Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18001) Qtya123 válasza Tüzi (#18000) üzenetére


Qtya123
őstag

Na fasza. Míg vártam a válaszra közeledett a 9 óra. Felhívtam egy rokonomat, aki kamionozik, hogy sos mondja meg.
Az meg azt mondta, hogy zárjak még a 9 óra megléte előtt, nem baj, hogy nem közvetlenül a pihenő megkezdésekor történt a zárás, de legyen meg 9 órán belül, mert oké, hogy mondjuk 8.50 pihenőnél zártam, de ennek ellenére a tachográf figyelembe veszi, hogy mikor kezdődött a pihenő. Én meg gyorsan lezártam, mert majdnem 9 óra volt már. De a Te levezetésed logikusabbnak tűnik, hogy a műszak zárás is egyéb munka és belebasztattam a 9 óra pihibe... :F

[ Szerkesztve ]

(#18002) Qtya123


Qtya123
őstag

Így néz most ki a dolog: [kép]

Akkor ez most nagyon gáz és instant főbelövés, vagy csak a nagyon akadékos kontrollnál probléma?

(#18003) Zolás válasza Qtya123 (#18001) üzenetére


Zolás
addikt

A tacho basztatása munkának minősül. Ezért van külön jogszabály arra, hogy a pihenőd alatt kontrollozhassanak. Megszakítottad a kilencest. Elég lett volna kezdeni, és max kimaradt a zárás, amiért nagy átlagban, ha nem mindennapos, a kutya nem szól rád. Ezért már lehet szólni.
Kár volt piszkálni.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#18004) Tüzi válasza Qtya123 (#18002) üzenetére

Amennyire én ezeket a kinyomatokat értelmezni képes vagyok, ezen van 9 óra egybefüggő pihi.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#18005) HoTaZo válasza Qtya123 (#17999) üzenetére


HoTaZo
őstag

Mintha úgy olvastam volna, hogy ilyenkor jobb nem is zárni a pihenő után. Csak nyitni egy újat.
Indok: pihenőre tetted, mert úgy volt, hogy csak órák múlva raknak meg. Lefeküdtél pihiztél. S, a 9 órányi pihenőd után szóltak csak, hogy tudnak rakodni. Akkor műszakot kezdtél, stb.

Szerk: később tudtam csak elküldeni, mint íródott...
Igen, kár volt piszkálni, Zolás írta jól.

Somatom : Ha ilyen hörgőset énekelsz, akkor órákon át. :DDD

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#18006) Somatom válasza HoTaZo (#18005) üzenetére


Somatom
veterán

Tulképp van benne hörgés is. Aztán öklendezés, aztán ... :DDD

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18007) HoTaZo válasza Tüzi (#18004) üzenetére


HoTaZo
őstag

9 óra 04 perc van, csak belepiszkított 20 perccel hamarabb a műszak zárással.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#18008) Tüzi válasza HoTaZo (#18007) üzenetére

:R

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#18009) Tüzi

Straubing-Krakko körfuvart csinálok.
Álom meló.
Németeknél pót kinyit, átmegyek Kauflandba 150 méter, mire visszatérek megrakták a pótot, becsukom, feljövök szépen nyugodtan, cégnél megállok, zuhany, mosogató, őrzött parkoló, állok 2 napot, leakasztom a pótot, felakasztom a leergutot, és visszagurulok németekhez. Ha úgy jön ki 3 napot állok itt, lengyeleknél.
Nincs 8k km a hónap, ez nekem baromi jó.
Valami ilyesmit érezhet Somatom is :DDD
Háváj dizsi napfény.
Gamernoti, net, meleg, minden van.
Persze a hazai ágnak kivan a töke az egésszel, de az utolsó gázolajszopás óta rámtört a lelki béke, chill van, és magasról szarok mindenre :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#18010) Qtya123 válasza HoTaZo (#18005) üzenetére


Qtya123
őstag

Na ennyit arról, hogy keresztapám 20 éve kamionos és ismeri a dolgokat. Hallgattam rá, rosszul tettem.

