Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36801) lugosi válasza consono (#36800) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Lehet, nem tudom, mert nincs ilyenem, és a webáruházban ahol nézem, a termékfotó nem magyar, hanem angol kiosztású, miközben maga a billentyűzet magyar. Hátha valaki tudja.

(#36802) consono válasza lugosi (#36801) üzenetére


consono
nagyúr

Én pont ezektől félek mindig :) Cimborám rendelt nemzetközi angol kiosztással Logitech k380-at és MX Keys Mini-t, ott minden ott volt ahol a Mac-en is (persze nem a magyar karakterek vannak a billentyűkön...), az í helyén az í, 0 helyén a 0 és nem kellet Alt a hosszú í-hez, mint pár általános megoldásnál...

"In God we trust. All others must bring data"

(#36803) Thocy a ZAGY válasza consono (#36802) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

A nemzetközi angol és német kiosztást kényelmesen lehet használni magyarra állítva. Az ékezetes betűket pedig fel lehet matricázni, ha nem megy a vakon gépelés (senki sem születik úgy, hogy tudja). Sajnos a Logitech számára nem vagyunk elég nagy piac, hogy a speckóbb billentyűit is honosítsa.

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#36804) kisz94


kisz94
kezdő

Végül rapoo 9900m-re esett a választásom, ezeket a sorokat már arról írom . Nagyon szuper, bár a gesztusokat vagy nem tudja, vagy én bénázom :DDD de vettem mellé egy type-c usb hubot is (nem hagyhattam ki, olyan áron volt), így már nekem teljesen kiváltja az eladott asztali pc-t a monitorommal együtt.
(videó vágás, tartalom fogyasztás, meg sok egyéb). Nagyon örülök neki, új értelmet nyert nekem így a tablet. :DD

Bocsi az ömlengésért. :U

[ Szerkesztve ]

(#36805) consono válasza kisz94 (#36804) üzenetére


consono
nagyúr

Csak egy kérdés : ott van az í meg a 0 ahol a billentyűzeten? Én többnyire vakon gépelek, fontos lenne.... Mondjuk ez jó nagy, nekem ennél kisebb kellene...

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#36806) kisz94 válasza consono (#36805) üzenetére


kisz94
kezdő

Magyar kiosztású, tehát igen.

(#36807) kuntics válasza kisz94 (#36806) üzenetére


kuntics
aktív tag

És van valami extra beállítás? Mert nekem a hosszú í a 0-n van, és fordítva. Plusz a spec karakterek sem ott vannak,ahol fizikailag a billentyűzeten. AltGr+v nem csinál nekem @ jelet. Pedig nekem is egy rapoo 8200m billem van

(#36808) kisz94 válasza kuntics (#36807) üzenetére


kisz94
kezdő

Holnap leszek ipad közelében ismét, így majd ezen kérdésedre igyekszem válaszolni.

(#36809) Alex91 válasza kuntics (#36807) üzenetére


Alex91
félisten

Alt+q mit csinal?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36810) csƵ


csƵ
őstag

Üdv!

A kérdésem a következő. Van arra lehetőség, hogy ha van egy iPad-em és iPhone-om, akkor csak az aktív készüléken legyen bejelentkezve különböző applikáció? Ha pl. ketten használunk egy tabletet és ne kelljen mindig átjelentkezni vagy kijelentkezni mondjuk a mail-ből, messengerből.
Magyarul tableten mindig jelentkezzen ki automatikusan, ha becsukom az app-ot.

[ Szerkesztve ]

(#36811) moleculez válasza csƵ (#36810) üzenetére


moleculez
veterán

Nincs ilyen opció :(

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#36812) Gzolo válasza kuntics (#36807) üzenetére


Gzolo
senior tag

Ios-en a MacOs-nek megfelelő helyen vannak a spec karakterek, tehát pl. a @ alt+q.

