Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36901) bostone válasza fery02 (#36893) üzenetére


bostone
addikt

Ajánlatban nincs hiány belföldön sem, de a tapasztalati tények terén valóban kutatni kell.
Még nem rendeltem, mert amit keresek árban és portok terén eltérnek.

(#36902) ricogsm


ricogsm
őstag

Samsung ingyen adja a törlő kendőt, apple meg nem. [link]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#36903) lugosi válasza ricogsm (#36902) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Annyi kiegészítéssel, hogy
- az első 1000 felhasználónak
- a Samsung members appban regisztrálva (?)
- csak Németországban.

Szóval nem úgy és nem abban a formában ahogy te leírtad.

(#36904) ricogsm válasza lugosi (#36903) üzenetére


ricogsm
őstag

Úgy úgy , de nem én írtam hanem csak megosztottam a cikket. Ahogy a főcím is írja.

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#36905) #07400704


#07400704
törölt tag

Üdv. Srácok!
Tudna valaki admi egy amolyan iPad gyors talpalót, az iPad-ok evolúciójáról?
A hirdetésekben szerepelnek Air; Pro, meg különböző számozott generációk, és mivel sosem volt Aple cuccom, így nem nagyon ismerem ki magam, hogy melyik milyen, merre-meddig... :U
Gondolkodtam, hogy venni kellene egy valamilyen használt iPad-ot, amit egyetlen célra használnék, a hifi rendszerem irányítására, szóval nem kellene túl izmos, meg a legújabb sem, kb. olyan 50 ropit szánnék rá.
Lehet éppen köztetek is van hifis hobbi társ, aki tudna ajánlani valamilyet :)

[ Szerkesztve ]

(#36906) Dr.NX válasza #07400704 (#36905) üzenetére


Dr.NX
addikt

Kezdésnek a topik összefoglalóját fusd végig.

Elfogadom a sütiket.

(#36907) moleculez válasza #07400704 (#36905) üzenetére


moleculez
veterán

Amúgy egy hifi rendszer irányítására ez a legmegfelelőbb eszköz? :F Te benne vagy a hifis témában, ez mit jelentene, hogy "vezérelni"?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#36908) DGery válasza #07400704 (#36905) üzenetére


DGery
aktív tag

Ezen a wiki oldalon egész jól össze vannak hasonlítva, érdemes megnézni.
https://en.wikipedia.org/wiki/IPad#Model_comparison

Illetve itt a témában kicsit visszaolvasni, mert az elmúlt 1-2 hétben elég sokszor felmerülteek a régebbi iPad-ek, hogy mi mire használható még, mi az ami már nem ajánlott, a HW és SW gyengesége miatt, támogatottság stb. :)

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#36909) Ear001 válasza moleculez (#36907) üzenetére


Ear001
addikt

Például Roont navigálni róla.

(#36910) ferikek


ferikek
aktív tag

Sziasztok,

ipad Air 2: már vagy 7-szer cseréltek benne kijelzőt (3 különböző bp-i szerviz), de egyszerűen egyik sem jó: vagy teljes más színárnyalat, vagy magasabb üvegfelület, vagy más méret, stb.
A javítás díját persze visszafizetik, de nincs olyan hely, ahol minőséget kaphatnék? Vagy az, hogy gyári kijelzőnek hirdetik, az kamu, és sosem lesz gyári minőségű kijelző?

Köszi!

(#36911) btudos válasza ferikek (#36910) üzenetére


btudos
veterán

Mivel az Apple hivatalosan nem cserél alkatrészt az iPadekben, pláne nem egy mostanra 7 éves modellben, ezért valóban gyári minőségű kijelzőt nem hiszem, hogy bárhol találni fogsz.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#36912) ferikek válasza btudos (#36911) üzenetére


ferikek
aktív tag

akkor miért hirdeti magát sok szerviz úgy h minőségi kijelzőcsere, amikor ez gyakorlatban nem is létezik?

(#36913) KubanitoS válasza ferikek (#36912) üzenetére


KubanitoS
veterán

A minőségi üvegcsere az nem egyenlő a gyári üvegcserével szerintem. Simán beugrasztottak.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#36914) ferikek válasza KubanitoS (#36913) üzenetére


ferikek
aktív tag

ez üveg + kijelző. És iszerelés, idoki meg smartclinic, mindegyik gyári alktarészekkel hirdeti magát (a minpség persze nem gyári). De úgy látom h kb sehol sincs nimőségi javítás (mert nincs minpségi alkartészr)

(#36915) nikilauda válasza ferikek (#36914) üzenetére


nikilauda
senior tag

Az Air2-re nem hiszem, hogy kapsz valahol gyári alkatrészt.
Megéri javítattni?

