Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) Alex91 válasza BrandonXXV (#43999) üzenetére


Alex91
félisten

Azt rebesgetik lesz frissites: [link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#44002) BrandonXXV válasza balzs79 (#44000) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Akkor várható. Köszönöm +Alex91 neked is.

[ Szerkesztve ]

(#44003) lugosi válasza balzs79 (#44000) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Remélem a jelly scroll-t javítják az újban.

(#44004) szabonagyur válasza BrandonXXV (#44002) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mondjuk Q1 2024 azért nem most lesz, azt írja a cikk is mint mas production.

De ez annyira találgatás...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44005) pzstm válasza consono (#43996) üzenetére


pzstm
titán

most olvastam pont, hogy M1-es ipad Pro 660USD, ami több mint baráti jelenleg... (tudom mostani dollár árfolyamon meg mindenhogy marhadrága)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#44006) consono válasza pzstm (#44005) üzenetére


consono
nagyúr

Az USD ár (nettó) nem annyira érdekel, az itthoni áremelkedés zavar. 100-120 eFt környékén pár éve az iPad 8 meg 9 jó vásár volt. Most a 10 pont ennek a duplája. És ebben nincs benne a pencil... Annyiért normális notebookot is lehet kapni, de ha jegyzetelni kell androidos tabletet is a feléért, amihez adnak tollat. Értem én, hogy nem Apple, de lassan nem is nyújt már többet az Apple... Én a MacBookot már lecseréltem Windowsos gépre, az iPhone kb. ebben a hónapban megy háztól és csak az iPad marad Apple termék, amíg működik. Utána meg nem lesz tabletem, mert így is egyre kevesebbet van használva...

"In God we trust. All others must bring data"

(#44007) bostone válasza consono (#44006) üzenetére


bostone
addikt

Mi ennek a platformváltásnak a konkrét oka?

(#44008) consono válasza bostone (#44007) üzenetére


consono
nagyúr

Felerészt az ár-érték arány leromlása, másik oldalról meg az állandóság. Egyre inkább azt érzem, hogy mióta Jobs meghalt nem halad semerre sem az Apple, csak egy pénznyomda lett a tulajdonosoknak. Nem diktalnak, hanem óvatosan követik évekkel lemaradva a konkurenciát. Amit meg eladnak forradalmi újdonságként szoftveres téren, az bullshit.
A hardverrel nincs bajom, az M szériás Soc zseniális.

"In God we trust. All others must bring data"

(#44009) ngyjns


ngyjns
tag

Sziasztok, kérlek segítsetek. Összekuporgatott pénzemből végre ipad pro 12,9est vennék pencil2vel, egyetemista kedvezményt igénybe vehetném. Ti az Apple saját boltjától vennétek 128ast cellular nélkül, ajándék tollal, vagy alzától 256ost cellularral. 5-6 évig használva az OS sok helyet foglal/fog foglalni? Főleg digitális rajzolásra kell, ezért talán nem fontos a nagy tárhely. Jobb a nagyobb tárhekyes cellularral az eladás miatt? Alzatól még nem rendeltem ilyen drágát, megbízható? 3 év garancia miatt maradjon az Apple saját oldaláról rendelt? Szerintetek?

(#44010) Gubu0101 válasza ngyjns (#44009) üzenetére


Gubu0101
veterán

Az OS asszem 8-9Gb helyet foglal,minden masra ott az iCloud :DEn 200Gb-os csomagra fizettem elo,havi 1290Ft.Boven eleg ez is.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#44011) bmakszim válasza consono (#44008) üzenetére


bmakszim
senior tag

Nem értek egyet. A MacBook Air M1 a mai napig a legjobb ár/érték arányú laptop a kategóriájában. Üzemidő, touchpad és hangszórók tekintetében konkrétan nincs semmi, ami a közelébe érhetne.

Az meg, hogy Jobs óta nincs innováció, akkora demagóg duma! Csak pár dolog, amit napi szinten használunk és a "Cook-éra" Apple-nek köszönhetően terjedtek el:
- EKG a csuklódon, vagy önmagában az Apple Watch és az okos órák
- Apple Silicon a Mac-ekben
- AirPods (meg úgy általában a TWS fülesek)
- Touch ID, Face ID
- Find My és AirTag
- Apple Pay

[ Szerkesztve ]