Logi K375 külön fel van alapból matricázva a pár spéci eset

(#36813) bnss válasza moleculez (#36783) üzenetére


bnss
veterán

Szuper, köszönöm a választ. Nagyon tetszik a rendszer sebessége, nem kell várni semmire. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#36814) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Sziasztok,

Valaki, aki használ Facebook messenger-t, neki működik az enter lenyomására a szöveg küldése? Egy smart folio keyboard-ot használok 12.9-es 2020-as ipad pro-hoz, de mint ha a legutóbbi ipad os frissítés óta nem menne ez a funkció és nem is találom, hogy lehetne beállítani se a beállításokban, se a messengerben. Valakinek esetleg van ötlete/javaslata, hogy lehetne ez megoldani?

(#36815) SharpSA válasza Feenyx (#36814) üzenetére


SharpSA
veterán

Sajnos nem, ahogy Viberen sem.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#36816) kuntics válasza Alex91 (#36809) üzenetére


kuntics
aktív tag

és Gzolo

Igen,az alt+q megcsinálja,eddig is tudtam. Azért írtam mert feljebb az írták,hogy a rapoo billen megegyezik a fizikai kiosztás a bevitt karakterrel. Pedig az összes ilyen billentyűzeten fel vannak cserélve karakterek.

(#36817) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Apple gravírozás hogy működik? Teljesen új eszközt gyártanak le, majd a gravírozott hátlapot rakják rá a készülékre, vagy legyártottat bontanak ki és azt gravírozzák? Az érdekelne, hogy vajon bontatlan lesz-e a gravírozott készülék doboza.
Köszönöm :R

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#36818) nederlanden


nederlanden
senior tag

Köszönöm mindenkinek. Még lenne egy kérdésem :) szóval most ott tartok, hogy használtan nézek ipad pro 11 2020 vagy ipad pro 11 2021-et?! Nagy különbség van a kettő között? Megéri a 2021 a plussz 60-70e ft-ot? Esetleg air 4? Köszi

[ Szerkesztve ]

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#36819) bostone válasza nederlanden (#36818) üzenetére


bostone
addikt

Épp a minap beszélgettünk egy kollégával, aki air 4-re váltott, hogy alapjában véve nem érezni nagy különbséget iPad-ek között.
Az alkalmazások jól reagálnak, működnek bármit választasz.
Az M1 proci előnyei talán idővel mutatkoznak meg, de az biztos, hogy több ram később még jól jöhet.

(#36820) nederlanden válasza bostone (#36819) üzenetére


nederlanden
senior tag

Nekem szinte csak zene streamelésre kell, ahol a mostani air2 szerepel eddig a legjobban, más régebbi ipad-okhoz és újabb iphoneokhoz képest, szóval van hangbeli különbség bőven egyik-másik készülék között. Én az említett 2020 vagy 2021 ipad pro-ra, vagy az air4-re gondoltam, de sajnos próbára nincs lehetőség, így gondoltam itt tudnak segíteni olyanok, akik a műszaki részéhez is értenek, egyáltalán milyen plussz “extra/tudás” befolyásolhatja a hang minőséget!?

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#36821) moleculez válasza KubanitoS (#36817) üzenetére


moleculez
veterán

Boltban gravirozzak, majd visszazárják. Onnan tudom, hogy van olyan Apple Store (asszem US) ahol helyszinen csinálják.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#36822) TechN7ne válasza nederlanden (#36820) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Milyen hangkülönbséget veszel észre?

(#36823) nederlanden válasza TechN7ne (#36822) üzenetére


nederlanden
senior tag

Minőségbeli :) .. sokkal tisztább a hangzás, nagyobb a tér szélességben és mèlységben, természetesebbek a hangszerhangok, stb.. lakásban “nagyon” felsőkategóriás audiophile rendszerben.

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#36824) TechN7ne válasza nederlanden (#36823) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Régi Apple termékek jobban szóltak ezt én is észrevettem....
Viszont az új cuccok is jók lettek ,jobb dac rendszert szerelnek a készülékekben iPhone 12 széria óta ,2020 vagy 2021-es iPad-et válassz...