(#36916) bostone


bostone
addikt

Vagy venni egy másik air2-őt.

(#36917) DGery


DGery
aktív tag

Sziasztok!

Csak kis infó, de hátha valakinek jól jön a mostani készlethiányban:
Euronicsban rendelhető készletről iPad 9 64GB WiFi only ezüst készülék

(csak 1db elérhető, szóval hajrá) :)

[ Szerkesztve ]

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#36918) ferikek válasza nikilauda (#36915) üzenetére


ferikek
aktív tag

Mivel kb csak netezsre meg mail meg onedrive hasznalom igy nem volt szuksegem erosebbre. Csak sajna 3 szerviznis javitotta es most ott vagyok h van egy keszulekhazam, no akku no kijelzo, igy vettem ipad 9-et.
csak erdekelt volna h valoban javithatalanok e ezek a keszulekek, es ha igen, minek vannak olyan szervizek akik ezt vallaljak, holott gyarira mar nem lehet ‘visszahozni’

(#36919) consono válasza ferikek (#36918) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, nem mindenki igényes annyira, mint te... Kollégám iPhone kijelzőt cseréltetett hasonlóan, köze nem volt a gyári minőségéhez, de tudta használni a telefont, neki ennyi elég volt.Gyári alkatrészt nem tudnak beszerezni a szervizek, marad az utángyártott ilyen-olyan minőségben.

"In God we trust. All others must bring data"

(#36920) budhanil


budhanil
csendes tag

Sziasztok, szerintetek lehet "nagy" különbség egy alis ipad usb c hub és egy drágább usb s hub között? Alany Ipad Air 2020 sokszor nem bírkózik meg átmásolni 1-3 GB-so file-oket egy external drive-ról (vagy ra) usb c hubon keresztül.

(#36921) bostone válasza budhanil (#36920) üzenetére


bostone
addikt

Kevesen használnak vezetékes megoldásokat itt, inkább kérdések hangzanak el, válaszok nélkül.

(#36922) Pyttawrx válasza ferikek (#36912) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mert van ahol gyártó által felujított alkatrészeket tesznek be egy-egy készülékbe, vagy jó minőségű utángyártotta. :) Sajnos nem fogja neked azt írni, hogy full gagyi....

(#36923) Pyttawrx válasza budhanil (#36920) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Igen előfordulhat bőven. aliról is lehet jót venni.

(#36924) hoffaboy válasza DGery (#36917) üzenetére


hoffaboy
csendes tag

Sajnos erről tegnap lecsúsztam, még kosárba is tudtam rakni, de kifizetni már nem engedte.
Viszont ha valaki esetleg látna még valahol készleten és jelezné, azt nagyon megköszönném! :R

(#36925) DGery válasza hoffaboy (#36924) üzenetére


DGery
aktív tag

rálestem, ééééés..... Asztro és ezüst is.

https://ijoe.hu/ipad/ipad-10-2

Authorised reseller üzlet ;)

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#36926) ferikek válasza consono (#36919) üzenetére


ferikek
aktív tag

én is tudom használni, de olyan minőségi hibás az ipad és az iphone kijelzője, hogy ez nem szerviz,, ez vmi kontárkodás! És mivel pl a berkaott akku magasabb, így ragsztani sme lehet a kiejlző egy vonalban, a home gombis be van esve, stb.
Kár h megedik ezeknek a szervizeknek hazsnálni azt h gyári alkatrészek (holpott max csak egy része)

(#36927) ferikek válasza Pyttawrx (#36922) üzenetére


ferikek
aktív tag

azt mos tmárá tudom, csak uyge később közlik csak...
és szinte az összes szevriz honlapján ott van h gyári kijelző...

