Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) boost válasza focvis (#848) üzenetére


boost
addikt

hány oldal van nyitva egyszerre?

(#852) boost


boost
addikt

Nekem ipad 1-em volt anno, de anno sose volt ezzel komoly gond- 3-4 oldalt elkezelt egyszerre. Mondjuk az oldalak se voltak javascript halmok, mint most.

(#853) focvis válasza boost (#851) üzenetére


focvis
veterán

Most 4: PH fórum, 2x totalcar, index. Folyamatosan újratölti őket, háttérben semmi. :(

Egy órája telepítettem az univerzita fórumtárs javasolta Carat appot, hátha segít...

(#854) boost válasza focvis (#853) üzenetére


boost
addikt

ez tényleg gáz. Ennél többet vártam volna tole.

(#855) Szabikaa20 válasza focvis (#853) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nálam is újraszokta...Most per pill két ph-s topikban voltam/vagyok most nem tölt újra..De elég idegesítö,hogy valamit hirtelen meg kell nézni vagy linket masolni és mire visszamegyek üjratölt... :F

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#856) focvis válasza boost (#854) üzenetére


focvis
veterán

A másik iPad topikban írjak, hogy vélhetően egyedi probléma, csak ketten panaszkodunk róla jelenleg.

@ Szabikaa20: ismerős, írok valamit, átlépek a másikba, idemásolnám a linket, újratölt, amit eddig írtam elveszik :W

[ Szerkesztve ]

(#857) #99546112 válasza focvis (#848) üzenetére


#99546112
törölt tag

Nálam nem tölt újra sose a safari egy oldalt se!

(#858) focvis válasza #99546112 (#857) üzenetére


focvis
veterán

Irigyellek :D

1 hónapos az enyém. Húzzam újra? Minden sz@r beállítást csinálhatok újra...

Szerk: hamarosan jön a 7.1.1 , az talán megoldja.
Szerk 2: úgy tűnik megijedt a fenti újrahúzásra utaló "fenyegetésemtől", most nem csinálja, közben pedig toltam egy Asphaltot is rajta.

[ Szerkesztve ]

(#859) Redeckt válasza focvis (#848) üzenetére


Redeckt
tag

Az Air nano-SIM -et fogad.

Itt van a teljes iPhone és iPad eszközparkra vonatkozó foglalat táblázat.

Chereiose: Egy opciónak ott van a DuoNet SIM kártya lehetősége, mellyel egy második SIM kártyával, párhuzamosan használhatod a két eszközöd között, a mobilinternetet tartalmazó mobiltelefonos előfizetésed adatkeretét.

[ Szerkesztve ]

Vájtere ala kopp deckt, blinde alanm zeros flokt Redeckt!

(#860) franc0 válasza focvis (#848) üzenetére


franc0
őstag

Már hozzászoktam, ha nem tudnám hogy 6.1.3-mal jobb volt akkor nem lenne zavaró.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#861) boost


boost
addikt

Különben ki, mire használja a gépet? :)

(#862) Szabikaa20 válasza boost (#861) üzenetére


Szabikaa20
őstag

FB,PH!,email,játék,képszerkesztés,számolás,youtube,rádió,távirányító,utalás,fotózás,internet...ez ami hirtelen eszembe jutott... :U filmnézésre nem használom,arra ott a tv!Mindenre!Nekem kiváltotta a notebookot...már el is adtam! :DDD

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#863) focvis válasza Szabikaa20 (#862) üzenetére


focvis
veterán

Én is szinte mindenre az iPadet használom, de asztali PC hiányában maradt a laptop a következő feladatokra: 1. hivatalos levél írása gmail-es címről, de az Outlook használatával, 2. Word, Excel doku készitése, 3. torrent , bár ez utóbbi Androidos telefonról is megoldható, 4. Egyelőre képszerkesztésre is laptopot használok, de az működne iPaden is.

Nekem a netbankhoz kell Flash (UniCredit), így az is laptop.

[ Szerkesztve ]

(#864) boost válasza focvis (#863) üzenetére


boost
addikt

Próbáltátok az új Office programokat? Most elég olcsón van 365 előfizetés. Talán évi 100€ a családi csomag.