(#44012) moleculez válasza consono (#44008) üzenetére


moleculez
veterán

Épp csak most dobtak ki egy formátumot ami teljesen új UX (Vision Pro), Apple Silicon kb úgy rúgta rá az ajtót az ultramobil piacra mint anno az iPhone a mobil piacra, olyan ökszisztéma működik az eszközeid mögött/ között hogy a konkurencia azóta is próbál válaszolni. Ár/érték: az komplett mobil iparban csak fingreszelés megy vagy 5 éve, mutass már tényleges innovációt bárhol, megvárom Tablet téren szintúgy, végre elkezdett éledezni a tablet piac de az is azért mert az Apple életben tartotta a növekvő eladásokkal. Így a teljesség igénye nélkül csak idebüfögtem.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#44013) consono válasza moleculez (#44012) üzenetére


consono
nagyúr

Mindketten hardverrel jöttök, pedig írtam, hogy azzal nincs bajom :) A szoftver állt bele a földbe... Persze ez az én saját kis véleményem, ti láthatjátok máshogy, de én emlékszem milyen volt az OSX, mikor megjelent a Windows XP mellett :) Vagy mikor lett egy G3-as iMacem. Azóta eltelt huszonpár év, amiből az utolsó 10 még nagyon iteratív frissítéseket sem hozott...
Na mindegy, nem akartam vitát szítani, válaszoltam egy kérdésre, nem is folytatom ezt a szálat tovább.

"In God we trust. All others must bring data"

(#44014) DanielLong válasza bmakszim (#44011) üzenetére


DanielLong
senior tag

Szívesen kipróbálnám én is a MacBookot, de egyszerűen még mindig annyira túl csupaszitottak a notebookjaik... Se usb, se semmilyen port, mindenhez átalakító kell, se numerikus pad, talán még a kijelző sem matt. Ezektől eltekintve egyébként jó termék.

iPad minim is azért lett, mert Android fronton nincs semmi hasonló méretű up-to-date hardverrel. Egyébként sírni tudnék sokszor, hogy mennyire nem ergonomikus egy-két dolog rajta, de az akku idő és a sebesség kárpótol.

(#44015) ngyjns válasza Gubu0101 (#44010) üzenetére


ngyjns
tag

Köszönöm, de melyik boltból vennéd? Alza vagy Apple honlap?

(#44016) balzs79 válasza ngyjns (#44015) üzenetére


balzs79
csendes tag

Szerintem bármelyik Authorized Reseller-től megveheted. Alza is jó.

Személy szerint meg merném venni bárhol számlával csak a számlán szerepeljen a serial. Aztán vennék rá AppleCare+ biztosítást. A biztosítás korlátlan incidens esetén nyújt cserét vagy javítást, Magyarországon minden költség nélkül (talán lopást, elvesztést kivéve).

[ Szerkesztve ]

(#44017) bmakszim válasza consono (#44013) üzenetére


bmakszim
senior tag

Nem volt egyértelmű, hogy szoftver téren hiányolod az innovációt. Elfogadom a véleményed. Sőt, azzal igazából vitatkozni se tudok. Tény, hogy az M1-ből többet is ki lehetne hozni tablet fronton.
Meg én simán el tudnék képzelni egy DeX-féle megoldást az iPhone-nál is. Monitorra kötve lehetne egy olyan felülete, mint az iPad-nek. Úgyis USB-C-vel jönnek már a 15 modellek.

#44014DanielLong A macOS-t szerintem nehezebb lenne megszokni, mint a portok, vagy a numerikus billentyűk hiányát. Igazából végig kell gondolni, hogy ezekre tényleg szükséged van-e. Én egy árva usb-A adapterrel elvagyok már 6 éve.
A kijelző nem matt, de nem is annyira fényes, mint az átlag laptopé. Egyszer a kezem közé került egy OLED kijelzős Razer és még zárt térben is úgy csillogott, borzasztó volt. Szóval fényes és fényes kijelző között is van különbség.

[ Szerkesztve ]

(#44018) bostone


bostone
addikt

Létezik olyan alkalmazás, amely legalább megközelítő értéket tud szolgáltatni az akku állapotáról?

(#44019) balzs79 válasza bostone (#44018) üzenetére


balzs79
csendes tag

Beállítások-Adatvédelem és biztonság-Elemzés adatai
itt a legfrissebbet megnyitod, kimásolod vagy elküldöd egy szövegszerkesztőbe és rákeresel az alábbi kifejezésekre:
MaximumCapacityPercent

CycleCount

a mögöttük lévő szám mutatja az értékeket (akku kapacitás %, ciklusok száma)

(#44020) consono válasza balzs79 (#44019) üzenetére


consono
nagyúr

Mac-en talán a Coconut Battery megmondja, de lehet, hogy csak az iPhone-ét. Windowson meg talán a 3u tools, de most nincs kéznél gép...