(#36928) Pyttawrx válasza ferikek (#36926) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De most te 2 különböző dologról beszélsz. Azt engedjük el, hogy gyári utángyártott.. stb
Sok phonba cseréltem kijelzőt és akksit is, akksiba ég volt/van gyári, persze ára van. De bármilyen ut alkatrészt tettem be az pontosan illeszkedett, plusz minden ahelyén volt nem esik be semmi. Ez már az a kategória, hogy nem ért hozzá aki csinálta. ebben igazad van nem ért hozzá, és nem szabadna ezt engedni.
Ilyenkor teendő, mikor értemész átnézed, ha látsz ilyen rendellenes dolgot jelzed. Megkérdezed: Ez miez? :D

(#36929) Noxy válasza bostone (#36921) üzenetére


Noxy
veterán

Igen. Pár éve nekem is ilyen problémáim voltak.
De rájöttem hogy kábelek, hub-k, pendr.. külső HDD-k beruházása helyett, jobb lesz ha veszek egy NAS-t.
Nem is beszélve a csatlakozó váltásról. (3GS, 4S) Kocsival is megszívtam ezzel mert vehettem másik tőltős tartót, amikor 5S-re váltottam.
Ezt mindenki, minden platformról tudja használni, bárhonnan bármikor. (2x4 TB)

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#36930) ferikek válasza Pyttawrx (#36928) üzenetére


ferikek
aktív tag

háhozszállíátssal volt, dobozban. itthon bontottam, egy napig néztem, írtam a tapasztalatokat.
iszerelés: hibás ragasztások folyamatosan, ragasztómaradványok.
idoki: mint kiderül magasabb akku, amitt kielzpt nem lehetett egy sikba hozni, ragasztás szintén nem sikerült. home gomb mindig beljebb volt, nem egy síkban
smartclinic: ők normálisabba, de bevizsgáls után nem mondták, hogy a kijelz üvege vastagabb, így a home gomb nem tud egy síkban lenni vele.

kb ezek, tehát ócska alkatrészek, silány szervizmunka

(#36931) Pyttawrx válasza ferikek (#36930) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez hihetetlen, de nyilván elhiszem. Csak ezeknek azért van neve és nem jellemző rájuk. Nah mindegy.

(#36932) bostone válasza Noxy (#36929) üzenetére


bostone
addikt

A NAS jó cucc, én is szeretem, viszont én asztali környezet miatt kerestem megoldást, de lehet nem állja meg olyan stabilan a helyét, mint egy átlag PC, egyéb támogatások hiánya miatt.

(#36933) Semin válasza bostone (#36932) üzenetére


Semin
senior tag

Ez az épített NAS-okra vonatkozhat.
(Vagy valamit félreértek)
Egy gyári Synology-nál kevés stabilabb dolog van.
Brutálisan sok lehetőség/app/támogatás stb.

Évekig használtam PC/Mac/iPhone/iPad/Tv mellett, és sosem volt semmi gond, pedig mindent az intézett a Mac biztonsági mentéssel bezárólag.

(#36934) Parson válasza Semin (#36933) üzenetére


Parson
addikt

+1 :K

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#36935) bostone válasza Semin (#36933) üzenetére


bostone
addikt

A tablethez kerestem adaptert, dokkolót, valamit, amivel asztali állatot faragok belőle, sajnos kevesen terveznek hasonló meggondolatlanságot elkövetni, ezért itt nincs tapasztalata ezzel kapcsolatban a tagoknak.
Erre irányult a válaszom.

A saját NAS-t egyszer lecserélem egy kezesebb jószágra, de előbb szétnézek a piacon, bár az alapokat a Zyxel is tudja, csak néha körülményes vele bánni.
Lelke van.

(#36936) Semin válasza bostone (#36935) üzenetére


Semin
senior tag

Ah mindent értek :K Ez Apple fronton felejtős. Fordítva lehet (iPaden Mac asztalt kiterjeszteni) de az általad keresett megoldásból használhatót még nem láttam.

Ha esetleg megis sikerül megoldani feltétlen írd meg.

más:
Én már elengedtem a NAS-okat. Egy Synology router és a felhő átvett minden olyan funkciót amit kihasználtam.

[ Szerkesztve ]

(#36937) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Sziasztok. Feleségem iPad-jén semmilyen weboldal nem jön be. Minden más eszközön igen, (habár van gond a stabilitással) de az iPad-en semmi. Már reseteltem a hálózati beállításokat. Mi tudok még csinálni? A WiFi csatornák a 8-asra vannak állítva, mert anno úgy olvastam, hogy egyes csatornákat az Apple termékek nem szeretnek.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#36938) lugosi válasza budhanil (#36920) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem egy Digitus van, amit idáig próbáltam rajta minden működik, egy kivétellel, ha az van az ipadbe dugva, és abba a töltő, akkor nem tölti az ipadet. Ezzel még kísérletezek egy kicsit, mert eddig csak egyszer volt töltő is beledugva.

