Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) thEndeR válasza zsolt19900 (#5999) üzenetére


thEndeR
tag

En 15. en megyek GKI vizsgara. A C kategoria marcius 10. en lett meg ugy, hogy 2016 szeptembereben kezdtem el a jogsit. :D Nekem is neten kell lenyomkodni, de eddig meg nem birtam elkezdeni.

(#6002) dlaj válasza HoTaZo (#6000) üzenetére


dlaj
őstag

Annak a legszebb, aki aznap félszáz éves! 🤔

(#6003) Somatom válasza dlaj (#6002) üzenetére


Somatom
veterán

Mi a szép abban? Útálom, hogy gratulálnak azért, hogy a B oldal forog, és már annak sem az eleje. :(
Enélkül is pont eleget jut eszembe. Pl. felkelésnél, platóra felugrásnál, stb.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6004) zsolt19900 válasza thEndeR (#6001) üzenetére


zsolt19900
őstag

HoTaZo: hát miért az a legszebb nap?

thEndeR: te is OFA?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#6005) HoTaZo válasza dlaj (#6002) üzenetére


HoTaZo
őstag

:DD

(#6003) Somatom: Mivel még nem érzem magam annyinak, sőt állítólag még egy 10-est le is tagadhatnék, így nem zavar. :)

(#6004) zsolt19900: Mert azon a napon nem hagyom magam kizsákmányolni, már évtizedek óta. Az az én napom, jár a kényeztetés. :DDD

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#6006) dlaj válasza zsolt19900 (#6004) üzenetére


dlaj
őstag

Most se írta ki, de az a szülinapja. 50 éves lesz a csóka! :)

(#6005) HoTaZo, Ha megborotválkozol rendesen 6-ot letagadhatsz! :)

(#6007) HoTaZo válasza dlaj (#6006) üzenetére


HoTaZo
őstag

:P

Én mindig rendesen vagyok megborotválkozva.
Amikor megvagyok... :DDD

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#6008) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Hát ezt jól elk...am. Beküldtek Ljubljanába, ütöm az utcanevet, hoz egy hosszú listát, kiválasztom, adnám a házszámot, nincs annyi, sebaj megszoktuk már. Parkolók tömve, hajrá, irány a lerakó, hátha van parkolója.
Keringek kis házak közt, megállási lehetőség=0. Végül megvan az utca, hajamat tépem, hogy elküldtek egy levelezési címre. Éppen be tudtam állni egy helyre. Utcán senki, marad a net. Fél óra keresés után kezdem el verni a fejem a kormányba. Egy "z"-vel kevesebbi utcára böktem. Átálláshoz idő nuku, mellettem iskola, reggel ½8-kor hozzák a pulyákat, azt se tudom ki tudok-e szabadulni. :W

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#6009) thEndeR válasza zsolt19900 (#6004) üzenetére


thEndeR
tag

Igy van, OFA-s vagyok en is. Befejeztem a gki nyomkodasat, most kezdtem el az E kategoriat....

(#6010) zsolt19900 válasza thEndeR (#6009) üzenetére


zsolt19900
őstag

írtam privit :)

remélem ebben az évben már meglesz a papíros és akkor neki is vághatunk az ismeretlennek :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#6011) Freiherr válasza HoTaZo (#6008) üzenetére


Freiherr
őstag

Nem használsz Google Maps-ot?Én már gyakrabban megyek cégnév alapján, a címet max. egyeztetem a céggel, műholdképen mindent látok, környék, bejárat, parkoló.

XXX

(#6012) Somatom válasza Freiherr (#6011) üzenetére


Somatom
veterán

+1
Én is gyakran használom. Ki szoktam másolni vágólapra a koordinátákat és azokat pötyögöm be a naviba.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6013) #77081088 válasza Somatom (#6012) üzenetére


#77081088
törölt tag

Nem tudom ez itt off e,vagy tiltott,ha igen töröljék!

Elvileg az iGO-t és a google mapsot lehet együtt használni,nem jártam utána,nem tudom hogy kell összehangolni,de a Google mapsban kijelölöd a címet,a navi meg megtervezi és elnavigál a helyre.