Egyébként a sors fintora, hogy pont 15 órában le tudtam zárni a napot, persze ezt így előre nem tudhattam. Bár a nagy kapkodásban lehet, hogy még a végén is elcsesztem. 18:00 órakor álltam meg a telepen, 18:01 órakor állítottam le az autót, ekkor automatikusan ágyra teszi. A 18:01 órás zárás kereken a 15 órám lett volna egyébként. Nem vártam meg a 18:02 órát az ágyon, hanem zártam a napot és kivettem a kártyát. Mikor nyomtattam, akkor láttam, hogy a 18:01-et még nem regisztrálta ágyon, így kormány az utolsó piktogram a zárás előtt. Gondolom ez is gond... :(

Így néz ki végülis ez a csodás napom:

Írjak valamit a szalagra? Ugye ott van benne a 9-est megszakító 14:30 zárás, utána 14:51 nyitás, 18:01 megint zárás....
Mennyi egyébként a büntetési tétele annak, ha valaki elfelejt zárni? És a 9-est megszakító zárásnak mennyi?

De ha úgy vesszük hiába szakította meg a zárás a 9es pihenőt, az egész napom pont belefért a 15 órába nem? :U Tehát így a szalagot ha megnézitek mi a vélemény? Elvileg megszakított 9essel sem vagyok így büntethető az én logikám szerint.

Bocs a sok kérdésért, új dolgok ezek nekem, mert eddig nem kellett napközbeni zárással foglalkoznom, de most legalább ennek a buktatóit is megtanulom. Csak most ugye 56 nap...

[ Szerkesztve ]

(#18011) Tüzi

Ha 15ben 14.39et állsz, de kurvára ráérsz, és öt percenként nyitsz zársz, abba se szólhat bele senki.
24es ciklusban legyen meg a 9es.
Ha nagyon kukacoskodni akar valaki, akkor a nyitás utáni, zárás előtti 5-10 perc egyéb munkába beleköthet, de annyit mondasz, hogy rádjött a fosás.
De nem fognak. Egy-egy zárás elmarad, azért sem kapsz golyót.
Ha kiszednek, kizárólag egyéb munkán hagyd a tachot, és inkább kétszer nézd meg.

Bazmeg', 5kor keltem, 6kor nyit az iroda, 7kor bementem, lepattantam, 9kor vissza, bevették a papírokat, 2orás termin.
Majd hívnak.
4kor rákérdeztem, majd hívnak.
Fék 8kor zuhany, mondom rákérdezek.
5kor mehettem volna be, basztak hívni naná.
Erre fél 9kor be, fél 10kor ki, most meg 200 pálya, 300 bundeszen, ebből 150 hegyes völgyes...
Éjjel találj cseh helyet.
Vunderbááá b+

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#18012) HoTaZo válasza Qtya123 (#18010) üzenetére


HoTaZo
őstag

Sose félj kérdezni! Nincs rossz, hülye kérdés.
A szalagra mindig írjál valamit! Hasznos, ha olyat, amit el tudsz magyarázni a rendőrnek.

Beugrós vagy, ilyen elcseszett napod még nem volt . A lényeg, hogy ne mentegetőzz mással.
De, ne is stresszelek, mert hibázni fogsz. Engedd el! Ezért jó egy határidő napló, abba beleírod, ahogy volt (ahogy jól magyarázhatod), belefűzöd a megírt (név, rendszám, dátum, esemény oka, aláírás legyenek rajta) nyomtatást és lapozol a következő napra. Ha van kontrollod, akkor előveszed a határidő naplót és onnan eleveníted fel az eseményeket.

Nem ismerem a büntetési tételeket, de ne is foglalkozz vele, most.

