Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37201) tuzpenge válasza nederlanden (#37200) üzenetére


tuzpenge
őstag

A beállítások infonál nemigen van ember az apple-ön kívül aki módosítja....még szép is lenne.

ˣ

(#37202) nikilauda válasza lajosx (#37199) üzenetére


nikilauda
senior tag

Így meg pláne , hogy nem bírnám ki azt, hogy ne adjam oda hamarabb nekik.
Bár akkor meg a karácsonyi hangulat csökken picit.

(#37203) Amilo02 válasza nederlanden (#37200) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Csinálj vele egy vagy több benchmarkot. Ott fényderül az igazságra. De egyébként kizártnak tartom, hogy “halandó” át tudja írni ezeket a dolgokat.
Másik: Felhívod az apple-t, és a szériaszámot lekérdezteted.

[ Szerkesztve ]

(#37204) Amilo02 válasza nederlanden (#37200) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Vagy vigyél súlymérőt :D
The fifth generation iPad Pro 12.9 is a little heavier than its predecessor. The Wi-Fi only model weighs 682g, and the Wi-Fi and Cellular model weighs 684g, while the fourth gen Wi-Fi only model weighs 641g and the Wi-Fi and Cellular model weighs 643g.

(#37205) Alex91 válasza beci (#37198) üzenetére


Alex91
félisten

Tartalomfogyasztás: iPad
Tartalom előállítás is: iPad Air
Munkara hasznalva penzt keresve vele: iPad Pro

Ugy nagy vonalakban...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#37206) C4mp3r válasza nederlanden (#37200) üzenetére


C4mp3r
addikt

megforditod es a hatuljan alul ra lesz irva a model number. raguglizol es egybol kiderul.

Identify your iPad model - Apple Support

(#37207) moleculez válasza nederlanden (#37200) üzenetére


moleculez
veterán

Azt te nem módosítod semmivel sem, ez nem android hogy főzött ROM-ba azt raksz amit akarsz :N

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#37208) R a y válasza nederlanden (#37200) üzenetére


R a y
senior tag

Modellszám alapján

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#37209) nederlanden


nederlanden
senior tag

Megvan. A hátlapján levő (alig látható -) szám alapján azonnal kiadta, hogy 2021-es m1 12.9. Köszi mindenkinek.

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#37210) sagesz93 válasza nederlanden (#37200) üzenetére


sagesz93
addikt

Hátulján a típuskódot nézd meg, az nem hazudik. A2377-as az enyémnek.(és baromi jó a masina)

[ Szerkesztve ]

(#37211) DGery


DGery
aktív tag

Nem tudom valaki keres-e még innen iPad 9-et vagy sikerült mindenkinek már megvennie, de...

iCentre, Asztroszürke WiFi only 32GB

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#37212) kurion


kurion
senior tag

köszi mindenkinek a segítséget, berendeltem egy 256gb-s 12.9 Pro-t. Igaz nincs készleten szóval majd valamikor jön :DD

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#37213) nikilauda válasza DGery (#37211) üzenetére


nikilauda
senior tag

Nincs már belőle 32-es.

(#37214) DGery válasza nikilauda (#37213) üzenetére


DGery
aktív tag

Ezért kell folyamatosan figyelni, jobbat sajnos én sem tudok... :/

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#37215) btudos válasza DGery (#37214) üzenetére


btudos
veterán

A fórumtárs arra gondolt, hogy 64 GB-os tárhellyel indul az iPad 9, 32-es egyáltalán nem létezik belőle, nem arra, hogy közben elfogyott.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#37216) DGery válasza btudos (#37215) üzenetére


DGery
aktív tag

jah, jogos :W

balf... voltam :DD

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#37217) tboldi válasza DGery (#37214) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mármint nem létezik már 32-es, a kilencedik generációnál már 64 GB az alap.

szerk.: Lassú voltam. :B

[ Szerkesztve ]

(#37218) nikilauda válasza DGery (#37214) üzenetére


nikilauda
senior tag

Fogalmazhattam volna én is egyértelműen.

(#37219) Alex91


Alex91
félisten

Kar az iPad 9-ben, hogy nem laminalt a kijelzo… Hangosan kopog :D .

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#37220) HardRic válasza Alex91 (#37219) üzenetére


HardRic
addikt

Én ezért nem értem miért vadásztok ennyire arra a — már bocsánat, ha ezzel megsértek valakit — vacakra. Sokkal inkább egy Air 4, ha kell akkor részletre. De csak azért mert olcsó, én nem vennék sima iPadet.

(#37221) R a y válasza HardRic (#37220) üzenetére


R a y
senior tag

Én is a kijelző miatt adtam el az iPad 8at :s. Ceruzával baromi gáz volt, meg kinti fénynél a tükröződése.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#37222) Alex91 válasza HardRic (#37220) üzenetére


Alex91
félisten

A 32 GB keves nekem, a 128-as arahoz neztem, Air 4-et fontolgattam, de mivel kijott 64.GB-al az uj… Amire hasznalom ez is boven megteszi, de teny, hogy az Air 2 utan nem sok izgalom van benne :D .