(#865) Szabikaa20 válasza focvis (#863) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nálam is van még két asztali PC szóval notebook fölöslegessé vált.En gmailt is iPadrol hasznalom.Igen Word re en is PC-t hasznalok.Jaj és még nálam a tab kiváltotta a scannert is! :U Torrentezni ritkan szokok mostanaban.Nalam OTP van annak van sajat appja.Ha meg flash kell arra hasznalhatod a Puffint és meg is van oldva! :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#866) focvis válasza Szabikaa20 (#865) üzenetére


focvis
veterán

Gmail alapból nálam is iPad, de a fontos, hivatalos leveleket azért inkább Outlookban írom.
Scanner nálam is a tab: a Scanner Pro-t töltöttem le amikor ingyenes volt, abszolút bevált!
Létezik mobilbanking UniCreditnél is, csak be kellene mennem a bankfiókba, mert szerződést kell módosítani hozzá. Puffin jó lehet, de a bankolást nem szívesen csinálnám felhőalapú Flash-sel, persze biztos felesleges aggódni, de akkor inkább a mobilbanking.

@ szgergely: asszem' több fórumtárs is használja Office365-tel. Nekem ez pont 100 €-val több, mint amennyit rászánnék :N És ez évente 100€ amennyire tudom... Az ingyenes iWorks-öt sem használom, nekem Wordhöz, Excelhez kell a billentyűzet + tapipad. Meg igazából szabad hely sincs nagyon a 16 GB-os iPademen, mindenkinek javaslom, hogy vegyen min. 32 GB-osat. Ez az első iPad amit újonnan vettem és akkor egy 16-ost találtam bombaáron, a 32-es min. 30%-kal drágább lett volna - szintén újonnan. Használtan más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#867) Szabikaa20 válasza focvis (#866) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nálam is myscans és scannar pro van.Tökéletesen jó!Igen nekem is bekellett menni valami smartfunciót engedelyeztetni meg még valamit.De mostmár jó!Nálam a magyar OTP van,de van szlovák számlám is a postabanknál ott csak Safaribol használom,mondjuk hal isten ott mar nem kell flash! :U

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#868) insight válasza Szabikaa20 (#862) üzenetére


insight
aktív tag

Ugyanezekre használom, PLUSZ zenéket is erről hallgatok. Buliban rádugom a hifire, és mindenki 5 másodperc alatt megtanulja használni, akár a youtubeot is. Sok órán át le sem merül, helyet nem sokat foglal, tökéletes zenegép :-)

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#869) insight válasza insight (#868) üzenetére


insight
aktív tag

Korábban iPod volt erre a célra, de azon youtubeozni kínzás volt...

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#870) Szabikaa20 válasza insight (#868) üzenetére


Szabikaa20
őstag

En is neha rákötöm 2.1-es hangfalakra és úgy hallgatom...de most valahogy nem hallgatok zenét...

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#871) #99546112


#99546112
törölt tag

Mit javít a 7.1.1?!

(#872) #99546112


#99546112
törölt tag

Bocsi, h új hsz-ben, az új iPadről kis infó: [link]

Ezek szerint nem lesz 2GB memória a következőben sem, vagy csak még nem írták róla de szerintem 1GB-os lesz az új is. Továbbá csak a touch ID lesz nagyobb újdonság meg a vékonyabb kivitel. Ha ezen az akkudiőn is tudnak még javítani, az csak durva :D

(#873) franc0 válasza #99546112 (#872) üzenetére


franc0
őstag

Szerencsére az iPad használható home gomb nélkül, így a kémek hoppon maradnak.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#874) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Én váltani fogok,de csak azert mert kevés a 16gb!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#875) _Csaba_ válasza #99546112 (#871) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Erre én sem jöttem rá.. De azért ráraktam az Air-re :)

(#876) HardRic


HardRic
addikt

Nem tudok dönteni, hogy milyen színű retina minit vegyek. Egyik nap a fekete tetszik, másik nap a fehér.
A fehér mellett az szól, hogy ha a kijelző feketét jelenít meg, akkor az a keret miatt sötétebbnek tűnik, nem feltűnő, hogy az LCD nem tud tökéletes feketét adni. Az előző minim fekete volt és ez gyakran zavart, hiába mondják, hogy a fekete keret jobb filmezéshez, engem kimondottan idegesített, hogy a kijelző mindig világosabb, mint a keret.
A fekete meg tetszik a hátlap színe miatt, és játékoknál meg más fullscreen tartalomnál tényleg eltűnik a keret és csak a képre koncentrálsz. Fehérnél lehet, hogy szabadtéren már világosabb lenne a szegély, mint a kép maga.