Jegyezd meg, hogy egy műszakban, annyiszor nyitsz és zársz, ahányszor akarsz. Ha cinkes a felrakás, letakás, érdeklődj! Hangsúlyozd, hogy tájékozódsz és nem türelmetlenkedsz. A valós műszak végénél min. 1 órával korábbant mondj. Stb...stb. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#18013) HoTaZo válasza Tüzi (#18011) üzenetére


HoTaZo
őstag

Álom meló? ;]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#18014) Qtya123 válasza HoTaZo (#18012) üzenetére


Qtya123
őstag

Köszi! :R

Jegyzetet azt vezetek minden napomról. Mettől meddig, hol, stb. És nyomtatok is mindig. Persze nyomtatás nem lenne, ha minden nap ezt csinálnám, de havi 4 alkalommal miért ne.

Mondjuk annak örülök, hogy ma pont belefértem a 15-be, így talán nem annyira gáz a 9-es megszakítás.

Tüzi:
"5kor keltem, 6kor nyit az iroda, 7kor bementem, lepattantam, 9kor vissza, bevették a papírokat, 2orás termin......"
Erre laikus azt mondaná, hogy de hát egész nap csak vártál, miben fáradtál el. Aztán mikor benne van az ember és bóklászik a telepen, meg hajkurássza az embereket, mint egy puncsoló kiskutya, hogy szeggyé mán' le, meg stresszel, hogy belefér-e a napba, akkor azért máris más a képlet. Na többek között az ilyeneket is lehetne mondani a miértnemjönnek a fiatalok dologra.

Köszi mindenkinek a segítséget/tanácsokat. :)

(#18015) berek21


berek21
senior tag

Csepel, szabadkikötő, tegnap.

LG Velvet eladó!

(#18016) Tüzi válasza berek21 (#18015) üzenetére

Ez érdekes lesz... Ki ment bele kibe?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#18017) Somatom válasza Tüzi (#18016) üzenetére


Somatom
veterán

Ahogy nézem, a sofőrnek ez már mindegy. :(((

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18018) Tüzi válasza Somatom (#18017) üzenetére

A konténeres targisnak nem annyira. Csak gyanús, hogy úgy van a lába ahogy, és lehet, befeküdt oda amikor látta, hogy gáz van... Ha ez a szitu, akkor nehéz évek várnak a emelős emberre.
Viszont így nem tudom képes e előre billenni. Ahhoz szerintem az kellene, hogy a kamion menjen bele szemből

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#18019) berek21 válasza Tüzi (#18018) üzenetére


berek21
senior tag

A terberg vitte a konténert, szemből jött a kamion. Meg kellett fékezze, a konténerben vastekercsek, a súly elhúzta, és rádölt az autóra. A kolléga szörnyethalt sajnos.
Nem is értem, hogy lehet egy ilyen helyen azonos útvonaluk.

LG Velvet eladó!

(#18020) Tüzi válasza berek21 (#18019) üzenetére

Második képet nézed, meg van görbülve a konténer, tehát a kamion is haladt amikor beleütközött, valahol akkor fékezhetett rá az emelős is, ami aztán előre billentette.
Nem értem hogyan sikerült ezt összehozniuk, de sajnos ez a balesetek természete :/

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#18021) Somatom válasza Tüzi (#18020) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem is a fékezés miatt billent a gép. Én eddig akárhány cégnél voltam, mindenhol a munkagépnek volt elsőbbsége.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18022) Qtya123 válasza berek21 (#18019) üzenetére


Qtya123
őstag

Bakker... :(
Tegnap az M4-en a kormány vágta el a nyakát a sofőrnek (még akkor nagy dugó volt, mikor visszafelé jöttem), ma meg ez. Majdnem minden napra jut itthon mostanában egy komoly baleset, amelyben kamion is érintett.

Nem tudom milyen a kikötő, meg milyenek a kijelölt útvonalak, de a kép alapján kb pont szembe mentek egymással. Vagy a kamion járt rossz helyen, vagy elég hülyén van ez megcsinálva, hogy normális dolog, hogy szembe mennek.

[ Szerkesztve ]

(#18023) Somatom


Somatom
veterán

Rájöttem, hogy mi a legjobb ösztönző gyorshajtás ellen. Az extrapénz a szombati vezetésre. Ma országút max. 60, autópálya max. 80. Minél hamarabb el kell fogynom. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18024) HoTaZo válasza berek21 (#18015) üzenetére


HoTaZo
őstag

:(((

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#18025) Avicularia válasza berek21 (#18015) üzenetére


Avicularia
veterán

Jaix
Részvétem a kolléga családjának :( :((
Lehet esetleg tudni ki volt a hibás?