Mostanság a zenészek kedvéért nagyon rágyúrtak a hangzásra ,az egész apple music-ot is feljavították és elérhető lett a veszteségmentes formátum használata.
Nálam pl. már az iPhone 12 is jobban szólt mint a i11-es széria ,és most a i13 is jól szól.
Vagy új iPad mini-t vegyél ,vagy M1 pro kiadást ,sima iPad modelleknél ezt a részét nem javították ott csak cpu és kamera csere történt minden más maradt a régi.

[ Szerkesztve ]

(#36825) nederlanden válasza TechN7ne (#36824) üzenetére


nederlanden
senior tag

Köszönöm ez nagy segítség…de épp azt nézem, hogy mindkét dac-omnak a vagy b usb bemenete van, az újabb apple termékeknek meg nem olyan a kábel. Ezt, milyen gyàri kábellel tudom megoldani?[kép]

[ Szerkesztve ]

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#36826) TechN7ne válasza nederlanden (#36825) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Alap már Bluetooth on keresztűl is hallatszik ,hogy sokkal jobban szólnak....
Am 3,5 jack ,pl. usb c-t átalakító.

Én Bluetooth-on keresztül használnám ,nagyon minőségi és erős jelet adnak le már ezek a cuccok.
aptX vevőegységet szerezz ha nincs a cuccodban gyárilag Bluetooth ,ezek már elég magas sávszélesség anyagot is fogadnak.

[ Szerkesztve ]

(#36827) nederlanden válasza TechN7ne (#36826) üzenetére


nederlanden
senior tag

Nekem csak usb a-n vagy b-n keresztűl tudják kezelni a külső dac-jaim az apple termékeket. Még jó, hogy nem vettem meg ha az úgy nem megoldható:) Nem hiszem el, hogy ezt nem lehet valahogy…olyan gyári pple kábel kellene, aminek usb-a az egyik vége, a másik meg usb-c

[ Szerkesztve ]

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#36828) Gzolo válasza kuntics (#36816) üzenetére


Gzolo
senior tag

Valamikor korábban írtam egy tapasztalatot ezzel kapcsolatban:

Amikor Gboard volt az iPad elsődleges billentyűzetem, akkor a Logitechen teljesen megváltozott a kiosztás, rossz helyen volt a 0 és az ékezetekkel is gond volt. Amint visszaállítottam Apple HuN kiosztásra elsődlegesnek, utána minden a helyére került.

(#36829) Feenyx válasza SharpSA (#36815) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Remek :( Ez bug lesz vagy direkt lett ilyen?

(#36830) SharpSA válasza Feenyx (#36829) üzenetére


SharpSA
veterán

Jó kérdés, engem is zavar. Kerestem valamilyen beállítást erre, de nem találtam.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#36831) Kapanyél válasza Feenyx (#36829) üzenetére


Kapanyél
őstag

.

[ Szerkesztve ]

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#36832) nederlanden


nederlanden
senior tag

Egyébként van valami hátránya ha amerikából vásárolt ipad pro 2021 wifi-t veszek?

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#36833) mazsiii92 válasza nederlanden (#36832) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Garancia, 1 év vs 3 év.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#36834) lugosi válasza nederlanden (#36827) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Usb-c -> sima usb gyári átalakító van, az nem megoldás neked? Kábelt nem emlékszem hogy láttam volna gyárit, de attól persze lehet.

(#36835) sebgutkopf válasza Parson (#36795) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Igen azon nekem se volt bajom. Aztán elcsábított a még könnyebben kezelhető multitasking a 15.1-re. Ebből lett a valamit valamiért :DDD
Legyen igazad, hogy bug és javítsák!

