Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37351) Luser2000 válasza moleculez (#37349) üzenetére


Luser2000
addikt

"... egy pár dekás bill..."
Én egy Magic Keyboarddal láttam el az Air4-em. Nehezebb, mint a tablet. :))

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#37352) moleculez válasza Luser2000 (#37351) üzenetére


moleculez
veterán

Amikor írtam akkor ez is eszembe jutott, de már mindegy volt :DDD
Amúgy nagyon érik egy MK vagy Logi az Air mellé (ultramobilnak, házon kívül), itthonra meg iMac M1, a mostani MBA + iPad Air setup helyett.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#37353) Pyttawrx válasza urbi107 (#37350) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Simán lehet reális a hiba. a 3 nap az más kérdés, ezt nem tudom, miért nem cserélték egyből. :)

(#37354) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Tudnátok ajánlani magyar billentyűzetes bluetooth-os tokot ipadhez? Használ vki ilyet?
ipad 2019-em van:R

[ Szerkesztve ]

(#37355) zoli62 válasza lugosi (#37339) üzenetére


zoli62
addikt

Én is ezt pártolom, és az Apple-nél is ez az irány látszik. Persze a MacBookoknak is megvan a létjogosultsága, de ma már az igény, hogy valaki csak tabletet használ, és ezt az Apple is észrevette. Én például még egy éve sem tudtam volna elképzelni, hogy tabletet használjak, de azóta változtak a felhasználói szokásaim. Az Androidos tabletekhez képest viszont aziPadek sokkal gyorsabbak, és kényelmesebben kezelhetők, ráadásul az iPadOS megjelenése után, ha még nem is mindenre kiterjedően, de kezelnek külső meghajtót is. Azért azt veszem észre, hogy az almás eszközök használhatósága, funkcionalitása már fokozatosan közelít a többi platforméhoz (Windows ,Linux), ebben már fokozatosan nyit az Apple is, és lassan megszűnnek a külö9nbségek.

[ Szerkesztve ]

(#37356) zoli62 válasza szabonagyur (#37341) üzenetére


zoli62
addikt

Én úgy vagyok ezzel, hogy mindennek megvan a helye, és értelme, egy tabletnek, és egy notebooknak is.

(#37357) sompetike


sompetike
aktív tag

Hello.
ipad air2 az alany, Akksi nagyon gyenge… tud valaki segíteni, hogy hol tudom cseréltetni az akkumlátort. Köszi.

n450-n1610i-e318-e628-e688-n3210-e10-e20-e28-er310-et65-sm35-sme45-n3650-n6220-mv360-n6230-n6230i-mitacmio a701-n5630xm-n8-NEXUS 4-mate7-Honor 7 Samsung Note7-S7edge-Huawei MATE 10 PRO-Samsung Note10–Iphone 13PM

(#37358) Lalikiraly válasza lugosi (#37344) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Shiftscreen 4X megoldja. Gyakorlatilag asztali rendszert kapsz a külső képernyőn.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#37359) Lalikiraly válasza DGery (#37338) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

A termék nem elérhető!

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#37360) lugosi válasza Lalikiraly (#37358) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi utánanézek.

(#37361) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nincs mit.
Valami cirka 3000 Forint az ára. Van róla videó a YTn bőven.

Nekem majd most lesz ipad-em és az első dolog lesz amit megveszek programot hozzá az fix.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#37362) DGery válasza Lalikiraly (#37359) üzenetére


DGery
aktív tag

Kb 1,5 nappal korábban írtam... Szerintem minden kereskedő viszonylag kis mennyiséget kap egyszerre. Hamar elfogy, ezért is kell folyamatosan figyelni...

Én is azért teszem itt kis, mert korábban hasonló cipőben jártam, és volt aki írta hol kapható amit akkor kerestem és sikerült vennem egy fórumtársnak köszönhetően. Illetve itt is volt már aki jelzett, hogy nekem köszönhetően sikerült találnia...

De tény, gyorsan fogynak a készletek...

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#37363) DGery


DGery
aktív tag

Sziasztok!

Ha már itt megy a képernyő megosztás téma, van egy ötletem, de nem tudom mennyire kivitelezhető.

