Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) _flamer válasza cettlee (#30998) üzenetére


_flamer
aktív tag

Mire használnád az eszközt? Nekem is 32 GB van, Netflix, Spotify, HBO Go, egy két irodai alkalmazás meg játék és még így is van kb. 7 GB szabad helyem. Alapvetően pedig ahogy előttem is írták kb. 23 GB van.

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#31002) Carasc0 válasza moleculez (#30994) üzenetére


Carasc0
őstag

Szia!

Jegyzetelésre is használt iPad-re kell amúgy paperlike és társai? Videókban nagyon reklámozzák meg mutogatják. Vagy nélküle szenved valaki hátrányt ha nem tesz rá ilyesmit?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#31003) Kaba válasza Carasc0 (#31002) üzenetére


Kaba
veterán

Nem lesz semmi hátrány,ha nem teszel rá.

(#31004) twi452 válasza Carasc0 (#31002) üzenetére


twi452
senior tag

Érzésre picit más illetve a matt fólia nem annyira érzékeny a zsírfoltokra de ez is inkább rajzolásnál érdekes ott zavaró mikor egyszer csak más ellenállása lesz a ceruzának és "megakad" miközben húzod a vonalat.
Hátránya, hogy matt ami nyilván látszik is plusz az is látszik, hogy ahogy használod ezek azért összekarcolódnak, elhasználódnak.
Az én paperlike-om két nap rajzolás után már tiszta karcos de ez ilyen. Persze nem zavaró mert ahhoz nagyon nézni kell de nem örökéletűek ezek.

A paperlike-ot nagyon nyomják yt-on.. igazából annyival nem jobb mint amennyi a felára a többihez képest. Kicsit kevésbé rontja le a képet a mattsága mint az olcsóbbak.

[ Szerkesztve ]

(#31005) moleculez válasza twi452 (#31004) üzenetére


moleculez
veterán

Nekem a legkissebb mattság is zavarja a szemem, mintha be lennék kábszizva, azt nem latok rendesen.... :N

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31006) ittakary válasza moleculez (#31005) üzenetére


ittakary
nagyúr

ez igy van... megveszi valaki a többszázezer forintos nagyfelbontású kijelzőt, majd rárak egy homályositó fóliát?! mi értelme....

(#31007) Gergőke88 válasza ittakary (#31006) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ez itt masszív off, de xbox series x topikban is a vasat retek tv-vel használják. Még a one x is túlzás lenne mellé...

(#31008) twi452 válasza ittakary (#31006) üzenetére


twi452
senior tag

Van akinek ez céleszköz és tényleg sokkal rosszabb grafikai munkát csinálni a sima üvegen mint egy fólián aminek van egy kis érezhető normális ellenállása.
Nálam pl kb állandóan egy állványon van az iPad az asztalon és másra nem igazán használom csak rajzolása procreate-ben.

Napközben telefonon meg tudok oldani bármit, otthon meg youtube-ra, filmekre ott a nagy tv kényelmesen, játékra konzol, könyvekre egy kicsi Kindle.
Az egyetlen plusz dolog amit az ipaden imádok használni a képregények olvasása 😄

(#31009) smc válasza twi452 (#31008) üzenetére


smc
addikt

+1
És én valahogy nem tudnám elképzelni hogy óránként takarítsam az ujjlenyomatokat.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#31010) Parson válasza ittakary (#31006) üzenetére


Parson
addikt

Több százezer? Akció nélkül 369,40- EUR az iPad 8... ez 365-ös HUF/EUR árfolyamon (jelenleg 355 az mnb.hu-n) 134.831,- HUF. Ez nincs több százezer, csak egy százezer valamennyi - a többi mind csak feláras ehhez képest, ettöl még egy iPad innen indul jelenleg.
Amúgy meg hagyjuk meg mindenkinek a saját izlése szerinti használatot. Ha vkinek jobban tetszik fóliával, akkor hagy ronditsa el (fólia tagadó izlése) / szépitse fel (fólia kedvelö user izlése) kénye kedvére.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#31011) Luck Dragon

Experimental features menüpont alatt van olyan lehetőség amit érdemes kipróbálni vagy ajánlott a be vagy ki kapcsolásra?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#31012) BLC


BLC
tag

Sziasztok!
Szerintetek az ez évi fekete pénteken az Apple az iPad kiegészítőket ki fogja Akciózni?

Üdv:
BLC

(#31013) Alex91 válasza BLC (#31012) üzenetére


Alex91
félisten

Mostanaban nem valami nagy deal szokott lenni Apple fronton...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#31014) BLC válasza Alex91 (#31013) üzenetére


BLC
tag

Gondolkozom hogy várjak-e, mert billentyűzetet szeretnék venni.

(#31015) Alex91 válasza BLC (#31014) üzenetére


Alex91
félisten

Varni erdemes, ha nem is az Apple, de esetleg valamelyik viszontelado akciozhatja.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#31016) DaveNo1 válasza BLC (#31012) üzenetére


DaveNo1
veterán

Tavaly voltak jó dealek istyle-nál 17-es prokra, de most úgy látom a régebbi készülékekből már nem igazán van készlet, így idén szerintem nem lehet ilyen nagy dealekre számítani.

