Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#34251) tboy93 válasza Tapsi (#34248) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha ugy nezzuk, asszonnyal ki tudsz menni, 2-3 ev alatt konkrétan osszerakod a csaladi hazad egy jobb kornyeken, aztan le van tudva ami masnak egy egesz elet alatt nem. Franc tudja. Lehet bevallalnam :) Még gyerek nélkül persze, mostmár nem szívesen rangatnam ki oket a kozegukbol.

[ Szerkesztve ]

(#34252) carapace


carapace
csendes tag

Egy rokon dolgozott Szaudban kb 10 évet voltak kinn, akkor jöttek el amikor a kisfia idegösszeomlást kapott, aztán nem sokra rá a neje is. A srác azóta se jött rendbe teljesen.

(#34253) Manitou válasza waT (#34084) üzenetére


Manitou
addikt

Végül az lett, hogy írattam egy papírt az elmaradásokról és, hogy azt milyen határidőig fizetik meg. Az 1/3-adát már megkaptam az elmaradásnak. Bízom benne, hogy a megbeszélt határidőig a többi is meglesz.
Az új munkahelyen ~84%-al magasabb fizut sikerült kialkudni, mint a régi helyemen. ( igen a régi helyen már nagyon érett volna egy normális fizuemelés......)

(#34254) D1Rect válasza Tapsi (#34248) üzenetére


D1Rect
félisten

Legalább értékeli Magyarországot, amikor hazajön.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#34255) sutszi válasza carapace (#34252) üzenetére


sutszi
veterán

Ezzel most bedobtad a gránátot a kacsaúsztatóba... Önmagában az ottani élettől csak nem lehet idegösszeomlást kapni. Nyilván mindenkit az érdekel, hogy mitől rossz ott élni ami ennyire leveri a biztosítékot.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#34256) carapace válasza sutszi (#34255) üzenetére


carapace
csendes tag

Leginkább az ingerszegény környezetre tudnék tippelni, ők egy ilyen zárt céges városban laktak, onnan nem is nagyon mászkálhattak ki, engem ez önmagában kicsinálna. Ahogy Tapsi is említette, mégis mi a fenét lehet egy ilyen helyen csinálni? Főleg ha még be is vagy zárva egy viszonylag szűk zónába.

(#34257) borzak50 válasza carapace (#34256) üzenetére


borzak50
csendes tag

A kerdes hogy a gyerek ott ebredt e ontudatra mert akkor nincs sok viszonyitasi alapja :D

(#34258) D1Rect


D1Rect
félisten

Tegnap a csajomat munka után felhívta a kisfőnök, hogy ma reggel azonnal mondjon fel, mert nem maradt bent munka után még pár órát.
(mert a kisfőnök elszámolta a beosztást és neki kellett bemennie)
Tele van a hely(vendéglátás) munkaügyi szabálytalansággal, pl. úgy dolgozik, hogy 22:30-kor végez, de másnap reggel 7-kor kezd.
Vagy vasárnap éjjel írják meg, hogy ki, hogy dolgozik a következő 2 napban.
Ma 7-22:30-ig lenne.

Nyilván ezek után nem akar ott dolgozni, csak a szerződésben szereplő, egy havi felmondási időre járó bérét szeretné.

Mennyire ütheti meg a hely magát, ha esetleg a nem sikerül ezt békésen kezelni a továbbiakban?
(minden dokumentálva van, hogy mi a valós munkarend és ezt, hogy kozmetikázzák ki a hatóságok felé)

Fun fact: mondta neki, hogy dehogy fog felmondani, akkor megfenyegette telefonban, hogy majd úgy csinálja a beosztást, hogy az egyetemi óráira essen és ne tudjon bejárni dolgozni.

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#34259) Qtya123 válasza D1Rect (#34258) üzenetére


Qtya123
őstag

Eléggé megütheti így, hogy dokumentálva van. Ha nem kapnám meg a pénzem, én biztosan teljes mellszéleséggel beleállnék a dologba és elvinném, ameddig csak kell és amennyi ideig csak kell. Bár nyilván ez önérzetesség kérdése is.

