Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37601) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Sziasztok!
Gyors megerősítésre lenne szükségem: ugye az ipad pro-ból soha nem volt 10.2 hüvelykes változat?
Köszönöm!

ˣ

(#37602) tboldi válasza tuzpenge (#37601) üzenetére


tboldi
nagyúr

9,7-es és 10,5-ös volt, 10,2-est nem látok. [link]

[ Szerkesztve ]

(#37603) tuzpenge válasza tboldi (#37602) üzenetére


tuzpenge
őstag

Köszi!
Igen én is valahogy így tudom, csak rendeltem egy tokot [link] és a fenti vastag betűs leírásban ipad pro 10.2 szerepel amit nem vettem észre és már ki is fizettem. Viszont a lenti kompatibilitás leírásban már csak a sima ipad 10.2 szerepel. Remélem jó lesz a sima 2020-as ipad-hez...(De ha mégse akkor elállok a vásárlástól csak még ilyet sose csináltam...)

ˣ

(#37604) Asike


Asike
csendes tag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani egy mini 6-hoz ceruzát? Néztem alin több félét de nem tudom melyiket érdemes venni. Akár itthon is elérhető jó lenne ha van ajánlott márka. Max 16.000 Ft amit szánnék rá. Ami talán fontos hogy hegyet később is kapjak hozzá. Köszi előre is!

(#37605) szabonagyur válasza tuzpenge (#37603) üzenetére


szabonagyur
félisten

Cikkszám alapján csak 10.2-hez jó.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#37606) R a y válasza Asike (#37604) üzenetére


R a y
senior tag

[link]

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#37607) tuzpenge válasza szabonagyur (#37605) üzenetére


tuzpenge
őstag

Köszi akkor valószínűleg jó lesz nekem.... :R

ˣ

(#37608) zoli62 válasza faki_ (#37600) üzenetére


zoli62
addikt

Közben megtaláltam én is a megosztás gomb alatt, de a beállításokban a Safari bővítményeknél nem látszik, én erre utaltam.Elkezdtem fordítani egy oldalt, de 14%-nál nem ment tovább, vagy pedig a Google fordítojához képest nagyon lassan fordít.

(#37609) faki_ válasza zoli62 (#37608) üzenetére


faki_
senior tag

Nálam ezt a Feedly saját böngészőjében csinálta többször, direkt a Safariban megnyitva általában jó.

Kicsit körülményesebb teljes oldalra, de emberközelibb eredményt ad a DeepL Translate.

(#37610) Gaborz1


Gaborz1
senior tag

A 9-es iPadhez képest a Air4 megér 70k felárat?
Átlagos felhasználáshoz. Netezés, youtube, netflix

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 6 + iPad Air 2020

(#37611) szaszyka válasza Gaborz1 (#37610) üzenetére


szaszyka
senior tag

Abból a 70-ből tudsz venni a sima 9-hez egy jó billentyűzetet is...

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#37612) HardRic válasza Gaborz1 (#37610) üzenetére


HardRic
addikt

Szerintem simán. Főleg multimédiára. Valódi sztereo hangszóró, szebb, laminált kijelző, modernebb design.

(#37613) Gaborz1


Gaborz1
senior tag

Nem szempont a billentyűzet, mert van laptopom, ha arról van szó. Tartalomfogyasztásra venném, nem alkotásra. Meg gondolom időtállóbb is lenne az Air.

iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 6 + iPad Air 2020

(#37614) Alex91 válasza Gaborz1 (#37613) üzenetére


Alex91
félisten

Barmelyiket is veszed valoszinuleg idovel mindket esetben elobb lesz az akksival gondod, mint a teljesitmennyel…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#37615) gabyka


gabyka
aktív tag

Srácok, egy kis sgítség kellene. Vettem egy ipad minit. Lefrissült 15.2-re és azóta a képernyőbill meghülyült. A kérdőjel ilyen: ¿ a felkiáltójel ilyen ¡
Gondolom én csesztem el valamit :U

(#37616) lugosi válasza gabyka (#37615) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A nyelvi beállításokat nézd meg, illetve a billentyűzet beállításait.

(#37617) gabyka válasza lugosi (#37616) üzenetére


gabyka
aktív tag

Köszi, ezeket már átnéztem, de minden rendben lévőnek tűnik :U

(#37618) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Sziasztok
Lenne egy kérdésem, soha nem volt apple termékem, de unnepek alatt felmerult bennem, milyen jo lenne egy tablet. Na most, android tablet ami mukodik, gyanitom rohadt drága. Ezért, a kérdésem, hogy érdemes-e még manapság egy régi, mini 4-est megvenni ? Milyen lehet egy olcsobb androidos tablethez képest.
70 euroert látok használt mini4 -eket
Koszonom

(#37619) Alex91 válasza Sterilzona (#37618) üzenetére


Alex91
félisten

Ezt mar nem vennem… Mini 5, illetve iPad 7,8, esetleg Air 2, de ez mar nem sokaig lesz hasznalhato. (De valoszinuleg meg mindig jobb, mint az ugyanannyiba kerulo uj Androidos tablet.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#37620) Bzs77 válasza Sterilzona (#37618) üzenetére


Bzs77
tag

Szia. Én pár napja vettem egyet magamnak. Picit röcögös , de nekem elég amit tud. Tök jól néz ki a fém ház,hangszórók jól szólnak,játékok futnak rajta. Az occó kínai tableteknél biztos jobb,de lehet egy mini 5-el jobban járnál hosszútávon.