(#6014) Somatom válasza #77081088 (#6013) üzenetére


Somatom
veterán

IGO -ról nem tudok (persze, ettől még símán lehet). Van egy Google Coordinates nevű app, aminek a Térkép megosztás menüjén keresztül át lehet adni egy cím koordinátáit. Ez tudja közvetlenül továbbítani a Sygic -nek. Már, ha azonos készüléken fut a Térkép és a Sygic. Nálam az egész dőlne, mivel a navi külön hardveren, egy WinCE alapú PNA -n (Wayteq X985 BT) fut.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6015) HoTaZo válasza Freiherr (#6011) üzenetére


HoTaZo
őstag

De szoktam, de most kimaradt. Egyik parkolóban se volt annyi hely se, hogy pár percre ott maradjak. Kihajtók is tele voltak. Kapkodtam is a cím bevitelekor, ezért néztem el az utca nevét. Utána már nem is gondoltam, hogy elrontottam, mert mind a két városrésznek 1000-es az irányítószáma.

De vegülis jól jártam, mert a lerakónál semmi parkolóhely nem volt. Ott meg csak egy nő állt be elém indulás előtt 2 perccel, de csak bedobta a porontyot, aki örült is a kamion látványának.

Somatom: Ez lenne az?

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#6016) Somatom válasza HoTaZo (#6015) üzenetére


Somatom
veterán

Fene se tudja. Nem találom. Lehet, hogy közben átnevezték. Itt az enyém:
Google Maps Coordinates.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6017) csibe1 válasza HoTaZo (#6015) üzenetére


csibe1
addikt

Esetleg ezt is kipróbálhatod: Send to Navigation

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#6018) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Ilyet még nem láttam Németországban, du. 6 óra után üres parkolók vagy ahol 1-1 autó van. Kútnál is simán volt helyem. De persze látom, hogy Suben felé a másik oldal meg küszködik. A megszokott hazafelé tartó tömeget sajnos egy már nagy valószínűséggel többet már nem húsvétoló kolléga tartotta fel, az osztrák A8-ason.
Apropó húsvét, szombaton mehetünk németországban. Van még 5 óra vezetésem a keddi lerakóig. Frankfurtig 3-ason, utána 661-es és 5-ös Ober-Mörlen-i lerakóig.
Van valami tuti helyetek ezen az utvonal mentén, ahol festegethetem a tojásaimat és még vásárolni is tudok szombaton?

Somatom & csibe1: Köszönöm!

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#6019) Somatom válasza HoTaZo (#6018) üzenetére


Somatom
veterán

Majd válaszolok a prividre, csak elő kell szednem hozzá a másik telót, hogy tudjak screenshotot csinálni.
Szombaton nekem is mennem kell 340 -et. Tegnap jártam azon az útvonalon (Worms -ban rakodtam).
49.99300°, 9.06500°
-nál van egy parkolós kút a folyó parton. Van kajálda, és közel van a város. De, nem egy nagy kunszt.
Ha csak Nürnbergig mennél, akkor a Tennenlohe hofot ajánlom. Étterem, a hof mellett közért és italbolt.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6020) Somatom válasza HoTaZo (#6018) üzenetére


Somatom
veterán

Esetleg változtass irányt, és akkor a 6 -oson Sinsheim.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6021) HoTaZo válasza Somatom (#6019) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ok.

Az a folyóparti jónak tűnik. Fürdési lehetőség van? Meddig lesznek nyitva holnap a boltok?
Sinsheim 70km+, de végül is nem kizárt.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#6022) Somatom válasza HoTaZo (#6021) üzenetére