(#36939) xhege válasza Semin (#36936) üzenetére


xhege
addikt

“Én már elengedtem a NAS-okat. Egy Synology router és a felhő átvett minden olyan funkciót amit kihasználtam.”
Ezt kifejtenéd részletesen? Hülye vagyok hozzá de érdekel a téma. Akár privátban is szívesen meghallgatom. :R

(#36940) Semin válasza xhege (#36939) üzenetére


Semin
senior tag

Amint lesz egy kis időm megírom, nem offolnám szét a topikot.

(#36941) xhege válasza Semin (#36940) üzenetére


xhege
addikt

Köszönöm. :R

(#36942) ferikek válasza Pyttawrx (#36931) üzenetére


ferikek
aktív tag

csak érdekességképpen:

iszerelés munkáját idoki szakvéleméynezte (csak ipad air 2)

Meghibásodás leírása:
A készülék kijelzőjén fekete foltok láthatóak, a készülék kijelzőjének ragasztása több
ponton elengedett. Az akkumulátor rendkívül gyorsan merült.
A bevizsgálás eredményének leírása:
A készülék korábbi szervízelésénél feltehetően nem gyári alkatrészeket használtak fel. A
készülék összeszerelése szakszerűtlen, több helyen csavar hiányzott, a kijelző illesztése
nem volt megfelelő.

Aztán idoki munkáját a smartclinic:

Az iPad Air 2 készülék bevizsgálása során a következőket tapasztaltuk:

- a készülék kijelzője tetején, a bal oldalánál, az alján, illetve az antennánál is el van válva a készülék házától.
- a home gomb kicsit kiemelkedik a kijelző üveg síkjából.
- nyomogatás hatására a háttérfény kicsit jobban nyomódik, mint az eredeti

Szétszedés után látszik hogy két oldalt és alul formaragasztót használtak (több -kevesebb sikerrel), de valamilyen okból folyékony ragasztót is használtak. Az előlapi kamera központosítót kihagyták a home gomb átszerelésénél. Az másik szerviz által beszerelt akkumulátor ránézésre is kicsit vastagabb, mint kellene, ezért tapasztalható háttérfény nyomódás probléma. A háttérfény nyomódását, új megfelelő méretű akkumulátor beépítésével lehet orvosolni. Az alaplapon minimális hajlás tapasztalható.

Aztán a smartclininc saját magát (mivel ők sem tudatk normálisan ragasztani):

A készülék home gombját újra ragasztottuk, hogy a lehető legjobban illeszkedjen a kijelzőbe. De az alapvető problémát az okozza, hogy egy utángyártott kijelző van rajta, aminek más az üvegvastagsága mint a gyárié. Így az alapvető gyári szereléssel, nem lehet síkba helyezni az alkatrészt. Csak különböző távtartó ékek behelyezésével sikerült "meghekkelni" hogy helyén legyen. (ezért nem sikerült elsőre)
A készülék gyors merülését mi is tapasztaljuk, gyakorlatilag bármilyen akkumulátorral amit beleteszünk. Eredetileg az akku cserére azért volt szükség, mert a korábbi ami benne volt, az fizikailag vastagabb volt mint ami belefér, ezért az belülről feszítette a kijelzőt, ami nem feküdt fel emiatt a házra megfelelően. Tehát nem lehet normálisan összerakni a korábbi akkumulátorral ami benne volt. Sajnos a merülés problémára nem tudunk megoldást adni. Használat közben a készülék processzora sokkal jobban melegszik mint kellene, tehát jobban is szívja az akkut mint kellene. Ezt javítani nem tudjuk.
Emiatt a készülék sosem lehet már 100%-os bármit cserélünk rajta.
Sajnos iPad készülékeket hivatalosan nem javít az apple. Így eredeti alkatrészek nem is elérhetőek hozzá, csak utángyártott. Pontosabban ezek a kijelzők 99%-ban felújítottak. Egy törött kijelzőt gyári körülmények között leszeparálnak, és raknak rá egy új üveget. Így igazából az üvegen kívül eredeti a kijelző, de pont ennek a vastagsága az ami megnehezíti a javítást. (nem minden esetben de konkrétan ennél a kijelzőnél igen) Így sajnos a javítás eredeti apple minőségre valóban nem kivitelezhető.
Kiszereljük akkor az alkatrészeket a készülékből és jelentkezünk, ha elvihető állapotban van.