Titeket mi győzött meg, hogy az egyiket vagy a másikat vegyétek?

[ Szerkesztve ]

(#877) Mela Kehes válasza HardRic (#876) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Én ennyire nem mentem bele. Az iPad 2-m fekete volt, most az Air fehér. Páromnak is fehér Retinás Minit vettem. A következőben mindkettőből feketét veszek, hogy meglegyen az új érzés. :D

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#878) Szabikaa20 válasza HardRic (#876) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nekem a fehér jött be! :) feheren nagyobbnak nez ki a kijelzö... :DDD

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#879) jozsi252 válasza HardRic (#876) üzenetére


jozsi252
veterán

Volt 1. gen fekete és fehér minim is, illetve iPad 4-ből fehérem volt, és most a napokba vettem egy fekete retinás minit.

Igazából én különösebben nem vettem észre ezt a jelenséget, hogy feketénél rosszabb lenne filmezni. Viszont volt amikor játék közbe a fehér keret zavaró volt kicsit. De ez egyénfüggő szerintem.

Győzni meg az győzött meg a mostani feketébe, hogy kell egy kis változatosság. :)

iPhone 13 Pro Max

(#880) HardRic


HardRic
addikt

Akkor csak én bonyolítom túl a dolgot :DDD Majd akkor az dönti el, hogy a vásárlás napján melyik tetszik.

jozsi252: alapvetően a fekete "való" filmezésre, csak éjszaka volt rossz.

[ Szerkesztve ]

(#881) focvis válasza focvis (#858) üzenetére


focvis
veterán

7.1.1-gyel nem tölt újra a Safari, pedig ma reggel ismét csinálta. Aztán lehet, hogy semmi köze a frissítéshez, a frissítési leírásban semmi ilyen javítás nem szerepelt.

Vans? Nálad?

(#882) llaszlo


llaszlo
veterán

Na szóval feltettem a 7-est. Viszont hiába csináltam backupot majd egy visszaállítást a restore után. Az appok kb 95%-a eltűnt. Vissza tett 6 programot és ennyi meg a fényképeket. Aztán valami baja van az iCloud fiókkal is. Azt írja ki, hogy a host nem elérhető vagy érvénytelen. Valami ilyesmit.
Hogyan tudom vissza tenni a többi programot és azoknak az adatait?
Mi lehet a gond az iClouddal?

(#883) Szabikaa20 válasza focvis (#881) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nálam ujratölt ugyan ugy.... :F

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#884) boost válasza Szabikaa20 (#883) üzenetére


boost
addikt

korábban volt olyan, hogy ha visszatöltés során feloldottad a képernyőt, akkor megszakította a visszaállítást. Mondjuk ez még a wifi sync előtt volt.

(#885) focvis válasza Szabikaa20 (#883) üzenetére


focvis
veterán

:W újratelepíteni az egészet? :DDD

Andrioddal azt csinálnám. 4.4.2-m van, igaz elsősorban telefonnak használom a telefont, de stabilabb mint az iOS. Egész pontosan nagyon stabil, 4 hónap alatt egyszer indult ujra magától.

[ Szerkesztve ]

(#886) Szabikaa20 válasza focvis (#885) üzenetére


Szabikaa20
őstag

He? :F

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#887) Zjunior válasza focvis (#885) üzenetére


Zjunior
veterán

:Y

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#888) focvis válasza focvis (#885) üzenetére


focvis
veterán

Hülyeséget írtam volna? Arra gondolok, hogy beállítani új IPadnak és újratelepíteni nulláról. Andriodon edződtem...

A 4.4.2 az az Androidos telefonom van, ha ez okozott félreértést. 4.4.2 = KitKat, friss droid verzió.