Sokszor előfordul, hogy prezentálnom (PPT, néha rövid vedeók) kell, és mindenhová magammal cipelem a laptopomat jelenleg. Gondolkoztam, hogy beszerzek egy Lightning -> HDMI átalakítót, de jött az ötlet, hogy mi lenne, ha már vezeték nélkül oldanám meg.

Van valami lehetőség, hogy Raspberry-re tükrözzem a kijelzőt?
Chromecast megoldásról már olvastam, csak a Raspy meg kéznél lenne :D

Köszi a válaszokat :)

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#37364) Gergőke88 válasza sompetike (#37357) üzenetére


Gergőke88
addikt

Isamurai szerintem.

(#37365) Rellind


Rellind
senior tag

#usb hub #Air4

Én ezt használom: [link]
Megy minden rajta ahogy kell.

Nem találtam információt a Shiftscreennel kapcsolatban. Ki lehet kapcsolni az iPad kijelzőjét? Én csak a monitort akarom használni… Addig nem venném meg, ez fontos lenne. Néztem pár videót de nem volt róla szó.
Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#37366) HardRic válasza Rellind (#37365) üzenetére


HardRic
addikt

A Shiftscreen tudtommal egyszerűen egy böngészőablakot rak ki monitorra egy kis csalással. Ne várj tőle túl sokat. Egyébként pont az lenne a lényege, hogy más content legyen a monitoron mint az iPaden, nem az, hogy az iPadet ne használd egyáltalán.
Ha csak simán ki akarod rakni az iPad képét monitorra, ahhoz nem kell külön app csak rádugod a kábelt.

(#37367) consono válasza HardRic (#37366) üzenetére


consono
nagyúr

Csak azzal tisztában kell lenni, hogy az meg nem full screen lesz.

"In God we trust. All others must bring data"

(#37368) lugosi válasza HardRic (#37366) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem tök elég lenne, ha csak simán tükrözné az ipad képét a monitorra, de nem a jelenlegi megoldásként, hogy a két oldalt két fekete csík üres, tehát a kép nem tölti ki a teljes képernyőt. Ez olyan 90-es évek eleji vga inkompatibilitások időszakát hozza vissza nekem, akkor volt ilyesmi nálam utoljára. Csak azóta eltelt 30 év.
Ami ebben engem konkrétan bosszant, hogy ez nem a nem tudás, hanem a nem akarás miatt van. És ezt olyan pitiánernek is érzem a gyártó részéről.

(#37369) Rellind válasza HardRic (#37366) üzenetére


Rellind
senior tag

Igy használom perpillanat. Tudom kb mire lehet használni az appot.
De nekem az iPad kijelzője nem kell, értsd, desktop mód kell csak.

Tehát a kérdésem az volna:
Van olyan feature hogy csak a monitoron legyen kép? Netflix megy ebben a módban, ott simán lehajtom a mágneses tokot és megy a tv/monitoron a film.
De én böngészni akarok, meg youtube-ot nézni úgy hogy az iPad kijelzője sötét maradjon. :K

(#37370) Noxy válasza Rellind (#37369) üzenetére


Noxy
veterán

Ezekhez nem kell már iPad, elég csak az okos TV. :DDD

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#37371) consono válasza Noxy (#37370) üzenetére


consono
nagyúr

Vagy az iPad helyett egy mini PC...

"In God we trust. All others must bring data"

(#37372) HardRic válasza Rellind (#37369) üzenetére


HardRic
addikt

Nem mondom, hogy ez nem egy jogos igény, de az iPad nem igazán erre van kitalálva. Főleg, hogy a legtöbb háztartásban az iPad a legszebb kijelző. Mobil eszköznek szánják, nem egy helyben ledokkolt mac mininek.

(#37373) bostone válasza HardRic (#37372) üzenetére


bostone
addikt

Azért elég erős hangsúly esik az all in one vonalra az Apple részéről, amikor a termék promóciójáról van szó.
Persze a szolgáltatások együttműködése példás az ökoszisztémán belül, és arra sarkallnak, hogy vedd le a polcról az órát, a mobilt, a táblagépet, a fülhallgatót, a notebook-ot és a PC-t is.
Ennek ellenére mégis azt gondolhatja a felhasználó, ha már belepréselték az eszközbe ezt a bivaly procit, akkor az kiszolgálja több szinten is.