Azon csodálkozom, hogy egyáltalán eddig itt dolgozott a leírtak alapján... Utolsó pillanatban megírt beosztás? 15.5 órás munkaidő?????? Fenyegetés? Mi ez? Rabszolgatartás?
Jó, lehet, hogy mellé a pénz jó volt, na de akkor is, széthajtani magát 15.5 órában, hogy másnap reggel 7-kor újra kezdjen? Ja és gondolom, ha a fizetés jó volt, a pénz jelentős része zsebbe ment....

Milyen hely ez? Valami kisebb vendéglátóegység 15-20 évvel visszamaradott mentalitású gyökér vezetővel?

Azért manapság már nem eszik olyan forrón a kását a vendéglátásban sem. Munkaerőhiány van erősen, az értelmesebb felfogja, hogy nem taposhatod ki a belét a munkavállalónak, mert az irgalmatlan fluktuáció nem jó...

A feleségem fél rokonsága a vendéglátásban dolgozik ezer éve. Az utóbbi időben mindenki megtalálta magának a megfelelő helyet. Azokat, ahol ezek a módszerek már kikoptak, mert volt agya a vezetőségnek. Semelyik nem dolgozik 15.5 órákat, mindenhol két műszakban vannak délelőttös-délutános. De ezek egyik sem a patkány viselkedésű tulajjal rendelkező kicsi vendéglátó egységek, hanem kisebb-nagyobb szállodák, wellness központok. Ezek alapján úgy látszik, hogy ott normálisabban mennek a dolgok (persze biztosan vannak trágya helyek ott is).
Én a helyében ilyen jellegű helyen próbálkoznék a továbbiakban.

[ Szerkesztve ]

(#34260) D1Rect válasza Qtya123 (#34259) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez egy közepes méretű szálloda.
Sajnos az egyik éjszakai recepciósból lett értékesítési vezető és teljesen alkalmatlan a munkájára.

Én a magam részéről a sz@rt is kitaposnám a helyből, de ő ettől sokkal békésebb.
Csak az egy havi felmondási időre eső bérét szeretné, ami a szerződésben van.

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#34261) kovsol válasza D1Rect (#34260) üzenetére


kovsol
titán

Ha nem dolgozza le a felmondási időt akkor miért kellene fizetni neki? Nem végkielégítés.

May the Force be with you!

(#34262) cech19960320 válasza kovsol (#34261) üzenetére


cech19960320
tag

Ha meg végkielégítésre gondol, akkor meg ahhoz ugye ki kell hogy rúgják.

(#34263) VirsLee válasza kovsol (#34261) üzenetére


VirsLee
őstag

A felmondási időre jár a fizu, akkor is, ha a munkáltató felment a munkavégzés alól. De abban is van elképzelés, amit Te gondolsz, OV büszke lenne rád :P

(#34264) cech19960320 válasza VirsLee (#34263) üzenetére


cech19960320
tag

Ez oké, de így meg a felvetődött problémát nem érteni.... Ha felmond, ledolgozza azt az időt -->megkapja a fizut
Ha nem dolgozzal le, mert a munkáltató ezt elengedi --> megkapja a fizut, vagy ha nem akkor ugye szépen eljárást kezdeményez és megkapja, +a céget meg is basszák
kirúgják-->Megkapja a végkielégítést is.

Ha g**iskedni kezd a cég, akkor bele kell állni, ennyi kb.

(#34265) rushmoon válasza kovsol (#34261) üzenetére


rushmoon
csendes tag

A felét kell ledolgozni legfeljebb, ha a munkáltató mond fel, az ilyenkor járó felmentési idő miatt. Szóval a megszívatják a beosztással sem fog működni, mivel ő dönti el mikorra kéri a felmentést.
Végkielégítés meg az eltöltött évektől függ.
Ja, és mondjanak fel neki, ha el akarják küldeni, ő semmiképp se tegye. Ha ezt nem szeretné valamelyik fél, akkor lehet írni egy közös megegyezést ahol az alkudozás (felmondási idő, végkielégítés, felmentési idő) onnan indul mintha a munkáltató mondana fel..