[ Szerkesztve ]

(#889) Szabikaa20 válasza focvis (#888) üzenetére


Szabikaa20
őstag

En nem azon akadtam ki...sot en nem is akadtam ki csak nem ertem a nekem szegezett kerdest mikor en az oldal ujratöltesere valaszoltam te meg ujratelepitesröl beszeltel.... :DDD Sír mellett sz*rni vagy sz*r mellett sírni nem mind1! :DD

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#890) focvis válasza Szabikaa20 (#889) üzenetére


focvis
veterán

Tetszik az utolsó szójáték :))
Ha droidon valami nagyon szarakodik és más megoldást nem találok, akkor először törlöm a gyanús appot, majd újratelepítem, ha ez nem segít és kell az adott app, vagy maga a rendszer rosszalkodik, akkor a következő lépés, hogy újratelepítem az egész telefont. Mivel szerintem az iPaden nem lehet törölni és ujrarakni a Safarit, ezért gondoltam, hogy megoldás lehet az egész iPadot törölni és újratelepíteni. Ez hátha megoldja a Safari újratöltéseit. Persze lehet, hogy naív vagyok.

(#891) Szabikaa20 válasza focvis (#890) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Én azert biztos nem tennem ujra!Nem oldana meg a helyzetet szerintem...

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#892) insight válasza HardRic (#876) üzenetére


insight
aktív tag

Engem annyira meggyőzött a fehér, hogy most visszautasítottam egy ajánlatot, amiben feketét kaptam volna... jó biznisz lett volna pénzügyileg, de egyáltalán nem akarok feketét.

Miért?

iPhone 5-ösöm fekete, mindig tiszta maszat, gyűjti az ujjlenyomatokat. Ha megáll rajta a por, az is látszik.

Mindez a fehér iPadnél nem probléma - esetleg addig látod a koszt rajta amíg be nem kapcsolod a kijelzőt. A kereten nem látszik a maszat, a hátulján is sokkal kevésbé.

Hogy betegebb vizekre evezzek: a legtöbb Android tablet fekete - ezért is vegyél fehéret :-) Plusz a nők is jobban imádják, mert fehér (feleségem meg van érte őrülve). Sok helyen olvashatod, hogy az igazi Apple fanatikusok csakis fehér terméket vesznek, ezért is kénytelen az Apple fehér készülékeket gyártani. A fehér és ezüst Apple készülékeknek több évtizedes hagyománya van.

Hozzáteszem, az iPhone 5 is jobban néz ki fehérben, de az olyan csajosnak tűnik nekem, ezért maradtam a feketénél. Nem bántam meg, mert tetszik, hogy kikapcsolt kijelzővel full fekete az egész, de az ujjlenyomatok eléggé bosszantóak. A keret kopásáról nem is beszélve.

Ja, és én nem használok tokokat se telefonhoz, se iPadhez. Vigyázok rájuk inkább, és gyönyörködök a szép designban. Ha tokot használsz, szinte tökmindegy, milyen színűt veszel.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#893) Szabikaa20 válasza insight (#892) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Lájk! :DDD

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#894) Xero válasza insight (#892) üzenetére


Xero
nagyúr

Én is fehér párti vagyok, de az iPod Videom fekete és az Air-em is fekete. :DDD

(#895) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Lassan 3 éve iOS user vagyok, iPhone fertőzött meg és most nagyon elgondolkodtam egy fehér (? ;] )32 gigás iPad Air-en is. Sejtéseim vannak a képességéről, de még lenne egy két részlet ami érdekelne, mielőtt beruháznék rá. :U

- Gyakorlatban mennyit bír? Mennyi ideig filmezhetek rajta, miközben Wi-Fire csatlakozik és mennek rajta a szokásos im programok?

- Mennyire kompromisszummentes (srt feliratok, avi, mkv...) otthoni hálózatban a filmstreamelés? Barátnőm notebookján megnyitok egy hálózati mappát és már nézhetem a sorozatom. Ha nem is ebben a formában, de hasonló "bonyolultságot" várnék el egy iPadtől is. Tudom, telefonon is kipróbálhatnám, de az egérmozi nem vitt rá, hogy utánajárjak.

- Mennyire jól futnak párhuzamosan az egyes programok? Értsd.: kapok egy Facebook üzenetet, telefonon jelöli. Ott megnézem, akkor iPaden még vár a kis szám az ikonon, vagy viszonylag hamar észleli, hogy ezt már máshol megnéztem?

- Hülye kérdés, de iMessagen gondolom csak azokat az üzeneteket kapom meg amit iTermékről írtak nekem? SMS-t továbbra is csak telefonon nézhetem.

- Nem kritérium, de ha egyszer hosszas írásra adnám a fejemet, mennyire megbízhatóak ezek a BT-s billentyűzetek? eBay-en elég sok használtan van ár alatt, ez általában nem jót jelent.