"In God we trust. All others must bring data"

(#44021) balzs79 válasza consono (#44020) üzenetére


balzs79
csendes tag

Igen, működnek ezek is, csak ezekhez kell számítógép és telepítgetés.

[ Szerkesztve ]

(#44022) bostone válasza balzs79 (#44019) üzenetére


bostone
addikt

Nálad ez működik?
Nem jelenít meg adatot a keresésre.

(#44023) DanielLong válasza bostone (#44022) üzenetére


DanielLong
senior tag

Nálam sem akart korábban működni, pedig csomót próbálkoztam. A ciklusok számát még ki tudtam szedni, de a kapacitást már nem. A legegyszerűbb Windowsra feltenni a 3u tools.

(#44024) smc válasza bostone (#44022) üzenetére


smc
addikt

Be kell kapcsolni a privacy fül alatt az adatok küldését az applenek, várni 24 orat és ott lesz az info.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#44025) balage25


balage25
senior tag

Az miért lehet, hogy néha nem tudok írni a ceruzával? Ez akkor fordul elő, ha közben a kezem is hozzáér a képernyőhöz.

(#44026) bostone válasza smc (#44024) üzenetére


bostone
addikt

Ha ez az érték 80% alatt van, viszont a ciklusok száma nem érte még el az 500-at, ezzel lehet valamit kezdeni?
Üzleti garancia vonatkozik a gépre.
Picit színesíti a dolgot, hogy azóta emag lett az edigitálból.

(#44027) victorhun7 válasza bostone (#44026) üzenetére


victorhun7
tag

Ipadnál 1000-re van méretezve ráadásul elvileg

2013as Ipad air :DD

[ Szerkesztve ]

(#44028) bostone válasza victorhun7 (#44027) üzenetére


bostone
addikt

Apple oldalán 1 év és 80%, amit említenek. Ez viszont alig több, mint 2 éves.
Hol tudok utánajárni, hogy mi a hivatalos álláspont és ez mennyiben vonatkozik az emagra?

(#44029) balzs79 válasza bostone (#44028) üzenetére


balzs79
csendes tag

Ha Apple gari van még rá, akkor szerintem vidd be az iStyle szervizbe, hogy hamar merül (esetleg kis is kapcsol..), futtassanak le rajta diagnosztikát.

(#44030) Semin válasza bostone (#44028) üzenetére


Semin
senior tag

Ha elmúlt két éves és így 80% az akku, azzal már az Apple (és így az iStyle se) se fog semmit kezdeni.
Ha meghaladta az ára a 250k Huf-ot (és így 3 év a gari) akkor emagnál még próbálkozhatsz hátha.

(#44031) kchris78 válasza balzs79 (#44029) üzenetére


kchris78
veterán

Ráadásul nem is a coconut meg hasonlók eredménye számít hanem az ő diagnosztikájú szóval az általunk mért érték csak "tájékoztató jellegű" adat.

(#44032) bostone válasza kchris78 (#44031) üzenetére


bostone
addikt

Ez a rendszer saját diagnosztikájából kinyert adat, nem külső alkalmazás által mért eredmény.
Elmúlt szegényke két éves, és bőven túl volt a vételár a 250-en.

(#44033) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Internetezésre, filmnézésre, Facebookra, YouTube-ra sima iPad 10-et vagy MacBook Air 2020 M1-et javasoltok?

Várható, hogy ősszel olcsóbbak lesznek vagy Black Friday-kor?

(#44034) kchris78 válasza timelord1987 (#44033) üzenetére


kchris78
veterán

Szerintem addigra már nem lesz az a típus...

(#44035) vendingo válasza timelord1987 (#44033) üzenetére


vendingo
veterán

Erre inkább ipad. Akár még a 9-es is bőven elég.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#44036) timelord1987 válasza vendingo (#44035) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R

(#44037) sharp4


sharp4
őstag

Sziasztok!

Az ipad 9 (2021) verzióhoz vásárolt Pen használható lesz újabb iPad-ekhez?

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#44038) consono válasza sharp4 (#44037) üzenetére


consono
nagyúr

Airhez és Pro-hoz nem

"In God we trust. All others must bring data"

(#44039) Imy


Imy
veterán

iPad 9. generációshoz szeretnék venni pencilt. Mennyi ideig bírja egy töltéssel? ki mire használja?