20 dkg telefonért nem adok többszázezret.

(#37621) zoli62 válasza Gaborz1 (#37610) üzenetére


zoli62
addikt

Bár nem volt iPad 9-esem, de a jelenlegi iPad Air 2020-as tabletem nagyon bevált, átlagos célokra és adatmásolásra is.

(#37622) moleculez


moleculez
veterán

Sziasztok! Azt tudom, hogy az touchpad támogatás az válogatós, mert a görgetés darabos (lehet), és csak néhány esetben tökéletes. (Logi és Apple ha jól tudom). Egerekkel miujsag? Az is válogatós, vagy egy sima BT egérrel sima lesz a görgetés?

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#37623) Godfather válasza Sterilzona (#37618) üzenetére


Godfather
aktív tag

Eleg regi darab mar a mini4. Amugy alap dolgokra eleg meg, de tenyleg lassu. En most csereltem le egy mini6-ra. Ha mondjuk nem 16 gigaval van, hanem 32 vagy 64, akkor 70€-ert akar jo vetel is lehet, ha az akksija meg birja. A regit baratnomnek adtam, filmezesre, netezesre, meg facebookra eleg. Igazabol a 16 giga ram a hatalmas korlat mar ennel a mininel, mert a rendszer a nagyreszet felemeszti mar.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#37624) HardRic válasza moleculez (#37622) üzenetére


HardRic
addikt

Sajnos pont emiatt vettem Magic Mouse 2-t. Nem csak darabos sima egérrel, de összevissza gyorsul is a görgetés. Először pár sort görgetsz, kicsit mozdítasz rajta, már az oldal alján vagy. A scrolling speed állítás meg nem sokat segít ezen.

(#37625) moleculez válasza HardRic (#37624) üzenetére


moleculez
veterán

Gondolkodom, hogy veszek egy billt és egeret a Logi Combo Touch helyett...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#37626) kurion válasza moleculez (#37625) üzenetére


kurion
senior tag

Mi vele a gond?

Amúgy valahol olvastam, hogy csak a Logitech licencet valamit az apple-tői hogy a görgetés meg minden faszául működjön, azért azokat az eszközöket használja mindenki kiegészítőnek.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#37627) HardRic válasza moleculez (#37625) üzenetére


HardRic
addikt

Hát én szívesebben használnék trackpadet, mint külön egeret és bill-t de sajnos minden verzió ami használható rohadt drága. Mi vele a gondod amúgy?

(#37628) moleculez válasza HardRic (#37627) üzenetére


moleculez
veterán

Félreérthetően foglamaztam. Nincs (még) meg a Logi, csak igazából hajlamos vagyok kompromisszumot kötni, ha feleannyiból kihoznám. UK-ben 135£ ebayen újonnan, de ha mindenképp csak MM-al működik rendesen, ami 70£ + mondjuk 30 egy bill akkor most 35£ sporolasert mar nem éri meg.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#37629) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

Egy Lightning - HDMI átalakítóval megoldható lenne nem okos TV-n Plexen való filmnézés? Ilyen esetben tükrözi csak a képernyőt és az iPadén is ugyanazt látnám, vagy megoldható valamilyen kiterjesztése a képernyőnek?
Azt láttam, hogy van app aminél le van tiltva, Plex-szel van valakinek konkrét tapasztalata?

(#37630) bostone válasza stickermajom (#37629) üzenetére


bostone
addikt

Szerintem egyszerűbb, ha beruházol egy tv okosítóra.
Többe kerül, de kézenfekvő megoldás inkább, mint a notit vagy a táblagépet összekötni a tv-vel.

(#37631) stickermajom válasza bostone (#37630) üzenetére


stickermajom
addikt

Igen, azt nem írtam, hogy ez nem itthonra kellene. Itthon természetesen dedikált lejátszó van, nem vagyok hajlandó kábeleket dugdosni, sőt a tv saját Smart részét sem szeretném használni. :D
Viszont évente több alkalommal előfordul vidéki, esetleg külföldi út, ahol jól jönne valami hasonló megoldás, mert máshogy nehézkesen oldható meg.