(#37374) szaszyka


szaszyka
senior tag

Ipad 9, ipad mini a telekomnál....

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#37375) mave13 válasza bostone (#37373) üzenetére


mave13
őstag

Arra azért mindig is ügyelt az Apple, hogy ne mosódjanak el a határok az egyes eszközök között. Az M1 procis iPad pro is simán el tudná viselni a MacOS-t, nem hiszem, hogy az érintőkijelző integrálása akkora probléma lenne nekik. De ezt nem fogják meglépni kb. soha.
Mondjuk egy Dex jellegű támogatás azért elviselhető lenne iPad vonalon is. Ezt a Samsung elég jól megoldotta. Anno Tab S6-ot nem is használtam sima tabletként, csak Dex módban, és billentyűzettel nagyon jó kis "mini PC" volt.

Icewolf || kósza ||

(#37376) Lalikiraly válasza szaszyka (#37374) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

De nem elérhető. Elfogyott már két napja lassan.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#37377) Lalikiraly válasza mave13 (#37375) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

A shiftscreeen 4x app hasonul a dex hez. Persze a rendszerben natívan kéne legyen bőven.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#37378) szaszyka válasza Lalikiraly (#37376) üzenetére


szaszyka
senior tag

Akkor megint csak néhány db volt. A komment írásakor volt megint raktáron kétféle ipad, és a mini 64Gb-os verziója. Délelőtt csak egyfajta ipad pro volt.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#37379) Rellind válasza HardRic (#37372) üzenetére


Rellind
senior tag

Néha használnám csak mini Pcnek, az esetek 90%ban itt van a kezemben és úgy van használva ahogy kell. 🙂

(#37380) DGery válasza Lalikiraly (#37376) üzenetére


DGery
aktív tag

Tegnap este volt, fél 9 körül rendelt egy ismerősöm még egyet :D

Szerintem kapnak 3-5-10db-ot, aztán azt a készletet könnyű elfogyasztani, mert viszonylag elég nagy a kereslet, és aki venni akar rendszeresen figyeli...

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#37381) Alex91 válasza DGery (#37380) üzenetére


Alex91
félisten

A nepperek felvasaroljak :DD !

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#37382) SharpSA válasza Lalikiraly (#37377) üzenetére


SharpSA
veterán

Egyszer kipróbáltam még korábban, nem győzőtt meg a működése és menet közben derült ki számomra, hogy webes alkalmazásokat futtat több-kevesebb sikerrel. Vissza is kértem az összeget.
Most mi a helyzet ezzel a programmal?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#37383) Zimerion


Zimerion
csendes tag

Esetleg tudnátok ajánlani ipad pro 12,9-eshez valami jó illentyűzetet? (2021-es model)

(#37384) Gergőke88 válasza Zimerion (#37383) üzenetére


Gergőke88
addikt

Gyári..

(#37385) DGery válasza Lalikiraly (#37376) üzenetére


DGery
aktív tag

És megint van készleten... ;)

https://www.telekom.hu/webshop/termek/Apple-iPad-2021-WiFi?skuId=jsku1754642464&processType=listPrice

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#37386) HardRic válasza Zimerion (#37383) üzenetére


HardRic
addikt

Logitech K380

(#37387) nikilauda válasza DGery (#37385) üzenetére


nikilauda
senior tag

Ahogy látom az aprón egy kicsit elgurult a gyógyszer. 150 körül hirdetik a 64 gigás sima iPad 9-et.
:Y

(#37388) szaszyka válasza nikilauda (#37387) üzenetére


szaszyka
senior tag

Pont most sikerült behúzni a telekomtól 1 asztroszürkét 135-ért, szerencsére.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#37389) nikilauda válasza szaszyka (#37388) üzenetére


nikilauda
senior tag

Tökéletes lesz.