(#44040) Kinder


Kinder
senior tag

Sziasztok!
Jól gondolom, hogy egy Ipad Pro 11 ( M1 ) a saját gyári töltőjével és a saját gyári usbc-usbc kábelével 20W körüli töltés vesz fel, míg egy nyilván nem gyári usb-a - usb-c kábellel csak 5W körü,l akármilyen erős gan ( jelen esetben egy 65W és egy 140W ) töltőről? Több konnektort is próbáltam, mindenhol ennyi. ( Ha ezekbe a gyors töltőkbe a saját usbc-usbc kábelét dugom, akkor megvan a 20W )
A töltők le tudnak adni jóval nagyobb áramot is az usb-a kimeneten, és a kábel is tud 100W-ot.
Tehát a gond az Apple és az usb-a, azaz ott sosem lesz nagyobb a töltési tempó, vagy esetleg más is lehet, amire nem gondoltam?
Egy Xiaomi telefont töltött ugyanez a kombinácó 65W-tal.

(#44041) szaszyka válasza Kinder (#44040) üzenetére


szaszyka
senior tag

Az USB-A PD szabványú?

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#44042) Kinder válasza szaszyka (#44041) üzenetére


Kinder
senior tag

Hmn.... ez jó kérdés.
Elvileg igen, de mutatom: [link]
Ha esetleg ránéznél, és megszakértenéd, azt megköszönném. :R

(#44043) szaszyka válasza Kinder (#44042) üzenetére


szaszyka
senior tag

Nem vagyok szakértő, de az A-s usb-k nem tudják a power deliivery szabvány-t, amit az Apple használ, csak a type-c portok, de azok ugye "csak" 20W-ot adnak le. A xiaomi saját "szabványt" használ a 65W-hoz, nem a PD-T, vagy QC-t. Ha gyorsabban akarod tölteni a tabletet, olyan töltőt vegyél, ami tud type-c porton 65W-ot. Nekem anno ez volt: [link]
Nem tudom, hogy type-c kábellel egyébként hogy van, de nekem anno a 20W-nál nagyobb teljesítményű töltők sorra nyírták ki a lightning kábeleket. Hiába vett fel a telefon csak 18W-ot de majdnem havonta meghalt a kábel, ha nem 20W-os töltővel használtam, hanem a 65W-ossal. Pedig volt gagyi kábelem, gyári, és Ugreen is. Mindegy volt, mert max 1-2 hónapig bírták. Szerintem csak óvatosan 20W felett.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#44044) szaszyka válasza szaszyka (#44043) üzenetére


szaszyka
senior tag

Bocsi, rosszat linkeltem, nekem ilyen töltőm volt anno: [link]

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#44045) Kinder válasza szaszyka (#44043) üzenetére


Kinder
senior tag

Szuper válasz, köszi! :R
Az eredmény már nem annyira szuper, de így megvan a magyarázat.

(#44046) Kabum911


Kabum911
csendes újonc

Szaisztok!

Megéri még Ipad 9 venni?

Vagy van valami (titkos tip ) Ipad-be mi olcsóbb megoldás igazándibol csak youtubezni-netezni kellene meg max Lig of Legend-ezni.

Köszönöm!

(#44047) vendingo válasza Kabum911 (#44046) üzenetére


vendingo
veterán

Erre bőven elég a 9 is. A 10 alig jobb, ellenben sokkal drágább, air meg erős túlzás erre a felhasználásra.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#44048) jaroslav


jaroslav
aktív tag

A nálam jobban hozzáértőket szeretném kérdezni az alábbi ténában:

Van néhány régebbi ipadem (1-es 3-as 4-es)
Ezeknek már piaci értéke nincs, de tökéletesen működnek és szeretném őket minél tovább "életben tartani".
Gyakolrlatilag nem használom őket.
Mennyi időnként praktikus elővenni, feltölteni és bekapcsolni ezeket a használaton kívüli gépeket, hogy az akku minél tovább "életben maradjon"?

Előre is köszönöm a segítséget!

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#44049) Imy válasza jaroslav (#44048) üzenetére


Imy
veterán

Attól függ, hogy mennyire merülnek. Az akksiknak 80% környékén a legjobb.
Nekem is van egy minim azt 2-3-4 havonta bekapcsolom, és töltöm, ha kell. De hát évente ha 2x rádugom töltőre.
Én is meghagytam, a gyereknek jó lesz a kocsiba mesét nézni.

(#44050) jaroslav válasza Imy (#44049) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Köszönöm a segítséget és az információt! :R

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.