(#36943) Pyttawrx válasza ferikek (#36942) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

ezért jó, hogy sok dolgot inkább magam csinálok. Így csak magamra tudok mutogatni, ha valami nem jó, de legalább nem dobok ki annyi pénzt. (Tegnap egyik barátom se2 telójába cseréltem a töltőaljzatot, mikrofon hibás volt, de ugye egyben van). Okos volt aki így tervezte, hgy ki kell szedni még az alaplapot is... :W . (Nyilván kis erőszakkal biztos meg lehetet volna oldani, hogy nem kell kiszedni a lapot, de inkább biztosra mentem. Szedtem ahogy kell. :D

(#36944) Parson válasza Pyttawrx (#36943) üzenetére


Parson
addikt

Mivel az iPad mint termék nem szervizelésre lett tervezve, igy nem lehet felróni hibaként, hogy nehéz a szervizelése. Ezzel vitába lehet ugyan szállni, de tény, hogy a cél szentesiti az eszközt, az apple célja pedig nem az, hogy szervizelhetö termékeket dobjon piacra, hanem hogy jol müködö, kompakt termékek legyenek - ami ha problémás, akkor inkább cserélve legyen, és max belsö vizsgálatnak teszik ki szétszereléskor / ujrafelhasználás elött - ha a termék egyáltalán visszajut hozzájuk - erre van a régi termékek beszámitása opciójuk új termék vásárlásánál. Persze én nem vagyok az apple berkein belüli termékfejlesztö, csak nekem ez jön le az egészböl.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#36945) Pyttawrx válasza Parson (#36944) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ezzel nincs is baj, ez ok!
Amit nem tud/nem lehet szervizelni, abba nem is kell belekezdeni. Itt a szakmaisággal van baj. Attól még nem lesz rossz szerviz, ha elfogadja és továbbítja az ügyélnek, amit te is írsz, hogy ez ilyen, és nem szervizelhető. Attól viszont esik rajta csorba, ha kókányol, és még azt is ilyen módon! :) (akkor is ha ez abbóól adódik, hogy kompakt).
Gondolom a kérdező is ezt kifogálsolta.

(#36946) Parson válasza Pyttawrx (#36945) üzenetére


Parson
addikt

Ezzel ilyen formában egyetértek. Aki szervizelni kezd egy alapvetöen nem szervizelhetöre tervezett eszközt és oda meri irni/mondani/böfögni, hogy gyári minöség, az egyszerüen hazudik, és mint ilyen abszolut elitélendö. Azt odairni, hogy 'magas minöségben' szervizelt már egy fokkal jobb, csak épp azesetben mi a fokméröszám? - mert az, hogy szép, jó, magas minöség, nem jelent az égvilágon semmit, viszonyitási alap és ahhoz képesti fokméröszám nélkül, csak egy kedves megjegyzés max, ami ködösit, és csak azt mutatja, hogy 'bizz benne', elégedett lehetsz - de ami egyik embernek szép / jó / minöségi, az a másiknak még lehet kókány selejt, mivel ahogy fentebb irtam, nincs objektiv mutatója a minöségi szintnek.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#36947) Pyttawrx válasza Parson (#36946) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:K

(#36948) Xeon7


Xeon7
aktív tag

Sziasztok,

Egy kis tanácsot szeretnék kérni vásárlás előtt.

Foglaltam magamnak egy iPad (9. generáció) készüléket, amit internetezésre és film nézésre szeretnék használni amikor nem itthon vagyok.
Internet résszel nincs is gond, viszont a film nézéssel kapcsolatosan lenne kérdésem.
Adott egy Synology NAS, ezt szeretném elérni távolról a tabletről és vagy közvetlenül a NAS-ol indítani a filmeket vagy valamilyen formába átmásolni a tabletre és úgy indítani.
Van e erre normális megoldás?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#36949) Alex91 válasza Xeon7 (#36948) üzenetére


Alex91
félisten

Siman…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36950) Noxy válasza Xeon7 (#36948) üzenetére


Noxy
veterán

VLC lejátssza a NAS-rol is. Nálam a WD-NAS app-ból automatikusan indítja a VLC-t ha a filmre bökök, de hozzá lehet adni a VLC beállításaiban is.
Vagy az iTunes, vagy a 3uTools-l bemásolod a filmet a VLC fájlmegosztásnál. Amúgy minden normális videóplayer app tudja ezt.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.