(#37390) szaszyka válasza nikilauda (#37389) üzenetére


szaszyka
senior tag

Pontosan. Értem én, hogy hiány van, de azért ez az elszállás az árakkal az aprón azért kicsit necces, főként a néhány évesekkel kapcsolatban.Ha valami bazinagy akcióban behúzná 2/3 áron, és úgy adná bolti ár alatt kicsivel, az még "érthető" lenne, de így azért már majdhogynem pofátlanság. Jó lesz ez a sima ipad a gyereknek tanulni, kicsit a digitális létet is, és pár évig biztos kiszolgál majd :) Még van a telekomnál, és mintha a Miniből is láttam volna még most, ha valaki szeretne.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#37391) Gergőke88 válasza nikilauda (#37387) üzenetére


Gergőke88
addikt

És meg is veszik… :B

(#37392) szabonagyur válasza Gergőke88 (#37391) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mint mindent amiből nem lehet kapni :)

Főleg aki a végére hagyta a karácsonyi bevásárlást, részben szorult helyzetben is van :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#37393) Iborka


Iborka
tag

HellÓ !
Segítséget szeretnék kérni egy iPad-al kapcsolatban.
A sógoromék lomizással foglalkoznak és az egyik dobozban találtak egy iPad 2-őt.
nyilván lezárva icloud ID stb.
tehát nem lopott "talált".....
Tök jó lenne könyvet olvasni.....

(#37394) Alex91 válasza Iborka (#37393) üzenetére


Alex91
félisten

Vagodeszkanak talan jo lesz… :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#37395) Iborka válasza Alex91 (#37394) üzenetére


Iborka
tag

Köszi....

(#37396) mave13 válasza Lalikiraly (#37377) üzenetére


mave13
őstag

Köszi a tippet, meg fogom nézni, hátha hasznát veszem.

Icewolf || kósza ||

(#37397) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Hála istennek én is tudtam 17.-én még egy iPad 9gen 64-est a Telekomtól :D , viszont az alábbiakat akarom venni hozzá:
- Üvegfólia: Mit ajánltok, lehetőleg itthon max 5k-ig?Kintről is rendelek majd de mivel nemsokára ittvan jelenleg itthonról intézném.
- Tok: Ezt néztem : Link ,amúgy pár helyen csak 8th genhez találok tokot, az is jó méretben?
- ceruzán még gondolkodom,viszont pár dolgot ajánltatok a fórumban már.

Mondjuk Spigennek van tok + fólia is, többért igaz mint 5-5k viszont ha leejtem ez törjön össze inkább mint a kjelző :DDD

Más hasznos dolog van amit érdemes venni hozzá?

Segítséget előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#37398) Alex91 válasza stigma (#37397) üzenetére


Alex91
félisten

Folia szerintem folosleges…
Jo ra a 8-astok is. Ilyen Spiegen tokom van. Szerintem megfelelo minosegu, a hatlap meg kerdeses, de nem tunik annyira merevnek, hogy konnyen torjon.
Pencilnek meg hasznalt eredeti…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#37399) xhege válasza stigma (#37397) üzenetére


xhege
addikt

Nekem van fólia meg tok is az iPad 9-en. Fólia Brotect. Tok a korábbi 8-as generációról örökölt Spigen Urban fit. Tokból ha ceruzában is gondolkodsz én ez utóbbit ajánlom, mert van külön tartó a ceruzának is. :K

(#37400) stigma válasza Alex91 (#37398) üzenetére


stigma
addikt

#37398 Alex91: Köszi az infókat, tok esélyes ezt veszem jobban tetszik mint a drágább, annyira nem is vészes az ára. Én telót/tabletet mindent üvegfóliázok, ha leesne legyen esély arra hogy ne a kijelző törik, igaz erre nem volt még példa, de lekopogom. :DDD
Illetve azt sem szeretem ha a kijelző mikrokarcos, szóval nekem ennyit megér.
Fólia 2-3k-ért van üevglap 4-5-6k-ért , szvóal ez van el kell foadni.

#37399 xhege: Hi, köszi az infót. Egyenlőre ceruza nem biztos hogy lesz, tartalpomfogyasztásra vettem a tabletet mert már utálok a gépnél ülni ha böngészni akarok.
Tokban szerintem azt veszem amit Alex91 mondott, jobban bejön mint a másik.

Köszi az infót mindkettőtöknek. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.