(#36836) sebgutkopf válasza totron (#36796) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ajjajj, legyek akkor halkabb? :DD

Úgy látom másokat is zavar, de válasz még sehol: [link]

(#36837) sebgutkopf válasza Feenyx (#36814) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Már ezt reklamálom napok óta. Itt is felvetették a probémát, de még nem akarja látni az apple a gondot: [link]
Annak azért örülök, hogy nem csak engem zavar. :)

(#36838) SeatZola válasza nederlanden (#36827) üzenetére


SeatZola
őstag

Tessék: [link] vagy ez: [link]

Rappi

(#36839) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Külső billentyűzet esetén hogy tudom az í és a 0 helyét felcserélni?

(#36840) bostone válasza lugosi (#36839) üzenetére


bostone
addikt

Valaki talált egyszerű megoldást pár hete, hónapja, de most nem találom.

(#36841) Stinsonina válasza KubanitoS (#36817) üzenetére


Stinsonina
csendes tag

Szia! A gravírozás nem tudom, hogy zajlik pontosan, de a dobozod rendesen fóliás lesz, ahogy egy nem gravírozott lenne. :)

(#36842) lugosi válasza bostone (#36840) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szuper lenne ha meglenne.

(#36843) amdboy


amdboy
senior tag

Szèp jó reggelt mindenkinek. Segítségeteket szeretném kérni, mert ipad témában nagyon nem vagyok otthon. Tehát a kérdésem az lenne, hogy a kislányomnak szeretnék karácsonyra venni egy olyan ipadet amin tud rajzoló programot futtatni. Ezáltal olyan jöhet szóba amin használható ceruza is. Nem nagyon szeretnék milliókat költeni, mert ez hobby nála és ha 3 napig lesz "csoda" akkor ne fájjon nekem annyira :DDD szóval tökéletes lehet egy használt jó állapotú is. 9,7 col szerintem amin már látni is valamit, és azon talán rajzolni is tud. Melyiket ajánljátok? Köszi a válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

(#36844) Gzolo válasza amdboy (#36843) üzenetére


Gzolo
senior tag

iPad 6-tól (illetve Pro 2017) felfelé bármi jó választás.

Ha minden funkciót ki szeretnétek használni akkor Apple Pencil is kelleni fog, az külön 20-30. Ha kínai ceruzát veszel, az már van 10-ért, amivel lehet vonalakat húzni és satírozni, jegyzetelni, de a nyomásérzékelést nem fogja tudni sajna egyik sem ezen az áron.

(#36845) Alex91 válasza amdboy (#36843) üzenetére


Alex91
félisten

iPad 6,7,8,9…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36846) Gzolo válasza lugosi (#36842) üzenetére


Gzolo
senior tag

Saját tapasztalat, a kiosztást befolyásolja a választott elsődleges virtuális billentyűzet. Gboard-dal nem volt jó a fizikai kiosztása, Apple gyári magyarral minden a helyére került.

(#36847) amdboy válasza Gzolo (#36844) üzenetére


amdboy
senior tag

Ha mondjuk ipad 6 a választás, akkor így is keressek rá? :U illetve ahogy nèzegetem Pencilből van 1 gen ès 2. Gen.ez mindegyik ipaddal kompatibilis? :C

[ Szerkesztve ]

(#36848) fery02 válasza amdboy (#36847) üzenetére


fery02
addikt

Így van. 👍

Aztán hol "6th", hol "6. gen/generáció", hol pedig simán csak 2018-nak nevezik hirdetésekben.

(#36849) bostone válasza amdboy (#36847) üzenetére


bostone
addikt

Lehet a helyedben mégis a legújabb iPad-et venném, gyári pennával. Karácsonyig még becsúszhat bármi akció, így ha megunja a kislányod, eladáskor a garancia valamennyit tol rajta.

(#36850) Alex91 válasza amdboy (#36847) üzenetére


Alex91
félisten

1. Gen oencil kompatibilis a sima iPad-del, de szerintem az Apple oldalan fel van sorolva, hogy mi mihez jo…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.