Somatom
veterán

A folyóparti egy véletlenül szép környezetben levő automata kút, egy félig murvás, félig aszfaltos parkolóval, meg egy kajáldával. Sztem tudsz fürödni, de nem teszteltem. Én még csak tankoltam ott, mert kijelölt kútunk. Ha belefér a sinsheimi kerülő, akkor ki ne hagyd! Az a múzeum egy csoda. Két nap ott, az igazi ajándék, örök emlék. Ha a Shellen nem lenne hely, akkor a pálya túloldalán ott a nagy parkoló, a múzeum utcájában pedig a hof. A parkolótól kb. 200m gyalog az Aldi, Lidl, MediaMarkt. Sztem rendes, szombati nyitvatartás lesz (talán este 8 -ig). A múzeum mellett van döneres. A pálya mindkét oldalán tudsz fürödni, és ha jól emlékszem, akkor a hof -ban mosni is.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6023) HoTaZo válasza Somatom (#6022) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ha nincs fürdési lehetőség, akkor kiesett.
Sinsheimben, a Hofban már többször is parkoltam, dlaj kollégával ott futottunk össze, említettük is itt.
Rakodásom is volt 200méterre a Hoftól.
A repcsik nem igazán izgatnak, de 2 nap ott, akkor tuti benézek.
A Shelltől le lehet menni oda?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#6024) Somatom válasza HoTaZo (#6023) üzenetére


Somatom
veterán

Persze. A kutas parkoló végén egy átjáró köti össze a pálya két oldalát a várossal. Ott tudsz lesétálni a boltokhoz is.
Azért egy Concorde és egy TU144 belsejében mászkálni sztem bárkinek élmény. De, van ott más is. Bútorszállító Rolls-Royce, Hitler hatkerekű kabriója, sirályszárnyas SL300, stb., stb.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6025) HoTaZo válasza Somatom (#6024) üzenetére


HoTaZo
őstag

Akkor Shellt beütöm. Nem gondoltam kerülni arra, de miért ne? Köszi! :R

Biztos, de ezekért az élményekért nem mennék direkt oda.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#6026) Somatom válasza HoTaZo (#6025) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem rajta volt a bakancslistámon és nagy élmény volt. Bár, már kölyökként is vezettem De Tomaso Mangusta -t, de kellett 40 év, hogy élőben is lássak egyet. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6027) dlaj válasza HoTaZo (#6023) üzenetére


dlaj
őstag

Éreztem az erőben, hogy valaki említett! :DD

A folyóparti nekem is jó lesz, pont addig jutok el (ha minden jól megy) holnap dél körül. Egyelőre még a víz túloldalán vagyok, és Dover port delays, de azért halad a dolog.
A fürdés pedig ne izgasson, majd a folyóban megoldjuk! :)
Ja, és segítek a tojások festésében is!

Itt az útvonalam. Ahol a bácsi ás, neked ott jobb lenne, mert nem kellene pluszban kocsikázni.

(#6026) Somatom, Ilyen autója volt a szomszéd gyereknek. Azt hiszem, akkor éreztem először irigységet. :)

(#6028) HoTaZo válasza dlaj (#6027) üzenetére


HoTaZo
őstag

:D
Ahol a bácsi ás az arrébb van, mint a folyó part.

Őőőő..., nem akartam félreérthető lenni a tojás festéssel kapcsolatban...

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#6029) Somatom válasza HoTaZo (#6028) üzenetére


Somatom
veterán

Jaaa, hogy randi lesz? Az más (szó szerint). Azzal tényleg nem vetekedhet egy múzeum, bár, ez a tojásfestés dolog .... ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6030) dlaj válasza HoTaZo (#6028) üzenetére


dlaj
őstag

Arrébb van, de ha jól értettem az útvonaladat, az a pont rajta van, a folyóparti parkoló pedig odébb egy kicsit.

Részemről olyan helyet kell választanom, amihez maximum +30 kilométert kell menni. Úgyhogy a Somatom ajánlott camping pont jó helyen van.

Somatom, Eddig nem volt róla szó, csak most, hogy írja hol megy és mikor, néztem ám, hogy én is kb ott leszek akkor.

[ Szerkesztve ]

(#6031) Somatom válasza dlaj (#6030) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem nem kell magyarázkodnod, megértő vagyok. A szöszim anno dolgozott meleg bárban, hallottam tőle néhány fura kifejezést. Csak nekem ne kelljen "tojásokat festegetnem"! :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6032) dlaj válasza Somatom (#6031) üzenetére


dlaj
őstag

:) :C

(#6033) HoTaZo válasza dlaj (#6030) üzenetére


HoTaZo
őstag

A folyópart, igen. Az ásós bácsi, nem.
Akkor leállok ott, repülőt már úgyis fényképeztünk együtt.