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#37223) xhege válasza HardRic (#37220) üzenetére


xhege
addikt

Nekem spec mindenre elég, amire használom, így nem láttam értelmét, hogy drágábban vegyek egy Air 4-et, pedig ment volna részlet nélkül is. ;)

(#37224) tuzpenge válasza xhege (#37223) üzenetére


tuzpenge
őstag

+1

ˣ

(#37225) Thewent12


Thewent12
aktív tag

A mostani pro modell elott egy Ipad 6-ot hasznaltam meg 2 eve. Boven eleg volt tartalomfogyasztasra. Mivel a felhasznalok 80%-a erre hasznalja, igy boven elegseges tud lenni a sima ipad. De azt, hogy vacaknak nevezi valaki azt meg nem tudom megerteni miert van.

(#37226) HardRic válasza Thewent12 (#37225) üzenetére


HardRic
addikt

Konkrétan nincs az a kínai dzsunka a piacon ami légréses kijelzővel jönne. Miért fogyasztana bárki azon tartalmat amikor egy középkategóriás telefon is már 6+” OLED kijelzővel jön? Csak mert nagyobb? Hagyjuk már.

(#37227) milkabrams válasza HardRic (#37226) üzenetére


milkabrams
őstag

Az apám igyekszik minimális fejlesztésekkel megoldani a dolgait, pont mint korábban az Intel (lásd egy M1 agyonveri a sokszor annyit fogyasztó i5-öt is, de az A14 is simán erősebb mint egy 8. gén i7u) mindezt azért mert megtehetik, ha az Android törődne a tabletekkel, kénytelenek lennének többet fejleszteni.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#37228) consono válasza xhege (#37223) üzenetére


consono
nagyúr

Így :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#37229) tuzpenge válasza HardRic (#37226) üzenetére


tuzpenge
őstag

Lehet hogy nincs (amúgy ez se igaz, nézz csak utána), de stabilabb meg fluidabb se nagyon mint az ipad (akármelyik, még az 5 éves is ide értve)...szóval a kijelentésed kicsit erős. Meg ne felejtsük el hogy nem mindenki engedheti meg magának a +100 ezret egy air-ért, viszont szeretne egy friss de stabil és gyors pad-et....szóval vacaknak nevezni egy sima ipad-et barokkos túlzás.

ˣ

(#37230) milkabrams válasza milkabrams (#37227) üzenetére


milkabrams
őstag

Izé *Apple

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#37231) xhege válasza HardRic (#37226) üzenetére


xhege
addikt

Engem spec nem zavar a légrés (volt előtte Air is nálam szóval nem azért mert nem próbáltam még lamináltat). Amire használom teljesen jó, sőt az emberek 90%-ának szerintem mindenre is elég lenne. A telefonos dologhoz meg annyit, hogy valóban sokan használnak hatalmas telefonokat, de azért azt tegyük hozzá, hogy szerintem nagyon sok iPhone használónak van iPadja. Sokan pedig még a mai napig használnak régebbi (7-es, 8-as, SE, SE2020) telefonokat vagy éppen az újak közül a Minit. Hidd el, hogy nagyon sok embernek ez egy remek ajánlat ár/érték arányban. Az, hogy te nem ezek közé tartozol nem gond, mert szerencsére neked is van miből választani.

(#37232) szilu7


szilu7
senior tag

Én csak most tudtam meg, hogy légréses kijelzős tabletet használok, ráadásul mellette egy nem OLED iPhone 11-et. Azt már mondani sem merem, hogy a Macbookom 2017-es. Inkább eladom ez egész jól bevált Apple ökoszisztémát, ami még évekig jól kiszolgált volna, aztán veszek événte egy új saomit (abban úgyis mindig van valami új dolog, amire nagyobb számot írtak, Mpixel, Watt akármi), meg valai légrésmentes andoridos tabot. :DDD

(#37233) Pyttawrx válasza HardRic (#37226) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Elég erős a kijelentésed azért. NEkem is Air4 van és ajánlom is mindenkinek, mert nekem nagyon bevált. de attól még nem rossz azaz ipad 9 sem. :D

(#37234) zoli62


zoli62
addikt

Az új Ipad Airt iPhone SE segítségével állítottam be. Bár a telefon kiírta, hogy fejezze be a műveletet az új eszközön, ennek ellenére nem tudott minden adatot átvinni, így az iCloud biztonsági mentést kellett használnom. Mintha ennek során is lett volna hibaüzenet az iPaden, de úgy tűnik, minden adatot átmásolt. Ez elő szokott fordulni?

[ Szerkesztve ]

(#37235) nikilauda válasza HardRic (#37220) üzenetére


nikilauda
senior tag

Én őszintén mindenkinek azt kívánom, hogy olyan élete legyen,mint amit név nélkül mutat az interneten.