(#34266) kovsol válasza VirsLee (#34263) üzenetére


kovsol
titán

Nem értem mire gondolsz, de ne dugdossad rám a nyelved. Meg nem kellene sértegetni másokat.

Én eddig csak úgy mondtam fel, hogy meg volt beszélve meddig dolgozom, és addig kaptam a fizut.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#34267) D1Rect válasza rushmoon (#34265) üzenetére


D1Rect
félisten

De a kisfőnök azt akarja kikényszeríteni, hogy ő mondjon fel.
Gyakorlatban kirúgják, de írja alá azt, hogy ő mond fel azonnali hatállyal.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#34268) axioma válasza D1Rect (#34267) üzenetére


axioma
veterán

A munkaugyi per a munkavallalo reszere ingyenes. Valamennyi idot igenyel ugyan, de nem feltetlen a megnyerheto penzert, hanem pszichologiai hozamaert [kov. munkaltatot eddig se engedi mivel magabiztos] is erdemes lehet belengetni... persze emberenkent valtozo, de akit en ismerek annak kimondottan jot tett hogy onnantol tudataban volt, hogy nem feltetlen lehet vele barmit buntetlenul megtenni.

(#34269) HoTDoG válasza D1Rect (#34267) üzenetére


HoTDoG
tag

Telefonos beszélgetést nem tudja rögzíteni, hogy ha tényleg rá akarják kényszeríteni a felmondást? Ez már önmagában súlyosbító tényező.

Mi az, hogy békés a barátnőd? Már ne haragudj, de az alapvető jogait tapossák éppen a földbe. Békésen is kiállhat magáért, persze legyen otthon némi vésztartalék hozzá. És akkor nem 1 hónapot kapna, hanem jóval többet. Bár nem ismerem a szerződés részleteit.

Valamiért Magyarországon ilyen esetben mindenki a "békés" utat választja, ami valójában azt jelenti, hogy a saját jogairól mond le. Franciáktól, németektől lenne mit tanulni ezen a téren.

(#34270) D1Rect válasza axioma (#34268) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezzel a vetületével nem is számoltam, de lehet tényleg jót tenne neki.
HoTDoG: a birka olyan degradáló, úgyhogy legyen békés.
Meg elég fiatalka, nem olyan ugrabugra ő.

Már kértem az egyik ismerőstől munkaügyiben jártas jogász elérhetőségét.
Én nagyon szívesen mennék perre, de ez ugye nem az én meccsem.

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#34271) Qtya123 válasza HoTDoG (#34269) üzenetére


Qtya123
őstag

Azért választják sokan a "békés" utat, mert nem magabiztosak. Fogalmuk sincs, hogy milyen jogaik, illetve lehetőségeik vannak. És sok esetben igény sincs rá, hogy ezeket az eszközöket és lehetőségeket megismerjék. Nem mennek utána, inkább legyintenek lemondóan és beletörődnek. Plusz igazságérzet sincs elég, hogy ez energiát és motivációt adjon beleállni a dolgokba.

Az a tapasztalatom, hogy sokszor el sem kell jutni egy adott konfliktusban addig, hogy terítsd a lapjaidat és nekiállj végrehajtani az adott lépéseket. Elég, ha látja rajtad a másik fél, hogy Te tisztában vagy magaddal, a helyzeteddel és készen állsz beleállni. Sok esetben már ekkor puffogva behuzzák a kéziféket és visszavesznek a hatalmas arcból.

[ Szerkesztve ]

(#34272) Egon válasza D1Rect (#34267) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez az, amit soha nem szabad megtenni, akármennyire erősködnek is.
Vegye fel a beszélgetést, ha ilyennel próbálkoznak, el fogják fogadni bizonyítéknak.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#34273) Pfiucska válasza VirsLee (#34263) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Az, hogy a munkaltato felment a munkavegzes alol, nem egyenlo azzal, hogy megallapodtok egy korabbi utolso allomanyban toltott napban! Nagyon fontos kulonbseg es gyakran osszekeverik.. elobbi eseten - ahogy mondod - fizet a munkaltato, mint a katonatiszt, utobbi eseten viszont ertelemszeruen semmit.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#34274) D1Rect


D1Rect
félisten

Szórakoztató adalék: most azt várjuk, hogy beosztja-e reggel 7-re egy 15.5 órás műszak után.
Mert ugye senki nem tudja, hogy holnap, mikortól dolgozik.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#34275) Gabró válasza D1Rect (#34274) üzenetére


Gabró
tag

Én nem szórakoznék a kisfőnökkel. Eszkalálnám a HR felé a konfliktust.