Somatom: A tojásfestést megoldom egyedül. :P Az en szöszim se értékelné. Meg kezdek konzervatív ember lenni és a nem megszokott dolgokat igyekszek kerülni. ;)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#6034) Somatom válasza HoTaZo (#6033) üzenetére


Somatom
veterán

Ne zárkózz el az új lehetőségek elől! Nézd a dolgok jó oldalát! Nekem is fura volt, amikor először láttam a szöszimet egy másik csajjal smárolni. De, aztán arra gondoltam, hogy ezzel jelentősen csökken annak az esélye, hogy rám marad a mosogatás. Így gyorsan megbarátkoztam a szituval. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6035) HoTaZo válasza Somatom (#6034) üzenetére


HoTaZo
őstag

Na, ha már megszakadt a part...

Öreg vagyok már az ilyen jellegű változáshoz.
De elfogadom, hogy van, senkit nem bántok miatta, de valós, hogy míg a női nem ezen irányultsága cseppet se zavar, addig a férfi nemé zavart kelt az erőben nálam.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#6036) #77081088 válasza HoTaZo (#6018) üzenetére


#77081088
törölt tag

Én most értem haza németből. Az Suben felé jöttem én is a 3-as pályán,Ausztria-Magyarország felé az egész be volt dugulva.Kb 8 órával értem később,mint szoktam.

(#6037) HoTaZo válasza #77081088 (#6036) üzenetére


HoTaZo
őstag

Örülök, hogy hazaértél! Nem gondoltam, hogy abból a tömegből valaki is hazaér az ünnepekre. Melyik csoportban voltál? A balesetiben vagy az egyik a két letereltek köztiben?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#6038) dlaj válasza HoTaZo (#6033) üzenetére


dlaj
őstag

Megbeszéltük!
Azért jó lenne, ha életet lehelnél a Locator-odba, hogy megtaláljalak. :)

Még mindig azzal a rózsaszín szerelvénnyel jársz? 😀

(#6039) HoTaZo válasza dlaj (#6038) üzenetére


HoTaZo
őstag

:DDD Sakál!
:N

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#6040) #77081088 válasza HoTaZo (#6037) üzenetére


#77081088
törölt tag

A baleset mikor volt? Én este 20:00 fele voltam ott,nyomait se láttam. Egész nap végig stau volt,München fele is,hazafelé meg brutál tömeg nyomor,végig Ausztriában is az A1-en,magyarba végig hegyeshalomtól majdnem Miskolcig.

(#6041) dlaj válasza #77081088 (#6040) üzenetére


dlaj
őstag

Hát "komolyan" mondom, jobb, hogy kint maradtam! :)

(#6042) #77081088 válasza dlaj (#6041) üzenetére


#77081088
törölt tag

Mai lerakóval jöttem haza,nem volt választásom. Máskülönben jobb lett volna tényleg kint maradni. Németből akkora tömeg indult el,pl Ausztria A1 3 sáv fullon végig. Karácsonykor sem volt ilyen forgalom.

[ Szerkesztve ]

(#6043) Somatom válasza dlaj (#6041) üzenetére


Somatom
veterán

+1
Szándékosan kértem mostanra a tavaszi hathetesemet. Két négynapos ünnep esik bele.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6044) HoTaZo válasza #77081088 (#6040) üzenetére


HoTaZo
őstag

Kb. 17:30- 18:00 körül érhettem a balaset helyéhez. Azért volt akkora tömeg, mert az a rengeteg (3 x km-es dupla sávok) jármű, amikor megindulhatott az mind torlódást idézett elő előtted.
Az osztrák A8-ason, Linz felé futott rá egy kolléga egy másikra. A határ előtt 5 percre kb. volt az álló autók vége, de sorra érkeztek a többiek is. De német oldalon is volt egy-egy álló csomag.
Az M1 pedig most kihat még talán Bécsig is ilyen körülmények közt.

dlaj: Bizony. A vezénylőm szerint csak a nem normálisak dolgoznak húsvétkor. Én meg mondtam neki, hogy ilyen körülmények közt haza se tudnék jutni.