(#37632) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Koszonom a válaszokat. Akkor inkább nézek egy ujabbat, mert azért hosszabb távra terveznék vele.

(#37633) bostone válasza stickermajom (#37631) üzenetére


bostone
addikt

Ha van wifi az adott létesítményben akkor is egy okosító sticket ajánlanék.
:)

(#37634) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Van tapasztalatotok, hogy milyen game kontrollerrel működik együtt az ipad? Hdmi-n kitolnám a TV-re a képét és egy kormányt, valamint egy gamepad-et adnék a gyerek kezébe (mikor melyiket).
Van univerzális (értsd: appos, ami konfigurálható programokhoz) vagy a játéknak is támogatnia kell mindenképpen?

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#37635) jófejsrác válasza Kapanyél (#37634) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Ps4 és Ps5 gamepad tuti megy, szerintem ugyanígy az Xboxos is. Amiket én próbáltam, ott szimplán az app felismerte és ennyi. Nem kellett külön

(#37636) smc válasza Kapanyél (#37634) üzenetére


smc
addikt

A játéknak támogatnia kell, kormányt még nem láttam, nem hiszem hogy működne.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#37637) lugosi válasza Kapanyél (#37634) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én ps5 kontrollerrel játszottam rajta pár játékot, mostanában nincs időm rá, de amiket akkor próbáltam (pl cod, asphalt) azok rendben voltak.

(#37638) Zimerion válasza stickermajom (#37631) üzenetére


Zimerion
csendes tag

Az a baj, hogyha az ipad képét teszed ki hdmi-vel, akkor azt a felbontást és képet teszi át, szóval elég fos minőséget kapsz :D

(#37639) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Köszi!

Ezek Bluetooth-osak, ugye?

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#37640) nitro16


nitro16
senior tag

Szerintetek az új ipad pro 12.9 tableteknél várhatóan vékonyabb lesz a káva?

[ Szerkesztve ]

(#37641) smc válasza nitro16 (#37640) üzenetére


smc
addikt

Nem. Szerintem még marad ez a design legalább 2 évig, vagy tovább is akár.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#37642) kurion válasza nitro16 (#37640) üzenetére


kurion
senior tag

SZerintem pont jó, mert ha fogod a szélét nem nyomod még meg, biztos lehetne vékonyabb, de akkor már inkább funkciót veszítenénk.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#37643) qqzs


qqzs
őstag

Van arra lehetoseg hogy az iMapsban kikapcsoljuk a utcaneveket es minden cimket 3D nezetben?

Eladó: GTS450

(#37644) nitro16 válasza smc (#37641) üzenetére


nitro16
senior tag

+ kurion

Én úgy olvastam, hogy valamennyit változik majd a dizájn. És ebből gondoltam, hogy lehet itt arra gondoltak, hogy vékonyodik a káva + az új szín ami lesz.

Voltam múltkor MM-ban és megnéztem de nekem nem tetszik a káva vastagság. :DD

Valószínűleg megvárom most már az újat ha eddig kibirtam és nem vettem meg az aktuálisat.

[ Szerkesztve ]

(#37645) consono válasza nitro16 (#37644) üzenetére


consono
nagyúr

De hát most lett vékonyabb a káva, nem? Szerintem sem csökkentik tovább...

"In God we trust. All others must bring data"

(#37646) smc válasza consono (#37645) üzenetére


smc
addikt

Az a most az 18-ban volt.
Amúgy nem tudom hol lehet olyat olvasni hogy változik a design, szerintem sehol. Pletykák vannak hogy érkezik majd az oled és a 15 colos kijelző, kb ennyi.
Az eredeti design viszont még mindig megvan a sima ipad-nél, nem lesz addig itt semmi amíg nem lesz két éves legalább a sima ipad karcsúsított változata. SZVSZ..

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#37647) consono válasza smc (#37646) üzenetére


consono
nagyúr

Mintha tegnap lett volna :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#37648) HardRic válasza nitro16 (#37644) üzenetére


HardRic
addikt

Ha ennél vékonyabb lenne, belelógna a faceID a kijelzőbe mint az iPhone-nál. Azt meg ki akarja? Egyébként normálisan megfogni már a mostani is túl vékony.
Én egyetlen pletykát olvastam eddig ami változás lehet, hogy alapból landscape lesz az iPad, és átkerül a faceID a hosszabbik oldalra. De hogy vékonyabb legyen a káva azt kétlem.

(#37649) consono válasza HardRic (#37648) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, ha már átkerül a hosszabb oldalra, simán lehet, hogy a notch-ot is bevállalják, már nem csak iPhone-on, a MacBookokon is úgy van :/

"In God we trust. All others must bring data"

(#37650) HardRic válasza consono (#37649) üzenetére


HardRic
addikt

Nem hiszem. Az iPadet minden irányba forgatod, nem fix helyen, fix funkcióval élne a notch melleti rész mint macen.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.