(#18026) Tüzi válasza Avicularia (#18025) üzenetére

[link]
Egyelőre ennyi

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#18027) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Egy utolsó: akit érdekel, hogy mi történik a szivattyúval munka közben. ;]

Bocs', kicsit rákattantam a bandára meg a srác hangjára, sok érdekes dolgot találtam vele kapcsolatban.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#18028) fesii


fesii
aktív tag

Jó estét!
Három 10-es vezetésnél nagyjából számszerűsítve mennyire csillan fel a hatóság szeme? :U Az utolsó 9:40 volt …
mobilitasi paragrafust rá írtam de azzal igazából körbe röhög :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18029) Qtya123 válasza HoTaZo (#18027) üzenetére


Qtya123
őstag

Érdekes volt a videó. Hiába sokaknak csak zaj, azért nem kevés tehetség kell az ilyen zenékhez és nem csak az énekhez, hanem a hangszerekhez.
Egyik, a világot általában csak fekete-fehérben látó, bigott vallásos kollégámnak mutattam egyszer néhány Cannibal Corpse számot és magyaráztam, hogy ez miért nem ordenáré zaj, hanem munka van benne.
Elismerte, hogy tehetség kell hozzá, de hozzátette, hogy ezek az emberek/zenekarok lepaktáltak az ördöggel és azért tudnak így zenélni, meg énekelni....
Mondtam is neki, hogy érdekes az indokod báttya, akkor ezek szerint amelyik zene neked nem tetszik, ott a tehetség a sátántól jön, amelyik zene meg tetszik neked, ott saját magától tehetséges az előadó.... Továbbá hozzátettem neki, hogy elég óvodás értékelés, hogy azért mert hörgés van, azt a sátánnal azonosítod, bezzeg ha egy selymesen búgó hangú hipertehetség énekel az még véletlenül sem jöhetne az ördögtől-e logika mentén?

MÁS:
Az M4-es balesetről jutott ma eszembe egy dolog. Ugye ennél a balesetnél az volt, hogy belerongyolt a leállósávban álló kamionba a másik. A leállósávban lévőnek műszaki hibája volt, a háromszög is ki volt rakva állítólag.
Viszont én kb majdnem minden nagyobb dugóban láttam kamiont (akár többet is) a leállósávban blinkerrel állni. Nem akarom elhinni, hogy mindegyiknek műszaki hibája volt. Jól gondolom, hogy vannak, akik kiállnak a stauból, hogy meglegyen a 45 percesük?
Ha ilyenkor csattan beléd valaki, akkor mi van?

[ Szerkesztve ]

(#18030) Tüzi válasza fesii (#18028) üzenetére

Szerintem egy százas, max 2.
Amire inkább harapnak az az elégtelen pihenőidő.

Ma éjjel kivett a cseh vámos.
Csodálkoztam, ez mondom mit akar?
Kiszállnak, köszönök, útlevelet kérnek... wtf. Meg lakcímkártyát... wtf²
Hát kiderült, hogy átnyomtam a boxot 3 tengelyre.
Mondom neki, hogy igen, 3 napja Prágában a Shell kúton töltöttem 10k koronát rá, akkor véletlenül átnyomtam, de aztán vissza is állítottam.
Nem arra gondol, hanem 3 tengellyel közlekedtem.
Nézek rá, mondom neki, az nem lehetséges.
Mutatja a számítógépen, hogy kb egy órán át 3ra volt állítva.
Nézem a monitort, nézek rá, vissza a monitorra, tényleg igaza van.
Dumálunk, ecsetelem neki, hogy ez fogalmam nincs hogyan, elképzelésem annyi, hogy vagy az első kúton amin megálltam a szakadó esőben, ott véletlenül elnyomtam, vagy mivel szarok a tapadókorongok, és folyton leesik a szélvédőről, ahogy menet közben nyomkodtam vissza, ott esetleg véletlenül megnyomtam a gombot, de látnom kellett, hogy sárga-e még, vagy már piros.
Szeme nem rebbent, mosolygott, mondja, hogy akkor ez véletlen manipuláció.
20 euro.
Mondom neki, nekem eszemben nem volt, és tényleg bocs, és röstellem.
Törölték a gépből a problémát, és kész.
Lacikának ez 140ezrébe került ha jól rémlik.
Nem csípem ezt az országot, de el kell ismernem, hogy gyökér közeggel még nem találkoztam...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#18031) HoTaZo válasza Qtya123 (#18029) üzenetére