(#34276) bandus válasza Gabró (#34275) üzenetére


bandus
veterán

szted itt van hr?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#34277) Gabró válasza bandus (#34276) üzenetére


Gabró
tag

Közepes szállodánál szerintem már lehet valaki, aki a személyzettel foglalkozik. A HR helyére szabadon behelyettesíthető a nagyfőnök és tulajdonos is. A lényeg, hogy kár stesszelni addig, amíg nem tudod, hogy a parancsnoki láncolatban mindenki úgy áll hozzá az ügyedhez, mint a kisfőnök. (Utána sem kell. Ha tisztességesen végzed a munkád, de mindenki szembe jön az autópályán, akkor is elvárhatod, hogy az Mt.-t betartsák.)

(#34278) Reggie0 válasza dellfanboy (#34243) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha nem akarsz termeszetbe jarni kirandulni, akkor egesz jol el lehet lenni. Gyerek miatt akkor kezd kellemetlenne valni, amikor elkezdik a nemek szerinti szetvalasztast. Amugy siman megerheti, raadasul mivel 3. orszag es nincs semmilyen egyezmeny, igy 2. ev utan mar adomentesen telepulhetsz haza. Annak nezzel utana, hogy mi ott a jogsi feltetele, es le kell fordittatni a magyar jogsit arabra, hogy ujravizsgazas nelkul megkapd, mert kint letenni eleg nagy szivas tud lenni.

Mondjuk szaudiban nem tudom mennyire megy fel a meleg, de az arnyakban 50 fok azert lehet 55 is a varosban. De messze nem olyan rossz, mint az itthoni 35 fok, nem izzadod magad tocsogosra. Klimazni meg kemenyen klimaznak mindent, ertsd 24 fokra, nem sporolnak meg 8 fokoznak mint itt europaban.

Alkohol tiltott, de ha idoben foglalsz jegyet, akkor kb. 10ezerert megvan egy kor abu dzabi-ba, ott mar arulnak :)

Ha csak par evre mennel ki en megfontolnam a helyedben, ott nagyon jo uzleti kapcsolatokat lehet kiepiteni, ha kelloen kozvetlen vagy hozza. Es ott sokkal jobb a vasarloero, mint itthon, azaz az uzleteken nem fillerbszoskodnak ugy mint itt.

Amugy mit kene dolgoznod a line-on? Konkretum nem kell, csak a szakterulet erdekel.

[ Szerkesztve ]

(#34279) Tapsi


Tapsi
addikt

OTP-nél most keresnek IT fejlesztési vezetőt valami új projektre. A fizetési sáv bruttó 1,4-1,8 millió.

(#34280) noiq_nolife válasza Tapsi (#34279) üzenetére


noiq_nolife
csendes tag

Elég halványan fog az a ceruza...

(#34281) VágniValó válasza noiq_nolife (#34280) üzenetére


VágniValó
addikt

Ott van 13. és 14. havi (papíron, de nem minden department kap), bónusz (változó %) és cafeteria.
Anyám innen ment nyugdíjba. Én anno túl karakánnak, nyersnek és Lucifernek bizonyultam a mittudomén milyen Hulk Hogan HR teszt alapján :))

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#34282) Egon válasza VágniValó (#34281) üzenetére


Egon
nagyúr

Én meg 4 évet lehúztam annál a bandánál, soha többet... :P

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#34283) noiq_nolife válasza VágniValó (#34281) üzenetére


noiq_nolife
csendes tag

A 13, 14 havi fizu szerintem parasztvakitas, sokkal jobban jársz, ha magasabb havi bért kapsz, de ha úgy vesszük, hogy mindkettőt kifizetik, akkor 2.1+bónusz a sáv teteje, ami egy leadnek szerintem nem kiemelkedő.