- GPS még mindig csak a 4G-s modellben van? Vagy egyébként is benne van, mindössze a hálózati "rásegítés" hiányzik a Wi-Fisből?

- Létezik olyan app amivel ékezetes karakterekkel írhatok? Nyilván arra gondolok, hogy adott appban megírom a saját szövegemet és átmásolom emailbe, notesba, stb.

Xbox GT: nozsolt

(#896) insight válasza nofi (#895) üzenetére


insight
aktív tag

nem iPad Airem van, de néhány válasz ugyanaz számodra is:

- csak imessaget kezel - kivéve, ha 4G modellt veszel, szerintem akkor üzenet is. Viszont ugyanígy van Facetime is, ami marhajó iPad méretben.
- elég hamar updatelődik, hogy ha valamit megnézek a telón, az az iPaden olvasottá válik. Viszont nem minden appnál, pl. Facebooknál lehet, hogy csak akkor tűnik el, ha elindítod, és újracsekkolja az olvasottakat.
- tudtommal minden app kezeli az ékezeteket, és tudsz hozzá venni MAGYAR billentyűzetet, így nem kell kompromisszum.

Tudom, nem ez volt a kérdés, de ha már úgysem akarsz filmet nézni rajta, akkor vess egy pillantást az retinás iPad minire is, mert már két kollégám is lecserélte minire az airt... a méretbeli előnye (hordozás, kézben tartás) magától értetődik, a hardver meg ugyanolyan izmos.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#897) franc0 válasza insight (#896) üzenetére


franc0
őstag

Túl kicsi a mini. Pont az értelmét veszti el.
Akinek hordozgatáshoz kell nagy kijelző, az vegyen phabletet.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#898) Szabikaa20 válasza nofi (#895) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Az üzemidö a beállításoktól függ!Nekem pl 38%-on van a fényerösseg igy 10-12órát bír!(10-et akkor ha játszok is vele 2-3órát)
A filmstreamelés egyszerü pl n-Player el..Igaz fizetös,de megeri az árát!Vagy ha ingyenes arra ott a VLC...

Ez a FB üzenet engem mondjuk nem igazan erdekel hogy most mutassa e vagy nem... :DDD

Sms továbbra is telefonon!

BT-s billentyüzet fölösleges!Itt is többen írták hogy megvették,de nem használják!Eleg lesz a kepernyös...

GPS csak a 4g ben van...Wi-fi sen is megy többen mondtak hogy eleg pontosan,de nalam pl egyaltalan nem megy...de gondolom epnekem azert mert falusi vagyok itt nincs annyi wifi halozat.

Az ejezeteket nem értem hogy minek hozza app...vagy nem tudom pontosan mire gondolsz...

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#899) nofi válasza insight (#896) üzenetére


nofi
őstag

iPad minin is gondolkodtam anno, de rájöttem, hogy nekem alapvetően nem utazáshoz kell. Otthon nappaliban, ágyban pötyögni, olvasni és pl. telken is tudjak némi netes tartalmat fogyasztani, mert hosszú távon nem annyira nyerő görnyedi az iPhone fölött. Tehát hordozhatóság harmadlagos, súlya már több mint elfogadható, így nyerő nálam az Air. Egyébként legtöbbet GarageBand és valami fotószerkesztési művelet menne rajta.

Szabikaa20
Nem gond ha fizetős, ránézek erre az nPlayer-re - köszi!
FB, vagy Hangouts, Skype, iMessage, Mail, bármelyiket írhattam volna :P

Javíts ki ha tévedek, de képernyőn gépelve, csak akkor jönnek elő az ékezetek ha hosszan ott tartom az ujjam mint a telefonon is. Na most így megírni egy többoldalas emailt szerintem elég fárasztó, vagy végigjegyzetelni egy meetinget. Mint írtam nem fő kritérium, de ha 5-6e Ft-ért van egy ilyen opció akkor már elgondolkodom rajta.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#900) focvis válasza nofi (#899) üzenetére


focvis
veterán

FB-t nem használok, de a Hangouts esetén nálam sűrűn előfordul, hogy a 2 órája telefonon (android), PC-n már elolvasott üzenetet az Air olvasatlanként jelöli, kicsit zavaró, de együtt lehet vele élni.

Ékezethez van ez a suhintás dolog is... (pl. A betüt felfelé húzod és Á lesz belőle, O-t balra fel és Ő lesz, stb.)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.