HoTaZo
őstag

Igen, pihenőzni állnak ki, vagy pisilni. Általában nincs gond. Akkor kezd veszélyes lenni, amikor a dugó megszűnik, beindul a forgalom, megy mindenki a normál forgalmi sebességével, neked még maradt néhány perces a pihenőből... s jön a telefonját matató, figyelmetlen... :(((

Kollégádnak: Horde (Unblack Metal)
Elend (Dark-ambient neoclassical)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#18032) Tüzi válasza Qtya123 (#18029) üzenetére

Amikor nagyon araszolás van, akkor szoktak kiállni.
Ezt hozza az, hogy minden szarért megvágnak, ráadásul már 56 napra visszamenőleg.
Mondjuk olyat is láttam már, hogy befüggönyöztek... értem én, hogy gőzmozdony, de ettől még qrva veszélyes, és ezért van a printout.
De ugye itt megint bejön a humán faktor, hogy ő leszarja, és 1000 euro.
Igaz a befüggönyözősöket meg a helyszínen szokta megtoszni a yard :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#18033) Qtya123 válasza Tüzi (#18032) üzenetére


Qtya123
őstag

És olyan szokott előfordulni, hogy még bőven araszol a dugó, valaki épp 45 percezik (nem a látványos befüggönyözés van) és megvágja a yard? Vagy dugóban ezt azért elnézik és inkább akkor kérnek számon, ha már normál a forgalom, de te még ott dekkolsz?

HoTaZo: Az olyan embernek, aki ilyen érvrendszerben mozog nem mutatok én már semmit, mert csak újra leakasztja az agyam a hülyeségével.

[ Szerkesztve ]

(#18034) Tüzi válasza Qtya123 (#18033) üzenetére

Nem tom'. Ezért is van dugóelkerülős navim, a mutatott időt megszorzom kettővel, és ha necces, akkor inkább kiállok.

Amúgy:
[link]

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#18035) Somatom válasza Tüzi (#18034) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt a csávót leránthatná már vki arról a magas lóról.
Szóval, ha kétséges, akkor vegyem ki a kártyát. Jó, kiveszem. Miközben várom a sorsomat, az engem továbbszállító autó helyett, egy kontroll esik be a parkolóba, nekem meg nincs a gépben a kártyám. Olyankor mi a szitu?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18036) kzolisajnos válasza Tüzi (#18032) üzenetére


kzolisajnos
csendes tag

Az 56 nap 2024. December 31. után élesedik, hacsak nem variáltak valamit amióta megjelent a Mobilitási csomag

(#18037) Zolás válasza Somatom (#18035) üzenetére


Zolás
addikt

Semmi. Nem dolgozol. Pihenőt vissza is írhatod, közben nem kötelező a kártyának bent lennie. Azért mert te az autóban vagy, még nem kötelező a kártyának is bent lennie.
A csávónak van egy stílusa, ez tény, de szerintem te is unnád a banánt, ha ugyanazt kellene elmagyaráznod újra, és újra.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#18038) Tüzi válasza Somatom (#18035) üzenetére

Attól még a leistungot el kell ismerni, senki más nem vette még a fáradtságot, hogy hitelesen, érthetően, és ingyen magyarázzon el dolgokat, amikkel neked kvázi pénzt spórol.
Jó infó forrás (szerintem legalábbis) és innentől felőlem rózsaszín kiskosztümben is oszhatná az eszet, akkor is végighallgatnám.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#18039) Somatom válasza Zolás (#18037) üzenetére