Mediamarkt stb-nál lehet 10-20% közötti kedvezmény szerintem a sima iPadre, és 10% körüli kedvezmény Pro/Air készülékekre, többet nem várok.

Karácsony környékén még Pro 18 mellé lehetett szerezni ingyen pencil 2-őt, talán ilyen lehet idén.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#31017) BLC válasza DaveNo1 (#31016) üzenetére


BLC
tag

Akkor csak vágyálom marad egy magic keyboard akció. :F

(#31018) SharpSA válasza BLC (#31017) üzenetére


SharpSA
veterán

Oktatási kedvezmény van rá pár ezer forint... Ha veszel készüléket is.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#31019) Jaded


Jaded
senior tag

Bonjour! :)

Renault Megane IV Limited

(#31020) Gergőke88 válasza Jaded (#31019) üzenetére


Gergőke88
addikt

Grat!
megjelenes óta használom, imádom.

(#31021) Carasc0


Carasc0
őstag

Gergőke88
Jaded

Ceruzával használjátok?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#31022) Jaded válasza Carasc0 (#31021) üzenetére


Jaded
senior tag

Köszi! Nem vettem, nem használnám ki. Kék, de még csak átköltözni volt időm rá. Gyorsan gyors, az már feltűnt :DDD A szín azt hittem élénkebb lesz.

Renault Megane IV Limited

(#31023) benyo513


benyo513
tag

Én meg még mindig várom az iStyleos rendelésemet :( (amit 10.24-n rendeltem meg)

(#31024) consono válasza benyo513 (#31023) üzenetére


consono
nagyúr

Nekem (asszony pedagógus) december 9-re igazolták vissza az Edu store-ból a sima iPad-et, egy hete... Mondjuk úgy is a fa alá van szánva:)

"In God we trust. All others must bring data"

(#31025) Gergőke88 válasza Carasc0 (#31021) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nem. Nem látom értelmét arra amire én használom.

(#31026) MrChris


MrChris
nagyúr

Lányom az ipad proját padlóztatta kb 1m magasból, az eredmény, hogy se kép se hang, töltőre dugva se történik semmi. Mi mehetett tönkre? Vajon mibe fog ez nekem fájni?

(#31027) Luck Dragon válasza MrChris (#31026) üzenetére

Láthatatlanul az alaplap. De bevizsgálás követően többet tudsz meg.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#31028) mazsiii92 válasza MrChris (#31026) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Amennyire tudom közvetlenül az iStyletól, iPadet nem szervizelnek, sem garanciában sem azon túl. Ha garanciaidőn belül lesz valami meghibásodás, akkor fődarab csere. Na most mivel itt nem meghibásodás történt, így szerintem ez neked egy új iPad árában fog fájni. Persze nem szép, de ha nem látszik külsérelmi nyom és még garanciás, akkor megpróbálhatod szervizetetni egy APR-nél.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#31029) MrChris


MrChris
nagyúr

Sajnos erre már nincs gari, aszem 2018-as, nem nagyon ismerem ezeket. Hát ez szivacs ha eleve semmi módon nem javít senki se ilyen gépet.

(#31030) Parson válasza mazsiii92 (#31028) üzenetére


Parson
addikt

Na ezt jó tudni! Ezesetben külsö védelem (tok) nélkül én iPad Air 4-et egyelöre valóban nem veszek. :DDD

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#31031) ArrayOfLilly válasza MrChris (#31029) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Van, aki javít, ha körülnézel a neten, fogsz találni cégeket. A baj az, hogy a javítás is nagyon drága és gyakorlatilag nem tudhatod előre, hogy milyen minőségben sikerül.

Teljesen vegyes tapasztalataim vannak, nekem mondjuk csak kijelzőcserére, de jártam neves szervizben, kevésbé nevesben, egy-egyben több alkalommal is, és alkalomról alkalomra változik az elégedettségem mértéke.

Utoljára garanciális készüléket tört a fiam, és inkább a majdnem új áron való hivatalos cserét választottam, mint a javítást. Teljes lutri. Olvasgass review-kat a szervizekről, amiket kinézel, árulkodó.

http://www.arrayoflilly.com

(#31032) MrChris válasza ArrayOfLilly (#31031) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hűha, ez érdekes terméktámogatás. Akkor utánna nézek, kicsit emésztgetjük, de ha ilyen árak vannak szerintem kuka lesz a vége.

(#31033) moleculez válasza MrChris (#31029) üzenetére


moleculez
veterán

Ezért kell ezekre biztosítás ;)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31034) MrChris válasza moleculez (#31033) üzenetére


MrChris
nagyúr

Van ilyen az Apple-nek? Másodkézből vettem aszem másfél évesen.

(#31035) Kaba válasza MrChris (#31034) üzenetére


Kaba
veterán

Az üzletekben ahol veszed köthetsz rá kiegészítő biztosítást,töréskár,vízkár stb.