(#34284) VágniValó válasza Egon (#34282) üzenetére


VágniValó
addikt

Akkor kérlek uram, írd meg hányszor kaptál 13 és 14. Havit, illetve a bónuszok hány százalékosak voltak. Jövedelem topik elvégre :P

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#34285) Tapsi válasza VágniValó (#34281) üzenetére


Tapsi
addikt

Hát, nekem 13-14 havit, meg bónit nem említettek. :)

Annyit mondtam a HR-esnek, hogy ennyit egy mezei senior PM is hazavisz, illetve akár jóval többet is.

(#34286) Egon válasza VágniValó (#34284) üzenetére


Egon
nagyúr

Még a XX. században dolgoztam ott, nem hinném hogy jövedelem szempontjából az akkori tapasztalataim relevánsak lennének, de ha már kérdezted: természetesen kevesebb mint egy alkalommal fordult olyan elő, hogy 13. vagy 14. havi fizetést kaptam volna, bár a világtakarékosság napjára akkoriban adott cca. 1 havi jutalom végül is felfogható volt 13. havi fizetésnek - apró szépséghiba, hogy az egyik évben 3 nappal az ominózus időpont előtt leszóltak a megyei igazgatóságról, hogy mostantól nuku jutalom... ;] . Utána részvényt lehetett venni féláron, amit 3 évig nem lehetett eladni, ez volt jutalom helyett.
Egyszer volt, hogy fél évig minden nap túlóráztam, amit nem fizettek ki - akkor kaptam fél év után cca. 2-3 havi jutalmat, de nem számoltam utána, hogy ez korrekt ellentételezés volt-e avagy sem.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#34287) VágniValó válasza Egon (#34286) üzenetére


VágniValó
addikt

Jézusom...

Tapsi: Akkor okos a recruiter...
Engem nem kell meggyőzni, hogy ne menjek OTP-hez vagy h ez nem elég dodó ezért a poziért 2023 Q3 végén.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#34288) OPiiPO válasza Tapsi (#34279) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ez most nálunk a senior dev. sáv alatt van.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#34289) tener


tener
csendes tag

Nem rég érkezett egy senior dev lehetőség Linkedinen. Finance, amerikai cég, BP irodával, full remote (pedig a céges policy 4 nap iroda) br 2.4-2.6M között.

(#34290) mobal válasza tener (#34289) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Melyik cég?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#34291) VirsLee válasza OPiiPO (#34288) üzenetére


VirsLee
őstag

Nálatok is megy rá 3 havi bónusz, 470k cafeteria, nyuggerpénztári, egészségpénztári hozzájárulás, magán egészségügy, ami minimális összegért kiterjeszthető a családra?

(#34292) VágniValó válasza mobal (#34290) üzenetére


VágniValó
addikt

Ha találgatnom kellene: fekete szikla. Csak angolul.
Náluk elég nagy vihart kavart a kB nem létező home office policy, haverom dobbantott is.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#34293) Qtya123 válasza VágniValó (#34292) üzenetére


Qtya123
őstag

Ezt amúgy nem értem, hogy hasonló profillal rendelkező cégek között mekkora különbség tud lenni HO tekintetében. És akkor sem lazítanak rajta, ha emberek mennek el, illetve nem érkeznek, mert nem akarnak olyan helyre menni, ahol a HO a zéróhoz közelít.

(#34294) Tapsi válasza Qtya123 (#34293) üzenetére


Tapsi
addikt

Most azt látom, hogy Magyarországon szinte zéró a full remote nyitott pozi. Mindenhol a hibridet nyomják. Számtalan helyre eleve nem is jelentkezek emiatt, vagy az első 5 percben vége a beszélgetésnek.

(#34295) Sztenly válasza Tapsi (#34294) üzenetére


Sztenly
tag

Pedig nagy remény volt abban (részemről is) hogy a covid ezt a HO-s tendenciát végleg meglöki..