Somatom
veterán

Link :F

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18040) Zolás válasza Somatom (#18039) üzenetére


Zolás
addikt

Amiről a kolléga ír, az a fülkében lévő 45 kijátszása. Itt nem játszol ki semmit.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#18041) Tüzi válasza Somatom (#18039) üzenetére

Szét kellene választani a belföldi és nemzetközis dolgot.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#18042) Somatom válasza Zolás (#18040) üzenetére


Somatom
veterán

Amikor jön a kontroll, akkor mindkét esetben ülsz a fülkében, kivett kártyával. Mi a különbség?

Tüzi:
Kártya kivesz/betesz tekintetében az 561 nem tesz különbséget belföld és nemzetközi között.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18043) Tüzi válasza Somatom (#18042) üzenetére

Akkor úgy mondom, hogy napizós belföld.
Pennynél árut terítő sofőr visszatér a körről, de nem tudja,hogy kell-e menni még egyet, és kiveszi a kártyát.
Vágesz? Közben meg a többiekkel dumál akárhol.
Aztán ha kell, akkor visszateszi, fordul egy rövidet, és nem 14 pihenője lesz húzva, hanem 9.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#18044) HoTaZo válasza Somatom (#18042) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ebben igazad van, de ha nem takarítasz, nem javítasz, csak ülsz, nyomkodod a telódat, szundizol, akkor nem követelheti, hogy a kúton várd a "taxidat".
Ezért is jó, ha be van kapcsolva a telódon a helyadat és a G.Mapsban meg tudod mutatni, hogy rendszerint ezidőtájt mész haza. Ha a tatyódat is össze készítetted, akkor eggyel több a bizonyítékod az állításod mellett. Persze ez nem hivatalos, feljelenthet, de azt meg lehet fellebbezni.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#18045) Somatom válasza HoTaZo (#18044) üzenetére


Somatom
veterán

Maps, meg tatyó, mint egységesített igazolás sincs az 561 -ben.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18046) Mcrazy válasza HoTaZo (#18044) üzenetére


Mcrazy
őstag

Nem tudom, hogy melyik jogszabály tiltja azt, hogy ha nincs a kártya az egységben, akkor nem tartózkodhatsz az autóban.
A kártya ki/be rakosgatáshoz meg annyit, hogy én amikor a 3.5Tonnást vezetem, akkor van olyan, hogy 3x 4x is ki/be rakom, mert nem csak én használom az autót. És ha előreláthatólag nincs meló, akkor kiveszem, nehogy más elmenjem vele.

Üdv: Mcrazy

(#18047) Qtya123 válasza Mcrazy (#18046) üzenetére


Qtya123
őstag

Ez az egy nap kiveszem 3x 4x a kártyát dolog lényegében azt is jelenti, hogy ennyiszer zár és kezd műszakot az ember igaz?

(#18048) Mcrazy válasza Qtya123 (#18047) üzenetére


Mcrazy
őstag

Pontosan, a hiányzó időket pedig visszairom.

Üdv: Mcrazy

(#18049) HoTaZo válasza Somatom (#18045) üzenetére


HoTaZo
őstag

Azért is írtam, hogy nem hivatalos.
De, az állításod mellett állhat.
Régebben te is vallottad, hogy hadd szabja ki a büntetést, mert lehet feljebb, s annál feljebb menni a fellebbezésekkel.

Mcrazy : Ilyen esetben, ez természetes is.
Nem hiszem, hogy van jogszabály, mely tiltaná. De, jobb ha van valami (még ha nem is hivatalos bizonyíték), hogy nem munka közbeni pihenőt tartasz kártya nélkül az autóban.

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#18050) Somatom válasza HoTaZo (#18049) üzenetére


Somatom
veterán

Most is ezt mondom. A múltkori vitában sem értettem, hogy miért büntetne a rendőr a kivett kártyáért.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.