(#37236) milkabrams válasza nikilauda (#37235) üzenetére


milkabrams
őstag

A gyakorikérdések felnőtt párkapcsolatok rovatban a "csajok" szerint a havi 600-800k nettó egy átlagos fizu, mindenki aki ez alatt van büdös proli. Csak úgy az internetes élet mellé.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#37237) moleculez válasza milkabrams (#37236) üzenetére


moleculez
veterán

Aki pénzben méri az embert az annyit is ér.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#37238) milkabrams válasza moleculez (#37237) üzenetére


milkabrams
őstag

Ott óvatosan az ilyesmivel, mert flusztrált potenciális erőszaktevő incelnek bélyegeznek.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#37239) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Szoktatok PDF-eket sorkihúzózni, illetve belejegyzetelni iPad-en?
A következő miatt kérdezem. Adott egy szöveges PDF, jellemzően szkennelt anyag (ez nem rajtam múlik, így kapom).
28 oldal, 1,7 mega. Nem kiszínezem, csak sorkihúzóval megjelölök néhány szót, félmondatot, pár helyre beleírok kézírással, és lesz 29 mega. Azon felül hogy ha ez állandó akkor a tárhely is probléma lesz, az anyag e-mailezhetősége is problémás.

Van valami tippetek, hogy hogyan lehetne ezt a méretnövekedést elkerülni a fenti felhasználással? 2-3 alapszín használata a maximum nálam.

(#37240) moleculez válasza lugosi (#37239) üzenetére


moleculez
veterán

Milyen appban dolgozol?
Itt vmi formátum ugrás lesz. Már 29MB az szinte .raw fotó. Nézd meg h ha csak egy pöttyöt teszel oda akkor is nagyságrendileg ekkora-e az ugrás. (gyanítom hogy igen)

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#37241) tybsen


tybsen
addikt

iPad osztott képernyős módban van arra lehetőség hogy egymás alatt jelenjenek meg a képek miközben az iPad álló módban van?

Tehát, hogy álló módban nem függőlegesen hanem vízszintesen legyen megosztva a képernyő (és így mondjuk felül egy YouTube videó alul pedig böngésző jelenjen meg)?

Ha magát az iPad et fektetett módban tartom akkor a kijelző osztás jó helyen van, de ezt nem lehet fixalni, hogy maga a készülék elforgatáskor csak a két kis képernyőrész tartalma forogjon el, de az osztott középső csík ne?

Valahogy nem jöttem rá hogy hogyan lehetne beállítani ezt, de nagyon kényelmes lenne felül egy videót nézni alul pedig böngészni.

koszi 🙂

(#37242) lugosi válasza moleculez (#37240) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Abban az appban ami gyárilag megjeleníti a PDF-eket. Köszi a tippet, kipróbálom és megírom hogy mire jutottam.

(#37243) consono válasza tybsen (#37241) üzenetére


consono
nagyúr

Nem lehet ilyent csinálni, nagy bánatomra :( Nekem is hiányzik ez a funkció...

"In God we trust. All others must bring data"

(#37244) urbi107


urbi107
tag

Sziasztok!
Tegnap érkezett meg a telekomtól az ipad air 4-em.
Viszont nem kapcsolt be. Töltővel sem.Levittem az üzletbe onnan elküldték szervízbe.Remélem egy vadi újra kicserélik.,
Járt már így más is?

[ Szerkesztve ]

(#37245) C4mp3r válasza urbi107 (#37244) üzenetére


C4mp3r
addikt

hagyd tolton egy orat kb. lehet csak fullra le van merulve az akksi. ha igy sem jo akkor ne szervizzel szorakozz, allj el a vasarlastol es rendelj egy ujat.

(#37246) lugosi válasza moleculez (#37240) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kipróbáltam amit írtál másik PDF file-lal, belehúztam egy csíkot sorkihúzóval, a 118k-s file-ból lett 158k, aztán írtam bele, kihúztam még párat és lett 554k. Szóval úgy tűnik, hogy ez a fajta korrektúra ennyit ad hozzá a mérethez?
Vannak kézírásos jegyzeteim a Goodnotes-ban, exportáltam őket PDF-be hogy elküldhetők legyenek, szintén brutál nagyok lettek. Valami megoldás jó lenne erre, mert így kezelhetetlenek lesznek a PDF-jeim.

(#37247) szilu7 válasza lugosi (#37246) üzenetére


szilu7
senior tag

Acrobatban nekem a 170k-s fájl kb. 30 k-val növekedett kb. 20 karikázás és sorkihúzás után. Esetleg próbáld ki azzal.

(#37248) lugosi válasza szilu7 (#37247) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi. Ehhez ugye elég a sima reader?

(#37249) szilu7 válasza lugosi (#37248) üzenetére


szilu7
senior tag

Igen. A Comments menü még ingyenes.

(#37250) Alex91


Alex91
félisten

[link] , ilyen tokkal van valakinek tapasztalata? A merev hatlapokkal nem vagyok kibekulve…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.