(#34296) Egon válasza Tapsi (#34294) üzenetére


Egon
nagyúr

Azért a full remote meg a zéróhoz közelítő HO között komoly különbségek vannak.
Full remote-tal én nem vennék fel embert, akkor sem ha a világ legjobb szakija lenne: egyszerűen megöli a munkahelyi társas kapcsolatokat. Minimum heti egy alkalommal fáradjon be a kolléga (ha nagyon HO-párti valaki, heti 4 nap otthoni munkavégzés a max. amit engedélyezünk); aki erre nem képes, az keressen másik céget. Külföldön is hasonló trendekről olvasni, szóval szvsz ezen nem igazán lehet csodálkozni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#34297) sutszi válasza Egon (#34296) üzenetére


sutszi
veterán

És amúgy a társas kapcsolat lenne nálatok az ember feladata? Csak mert annak van egy neve is... és szerintem ott más a scope . ;]

Ha rendes melótok is van, akkor szvsz ezzel tökön szúrjátok magatok...de nyilván lesz akinek ez is jó...

Én az utóbbi időben olyanokat interjúztattam akik full remote melót kerestek. Heti 1 nap is akkor ha van valami értelmes célja annak a napnak munka szempontból... És meg is értem ezt az álláspontot... Most közlekedési eszköztől vonatkoztassunk el... Summázva...sok idő...baromira. És egyébként ezek az emberi gyűjtőhelyek olyanok mint egy Petricsésze... Nem véltelen volt kevesebb más típusú megbetegedés is anno a lezárások alatt...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#34298) bandus válasza Egon (#34296) üzenetére


bandus
veterán

most volt ket helyre is interjum hasonlo elvarasokkal. mindketto erdekes pozi, de messze (az egyik london-manchester, a masik tobb nemet lokacio). mindenhol mar az elejen mondtam, hogy nem koltoznek becsbol, de amit tudok vallalni, hogy 4-6 hetente eltoltok egy hetet mondjuk valamelyik irodaban, ha vallaljak ennek a pluszkoltseget. az angliai melo nwm jott ossze, a masikrol meg varom a visszajelzest, kivancsi vagyok tenyleg belemennek-e :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#34299) gyépés


gyépés
aktív tag

Én simán megértem a cégeket, hogy a full remote-ot nem szeretik. A covid alatt kínkeserves volt haladni, ha valakitől kellett plusz infó, segítség vagy ilyesmi. Jó sokára válaszoltak, ha egyáltalán elérhetőek voltak. Nekem meg simán elhúzódott a napom emiatt. Nyilván van, aki jól kezeli a home office-t, de a többség elég kényelmesben nyomta. Most akiket ismerek és remote dolgoznak, azok sem közelítik meg a 4(!) óra munkát sem egy munkanap. Én elhiszem, hogy itt mindenki becsületesen ledolgozza a napi 8 óráját és csak a bejárást nem akarja, de személyes tapasztalatom szerint ez nagyon sokaknak nem erről szólt. Nem a cégekre kell szerintem haragudni, nekik olcsóbb volna a HO, mert az irodát is megspórolnák, de gondolom a számok ezt mutatták nekik, hogy a full remote nem éri meg. Inkább azokra érdemes mutogatni szerintem, akik túl lazára vették a HO-t.

[ Szerkesztve ]

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#34300) Xero válasza Tapsi (#34279) üzenetére


Xero
nagyúr

Az vagy valami elbaszott project vagy nem tudom, de ha nem a manager savokat nezzuk, akkor az vezeto tanacsado lesz. Na most az ugy nagyon vekonyka. A mezitlabas szakerto kap 1.3 kornyeket, mig a sima tanacsadonak a teteje is valahol 2.1 kornyeken van. Legalabb is ahol en evezgetek.
A vezeto tanacsado 3 mar siman 2.5++ es 13.-14. havi ami kb fixen jon es itt-ott neha beesik a karacsonyi is.

Ha management pozi, akkor pedig valami nagyon ergya project lehet, mert ez tenyleg nagyon az alja. Egy rendes uj belepo chapter/coe lead onnan indul, hogy 2 legalabb, de inkabb 2.5.

Mindez ofkorsz uj belepore.

Ezt most csak igy halkan...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.