Somatom: Akkor válogatni se jösz haza?

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#6045) dlaj


dlaj
őstag

Heti vicc! (Mert olyan szomorú ez a topik.)

Rendőr megállítja a sofőrt:
Jó napot, azért állítottuk meg, mert nem működik a hátsó világítása.
A fickó kiszáll, hátrasétál, majd elsápad és a földrerogy.
A rendőr próbálja nyugtatni: nem olyan nagy dolog, csak cseréljen izzót!
- Az izzó még oké,de hol a francban van a pótkocsim??

Aki ismerte, jelezze. Aki nem, az is. Úgy igazából kíváncsi lennék rá, hányan olvassák a topikot! :)

(#6046) zsolt19900 válasza dlaj (#6045) üzenetére


zsolt19900
őstag

én mindig követlek benneteket :) és jó volt a vicc is :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#6047) Mcrazy válasza dlaj (#6045) üzenetére


Mcrazy
őstag

Én nem ismertem és csak csendes olvasója vagyok a topiknak. Egyébként tetszett a vicc.

Itt megragadva a szót, Mindenkinek Boldog Húsvéti Ünnepet kívánok!

Én arra lennék kíváncsi, hogy ki miért szereti vagy nem szereti, illetve miért űzi ezt a "szép" szakmát? (Nem a belföldesekre gondoltam) Azt tudom, hogy első dolog a pénz, de nagy árat kell fizetni ezért a "szép" pénzért.

Üdv: Mcrazy

(#6048) Somatom válasza Mcrazy (#6047) üzenetére


Somatom
veterán

Nem mindenkinek olyan nagy ez az ár. Nekem egyáltalán nem áll távol attól, ahogy egyébként éltem, élem az életem. Azon gondolkodom, hogy mi lenne, ha két hetet gurulnék a motorommal, aztán elrepülnék melózni, majd vissza a mocihoz és gurulnék tovább két hetet. Szerencsésnek érzem magam, hogy jól fizetnek azért, amit szeretek csinálni. Mármint úgy értem, hogy ha már dolgoznom kell a pénzért, akkor inkább úton legyek, vezessek, mint hogy egy irodában gubbasszak naphosszat.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6049) Mcrazy válasza Somatom (#6048) üzenetére


Mcrazy
őstag

Akkor Te a szerencsés kivételek közé tartozol. Az én ismeretségi körömben is vannak "vándor" életet élők, de őket a szakma sodorta ebbe az állapotba. Megcsalt férjek, apa nélkül felnőtt gyerekek, tönkrement családok, stb... Azt gondolom ez elég nagy ár. Én a belföldesek táborát gyarapítom. Így az előbb említett dolgok engem nem értek utol. Változatos a munkám, naponta több új hely, magánemberek, cégek. Minden nap és minden hétvégén otthon alszom a párommal. A fizetés sem rossz és mivel minden sínen van, ezért szeretem ezt a munkát.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#6050) HoTaZo válasza Mcrazy (#6047) üzenetére


HoTaZo
őstag

Én azért szeretem, mert itt megkapom azt a szabadságot, ami nekem pont elegendő. A fizu, az egy kényelmi plusz. Sokat jelent számomra a táj. Meg az is, hogy így alkalmam van látni azokat, akiktől eltávolodtam, földrajzilag.
Gyerekkoromban voltunk egy kiruccanáson és ott láttam egy kamionost a kabinjában. Azt láttam rajta, hogy jól érzi ott fent magát, azóta volt bennem a vágy. S, amikor elém hozta a sors a lehetőséget, hogy letegyem a jogsit, nem haboztam.

Amúgy is a közlekedéshez hasonlítom az életet. Haladsz erre-arra az úton, különböző egyénekhez (járművekhez, forgalomhoz) kell viszonyulnod vagy viszonyultatnod magadat. Próbálod elhitetned magaddal, hogy te irányítasz. Mindezt olyan szemszögből, ami nem mindenkinek adódik meg.
S, ha még egy nem egyszerű fuvarfeladatot is sikerül gond nélkül teljesítenem, akkor bizony büszkeséget is érzek.

dlaj: A vicc jó, nem ismertem.

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.