(#31036) Jaded


Jaded
senior tag

A 11"-es iPad Pro tokok jók lehetnek az Air 4-re? Nem találok értelmes tokot sehol :U

Renault Megane IV Limited

(#31037) Kaba válasza Jaded (#31036) üzenetére


Kaba
veterán

Elvileg igen.

(#31038) Jaded válasza Kaba (#31037) üzenetére


Jaded
senior tag

0.2mm-tel vastagabbnak írja az Apple honlap az Air-t, de nem hiszem, hogy az gondot okozna. A kamera kivágás nem izgat (az nyilván nem passzol), a mikrofon és a hangszóró lyukak legyenek jó helyen. Alzán lenne "olcsó" Nomad tok.

Renault Megane IV Limited

(#31039) ArrayOfLilly válasza MrChris (#31032) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Nem az Apple terméktámogatása, hanem a többi szerviz, amiről írtam. Apple cserél, nem szerel, írták mások.

http://www.arrayoflilly.com

(#31040) VD válasza Jaded (#31038) üzenetére


VD
őstag

Bekapcsgomb az ujjlenyomat olvasó is az Air-en. A legtöbb 11 pro tokon az sincs kivágva. Pl.: Spigen

(#31041) Jaded válasza VD (#31040) üzenetére


Jaded
senior tag

Jogos. Akkor nem tudom mi lesz, gyárit nem akarok (az sem igazán van), elég lenne csak egy szilikon tok. Az előzőn becsukható volt, de nehéz lett tőle, mint egy tégla. És sosem volt becsukva :D

Renault Megane IV Limited

(#31042) Kaba válasza Jaded (#31041) üzenetére


Kaba
veterán

ESR tok is van az Air 4 re,legalábbis a német Amazonon 16 Euroért.

(#31043) polar-x


polar-x
tag

Sziasztok! Ipad-et szeretnék venni netes böngészésre és facebook , youtube esetleg pici fotó szerkesztésre ! 2 tipus között nem tudok dönteni !

Ipad 7 2019 Wifi+Cellular 32Gb lenne 119.900ft teljesen új ( extreme digital)

Ipad 8 2020 Wifi only 32Gb lenne 134.900ft ( bárhol kb)

A kettő közül melyiket érdemesebb megvenni? Azt néztem hogy a 2019-es modell régebbi procit használ( A10) nagyon ki fog jönni a különbség böngészés , youtube stb közben? Vagy vegyem meg inkább a 2020-ast és majd adok neki netet hotspoton?

(#31044) Cyberbeni válasza polar-x (#31043) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Milyen gyakran használnád nem wifiről? Mennyi plusz kiadás a +1 SIM?

Ha gyakran és ingyenes, akkor az első. Ha soha és fizetni kellene érte, akkor a második.

[ Szerkesztve ]

(#31045) _flamer válasza polar-x (#31043) üzenetére


_flamer
aktív tag

Ha hosszútávra tervezel akkor az újabb mindig jobb. Most még nem éreznéd meg a különbséget, én iPad 6-ot nyüstölök de semmi gond nincs vele.

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#31046) polar-x válasza Cyberbeni (#31044) üzenetére


polar-x
tag

Kb havi 1000ft mert digi sim menne bele! Viszont hallottam, hogy az A10 már lassú 2020-ban és csak szovni fogok vele meg stb...

(#31047) Cyberbeni válasza polar-x (#31046) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Böngészés, facebook és youtube-ra nem lassú. Ha a pici fotó szerkesztés azt jelenti, hogy benyomod, hogy rakja rá egy csomó képre az autómatikus korrekciót, majd otthagyod, hadd dolgozzon, akkor arra szintén elég az A10. Én máshogy nem szoktam fotót szerkeszteni az iPad 6-on (ugyanaz, mint a 7, csak 9,7 colos képernyő), úgyhogy arról nem tudok nyilatkozni.

Sokan azt hiszik, hogy még mindig az van, mint az első okostelefonoknál, hogy ki van centizve, hogy a böngészés mellett már nem jut másra erőforrás és ha egy későbbi OS egy picivel több erőforrást foglal le alapból, akkor már akadozni fog böngészés közben a görgetés, de ez nem így van.

(#31048) _flamer válasza Cyberbeni (#31047) üzenetére


_flamer
aktív tag

Egyetértek. :)

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#31049) polar-x válasza Cyberbeni (#31047) üzenetére


polar-x
tag

Köszönöm szépen! Szerintem maradok a 2019-es modelnél! Lehet hogy jól fog még jönni benne a gps és a SIM kártya lehetőség! :R :R

(#31050) Carasc0 válasza Cyberbeni (#31047) üzenetére


Carasc0
őstag

Anyumnak is Ipad 6-ja van. Teljesen elvan vele. Talán amit nagyjából lassúnak tartok, de még használható kategória az az A8. Viszont az A8, UE4 motorra épített játékokkal már nem bír el. Én csak egy játékkal szoktam játszani telcsin, de szenved a teló. Tűzforró és gyakran leáll a játék. A14 alapokon vajként futhat, szinte üresjáratban tartva a rendszert. :D

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.