetközis is érdekel)

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2635) #79335424 válasza MaciG (#2633) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen.

(#2636) fesii


fesii
aktív tag

Sziasztok 10200 Prága sodomkova 8 közelében valaki esetleg tud hofot? Egyáltalán csehbe van őrzött parkoló? Hogy jelölik.. Nem nagyon vagyok az a cseh pályás. Orzotebb parkoló meg nagyon kéne az áru miatt..
Köszönöm ha valaki tud akármilyen infóval szolgálni

(#2637) #81556480 válasza fesii (#2636) üzenetére


#81556480
törölt tag

melyik autópálya az? guglizzak neked valamit? eddig simán prága közelében nem találtam autohof, vagy safety parkingra semmit :(

(#2638) fesii válasza #81556480 (#2637) üzenetére


fesii
aktív tag

Én is probalkoztam mindennel de asszem a legegyszerűbbet fogom választani megkérdezek egy cseh kamionost... Köszönöm hogy próbálsz segíteni. Visszem a pioner hangtechnikakat de se blomba se lakat :D Nem szivbajosak ezek a belgák :) Az 5-oson érkezünk majd Prágába Nürnberg-praha az irany.

(#2639) F_Gergely válasza fesii (#2638) üzenetére


F_Gergely
őstag

En amikor ilyen draga fuvart inteztem, ott megvolt szabva hogy hol allhat meg a sofor, pihenesi/vezetesi ido ugy volt kiszamolva hogy megtudjon allni biztonsagos helyen.
Mobiltelefon, szamitogepek, es egyeb draga wlektronikai eszkozoket szallitottunk zart dobozos nyergessel.

Persze ettol meg tortenhet gubanc es parkolohelyet kell keresni, de szerintem ez az iranyito feladata. Legalabbis ha hivott a sofor hol alljon meg azonnal kerestunk neki parkolohelyet, nem volt ilyen "old meg te dolgod".

(#2640) #79335424 válasza F_Gergely (#2639) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezzel Ő nincs előrébb.

(#2641) F_Gergely válasza #79335424 (#2640) üzenetére


F_Gergely
őstag

Pusztan a velemenyem, tapasztalatom osztottam meg. :R

(#2642) dlaj válasza F_Gergely (#2639) üzenetére


dlaj
őstag

Nem biztos, hogy tudsz elég óvatos lenni! :)

(#2643) F_Gergely válasza dlaj (#2642) üzenetére


F_Gergely
őstag

Persze, de torekedni kell ra :)

(#2644) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Korábban sokat segítettek útvonalat tervezni, most még egy kérdésem lenne..
Olasz pályadíj mennyire jön ki ha Szlovénia felől megyek és Franciaország felől távozom..

Hol lehet ezt kb kiszámoltatni?

Köszönöm! :R

(#2645) #79335424 válasza F_Gergely (#2641) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tudom. Majd ha ott leszel egy ilyen "old meg" szituban, akkor érteni fogod, hogy mi hiányzik legkevésbé.

(#2646) attamero81


attamero81
senior tag

Reggel ezzel a szituációban találkoztam.
Ìme a kèp:

Szerintetek?Mit tesz a földi halandó eme tbla láttán?
A másik.A 44-esen a 29 km szelvènynèl (ez a Tiszakècske-Lakitelek elágazás vasúti átjáróban)na most èn ott reggel satuztam a buszt,mert a tavaly szörösödött mezítlábas medve B...ó ott elözőtt a vasúti átjáróban 40 tonnával.Elkèpzelhetitek,hogy èn a buszba szembe meg 2 sávba 2 kamion.Nem volt meleg,de az ablakot megnyitották egy kis friss levegőèrt.

[ Szerkesztve ]

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#2647) #79335424 válasza attamero81 (#2646) üzenetére


#79335424
törölt tag

Földi halandó megáll, és síkjában is megvizsgálja a táblákat. Ha ugyanis, a feloldójelet 1mm -rel mélyebben szerelték, akkor feloldja a macisajtot. Fordított felállásban viszont teljesen mást jelent. :D

(#2648) F_Gergely válasza #79335424 (#2645) üzenetére


F_Gergely
őstag

En azt hittem (tudom hinni a tornyos epuletben...) ilyenkor nyugodtan lehet kerni az iranyito segitseget... :(

(#2649) #79335424 válasza F_Gergely (#2648) üzenetére


#79335424
törölt tag

Na, ez egy érdekes felvetés. Ha Te irányító vagy egy tornyos épületben, akkor miért nem segítettél neki? Sztem azért nem az irányítóját hívta, mert pont ennyire lett volna vele előrébb. Ne érts félre, nem személyeskedni akarok, ez pusztán szakmai szitu. Ha az irányítás rendben lett volna, akkor (ahogy írtad), ez a probléma fel sem merült volna. De, felmerült, és ha ilyenkor egy kolléga segítséget kér, akkor a legkevésbé szeretné azt olvasni, hogy máshol ez nem fordulhatna elő. Ilyenkor csak egy számít: hogy tudok-e segíteni. Ha nem, akkor....

[ Szerkesztve ]

(#2650) F_Gergely válasza #79335424 (#2649) üzenetére


F_Gergely
őstag

Persze ezt a reszet ertem, mar az elso celzasod is ertettem. De jelenleg belfoldezem nem nemzetkozizem, nem ismerem arra mi hol merre. Es mivel szakmai forum hozzaszolni en ugy gondolom lehet, velemenyt, tapasztalatot leirni, mint ahogy engem is erdekel ti mit hogy lattok, mit tapasztaltok.
Mas topikban is vagyok, de pl ha valaki ir egy hibat es megoldast keres attol meg a tobbiek hozzaszolnak fuggetlenul attol hogy az adott problemara ez segitseg vagy nem.
De elnezest a kolegatol ha hozzaszolasommal nem adtam valaszt a kerdesere.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.